Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:28
Milan Michálek (OTT) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:07
Tři hvězdy utkání:
1. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 2+1
2. Mark Stone (OTT) 1+2
3. Jamie Benn (DAL) 2+1
Skončil zápas plný branek s divokou třetí třetinou, ve které oba týmy třikrát skórovaly. Šťastnější jsou nakonec hosté z Ottawy, kteří díky vysoké produktivitě vezou velice cenné dva body z ledu silného Dallasu. Stars tak po dvou prohrách s Torontem podlehli týmu z Ontaria i potřetí, tentokrát nestačili na ottawské Senátory 4:7. Tři body si i přes prohru připsal kapitán Jamie Benn, na druhé straně se stejným počinem blýskli Stone s Pageauem.
58:40
Obrovskou šanci ke vstřelení branky měl nováček Shane Prince, ale nepřehodil zblízka Niemiho.
58:08
Ottawa právě vstřelila branku!
Po velké šanci Benna odpálil puk přes celé hřiště MIKE HOFFMAN tak přesně, že doputoval až do odkryté klece Dallasu, který hrál už v šesti bez Niemiho.
Bez asistence.
57:50
Neuvěřitelný zákrok Craiga Andersona! Brankář Ottawy teď fantastickým zákrokem okradl Benna o hattrick.
56:48
Dallas právě vstřelil branku!
První formace Stars se opět prosazuje! Patrick Sharp se protáhl s pukem až před Andersona, akci ale zakončit nedokázal. Puk se nicméně odrazil k JAMIEMU BENNOVI, který ho dorazil do sítě a sbírá tak dál body i přes nepříznivý průběh zápasu.
Asistence: Patrick Sharp.
56:37
Ofsajd domácích.
54:58
Hemský obešel Cowena, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.
54:25
I Niemi si připisuje úspěšný zákrok proti střele Neila.
53:51
Craig Anderson přerušuje hru, která se v posledních minutách přece jen uklidnila.
53:14
Senators vyhazují na zakázané uvolnění.
52:38
Stars se snaží soupeře zatlačit, ten ale hraje teď v obraně efektivně a nepouští domácí tým do větších šancí.
50:31
Neuvěřitelná třetí třetina pokračuje. Kulišárnu teď předvedl Alex Chiasson, který přihrávkou o mantinel vyslal do úniku JEANA-GABRIELA PAGEAUA, jenž vyzrál na Niemiho v této třetině i podruhé.
Asistence: Alex Chiasson.
49:24
Zakázané uvolnění Sens. Domácí fanoušci jsou teď velmi hlasití a ženou domácí tým ke kontaktnímu gólu.
48:04
Domácí zápas ještě nevzdávají! Jamie Benn získal puk v obranném pásmu, ihned ho nahrál podél mantinelu, kde ho převzal TYLER SEGUIN a přesnou střelou překonal Andersona. Ottawa si bere oddechový čas.
Asistence: Jamie Benn.
47:52
Stars v plném počtu.
46:51
Skvělý zákrok předvedl Niemi proti střele Curtise Lazara.
46:07
Další gól v oslabení, tentokrát na druhé straně! Jordie Benn našel stylovým obloučkem svého bratra, který ujížděl sám na Andersona. JAMIE BENN brankáře Sens vymíchal a snižuje tak na rozdíl tří branek.
Asistence: Jordie Benn.
45:45
Cody Eakin oslabuje svůj tým zbytečným faulem v útočném pásmu, přesilovka pro Ottawu.
43:54
Vysoká produktivita hostů nebere konce! JEAN-GABRIEL PAGEAU po další chybě domácích získal puk v oslabení a v samostatném úniku překonal Niemiho. Ottawa už vede rozdílem čtyř branek.
Asistence: Curtis Lazar.
43:44
Eavesovu ránu kryje Craig Anderson.
43:29
Po teči skončil puk na střídačce Ottawy.
42:37
Dvě obrovské šance Tylera Seguina! Poprvé ho vychytal Anderson, podruhé už americký brankář neměl šanci po křižném pasu zareagovat, domácí hvězda však nastřelila pouze tyčku odkryté branky!
42:09
Chris Neil seknul bývalého dlouholetého spoluhráče Jasona Spezzu a dostává za to dvouminutový trest.
41:05
Lehtonen po střetu s Klingbergem odchází do kabiny a na led se tedy vrací Antti Niemi!
40:58
Lazar se natlačil až před Lehtonena, zakončit ale nedokázal. Poté ještě střílel Stone, ale rozhozený Lehtonen puk dokázal vyrazit.
40:01
Hosté z Ottawy vedou po dvou třetinách na ledě lídra z Dallasu překvapivě 1:4. Domácí sice nejsou horším týmem, dostávají dnes zatím ale lekci z produktivity, Senátorům stačilo na čtyři branky 12 střel a Niemiho v brance po třetím gólu nahradil Kari Lehtonen. Dokáže se Dallas ještě vzchopit ve třetí třetině?
40:00
39:37
Finský brankář teď přerušuje hru, když sbírá do lapačky nahození Ottawy.
38:20
Pátý gól mohl přidat Lazar, Lehtonen si ale připsal úspěšný zákrok.
37:41
Sens nakonec přesilovku využívají a vedou už o tři branky! Po několika přihrávkách napřáhl ke střele MIKE HOFFMAN a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtvrtý gól hostů z desáté střely v zápase, neuvěřitelná produktivita.
Asistence: Mark Stone, Erik Karlsson.
37:01
Sceviour to zkoušel v oslabení bekhendem, Andersona ale nepřekonal.
36:28
Střela Karlssona zblokovaná, hosté ale stále kontrolují puk.
35:47
Janmark si půjde odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za držení, druhá přesilovka v zápase pro Senators.
35:16
Cowen ani Smith netrefili puk ve slušných střeleckých pozicích ideálně.
34:40
Fiddler ani Sceviour Andersona z rohu nepřekvapili a hosté puk vyváží z pásma.
32:33
