2. Michal Neuvirth (PHI) 35 střel, 2 góly, úspěšnost 94,3%

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
Michal Neuvirth (PHI) 35 střel, 2 góly, úspěšnost 94,3%
Jakub Voráček (PHI) 0+1, -1, 4 střely, čas na ledě 17:01
Radko Gudas (PHI) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 24:53

S konstatováním, že dnešní utkání ve Wells Fargo Center 19818 diváků se s vámi loučím a přeji dobrou noc!
No, závěr zápasu byl nakonec pořádně strhující a oku nezaujatého diváka lahodící! Preds vyrovnali dvacet sekund před koncem, když gólem Mikea Fishera poslali zápas do prodloužení. V něm si ale ztracený náskok vzali Letci zpět, v poslední minutě pětiminutového nastavení se přesnou ranou pod břevno prosadil skvěle hrající zelenáč Shayne Gostisbehere!
64:08
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Letci přeci jen svou přesilovku využili a berou bonusový bod! Voráček zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho SHAYNEOVI GOSTISBEHEREMU, jenž si vyměnil puk s Girouxem a vypálil nechytatelně pod břevno! Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
63:45
Dave Hakstol si vybírá oddechový čas, aby dal svým hvězdám v čele s Girouxem a Voráčkem čas na odpočinek.
63:34
Calle Järnkrok osvobodil Predátory, a hosté tak mohou vystřídat svou unavenou trojici.
63:03
Girouxův křižný pas našel na pravém kruhu Jakuba Voráčka, ale Pekka Rinne ucpal bližší tyč své svatyně včas.
62:40
Preds hráli ve čtyřech, domácí si tak zahrají přesilovku! Trest odpyká Cody Hosgson (NSH).
62:30
Couturier vypíchl puk Forsbergovi, a sám na Rinneho tak ujížděl Matt Read, finský brankář Nashvillu si ale s jeho střelou poradil
61:46
Jakub Voráček se vrátil po bok Girouxe a hned z toho byla šance Flyers, Rinne však dokázal přerušit hru.
61:12
Calle Järnkrok pálil vysoko nad a už už to vypadalo, že domácí pojedou ve třech proti jedinému hráči Nashvillu, ale Giroux nebyl dostatečně rychlý.
60:38
Prodloužení začalo tlakem Preds. Hosté kombinují v útočném pásmu, ale Neuvirth ještě zasahovat nemusel.
60:01
Je to jasné, jdeme do atraktivního prodloužení tří proti třem! Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, do Wells Fargo se společně vrátíme už za pár okamžiků.
60:00
59:40
Nashville právě vstřelil branku!
Predátoři to nakonec dokázali a vypadá to, že půjdeme do prodloužení! Forsbergův pokus sice dokázal Neuvirth ještě vyrazit, ale na hranici jeho brankoviště se nejlépe zorientoval MIKE FISHER a dostrkal kotouč do sítě! Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.
58:54
Simmondsovi se nepodařilo vyhodit, poněvadž Seth Jones zachytil kotouč na útočné modré a poté našel parádním křižným pasem Craiga Smitha, s jehož ranou z první si přemisťující se Neuvirth poradil!
58:37
Rinne je na střídačce, Preds to zkoušejí v šesti!
58:16
Radko Gudas dnes hraje velmi dobré utkání, český pořízek nyní obral o puk Neala a vyhodil puk z pásma tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Predátorům se čas na vyrovnání krátí...
57:38
Smithův projektil z levého křídla orazítkoval jen zadní hrazení, ale akce Preds pokračovala. Colin Wilson se obtočil kolem domácí svatyně a z otočky zakončil, Neuvirth však vystartoval jako mrštný gepard za svou kořistí a pohotově zalehl nebezpečně poskakující kotouč.
56:57
Činit se musel i Pekka Rinne, jenž toho z rány Lukea Schenna přes zakrytý výhled příliš neviděl, i s trochou štěstí mu však kotouč přistál do klína.
55:46
Michal Neuvirth je hrdinou posledních minut! Colin Wilson v souboji u mantinelu předčil nedůrazného Lukea Schenna a pláchl všem hráčům v oranžovém a po levém křídle se prodral až před Neuvirtha, jenž si s jeho dělovkou bravurním zákrokem lapačkou poradil!
