Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Přeji dobrou noc a nebo příjemné vstávání!

Jaroslav Halák (NYI) do utkání z pozice náhradního gólmana nezasáhl

Peter Budaj (LAK) do utkání z pozice náhradního gólmana nezasáhl
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:36
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. John Tavares (NYI) 1+1
2. Casey Cizikas (NYI) 1+1
3. Johny Boychuk (NYI) 1+0
Právě skončilo utkání mezi New Yorkem Islanders a Los Angeles Kings. Do poslední třetiny vstupovali domácí s tříbrankovým náskokem v zádech. Jenže v 50. minutě snížil Milan Lucic a vypadalo to, že se Králové ještě pokusí o drama. Jenže v 57. minutě přidal uklidňující gól do prázdné brány Travis Hamonic a rozhodl tak o výhře svého týmu v poměru 5:2.
59:20
Zápas se již dohrává již z povinnosti. Ani jeden z týmů už se nikam nežene.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:05
Nikolaj Kuljomin se zapojil do hry a Ostrované hrají opět v plném počtu.
56:35
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí nepřipustili žádné drama a přidávají definitivní pojistku v podobě pátého gólu! TRAVIS HAMONIC se dostal k odraženému puku a z vlastního obranného pásma trefuje, ve vlastním oslabení, odkrytou bránu Kings. Asistence: Casey Cizikas.
55:30
Enrorth opustil svou klec a hosté zkusí dlouho powerplay.
55:05
Kuljomin už už uháněl do samostatného úniku, ale ke vší smůle se zlomenou holí, za což ruský forvard dostává dvě minuty.
54:31
Boychuk sice vyhodil puk mimo hřiště, ale jelikož se kotouč předtím otřel o mantinel, tak se celá situace obejde bez vyloučení.
53:20
Martinezovo nahození srazil Nielsen do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu Islanders.
52:40
Cliffordův pokus vyrazil gólman New Yorku vyrážečkou do rohu hřiště.
51:30
Kings vstřelená branka očividně nakopla a snaží se přidat další gól. To se jim zatím nedaří díky pozornému Greissovi.
50:50
Boychukovo nahození dojeli jeho spoluhráči. Konkrétně to byl Nelson, který se snažil natlačit do brankoviště a zakončit. Vše však skončilo posunutou bránou hostů, o což se postaral jeden z obránců Los Angeles.
49:51
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se hosté dočkali snížení! Střelu Jeffa Cartera Greiss jen srazil do jízdy MILANA LUCICE, který si puk přikopl a následně puk hokejkou dopravil do sítě Newyorčanů. Situace ještě byla kontrolována videorozhodčím, který jen potvrdil platnost branky Králů. Asistence: Jeff Carter, Tyler Toffoli.
49:23
Hezká rána Tylera Toffoliho končí nad bránou New Yorku. Brankář Greiss tak zasahovat nemusel.
47:52
Kyle Okposo si svůj trest odpykal a po dvou minutách se vrtáil zpět do hry.
47:50
Nikolaj Kuljomin přebruslil obránce Králů a ocitl se tak tváří v tvář Jhonasi Enrothovi. Strážce svatyně Los Angeles jeho šanci zneškodnil levým betonem a drží ještě alespoň minimální šance na zkorigování výsledku.
47:30
Po střele Lecavaliera, zákroku Greisse a teči Hamonica puk poskakoval v brankovišti. Toho si jako první všiml gólman Islanders a kotouč zalehl svým tělem.
46:30
Jeff Carter vystřelil z velmi ostrého úhlu. Puk sice Greissovi vypadl, ale brankář New Yorku se po něm následně vrhl tygřím skokem a ukryl ho pod svou lapačku.
45:52
Kyle Okposo podrazil Drew Doughtyho a za tento prohřešek bude dvě minuty pykat na lavici trestů.
44:50
Domácí teď hrají velice chytře a nikam se bezhlavě neženou. Naopak jsou to Králové, kdo by měli zvýšit aktivitu a předvést něco ze svého ofenzivního umu.
43:38
Tavares sice velice rychle vjel do útočného pásma, avšak jeho nahrávka nebyla vůbec přesná, a tak mají puk na svých hokejkách hráči Los Angeles.
42:45
Kuljomin tečoval střelu od modré čáry svou rukavicí a vše z pohledu Islanders vyřešil Thomas Greiss, který kus černé gumy chytil do své lapačky.
42:02
Hostující hráč byl v útočném pásmu rychleji než puk a je pískáno postavení mimo hru.
41:17
Zakázaným uvolněním se provinili hráči Islanders. Hra se tak opět stěhuje do útočného pásma Králů.
40:22
