To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

RADIM VRBATA (VAN) – 2+0, 4 střely, čas na ledě 15:10, první hvězda zápasu
Tři hvězdy utkání:

1. RADIM VRBATA (VAN) – 2+0, 4 střely, čas na ledě 15:10
2. RYAN MILLER (VAN) – 31 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 93,9%

Největší čas na ledě: Suter 29:13 – Edler 23:09

Branky a nahrávky: 13. Vanek (Koivu, Granlund), 59. Coyle (Suter, Koivu) – 20. Vrbata (McCann, Edler), 32. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 46. Hansen (D. Sedin). Rozhodčí: Pollock, Lee – Galloway, Mach. Diváci: 18877.
Minnesota sice vstoupila do dnešního utkání velmi dobře, když si v první třetině dokázala vytvořit několik slibných příležitostí, z nichž jednu dokázal v 13. minutě využít Thomas Vanek. Nakonec se ale Wild museli před dnešním sokem sklonit.

Cestu za obratem odstartoval v závěru prvního dějství svou pátou brankou v sezoně Radim Vrbata. Český kanonýr pak poslal Kosatky v 32. minutě do vedení, když využil v přesilové hře kombinaci dvojčat Sedinových.

Velmi důležitou branku, a jak se později ukázalo, také vítěznou, pak vstřelil v 46. minutě Jannik Hansen. Minnesotě se už povedlo v závěru zásluhou Charlieho Coyla jen zmírnit porážku. Vancouver tak trochu překvapivě zvítězil na ledě Minnesoty 3:2.
59:48
Neuvěřitelné momenty! Nejdříve Vanek po obkroužení branky málem zasunul puk do branky, následně se kotouč ocitl nad brankou. Poté Granlund v obrovské šanci minul branku!
59:27
Za hákování je vyloučen Alexander Edler, šance na vyrovnání se tak pro Wild ještě zvyšuje!
59:15
Devan Dubnyk míří opět na střídačku, Minnesota se pokusí o zázrak!
58:40
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácím se risk s hrou bez brankáře vyplatil a bude z toho ještě pořádné drama! Nahození Ryana Sutera od modré čáry šikovně tečoval CHARLIE COYLE, Miller neměl nárok zakročit! Asistence: Ryan Suter a Mikko Koivu.
58:29
Dubnyk už je na střídačce!
58:06
Domácí hokejisté se nejsou schopni naplno usadit s kotoučem v útočném pásmu a vytvořit si ještě závěrečný tlak.
57:30
Adam Cracknell přeskočil u mantinelu Niederreitera a ušetřil tak několik dalších cenných vteřin v útočném pásmu.
57:03
Chris Higgins se dostal k dobré střele, Dubnyk zastavil jeho pokus svou vyrážečkou.
56:37
Čas hraje výrazně pro Vancouver, navíc se minimálně přerušuje.
56:09
Dubnykovi nadělal menší problémy skákavý kotouč po nahození od Daniela Sedina, následně jej ale domácí brankář rychle pustil zpátky do hry.
55:42
Po Brodinově střele se puk odrazil před odkrytou branku, Coyle ale kus černé gumy nedokázal dostat mezi tři tyče.
55:17
Charlie Coyle hledal před branku najíždějícího Cartera, puk skončil v rohu.
54:48
Weber je zpátky na ledě, Vancouver hraje v plném počtu.
54:35
Na druhé straně se do dobré šance tlačil Jason Zucker, Miller jeho výpad zastavil dalším úspěšným zákrokem.
54:24
