První duel osmifinále MOL cupu je minulostí, z vítězství se raduje Olomouc, která si tak do odvety vytvořila nadějný náskok. Hosté byli v zápase lepší a měli více šancí, jejich vítězství je tak zaloužené. O něj se postaral již v prvním poločase ve 30. minutě Jakub Plšek.
90+2
90+1
Vysočina zahrávala jednu z poslendích akcí, odražený balón se dostal k Neradovi, který nedokázal přesně zamířit a jeho střela šla nad branku.
90
Za protesty proti odpískání rohového kopu vidí žlutou kartu Vojtěch Přeučil.
90
Olomouc naposledy vystřídala, Pavla Moulise nahrazuje Jan Rajnoch.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90
Dvořák z otočky prověřil pozornost Reichla, ten se nachytat nenechal.
88
Centr Navrátila z pravé strany do vápna, nově příchozí hráč na hřiště ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
86
Olomouc střídá, pro dnešek již dohrál Jakub Petr, místo něj si zahraje Jan Navrátil.
84
Batioja se snažil svým pasem oslovit Dvořáka, ale ten stál v ofsajdu.
82
Do šance se dral Přeučil, ale jeho střela byla zblokována. Za míčem se tak snažil prodrat Batioja, ale bez úspěchu.
81
Žlutou kartu za faul vidí David Houska.
80
Tomáš Zahradníček vidí žlutou kartu.
77
Nerad vybojoval rohový kop. Místo nadějné akce k zakončení z toho byl brejk pro Olomouc, Petr centroval na nabíhajícího Ordoše, který si ale zle zpracoval balón a bylo po šanci.
75
Olomouc střídá, pro dnesček má dohráno Václav Vašíček, místo něj si zahraje Tomáš Zahradníček.
74
Domácí v poslední chvíli často chybují a Olomouc se dostává do šancí, další podobnou zahodil Vašíček.
71
Už se u tyčky chystal zakončit Ordoš, ale těsně před ním změnil směr míče Hanuš.
70
Kryštůfek zachyboval a do zakončení se dostal Vašíček, ale ani ten nedokázal překonat Hanuše a jeho pokus zamířil vysoko nad.
70
Pro dnešek má dohráno Marek Jungr, místo něj si zahraje Petr Nerad.
68
Za útočný faul vidí žlutou kartu Marek Jungr.
65
Vysočina se na chvíli nastěhovala na svou útočnou polovinu. Akce skončila pádem Batioji, ale hlavní rozhodčí zůstal ledově klidný.
63
Rohový kop rozehrála Olomouc z levé strany, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
62
Moulis šel sám na Hanuše, ale ten jej bravůrně vykrokoval. Hráč Olomouce tak vybojoval pouze rohový kop.
60
Jungr v náběhu, ale jeho dobře pokryl Hubník.
57
V posledních minutách se hra odehrává spíše uprostřed hřiště. Vysočina je sice častěji u míče, ale chybí jí finální přihrávka.
55
Vysočina se pokusila dvakrát zahrozit po pravé straně podél lajny, ale ani Vaculík či Jungr nedokázali balón zpracovat.
53
Metr před hranicí vápna rozehrál Moulis standardní situaci, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
51
Rohový kop z pravé strany rozehrál Petr, obrana Vysočiny si nakonec i přes obtíže poradila.
50
Rohový kop zahravál z levé strany Jánoš, i přes zmatky v obraně Olomouc tuto akci přežila bez inkasované branky.
48
Rohový kop rozehráli domácí z levé strany, ale obrana Olomouce byla pozorná.
47
Dvořák nedokázal zpracovat míč, který mířil jeho směrem, ale mrzet jej to tolik nemusí. Roh pro Vysočinu.
46
Do druhého poločau se již nepodívá Muris Mešanović, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.
46
Utkání prozatím fotbalové krásy příliš nenabídlo, je to spíše boj, což ale vypovídá o formě obou celků. Prozatím jsme byli svědky jedné branky, o kterou se postral po zmatcích v obraně Vysočiny Jakub Plšek.
45+1
45
Z levé strany rozehrál rohový kop Vepřek, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
43
Centr Jungra z pravé strany do vápna, kde míč sebral Batiojovi z nohy Dvořák, který stál zády k bráně.
41
Z pravé strany jej rozehrál Jakub Petr, který svým centrem našel Michala Ordoše, ale jeho hlavičku k tyči chytil Hanuš.
40
Moulis přes Krejčího vybojoval rohový kop pro Olomouc.
38
Dvořák udržel na hranici vápna míč, přihrál Jánošovi, kterému se ale střela nepovedla a zamířila nad branku.
37
Batioja chtěl na levé straně vysunout Mišůna, ale na obránce Vysočiny byla přihrávka moc rychlá.
35
Z pravé strany jej rozehrál Vaculík, ale hlavičku Krejčího si gólman hostí pokryl.
34
Demeter zahrával z levé strany rohový kop, k míči se dostal Jungr, ale jeho střela byla zblokována na další roh.
33
Pozornost gólmana Reichla vyzkoušel Krejčí, ale jeho střela nenadělala brankáři hostí problémy.
30
Olomouc právě vstřelila branku!
Zmatky v obraně Vysočiny ještě dvakrát dokázal uhasit Hanuš, ale na střelu osamoceného JAKUBA PLŠKA z vápna již neměl nárok.
28
Dvořák se na levé straně snaži uvolnit Mešanoviće, ale tomu míč utekl do autu.