Hosté si berou dvoubrankové vedení zpět! Akce Ceciho ještě brankou neskončila, Eaves ale poté namazal na střed MARKU STONEOVI, který prostřelil Niemiho, pro něhož zápas skončil. V brance Dallasu ho totiž střídá jeho krajan Kari Lehtonen.
32:07
Janmarkova rána byla zblokována, komerční přestávka.
30:49
Karlsson spadl v útočném pásmu a domácí ujížděli ve třech na jednoho, přečíslení ale bezvadným zákrokem zneškodnil Anderson!
30:16
Jamie Benn z úhlu netrefil branku Ottawy. Následuje icing domácích.
29:22
Ofsajd Senátorů.
27:25
Domácí mohli rychle vyrovnat, Anderson se ale předvedl skvělým zákrokem proti šanci domácí první formace!
27:04
Neprůstřelnost Craiga Andersona je u konce! Po 147 minutách jí ukončil PATRICK SHARP, který dostal prostor na pravém křídle a doslova propálil amerického brankáře v dresu Ottawy. Důležitý kontaktní gól pro Dallas.
Asistence: Cody Eakin, John Klingberg.
26:46
Klingberg opět ztratil puk, Chiassonovu akci ale zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
26:08
Pěkná akce Hoffmana, který se dokázal uvolnit a vystřelit, jeho rána se ale nevešla do branky.
24:39
Icing domácích, Sens už toto oslabení zvládnou.
24:25
Střelu Sharpa vyrazil Anderson vyrážečkou, další pokusy už k němu nedoletěly.
23:29
Mika Zibanejad vyhazuje puk až k Niemimu.
22:44
Nejprve velká šance hostů, kdy Bobby Ryan ve skvělé pozici ještě hledal Borowieckého, který by zakončoval do prázdné branky. Na puk ale nedosáhl a srazil se s Niemim, za což dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. První přesilovka pro Dallas.
21:09
Ofsajd zastavuje akci Zibanejada.
20:50
Patrick Eaves nahazuje puk za Andersonovu branku.
20:01
Je za námi zajímavá první třetina, ve které byly aktivnější domácí Hvězdy, přesto jí však prohrály poměrem 0:2. První branku Ottawy vstřelil po chybě Klingberga v rozehrávce Bobby Ryan, druhý zářez pak přidal český útočník Milan Michálek. Senators vytěžili ze šesti střel dvě branky, uvidíme, jak bude vypadat obraz hry ve druhé části. Craig Anderson v brance Ottawy neinkasoval už sedm třetin.
20:00
19:59
Erik Karlsson se řítil sám na Niemiho, nezbýval už mu ale čas a tak stihl pouze vystřelit golfem od modré! Finský brankář tuto střelu chytil a v první třetině už se nic dalšího nestane.
18:49
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! Pageau přihrál puk za sebe, kde byl volný MILAN MICHÁLEK, který dokonalou trefou překonal Anttiho Niemiho v brance Dallasu. Sens jsou zatím produktivnější a střílejí důležitý gól před přestávkou.
Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Mark Stone.
17:32
Skvělou druhou část přesilovky hosté v gól neproměnili a Stars se ubránili.
17:06
Fantastický zákrok Niemiho po střele Turrise z první!
16:11
Pohlednou kombinaci Senátorů zakončil střelou Mika Zibanejad, Niemi dokázal puk přikrýt.
15:46
První přesilovku v zápase si zahrají Senators, dvě minuty pro Jasona Spezzu.
14:55
Domácí rychle a úspěšně přerušují útoky Ottawy a sami se dokáží usadit v útočném pásmu, neprůstřelnost Craiga Andersona ale zatím ukončit nedokázali.
13:00
Dobrý zákrok Niemiho po střele Widemana.
11:10
Další dvě zakázaná uvolnění Sens během krátké chvíle.
10:15
Mike Hoffman přebruslil všechny domácí hráče, Jordie Benn mu ale na poslední chvíli vypíchl puk a zmařil tak únik kanadského útočníka Ottawy.
10:06
Po nepřesné rozehrávce Chrise Widemana se píská icing.
09:10
Klingberg si sjel mezi kruhy na přihrávku Spezzy, netrefil ale puk ideálně. Stars jsou zatím výrazně lepším týmem, na skóre se to však zatím neprojevuje.
08:27
Dva neúspěšné pokusy Jordieho Benna – první se nevešel mezi tři tyče, druhý zblokovala obrana Ottawy.
07:58
Anderson vyráží Rousselovu střelu z první.
07:10
Tak jsem to zakřikl, hned z prvního pokusu se hosté prosazují! BOBBY RYAN obral o puk Johna Klingberga a následně ho rychle zasunul forhendem za finského brankáře. Americký útočník tak protahuje svojí bodovou šňůru na devět zápasů.
06:50
Další zakázané uvolnění Senátorů, kteří ještě ani jednou neprověřili Anttiho Niemiho.
06:22
Další zákrok si Anderson připisuje po střele Tylera Seguina, kterou ale dobře viděl. Komerční přestávka.
06:16
Série nepřesností pokračuje icingem na druhé straně.
06:04
Jared Cowen vyhodil puk na zakázané uvolnění, které vrací hru před Andersona.
05:51
Střelu od modré kryje před dorážejícím Eakinem Craig Anderson.
04:52
Jamie Benn získal puk a nabil ho Seguinovi, jehož rána byla zblokována.
04:11
Souboj dvou devadesátek, které si před více než rokem prohodily dresy, vyzněl lépe pro Jasona Spezzu, který osvobodil domácí z mírného zámku.
03:22
Dobré střídání domácí čtvrté lajny, obrana Sens ale pozorná.
01:59
Po odrazu puku od spoluhráče Prince přikryl Anderson puk a přerušil hru.
01:30
John Klingberg poprvé zaměstnal Craiga Andersona, který jeho střelu vyrazil.
00:52
Spezzova lajna kombinovala s pukem v rohu hřiště, hosté nakonec kotouč získali a vyvezli.
00:01

