Dnes jsme měli možnost sledovat vyrovnané a opatrné utkání mezi domácí Arizonou a hosty z Calgary, jenž nakonec vyznělo lépe pro Kojoty, kteří zásluhou vítězné branky Ekmana-Larssona v prodloužení berou dva body za výhru. Flames sice byli v dnešním zápase střelecky aktivnější (26-20), Smithe v brance Arizony však překonali pouze jednou a tak si na své konto připisují pouze bod. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za přízeň.
Arizona právě vstřelila branku!
Nakonec se přece jen rozhodlo v prodloužení a Flames poprvé v této situaci prohrávají! Unavená trojice hostů nedokázala zareagovat na pohyb OLIVERA EKMANA-LARSSONA, který si sjel na přihrávku Brada Richardsona a rozhodl zápas.
Asistence: Brad Richardson, Max Domi.
63:45
Dobrý zákrok předvedl Rämö proti střele Richardsona.
63:25
Mikkel Boedker nabral rychlost ve středním pásmu, při střele mu ale puk sjel a Rämö přerušuje hru.
62:37
Až před Smithe si vybruslil Brodie, nedokázal však zakončit přesně, krátce poté nevyužil obrovskou šanci ani Gaudreau.
62:20
Trojice hostů teď kombinuje v útočném pásmu, už však s pukem vyjela ven.
61:38
Po skvělém obranném zákroku Murphyho ujíždělí dva domácí hokejisté na jednoho bránícího, nedokázali si však přesně přihrát.
60:59
Nebezpečnou střelu Gaudreaua vyráží Smith nad branku.
60:35
Rieder s pukem vyjel z útočné třetiny a novou akci zakládají poprvé v prodloužení hosté.
60:10
Coyotes vyhráli buly a jsou tak jako první "na tahu".
60:01
Ve třetí třetině branka nepadla a tak zápas musí rozhodnout až prodloužení, případně nájezdy. Nový formát prodloužení tři na tři hostům z Calgary vyhovuje, s bilancí 5-0 jsou nejlepším týmem soutěže v této situaci.
60:00
59:55
Monahan vyhrál důležité vhazování proti Vermettovi a je jasné, že dnes uvidíme prodloužení.
59:42
Oba divizní rivalové už jako by čekali na prodloužení. Rämö teď raději podržel puk, takže se bude vhazovat po jeho pravici.
58:40
Smith si po delší době připisuje zákrok, oba týmy jsou už v plném počtu.
57:30
Oba týmy zatím hrají v situaci čtyři na čtyři velmi opatrně a hlavně nechtějí udělat chybu, která by mohla znamenat konec nadějí na bodový zisk.
56:35
Velmi tvrdý hit teď předvedla domácí obranná hvězda Oliver Ekman-Larsson. Švéd nahodil puk do útočného pásma, kde sestřelil Marka Giordana, což domácí fanoušci náležitě ocenili. Giordano se po ošklivě vypadajícím nárazu rychle zvedl, celá záležitost měla ale ještě dohru a Ekman-Larsson s Brodiem stráví následující dvě minuty na trestné lavici.
54:47
Hudler dobře zpracoval dlouhou přihrávku a řítil se do šance, se skvělým obranným zákrokem však přispěchal jeho krajan Zbyněk Michálek.
53:29
Dnes aktivní Hamilton si sjel na přihrávku od Joorise, nedokázal ale zakončit, dobře zapracovala domácí obrana.
52:10
U středového kruhu se potkali dva Češi, když Frolík zastavil akci Hanzala. Oba týmy ve třetí třetině vyslaly dohromady jen čtyři střely na branku.
51:06
Hra teď postrádá tempo. Nepomůže tomu ani další komerční přestávka po ofsajdu Flames.
50:07
Po nepřesné rozehrávce Calgary se píská icing. Necelých deset minut do konce třetí třetiny.
49:16
Akci Sama Bennetta zastavil ofsajd.
48:58
Ferland se proháčkoval až ke střele, která byla však sražena do ochranné sítě nad brankou Smithe. Komerční přestávka.
47:55
Trenér hostů Bob Hartley využívá svůj oddechový čas, aby si unavená Stajanova lajna po icingu odpočinula.
47:55
Dobré střídání teď předvádí dnes nejlepší formace Kojotů kolem Martina Hanzala. Calgary nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.
46:57
Flames teď sevřeli svého soupeře, ten se ale i díky obětavým blokům ubránil a Murphy už je na ledě.
46:20
Dobrou kombinaci teď předvádí pětice hostů, Giordano i Wideman však zlomili při střelách své hokejky.
45:30
Po hezké přihrávce od Gaudreaua pálil z dobré pozice Monahan jen těsně mimo.
45:05
