Marián Hossa (CHI) (1 + 0, 6 střel, čas na ledě 19:19)
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 25

Chicago Blackhawks: 32
Sledovali jsme hodně divoký zápas, především tedy jeho závěr. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se zdálo, že domácí Anaheim Ducks mají utkání naprosto pod kontrolou, jenže Chicago se nevzdalo a rvalo se o body do poslední vteřiny. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, v něm Blackhawks získávají bod navíc a radují se, protože všechny tři branky nastříleli v samotném závěru střetnutí. Fanoušci Anaheimu jsou pochopitelně zklamaní, z dobře rozehraného mače jejich tým odchází poražen. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou sobotu.
61:53
Chicago právě vstřelilo branku!
Obrat je na světě, Chicago Blackhawks dávají rozhodující branku v prodloužení a ze stavu 0:2 je najednou vítězství na ledě kalifornského celku. Ducks sice značnou část nastaveného času obléhali klec Coreyho Crawforda, ale pak stačila jediná povedená protiakce a brankář domácích mužů Gibson kapituloval potřetí během krátké doby. Autorem rozhodují branky je ARTEM ANISIMOV, jenž krásně doklepl kus černé gumy do sítě. Je hotovo. Asistence: Brent Seabrook.
60:50
Už ale hraje také Anaheim, Vatanen po nahrávce na Getzlafa už zvedal ruce nad hlavu, ale není to branka.
60:28
Kane a Toews si předali puk v útočném pásmu ale Kaneova střela z levé strany nakonec vůbec netrefila branku.
60:05
Napínavých pět minut začíná, můžeme nejspíše očekávat kupu střeleckých šancí na obou stranách.
60:01
Tak to byl závěr třetí třetiny, jaký už možná nikdo nečekal. Stav je tedy vyrovnaný a rozhodnout bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:34
Neuvěřitelné, co předvedlo v závěru základní hrací doby Chicago, teď se domácí střídačka a i početná skupina fanoušků v hale rozjásala radostí, protože hosté během několika málo vteřin na konci třetí části mažou náskok dvou branek Anaheimu a nejspíše tak pošlou tento velice pohledný mač do prodloužení. Autorem vyrovnávací branky je DUNCAN KEITH, který Johna Gibsona propálil pořádnou peckou z dálky. Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane.
58:19
Tak pozor, ještě je tu naděje pro Chicago, které se necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny dostává na dostřel domácímu týmu, rozdíl ve skóre už je pouze o jedinou branku. Není se čemu divit, že autorem zásahu Hawks je slovenský útočník MARIÁN HOSSA, jenž je dnes velice aktivní a trápí soupeře od prvních vteřin utkání. Jak si teď poradí Anaheim se závěrečným tlakem? Asistence: Duncan Keith, Brent Seabrook.
58:10
Patrick Kane a jeho další střela, teď před sebou měl dost prostoru. Ale John Gibson zároveň dobře viděl, takže v pohodě zasáhl.
57:53
Nepříjemnost pro Anaheim Ducks chvíli před koncem základní hrací doby, Corey Perry (ANA) fauloval soupeře podražením a musí jít sedět za katr. To je hodně dobrá možnost pro hosty.
57:28
Kane a Panarin jsou znovu středem pozornosti před klecí Ducks, ale zatím si jen nahrávají a potřebná střela zatím nepřichází.
57:23
Chicago Blackhawks už hrají s prázdnou brankou a riskují v šesti mužích v poli!
57:11
Jonathan Toews dnes není tolik vidět jako jeho parťák Patrick Kane, ale teď se zdá, že neměl vůbec špatnou šanci na levé straně.
56:41
Vhazovat se bude před brankou Anaheimu, brankář John Gibson si tak po menší časové odmlce zase užije nějakou akci.
56:05
Ryan Getzlaf předal na Silfverberga a druhý jmenovaný už se hnal do střely. Když ale vypálil, jeho pokus letěl hodně vysoko nad úroveň horní tyčky.
55:42
A zase ten ofsajd, domácí hráči mají ve třetí třetině hodně velkou smůlu na technické přestupky proti pravidlům ledního hokeje.
