2. Jonas Gustavsson (BOS) 32 zák., 2 góly, 94,1%

Tomáš Tatar (DET) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:19
Petr Mrázek (DET) – 19 zák., 3 góly, 86,4%
David Krejčí (BOS) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 24:16
Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:12
Většinu zápasu to vypadalo, že se Boston nezmůže ani na bod. Nakonec si ale z Detroitu odváží plný počet bodů. V 59. minutě vyrovnává Miller, v prodloužení pak stejný hráč nahrává Vatranovi, který dává druhý gól v zápase. Detroit musí cítit velkou frustraci, protože minimálně druhou a třetí třetinu byl lepším týmem. Prodloužení nám ale opět ukázalo, že je hodně i o štěstí. Díky tomuto výsledku se oba týmy dostávají na shodný počet 25 bodů. Boston má ale o zápas méně, odtrhnout se od Detroitu může už zítra, kdy doma přivítá Rangers.

Bruins právě vstřelili branku!
Po sérii nepřesných přihrávek na obou stranách se do útočného pásma dostává Boston. Nabito dostává FRANK VATRANO, který prostřeluje Mrázka. Hosté dokonávají obrat.
Asistence: Colin Miller, Matt Beleskey
62:35
Útočníci Detroitu jeli 2 na 1. Tatar netrefil odkrytou klec.
61:54
Marchand dostal pas přes celé hřiště. Ten překazil Mrázek chytrým vypíchnutím.
61:38
Detroit ale dál držel pásmo.
61:09
Eriksson (BOS) přišel o hokejku. Boston těžkou situaci zvládá.
60:26
A Boston si na úvod zahrával. Gustavsson se neobvykle zapojil do rozehrávky.
60:01
Je tomu tak, o vítězi rozhodne prodloužení. To si zejména Detroit užívá v posledních zápasech často. Z posledních čtyř zápasů šli hned tři nad rámec základní hrací doby. V posledním zápase si zahrál prodloužení i Boston, v Torontu dával vítězný nájezd David Krejčí.
60:00
59:27
Ofsajd Bostonu.
59:00
Vypadá to, že uvidíme prodloužení.
58:16
Eriksson efektivně zadovkou přenechal puk COLINU MILLEROVI, ten neváhal a pálil z první. Dobře udělal, Mrázka překonal. Boston tak trochu překvapivě vyrovnává, aniž by měl nějaký tlak. Navíc se o gól postarala pětice, která se dlouho bránila tlaku soupeře.
Asistence: Loui Eriksson, David Krejčí
58:05
Až nyní se Boston osvobozuje po střele od modré.
57:40
Zatím ale v útoku Detroit a tlačí.
56:42
Boston oslabení ubránil. Pomalu se může nadechovat k závěrečnému tlaku.
55:50
Boston zatím oslabení zvládá.
54:42
Hloupé vyloučení. Vatrano sekal Zetterberga. Na 2 minuty oslabí svůj tým.
54:20
Z protiútoku hledal mezi betony mezeru Glendening, ovšem marně.
53:52
Tak přeci jen se dočkáme nějakých šancí Bostonu. Krejčí a Beleskey teď zaměstnávají Mrázka.
52:55
Teď měl pro změnu odkrytou branku Bergeron, netrefil ale prudkou přihrávku.
52:33
Green napřahuje, Gustavsson vyráží do ochranné sítě.
51:40
Boston vystřelil od modré, před Mrázkem sice bylo hodně hráčů, přesto si se střelou poradil.
51:00
Boston už se s obtíží dostává i do útočného pásma.
49:43
Helm ve velké příležitosti, Gustavsson i se štěstím chytá.
49:26
Už se zase pokračuje v plném počtu na obou stranách.
48:20
Seidenberg ubránil Dacjuka, následně Gustavsson chytá střelu Larkina z poza pravého kruhu.
47:26
Přesilovka končí. Zetterberg podráží Marchanda. 1:19 se bude hrát 4 na 4.
46:45
Chára si jde sednout za podražení Greena.
44:22
Branka Bostonu opět odolává, Miller netrefuje prázdnou branku.
43:10
Detroit zase tlačí, Dacjuk dostává nabito, ale netrefuje puk.

