Já se s vámi pro dnešní den loučím, přeji vám příjemnou neděli, zároveň velmi děkuji za pozornost a zase u některého dalšího online přenosu na počtenou se těší Jaroslav Svoboda.
Ještě dvě kosmetické úpravy v zápasových statistikách, co se nahrávek týče. U branky Mikkela Boedkera ze 21. minuty (na 2:1) nemá první asistenci původně ohlášený Max Domi, ale jiný útočník domácích Antoine Vermette. Tentýž hráč má navíc připsánu i druhou asistenci u nakonec vítězné trefy Mikkela Boedkera z 54. minuty.
Dnešní utkání sledovalo 12727 diváků.
Ačkoliv tedy Mark Stone vstřelil branku, nakonec veselejší z obou brantrů je ten domácí Michael, který si připsal dvě asistence a hlavně jeho tým tříbodový zisk. Na souběžný bratrský duel Michálků nedošlo, Zbyněk Michálek bohužel do utkání ze zdravotních důvodů nenaskočil.
3. Michael Stone (ARI) 0+2
Kojoti ještě zdraví diváky a děkují jim za podporu v zápase.
Je tu konec a Arizona nakonec uhájila vítězství v utkání! A Mikkel Boedker podruhé v sezóně proti Ottawě zaznamenal hattrick, tomu se říká mít na soupeře recept!
59:45
Anderson znovu z branky, přihrávka před branku, tu ale nikdo nezachytil.
59:34
Přesto ještě hosté ženou hru až k Lindbackovi.
59:26
A je asi rozhodnuto. Domácí se dostali k puku a Kyle Turris jen za cenu faulu zamezil tomu, aby Ekman-Larsson vyhodil. Útočník Senátorů mu přeťal hokejku, takže Turris míří na trestnou lavici a Anderson zpět do branky.
59:10
Ottawa se přetlačuje o kotouč s domácími.
58:56
Znovu se snažil dorážet Ryan, ale Lindback nemusel zasahovat.
58:45
Hosté drží pásmo a kombinují.
58:33
Ryan míjí v zakončení.
58:22
Teď už je brankář Ottawy na střídačce, ale kotouč je ve středním pásmu.
58:05
Hosté začínají s dalším útokem až od své branky, Anderson v ní stále ještě postává.
57:41
57:37
Kojotům se za hlasité podpory fanoušků daří dostávat hru do středního pásma.
57:23
A Arizona vyhazuje.
57:01
A Senátoři se dočkali tlaku, sevřeli teď Kojoty, Lazar ale míjí branku.
56:00
Další útok Kojotů, nakonec se publikum bouří ve chvíli, kdy jeden z domácích zůstává ležet pod tíhou soupeřova obránce, kterému se posed tak zalíbil, že nechce uvěžného zpod sebe pustit.
55:20
Domácí se ihned snažili vrátit si dvojgólové vedení na svou stranu, ale neúspěšně.
54:45
Ottawa právě vstřelila branku!
S obrovským štěstím hosté bleskově snižují! MARK STONE vypálil z vrcholu kruhů a Lindback jeho ránu vyrazil vysoko nad sebe, přičemž padající kotouč zapadl přímo za tyčku jeho branky! Asistence: Erik Karlsson, Marc Methot.
54:09
Princeho rána z ostrého úhlu Lindbacka opravdu překvapit nemohla.
53:54
A hosté teď budou mít opravdu co dělat, aby se vrátili do hry.
53:29
Arizona právě vstřelila branku!
HATTRICK! MIKKEL BOEDKER doráží za záda nešťastného Andersona ránu Maxe Domiho, obrana hostů se teď na svého brankáře totálně vybodla a nechala ho vykoupat v nenadálé situaci, do které vyústilo prohrané vhazování ve středním pásmu! A Arizona vede 4:2, zatímco led je bohatě posypán čepicemi všeho druhu! Asistence: Max Domi, Antoine Vermette.
53:23
Další reklamní přestávka.
53:23
Očekávaný tlak hostů se zatím nekoná, naopak Boedker pálí, ale naštval tím leda tak obránce hostů Cowena, který mu ihned tvrdě dává najevo, že relativně dost dlouho před střelbou bylo pískáno kvůli ofsajdu.
52:53
Methot rozdal od modré kotouč poté, co se Ottawa přestěhovala do útoku, pak ale Arizona znovu vytlačila hru ven z pásma.
52:36
