S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 19 053 diváků se s vámi loučím, avšak již odpoledne se na vás budu těšit u on-line přenosu z biatlonových smíšených štafet. Napočtenou!

3. Leo Komarov (TOR) 1+0
Dnešní střetnutí je tedy u konce a dva body si za páté vítězství v řadě připisuje hostující Washington. Ten šel do třetí třetiny s dvougólovým vedením a to také bez větších potíží udržel. Jediné horké chvilky hosté ve třetí třetině zažili během přesilové hry Toronta, ale obě nebezpečnější zakončení domácích zastavila konstrukce brány, kterou strážil Braden Holtby. V závěru domácím nepomohlo ani powerplay, během kterého ještě mohl skórovat Bäckström, ale ten poslal puk ze středního pásma vedle brány.
59:56
Kotouč je v rohu kluziště a Washington už to v pohodě zvládne!
59:19
Přibližně od červené čáry nyní kotouč do prázdné brány posílal Bäckström, avšak jeho pomalý pokus nakonec zamířil mimo tři tyče.
58:57
T.J.Oshie statečně bojoval ve středním pásmu a našetřil několik velmi cenných vteřin pobytem daleko od Holtbyho brány.
58:34
Konečně se Toronto dostalo do útočného pásma a Jonathan Bernier už je mezitím několik vteřin na střídačce! Domácí to zkouší v šesti!
57:58
Hned tři hráči Washingtonu se zapojili do souboje za bránou a na dlouhou dobu udrželi kotouč u Bernierovy svatyně. Tohle už s Torontem vypadá velmi bledě.
57:10
Nepřesná rozehrávka končí ve středním pásmu na hokejce Jasona Chimery. Ten by za dnešní výkon zasloužil ocenění v podobě označení za jednu ze tří hvězd zápasu.
56:32
Torontu se stále nedaří dostat na delší dobu do pásma svého soupeře. Teď se domácí musí opět bránit, neboť je kotouč za bránou jejich gólmana.
55:22
Jenže kotouč se dostal velmi rychle na druhou stranu hřiště a při třech střelách Ovečkina stáli u Berniera snad všichni svatí!
54:55
Zaváhání v rozehrávce Washingtonu se snaží využít napadající Matthias, který zaváží puk za bránu Bradena Holtbyho.
54:36
A domácí se ne a ne dostat do útočného pásma. Nyní je navíc Javorovým listům pískáno zakázané uvolnění.
53:45
Hostující hráči se už několik desítek vteřin drží u mantinelu v útočném pásmu. S blížícím se koncem třetí třetiny toto Washingtonu určitě vyhovuje.
52:24
Washintgon hraje už několik vteřin v plném počtu a Holtby přerušuje hru, aby Caps mohli v pohodě srovnat své lajny.
52:08
51:29
A znovu zvoní konstrukce Holtbyho brány! Tentokrát chyběly centimetry při střele Petera Hollanda!
51:01
Velká smůla na straně Toronta! Holtby pouze vyrazil střelu Lupul, ale James van Riemsdyk trefil z dorážky pouze tyč!
50:33
Přesilovou hru sice domácí museli zahájit až od vlastní brány, ale nyní už jsou nastěhováni před Holtbym.
50:08
Zbytečným faulem se nyní provinil Alexander Ovečkin (WSH), který dostává dvě trestné minuty za krosček a dává šanci Torontu, které se s blížícím koncem může dostat na dostřel! To vše až po komerční přestávce.
49:57
Poměrně dlouhou pasáž bez přerušení narušuje až nahození domácího hráče, které skončilo v náruči Bradena Holtbyho. Za tři vteřiny se zápas dostane do poslední desetiminutovky řádné hrací doby.
48:20
S ničím se naopak nerozpakoval Jason Chimera, který hned po přechodu do útočného pásma vyslal tvrdou križnou střelu. Bernier zasáhl lapačkou a ještě puk rychle vyklepal z rukavice, díky čemuž mohli obránci Toronta okamžitě rozehrát.
47:47
Kuzněcov už mohl střílet, ale místo toho zvolil ještě objetí brány a poté už se k zakončení nedostal. Ruský útočník teď prováhal nejlepší moment k ohrožení Berniera.
47:19
Oba týmy střídají a Carlson ta volí pouze nahození podél mantinelu. Ke kotouči se tak zcela zadarmo dostávají hráči Toronta.
46:44
Velmi pěkně se nyní uvolnil T.J.Oshie, který se záhy dostal i ke kvalitní střele zápěstím. Po delší době zasahuje Jonathan Bernier a puk v ochranné síti přináší komerční přestávku.
45:39
Během rány od modré čáry Holtbyho vyrušil jeden ze clonících hráčů Toronta a hostující brankář se na chvíli ocitl v hodně nebrankářské pozici. Nikdo z kanadského týmu toho však využít neodkázal.
45:05
Okamžitě po vhazování se Chimerovi podařilo překonat střední pásmo, avšak jeho následná střela postrádala přesnost.
44:54
A Holtby opět zasahuje. Tentokrát ho zaměstnal tvrdý projektil Matthiase, který těžil z rychlého přenesení hry na útočnou modrou čáru.
44:11
Nick Spaling si počkal až se od něj odtáhnou všichni hráči a poté střelou z levého kruhu vystrašil gólmana Washingtonu. Naštěstí pro něj ale puk mířil do jeho hrudi.
43:28
Domácí mají za sebou výbornou pasáž, ve které dokázali sevřít soupeře, ale teď už je hra znovu ve středním pásmu.
42:55
Poprvé ve třetí třetině měl práci také Holtby. Střelu od modré hostující brankář moc neviděl a mohl být rád, že puk skončil jen vedle brány.
42:16
Aktivita Washingtonu stále neutichá, avšak nyní už se domácím podařilo vyvézt puk do neutrální zóny. Za následným nahozením už ale nikdo z kanadského týmu nepokračuje.
41:22
I další ránu dokázal Bernier vyrazit betonem a puk po chvíli končí až za bránou Bradena Holtbyho.
41:06
Velmi aktivní nástup Washingtonu zastavuje až Kuzněcovova střela z úhlu, kterou Bernier vyrazil do ochranné sítě.
40:33
Hosté se od začátku třetí třetiny drží v útočném pásmu. Na Oshieho nahození si před bránu sjel Niskanen, nicméně jeho jemná teč bránu minula.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:09.
V samém závěru třetiny se ještě u mantinelu dostal do konfliktu hostující Tom Wilson, ale nakonec vše řeší rozhodčí a hráči odcházejí do kabin.