55:19
Ducks navíc hodně aktivně napadají soupeře na puku i v jeho třetině, aby měli hosté co nejmenší šanci se dostat před Johna Gibsona a zakončovat.
54:51
Carl Hagelin si dělal zálusk na útočný výlet, ale ani jemu nepřálo štěstí, na modré čáře si nedal pozor na brusle, hra po zásluze přerušena.
54:20
Už se znovu hraje a hráči Hawks se hned vydali útočit, i s menším rizikem nezajištěné obrany. Zatím se jim ovšem nedaří střelecky prosadit.
54:02
Keith poslal nahrávku od Seabrooka mezi diváky, uvidíme ještě jednu komerční přestávku, pak budeme pokračovat ve zbytku třetí periody.
53:36
Kouč Anaheim Ducks si navíc vybírá oddechový čas, jeho tým potřebuje větší koncentraci v závěru základní hrací doby.
53:36
Kolem Gibsona létá jeden kotouč za druhým, domácí nezbývá než znovu vyhodit na zakázané uvolnění.
53:03
Kane znovu v akci, teď obkroužil sám celé pásmo soupeře a už se chystal pálit zápěstím, nakonec jeho pokus zlikvidoval soupeř v samotném zárodku pecky.
52:10
Patrick Kane nyní sice hledal Seabrooka na levé straně útočného pásma, ale druhý jmenovaný nebyl připraven na střelu z první. Chicago je ovšem stále aktivnější na ledě.
51:50
Aneheim se soustředí na obranu modré čáry a snaží se propustit co nejméně hráčů v bílých dresech směrem ke Gibsonovi, ten si zatím dělá zálusk na čisté konto.
51:26
Další icing domácího týmu, hra se vrátí před brankáře Gibsona.
50:55
Panarin pálil bez přípravy z první a byla to pořádná pecka, kterou John Gibson musel nad sebe vyrážet pravým ramenem.
50:37
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks, domácí tým si nedal pozor na rozehrávku a až příliš zbytečně ji uspěchal.
50:18
Puk jen dopadl na ledovou plochu a bude se vhazovat znovu, kotouč totiž po odrazu skončil mezi diváky a jeden z fanoušků už si užívá suvenýr.
50:13
Postavení mimo hru a ještě jedna komerční pauza, za chvíli jsme zpět.
49:40
Už ale hrají Hawks za klecí Gibsona, Kane se dostával do střely z úhlu, jen o kousíček netrefil prostor pod horní tyčkou.
49:08
Ihned po dalším vyhraném buly se Ducks nebáli jít dopředu a dohrávali hned nadvakrát soka u mantinelu. Ale ke střele ani nahrávce nedošlo.
48:58
Hra přerušena ve středním pásmu, budeme sledovat komerční přestávku.
47:37
Carl Hagelin a Andrew Cogliano ve slibné šance, druhý jmenovaný těsně tečoval puk mimo dosah brankoviště.
46:58
Chicago už je kompletní a Ducks v této přesilovce vůbec nevystřelili na branku, na druhé straně se do šance ihned dral Panarin, ale pálil těsně vedle.
46:37
Postavení mimo hru Anaheim Ducks, vhazovat se za chvíli bude ve středním pásmu.
45:56
Dokonce se Hawks málem dostali do šance ve vlastním oslabení, domácí mančaft stále ještě v početní výhodě nestačil zahrozit.
45:26
Hosté se ale zatím dobře brání a nepouštějí kalifornský tým před svou branku. Tento začátek přesilovky si domácí asi nepředstavovali.
44:54
Vyloučení z řad Chicaga, dvě minuty míří odpykat Andrew Shaw (CHI), který se podle soudu hlavního rozhodčího provinil podražením.
44:44
Cogliano dnes poněkolikáté v dobré šanci, očividně touží dnes skórovat ještě jednou. Nyní v úniku na Crawforda k tomu neměl vůbec daleko.
44:15
Hawks dlouho trvalo, než se znovu aspoň na chvíli dostali do útočné třetiny. Když už se jim to povedlo, dostali se jen k jedné horší nahrávce skrz pásmo.