Hosté zakládají útočnou akci zpoza vlastní branky.
52:16
Po dlouhé době hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
52:00
Tentokrát Cunningham ulevuje svému týmu a znovu dovezl kotouč až do obranného pásma Senátorů.
51:46
Hraje se dlouho bez přerušení, do útočného pásma teď zaváží kotouč Turris.
51:24
Ani další pokus Senátorů usadit se v útočném pásmu moc nevychází.
50:57
A znovu Kojoti úspěšně dovezli puk do útočného pásma.
50:34
Krátký oddech pro Arizonu, když Max Domi dovezl kotouč až k brance Andersona.
50:09
A tlak Senátorů pomalu, ale jistě roste. Znovu hosté osídlili prostor v útočném pásmu.
49:30
Stone pálí, výborně Lindback drží náskok domácích! A o chvíli později dokonce zvoní tyčka branky Kojotů. Teď domácí měli štěstí!
49:12
Karlsson pálí od modré, jeho bomba je ale sražena do rohu kluziště dříve, než by mohla doletět k Lindbackovi.
49:06
Zakázané uvolnění domácích posílá hru před Lindbacka.
48:58
Znovu hosté mohou jen napadat, protože Arizona má kotouč ve své moci.
48:40
Domácí znovu vytlačili hru až do svého útočného pásma.
48:01
Martinook se dostal k zakončení na kruzích! Anderson si s jeho těžkou střelou poradil!
47:36
Senátoři ale opět obracejí hru a samozřejmě budou stupňovat ofenzivní aktivity, vzhledem k tomu, že o gól prohrávají.
47:09
A Kojotům se daří vytlačovat hosty ven ze svého obranného pásma.
46:50
Anderson si vyjel pár metrů z branky, aby rozehrál kotouč před napadajícími soupeři.
46:03
Tvrdý hit Lazara na Elliotta, přesto domácí pokračují s pukem na holi ve hře.
45:59
Znovu je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu na útočné modré Senátorů.
45:35
Další těžký Lindbackův zákrok, Karlsson od mantinelu poslal kotouč pod sebe do druhé vlny, tam si najížděl Bobby Ryan a hned z první útočník Senátorů vypálil, Lindback v rozkleku pokryl ránu soupeře.
45:09
Hosté nakonec dostali kotouč za Lindbacka, ale tam nahození sbírá právě domácí brankář a rozehrává na spoluhráče.
44:55
A dobrým forčekingem navíc ještě stěžují Ottawě rozehrávku.
44:35
Po vítězném buly zůstávají domácí v útočném pásmu.
44:32
A po rychlém přechodu celé ledové plochy vypálil Rieder, Anderson máchl rukou a schoval kotouč do lapačky.
44:18
Michálek se tlačil mezi kruhy, ale přišel o puk a ještě byl poslán k ledu.
44:04
Vhazovat se bude v útočném pásmu Senátorů.
43:52
Velmi těžký Lindbackův zákrok, který musel domácí brankář vytasit proti pokusu od modré čáry, kdy ještě měl kolem sebe několik dalších hráčů.
43:08
Kotouč ve středním pásmu na hokejkách hostů.
42:36
Ofsajd domácích.
42:17
Trochu se nám z hlediska četnosti hitů a střetů hráčů přitvrdilo, oba týmy ale zatím nenašli cestu do nějakého opravdu nebezpečného zakončení.
41:49
Stejně tak na druhé straně Lindback, Arizona se ubránila rychlému výpadu soupeře.
41:34
Duclair pak prosvištěl celé kluziště a Kojoti se dostali do šance, Anderson nakonec nemusel zasahovat.
41:17
Hosté znovu v útočném pásmu, tam ale o kotouč přicházejí.
40:35
Nakonec přece jen moc nechybělo! Max Domi se rozjel po levém křídle a jeho bomba těsně míjí branku Andersona!
40:25
Hosté zase ihned míří dopředu, tentokrát nevypadá, že by se mohli znovu v úvodní minutě třetiny Kojoti gólově prosadit.
40:01
A než začne třetí třetina, u gólu na 3:2 je již k dispozici o kousek níže gif nejen z branky, ale i z momentu, který donutil Davea Tippetta vzít si Coach's challenge. Na ledě již oba týmy a poslední třetina začne co nevidět.

