Martin Hanzal (ARI) (1 + 0, 2 střely, čas na ledě 18:41)
Zbyněk Michálek (ARI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 16:43)
Radim Vrbata (VAN) (0 +0, 3 střely, čas na ledě 12:59)
Dnešní utkání sledovalo 12 255 diváků.
Střely na branku v zápase

Arizona Coyotes: 33

Vancouver Canucks: 26
Je konec napínavého utkání až do poslední vteřiny, které nakonec dokázali ovládnout hokejisté Vancouver Canucks. Kosatky si šly většinu duelu za výhrou, ale jistotu na hokejkách rozhodně neměly, Arizona se ještě několikrát během třetí periody dostala do slibných možností a kolikrát měl brankář hostů Ryan Miller i veliké štěstí. Ale to v hokeji k dobrému výkonu patří. Kanadský klub si tedy z Arizony odváží vítězství 2:1 a připisuje si dva body do tabulky Pacifické divize. Coyotes se naproti tomu dál trápí a série jejich proher pokračuje také po dnešku. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký čtvrtek.
59:44
A ještě jedno buly, které proběhne před hostujícím zařízením. Brankář Kosatek raději podržel puk pod svou rukavicí, aby nemusel zbytečně riskovat další dorážky.
59:38
Ryan Miller a jeho výborný zákrok lapačkou, který nyní zachránil Vancouver. Ještě tu ale stále je šance pro Arizonu.
59:10
Domácí hráči sice vyhráli buly, ale hned se puk dostal zpátky na hokejky Canucks. Daniel Sedin prvním pokusem netrefil odkrytou klec.
59:03
Arizona Coyotes už hrají s prázdnou brankou a riskují v situaci, kdy bude jeden muž na jejich straně v poli navíc.
58:02
Už se hrají poslední dvě minuty základní hrací doby, ke kotouč se dostal Max Domi, ale jeho pokus z pravého kruhu mířil hodně vedle klece.
57:10
Dvě zakázaná uvolnění Kosatek po sobě, je jasné, že Vancouveru už se nyní nebude chtít moc riskovat.
56:39
S pukem dostal možnost si zahrát také Louis Domingue. Pokud se Arizona v dohledné době neprosadí, dá se brzy očekávat jeho cesta na střídačku.
56:13
Neuvěřitelné, už to vypadalo, že puk musí skončit v brance, ale Ryan Miller předvedl na poslední chvíli fantastický zákrok, který nedovolil Arizoně vyrovnat. Tak to byla pohledná hokejová paráda.
55:45
McCann se stal za brankou Millera vítězem souboje o kotouč, přesto se ještě obránce Ekman-Larsson dostal k zakončení z dálky.
55:09
Hraje se nyní hodně ze strany na stranu, Hutton jen zavezl puk za branku Coyotes a tam se jej snažil co nejdříve podržet. Žádná šance pro Canucks z toho ale nepramenila.
54:18
Domácí se ale snaží svého soupeře zatlačit také při hře pět na pět. To je ale samozřejmě těžší, což se projevuje také na kvalitě šancí Arizony.
54:03
Murphyho střela ve chvíli, kdy už je vyloučený hokejista Bartkowski zpátky na ledové ploše. Přesilovka Arizony tedy končí bez využití.
53:32
Již se stačila Arizona vrátit k brance soupeře, ale Hansen se postaral o další vyhození. Čas v přesilovce se týmu z Glendale začíná pomalu krátit.
53:14
Co víc, zákrok si musel připsat Louis Domingue, takže vhazování proběhne před klecí Arizona Coyotes.
53:03
Sbisa v další dobré práci za vlastní brankou, která dostala nakonec puk daleko od klece Ryana Millera.
52:35
Horvatovi se navíc velice rychle podařilo vyhodit kotouč do středního pásma, k tomu všemu Kosatky stihnout dostřídat celou bránící formaci.
52:06
Už začala početní výhoda domácích, Mikkel Boedker se hned snažil nahodit puk na branku. Jeho pokus ale nikdo jiný nestačil usměrnit za Millerova záda.