43:28
Vatanen si dnes dobře rozumí s Perrym, co se kombinací v útočném pásmu tyče. Teď druhý jmenovaný dokonce pálil, ale jen těsně vedle levé tyčky.
43:02
Hra se hodně kouskuje, teď má zase po nahození z dálky pod lapačkou kotouč brankář John Gibson.
42:50
Trojice hokejistů v domácích dresech se srdnatě vrhla do pásma útočit, ale velice rychle natropila chyby, ze který pramení postavení mimo hru.
42:34
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks.
42:10
Anisimov se snaží odpovědět za Chicago společně s Kanem, ale ani jeden z nich se teď nedostal do zakončení, zatím probíhá souboj o puk u mantinelu.
41:55
Bieksa si počkal delší časový úsek za brankou na to, až najde někoho, komu by mohl poslat kotouč. Ducks si v přesilovce připsali tři střely na branku.
41:05
Getzlaf a jeho kombinace s Rakellem, ale to už se vyloučený hokejista Chicaga vrací na ledovou plochu, Anaheim početní výhodu nezužitkuje.
40:30
Fowler hned dvakrát zkusil vypálit od modré, ale oba jeho pokusy stačil vytečovat někdo z bránících mužů před brankou.
40:12
Ducks pokračují v přesilové hře, kterou započali na konci druhé části, hned se posunují před branku soupeře.
40:01
Vše je připraveno na začátek třetí třetiny.
Střely na branku po druhé třetině

Anaheim Ducks: 16

Chicago Blackhawks: 23
Stejně jako v první třetině, i v té druhé jsme viděli jednu branku, taktéž z domácích hokejek. Hokejisté Chicaga tak mají v poslední části co dohánět. Po přestávce pokračujeme.
40:00
39:52
Ještě jedno vyloučení v prostřední části, přesilovku si zahrají Anaheim Ducks. Dvě minuty za držení dostává obránce hostů Niklas Hjalmarsson (CHI).
39:13
Běží poslední minuta druhé třetiny, začíná za klecí Kačerů, kteří se po delší časové odmlce pokusí o rozehrávku.
38:13
Patrick Kane v samostatném úniku na branku Gibsona nedává gól, už dnes potřetí stejný hráč ztroskotal na brankáři Ducks.
37:50
I nadále je to Chicago, komu se ve druhé třetině daří více držet v pásmu soupeře, ale problémem je ono zmiňované hostující zakončení.
37:25
Teräväinenova střela se zdánlivě dobře odrazila k brance Ducks, ale Gibson na ni docela dobře viděl, takže ve skutečnosti neměla tak nebezpečný ráz.
36:35
Cogliano zkusil rychlou nahrávku na Stewarta, ale ten ji nebyl připraven přijmout, takže šance Anaheim Ducks zmizela ještě před modrou čarou.
36:19
Gibsonův zákrok pravým betonem, pak se ještě před domácí klecí strhla roztržka. Ale vylučovat se za ni nebude, i když rozhodčí hráčům pohrozil.
36:01
Sledujeme pasáž hry, kdy není k vidění tolik šancí. Ale dalo se čekat, že i dnes takové momenty přijdou.
35:30
Kane a Rozsíval si vyměnili kotouč na pravé straně, ale ani teď se Chicago nedostalo do střeleckého postavení, jaké by potřebovalo.
35:12
Sotva se puk dostal k brance Chicaga, už jej útočníci v bílých trikotech stačili dostat zpátky ke Gibsonovi. Následuje nové vhazování.
34:46
Střela obránce Hawks z dálky, kterou ještě před Gibsonem tečoval Shaw. Ale brankář domácích dnes chytá v klidu, další reklamní pauza.
34:03
Hraje se hodně ze strany na stranu, Ritchie to zkusil sám rychle přes modrou čáru, ale zastavilo jej postavení mimo hru.
33:29
To se ale může rychle změnit, Corey Crawford musel docela nečekaně rychle likvidovat šanci jednoho z domácích útočníků.