Nejvíce času na ledě
ARI: Connor Murphy (15 minut a 9 vteřin)
OTT: Erik Karlsson (18 minut a 52 vteřin)

Nejméně času na ledě
ARI: Dustin Jeffrey (5 minut a 12 vteřin)
OTT: Chris Neil (8 minut a 4 vteřiny)
Stejně jako v úvodní třetině se Kojoti velmi rychle ujali vedení, které tentokrát ale ve 24. minutě navýšili trefou Jeffreyho, prvním jeho gólem v sezóně i v týmu Kojotů. Dlouho pak Arizona vedla 3:1, v závěru třetiny však přesilovku využil Hoffman a svým druhým gólem v utkání posílá týmy do kabin za jednobrankového vedení Arizony.
40:00
39:59
Hosté sice vyhráli v útočném pásmu vhazování, ale do zakončení se již nedostanou.
39:47
Zakázané uvolnění Kojotů.
39:33
V protiútoku hosté dlouho v útočném pásmu nepobyli.
39:12
Znovu velmi aktivní Rieder získal v útočném pásmu kotouč.
38:40
Rieder poslal od mantinelu přihrávku rozjetému Hanzalovi, puk byl však již hodně blízko Andersonovi, který dorážku českého útočníka pokryl.
38:13
Hosté tak snižují na rozdíl jediné branky a nás tedy čeká ještě dramatické utkání. A znovu se Ottawa tlačí dopředu.
37:57
Nene, Chiasson určitě nestál v brankovišti a ani nijak nebránil Lindbackovi v zákroku.
37:57
No gól platí, ačkoliv si hned Dave Tippett, domácí kouč, volá sudí na konzultaci a hlediště nesměle protestuje.
37:57
Oba sudí ještě kontrolují hru na videu přímo u boxu trestoměřičů, kde mají k ruce zařízení s video záznamem.
37:57
Ale pozor, je tu Coach's challenge! Domácí kouč poukazuje na bránění brankáři v zákroku.
37:57
A hosté využívají přesilovku a dostávají se na dostřel jedné branky! Kontaktní gól vstřelil MIKE HOFFMAN, který dostal přihrávku podél modré čáry od Karlssona a tvrdou bombou propálil Lindbacka, kterému dobře clonil Chiasson. Asistence: Erik Karlsson, Michael Stone.
37:55
Hosté zůstávají v pásmu a rozvíjejí kombinaci od modré čáry.
37:30
Obránce Murphy však fasuje dvouminutový trest za hákování a Senátoři si zahrají přesilovku.
37:30
Šance hostů, Karlssonovo nahození se dostalo k Zibanejadovi, toho ale zahákoval Connor Murphy, takže útočník Senátorů nemohl zakončit.
37:15
Lindback musí zasahovat po ráně Karlssona.
36:57
Lazar vyhrál v souboji s Gordonem kotouč na vhazování a hosté zůstávají tedy v pásmu.
36:56
Methot pálí, kotouč míří mimo a nakonec končí dokonce i mimo kluziště.
36:48
36:20
To již neplatí o další zavezení kotouče do útočného pásma, Anderson ránu z kruhu kryje betonem.
36:03
Krátký závar Kojotů před Andersonem postrádal střelbu.
35:40
Shane Prince vypálil, Lindback si s jeho nepříjemnou střelou poradil.
35:18
Gordon vykázán z buly, Arizona za něj musí najít náhradu.
35:18
Ofsajd Senátorů končí jejich ofenzivní operace v útočném pásmu, ale ještě než se vhodí na útočné modré, tak přichází další reklamní blok.
35:03
Vhazování v útočném pásmu hostů.
34:55
Lindback rozehrál zpoza branky nikoliv po prknech, ale přes kruh na vhazování přímo k holi spoluhráče Tobiase Riedera.
34:15
Nepříjemná přízemní střela v podání Lazara, Lindback skvěle zakročil betonem, to nebyl vůbec jednoduchý zákrok.
33:35
Ale oživení přináší kdo jiný než Boedker, který z mezikruží bombou provětral výstroj Andersona!
33:26
Paradoxně přesilovka domácích trochu uklidnila hru.
32:50
A tak je to Ottawa, kdo se nyní snaží vymyslet konstruktivní útok.
32:36
A kotouč opět končí v ochranné síti.
32:28
32:18
Ani tentokrát se nedaří Kojotům usadit se v pásmu.
31:53
Hosté se znovu osvobozují a vyhazují za branku soupeře, střídají.
31:19
Cowen vyhazuje až za Lindbackovu branku.
30:58
Další zákrok Andersona po další rána Ekman-Larssona.
30:50
Kotouč končí v ochranné síti, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
30:40
A Ekman-Larsson pálí, Anderson jeho ránu kryje.
30:28