51:58
Arizona má dobrou šanci na to, aby se dostala k vyrovnanému výsledku, vyloučen bude totiž jeden z hostujících hokejistů. Konkrétně to je Matt Bartkowski (VAN), jenž je souzen za nedovolené bránění.
51:37
Čárový rozhodčí ukazuje další zakázané uvolnění, nyní situaci v rozehrávce podcenili hráči Canucks.
51:19
Sbisa v dobré obranné práci, když už nic více, podařilo se mu puk dostat daleko od své branky.
50:40
Také Vancouver se snaží dostat střelecky ke slovu, ale zatím nejsou Kosatky tak střelecky aktivní, jako tomu bylo v první a druhé části hry.
50:08
Už se rozběhlo posledních deset minut základní hrací doby, jeden z hostujících hokejistů trefuje tyčku domácí branky a halou to jenom zahučelo.
49:38
Ryan Miller předvedl dva kvalitní a hlavně pro jeho tým důležité zákroky, které udržely puk před brankovou čarou. Arizona je stále aktivní, ale na vyrovnání to zatím nestačí.
49:13
Hraje se nyní hodně ve středním pásmu, tam také převzal puk do své moci Jannik Hansen. Ale k ničemu jinému než ke střele z dálky se nedostal.
48:45
Po nahození Stonea puk tečovaný před Millerem, ale brankář Kosatek na něj ještě stačil zareagovat.
48:35
Malá roztržka poté, co byl nahozen puk na branku Ryana Millera. Ale vylučovat se, zdá se, za tuto situaci nebude. Ale nechybělo mnoho a puk skončil v síti Canucks.
48:08
Bartkowski měl problémy s tím, aby získal kotouč pro svůj tým a Vancouver se nedostal do problémů. Navíc se ještě k dorážce dostal Domi.
47:50
Tentokrát pro změnu icing Kosatek a vhazovat se tak bude před hostujícím zařízením.
47:20
Canucks vyhazují puk daleko od své branky, takže mohou s klidem dostřídat formaci. To už je ale Arizona zase zpátky v útočném tažení.
46:50
Už nějakou tu chvíli čekáme na vážnější akci, která by prověřila jednoho či druhého brankáře. O překvapení se pokusil Sbisa, ale ani jemu se střela nepodařila.
46:38
Nahození Daniela Sedina končí po teči za hrazením, vhazovat se bude znovu až po komerční přestávce.
46:08
Martin Hanzal ztratil puk u své branky a málem z toho mohly být potíže pro domácí, ale vše nakonec dopadlo poměrně dobře pro Coyotes.
45:57
A další icing domácích hokejistů, Arizoně se vůbec nedaří zakládat nové akce přes modrou čáru.
45:35
Když už se Arizoně povedlo usadit v pásmu soupeře, Max Domi sice vypálil na branku, ale byl příliš daleko na to, aby mohl nějak Ryana Millera zaskočit.
45:18
Pro poslední momenty je příznačné časté přerušování hry, nyní zase ofsajd Kojotů.
45:09
Sbisa dostal puk lehkým nahozením jen do středního pásma. To domácí hráči si vedli s rozehrávkou o něco hůře a vyhazují na icing.
44:48
Postavení mimo hru Arizona Coyotes.
44:19
Do první vážnější šance pro Canucks ve třetí části s snažil dostat Baertschi, jenže ani on neměl dostatek času na to, aby si mohl zpracovat touš a poslal jej hodně vedle branky.
44:04
Moc dlouho se po novém buly nehrálo, Vancouver se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
43:54
Daniel Sedin a jeho dobrá práce v obranném pásmu, když se o puk snažil Duclair. Nakonec do byl český útočník Martin Hanzal, kdo zakončoval a málem se mu podařilo překonat Millera.
43:19
Mikkel Boedker už se neohroženě hnal na branku Ryana Millera, ale ten znovu jen v pohodě lapil kotouč do své rukavice a zatím nepřipouští další vážnější komplikace.