Coyotes jsou dnes velmi nedisciplinovaní, naštěstí pro ně je však zdobí dnes výborná hra v oslabení.
44:54
Je tu ale další trest pro domácího hráče. Connor Murphy zasáhl Bennetta do obličeje a odsedí si dvě minuty.
44:34
Po nahození Hamiltona je hra přerušena a z trestu domácího obránce už zbývá pouze 12 vteřin. Calgary v této výhodě nepředvedlo vůbec nic.
44:01
Flames mají opět problémy se založením přesilové hry a domácí se bez větších problémů brání.
43:11
Russell už je zpátky na ledě a Gaudreau tak zaváží puk už v přesilovce Calgary.
42:44
Velký závar před Rämem končí vyloučením Ekmana-Larssona, který poslal Widemana na Räma. Uvidíme tedy hru ve čtyřech.
42:09
Stajan zachytil kombinaci Yotes a na chvilku hosty osvobodil.
41:28
Aktivní Hanzal tečoval střelu Ekmana-Larssona mimo branku.
41:00
Kris Russell dostává dvouminutový trest za hákování Martina Hanzala, druhá přesilovka v zápase pro Arizonu.
40:53
Rämö si teď po nahození z rohu nebyl jistý, kde má puk, ten ale zůstal ve výstroji finského brankáře.
40:46
Icing Calgary.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 13-21
Skončila druhá třetina, ve které jsme viděli jeden gól na obou stranách. Domácí vstoupili do druhé části aktivně a rychle se ujali vedení díky gólu Martina Hanzala, poté se však zatáhli a iniciativu převzali hosté z Calgary. Pasivní hra Arizony nakonec vedla k vyrovnávacímu přesilovkovému gólu Giordana a tak šly týmy do kabin opět za nerozhodného stavu.
40:00
38:59
Sean Monahan nedosáhl na přihrávku Hudlera, na druhé straně střílel jen těsně vedle Richardson.
38:19
V posledních minutách se domácím vůbec nedaří, teď se nechali zatlačit čtvrtou lajnou Flames a vyhazují na icing.
37:33
Backlundovo nahození bylo tečované a puk skončil mimo hřiště.
36:40
Calgary právě vstřelilo branku!
První podařená přesilovka hostů, odehraná téměř celá v útočném pásmu, končí vyrovnávací brankou. Po nahození Hudlera se puk odrazil k MARKU GIORDANOVI, který ho zametl za záda Smithe.
Asistence: Johnny Gaudreau, Jiří Hudler.
35:44
Po nepřesné teči Gaudreaua domácí vyhazují puk do středního pásma.
35:10
Z tlaku vytěžili hosté další přesilovku. Dorážejícího Davida Jonese před Smithem zahákoval Michael Stone a nabídl tak Plamenům čtvrtou přesilovou hru v zápase.
34:08
Ekman-Larsson rozehrál jen na Gaudreaua, po jehož rychlé přihrávce nedokázal Monahan přesně zamířit. Flames jsou nyní aktivnější, domácí si ale udržují jednobrankové vedení.
33:38
Lapačka Mikea Smithe dnes funguje na výbornou, teď zasáhla proti dobré střele Johnnyho Gaudreaua.
33:23
Zakázané uvolnění domácích vrátí hru před Smithe.
32:39
Střelu Ekmana-Larssona zablokoval Frolík, který teď zaváží puk do útočného pásma Calgary.
31:47
Hostům jako by se hrálo lépe proti pěti hráčům, sérií střel teď zasypali Arizonu, Smith ale byl opět pozorný.
31:16
Kojoti jsou v plném počtu, ubránili i třetí přesilovku Flames.
30:47
Hamiltonovu ránu vyrazil tentokrát Smith jen před sebe, obrana Arizony však byla pozorná a rychle puk odvrátila do bezpečí.
30:29
Dost času na střelu teď měl Dennis Wideman, Smith však jeho pokus kryje do lapačky.
30:10
Přesilovky Calgary jsou dnes opravdu mizerné, spoustu cenných vteřinek teď pro domácí získal Richardson.
29:22
Martin Hanzal vyhazuje puk až za branku Karriho Räma.
29:09
Po komerční přestávce si potřetí v zápase zahrají hosté přesilovku. Dvě minuty za podražení Brodieho dostává právě Connor Murphy.
28:54
Poskakující puk zkrotil Murphy a rozjíždí novou akci Yotes.
27:27
Jiří Hudler vybídl ke skórování Monahana, na jeho teč zblízka však dokázal Smith perfektně zareagovat.
25:59
Dobré střídání hostů mohl zakončit kapitán Giordano, v klíčové chvíli však zlomil hůl.
24:55
Po dobré práci Hanzala pálil od modré Stone vedle.
23:54