Po reklamní přestávce se tak vhazuje po pravé ruce Andersona a domácí mají výhodu přesilové hry.
30:28
Chiasson míří do kabiny, ale hlášeno i vyloučení za nedovolené bránění... A právě Chiasson je vyloučen, ten však míří na ošetření do kabin.
30:28
Pískáno zakázané uvolnění, ale Chiasson končí na mantinelu po souboji s Ekman-Larssonem, útočník Senátorů trefil prkna nepříjemně ramenem a to nevypadá dobře.
30:10
Výborný Lindback po Cowenově střele, ještě před ním pálil Pageau.
30:02
Hosté ale pokračují v útoku.
29:44
Domácí se po několika desítkách vteřin před vlastní brankou osvobozují.
29:19
Ryan vypálil a Lindbackovi vypadl kotouč z výstroje, hosté ale nedokázali puk dopravit do sítě.
29:05
Stále hosté kombinují v útočném pásmu.
28:40
Teď zase Sens po dlouhé době v útočném tažení, Neil minul Lindbackovu branku.
27:51
Domácí se dostali do tlaku a kotouč poskakoval na brankovišti, nikdo jej ale nedokázal vyslat směrem na branku Ottawy a ta vyváží hru.
27:18
Kotouč v hledišti.
26:53
Boedker dostal přihrávku do druhé vlny a rána dnešního dvougólového střelce končí na betonech Andersona.
26:30
Domácí rychle posílají hru až k Andersonovi, ale Ottawa sbírá nahozený kotouč.
26:24
Na Craiga Andersona šlo dnes sedm střel, chytil čtyři a úspěšnost má aktuálně brankář Senátorů na 57,1 procentu. Žádná sláva, byť rozhodně minimálně za dvě inkasované branky nemohl.
26:24
Zakázané uvolnění Senátorů dává prostor reklamním sdělením.
26:00
Zatím 3:0 na střely ve druhé třetině, domácí aktivně forčekují, ale Senátoři budou rozehrávat rychlou přihrávkou.
25:35
Teď již Hanzal vozil kotouč a snažil se jej rozehrát, ale hosté se zase ubránili.
25:20
To samé ale platí i o Kojotech, kteří do útočné třetiny prakticky jen zavezli.
25:07
Lindback za brankou nerozehrál dobře, ale hosté se do koncovky nedostali.
24:46
Ottawa se po vyhraném buly žene vpřed.
24:44
Anderson kryje kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.
24:37
Společně s oslavným kojotím vytím se halou nese i podpora domácích fanoušků a Kojoti jsou na koni. Dahlbeck pálí vedle branky.
24:00
Obrovská chyba Karlssona, který v závěru přesilovky doslova namazal Riederovi, ten okamžitě poslal kotouč na DUSTINA JEFFREYHO, který se zrovna vrátil do hry z trestné lavice a Karlsson už marně stíhal útočníka, kterého nechal za sebou. Jeffrey propálil Andersona a domácí vedou 3:1! Asistence: Tobias Rieder.
23:49
Ottawa zpět v útočném pásmu, ale přesilovka se blíží svému konci.
23:28
A naopak dokonce Rieder se tlačí do koncovky, ve vlastním oslabení, Karlsson ale jeho rána srazil do rohu.
23:03
Turris dostal rychlou přihrávku mezi kruhy, ale vystřelit nestačil a domácí vyhazují.
22:49
Teď se již snaží Ryan od mantinelu dirigovat přesilovku Sens.
22:30
Další vyhození Kojotů.
22:20
A už zase nejsou.
22:16
Domácí sice vyhodili, ale již jsou Senátoři zase v útočném pásmu.
21:53
Ovšem hosté dostávají šanci srovnat v jiné podobě, dvě minuty za faul u mantinelu dostává Dustin Jeffrey, který podrazil Alexe Chiassona.
21:30
O rychlou odpověď se snaží zase pro změnu autor té ottawské branky Hoffman, ale míjí klec.
20:41
Neuvěřitelné, ale domácí znovu prakticky po půl minutě hry dávají gól a znovu střelcem MIKKEL BOEDKER, který na brankovišti tečoval prudké nahození Vermetteho od mantinelu a Anderson, který se snažil zalehnout na zádech kotouč, si jej snad sám srazil do branky. Asistence: Antoine Vermette, Michael Stone.
20:25
Vermette hrozil, po přebrání kotouče na útočné modré však nedokázal zakončit.
20:05
Hosté hnedle vyhráli úvodní buly a okamžitě nahazují kotouč vpřed.
20:01
Oba týmy se již trousí na ledovou plochu.
Druhá třetina začne co nevidět, tak zda-li nám nabídne nějakou změnu v obrazu hry či budou hosté i nadále lepším týmem?