42:58
Canuks jsou s pukem za svou branku, tuto prodlevu využijí k dostřídání.
42:18
Střela jednoho z útočníků Coyotes, kterou se snažil z otočky ještě dorazit do sítě Martinook. Ale touš ani nyní nekončí v kleci Canucks.
41:44
Zbyněk Michálek se snažil překvapit soupeřova brankáře a pálil rychle od modré čáry. Jenže kotouč se nakonec pouze odrazil od zadního mantinelu.
41:35
Další přerušení, tentokráte pro vyhození kotouče mimo dosah kluziště.
41:07
Trojice hráčům v domácím trikotu zavezla puk za svou branku a snažila se tam touš dobře rozehrát. Ale Arizona se nyní nedostala dále než do středního pásma.
40:50
Puk sražený na domácí střídačku, vhazování tak bude muset probíhat ve středním pásmu.
40:25
Oliver Ekman-Larsson sice vystřelil z dálky, ale branku se mu trefit nepodařilo. To už se do hry vrací vyloučený hokejista Vancouveru.
40:08
Už se hraje a Kojoti hned míří do pásma soupeře, s cílem co nejdříve vypálit na branku a případně využít přesilovku.
40:01
Jak již bylo zmíněno, Arizona vkročí do třetí dvacetiminutovky se zbytkem přesilové hry na hokejkách.
Blíží se začátek třetí třetiny, bude ještě určitě na co koukat.
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 22:19
Hity: 16:12
Trestné minuty: 8:6
Využité přesilovky: 1:0
Zatímco v úvodních dvaceti minutách jsme viděli jednu branku, ve druhé třetině padly hned dvě, po jedné na každé straně. A také nyní o jeden zásah vedou hostující Vancouver Canucks. Arizona ale bude ještě na začátku poslední periody dohrávat zbytek své přesilové hry. Stačí ještě Kojoti něco udělat s výsledkem?
40:00
39:57
Poslední vteřiny druhé třetiny probíhají ve středním pásmu, ještě ale jedno buly před Ryanem Millerem.
39:28
Ekman-Larsson to se střelou od modré čáry nemyslel vůbec špatně, ale obrana Canucks stačila reagovat a následně posílá puk přes všechny čáry pryč.
39:08
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, ve stejném čase přerušena hra na modré čáře, kde se dostali domácí hráči do postavení mimo hru.
38:44
Už začíná zkrácená přesilovka Arizony, tu by domácí měli hrát až do konce druhé dvacetiminutovky.
38:24
Počet hráčů na ledové ploše se na chvíli srovná, poté začne přesilovka domácích. Hostující Canucks totiž budou potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest míří odpykat Radim Vrbata (VAN).
38:12
Přesilovka Vancouver Canucks se blíží ke svému konci, Horvat si ještě hledal místo pro střelu, ale místo toho trefil jen hráče před sebou.
37:40
Huttonova střela jen do vyrážečky brankáře Arizony, pak už puk končí za klecí Coyotes.
37:28
Dahlbeck jen těsně zabránil průchodu kotouče na branku, když se do zakončení dral Bo Horvat. Ale nakonec pohodový zásah domácí obrany a hra přerušena.
37:04
Ve vlastním oslabení šance Arizony a problémy pro Canucks. Opět se tak potvrzuje, že hostující kádr má zatím v početních výhodách spíše trable.
36:51
Ale moc dlouho hra nepokračovala, puk končí mimo hrací plochu.
36:42
Navíc je tu možnost přesilové hry pro Vancouver, jelikož na trestnou lavici musí odjet Max Domi (ARI), jenž je potrestán za vysokou hokejku. Co teď hosté a jejich přesilovka?
36:35
Vypadá to, že druhá trefa Canucks hodně psychicky pomohla a hosté jsou nyní daleko aktivnější, co se týče střeleckých pokusů.
36:08
Hra pokračuje, puk pobývá častěji kolem klece Domingua, ale zatím domácí brankář nemusí znovu zasahovat.