Hosté začali třetí dvacetiminutovku velmi aktivně. Pokus Toffoliho vyrazil Greiss levým betonem mimo tři tyče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Prostřední perioda je rovněž minulostí. V ní padly dva góly, jeden na každé straně. Nejdříve v 32. minutě za hosty snižoval Kyle Clifford. Ovšem v 34. minutě vrátil tříbrankové vedení svému týmu kapitán Islanders John Tavares. A protože další branka už nepadla, tak do třetí třetiny vstoupí oba týmy za stavu 4:1 pro Newyorčany.
40:00
39:30
Nahození hostů ukryl ve své lapačce německý brankář ve službách New Yorku.
38:35
Doughty se znovu zapojil do hry a hra bude pokračovat za vyrovnaného počtu hráčů na obou stranách.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.
37:55
Domácí musí opět začít zpoza své brány po dalším vyhození Králů.
37:35
Enroth si připsal nepříliš těžký zákrok proti střele Leddyho od modré čáry.
37:00
Nielsen se snažil přihrát napříč útočným pásmem, ale to přečetli bránící hráči Kings, kteří tak vyhazují kotouč až ke Greissovi.
36:35
Drew Doughty dostává menší trest za sekání, čímž posílá svůj celek opět do čtyř.
35:49
Cizikas vlétl do pásma jako velká voda, ale byl odzbrojen dvojicí obránců Los Angeles.
34:50
Králové se sice snaží o opětovné snížení skóre, avšak zatím neúspěšně.
33:30
New York si bleskově bere tříbrankové vedení nazpátek! JOHN TAVARES obdržel kotouč ve středním pásmu, přejel s ním po pravé straně do útočné třetiny a z prostoru pravého kruhu vymetl horní roh Enrothovy brány. Asistence: Ryan Strome, Brian Strait.
33:18
Tavaresova jedovka končí těsně vedle brány Enrotha.
32:30
Newyorčané se osvobodili pouze vysokým obloučkem do středního pásma. Kotouč mají na hokejkách opět Králové.
31:10
Hosté se přeci jen dočkali snížení! Jordan Nolan vybojoval puk za bránou Greisse a poté jej předložil KYLU CLIFFORDOVI, jehož první rána sice zůstala ležet u tyče newyorské brány po zákroku domácího brankáře, ale následnou dorážkou se již útočníkovi Los Angeles podařilo snížit na rozdíl dvou gólů. Asistence: Jordan Nolan.
29:59
Gáborík naservíroval kotouč do do jízdy Lecavalierovi, ale jeho pokus vyrazil Greiss svým betonem do rohu kluziště.
28:40
John Tavares nedokázal proměnit velkou šanci svého týmu! Kapitán domácích trefil pouze brusle bránícího hráče, který na poslední chvíli zaskočil za svého gólmana.
28:20
Dustin Brown už zvedal ruce nad hlavu poté, co vyslal prudkou ránu z levé strany! Ke smůle Los Angeles však jeho střela orazítkovala pouze horní tyč Greissovy brány.
27:30
Lucic výborně podržel kotouč v útočném pásmu a počkal na své spoluhráče. Poté se snažil naservírovat přihrávku na Browna, ale k němu se puk nakonec nedostal, a tak akce Králů skončila.
26:39
Nolanovu střelu zablokoval Nick Leddy a puk skončil opět v ochranné síti. Další vhazování v blízkosti domácí brány.
26:13
Kingova rána byla sražená do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu New Yorku.
25:55
Strait se vrátil na led a domácí tak hrají v plném počtu.
25:26
Postavení mimo hru na straně Králů. Tato přesilovka se jim zatím vůbec nedaří.
25:16
A další osvobození v podání Islanders.
24:50
Domácí vyhazují až za bránu Los Angeles a Kings tak musí začít zpoza vlastní brány.
23:55
Početní výhodu si vyzkouší i Králové. Brian Strait putuje za katr na dvě minuty za zdržování hry.
23:23
Schennova rána od modré se ke Greissovi nedostala, protože ji zblokovala obětavá obrana New Yorku.
22:26
Nielsen přebruslil bránícího hráče Králů a střelou přes obránce prověřil pozornost gólmana Los Angeles, který jeho projektil utlumil ve své rukavici.
21:40
Anders Lee velice rychle dojížděl tečované nahození svých spoluhráčů a Enroth raději kotouč před dotírajícím útočníkem New Yorku přikryl.
20:50
Zakázané uvolnění na straně Kings. Vhazovat se bude v útočné třetině Islanders.
20:35
V dobré pozici se ocitl Nikolaj Kuljomin, který střílel z levého kruhu. Jeho rána však končí mimo bránu hostů.
20:01
Další třetina začne přibližně v 02:04 .
První třetina dnešního zápasu právě skončila. V ní byli jednoznačně lepším týmem domácí Newyorčané, což potvrdili třemi brankami v síti Enrotha. Nejprve v 7. minutě otevřel skóre zápasu Johny Boychuk. Poté ho následovali v minutě dvanácté Casey Cizikas a v minutě čtrnácté Anders Lee. Islanders si tak odnášejí do kabin pohodlný náskok 3:0.
20:00
19:42
Tyčka zazvonila za Greissem po střele jednoho z hostujících hráčů. Teď měli hráči Islanders velké štěstí.
19:14