55:17
A znovu! Nashvillský kapitán Weber to zkusil hned po buly, ale Michal Neuvirth měl dobrý výhled a bez problémů zasáhl.
55:10
Austin Watson se šikovně zbavil Jevgenije Medveděva a poté přihrál kotouč z druhé vlny si najíždějícímu Shea Weberovi, s jehož dalším tvrdým projektilem si Neuvirth vsedě poradil!
54:55
Po další Simmondsově střele se před Rinnem strhla menší strkanice a rozhodčí radši přerušili hru. Do Wells Fargo Center se vrátíme po komerční přestávce.
54:35
Wayne Simmonds a Matt Read jeli do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný to vzal na sebe, ale jeho ránu z pravého kruhu Rinne vyrazil!
53:48
Mike Fisher si vyměnil kotouč s Craigem Smithem a poté vypálil bez přípravy z pravého kruhu, Michal Neuvirth se však nenechal nachytat v nedbalkách.
53:13
Voráčkova bekhendová nabídka na před Rinneho si sjíždějícího VandeVeldeho zůstala nevyužita, Pekka Rinne nakonec zasahovat nemusel.
52:43
Jakub Voráček zavezl kotouč do útočného pásma, ale v rohu kluziště o něj přišel a na druhou stranu už upaluje Calle Järnkrok.
52:15
Svěřenci Petera Laviolettea se ne a ne nadechnout k nějakému souvislejšímu tlaku, Letci nadále v poklidu kontrolují své těsné vedení.
51:28
Hráče v oranžových dresech zastavil při přechodu přes útočnou modrou čárový sudí, jenž si všiml jejich ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:25
McDonald s Jackmanem se do sebe pustili ve středovém kruhu, bitku nakonec ovládl zkušenější Barret Jackman, jenž svého soka povalil k zemi. Oba kohouti vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.
49:49
Rozehrávka Ellise skončila na zakázaném uvolnění, svěřenci Davea Hakstola se bez námahy dostanou do útočného pásma.
49:01
Matt Read se poctivě vrátil a odebral kotouč Forsbergovi. Domácí se poté s obtížemi, leč přece dokázali osvobodit.
47:58
Michal Neuvirth opět pro jistotu přerušil hru, na řadě je další komerční přestávka.
47:28
Mike Ribeiro si všiml na modré napřaženého Ryana Ellise a předložil mu ideální pas, Neuvirth však ránu hostujícího zadáka vykopl betonem.
46:31
Veterán Barret Jackman si u hrazení vyšlápl na o generaci mladšího Nicka Cousinse, jehož nevybíravě povalil k ledu, podle sudích se však jednalo o čistý zákrok.
45:52
Claude Giroux otestoval pozornost Pekky Rinneho, ten se nenechal rozhodit a v poklidu přerušil hru.
44:57
Domácí jsou za svou aktivitu odměněni a ujímají se vedení! Svůj první gól v dresu Flyers vstřelil z farmy povolaný COLIN MCDONALD, jenž se nejrychleji zorientoval před Rinnem a dorazil Medvedědovu střelu od modré do sítě! Asistence: Jevgenij Medveděv, Scott Laughton.
44:13
Simmonds nahazoval kotouč do ohně z ostrého úhlu a k dorážce se natahoval Matt Read, Rinne si však vše pohlídal a přerušil hru.
43:01
Flyers jsou zatím ve třetí třetině jednoznačně lepší týmem a ženou se za vítězstvím, Preds se v podstatě jen brání.
42:07
Voráček bekhendem poslal puk do ohně a letící kotouč ještě dokázal tečovat VandeVelde, nicméně Rinne vytasil svůj beton včas. K dorážce se ještě tlačil Bellemare, ale tomu se už zakončit nepodařilo!
41:27
Bellemare si nedokázal zpracovat Schultzovu skákavou přihrávku, a tak poté pouze bekhendem nahodil kotouč do pásma, kde se ho ujali zadáci Nashvillu.
40:42
Domácí se na začátku třetí třetiny usadili v útočném pásmu, ale z tlaku vytěžili jen nahození z hokejky Gudase, s nímž si Rinne poradil.
40:01
Prostřední část hry je za námi a stav se v ní vůbec neměnil, oba týmy jdou do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V tom mají prsty hlavně skvěle chytající gólmani, především Michal Neuvirth vytáhl pár parádních zákroků – ten nejlepší proti dorážce Nystroma do poloodkryté svatyně. Rozhodne třetí třetina o vítězi? Kdo se bude nakonec radovat? Na tyto otázky začneme hledat odpovědi ve 23:22.