35:54
Další buly proběhne za chvíli, po konci komerční přestávky.
35:13
Vancouver právě vstřelil branku!
Jenže před koncem druhé periody mají hostující hokejisté vedení o jednu branku zpátky, když poměrně dlouho pobývali v útočném pásmu a už si říkali o to, aby se dostali do nějakého lepšího zakončení. To se nakonec stalo, ale Vancouveru nyní pomohlo také hodně štěstí, jelikož střelec branky JANNIK HANSEN pouze nahodil touš do jednoho z domácích hokejistů a od toho se puk odrazil do sítě Arizony. Trocha smůly pro Kojoty, ale celá tato situace vznikla po nepozornosti domácích kolem jejich klece. Coyotes tak budou muset znovu dohánět těsnou ztrátu o jeden zásah. Asistence: Christopher Tanev, Henrik Sedin.
34:45
Hansen u mantinelu získal puk pro svůj celek, jenže ani on nevymyslel akci, která by vedla k lepšímu zakončení pro hosty.
34:05
Hra na konci druhé třetiny poměrně rychle plyne a brankáři musejí dávat dobrý pozor.
33:18
Obrovská šance, do které se v přečíslení dva na jednoho vzápětí dostali Arizona Coyotes. Ale když se před Maxem Domim zjevila polovina prázdné branky, útočník domácích jí v rychlosti nestačil trefit.
32:59
Obranná práce Grossmanna za brankou byla tím, co nyní osvobodilo Coyotes. Hra ale pokračuje bez přerušení.
32:24
Dan Hamhuis už sice získal pásmo pro Canucks, jenže to zbývá do návratu Vermetteho na ledovou plochu jen několik vteřinek.
32:12
Znovu kotouč v moci Ryana Millera a zatím to vypadá, že Canucks dnes přesilovky opravdu příliš nefungují.
31:45
Henrik Sedin na modré čáře ztratil puk a Martinook se vydal ve vlastním oslabení do akce. A nakonec z toho nebyla vůbec špatná střela na branku.
31:23
Vancouverští tak musejí začínat až zpoza vlastní branky a přejít střední pásmo.
31:15
Znovu úspěch na vhazování pro Vancouver, ale nic z toho pro Canucks nepramenilo. Naopak, hra se nyní přesunuje až před Ryana Millera.
30:58
Jen lehké nahození na domácí zařízení, ale Louis Domingue jej raději ukryl do lapačky a zařídil tak nové buly.
30:45
Arizoně se ovšem daří hned na úvod svého oslabení vyhodit puk přes všechny čáry.
30:36
Dnes podruhé zamíří na trestnou lavici Antoine Vermette (ARI), jehož tým tak čeká další oslabení. Hokejista Coyotes se dle soudu rozhodčího provinil krosčekem na Jareda McCanna. A tak jsou tu další nepříjemné momenty pro domácí barvy.
30:25
McCann za brankou získal puk pro Kosatky, ale domácí hráči nyní dobře pokrývají prostor před brankou.
29:58
Bartkowski nahodil puk na branku, ale dále už před Dominguem nečekal nikdo na dorážku kotouče do sítě.
29:18
Linden Vey se poměrně nečekaně zjevil v dobré šance, když zůstal chvíli úplně sám před domácím brankářem. Ale nestačil zakončit tak přesně, aby poslal puk do sítě.
28:58
Zásah Ryana Millera rukavicí proti puku, který nebezpečně plachtil ve vzduchu. Ale nakonec vše v pořádku pro hostující celek.
28:50
Daniel Sedin po vyhraném buly svého týmu viděl volný puk na moment před brankou, ale do zakončení už se nedostal.
28:30
Arizona si teď dala s další rozehrávkou kotouče poměrně na čas. Když už se podařilo touš rozpohybovat, končí pouze vyhozený na zakázané uvolnění.
28:08
Vermett a Rieder sehrávali velice dobrou kombinaci před brankou Millera, jenže zakončení dopadlo hodně nepřesně. Pak už má na druhé straně puk v lapačce Domingue.