33:06
Už se znovu pokračuje, na hokejkách mají kotouč hokejisté Chicaga. Po komerční přestávce ale tempo mírně opadlo.
32:51
Hossa poměrně nečekaně pálil a Gibson měl štěstí, že na střelu stačil reagovat. Teď už nás čeká komerční přestávka.
32:02
I nadále sledujeme hodně útočná hokej plný šancí, stejně jako od začátku utkání. Navíc se nyní tolik nepřerušuje.
31:28
Perry tentokráte v pozici nahrávače, puk si na modré čáře převzal Vatanen. Perry následně ještě dorážel nahození svého spoluhráče na branku.
30:40
Dva muži v oranžovém trikotu se natahovali po puku na útočné modré čáře, jako první byl ale na kotouči obránce hostů Seabrook, jenž zachránil situaci pro svůj tým.
30:23
Zakázané uvolnění Chicaga, brankář Ducks si tak bude moci alespoň na několik okamžiků vydechnout.
29:40
Tak to je úplně jiný obraz hry, než jsme mohli vidět doposud. Teď jsou tu zase Hawks, kdo tlačí soupeře a John Gibson má co dělat, aby vše pochytal.
29:15
A znovu Patrick Kane, teď už jeho zakončení zápěstím málem mířilo pod horní tyčku. Velmi dobré střídání této formace Chicaga.
28:40
Patrick Kane neváhal a okamžitě pálil z první, snažil se ho napodobit o chviličku později také Panarin, ale ten už si tak dobře nevedl.
28:27
Bude se vhazovat po levé ruce domácího brankáře.
28:15
Po delší časové odmlce je tu šance hráčů v bílých dresech, Marián Hossa převzal nahrávku od Keitha, ale jeho pokus končí jen v náruči připraveného Gibsona.
27:55
Ducks udržují vysokou aktivitu a Crawford byl nucen si hned připsat další zákrok do dnešních statistik.
27:34
Anaheim právě vstřelil branku!
V přesilové hře se sice domácí parta neprosadila, ale to teď asi Ducks i jejich fanouškům vadí úplně nejméně, protože Kaliforňané se prosazují i přes tento fakt. Podobně rozhozená obrana Hawks jako při první brance dnešního zápasu, velice dobře si pak v zakončení počínal CHRIS STEWART, jenž očividně Coreyho Crawforda překvapil střelou, jakou volil. Puk totiž ještě malinko změnil směr a nějakým způsobem zaplachtil až za záda ochránce svatyně Chicaga. Máme tu vedení Ducks o dvě branky, jak zareagují hosté? Asistence: Hampus Lindholm, Ryan Kesler.
26:58
Silfverberg v závěru přesilové hry ve slibné možnosti na brankovišti, ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal puk zasáhnout a dopravit jej do sítě.
26:16
Ani Hawks ovšem nemají takové trable s bránění soupeřovy přesilovky, zdá se, že tato disciplína dnes nemusí být rozhodujícím faktorem.
25:40
Anaheim začíná přesilovku okamžitou střelou na branku, ale ta šla nakonec po teči vedle. Pak už hostující mužstvo vyhazuje.
25:28
Nyní už ale trest také pro hostující stranu a Anaheim čeká početní výhoda. Na lavičce hanby už sedí Andrew Shaw (CHI), jenž musí pykat dvě minuty za sekání.
25:21
Už se hrálo v plném počtu, ale Anisimov se v tu samou chvíli snažil protlačit puk do brankoviště a za čáru. Nakonec hra přerušena a o branku se nejedná.
24:57
Další početní výhoda Hawks se blíží ke svému konci a stále to vypadá, že se domácí parta ubrání.
24:28
Hosté nehrají přesilovou hru vyloženě špatně, ale když už se dostanou do šance, jejich počínání blokuje obrana před brankou.
23:15
Marián Hossa našel zdařilou nahrávkou Daleyho, ale ten už pálil hodně vedle, pak už Hawks dokonce přišli o výhodu pásma.
23:07
Je tu třetí přesilová hra pro Chicago v zápase, tentokráte se jedná o trest pro domácího hokejistu za hákování. Na dvě minuty je za katr odeslán Clayton Stoner (ANA).