40:00
39:45
Girouxův pas přišel příliš pozdě – v momentě, kdy už byl Brayden Schenn v ofsajdovém postavení.
39:11
Trápící se Jakub Voráček nahodil černou pryž na Rinneho, ten kotouč radši podržel až do hvizdu rozhodčího.
38:33
Na sklonku prostřední dvacetiminutovky se šance Predátorů začínají kupit, domácí však hlavně díky skvěle chytajícímu Neuvirthovi dál drží nerozhodný stav.
37:27
To byla rána jako z kanonu! Filip Forsberg vypálil z mezikruží a jeho projektil orazítkoval břevno Neuvirthovy svatyně!
36:58
Ekholmovu ránu Neuvirth sice vyrazil pouze před sebe, ale nejrychleji se zorientoval Medveděv a vyšťoural puk do bezpečí.
36:11
Wilson je na ledě, tato početní výhoda domácím příliš nevyšla.
35:11
Jujda! Ve vlastním oslabení pláchl philadelphským zadákům Wilson a jeho ránu z úhlu Michal Neuvirth vyrazil jen na hůl Nystroma, jenž okamžitě zamířil do poloodkryté domácí klece, ale Neuvirth se fenomenálně přemístil a v neortodoxní "haškovské" pozici zabránil jasnému gólu!
34:48
Poté se hosté dokázali osvobodit, Letci zakládají další akci zpoza vlastní svatyně.
34:15
Hned po buly tvrdě vypálil z vrcholu kruhů Shayne Gostisbehere, Rinne ale se štěstím vyrazil jeho ránu před sebe!
34:11
Colin Wilson (NSH) vyfasoval dvě minuty za podražení, svěřenci Davea Hakstola si po komerční přestávce poprvé zahrají v početní výhodě.
33:53
Po další chybě ve philadelphské rozehrávce se ke střele dostal Craig Smith, český brankář si však jeho zakončení vychutnal.
33:14
S dotírajícím Cousinsem si zadáci Predators dlouho nevěděli rady, s rozehrávkou jim dokonce musel pomoci Pekka Rinne, hosté to však nakonec zvládli.
32:20
Nyní to zkusil Roman Josi, jehož tečovaný pokus si cestu za záda Michala Neuvirtha nenašel a domácí se tentokrát už dokázali osvobodit.
31:35
Rána Austina Watsona od modré čáry orazítkovala zadní hrazení, Preds zůstávají nastěhováni před Neuvirthem.
30:49
Puk vyletěl do ochranné sítě, hra je tak přerušena a následovat bude další komerční pauza.
30:10
Projektil Radka Gudase několikrát změnil směr, ale Pekka Rinne se tím nenechal rozhodit a kotouč nakonec vyrazil.
29:06
Pierre-Edouard Bellemare se ve skvělé palebné pozici zalekl a z mezikruží ještě hledal VandeVeldeho, ale jeho pas mířil poslednímu vítězi ceny Pelleho Lindbergha pro skokana roku v organizaci Flyers pod brusle.
28:30
Ten vedl mladík Nick Cousins, jenže ani on, ani Colin McDonald si na Rinneho nepřišli.
28:01
Nahození Watsona skončilo na holi Nicka Schultze, svěřenci Davea Hakstola zakládají další rychlý protiútok.
27:04
Ježkovy voči, to byla šance! Simmonds rozkmital své nohy a spolu s Couturierem se dostal do přečíslení dvou proti jednomu. Zakončit se jim sice nepodařilo, ale k odraženému puku se dostal Del Zotto, jehož ránu vyrazil Rinne pouze ke Couturierovi, ani on ale nedokázal propasírovat černou pryž do sítě!
26:30
To se mu však nepodařilo a Letci vybojovali další vhazování před Rinnem. K tomu dojde po komerční přestávce.
25:58
Nahození zelenáče Gostisbeherea skončilo na holi Nystroma, který může vyvézt kotouč z pásma.
24:55
Claude Giroux se vydal s Rafflem do rychlého protiútoku a rozhodl se sám vypálit, Rinne jeho polovysokou ránu se štěstím vyrazil!