27:38
Huttonova dlouhá rozehrávka od vlastní branky, která ovšem vedla jen do středního pásma.
27:05
Chyba v obranné třetině Vancouveru, když domácí ztratili puk a málem pustili hráče v bílém do samostatné akce. Té stačila Arizona zabránit na poslední chvíli.
26:44
Nicklas Grossmann v šanci v mezikruží, když se náhle zjevil před Millerem. Brankář Canucks ale jeho pokus lapil do rukavice. Následuje komerční přestávka.
26:35
Shane Doan se postaral o to, aby puk skončil alespoň ve středním pásmu. Domácí parta tak může vystřídat.
26:05
Daniel a Henrik Sedin zase v dobré akci kolem branky, ale s jejich zakončením to není tolik slavné. Navíc obrana Coyotes připravena zasáhnout u své klece.
25:44
Louis Domingue si musel připsat zákrok lapačkou, ale tento zásah pro něj byl poměrně jednoduchým počinem.
25:28
Doanova střela z prostoru za levým kruhem ještě tečována, také proto končí v ochranné síti. Vhazování v obranné periodě domácích.
25:03
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, puk létá ze strany na stranu a nikdo se jej nemůže zmocnit na delší dobu.
24:08
Také Arizona se snaží odpovědě rychlým protiútokem, jenže zatím to nevypadá na další kotouč v síti Ryana Millera.
23:46
Daniel Sedin už na druhé straně v šanci, jeho střelu někdo přizvedl těsně nad úroveň horní tyčky.
22:38
Arizona právě vstřelila branku!
To už je teď ovšem minulostí a domácí hala v Glendale se konečně může radovat naplno. První vteřiny přesilové hry pro Arizonu moc dobře nevypadaly, hráči Vancouveru si poměrně dobře hlídali prostor před svým brankářem a také u modré čáry. Ale pak mužstvo Coyotes rozehrálo velice dobrou akci, na jejímž konci stál český hokejista MARTIN HANZAL, jenž po krásné nahrávce od spoluhráče posílal kus černé gumy do z poloviny odkrytého zařízení. Stav je tedy vyrovnaný a my uvidíme, co si pro nás týmy dále připraví. Využitá přesilovka pro Arizonu. Asistence: Max Domi, Anthony Duclair.
22:25
Domácí sice mají v přesilovce puk na hokejkách, ale ke střele se zatím nedostávají.
22:06
Přesilová hra čeká tým Arizona Coyotes, na trestnou lavici totiž musí hostující hokejista Alex Biega (VAN), který se proti pravidlům provinil sekáním.
21:45
Martinook a jeho nahození o zadní mantinel, ke kterému se ještě nakonec dostal Vermette. Jenže ani tak Ryan Miller zasahovat nemusel.
21:17
Dahlbeck znovu na kotouči, do cesty se mu ale nepříjemně postavil Sbisa, takže hokejista Coyotes měl hodně těžkou pozici.
20:43
Vancouver v plném počtu, ve stejné chvíli si domácí brankář Louis Domingue připisuje zásah lapačkou.
20:19
Duclair dostal puk pouze do středního pásma, pak už hráli hokejisté Canucks a zdá se, že také hosté oslabení zvládnou.
20:10
Ještě stále pokračuje zbytek přesilovky Arizony, která už ale nebude mít dlouhého trvání, už jen necelé půl minuty.
20:01
Vše je připraveno na úvodní vhazování ve druhé třetině.
Nebude trvat dlouho a začne druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní více branek, než jsme mohli vidět v úvodních dvaceti minutách?
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 13:6
Hity: 6:10
Trestné minuty: 4:2
Využité přesilovky: 0:0
Více už se toho v první třetině nestane, zatím jsme mohli sledovat jedinou branku, které dosáhl v úvodních minutách duelu Jake Virtanen. Pak se prosadili také domácí, ale trefu Klase Dahlbecka nemohl rozhodčí uznat pro ofsajd. Pokračovat budeme hned po skončení přestávka mezi třetinami.