OTT: Mike Hoffman (4 střely)

ARI: Nicklas Grosmann a Martin Hanzal (2 hity)
OTT: Chris Neil a Zack Smith (3 hity)

ARI: Klas Dahlbeck, Martin Hanzal, Tobias Rieder, Michael Stone a Antoine Vermette (1 zbl. střela)
OTT: Erik Karlsson a Kyle Turris (1 zbl. střela)

ARI: Connor Murphy (8 minut a 42 vteřin)
OTT: Erik Karlsson (9 minut a 53 vteřin)

ARI: Craig Cunningham (3 minuty a 25 vteřin)
OTT: Chris Neil (3 minuty a 27 vteřin)
Máme za sebou hodně zajímavou úvodní třetinu, ve které v prvních dvou minutách měli více ze hry domácí, získali vedení, soupeře zasypali třemi střelami, ale v dalším průběhu vymizeli ze hry a od Boedkerova gólu prohráli na střely hrozivým poměrem 17:1! Hosté se tak po zásluze dočkali vyrovnání, nutno dodat, že kdyby dokonce odcházeli do kabin s vedením o jeden či dva góly, nemohl by se nikdo divit.
20:00
19:40
Karlssonova hodně ostrá bomba od modré, Lindback ránu posílá vyrážečkou do rohu kluziště.
19:29
Ani tentokrát nedokázali po buly domácí dostat hru do bezpečí.
19:25
A nakonec po rychlé souhře se spoluhráči právě Bobby Ryan z kruhu pálí, Lindback jeho ránu kryje do náruče.
19:19
Ryan drží hru v útočném pásmu.
19:00
Domácí se snaží rychle přejít střední pásmo, nahození do útočného však sbírají zadáci Ottawy.
18:47
Dustin Jeffrey opouští ledovou plochu, po zásahu pukem do obličeje míří do kabin na okamžité šití.
18:32
Domácí pokračují v defenzívě, Ottawa v útočném pásmu velmi rychle přistupuje k soupeři a značně mu stěžuje rozehrávku.
18:13
Hra přerušena po strkanici ve středním pásmu, kdy Stone dokonce zlomil hokejky v souboji s Chipchurou o tělo soupeře.
17:50
Rána od modré až k Andersonovi neprošla.
17:44
Přetahovaná o kotouč u mantinelu ve středním pásmu, nakonec se domácí tlačí do útočného pásma.
17:26
Zakázané uvolnění hostů.
17:09
Neil sice hitoval Vermetteho, ale je to Arizona, kdo hraje s pukem.
16:45
Další krátké intermezzo v pásmu Ottawy a již hosté vyvážejí kotouč a přemísťují hru.
16:21
Po dlouhé době i domácí v útočném pásmu, dokonce se dostali Boedker s Hanzalem do kombinace, z čehož těžil Rieder, jeho střela však míří mimo branku.
15:41
Další Lindbackův zákrok a domácí pokračují v bránění stavu 1:1.
15:19
A zase stejný obrázek, Kojoti po vhazování nedokázali dostat hru ven z pásma a jsou zase v problémech.
15:13
Lindback již tentokrát přerušuje hru.
15:08
Další závar před gólmanem, puk jen proletěl kolem tyčky a Ottawa pokračuje v útoku.
14:43