22:53
Anisimova střela hodně vysoko, ale neletěla mimo hrací plochu.
22:13
Keith už dnes poněkolikáté vyzkoušel domácího brankáře překvapit zdálky, ale ani teď se mu to nepovedlo, touš letěl hodně mimo.
21:31
Hawks jsou v útočném pásmu a pro nás nemůže být překvapením, že je u toho znovu dnes vskutku hodně aktivní Marián Hossa.
21:11
Nepřesnost domácích ve středním pásmu pramenila v postavení mimo hru, vhazovat se bude na modré čáře.
20:54
Sotva se stihlo rozehrát, už je znovu přerušeno a Corey Crawford raději podržel kotouč pod svou rukavicí.
20:28
Také Chicago se mohlo dostat první střely na branku ve druhé části, ale místo toho pouze nahodilo kotouč na zakázané uvolnění.
20:10
Druhá třetina začíná samozřejmě ve čtyřech mužích na obou stranách, ihned se Andrew Cogliano vrhl kupředu a pokusil se o svou druhou branku v zápase.
20:01
Střely na branku v první třetině

Anaheim Ducks: 8

Chicago Blackhawks: 9
Víc už se toho v první třetině nestane. Hned na začátku zápasu jsme viděli jednu branku z domácích hokejek. Od té doby spousta šancí, ale na další zásahy si musíme počkat minimálně do druhé periody.
20:00
19:28
Duncan Keith nahodil kotouč o mantinel, ale nikdo jej z hostů nedojel, takže z toho byla naopak možnost pro Getzlafa.
19:03
Rozběhla se poslední minuta první třetiny, puk mají na hokejkách nadále především domácí Anaheim Ducks, Vatanen zkusil překvapit střelou z dálky.
18:35
Bude se vylučovat na obou stranách, pustili se do sebe totiž dva kohouti v podobě domácího Ryana Keslera (ANA) a hostujícího Jonathana Toewse (CHI). Oba dostávají dvě minuty za hrubost a k tomu osobní tresty.
18:26
John Gibson musel vzdorovat nepříjemné střele z levého kruhu. Ale zavčas vytasil lapačku a zastavil letící kotouč na jeho branku.
18:07
Když už konečně mohli hostující muži pustit do akce, znovu jen nahodili puk tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
17:26
Hawks si tentokráte dobře počínali ve středním pásmu, neměli ale nikoho najetého ve přední linii, takže jejich šance na ofenzivní úspěch byla mizivá.
16:37
Marián Hossa v prvních dvaceti minutách dnešního zápasu jasně ukazuje, že má chuť dávat góly, teď znovu sahal na kotouč u brankoviště.
16:05
Daley se uvolnil mezi kruhy a převzal nádhernou nahrávku od Hossy. První zmiňovaný trefil pravou tyčku domácí klece a Honda Center to jen zahučelo.
15:41
Chicagu se v první třetině vůbec nedaří rozehrávka na vlastní modré čáře, teď v ní hosté znovu zachybovali a málem pustili soupeře do další veliké šance.
15:17
Na druhou stranu zamířil sebevědomě Ryan Kesler, nikoho nehledal a okamžitě pálil. Jeho pecka ale byla vytečována hodně vysoko nad branku.
15:05
Anisimov se ani tak nepokusil o střelu, jako spíš o nahození na domácí zařízení. To se povedlo a hosté získali vhazování v útočné periodě hrací plochy.
14:48
Hra přerušena, Anaheim zvládl i druhé oslabení během první třetiny a čeká nás krátká komerční přestávka.
14:10
Hosté si sice často vyměňují a nahrávají kotouče během přesilových her, ale potřebovali by mnohem více střílet na branku, to se zatím neděje.
13:30
Panarinův pokus z dálky, pak ještě stejný hokejista prošel sám před Gibsona. Ale většina zakončení hostujícího celku míří hodně vedle branky.
12:50
Ani na začátku druhé početní výhody se ovšem Chicagu příliš nedaří, naopak obrana Ducks je velice dobře připravena zasahovat.