27
Další roh pro hosty, tentokráte jej Olomouc zahrávala z pravé strany, ale i zde si prozatím obrana Vysočiny poradila.
25
Rohový kop zahrávala Olomouc z levé strany, na hranici vápna propadl míč k Radakovićovi, který jej poslal nad bránu.
25
Ordoš centroval z levé strany do vápna, trefil ale jen Krejčího, od něj se míč odrazil do zámezí.
23
Na hranici vápna propadl na Hálu odražený balón, hráči hostí ale střela vůbec nesedla a zamířila do autu.
21
Patrik Demeter fauloval kousek za polovinou hřiště Vašíčka a vidí žlutou kartu.
19
Jungr centroval z pravé strany do vápna, před nabíhajícím Batiojou odhlavičkoval do autu Hála.
17
Jánoš hezky viděl Dvořáka, který byl ossamocen na vápně, ale špatné zpracování balónu jej o šanci připravilo.
16
Rohový kop z pravé strany rozehrál Vepřek, ale obrana domácích byla pozorná.
15
Do vápna se prokličkoval Batioja, ale už neměl sílu na pořádnou střelu, a tak Reichl neměl příliš práce jeho pokus chytit.
14
Rohový kop zahrála Oomouc z pravé strany, Hanuš si míč v pohodě sebral.
13
Moulisův centr do vápna odvrací na roh Krejčí.
13
Do dobré pozice po špatné odehrání Krejčího se dostal Petr, ale jeho střela šla vysoko nad.
11
Tentokráte se Demeterovi rozehrávka z levé strany nepovedla, jeho centr byl příliš dlouhý.
10
Další roh pro Vysočinu, Batiojův centr do vápna odvracel Plšek.
9
Ten rozehrál z pravé strany Vaculík, ale brzy je po akci neb se Jungr provinil útočným faulem.
8
Z levé strany rozehrál rohový kop Demeter, domácí vybojovali zásluhou Jungra další roh.
7
Centr Mišůna z levé strany do vápna, odvrací na roh Hubník.
6
Rohový kop zahrávala Olomouc z levé strany, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
5
Ordoš pronikl do vápna a Kryštůfek měl hodně práce, aby jej nepustil k centru. Na roh odvrací Krejčí.
4
Na levé straně přenechal Mešanović míč Batiojovi, který mu jej chtěl ve vápně vrátit, ale nepřihrál svému spoluhráči přesně.
3
Roh pro Vysočinu, který rozehrál z levé strany Vaculík, ale ve vápně nejvýše vyskočil Plšek a míč odvrátil do bezpečí.
2
Vysočina z rozehrávky vytěžila aut poblíž rohového praporku.
2
Batioja byl na půlce hřiště faulován Moulisem. Rozehrávat budou domácí.
1
Utkání rozehráli Mešanović s Dvořákem, ale u míče už je Olomouc.
1
Za doprovodu sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Oba týmy jsou již v kabinách, aby si poslechly poslední pokyny od trenérů. Utkání začne za necelých 10 minut.
Dvacet pět minut do začátku pohárového duelu, oba celky jsou na hrací ploše, aby se důkladně rozcvičily.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Jungr, Jánoš, Demeter, Batioja – Dvořák, Mešanović
Náhradníci: Kotnour – Opluštil, Přeučil, Nerad, Klusák, Tlustý

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Radakovič, Hubník, Vepřek – Houska, Plšek – Petr, Ordoš, Moulis – Vašíček
Náhradníci: Buchta – Štěpán, Navrátil, Rajnoch, Zahradníček

Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Kříž.
„Nedávný zápas pro nás bude představovat vítané vodítko. Hráčům z něj pustíme určité momenty, kterých bychom se v sobotu chtěli vyvarovat. Věřím, že na Sigmu budeme dobře připravení,“ sdělil na webu fcvysocina.cz jihlavský asistent trenéra.
„Rozhodně nepůjdeme cestou velkých rošád v sestavě či zkoušení hráčů. V základní sestavě učiníme maximálně 2 – 3 korekce. V tomto týdnu ještě nemůžeme počítat se zraněnými Šulkem, Kukoľem a Marcinem. Naopak už s týmem začali trénovat stopeři Tlustý a Šourek, což nám nepochybně zvýši konkurenci v mužstvu. Blíže brzkého nasazení do ostrého zápasu je Tlustý,“ informoval na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Kučera.
Oba celky se utkaly i v lize, v rámci 6. kola přivítala Olomouc Vysočinu. Domácí zvítězili těsně 2:1, když se v 56. minutě trefili Plšek a o čtyři minuty později Malec. Za hosty stihl korigovat výsledek v 67. minutě Mešanović.
Olomouc ve druhém kole domácího poháru cestovala do Rosic, odkud se vracela s výhrou 5:0. V dalším kole čekala na Hanáky Opava, i s tou si dokázali poradit a zvítězili 5:1. Vysočina horko těžko porazila Starou Říši 3:2. Ve třetím kole si ale smlsla na Znojmu, kde Jihlavané zvítězili 5:0.
Oba týmy chtěly vyplnit reprezentační pauzu přátelským duelem. Osud tomu chtěl, že los MOL cupu svedl oba celky. Vedení obou klubů se tedy domluvilo, že místo přípravného duelu odehrají první duel poháru. Osmifinále se hraje již na dva zápasy. Odveta je na programu 4. listopadu. Oba týmy ale budou chtít dobře zvládnout úvodní duel, aby měly do odvety dobrou výchozí pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.