Trestné minuty: 4:2
Na druhou třetinu by Medvědi nejradši zapomněli, vůbec se jim nepovedla. Detroit se naopak zlepšil. Zaslouženě tak otočil skóre. A Dacjuk i Tatar nám předvedli ukázkové trefy. Boston začne třetí třetinu zbytkem přesilovky. Ve druhé třetině Detroit vyhrál na střely 11:4.

Další třetina začne přibližně ve 3:22.
40:00
39:50
Vypadá to, že už se nic nestane a zbytek přesilovky uvidíme na začátku další třetiny.
39:04
Larkin zasáhl trochu nešťastně soupeře holí do obličeje. Vysoká hůl a druhá přesilovka pro Boston.
38:51
Icing Bostonu.
38:20
Boston dokázal vyvézt puk jen do středového kruhu.
37:00
Boston se stále nemže dostat k puku na delší dobu.
35:35
Komerční přestávka.
34:53
Detroit právě vstřelil branku!
TOMÁŠ TATAR se s tím nepáral, sám získal puk a povedenou střelou do šibenice posílá svůj tým do vedení.
Asistence: Darren Helm, Niklas Kronwall
34:12
Icing Detroitu po nepřesné přihrávce.
32:30
Boston se opět jen brání, ve druhé třetině je to častý obrázek.
30:32
Hráči si častěji vyměňují názory, zejména hráči Bostonu jsou podráždění.
30:19
Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu. Komerční přestávka.
29:56
Gustavsson byl po jednom zákroku rozhozen. Domácí útočník měl odkrytou branku, jenže jí zrovna objížděl.
28:27
Pulkkinen neuspěl, z druhé vlny střílel Zetterberg. Gustavsson chytá.
27:32
Dvě střely si opět připsal Detroit. Gustavsson zastavuje.
26:33
Mrázek chytá střelu od modré do lapačky, po delší době se Boston podíval do útočného pásma.
24:42
Detroit pokračuje v tlaku, po vstřeleném gólu je výrazně lepší.
23:55
22:26
PAVEL DACJUK výborně obehrál Kruga a povedenou střelou pod břevno vyrovnává. Toto se ruskému hokejistovi povedlo, Gustavsson nemohl nic dělat.
Asistence: Alexej Marčenko, Teemu Pulkkinen
21:59
Richards trefuje Gustavssona, ten si nechává puk.
21:00
Ve třetí třetině zatím nevidíme povedený útok.
20:01
Statistiky po 1. třetině:

Střely na bránu: 13:9
Hity: 2:5
Vhazování: 3:8
Trestné minuty: 2:2
Do zápasu lépe vstoupil domácí Detroit, který měl i silný závěr díky přesilovce. Po první třetině se ale raduje Boston po gólu Vatrana. K této brance si připsal asistenci Ferraro, který byl povolán z farmy už na minulý zápas v Torontu. Tam si kanadský útočník také připsal asistenci, zažívá povedenou premiéru v dresu Medvědů. V minulé sezoně oblékal tento hokejista dres Detroitu.

