To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemně prožitou neděli!
1. Gabriel Landeskog (COL) 1+2
2. Matt Duchene (COL) 1+2
3. Jacob Trouba (WPG) 1+1
Do Pepsi Center si dnes našlo cestu 16311 diváků.
Je dobojováno! Winnipeg si v závěrečné desetiminutovce zápasu vytvořil obrovský tlak, ale vyrovnat hostující hráči nedokázali. Avs se tak radují z cenného vítězství 5:3.

Domácí dnes vedli už 3:0, ale Jets dokázali do konce druhé části korigovat na rozdíl jediného zásahu. V úvodu závěrečné třetiny zvýšil na 4:2 pro Avs Chris Wagner, ovšem ani tento moment ještě Tryskáče nezlomil. Devět minut před koncem tak snížil Jacob Trouba a od té chvíle se domácí ocitli pod velkým tlakem. Nápor Winnipegu však v závěru přerušil právěTrouba, jenž se nechal vyloučit a hostující risk s prázdnou brankou potrestal 17 sekund před koncem rozhodující trefou Matt Duchene.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:6, celkem – 25:28.
59:43
Colorado právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Domácí vybojovali ve středním pásmu puk, Landeskog jej posunul na MATTA DUCHENA a ten pohodlně zamířil do prázdné klece. Asistence: Gabriel Landeskog a Nathan MacKinnon.
59:24
Hosté napálili kotouč za branku soupeře a Hutchinson okamžitě zamířil na střídačku!
59:14
Hosté si ještě vybrali oddechový čas.
59:14
Jacob Trouba podrazil Landeskoga, který se už rozjížděl proti prázdné brance a zamíří na trestnou lavici. Tohle už bude pro Jets hodně těžké.
59:01
Minuta do konce třetí třetiny, branka Winnipegu je prázdná!
58:33
Nyní musel Hutchinson čelit dorážkám domácích hráčů v čele s Martinsenem a raději opět přerušil hru.
58:17
Agozzino vyvezl puk do útočného pásma Avs a dokonce donutil Hutchinsona přerušit hru. Tohle domácí potřebovali.
58:01
Poslední dvě minuty, hosté dělají vše proto, aby srovnali.
57:02
Statistika střel na branku ve 3. třetině – 1:6.
56:33
Enström zamířil od modré mimo, hosté zůstávají v útočném pásmu.
56:20
Zakázané uvolnění Colorada.
55:38
McLeod a Scheifele se po odpískání postrkovali před domácí brankou. Vylučovat se ale nebude.
55:16
Domácí se už soustředí jen na obranu a pouze vyhazují puky.
54:58
Meyersovu střelu tečoval Scheifele vedle.
54:42
Domácí zahráli na icing, hra se stěhuje před Varlamova.
54:09
Pískán ofsajd domácích. Ještě jedna reklamní přestávka.
53:52
Výborně to udělal Burmistrov, který našel krásnou přihrávkou na levém kruhu úplně volného Wheelera. Ten však vypálil do protihráče!
52:50
Na druhé straně se natlačil přes obránce Landeskog. Na Hutchinsona ale nevyzrál.
52:38
Tečovaná střela Trouby skončila v rohu kluziště.
52:07
Hosté vycítili šanci a jejich odhodlání zase hodně povyskočilo.
51:19
Máme tu reklamní přestávku.
50:52
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tohle provedl JACOB TROUBA náramně! Šikovný bek na modré převzal puk od Byfugliena, krásným bruslařským obratem se zbavil Comeaua a přesnou střelou zápěstím překonal Varlamova – 4:3. Asistence: Dustin Byfuglien a Mathieu Perreault.
49:51
Deset minut do konce a domácí drží dvougólový náskok. Tryskáči to budou mít těžké.
48:56
Beauchemin vyhazuje a přesilovka Jets končí. Hosté v ní ani jednou nevystřelili.
47:52
Další vyhození Colorada, hosté se nemohou dostat do pásma.
47:31
Domácí vyhazují až za branku Winnipegu.
46:58
Na trestnou lavici míří domácí Nick Holden, který fauloval Scheifeleho. Tryskáči mají možnost snížit.
46:31
Puk se od mantinelu podivně odrážel před domácí branku, obrana Avs si však poradila.
44:57
Laviny se nyní snaží dobře bránit střední pásmo.
43:06
Hosté už musejí hrát především dopředu. Ehlers si se svým pokusem na Varlamova nepřišel.
42:48
Prosazuje se čtvrtá domácí formace! Po přihrávce Skilleho zamířil do černého CHRIS WAGNER a Laviny vedou zase o dva góly – 4:2. Asistence: Jack Skille a Andreas Martinsen.
41:08
Od modré střílel Trouba, Varlamov pul vyrazil.
40:31
Z dobré pozice vypálil Ladd, ale branku netrefil.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:55.