Ve druhé třetině se dostali do vedení znovu hráči Caps, a to když se ve 25. minutě prosadil právě Tom Wilson. Na tuto branku sice Toronto v přesilové hře ve 27. minutě ještě dokázalo zareagovat gólem Lea Komarova, ale početní výhodu poté hráli dvakrát hosté a dvakrát z toho byla branka. Nejprve se v čase 31:08 díky šťastnému odrazu mohl radovat Marcus Johansson a po dalších 138 sekundách skóroval i Justin Williams. Do třetí třetiny tak jdou domácí s dvougólovým mankem a budou muset hodně přidat.
40:00
39:53
Velmi špatnou rozehrávku Washingtonu se ještě snažili využít domácí hráči, avšak nepřesná přihrávka před bránu skončila v rohu kluziště a následná rána Poláka od modré čáry letěla mimo.
39:34
39:15
Série několika velmi rychlých přihrávek v podání hostujícího týmu byla zakončena dělovkou, jenž skončila v náruči Berniera. Nutno říci, že domácí si teď skvěle hlídali Ovečkina, kterému zablokovali dva střelecké pokusy.
38:59
Sražená střela Ovečkina se jen tak tak došourala vedle brány. Caps se však konečně dostávají do kýženého tlaku.
38:36
Zatím se ale hostům tato přesilová hra vůbec nedaří a puk už poněkolikáté končí až u Holtbyho. Minuta početní výhody je fuč.
37:34
Toronto se konečně dotklo kotouče a Morgan Rielly (TOR) už míří na trestnou lavici, když se provinil hákováním vůči Alexanderu Ovečkinovi. Domácí musí vyhlásit nejvyšší stav ohrožení!
37:01
Bäckström v obrovské šanci servíroval puk před odkrytou bránu Ovečkinovi, avšak ten byl v rozhodujícím momentě faulován! Washington zatím pokračuje v útočení, ale už nyní se může těšit na přesilovou hru.
36:33
Jonathan Bernier si aspoň trochu zlepšuje procenta, když chytá slabé nahození od mantinelu. Po něm nastává čas na další komerční přestávku.
35:55
Další pokus o přenesení hry aspoň k útočné modré čáře v podání Toronta znovu nevyšel. Hráči by se potřebovali zklidnit a zvýšit přesnost.
35:09
Po vstřelené brance sledujeme hodně nepřesnou hru. Ani Washington ani Toronto se nyní nemohou dostat do útočného pásma.
33:26
Washington právě vstřelil branku!
Hosté využívají také druhou přesilovou hru a odskakují na rozdíl dvou branek. Chimera se poměrně v pohodě protáhl podél mantinelu do útočného pásma a pak poslal bekhendem kotouč k JUSTINU WILLIAMSOVI, který na nic nečekal a tvrdou střelou poslal puk do brány. Opravdu těžký zápas chytá Bernier, na kterého šlo dosud jen 12 střel a čtyři z toho skončily v jeho síti. Asistence: Jason Chimera, Nicklas Bäckström
32:58
Carlsonova tvrdá rána od modré byla sražena Polákem a kotouč poté letí přes všechny čáry až k Holtbymu.
32:34
Domácím se sice podařilo vyhodit puk z vlastního pásma, ale teď už jsou u kotouče hosté, kteří rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
32:15
Záhy přichází další přesilová hra pro Washington. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen Dion Phaneuf (TOR).
31:08
A poměrně rychle se přesilovku daří využít i Washingtonu. Třetí střelu Alexandera Ovečkina během 22 vteřin početní výhody sice dokázal srazit Polák, ale kotouč se právě po zásahu českého beka odrazil do MARCUSE JOHANSSONA a zřejmě od nohy švédského útočníka šel puk až do sítě Bernierovy svatyně. Asistence: Alexander Ovečkin, John Carlson