Přesilovka se domácím příliš nevyvedla a Alec Martinez je zpět na ledové ploše.
18:00
Do obrovské šance se ve vlastním oslabení dostal po přihrávce Kopitara hostující kapitán Brown. Jeho bekhendový blafák zneškodnil brankář New Yorku.
17:14
Alec Martinez je podruhé v první třetině vyloučen. Tentokrát na dvě minuty za zdržování hry.
17:09
Nick Leddy projel s pukem přes celé hřiště a dostal se až před Enrotha. Toho však nedokázal překonat slabým bekhendovým pokusem.
16:55
Bekhendové nahození Lecavaliera podržel ve své výstroje gólman Greiss. Bude se vhazovat v obranném pásmu New Yorku.
16:47
Kopitar se snažil zakončit bekhendem, avšak jeho snahy zmařila pozorná obrana Islanders.
15:32
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale zatím se jim nedaří vstřelit branku, která by znamenala snížení.
13:36
Využitá přesilovka znamená třetí zářez New Yorku! Dělovku Nicka Leddyho lehce tečoval před bránou stojící ANDERS LEE, který navyšuje vedení svého týmu již na rozdíl tří branek. Asistence: Nick Leddy, Kyle Okposo.
13:10
Druhá početní výhoda pro Islanders. Alec Martinez dostává dvě minuty za podražení.
11:19
Newyorčané přidávají druhý gól a odskakují svému soupeři na dvoubrankový rozdíl! Clutterbuck manévroval s pukem na levé straně, poté jej předal na modrou čáru Mattu Martinovi, jehož střelu vyrazil Enroth betonem pouze k volnému CASEY CIZIKASOVI, který měl už pozici velmi snadnou a odkrytou bránu s přehledem trefil. Asistence: Matt Martin, Cal Clutterbuck.
11:05
Nahození od pravého mantinelu raději Enroth ukryl ve své rukavici. Buly v útočném pásmu New Yorku.
10:39
McNabb opustil trestnou lavici a hraje se opět pět proti pěti.
10:20
Další vyhození Los Angeles a přesilovka Islanders se pomalu chýlí ke konci.
09:52
Kotouč končí v ochranné síti po sražené střele Hamonica od modré čáry. Puk však tečoval jeden z domácích hráčů a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
09:30
Králové se osvobozují vyhozením až ke Greissovi.
08:56
Střela Okoposa se odrazila na pravou stranu k Johnu Tavaresovi, ale proti jeho střele se stačil Enroth přesunout a zhatil tak šanci kapitána domácích.
08:39
Brayden McNabb se provinil proti pravidlům a dostává menší trest za podražení.
07:44
Bailey nikým nehlídán zakončoval u levé tyče Kings. Enroth ale jeho pokus zachytil, čímž zachránil svůj tým od druhé inkasované branky.
07:28
Kingovo nahození ze středního pásma tečoval Travis Hamonic. Plavající puk ve vzduchu zachytil Greiss do své lapačky a raději hru přerušil a nechal své spoluhráče vystřídat.
06:55
Postavení mimo hru Králů. Vhazování v neutrální zóně.
06:05
Domácí se na začátku sedmé minuty ujímají vedení! John Tavares zavezl puk do útočného pásma, kde našel na pravém kruhu JOHNYHO BOYCHUKA, který střelou z voleje k pravé tyči překonává Enrotha. Asistence: John Tavares, Michajl Grabovski.
05:40
Grabovski vystřelil ihned po buly, ale svou střelou Enrtoha nepřekonal.
05:36
Zakázané uvolnění Los Angeles. Hra se stěhuje opět před bránu Kings.
05:21
Cizikas otestoval Enrotha dalekonosnou střelou ze středního pásma. Brankář Králů kotouč raději podržel a bude se tak vhazovat po jeho pravici.
04:40
Bailey se snažil zpoza brány najít Nelsona, ale na poslední chvíli přihrávku zachytila hostující obrana.
03:12
V první velké příležitosti se ocitl Jeff Carter, který se zjevil úplně osamocen před bránou domácích. Greiss však jeho bekhendovou střelu zneškodnil pravým betonem.
02:15
Doughty se zkušeně zbavil napadajícího protihráče a spolu se svým parťákem z obrany zakládají útočnou akci.
01:31
Anders Lee vyzkoušel pozornost Enrotha, ale ten jeho pokus s přehledem chytá.
00:38
První zákrok utkání si však připisuje brankář Islanders Greiss. Se střelou hostujícího útočníka však neměl problém.
00:10
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří dnes nastupují v modrých dresech, a už se s pukem ženou k bráně Enrotha.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše a v Barclays Center zní hymna Spojených států amerických.
Tak jako každé utkání NHL i dnešní střetnutí začne s několikaminutovým zpožděním. Toto zjištění může překvapit pouze ty z Vás, kteří NHL sledujete poprvé. Pravidelný fanoušek je na zpožděné začátky zápasů již zvyklý.