Ve druhé třetině nejprve zvýšil na 3:0 Carl Söderberg, ale hosté se dokázali dvěma góly vrátit zpět do utkání. Ve 30. minutě tečoval Troubovu střelu Andrew Ladd a ve 34. minutě se dokonce ve vlastním oslabení prosadil Blake Wheeler. Před třetí částí je tedy vše otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:11, celkem – 20:22.
40:00
39:55
Wheeler si vybruslil s pukem na modrou a skrytým nahozením pořádně vystrašil Varlamova. Ten vytrčil beton na poslední chvíli!
39:03
Nakonec se dostal ke kotouči Grigorenko, který to zkusil bekhendem. Puk má Hutchinson.
38:54
Barrie vyvezl puk do útočného pásma Colorada. Nyní se o kotouč bojuje za brankou.
37:58
Wheeler přejel Laddovi do útočného pásma příliš brzy. Je pískán ofsajd.
37:29
Od modré to zkoušel Myers, Varlamov vyráží.
36:44
Jets jsou kompletní.
36:30
Hosté vyhazují a vypadá to, že toto oslabení přežijí.
35:28
Z vrcholu pravého kruhu přestřelil MacKinnon.
34:59
Domácí na úvod přesilovky přišli o pásmo.
34:43
Další přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici míří za držení Tobias Enström
33:47
33:37
Hosté udeřili v oslabení a snižují na 3:2! Burmistrov nahrál před branku BLAKOVI WHEELEROVI a ten překonal Varlamova bekhendovou kličkou. Asistence: Alexander Burmistrov.
33:14
Dobrá přesilovka Colorada. Johnson pálil od modré a před brankovištěm se snažil dopravit odražený puk do sítě Landeskog. Kotouč je pod Hutchinsonem.
32:34
MacKinnon našel křížným pasem Johnsona, ale ten si rovnal puk déle, než potřeboval a pak už nemohl vystřelit.
31:46
Anthony Peluso je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Avalanche.
31:33
Oba hráči si posedí pět minut na trestné lavici.
31:33
Jarome Iginla se vrhl na Adama Lowryho! Zkušený domácí útočník svého soupeře jasně předčil na body!
31:25
30:45
Dustin Byfuglien se prokličkoval až před Varlamova, který svému týmu udržel dvougólový náskok. Ruský gólman domácích je pod palbou.
30:12
Domácí se stále brání velkému náporu Winnipegu.
29:42
Hosté jsou při chuti! Varlamov vyrazil střelu Perreaulta a poté se vytáhl i proti bekhendové dorážce stejného hráče!
29:05
Hostům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek! Tryskáči soupeře zatlačily až po skončení své přesilovky a sklízí odměnu. Trouba vystřelil od modré čáry a několikrát tečovaný kotouč skončil až za zády Varlamova. Za autora branky je označen ANDREW LADD. Asistence: Jacob Trouba a Adam Lowry
28:10
Přesilovka hostí skončila, Avs v plném počtu.
27:53
Comeau obral hosty o kotouč a vyhodil. Jets se v početní výhodě vůbec nedaří.
27:12
Domácí vyhazují. Zatím se brání úspěšně.
26:09
Domácí Francois Beauchemin dostává dvě minuty za vysokou hůl. Tryskáči tak budou hrát přesilovku.
25:55
Michael Hutchinson ztratil při předchozí šanci hůl a možná i to mu teď bylo osudné! Duchene prostrčil před útočnou modrou puk na CARLA SÖDERBERGA, čímž ho vyslal do samostatného úniku. Švédský útočník zvolil bekhendový blafák a zasunul puk mezi tyčkou a nataženým betonem Hutchinsona za brankovou čáru – 3:0. Asistence: Matt Duchene a Gabriel Landeskog.
25:26
MacKinnon jel sám na Hutchinsona, ale vystřelil vedle branky!
24:52
Scheifeleho štiplavý pokus z levého kruhu zaměstnal Varlamova. Ruský gólman byl na místě a vyráží kotouč.
24:23
V úvodu druhé části se hodně bruslí, ale do vyložených šancí se ani jeden z týmů nedostává.
23:16
McLeod vystřelil hned po vniknutí do útočného pásma, Hutchinson nemusel zasahovat.
22:04
Hosté vstoupili do druhé části aktivně. Laddova střela však až k brance nedošla.
21:08
Z levé strany vypálil Stafford, Varlamov vyrazil ramenem.
20:46
Varlamov si pohlídal přihrávku, která mířila přes jeho brankoviště a zachytil puk.
20:37
Burmistrovovi byla odpískána přihrávka rukou.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:01.
První třetina je již minulostí. Lépe se vydařila Coloradu, které jde do šaten s vedením 2:0. Skóre utkání otevřel v 7. minutě Blake Comeau, jenž využil velké chyby obránce Pardyho. Poté ještě zamířil do černého také Gabriel Landeskog. I Jets se snažili něco vymyslet, ale žádná z jejich 11 ran si cestu do domácí branky nenašla.

Střely na branku v 1. třetině – 11:11.