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg – Oduya, Jordie Benn – Jokipakka, Oleksiak – Jamie Benn, Seguin, Sharp – Janmark, Spezza, Eaves – Roussel, Eakin, Ničuškin – Sceviour, Fiddler, Hemský. Trenér: Lindy Ruff.

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Methot, Karlsson – Cowen, Ceci – Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Prince, Zibanejad, Stone – Michálek, Pageau, Chiasson – Lazar, Smith, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Peel, Watson – Henderson, Gawryletz..
Československá stopa v dnešním utkání

Aleš Hemský (DAL) – 20 zápasů, 3+8
Radek Faksa (DAL) – 14 zápasů, 1+1
Milan Michálek (OTT) - 20 zápasů, 4+3
Dallas Stars

Stars zažívají letos zatím zkrátka fantastickou sezonu. Dallas je nejlepším týmem celé ligy, pyšní se druhým nejlepším útokem soutěže, vyhrál už pět zápasů v řadě a v jeho dresu řádí nejlepší duo současné NHL – Jamie Benn a Tyler Seguin. Tito dva nasbírali dohromady už 59 kanadských bodů, zezadu je navíc výborně doplňuje momentálně nejproduktivnější bek ligy John Klingberg. Hvězdy zatím letos opravdu válcují jednoho soupeře za druhým, uvidíme, jak si v American Airlines Center poradí s rozjetou Ottawou, která poslední dva zápasy vyhrála se skóre 7:0.

Bilance: 17-4-0, 1. místo v Centrální divizi

Nejproduktivnější hráči:
Tyler Seguin 11+19
Jamie Benn 14+15
John Klingberg 4+19
Ottawa Senators

V dobrém rozpoložení cestují Senátoři do středu USA, kde je čekají tři zápasy. A hned ten první bude asi nejtěžší, jelikož Sens se představí na ledě silného Dallasu. Ottawa se venku představí po sérii domácích zápasů, kterou zakončila dvěma výhrami bez inkasované branky. U obou čistých kont byl podepsán Craig Anderson, který tak už 120 minut nelovil puk ze sítě. Dá se očekávat jeho další start, vychytá tedy i dallaské Hvězdy? Ve formě ale není jen Anderson, kapitán Erik Karlsson mocně stíhá nejproduktivnějšího beka soutěže Johna Klingberga, se kterým se právě dnes potká na ledě. Bobby Ryan pak zažívá nejdelší bodovou šňůru v kariéře, když si připsal bod už v osmi po sobě jdoucích zápasech.

Bilance: 10-5-5, 2. místo v Atlantické divizi

Erik Karlsson 5+17
Bobby Ryan 7+12
Kyle Turris 10+7
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou dva ve formě hrající týmy – Dallas Stars a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.