Sedinové si vytvořili vynikající příležitost i při vlastním oslabení, Henrik našel Daniela, jehož pokus skončil na boční síti!
53:57
Mikko Koivu šikovně tečoval střílenou přihrávku Vaneka, bohužel pro domácí skončil kotouč mimo branku.
53:10
Ryan Miller našel puk po střele Thomase Vaneka ve své lapačce.
52:48
Přesilová hra pro Minnesotu, za krosček je vyloučen Yannick Weber.
52:28
Na druhé straně Koivu našel v ideální střelecké pozici Nina Niederreitera, který nastřelil jen Millera.
51:55
Henrik Sedin našel před brankou v ideální pozici Jannika Hansena, jehož střelu brilantním zákrokem zastavil Dubnyk!
51:26
Po zakázaném uvolnění Wild se bude vhazovat před brankou Devana Dubnyka.
50:58
Další střelu aktivního Ryana Sutera opět likviduje jistý Ryan Miller.
50:23
Devan Dubnyk musel pomoci s rozehrávkou svým spoluhráčům, Brodin totiž ztratil koordinaci a zřítil se k ledu.
49:46
Dorsett s Cracknellem se snažili udržet kotouč co nejdéle v útočném pásmu, což se jim, dá se říci, také povedlo.
49:04
Minnesotě schází v druhé polovině utkání jistota, Vanek teď pokazil jednoduchou přihrávku na Pominvilla.
48:27
Miller likviduje nepříjemnou střelu Jasona Pominvilla z pravé strany.
47:44
Jake Virtanen si dojel své vlastní nahození, vzápětí ale rychle o kotouč přišel.
47:11
Ryan Suter se dravě probil s pukem do útočného pásma, proti přesile ale neměl nárok na úspěch.
46:36
Hansenova branka je z pohledu vývoje utkání pro Canucks hodně důležitá a mohla by přinést do sbírky Vancouveru velmi cenné body.
45:53
Vancouver se v další útočné akci dostal do postavení mimo hru.
45:31
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks přidávají velmi důležitý třetí gól! Suter v další útočné akci Millera neprostřelil, kotouče se zmocnil Daniel Sedin, který hned dlouhou přihrávkou našel ujíždějícího JANNIKA HANSENA, který zvládl svůj únik na výbornou a perfektní střelou nedal Dubnykovi šanci! Asistence: Daniel Sedin.
45:16
Ryan Suter tak dlouho přemítal, co udělá s kotoučem, až o něj přišel.
44:38
Po McCannově střele se k dorážce cpal Vrbata, Dubnyk ovšem se svými spoluhráči zvládl situaci u vlastní branky.
44:15
Charlie Coyle nabil před branku Ryanu Carterovi, jenž z dobré pozice vypálil mimo tři tyče.
43:46
Folinovi přeskočil puk na útočné modré čáře hokejku a domácí hráči tak přišli o útočné pásmo.
43:13
Miller raději pokryl skákající kotouč u jeho tyče, Suter střílel záměrně na zadní mantinel, odraz puku ale nebyl přesný.
42:26
Ryan Miller si poradil se střelou Charlieho Coylea z pravé strany.
42:05
Po nahození McCanna ze středního pásma skončil kotouč až v ochranné síti za Dubnykovou brankou, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
41:23
Derek Dorsett se zjevil ve výborné střelecké pozici, z mezikruží však nastřelil jen Dubnykovu lapačku!
40:56
Daniel Sedin se v útočném pásmu neprosadil a společně se svými spoluhráči z lajny míří střídat.
40:33
Dubnyk si snadno poradil s nahozením Alexandera Edlera od modré čáry.