Další třetina začne přibližně ve 2:29.
20:00
19:41
Abdelkader střílí z pravého kruhu. Gustavsson vyráží.
19:07
Opět závěr přesilovky se povedl. Dacjuk nastřelil tyč. Detroit nadále v útoku.
17:45
Ofsajd při snaze proniknout do útočného pásma. Detroit to bude muset zkusit znovu.
17:07
A ten zachraňoval tak pohotově, až vyhodil puk do ochranné sítě. Bez cizího zavinění, jde si tedy odsedět 2 minuty za zdržování hry.
17:07
Domácí teď byli ve velké šanci. Gustavssona zachraňoval od pohromy i McQuaid.
16:00
Závěr třetiny vychází lépe Bostonu.
15:00
Nakonec se ale musí bránit. A u mantinelu dohrál McQuaid Larkina, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí.
14:30
Krejčí se svou formací útočí.
12:46
Nyquist obranou projel jak nůž máslem, přesto neskóroval.
12:17
Marchandovo střela nakonec byla díky teči obránce nepovedená. Mrázek na změnu pohybu stihl zareagovat.
11:48
Plné ruce práce měl opět Gustavsson. Vše odstartoval střelou od modré Ericsson, následně dorážel Dacjuk.
11:24
10:02
Závěr přesilovky už se povedl. Detroit první oslabení přežil.
09:42
Až nyní Hayes, obrana byla rozhozená.
09:15
Detroit vyhazuje, Boston zatím ani nevystřelil.
08:45
David Krejčí teď se štěstím udržel pásmo.
08:35
Boston se zabydluje v útočné třetině.
08:02
Máme tu první vyloučení. Za hákování si jde sednout Ericsson (DET).
08:00
Dlouho se nám doposud hrálo bez přerušení, až po vstřelené brance se nám přerušila hra.
07:11
Přesto, že začátek zápasu vycházel lépe domácím, FRANK VATRANO posílá do vedení Boston. Umístěnou střelou od modré v levé tyči. Mrázek měl zakrytý výhled.
Asistence: Joonas Kemppainen, Landon Ferraro
06:35
A nyní ještě větší šance, obrana Bostonu propadla. Útočník Detroitu ale z velkého úhlu Gustavssona nenachytal. Švédský brankář odolal i následné dorážce.
05:30
Pavel Dacjuk zatím v největší šanci. Gustavsson si připisuje důležitý zákrok.
04:30
Trotman vystřelil po zadovce, Mrázek měl betony včas u ledu.
03:49
Jeden z hráčů Bruins se položil do střely, zastal tak práci Gustavssona.
03:05
V úvodních minutách na puku více domácí.
01:40
Nyní útok Detroitu zastavili obránci společně s Krejčím.
01:05
Na druhé straně si pohotovou střelu připisuje Larkin.
00:21
A i díky tomu se Boston dostal k první střele. Konkrétně Seidenberg prověřil Mrázka.
00:07
Začínáme rychlým icingem domácího Detroitu.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Ericsson, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Richards, Dacjuk (A), Pulkkinen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Miller, Glendening, Helm

Boston Bruins: Gustavsson (Rask) – Chára (C), Trotman, Seidenberg, Miller, Krug, McQuaid – Beleskey, Krejčí, Eriksson – Marchand, Bergeron (A), Hayes – Vatrano, Spooner, Connolly – Rinaldo, Kemppainen, Ferraro

Rozhodčí: Pochmara, O´Halloran – Cherrey, Shewchyk.
Tomáš Tatar (DET) – 21 zápasů, 6+8, -2
Jakub Kindl (DET) – 17 zápasů, 2+3, +3
Petr Mrázek (DET) – 12 zápasů, 2,13 g/záp., 93,53 %
David Krejčí (BOS) – 20 zápasů, 8+14, +2
Zdeno Chára (BOS) – 13 zápasů, 3+8, +5

Zraněný je stále David Pastrňák, který bude chybět Bostonu. Do sestavy se možná nevejde Jakub Kindl.
Oba týmy se utkají znovu po deseti dnech, kdy se hrálo v TD Garden, tehdy byl Detroit v krizi, kdy se mu nedařilo několik zápasů po sobě. Od té doby je to trochu lepší, byť se na výhry Rudá křídla vždycky nadřeli. Medvědům se nyní daří, z poslední pěti zápasů vyhráli hned čtyři. Ten poslední pátý právě proti Detroitu. A v Joe Louis Aréně se Bostonu daří.

Za Detroit bude v bráně chytat Petr Mrázek. U Bostonu ještě začínající brankář nebyl potvrzen, zatím to vypadá na Jonase Gustavssona.