Dvě dobré šance Calgary v krátkém sledu. Jones nejprve krásně našel Stajana, který však prudkou přihrávku netrefil ideálně a branku minul. Poté se dostal puk k Hamiltonovi jehož střelu výborně vyrazil Smith.
23:06
Puk skončil po nepřesné přihrávce Widemana mimo hřiště.
21:58
Po icingu hostů přišlo další dobré střídány Hanzalovy formace, nakonec však získal puk Frolík a osvobodil Calgary.
20:29
Domácí se ujímají vedení po dobrém vstupu do druhé třetiny. Tobias Rieder měl z ostrého úhlu branku na dosah, trefil však jen tyčku odkryté klece. Puk se ale poté odrazil od MARTINA HANZALA do branky a český centr si tak připisuje pátý gól v sezoně.
Asistence: Tobias Rieder.
20:01
Střely na branku po první třetině: 8-12
První třetina je za námi a bohužel musím konstatovat, že jsme příliš gólových šancí neviděli, natož vstřelenou branku. Nejblíže k ní měl asi Hamilton v samém závěru první periody, Smith ho však vychytal a tak se jde do kabin za stavu 0:0. Druhá třetina začne přibližně ve 4:04.
20:00
19:36
Další zákrok pro Smithe po střele Giordana.
19:12
Po krásné přihrávce Hudlera byl v největší šanci první třetiny Dougie Hamilton, jehož střelu skvělou lapačkou zneškodnil Mike Smith.
18:30
Arizona se už potřetí během krátké chvíle osvobodila, hostům se přesilovky nedaří.
18:00
Sudí zahlédli hned po buly nedovolený zákrok domácího hráče. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Duclair.
17:57
Icing Flames.
16:53
Spoustu prostoru dostal teď od Kojotů Kris Russell, vybruslil si až před Smithe, toho ale nepřekonal. Krátce nato nebezpečně dorážel Hudler, kanadský brankář si však připsal další úspěšný zákrok.
16:26
Richardson hledal před brankou Martinooka, ten ale byl tísněný a nedokázal zakončit.
15:55
Frolík vyhazuje puk a Ferland už se vrací na led.
15:30
Coyotes dobrou kombinací připravili zajímavou střeleckou pozici pro Jeffreyho, ten ale minul branku.
14:48
Anthony Duclair se proháčkoval přes několik hráčů Calgary, nakonec ztroskotal až na Brodiem. Domácí se ale díky této akci usazují v pásmu.
14:06
Oliver Ekman-Larsson okamžitě poslal puk před branku, kde po krátkém závaru zalehl kotouč Rämö.
13:58
Micheal Ferland za brankou tvrdě sestřelil Ekmana-Larssona. Musím souhlasit s komentátory, že to vypadalo na ukázkový čistý hit, rozhodčí ale byl jiného názoru a posílá útočníka Flames na trestnou lavici. První přesilovka pro Yotes.
13:20
Po druhé chybě brankáře Smithe v rozehrávce během krátkého rozmezí střílel Jooris, domácí gólman se ale stihl vrátit na své místo.
13:00
Až v závěru přesilovky přišly dvě zajímavé střely Giordana, domácí jsou ale už v pěti.
12:20
Hostům se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu a z přesilovky už zbývá pouze půlminutka.
11:29
Po chybě Colbornea domácí vyhazují puk k Rämovi.
10:58
Druhá formace Flames si svou aktivitou v útočném pásmu vynutila faul, dvě minuty za hákování pro Connora Murphyho.
10:22
Tvrdou ránu Brodieho Smith viděl a udržel jí v náruči. Komerční přestávka.
09:41
Karri Rämö raději přidržel puk před dojíždějícím Cunninghamem.
09:15
Střela Flames byla ztečovaná Hanzalem mimo hřiště.
08:48
Obrany zatím kralují, oba týmy mají problémy usadit se v útočném pásmu a něco v něm vymyslet.
07:41
Po akci Gaudreaua s Monahanem střílel Jiří Hudler, Smith ale zasahovat nemusel.
06:50
Nahození Stajana kryje do lapačky Smith, komerční přestávka.
05:28
Hanzal nahazoval puk z otočky na branku Calgary, hosté nakonec dokázali puk dostat pryč z nebezpečného prostoru.
04:48
Max Domi neprošel okolo Brodieho.
03:38
Zakázané uvolnění Arizony.
03:15
Třetí lajna Flames získala dobrým napadáním puk, se slabou střelou Jonese ale neměl Smith problémy.
02:30
První zásah i pro Räma, který střelu Murphyho od modré vyrazil jen před sebe.
01:59
Mike Smith si připisuje první zákrok proti střele Joshe Joorise.
00:47
Ofsajd přerušuje první akci domácích, kteří dnes nastoupili v retro dresech z přelomu tisíciletí.
00:01