12:24
Druhé vyloučení pro Anaheim Ducks v krátkém časovém sledu. Za katr tentokráte ke své nelibosti míří Sami Vatanen (ANA) za držení. Není ale s verdiktem rozhodčího spokojen.
11:57
Marián Hossa měl několikrát v pásmu pukl na hokejce a chystal se pálit, ale nakonec nevystřelil ani on, ani nikdo jiný. Kačeři vyhazují a toto oslabení zvládnou.
11:20
Teräväinen a Shaw velmi dobře spolupracovali za brankou Gibsona, druhý jmenované poté vyjel před branku a zakončil. Ale zatím Hawks na gól čekají.
10:41
Teď už ovšem Ducks vyhazují touš přes všechny čáry na kluzišti a poprvé v oslabení se osvobozují. Hawks se ale rychle vracejí s pukem zpátky do pásma.
10:15
Domácí celek se po buly u své klece pokusil o okamžité vyhození kotouče, ale místo toho hrají Hawks a hned si střelu na branku připsal Seabrook.
10:09
Uvidíme první vyloučení dnešního utkání, přesilovku si zahrají Chicago Blackhawks. Na trestnou lavici totiž míří domácí bojovník Patrick Maroon (ANA), jenž inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
09:50
Klidnější pasáž ve středním pásmu, ze které nakonec těží Jakob Silfverberg. Jeho pecka míří do ochranné sítě.
08:59
Horcoff v další tutovce pro domácí a teď už při Crawfordovi stáli všichni svatí, protože hokejista Anaheimu jen těsně netrefil puk před prázdnou brankou.
08:25
Hosté opět reagují jen vyhozením do pásma soupeře, kde sice nějaký čas zápolili o kotouč, ale do zakončení se ani náhodou nedostali.
07:55
Už se znovu hraje a Ducks uspěli i na dalším buly v útočné třetině. Šanci si ale hned nevytvořili, to až následně Corey Perry, jenž se řítil sám na branku.
07:45
Následuje první komerční přestávka, po jejím konci budeme pokračovat.
07:19
Nový zásah pro Crawforda, tentokráte po střele Rakella zápěstím. Tento pokus ale letěl nad horní tyčku.
06:48
Hraje se už docela dlouho bez přerušení, hodně byl u mantinelu k soupeři důrazný Marko Daňo. Ale on se nestal tím, kdo by vyhodil touš z obranné třetiny.
06:10
Fowler si dával pozor, aby přes něj nepřešel v dobré pozici Shaw. Následně už zase bylo horko na druhé straně kluziště.
05:30
Cogliano by rád sesbíral další kanadský bod v tomto zápase, teď se mu ale akce zpoza branky nevydařila a obránci soupeře jej rychle obrali o kus černé gumy.
05:10
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks, hra se přesunuje před Gibsona.
04:48
Na druhé straně hrací plochy ovšem nebezpečně zahrozil Panarin, když jen těsně u pravé tyče nepřekonal brankáře Gibsona.
04:25
Znovu velice podobný obrázek, rozehrávka beků Ducks a rychlá obrana Chicaga, která se stahovala k vlastní kleci.
03:50
Hawks ovšem nadále pod tlakem, zatím se pouze brání a Anaheim určuje tempo hry na ledě. Hosty očividně nástup domácích zaskočil.
03:19
Dva bránící hokejisté v oranžovém dresu se sjeli u nebezpečného Hossy na modré čáry, slovenský útočník si tak nestihl vytvořit lepší příležitost.
02:39
Getzlaf byl na dalším buly úspěšný proti Toewsovi, přesto se hosté stačili osvobodit vyhozením přes všechny čáry a dokázali dostřídat formaci.
01:50
Po chvilce hra opět přerušená, ale dlouho se fanoušci nenudili, Kačeři zamířili do pásma a Crawford musel vytasit další zásah betonem.
01:35
Také Gibson si na druhé straně připisuje zásah lapačkou, ale to pro něj byla snadná práce.