Jen na chvíli, Ottawa znovu v útoku a Stone pálí od modré, Lindback jeho ránu ale dobře viděl.
14:20
Vermette nedokázal po vhazování vyhodit kotouč, přesto nakonec Kojoti dostávají hru do středního pásma.
14:17
12:4 je aktuální poměr střel ve prospěch Ottawy, přitom tři ze čtyř střel vyslala Arizona na Andersona v úvodních okamžicích utkání, od té doby se prakticky jen brání tlaku Senátorů.
14:17
Dlouhé nahození schoval Lindback do lapačky a máme tu další reklamní přestávku.
14:09
Teď se podařilo Kojotům dostat hru ven z pásma, hosté okamžitě střídají.
13:20
Ceci dalším, kdo zkouší pozornost Lindbacka, domácí jsou pod permanentním tlakem.
13:13
A ten měl hned po buly plné ruce práce, když Turris proháčkoval hned z bodu pro vhazování, následně dal kotouč pod sebe a Hoffmanova rána nadělala Lindbackovi obrovské problémy. Skóre se ale nakonec nemění.
13:08
Ovšem po nepřesné přihrávce pískáno Kojotům zakázané uvolnění, hra zpět před Lindbackem.
13:03
Domácí vyhráli vhazování a vyvážejí kotouč.
13:00
Další přerušení hry, vhazovat se bude před Lindbackem.
12:41
Lindback musí znovu zasahovat, Shane Prince se snažil navázat na dva góly z minulého utkání proti Coloradu, ale tentokrát byl brankář proti.
12:19
Neilovo nahození je zbytečné, za modrou se dřív dostal jeden z jeho spoluhráčů, takže je hostům pískán ofsajd.
11:50
A hosté znovu vrací hru do útočného pásma.
11:17
Po dlouhých minutách si další zákrok připisuje i Anderson, Boedkerův pokus tentokrát ale kryje.
11:03
Prakticky okamžitě po buly pálí Ceci, ale kotouč končí v ochranné síti po dobré práce Vermetteho, který se do rány položil. Následuje reklamní přestávka.
10:56
Před branku si sjížděl na zakončení Bobby Ryan, ale kotouč se k němu, naštěstí pro domácí, nedostal. Následně míří kotouč na další zakázané uvolnění.
10:39
A Kojoti nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.
10:00
Po krátkém výpadu, který řídil Chipchura, se znovu vrací hra do obranného pásma Arizony.
09:35
U té samé čáry se bude vhazování opakovat, zatímco před chvílí to ale bylo na levém křídle Senátorů u trestných lavic, tentokrát se vhazuje u střídaček.
09:21
Ve středním pásmu přerušená hra. Vhazovat se bude na útočné modré Senátorů.
09:00
A domácí po přejetí červené čáry jen nahazují a kompletně odcházejí střídat.
08:40
Milan Michálek si vyjel zpoza branky a z otočky pálil, ale minul branku Lindbacka.
08:27
A hosté už vedou 7:3 na střely a znovu míří vstříc brance domácích.
08:00