Největší čas na ledě: Suter 17:17 – Edler 15:51
Vancouver ve druhé části hry výrazně zvedl svůj herní projev a ihned to bylo znát. Canucks se také dočkali zasloužené branky, když se podruhé v zápase trefil v 32. minutě spící kanonýr Radim Vrbata. Vancouver tak po čtyřiceti minutách hry vede na ledě Minnesoty 2:1.
40:00
39:56
Granlund zřejmě nevěděl, kolik zbývá do konce třetiny, jinak by ještě zaměstnal Millera jednou střelou.
39:28
Střelecký pokus Ryana Sutera od modré čáry končí zblokován v rohu kluziště.
38:53
Dumbova rána od modré čáry končí mimo tři tyče, vzápětí se neprosadil ani aktivní Erik Haula.
38:08
Hamhuisovo nahození od modré čáry se snažil tečovat Chris Higgins, kotouč končí na zadním mantinelu.
37:47
Vrbata tentokrát přenechal kotouč McCannovi, jehož střela končí vysoko nad brankou.
37:23
Devan Dubnyk zastavil střelu Jannika Hansena z pravé strany svým betonem.
36:55
Mikael Granlund dokázal tečovat ránu od modré čáry, Miller si ovšem dokázal poradit i se změnou směru puku.
36:30
Dlouhý boj o kotouč u mantinelu nakonec vyhráli domácí hráči, Miller pak musel likvidovat tvrdou ránu Folina.
35:38
Ryan Miller teď zastavil neposedně poskakující kotouč před jeho brankou, Charlie Coyle tak v akci nemohl pokračovat.
35:10
Po trochu hluché pasáži hry se s kotoučem do útočného pásma dostal Ryan Carter, dlouho se s ním ale před Millerem nezdržel.
34:23
Nakonec se do zakončení dostal Jannik Hansen, Dubnyk si s jeho střelou poradil.
34:05
Sedinové opět ladně kombinují okolo mantinelu, zatím bez žádaného efektu.
33:28
Alexandre Burrows se pokusil překvapit Dubnyka rychlým zasunutím kotouče zpoza branky, brankář Wild se stihl přesunout.
32:42
Kosatky v posledních minutách převzali otěže nad utkáním a nyní to jsou právě svěřenci kouče Desjardinse, kdo tahá za delší konec provazu.
32:11
Další střelecký pokus si připsal Adam Cracknell, z levé strany nastřelil vnější tyč Dubnykovy branky.
31:15
Také hosté využívají svou početní výhodu! Po kombinaci bratrů Sedinů na pravé straně kluziště přišla přihrávka od Henrika na střed, kde číhal RADIM VRBATA, kterému ještě pomohl Prosser zastavením kotouče a český útočník pak tvrdou ranou propálil Dubnyka! Asistence: Henrik Sedin a Daniel Sedin.
30:44
Charlie Coyle se naopak řítil do samostatného úniku, jeho střelu zastavil ale vynikajícím zákrokem Miller!
30:30
Vancouveru se zatím vůbec nedaří usadit s pukem v útočném pásmu.
30:06
Erik Haula dokázal vyhodit puk do bezpečí a čtveřice bránících hráčů Wild může vystřídat.
29:43
První přesilovou hru v zápase si vyzkouší také Vancouver. Ryan Carter totiž zasáhl vysokou holí do obličeje Radima Vrbaty a je tak prvním vyloučeným hráčem Wild v dnešním zápase.
29:18
Nahození Yannicka Webera od modré čáry končí sraženo v ochranné síti.
28:45
Icing Vancouveru, vhazovat se bude po levé ruce Ryana Millera.
28:20
Vancouver rozhodně ve druhé třetině zvedl svůj herní projev, stále ale mají Canucks problémy s napadáním domácích.
27:32
Elitní formace Wild si opět dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, rána Jasona Zuckera od modré čáry končí sražena za brankou.
26:59
Puk skončil v prostoru střídaček, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:30
Čtvrtá formace Minnesoty teď zamkla své soky v útočném pásmu, rozhodčí pustili několik hraničních zákroků na Erika Haulu.
25:49
Následně se McCann dostal do slibné šance po zaváhání Coyla, v rozhodující chvíli však mladý útočník Vancouveru nedokázal zakončit.
25:35
Jared McCann svou ranou od modré čáry trefil jen prvního hráče před sebou.
24:49
Horvat zajímavou přihrávkou hledal před brankou Burrowse, který se v obležení dvou protihráčů nedokázal prosadit.
24:14
Miller zastavil nahození Ryana Sutera od modré čáry, brankář Canucks možná ale ani neví jak.
23:32
Adam Cracknell se dostal k odraženému kotouči, svou střelou mířil mimo branku. Na druhé straně Miller musel likvidovat střelu Gabriela.
22:59
Po zakázaném uvolnění Canucks se hra stěhuje před branku Ryana Millera.
22:24
Také třetí formace Canucks si vede v útočném pásmu výborně, Higgins o chvíli později ale přišel o kotouč.
21:40
Vancouver vstoupil do druhého dějství mnohem lépe, střela Sbisy končí ovšem mimo branku.
21:04
Bo Horvat se neprobil za kotoučem přes dobře bránícího Matta Dumbu.
20:23
Henrik Sedin hledal před brankou hokejku svého bratra Daniela, puk jen těsně proletěl kolem Dubnykovy branky.