20:00
19:25
Louis Domingue navíc musel podržet puk, protože se před ním najednou zjevili dva hráči v bílém trikotu.
19:03
Už začala poslední minuta první třetiny, Coyotes se zatím jen těžko dostávají do nějakého zakončení v přesilovce, ta zatím vypadá hodně podobně jako ta hostující.
18:49
Bude se vylučovat poprvé také na straně Kosatek a přesilovou hru si zahrají muži Arizony. Adam Cracknell (VAN) je hlavním rozhodčím poslán do boxu trestoměřičů za hrubost.
18:02
Přesilovka Vancouveru je minulostí, také druhou početní výhodu hostující muži nezvládli a zdá se, že Arizoně dnes dobře funguje oslabení.
17:08
Už jen poslední vteřiny domácího oslabení, Radim Vrbata navíc s kotoučem jen za svou brankou.
16:34
Dahlbeck zapracoval dobře u levého mantinelu, získal puk na svou hokejku a pak už je jen v pohodě poslal až za klec Ryana Millera.
16:15
Kojoti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, také druhé oslabení v zápase zvládají celkem v pohodě.
15:30
Je tu ovšem druhá přesilovka v zápase pro Vancouver a Arizona se bude muset bránit ve čtyřech mužích na ledové ploše. Jsou to dvě minuty pro Nicklase Grossmanna (ARI) za nedovolené bránění.
15:09
Louis Domingue a jeho skvělý zákrok, při kterém musel předvádět i kousek akrobacie. Ale brankář Arizony to zvládl skvěle.
14:59
Další dobrý zásah Domingua, který si počkal a vytasil rychle lapačku proti střele soupeře hned po vhazování.
14:55
Hra znovu přerušena a moc dlouho puk na ledě nezůstal, do moci si jej totiž vzal ochránce domácí svatyně Louis Domingue.
14:53
Domácí hokejisté už se sice radovali z vyrovnání, ale skóre zůstává stále lepší pro Vancouver, jelikož hostující trenér si vyžádal záznam videa, na kterém bylo odhaleno domácí postavení mimo hru, takže branka platit nemůže. Za autora gólu původně označen Klas Dahlbeck, jemuž byla trefa odebrána.
14:27
Linden Vey a jeho dobrá obranná práce, která nyní nepustila soupeře do další střely z první.
14:00
Chipchura poslal puk na Stonea a je z toho další střela Kojotů. Jenže zatím všechna zakončení míří pouze přesně do výstroje Ryana Millera.
13:25
Oliver Ekman-Larsson zkusil překvapit Ryana Millera nahozením od modré čáry, ale brankáři hostů ani nikdo nestínil, takže tento puk mohl jen těžko projít do sítě Canucks.
12:54
Vancouver si ale dává moc dobrý pozor na to, co se děje na jeho modré čáře. Kdykoli se tam Arizona dostane na kotouč, bránící hráči Canucks jsou okamžitě pozorní.
12:24
Stejně tak Tanev dlouho váhal, než se odhodlal rozehrát kotouč. Hutton potom měl co dělat, aby vůbec udržel puk ve středním pásmu.
11:44
Duclair získal puk u mantinelu a už rozdával zpátky na obránce, jenže ti nebyli v daný moment připraveni k zakončení. A tak celá akce končí jen vyhozením soka.
11:21
Postavení mimo hru Vancouveru, hokejisté v bílých trikotech si nedali pozor na situaci na modré čáře.
11:08
Mikkel Boedker viděl chvíli dobře najetého spoluhráče, jenže na jeho hokejku se mu puk propasovat nepodařilo.
10:50
Ani Vancouver ale není aktuálně dostatečně kompaktní, a tak si diváci v hale moc šancí na ledě užívat nemohou.
10:36
Shane Doan se hned pokusil nahodit kotouč z dálky na branku. Doufal ale, že jej ještě někdo bude tečovat. Což se ale nestalo a na puku jsou tak znovu Kosatky.