01:07
Tak to je hodně rychle otevřené skóre na začátku utkání mezi Ducks a Blackhawks. Ve chvíli, kdy se domácí celek propracoval do útočného pásma, zůstala obrana Chicaga úplně mimo poziční postavení, to už měl střelec branky ANDREW COGLIANO lehkou pozici, když unikal úplně samotný na branku Crawforda a nádhernou kličkou do bekhendu nedal gólmanovi soupeře nejmenší šanci. Tato branka hned v úvodu základní hrací doby může být pro Ducks důležitá. Asistence: Carl Hagelin, Cam Fowler.
00:28
Anaheim se ovšem také nenechal zahanbit, odpovědět se Hawks snažil Ryan Kesler svou pohlednou protiakcí.
00:09
Na úvodním vhazování si těsně lépe vedli hosté v bílých dresech, Chicago se hned vydalo dopředu založit první útočnou akci.
00:01
Ještě si vyslechneme hymnu Spojených států, jak už je tradicí.
Jak je u NHL zvykem, začneme s krátkým zpožděním oproti normálnímu času začátku utkání.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání National Hockey League, konkrétně duelu ze Západní konference. Nebude trvat dlouho a dočkáme se úvodního vhazování, oba týmy se samozřejmě připravily na rozbruslení.

Anaheim Ducks: Gibson – Bieksa, Fowler, Stoner, Vatanen, Manson, Lindholm – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Ritchie – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Santorelli, Maroon

Chicago Blackhawks: Crawford – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Kane, Anisimov, Panarin – Garbutt, Toews, Shaw – Hossa, Kruger, Daňo – Desjardins, Teräväinen, Mashinter.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, ve kterém se střetnou dva kádry Západní konference. Anaheim Ducks chtějí odčinit předchozí prohru s Arizonou, Chicago Blackhawks zase navázat na výhru v San Jose.

Jiří Sekáč (ANA) (1 + 2)
Marián Hossa (CHI) (3 + 6)
Předchozí vzájemné utkání

Oba kádry se spolu v rámci této sezóny už jednou utkaly, a to hned v říjnu. Ducks zajížděli na led soupeře a v utkání moc branek nepadalo. Chicago Blackhawks zvítězili 1:0 v prodloužení.
ANAHEIM DUCKS

Už to není ta obrovská jáma, kterou za sebou Ducks zanechali po prvních kolech základní části, když vůbec nestříleli branky a negativně překvapovali celou National Hockey League. Přesto ještě Kačeři zůstávají na třetím nejhorším místě Pacifické divize, v zatím posledním odehraném střetnutí navíc nestačili na jednoho z divizních vyzyvatelů v podobě Arizona Coyotes. Na kojotím ledě Ducks padli 2:4, o mač dříve však stačili přehrát před svým publikem hokejisty Calgary Flames. Dvacet bodů ve sbírce určitě není tolik, kolik by si fanoušci Anaheimu představovali, ale tým se musí i nadále rvát o každý bodíček do tabulky Západní konference. Z počátečních neduhů už se probudili i tahouny Corey Perry a Ryan Getzlaf, kteří teď táhnou produktivitu klubu.
CHICAGO BLACKHAWKS

Budou hokejisté Chicaga ještě stoupat tabulkou vzhůru, nebo před nimi znovu zůstane nejeden celek? Obhájce Stanley Cupu delší dobu zůstával na spodních příčkách Centrální divize, teď se ovšem se ziskem šestadvaceti bodů škrábe nahoru a šlape na paty týmům jako Nashville Predators či St. Louis Blues. Na Hawks ale nečeká jednoduchý úkol, jelikož Centrální divize je letos velice konkurenceschopná a zatím i znatelně silná. Černí jestřábi v předchozím utkání zvítězili na ledě San Jose Sharks 5:2, dva duely zpátky však podlehli Vancouver Canucks a Calgary Flames. Na ledě Sharks se ovšem Chicago trefilo pětkrát, takže je dost možná, že Blackhawks budou nyní střílet hodně branek, třeba už dnes před fanoušky dalšího kalifornského klubu. Týmové bodování vede i nadále Patrick Kane (13 + 21)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.