New York Islanders: Greiss (Halák) – de Haan, Hamonic, Boychuk, Leddy, Hickey, Strait – Strome, Tavares (C), Grabovski – Okposo (A), Nielsen (A), Kuljomin – Bailey, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Los Angeles Kings: Enroth (Budaj) – Doughty, McNabb, Muzzin, Martinez, Schenn, Gravel – Brown (C), Kopitar (A), Lucic – Toffoli, Carter (A), King – Lewis, Lecavalier, Gáborík – Nolan, Andreoff, Clifford

Rozhodčí: St. Laurent, O´Halloran – Driscoll, Racicot.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

13.11.2015 Los Angeles – New York Islanders 2:1
27.3.2015 New York Islanders – Los Angeles 2:3
7.11.2014 Los Angeles – New York Islanders 1:2 sn.
8.12.2013 Los Angeles – New York Islanders 3:0
15.11.2013 New York Islanders – Los Angeles 2:3
LOS ANGELES KINGS

Králové získali za dvaapadesát zápasů 67 bodů, což stačí na prozatimní 4. místo v Západní konferenci. Co se týče jejich aktuální formy, tak jsou na tom obdobně jako jejich dnešní soupeř. Z posledních pěti zápasů rovněž vytěžili 6 bodů.
K jejich silné stránce patří v první řadě defenzíva. V dosavadní porci zápasů inkasovali pouze 121 branek, což z nich dělá nejlepší celek Západní konference a druhý nejlepší tým celé ligy.
V tabulce hostujících mužstev je Los Angeles na druhém místě v Západní konferenci s celkovým ziskem 36 bodů z šestadvaceti zápasů. Navíc má za sebou 3 výhry v řadě na hřištích soupeřů a v dnešním duelu se Kings určitě pokusí prodloužit tuto sérii na čtyři zápasy.

Posledních pět utkání

10.2.2016 Boston – Los Angeles Kings 2:9
5.2.2016 Los Angeles Kings – Anaheim 2:4
3.2.2016 Arizona – Los Angeles Kings 2:6
28.1.2016 Los Angeles Kings – Colorado 3:4
25.1.2016 San Jose – Los Angeles Kings 2:3 pp.