10:03
Druhá komerční přestávka je na světě, za chvilku se do haly vrátíme a budeme moci v utkání pokračovat.
09:55
Arizona sice zvládla buly před brankářem soupeře, moc dlouho se ovšem v pásmu Canucks neohřála, protože soupeř dobře zapracoval a vybojoval pro sebe touš.
09:42
Puk sražen do ochranné sítě, také proto rozhodčí nařizuje nové vhazování.
09:35
Arizona Coyotes v plném počtu, toto oslabení tedy zvládli s klidem a budou moci znovu myslet na hru dopředu.
09:05
Už jen poslední vteřiny z první přesilové hry Canucks v zápase, zatím se hosté moc dobře neprosazují, co se týče hry v pěti proti čtyřem.
08:25
Už to zkoušel z první Linden Vey, ale na jeho zakončení byl Louis Domingue ještě připraven. A dorážka už jej následně žádná nepřekvapila.
07:50
Avšak Arizoně se daří hned na úvod oslabení vyhodit kotouč daleko od své branky, zatím se Canucks v početní výhodě do šance nedostávají.
07:14
Zároveň se chystá první vyloučení zápasu, přesilovou hru si zahraje tým Vancouver Canucks. Stalo se tak, protože domácí bojovník Antoine Vermette (ARI) zahrál vysokou hokejkou proti soupeři.
07:12
Následuje první komerční přestávka, po jejím konci samozřejmě pokračujeme.
06:27
Na světě je přeci jen poměrně brzy první branka zápasu! Je pravda, že moc velikých šancí jsme doposud neviděli a týmy se spíše oťukávaly, o to více je tato trefa hostujícího celku z Kanady překvapivá. Stačilo, aby si domácí hokejisté Arizona Coyotes na chvíli nedali pozor na hru před svým brankářem, Kosatky toho okamžitě dokázaly využít ve svůj prospěch. Velice dobře se na přihrávku uvolnil JAKE VIRTANEN, aby následně mohl celkem sebejistě poslat kus černé gumy do klece mužstva z Glendale. Coyotes tedy musejí ještě v prvních deseti minutách duelu dohánět ztrátu. Asistence: Jared McCann, Dan Hamhuis.
05:40
Zbyněk Michálek rozehrával zpoza své branky, ale málem se mu to nevyplatilo, protože si nevšiml vyjetého soupeře, který převzal touš na svou hůl.
05:05
Max Domi se najednou docela překvapivě zjevil sám před klecí Vancouveru a chyběl mu jen kousek k brance. Ale nakonec minul levou tyčku.
04:35
Bartkowskiho střela zápěstím domácího ochránce svatyně nepřekvapila, jen ji vyrazil před sebe a hra zůstává nepřerušena.
03:55
První vážnější situace zápasu, k dorážce se nadvakrát dostával domácí hokejista Doan, ale Ryan Miller nechal dobře položený beton na ledě a zabránil průchodu kotouče do sítě.
03:34
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, brankáři zatím nemají tolik práce.
03:06
Chipchura a jeho dobrá klička ve středním pásmu, hned po jejím provedení ovšem přišel o kotouč na hokejce.
02:36
Mikkel Boedker to zkusil sám. Sice se mu to vyplatilo, ale ve skutečnosti vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
02:08
Max Domi a jeho nahození do útočné třetiny, jenže tam v daný moment nečekal nikdo na kombinaci. A tak domácí celek nemohl do rychlé akce.
01:54
Horvat znovu během jednoho střídání s pukem na holi v pásmu soupeře, nakonec pálil Bartkowski. Avšak jeho zakončení vytečoval Louis Domingue do ochranné sítě.
01:24
Stále hodně opatrný úvod utkání, týmy se teprve oťukávají, Bo Horvat si sice dělal místo na levé straně, ale nakonec prostor ke střele nenašel.
00:50
Tentokráte už na vhazování lepší Vancouver, ale nahození Baertschiho končí pouze v náruči domácího ochránce svatyně. Nové vhazování je na světě.