Největší čas na ledě: Suter 8:47 – Tanev 8:03
První třetinu herně zcela jasně ovládli domácí hokejisté, to se ovšem nedá říci o výsledku. Minnesota vlétla do utkání skvěle a po několika slibných šancích se dostala i do zaslouženého vedení, když Thomas Vanek využil v 13. minutě přesilovou hru.

Vancouver byl dlouho v pozadí, tlak v útočném pásmu si dokázali vytvořit jen bratři Sedinové. Nakonec se ale Canucks dočkali srovnání, když se necelou půlminutku před koncem třetiny prosadil svou pátou trefou v sezoně Radim Vrbata.
20:00
19:32
Hostům se v závěrečné minutě první třetiny podařilo vyrovnat! Nenápadná akce, při které se do útočného pásma po pravé straně dostal McCann, končí pátou brankou RADIMA VRBATY v letošní sezoně! McCanntotiž našel českého kanonýra přesně v mezikruží! Asistence: Jared McCann a Alexander Edler.
19:03
Jake Virtanen střílel od modré čáry do skrumáže před brankou, od jednoho z domácích hokejistů se puk odrazil do rohu.
18:30
Chris Higgins se pokusil překvapit Dubnyka střelou z ostrého úhlu, brankář domácích vyrazil puk do ochranné sítě.
18:10
Derek Dorsett jen nahazuje puk do útočného pásma a společně se svými kumpány z formace míří střídat.
17:37
Devan Dubnyk měl potíže s krocením kotouče po střele Taneva od modré čáry, nakonec vše domácí brankář zvládl.
17:07
Thomas Vanek nezpracoval prudkou přihrávku na útočné modré čáře a hrát může Chris Tanev.
16:40
Obránci Canucks se opět dostali ve vlastním pásmu do potíží a Ryan Carter z toho vytěžil střelu z levého kruhu, Miller byl připraven.
16:02
Radim Vrbata se daleko se svým útokem nedostal, Zucker ho dokázal zastavit už ve středním pásmu.
15:21
Ryan Miller raději pokryl kotouč před nepříjemně dotírajícím Niederreiterem.
15:00
Ryan Suter zachytil kotouč na útočné modré čáře, jeho rychlá střel ovšem skončila na blokujícím Hansenovi.
14:17
Granlundovu střelu dobrým obranným zákrokem zastavil Edler, po další reklamní přestávce se bude vhazovat v obranné třetině Vancouveru.
13:58
Odpískána přihrávka rukou v podání domácích hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:18
Na druhé straně chtěl rychle odpovědět Radim Vrbata, se svou první střelou v dnešním zápase neuspěl.
12:39
Domácí přesilovou hru využívají po parádní kombinaci! Granlund byl u puku v rohu jako první, po několika přihrávkách se k puku dostal Koivu, který úžasnou nezištnou přihrávkou uvolnil v mezikruží volného THOMASE VANEKA, který tvrdou střelou nedal Millerovi šanci! Asistence: Mikko Koivu a Mikael Granlund.
12:12
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za hákování míří na trestnou lavici Alexandre Burrows.
11:47
Pominvillova dělovka z vrcholu pravého kruhu končí na pravém betonu Ryana Millera.
11:28
Henrik Sedin teď ovšem získal kotouč v rohu a dvojčata už kombinují svou typickou souhrou podél mantinelu.
10:57
Canucks se zatím nemohou vůbec dostat do hry, naopak hráči Wild hýří pohybem.
10:12
Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, následuje další komerční přestávka.
09:35
Hráči Vancouveru mají obrovské problémy s rozehrávkou z vlastního pásma, naopak domácí hokejisté jsou hodně při chuti.
08:58
Po velkém tlaku Minnesoty se Alexander Burrows na druhé straně dostal do postavení mimo hru, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
08:24
A další obrovská šance domácích! Po další Suterově střele se v brankovišti nedokázal dobře zorientovat Nino Niederreiter!
07:51
Po Suterově nahození od modré čáry se k dorážce dostal Jason Zucker, Miller předvedl vynikající zákrok!
07:08
Nino Niederreiter perfektní prací získal puk v útočném pásmu, na led opět naskočila elitní formace Wild.
06:34
Porter od levého mantinelu rychle střílel, lehké nahození nemohlo Millera překvapit.
05:43
Ryan Carter zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ovšem nacházel jeden z jeho spoluhráčů, a tak domácí přišli o moc nad pukem.
05:09
Thomas Vanek se zmocnil puku za Millerovou brankou a ihned se pokusil hostujícího brankáře ohrozit, Miller byl u své tyče připraven včas.
04:30
První formace Minnesoty při svém střídání hodně zamotala hlavy hráčům Canucks, Koivu další střelou minul branku.
04:03
Koivu teď dobře našel na pravém kruhu Jasona Zuckera, jehož střelu likviduje Miller!
03:34
Mikko Koivu se snažil tečovat střelu od modré čáry, pro Millerovu branku ale nepřišlo žádné ohrožení.
02:47
První nebezpečnější situace v dnešním utkání, Miller musel likvidovat štiplavou střelu Ryana Cartera.
02:26
Zápas začal hodně rozpačitě, Bartkowski poslal kotouč na další icing v podání Canucks.
01:56
Po zakázaném uvolnění Vancouveru se hra stěhuje před branku Ryana Millera.
01:26
Domácí hráči se ubránili tlaku od bratrů Sedinů a na druhé straně z brejku zahrozili Zucker s Niederreiterem.
00:59
Yannick Weber nikam nespěchá a za vlastní brankou čeká na své spoluhráče, až dostřídají.
00:36
Ani jeden z týmů se při svých útocích nedostal ke střele. Blízko k zakončení měl Derek Dorsett, v rozhodující chvíli mu ale byla zablokována hokejka.
00:01
Máme po hymnách, nyní už nic nebrání začátku zápasu.
Před úvodním vhazování ještě samozřejmě zazní státní hymny Kanady a USA, které v Xcel Energy Center přednese James Bohn.
Oba týmy už jsou na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.
Jak je v NHL zvykem, utkání začne s pár minutovým zpožděním.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Prosser, Folin – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Granlund, Pominville – Carter, Coyle, Bertschy – Porter, Haula, Gabriel. Trenér: Mike Yeo.

Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Edler, Tanev, Hamhuis, Weber, Sbisa, Bartkowski – D. Sedin, H. Sedin (C), Hansen – Burrows, Horvat, Virtanen – Higgins, McCann, Vrbata – Prust, Cracknell, Dorsett. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Pollock, Lee – Galloway, Mach.

RADIM VRBATA (VAN) – 20 zápasů, 9 bodů (4+5)
VANCOUVER CANUCKS

Vancouver se zatím drží na hranici postupu do play off, žádné světoborné výkony však Canucks nepředvádějí. Tým tradičně táhnou dvojčata Sedinové, další výrazné osobnosti však na západním pobřeží Kanady nehrají.

Kosatky se aktuálně nachází na třetím místě Pacifické divize, v Západní konferenci s 22 body na kontě pak uzavírají postupovou osmičku. V posledních pěti zápasech však slavili vítězství jen jednou, když o víkendu přestříleli Chicago 6:3.

Letos se zatím nadmíru trápí český kanonýr Radim Vrbata, jenž v 20 zápasech zaznamenal jen čtyři branky. Mladoboleslavskému rodákovi nepřeje štěstí, když nastřelil hned několik tyček nebo mu i jeden gól vzala trenérská výzva.
MINNESOTA WILD

Minnesota si po loňském divokém tažení za postupem do vyřazovacích bojů i v letošní sezoně vede slušně. Aktuálně patří Wild třetí příčka v nabité Centrální divizi, páté místo v rámci celé Západní konference. A to má tým ze St. Paul odehráno nejméně utkání z celé ligy.

Divočina se ovšem nemůže pyšnit zrovna nejlepší formou, z posledních pěti zápasů hned třikrát prohráli. V noci ze soboty na neděli ale vymazali střelce Nashvillu a slavili vítězství 4:0.

I v letošním ročníku se Minnesota může spolehnout na kompaktní výkonnost hráčů, lídrem týmového bodování je obránce Ryan Suter s 19 body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Nová sezona NHL je už několik týdnů v plném proudu. Noc ze středy na čtvrtek nabídne hned třináct utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Minnesota Wild a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.