30:46
První přesilovou hru v zápase si zahrají hostující hráči. Na trestnou lavici usedá Nazem Kadri (TOR), který dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.
30:11
Oshie usvědčen z ofsajdu a to znamená krátkou přestávku věnovanou reklamám.
29:28
Domácí před soupeřovým brankářem vytváří velký provoz, avšak nyní se sami nepřesností vytlačili do zóny mezi modrými čarami.
29:14
Po dalším nahození od modré bylo před Holtbym hodně rušno, avšak nakonec se brankář Washingtonu dokázal zorientovat a puk schoval v rukavici.
28:43
Javorové listy se však rychle dostávají do útočného pásma a rozjíždí nebezpečnou kombinaci. Caps nyní neví, kam dříve skočit.
28:07
Holtby sice pod lapačku nedokázal skrýt sražené nahození od modré čáry, ale nakonec ho to nemusí vůbec mrzet, neboť je hra přerušena a hlavní rozhodčí Toronto vykazuje do středního pásma.
26:26
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak to je bleskově využitá přesilová hra. Po vyhraném buly si kotouč u modré čáry vyměnil Phaneuf s Jamesem van Riemsdykem a pak první zmíněný, domácí kapitán, vyprodukoval ránu, kterou dokázal tečovat LEO KOMAROV. Holtby už reagovat nestačil a puk mu proklouzl mezi betony za brankovou čárou. Asistence: Dion Phaneuf, James van Riemsdyk
26:17
Domácí si zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen John Carlson (WSH).
26:11
Holtby teď moc neviděl, avšak nakonec mohl být v klidu, nebo´t nahození od modré mezi tři tyče nemířilo. Další pokus po chvíli končí až v ochranné síti, což přináší komerční přestávku.
25:38
I přes nevůli hostujícího celku je Johanssenovi odpískán ofsajd a hra je dokonce vykázána až k Holtbymu.
24:06
Nyní už se však hosté radují! Bernier zastavil puk letící ze středního pásma pro Riellyho, ale ten situaci vůbec nezvládl, nechal kotouč před bránou a toho dokonale využil TOM WILSON, jenž s hromadou štěstí dostal kus černé gumy až do brány. Asistence: Matt Niskanen, Michael Latta
23:35
Jenže nyní se puk dostal až k Bernierovi a ten musel být okamžitě v pozoru. Volný kotouč si v blízkosti levého kruhu našel Schmidt a hostující obránce trefil tyč!
22:58
Kotouč je znovu u brány hostujícího brankáře. Toronto je na začátku druhé třetiny lehce aktivnějším celkem.
22:01
Braden Holtby musel dávat velký pozor, neboť nahození od mantinelu mířilo k jeho betonům. Před bránu si navíc sjížděl další hráč Toronta, který se však k teči kotouče naštěstí pro Holtbyho nedostal.
21:33
Phaneuf si poradil s otravujícím Kuzněcovem a Toronto rozjíždí další útočnou akci.
21:01
Rychlý útok Toronta zakončoval Morgan Rielly, jenž si našel výbornou pozici, ale z mezikruží trefil jen hruď připraveného Holtbyho!
20:37
Domácí se sice na chvíli usadili v útočném pásmu, ale poté jeden z nich "vykouzli" přihrávku na modrou čáru, která skončila až ve středním pásmu.
20:19