20:00
19:57
Těsně před sirénou střílel od modré Stuart. Domácí obrana jeho pokus zblokovala.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:49
Nahození Johnsona Hutchinson vůbec neviděl a puk prolétl centimetry nad břevnem!
18:40
Z levého kruhu střílel Iginla, Hutchinson má puk někde v klíně.
17:29
Burmistrov vyrazil do protiútoku. Na pravém kruhu se zbavil jednoho bránícího hráče, ale vzápětí mu kotouč vypíchl druhý z obránců. Poté ještě střílel Ehlers, jenž Varlamova nepřekvapil.
16:42
Domácí zase dobře napadali rozehrávku soupeře a ke střele se tak dostal Duchene. Hutchinson zakročil vyrážečkou.
15:40
Od modré střílel Trouba, puk trefil jen brusli bránícího hráče.
15:01
Aktivní Comeau střílel z ostrého úhlu. Hutchinson si bližší tyčku pohlídal.
14:15
Byfuglien na modré uvolnil Burmistrova, který příklepem zamířil vedle domácí branky.
14:09
Po další ráně Ladda už musel zasahovat Varlamov. Brankář Avs přerušil hru a na řadu opět přichází reklamní brejk.
13:41
V dobré šanci se ocitl Ladd, ale zblízka bekhendem netrefil domácí branku.
12:27
Hráči Colorada mají za sebou velmi dobrý vstup do utkání. Kouč Patrick Roy by nyní jistě chtěl, aby jeho tým v tomto výkonu pokračoval i nadále.
11:01
Laviny vedou už 2:0! Beauchemin nahodil puk do zadního mantinelu, od něhož se hrací předmět odrazil zpět před branku a důsledný GABRIEL LANDESKOG ho doúpravil za záda Hutchinsona. Asistence: Matt Duchene a Francois Beauchemin.
10:40
Se střelou Skilleho si poradil pozorný Hutchinson. Následuje reklamní pauza.
10:20
Lowry číhal u zadní tyčky domácí svatyně, puk se k němu nedostal díky dobrému obrannému zákroku Gormleyho.
09:35
Comeau opět velice dobře napadal hostující rozehrávku. Puk je nyní v rohu.
09:04
Byfuglien zkusil dlouhým pasem vysunout najíždějícího spoluhráče. Ten ale prudký kotouč nezpracoval.
08:36
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
07:39
Troubova střela od modré byla ještě tečována. Varlamov si ale poradil a vyrazil puk.
07:19
Gormley poslal kotouč do hlediště. Bylo to ale s tečí jednoho z hráčů Jets a tak se vylučovat nebude.
07:14
Puk končí v lapačce Varlamova. Následuje reklamní přestávka.
06:35
Domácí jdou do vedení! Obrovskou chybu udělal obránce Pardy, který se na pozici posledního nechal obrat o puk BLAKEM COMEAUEM. Ten jel tedy zcela sám na Hutchinsona a svůj únik zakončil střelou nad vyrážečku. Bez asistence.
05:39
Söderberg zavezl puk do útočného pásma, ale už nedokázal nahrát najíždějícímu spoluhráči. Brankáři jsou zatím téměř bez práce.
04:48
Hosté v postavení mimo hru.
03:55
Do riskantní rozehrávky Stuarta vložil hůl Comeau. Puk se odrazil do hlediště.
02:56
Zakázané uvolnění domácích.
01:57
První zákrok si už připsal také Varlamov.
01:11
Comeau odehrál kotouč šikovně. Vyhodil ho do bezpečí, ale tak, že se puk zastavil v obranném pásmu Jets a icing se tak nekoná.
00:32
Domácí začali zostra. Dorážku MacKinnona z bezprostřední blízkosti pokryl Hutchinson.
00:01
Aktéři zápasu již jsou na ledě Pepsi Center. Zazní kanadská a americká hymna.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Redmond, Gormley – Duchene, MacKinnon, Landeskog (C) – Iginla (A), Grigorenko, Martinsen – Comeau, Söderberg, McLeod (A) – Skille, Wagner, Agozzino. Trenér: Patrick Roy

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Byfuglien, Pardy, Myers, Enström, Trouba, Stuart (A) – Wheeler (A), Little, Ladd (C) – Stafford, Scheifele, Perreault – Ehlers, Burmistrov, Thorburn – Peluso, Copp, Lowry. Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Hebert, Walsh – Grandt, Sharrers.
Vzájemné zápasy:
24.11. 15: Winnipeg – Colorado 1:4
Colorado Avalanche:
Laviny loni nepostoupily do play-off a vypadá to, že je stejný osud čeká také letos. Svěřenci Patricka Roye dosud získali jen 17 bodů a v tabulce Západní konference jim patří až předposlední třinácté místo. Coloradu příliš nefunguje obrana, která propustila už 67 gólů. Z posledních pěti zápasů Avs vyhráli jediný – právě na ledě jejich dnešního soupeře. Naposledy prohráli 3:5 doma s Ottawou.