Domácí po dlouhé době vyrazili na útočné operace, ale jejich snaha končí na modré čáře ofsajdem.
07:42
A hosté se znovu střehují před branku Lindbacka.
07:28
A teď už Anders Lindback nedokázal odolat tlaku hostů. Bobby Ryan zpoza branky adresoval bleskovou přihrávku na MIKEA HOFFMANA a ten bez přípravy z první prostřelil přesně mířenou ránou brankáře domácích. Asistence: Bobby Ryan, Kyle Turris.
07:18
Hosté drží hru v útočném pásmu a jsou velice nebezpeční.
07:06
A zase Lindback, znovu proti němu pálil obránce Methot, domácí brankář stále stoprocentní.
06:57
Další zákrok Lindbacka, znovu se bude vhazovat po jeho levé ruce.
06:50
Až teď Methotovu bombu vyráží Lindback, a to mimo kluziště. Vhazovat se bude před brankou Kojotů, a to hned po reklamní přestávce.
06:28
Turrisova rána míří znovu mimo branku Kojotů, hostům chybí v koncovce větší přesnost.
05:50
Nejprve Ceci hiitoval Stonea, poté podobným způsobem fyzicky konfrontoval Smith Maxe Domiho, i tak Kojoti vyvážejí puk.
05:28
Jared Cowen míjí svou střelou branku Lindbacka.
05:00
Kojoti vedou po pěti minutách hry 1:0 na góly a 3:2 na střely, hosté ale vyvážejí hru a míří do útočného pásma.
04:57
Senátoři s pukem na holi až za svou brankou.
04:42
04:30
Kojoti vyhazují a přesilovka se blíží konci.
04:23
Senátoři stále v útočném pásmu.
04:08
Další Lindbackův zákrok poté, co Hoffman nejprve vypálil mimo, a co pak Lazarovu střelu zablokoval Dahlbeck.
03:21
Lindback, který na poslední chvíli je jedničkou v utkání místo Smithe, kryje ránu od modré v podání Zibanejada.
03:08
Turris už má kotouč v útočném pásmu.
02:53
Kojoti se ihned osvobozují.
02:42
Antoine Vermette dostává dvě minuty za hákování a Ottawa tak má výhodu přesilové hry.
02:42
Hosté se dopouštějí ofsajdu při přechodu do útočného pásma, ale co víc, bude se poprvé vylučovat.
01:43
Duclair pálí, Anderson jeho ránu kryje.
01:10
Kojoti pokračují v tlaku.
00:38
Úvod jako z říše snů zažívají domácí a Anderson si ani nestačil sáhnout na kotouč a Arizona vede! MIKKEL BOEDKER překonává bleskově brankáře Senátorů a Kojoti se ujímají rychlého vedení. Asistence: Michael Stone.
00:01
Samotný začátek duelu se nám tedy blíží a z českých hráčů tak nakonec uvidíme ve hře jen útočníky Martina Hanzala na straně domácího týmu a hostujícího Milana Michálka.
Tak pozor, aktuální změna, Zbyněk MICHÁLEK dnes do utkání kvůli nemoci nenastoupí. Obránce domácích Kojotů je ze sestavy škrtnut, nahradí jej v obranné dvojici s Dahlbeckem Steffan Elliott.

Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Ekman-Larsson (A), Stone, Dahlbeck, Elliott, Grossmann, Murphy – Rieder, Hanzal (A), Boedker – Domi, Jeffrey, Duclair – Richardson, Vermette (A), Martinook – Chipchura, Gordon, Cunningham

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Methot, Karlsson (C), Cowen, Ceci, Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris (A), Ryan – Prince, Zibanejad, Stone – M. Michálek, Pageau, Chiasson – Lazar, Smith, Neil (A)

Rozhodčí: TJ Luxmore, Gord Dwyer – Lonnie Cameron, Brian Mach.

31.01.2015, Ottawa Senators – Arizona Coyotes 7:2
Góly: Hoffman, M. Michálek, Stone, Ryan, Pageau, Karlsson, Zibanejad – Z. Michálek, Gagner

10.01.2015, Arizona Coyotes – Ottawa Senators 1:5
Góly: Boedker – M. Michálek, MacArthur, Hoffman, Ceci, Legwand

21.12.2013, Ottawa Senators – Phoenix Coyotes 3:4pp
Góly: Turris, Smith, Methot – Vermette 3, Vrbata

15.10.2013, Phoenix Coyotes – Ottawa Senators 3:4pp
Góly: Klinkhammer, Vrbata, Ribeiro – Spezza 3, Conacher
Ottawa Senators jsou ve své divizi druzí a v Glendale zakončí třízápasový trip po stadionech soupeře. Naposledy Senátoři prohráli s Detroitem 16. listopadu v prodloužení, ovšem duel bez bodu odehráli již 10. listopadu s Nashvillem, od té doby v sedmi zápasech v řadě bodovali.

Senátoři působí v NHL od roku 1992, pokud nepočítáme roky původních Senátorů z počátku NHL, kdy získali 11 titulů. Od návratu do soutěže se Ottawa jednou dostala do finále soutěže, v roce 2007 prohrála s Anaheimem.

Největší hvězdou Senátorů je s velkou pravděpodobností obránce Erik Karlsson, hlavními oporami jsou i útočníci Bobby Ryan, Kyle Turris či Mike Hoffman nebo Mika Zibanejad. Dobrý vstup do sezóny prožívá i Shane Prince, nováček soutěže, který v minulém utkání dokonce dvakrát skóroval, čímž zaznamenal první dvě branky v NHL v kariéře. Jedničkou mezi tyčemi je Craig Anderson.

Jedniným českým hráčem v soupisce je bratr arizonského obránce Zbyňka Michálka Milan, útočník Ottawy vstřelil ve 22 utkáních pět branek a tři asistence přidal k tomu.

Na listině zraněných mají Senátoři brankáře Andrewa Hammonda, dvojici obránců Patricka Wierciocha a Chrise Phillipse a útočníka Clarkea MacArthura.
Arizona Coyotes jsou následnovníkem Winnipegu Jest, který v letech 1972 – 1979 působil v konkurenční World Hockey Association, která právě v roce 1979 zanikla. A možná i to, že Jets byli s třemi tituly nejúspěšnějším týmem soutěže, tak byli přijati do NHL.

V roce 1996 ale Winnipeg o účast v soutěži přišel, klub se přestěhoval do Phoenixu, v roce 2014 pak změnil název z Phoenix Coyotes na Arizona Coyotes. Působí na předměstí Phoenixu v Glendale, v hlae Gila River Arena pro 17 125 diváků.

Kouč Dave Tippett staví hru nejen na zkušených borcích, například Shane Doanovi (kapitán), Mikkelu Boedkerovi, Martinu Hanzalovi či obránci Oliveru Ekman- Larssonovi, ale i na dravém mládí: Max Domi i Anthony Duclair patří k nejlepším nováčkům soutěže.

Kanadské bodování vede český útočník Martin Hanzal, který se po sbírání nahrávek konečně i rozstřílel a má na kontě 5 branek a 14 asistencí. V týmu působí i obránce Zbyněk Michálek.

Na listině zraněných však mají Kojoti právě svého kapitána Doana, tým sice má v kádru i Chrise Prongera, ale obránce se nejspíš k hokeji vzhledem k mnohaletům trvajícím problémům s otřesem mozku nevrátí. Ve hře chybí i útočníci Steve Downie a Joe Vitale.
Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého online přenosu z Gila River Arény v Glendale, kde domácí tým Arizona Coyotes uvítá kanadský celek Ottawa Senators.

Oba týmy se letos utkají již podruhé, Ottawa v tom úvodním vzájemném duelu na svém ledě prohrála s Kojoty 1:4, hattrickem se na výhře hostů podílel Mikkel Boedker.

Oběma týmům se v poslední době výsledkově daří, Ottawa má na kontě čtyři výhry v řadě, Arizona dvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.