Velmi nepřesná rozehrávka Washingtonu zařídila už druhé přerušení hry během pouhých 19 vteřin. Doufejme, že se hráči zpřesní a přerušovat se tak často nebude.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:09.
První část dnešního střetnutí je tedy u konce a hráči jdou do kabin za stavu 1:1. Jako první se sice ve 4. minutě prosadil Jason Chimera, ale poté bylo o něco lepším týmem domácí Toronto, které také v čase 6:13 dokázalo vyrovnat zásluhou Petera Hollanda. Druhá polovina třetiny se odehrála poměrně rychle, ale to bylo na úkor šancí, kterých jsme se poněkud nedočkali.
20:00
19:40
Běží poslední minuta první třetiny a zřejmě se do kabin půjde za vyrovnaného stavu. Ani jeden z celků se ne a ne dostat do pásma svého soupeře.
18:56
Alzner to vzal na sebe a dostal puk přes útočnou modrou čáru. Poté hostující obránce poslal kotouč za bránu, kde se ho však ujímají znovu jen domácí hráči.
18:18
Oba celky se nyní uchýlily k nahozením ze středního pásma. Právě neutrální zóna je aktuálně hodně nepropustná.
17:29
A nakonec Phaneuf nevymyslel vůbec nic a ke kotouči se dostávají hostující hráči. Ti se pokusili prodrat k zakončení, avšak nakonec se musí vrátit až do vlastního pásma.
16:53
Dion Phaneuf vyčkává ve vlastním pásmu a čeká až mu vystřídají spoluhráči. Uvidíme, co domácí kapitán nakonec vymyslí.
16:16
Hra je po poměrně dlouhé době přerušena. Následuje komerční přestávka a po ní buly ve středním pásmu.
15:43
Jenže místo útoku se Toronto muselo bránit. Dvakrát se Johanssen snažil najít skulinku, kterou by dostal puk do brankoviště, avšak dvakrát narazil na skvěle postaveného českého beka, Romana Poláka.
15:18
Nepřesná rozehrávka hostů skončila až u obránců Toronta. Ti se snaží rychle vrátit hru před Bradena Holtbyho.
14:44
Javorové listy jsou v posledních minutách rozhodně aktivnějším týmem, nicméně trochu tomu chybí častější střelba.
13:48
Domácí způsobují skvělým forčekingem hostům velké problémy, jenže k žádné další větší šanci se Toronto ne a ne dostat.
13:04
A po další ráně od modré čáry už Holtby hru přerušuje. To bylo výborné střídání Kadriho pětky.
12:57
Velmi dobrá zákrok si připsal Holtby, nicméně Toronto zůstává u kotouče a obsazuje útočné pásmo.
12:04
Washington se dostal k rychlému protiútoku poté, co bek Toronta nastřelil jen prvního blokujícího hráče, ale střela zápěstím v podání Alexandera Ovečkin si cestu do brány nenašla.
11:56
Další zákrok si připisuje Braden Holtby. Poté se u jeho svatyně strhla menší strkanice, ale nic většího z toho zřejmě nebude.
11:18
Hned po buly se puk dostal k Lattovi, který dokázal tvrdě vypálit, avšak Bernier byl pozorný a proti dělovce hostujícího útočníka se stačil přesunout!
11:09
Kotouč se v ochranné síti ocitl záhy i po akci Washingtonu. Vhazování se tedy bude pro změnu konat u domácího gólmana.
10:49
Alzner zaváhal ve středním pásmu a zakončení z toho následně vytěžil Joffrey Lupul. Svižný pokus zpoza obránce skončil až v ochranné síti.
09:46
Velmi nebezpečná Ovečkinova pětka se dokázala na několik vteřin usadit v útočném pásmu, nicméně jediná střela, kterou vyslal Orlov, mezi tři tyče nemířila.
09:20
Krátce po ofsajdu je hostům odpískán icing. Hra se tedy stěhuje před brankáře Capitals.