24:23
Wilsonovo nahození Neuvirth jen před sebe a kotouč se poté dostal na modrou na hůl Webera, jehož první obávaný projektil obětavě zblokoval Bellemare a s druhým si český gólman Letců poradil.
23:38
S pokusem z ostrého úhlu si Neuvirth poradil a na opačnou stranu kluziště se vydali Giroux a Brayden Schenn, přihrávka prvního jmenovaného na Schenna ale postrádala přesnost.
22:57
Sissonsův pas na Erica Nystroma neprošel a na druhou stranu se okamžitě vydal zelenáč Nick Cousins, ale nepodařilo se mu přejít přes útočnou modrou.
22:11
Jackmanův pokus na Neuvirtha neprošel, obětavý Schultz následně vyšťoural kotouč ze třetiny a oba týmy jedou střídat.
21:40
Simmonds byl ve sprinterském souboji předstižen mladým Sethem Jonesem, Preds už se ženou do rychlého protiútoku.
20:42
Na konci Gudasem založené akce stál Michael Raffl, který nepříliš záludným pokusem pozdravil Rinneho a vybojoval buly v útočném pásmu.
20:24
Rozehrávající Radko Gudas zaškobrtl v souboji s Craigem Smithem, rychle se však zvedl a nakonec se mu podařilo založit akci Flyers.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Zápas začal tlakem Flyers v útočném pásmu, nicméně byli to hosté, kdo udeřil jako první – už ve druhé minutě otevřel skóre po parádním pasu Ribeira Filip Forsberg. Odpověď Philly na sebe nenechala dlouho čekat, už o dvě minuty později totiž přesnou střelou z levé strany překonal překvapeného Rinneho. Do kabin se tak jde za stavu 1:1, druhá perioda začne ve 22:32.
20:00
19:39
Radko Gudas tvrdě vypálil od modré a ačkoliv toho Pekka Rinne moc neviděl, nakonec puk vyrážečkou vytěsnil do rohu.
19:13
Jakub Voráček se umně vytočil do střelecké pozice, ale z pravé strany na Rinneho nevyzrál, jelikož finský brankář Preds ucpal bližší tyč své svatyně včas.
18:35
Dalekonosný pas na Watsona příliš přesnosti nepobral, puku ve vlastním pásmu pohodlně zmocnil Michael Del Zotto.
17:38
Jakub Voráček je na ledě, i díky skvělému Neuvirthovi Letci toto oslabení přečkali bez ztráty kytičky.
17:30
Před Neuvirthem bylo pořádné rušno! Tvrdý kanon z hole Ellise vyrazil domácí gólman jen před sebe, kde čekal na dorážku Colin Wilson, i s ní si však Michal Neuvirth poradil!
16:25
Nashvillu to v početní výhodě zatím vůbec nejde. Forsberg zavezl puk do útočného pásma a vyměnil si ho s Weberem, jenže celou akci poté pokazil opravdu hodně nepřesným pasem na Ribeira a Flyers se poté osvobodili.
15:38
Jakub Voráček (PHI) jde pykat na dvě minuty za držení.
15:28
Wayne Simmonds ztratil helmu v souboji s Nealem, hra je přerušena a po menší strkanici se bude vhazovat před Neuvirthem.
14:57
Michael Del Zotto vyhodil puk na zakázané uvolnění, po nepřesné rozehrávce Flyers se hra vrátí před Michala Neuvirtha.
14:11
Jako velká voda se do útočné třetiny přihnal nevysoký Matt Read, s jehož následným projektilem si Rinne bez problémů poradil.
13:38
Propagační nahození Calle Järnkroka nebylo pro Neuvirtha reálnou překážkou, vyrážečka českého gólmana byla na místě.
12:44
Následná rozehrávka Preds za moc nestála, kotouč dolétl až na zakázané uvolnění.
12:19
Z farmy povolaný Colin McDonald vyzkoušel Rinneho pozornost nenápadnou střelou z pravého kruhu, ale finský fantom bez problémů jeho pokus eliminoval.
11:20
Tečovaný pokus Neala si cestu za Neuvirthova záda nenašel, na druhou stranu už ujíždí Jakub Voráček.
10:41
Michael Del Zotto prudkým pasem pořádně protáhl Radka Gudase, ten si však s napadajícím Watsonem poradil.
09:50
Polovina první třetiny je skoro za námi, kotouč je nyní v obranném pásmu Predators na holi Setha Jonese.
