To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji úspěšný den, popřípadě pěkný zbytek noci. Na počtenou!
Československá stopa v utkání:

Marek Židlický (NYI): Žádný bod, +/- 0, 4 trestné minuty, 1 hit, čas na ledě 16:16.

Marián Hossa (CHI): Žádný bod, +/- 0, žádné trestné minuty, 6 střel, 2 hity, čas na ledě 18:51.
Tři hvězdy utkání:

1. Artěmij Panarin (CHI): 1+2, +/- +2, 2 střely, jeden hit, čas na ledě 17:44.

2. Patrick Kane (CHI): 1+2, +/- +2, 7 střel, čas na ledě 19:24.

3. Scott Darling (CHI): 29 zásahů, jeden inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,6%.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Trevor van Riemsdyk (CHI): 1+1, +/- +2, jedna střela, 2 hity, čas na ledě 19:36.
Střely: 34:29 (11:12, 11:13, 12:4)

Diváci: 21 392
Zápas je u konce, domácí Blackhawks nakonec vítězí 4:1 a splnili tak roli favorita. Nutno podotknout, že Chicago bylo po většinu utkání opravdu lepším celkem a především v početních výhodách se obrana Islanders skoro nemohla bránit.
59:38
58:55
Islanders právě vstřelili branku!
Přece jenom se podařilo Islanders snížit, a to v oslabení. Na obranné modré čáře obral soupeře o puk CAL CLUTTERBUCK, projel celé hřiště a z prostoru mezi kruhy prostřelil Darlinga. Bez asistence.
58:09
Opět Blackhawks rozjeli svůj kolotoč, na jehož konci střílel Teravainen, avšak jen do hrudi muže v masce.
57:38
Na trestnou lavici opět putuje Marek Židlický (NYI), který soupeře zasáhl hokejkou do obličeje.
56:40
O osudu utkání troufnu si říci je jasno, aktuálně se hraje zase před brankou Berubeho.
55:27
Chicago právě vstřelilo branku!
Tato obrovská šance v podání dvojnásobné přesilovky trvající dvě minuty je zužitkována. Na kruh dostal nabito BRENT SEADBROOK a dělovku z první umístil přesně k tyči. Asistence: Teuvo Teravainen a Andrew Shaw.
54:47
Berube zatím kryl jednu střelu, nyní se vhazuje po jeho levici.
53:55
Dorážet do prázdné branky mohl domácí Bickell, avšak byl nekompromisně sejmut Markem Židlickým, který sice zabránil jistému inkasování, ale je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Zároveň je ale za nesportovní chování potrestán na 2+10 minut Tavares, který odešel rovnou do kabiny. Chicago tak bude hrát celé dvě minuty pět na tři!
52:44
Islanders se snaží ještě o dramatizaci zápasu, zatím ale na Darlinga recept hledají marně.
51:07
Hossa v přečíslení hledal ještě najíždějícího Kaneho, ten však místo puku dopravil do sítě sebe.
50:04
Hosté hrají v plném počtu.
49:42
Pohodové útočení Chicaga, které má v zádech tříbrankové vedení, nyní zastavil ofsajd.
48:53
Dnes nejlepším hráčem je zatím jednoznačně Kane, byl u všech branek a další může přidávat, nyní mu k tomu chyběly decimetry.
47:23
Už to vypadalo, že se Kane dnes prosadí podruhé, ale puk směřující do odkryté klece naposlední chvíli zachytil někdo z beků Islanders.
46:49
Keith vyslal svou dělovku, která se ale otřela jen o boční síť.
46:04
Domácí si zahrají početní výhodu, a to rovnou čtyři minuty. Za vysokou hůl je vyloučen de Hann, avšak nespustil soupeři krev. Potom totiž ještě dokázal vyhodit puk z vlastní obranné třetiny mimo led a přičteno je mu tak zdržování hry.
45:32
Hossovi se dostal puk na výstroj a jak šel slovenský reprezentant střídal, vzal jej s sebou. Hra je tak přerušena pro opuštění kotouče hrací plochy.
45:09
Icing aktuálně nejlepšího týmu světa.
44:16
Pokud se nepletu, tak až teď nastala poprvé v utkání chvíle, kdy něčí střela skončila v ochranné síti za brankou. Zajímavé.
43:32
Islanders se dostali do přečíslení, ale zastavil je hvizd sudího. Ofsajd.
42:48
Hossa dostal nabito na pravý kruh, vyprášil však jen betony brankáře.
41:35
Daleyovo nahození z půle hřiště šlo na branku a Berube nevypadal nějak jistě, když puk vyrážel v takové krkolomné poloze.
40:37
Nástup domácích do třetí třetiny je velice aktivní, zajímavostí že, je ji začínala třetí formace.
40:01
Ve druhé třetině přidali domácí další dvě branky a skóre je tak 3:0.