08:48
Druhou střelu v dnešním zápase vyprodukoval slovenský obránce Marinčin. Tentokrát jeho rána tečována nebyla a skončila v nastavené lapačce Bradena Holtbyho.
07:52
Washington se nyní dlouho nemohl vymanit z vlastního pásma, avšak nakonec se přeci jenom dostal až k zakončení. Nutno říci, že Niskanenův pokus od mantinelu Berniera k zákroku nedonutil.
07:14
Menší závar před svou bránou vyřešil Jonathan Bernier a následuje první komerční přestávka zápasu.
06:13
Je vyrovnáno! Neshody v obraně Washingtonu nyní vedly až k nahození puku ze snad záporného úhlu, Holtby kotouč jen vyrazil a poté volný puk získal PETER HOLLAND, který okamžitě střílel a díky velkému provozu před hostujícím gólmanem dokázal vyrovnat! Asistence: Dion Phaneuf
05:33
Burakovsky zpracoval vysoký oblouček, který dopadl mezi kruhy před Bernierovou bránou, a poté právě Berniera donutil k výbornému zákroku!
05:10
Po vhazování u Holtbyho se ke střele od modré čáry dostal Martin Marinčin, avšak ani jeho tečovaný pokus zatím na překonání brankáře Washingtonu nestačil.
04:54
Slabé nahození jednoho z domácích hráčů Holtby bez potíží vyrazil pravým betonem. Hosté rychle obrací hru.
04:27
Další atak hostujícího celku vypadal nebezpečně, ale tentokrát jsou Caps vytlačeni až zpátky do vlastního pásma.
03:42
Obrovskou šanci ke skórování měl nejprve Holland, který zakončoval z hranice brankoviště jen do Holtbyho, ale nakonec skóre otevírají hosté. Rychlý výpad totiž podnikl JASON CHIMERA, jenž vyvezl puk z vlastního až do útočného pásma a poté přesnou ranou ze strany překonal zkoprnělého Berniera. Bez asistence.
02:59
Nazem Kadri se sice podél mantinelu prodral do útočného pásma, avšak dále už musel pokračovat bez kotouče, který mu byl odebrán.
02:24
První velkou šanci zápasu nyní měli hosté! Po nepřesnosti v defenzívě Toronta se puk dostal mezi kruhy, kde stál připravený Kuzněcov, ale jeho zakončení mířilo přesně doprostřed brány!
01:52
Hráči Washingtonu pouze protečovali puk do útočného pásma. Zde kus černé pryže zastavuje Bernier, který zatím nemusel zasahovat.
01:31
Domácí usvědčeni z ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:54
Chimera hledal chytrou přihrávkou spoluhráče před bránou, nicméně kotouč k Beaglovi neprošel a beci Toronta rozehrávají do středního pásma.
00:34
Registrujeme první střelecký pokus zápasu. Hned po přejetí útočné modré čáry zkusil štěstí Lupul, avšak Holtby s jeho pokusem neměl problémy. Každopádně se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
00:01
Konečně je vše připraveno k úvodnímu buly střetnutí. Na to se staví Nick Spaling (TOR) a Nicklas Bäckström (WSH).
Až nyní nás čekají státní hymny. Začneme hymnou Spojených států amerických, poté přijde hymna kanadská.
Začátek utkání se o pár minut opozdí. U NHL se však nejedná o nic zvláštního.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Phaneuf, Gardiner, Rielly, Hunwick, Polák, Marinčin – Komarov, Kadri, van Riemsdyk – Parenteau, Bozak, Matthias – Lupul, Froese, Holland – Boyes, Spaling, Grabner