08:54
Read je na ledě, domácí své první oslabení bez problémů přečkali.
08:46
Neal si vyměnil kotouč se Shea Weberem, ale pak jej o černou pryž připravil obětavý Giroux.
07:41
Letci se osvobozují, puk je až u rozehrávajícího Pekky Rinneho.
06:54
Matt Read (PHI) jde pykat na dvě minuty za hákování, svěřenci Petera Laviolettea si po komerční přestávce zahrají v početní výhodě.
05:59
Proti ráně Craiga Smitha předvedl Michal Neuvirth povedený zákrok, vhazovat se bude v útočném pásmu Predators.
04:54
Simmonds se pokoušel o teč, ale Pekka Rinne se tentokrát nenechal nachytat v nedbalkách.
04:00
Odpověď Letců však na sebe nenechala dlouho čekat, je vyrovnáno! Giroux získal puk ve vlastním pásmu a vyslal na zteč Schenna, jenž našel na levé straně nikým nehlídaného MICHAELA DEL ZOTTA a ten se nemýlil! Asistence: Brayden Schenn, Claude Giroux.
02:40
Brayden Schenn schytal pukem do nohy a v bolestech odkulhal na střídačku, toto vůbec není šťastný start zápasu pro Flyers.
01:44
Až dosud se hrálo v podstatě pouze před Pekkou Rinnem, ale hosté využívají hned svou první šanci a jdou do vedení! Mike Ribeiro našel parádním pasemzpoza branky FILIPA FORSBERGA, jenž se tváří v tvář Neuvirthovi nemýlil! Asistence: Mike RIbeiro, James Neal.
00:42
Úvodní buly ovládli domácí a okamžitě se usadili v útočném pásmu, Michael Raffl se však ne a ne odpoutat ze sevření v rohu kluziště.
00:01
Začátek zápasu se o pár minut protáhne, jak je u NHL už zvykem.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Gudas, Schultz, Schenn, Medveděv, Gostisbehere – Raffl, Giroux, Schenn – Read, Couturier, Simmonds – VandeVelde, Bellemare, Voráček – Laughton, Cousins, McDonald.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jackman, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Neal – Wilson, Fisher, Smith – Bourque, Järnkrok, Hodgson – Nystrom, Sissons, Watson.

Rozhodčí: Charron, Nicholson – Barton, Cormier.
PHILADELPHIA FLYERS
Letcům se v probíhající sezóně vůbec nedaří, vždy ambiciózní celek je v tabulce Východní konference až třináctý. Se špatnými výkony týmu se svezl i Jakub Voráček, kometa loňského ročníku má na svém kontě zatím jeden jediný gól. Příjemnými překvapeními jsou naopak výkony mladého zadáka Shayna Gostisbeherea a Voráčkova Krajana Michala Neuvitha, jenž si v deseti zápasech udržel výtečnou úspěšnost zákroků 93,9 %. V noci na čtvrtek Flyers nestačili na newyorské Ostrovany, šanci odčinit tuto porážku budou mít už dnes proti Predátorům.

NASHVILLE PREDATORS
Ti ale rozhodně nebudou vůbec lehkým soupeřem, svěřenci bývalého kouče Philly Petera Laviolettea se pohybují na horních příčkách Západní konference. Zápas ve Městě bratrské lásky bude pro Preds hodně specifický, klub jako takový totiž odehraje svůj 1300. duel v historii. Predátorům to v poslední době tolik nešlo, v noci na čtvrtek však dokázali přetlačit Buffalo 3:2 a ve zlepšených výkonech budou dnes chtít určitě pokračovat.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
V probíhajícím ročníku se dnešní soupeři ještě neutkali. Poslední měření sil se datuje do jednadvacátého února, kdy se ve Wells Fargo Center radovali z vítězství 3:2 po nájezdech domácí Flyers.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
Jakub Voráček (PHI): 22 zápasů, 12 bodů (1+11)
Radko Gudas (PHI): 19 zápasů, 1 bod (0+1)
Michal Neuvirth (PHI): 10 zápasů, úsp. 93,9%, průměr 2,07
Krásný páteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje! National Hockey League má dnes na svém programu hned několik zápasů v – pro evropského fanouška – příznivý čas, my se zde od 21:30 zaměříme na duel, v němž Philadelphia Flyers změří síly s Nashvillem Predators, tak přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.