Arizona Coyotes: Smith (Lindbäck) – Ekman-Larsson, Stone – Dahlbeck, Michálek – Grossmann, Murphy – Rieder, Hanzal, Boedker – Domi, Jeffrey, Duclair – Richardson, Vermette, Martinook – Chipchura, Gordon, Cunningham. Trenér: Dave Tippett.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Engelland, Wideman – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Frolík – Colborne, Stajan, Jones – Ferland, Granlund, Jooris. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Chmielewski, Walsh – Murchison, Cameron..
Československá stopa v dnešním utkání

Martin Hanzal (ARI) – 19 zápasů, 4+14
Zbyněk Michálek (ARI) – 20 zápasů, 1+1
Michael Frolík (CGY) - 22 zápasů, 6+8
Jiří Hudler (CGY) - 20 zápasů, 4+9
Arizona Coyotes

Slušně rozjetou sezonu zatím mají Kojoti. Proti Calgary budou chtít navázat na výhru proti letos oblíbenému soupeři z Anaheimu, s Flames se letos střetnou poprvé. Loňské zápasy jasně ovládaly Plameny, letos je ale postavení obou týmů v tabulce naprosto odlišné a v dresu Yotes výborně hrají mladíci Max Domi a Anthony Duclair, podporováni spolehlivým centrem Martinem Hanzalem. Arizona momentálně ztrácí jediný bod na postupové příčky do play-off.

Bilance: 11-9-1, 4. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
Max Domi 8+10
Martin Hanzal 4+14
Mikkel Boedker 6+9
Calgary Flames

Hokejisté Calgary jsou po špatném vstupu do sezony stále na spodních příčkách tabulky, přestože v posledních týdnech podávají lepší výkony. Naposledy však padli na neoblíbeném ledě Anaheimu, kde nevyhráli už 11 let. Série venkovních zápasů v rámci divize pokračuje pro Flames dnes v Glendale, kde se střetnou s Coyotes. Do sestavy Calgary by se mohl po dvouzápasové absenci vrátit Jiří Hudler, uzdravený už je podle všeho i brankář Jonas Hiller.

Bilance: 8-13-1, 6. místo v Pacifické divizi

Johnny Gaudreau 5+15
Sean Monahan 7+8
Michael Frolík 6+8
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se utkají dva celky z Pacifické divizie – Arizona Coyotes a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.