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Schmidt, Alzner, Niskanen, Chorney, Orlov – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Johansson – Burakovsky, Beagle, Chimera – Wilson, Latta, Laich

Rozhodčí: Marc Joannette, Rob Martell – Scott Cherrey, Mark Shewchyk.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Roman Polák
Martin Marinčin

Washington Capitals

Na soupisce týmu nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

WASHINGTON CAPITALS

Na rozdíl od domácích jsou na tom hosté o poznání lépe. Tým z hlavního města Spojených států amerických nasbíral již 33 bodů a to mu zajišťuje třetí příčku ve Východní konferenci. Navíc si nyní Caps drží sérii čtyř vítězství v řadě a s pouhými 49 inkasovanými brankami je tým v tomto ohledu třetím nejlepším celkem celé NHL. Největšími tahouny Washingtonu jsou ruští útočníci Jevgenij Kuzněcov s Alexanderem Ovečkinem. První zmíněný je díky 26 bodům pátým nejproduktivnějším hráčem NHL a Ovečkinovi stačí 12 gólů na dělenou třetí příčku v pořadí kanonýrů.

TORONTO MAPLE LEAFS

Kanadský tým je i v této sezóně hodně daleko za očekáváním a aktuálně se potácí až na posledním šestnáctém místě Východní konference. Pouhých devatenáct bodů z 22 zápasů je opravdu chabý výsledek, a když k tomu připočteme jen 51 vstřelených branek, výsledkem je jeden z nejhorších útoků v lize. Bodově pak Toronto spoléhá především na Tylera Bozaka, který se 14 body vede kanadské bodování týmu. Nejlepší střelcem je se sedmi zářezy James van Riemsdyk.

24.11.2015 Toronto – Boston 3:4 sn.
22.11.2015 Boston – Toronto 2:0
21.11.2015 Carolina – Toronto 1:2 sn.
18.11.2015 Toronto – Colorado 5:1
16.11.2015 NY Rangers – Toronto 4:3
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se utkají týmy Toronto Maple Leafs a Washington Capitals. Utkání začíná v 01:00.