Střely: 22:25 (11:13 ve 2.části)

Třetí třetina začne přibližně v 4:27.
40:00
39:49
Islanders však vyhodili na icing a ještě se tak budou muset bránit.
39:01
Poslední minuta prostřední části právě začala, toto hlášení si velice rádi vyslechli hostující hráči, kteří na pauzu opravdu čekají jak na Vánoce.
37:37
Zpoza branky vypálil někdo z hostí a asi doufal, že si kotouč do sítě srazí Darling, ten však byl pozorný a nadskočil.
36:25
Skoro dvouminutový tlak unavil pětici hostí natolik, že už nebyla schopna odolávat. Mezi oddané beky soupeře dostal puk PATRICK KANE a kotouč protečoval směrem na branku. Sice cinkal tyčka, od ní se ale hrací předmět dostal do sítě. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Artěmij Panarin.
35:24
Krásný kolotoč nyní předvádí domácí celek, obrana hostí vůbec nestíhá.
34:42
Desjardins tečoval střelu svého spoluhráče snad metr mimo tři tyče.
33:27
Ve středním pásmu bojuje o kotouč Strome s Anisimovem.
32:50
Hossa zkoušel z úhlu poslat puk pod víko, rameno Berubeho ale bylo na místě.
32:06
Baileyho rána je zblokována a dopředu jdou domácí.
31:36
Ofsajd Newyorčanů.
31:29
31:06
Nyní přišla střela z hole Leddyho, ale byla nepřesná a po mantinelu putuje až do střední třetiny.
30:36
Zatím se hráčům v bílém ale nedaří vůbec dostat do útočné třetiny.
29:29
Z týmu Chicaga je vyloučen Anisimov za hákování.
29:17
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho v podání dvojice Cizikas a Clutterbuck, druhý jmenovaný ale nezakončil, protože byl faulován. Islanders má ponechanou výhodu.
29:05
28:40
A znovu je puk až za Darlingem.
28:05
Už minutu mají domácí hráči kotouč na hokejkách v útočné třetině, až nyní se však odhodlali ke střele. Ta nebyla přesná a Islanders se osvobozuje.
27:05
Blackhaws navíc budou hrát početní výhodu, za hákování je vyloučen Anders Lee.
25:53
Ale tentokrát to už branka je! Nenápadná akce domácích končí gólem a je to rázem o dvě branky. Za brankou vybojoval kotouč Patrick Kane a poslal jej skrze brankoviště na ARTĚMIJE PANARINA, který poslal kus černé gumy z první za Berubeho. Asistence: Patrick Kane.
24:48
Tři na jednoho nyní jeli hráči Chicaga, ovšem ani tato akce gólem nekončí.
23:58
Tentokrát se sám na Darlinga řítil Kuljomin, bekhendovou kličkou ale trefil jen břevno.
23:08
Opět se to Blackhawks povedlo, tentokrát ale Bickell neměl rychlost pro to, aby obraně soupeře ujel.
22:25
Patrick Kane zblokoval ve vlastní obranné třetině ránu Leddyho a našlápnul do samostatného úniku, bekhendovou kličku ale Berube vystihl!
21:40
Garbuttův pokus od pravého mantinelu končí v lapačce brankáře Berubeho.
21:08
20:46
Islanders ještě v této třetině nepustilo soupeře do své obranné třetiny.
20:27
Domácí celek již je v plném počtu a hraje zkrácenou přesilovou hru.
20:01
Po první části jsou spokojenější domácí, kteří vedou 1:0 zásluhou van Rimesdyka, jenž se trefil v 5. minutě.