00:35
Nahozená Chrise Taneva z dálky žádalo teč, ale k té nedošlo. Domácí parta se pak dostala pouze k vyhození na zakázané uvolnění, buly před Dominguem.
00:08
Jako první se kotouče na vhazování zmocnili hokejisté Arizony, ti se ale daleko s pukem nedostali, ke střele na branku nedošlo.
00:01
Do startu zápasu zbývá jen několik málo okamžiků, ještě si vyslechneme hymny a můžeme začít.

Arizona Coyotes: Domingue – Ekman-Larsson, Murphy, Dahlbeck, Michálek, Grossmann, Stone – Rieder, Vermette, Boedker – Domi, Hanzal, Duclair – Martinook, Richardson, Doan – Chipchura, Gaudet, Connauton

Vancouver Canucks: Miller – Hamhuis, Tanev, Hutton, Sbisa, Biega, Bartkowski – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Baertschi, Horvat, Vrbata – Burrows, Vey, Etem – Virtanen, Cracknell, Dorsett

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Cameron, Shewchyk.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Jak je zvykem, začneme asi o deset minutek později.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, ve kterém na sebe narazí dva celky, jež se potkávají velmi často. Nejen kluby z jedné divize, ale dokonce sousedé v tabulce. Uvidíme duel mezi Arizona Coyotes a Vancouver Canucks.

Martin Hanzal (ARI) (6 + 18)
Zbyněk Michálek (ARI) (2 + 2)
Radim Vrbata (VAN) (11 + 11)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy už se spolu potkaly v tomto kalendářním roce, a to hned na jeho samém začátku. Dne 4. ledna se Arizona Coyotes vypravili na led Vancouver Canucks a zvítězili tam těsně o jedinou branku 3:2.
ARIZONA COYOTES

Jak si nakonec budou stát Arizona Coyotes v základní části? Překvapení letošní ročníku nezůstává dle předpokladu odborníků na posledních příčkách Pacifické divize, nýbrž se snaží udržet v kontaktu s jejím vrcholem. Stejně jako dnešní soupeř z Vancouveru, také kádr z Glendale vlastní na svém kontě čtyřiapadesát bodů a na druhou pozici divize ztrácí aktuálně nikterak hrozivých šest bodů. Arizona však neprožívá nejlepší herní období, co se formy na ledě týče, tým čtyři z posledních pěti zápasů prohrál a potřebuje sbírat nutně body. Naposledy mužstvo Arizona Coyotes předčilo trápící se Minnesotu v samostatných nájezdech, od té doby Kojoti čekají na další úspěch. Minule se Coyotes vypravili na led Anaheim Ducks, kde ovšem pětkrát inkasovali a odváželi si prohru 2:5. Kanadské bodování vede zkušený obránce Oliver Ekman-Larsson (15 + 23), jehož následuje šikula Mikkel Boedker (13 + 22).
VANCOUVER CANUCKS

Kosatky určitě nepatřily před začátkem letošní sezóny k horkým favoritům Pacifické divize, přesto se ale neukázaly ve vůbec špatném světle. Tím je součástí velice vyrovnané divizní tabulky, kde páté Vancouver Canucks dělá od druhé místa v pořadníku pouhých šest bodů. Zároveň ale Canucks musejí dávat na ze spodních pater dotírající Calgary Flames, kteří by ještě také rádi promluvili do výsledného pořadí na konci základní části 2015-2016. Z posledních pěti případů ovšem Vancouver hned čtyři prohrál. Pozitivem pro kanadský klub ovšem je, že právě to poslední odehrané bylo vítězné. Kosatky se v něm utkaly s Coloradem, na jehož ledě stačily uspět poměrem 3:1. Ještě předtím ovšem stejný celek musel gratulovat k výhře Calgary Flames. Kanadské bodování družiny nadále vede útočník Daniel Sedin (21 + 23). Uspěje Vancouver v Arizoně?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.