Počet střel je 11:12.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:35.
20:00
19:08
Při předchozí akci si ale Islanders pomohlo faulem, konkrétně John Tavares putuje za katr za hákování.
19:04
V oslabení dostal pas od Toewse Marián Hossa, v samostatném úniku ale zařízení minul.
18:27
Máme zde první vyloučení zápasu, za hákování je vyloučen Trevor Daley (Chicago).
17:19
Tavares vyhrál vhazování ve střední třetině, ale směrem dopředu, tudíž na hokejky soupeře.
16:22
Z pravé strany strany se dostal po nahrávce Židlického do zakončení Cizikas, než jeho střela ale vynikla spíše jeho pozdější kravata v potyčce.
15:34
Daleyovo nahození do útočné třetiny zachytil brankář Islanders, jenž pohotově zakládá další útočnou akci svého celku.
14:17
Domácí celek vyhazuje na zakázané uvolnění.
13:43
Dvojice Tavares a Lee si nyní vyměnili puk na brankovišti, druhý jmenovaný jej ale nedokázal zvednout a proti jeho přízemní střele vytasil Darling beton.
13:01
Bickell dojel nahozený puk a vybojoval buly v útočném pásmu pro Jestřáby.
12:40
Další útok domácích se valil na Berubeho, ten tentokrát však zasahovat nemusel.
11:19
Tečovaná střela ohrozila svatyni Newyorčanů, následný vyražený puk ale neměl kdo usměrnit do sítě.
10:34
Bailey nevěděl co s pukem, a tak vystřelil z téměř nulového úhlu. Pokus dobrý, ale tentokrát štěstíčko chybělo.
09:58
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, Teravainenovi ale hrací předmět sjel z hole a bylo po akci.
09:01
Střelu Hamonice vyrazil Darling jen před sebe, dorážející Clutterbusk však ani natřikrát puk do sítě neprocedil.
08:14
Nelson zavezl kotouč do útočné třetiny a poslal jej na modrou Hannovi, jehož pokus znamená alespoň vhazování pro jeho celek v útočné třetině.
07:38
Postup první hostující pětky přibrzdil ofsajd.
07:04
Aktuální počet střel je 6:3.
06:26
Leddy nahrával za sebe naslepo a jde to poznat – Chicago ztrácí útočnou třetinu.
05:50
Jak Islanders dobře začali, tak jsou nyní na koni domácích. Sám před brankářem hostí se zjevil Anisimov, avšak jeho pokus nebyl přesný.
04:07
A máme skóre otevřené, prosazují se Blackhawks! Střelu Kaneho neměl problém doklepnout za záda brankáře Berubeho TREVOR VAN RIEMSDYK. Asistence: Patrick Kane a Artěmij Panarin.
03:23
Někdo z domácích hráčů dostal puk na vrcholek kruhu a vypálil, pouze ale do lapačky Berubeho.
02:43
Chicago se poprvé v dnešním utkání dostalo do útočné třetiny, tam však vinou nepřesné nahrávky dlouho nepobylo.
01:38
Bailey dostal puk před branku, svou střelu ale umístil pouze do hrudi gólmana Darlinga.
00:58
Kotouč za pomocí plexiskla vycestoval mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve střední třetině.
00:24
Úvodní útok zkoušeli hosté, přes obrannou dvojici v podání Hjalmarsson a Keith však nepřešli.
00:01
Právě nám zní hymna Spojených států amerických.
Krásnou noc ze soboty na neděli Vám přeje Jakub Kudláč. Zápas má jako vždy trošku zpoždění, zanedlouho začneme. Přeji příjemnou zábavu.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seadbrook, Svedberg, Daley, Van Riemsdyk – Hossa, Toews, Teravainen – Kane, Anisimov, Panarin – Tichonov, Garbutt, Bickell – Shaw, Krugel, Desjardins

New York Islanders: Berube (Greiss) – Boychuk, Leddy, Haminic, de Haan, Židlický, Strait – Strome, Tavares, Lee – Okposo, Nielsen, Bailey – Kuljomin, Grabovski, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Rehman, Ronney – Amell, Devorski.

Jaroslav Halák (NYI) nechytal.
Marek Židlický (NYI) 1 zápas, 1 bod (1+0).
Michal Rozsíval (CHI) na listině zraněných hráčů.
Marián Hossa (CHI) 2 zápasy, 2 body (0+2).
Vzájemný zápas, jenž se hrál včera:

Podruhé za dva dny se tyto celky utkají. V sobotním duelu na ledě Islanders byli šťastnější hráči Chicaga, kteří zvítězili 3:2 po prodloužení. Gól si připsal Židlický, asistenci Hossa.
New York Islanders
Dostat se znovu do play-off. Cíl Islanders je jasný. Loni se jim to po roce čekání povedlo, jenže hned v prvním kole družina kolem kapitána Johna Tavarese vypadla, když nestačila na Washington. A to až po litém boji, kdy padla 3:4 na zápasy. Letos budou chtít Islanders dosáhnout minimálně stejného výsledku nebo přejít přes úvodní vyřazovací kolo.

Příprava:
V přípravě se Islanders příliš nedařilo. Z úvodních tří zápasů sice New York dvakrát vyhrál (nad Philadelphií a Devils), jenže poté přišla série pěti za sebou prohraných zápasů o dva či více gólů. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Chicago Blackhawks:
Obhajova Stanleyova poháru, který Chicago získalo třikrát za posledních šest let, z toho dvakrát za poslední tři roky a naposled loni, je cílem Blackhawks i pro tuto sezonu. Jinak to snad ani nejde. Hlavní kouč Joel Queneville má k dispozici vskutku impozantní kádr, kterému dělá kapitána sedmadvacetiletý rodák z Winnipegu Jonathan Toews. První zápas se však Chicagu nevydařil, na domácím ledě přepustili Blackhawks tři body Rangers výsledkem 2:3. O Druhém bude řeč.

Příprava:
Chicago mělo před sezonou celkem šest přípravných zápasů, ve kterém jasně ukazovalo svou sílu. Všechny duely totiž dovedli Jestřábi k výhře.
Krásný den milí čtenáři, nejlepší hokejová liga světa se nám pomalu rozjíždí. V tomto zápase se utká úřadující mistr Chicago a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.