Edmonton na své ledě vyhrává 5:2 nad Torontem, velkou zásluhu na tom má první domácí formace.
59:45
Už se nic nestane, Edmonton míří za výhrou v tomto zápase.
59:06
Edmonton právě vstřelil branku!
JORDAN EBERLE trefuje prázdnou branku a zaznamenává tak hattrick. Důležitou práci odvedl také Connor McDavid. Asistence: Connor McDavid, Benoit Pouliot.
58:15
Hosté to zkouší bez brankáře.
57:56
57:00
Probíhají poslední tři minuty základní hrací doby, Edmonton vede o dvě branky.
56:54
Toronto je ve čtyřech.
56:50
Bernier kryje další střelu domácích, byl to Schultz, kdo vystřelil.
56:17
Edmonton má k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři. Pro hosty to znamená komplikaci v cestě za vyrovnáním.
55:56
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Marinčin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:02
Jordan Eberle si počkal na první pohyb brankáře, ale kotouč nedokázal poslat přesně do míst, kam potřeboval.
54:54
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 + 10 min., vysoká hůl).
54:46
Arcobello to nemyslel vůbec špatně, ale s jeho jedovatým pokusem si Cam Talbot poradil.
53:55
Akci začal Fayne, který našel Poupiota. CONNOR MCDAVID si řekl o přihrávku, dostal ji a vystřelil z dobré pozice přesně nad rukavici brankáře. Domácí vedou o dvě branky a k zisku bodů mají blízko. Asistence: Benoit Pouliot, Mark Fayne.
53:34
Hostující tým je nyní aktivnější, Corrado ani Rielly své šance nedokázali využít. Finální část třetí třetiny se blíží.
52:18
51:50
Leo Komarov přijal pas mezi kruhy a vystřelil. Pohotová rána však branku minula.
51:20
Během první minuty přesilové hry se Toronto dostalo do několika slibných střeleckých pozic, ale domácí obrana dokázala tyto rány zblokovat.
50:18
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Korpikoski – 2 min.).
50:18
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté vedou o jednu branku.
50:01
49:06
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Hall – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Grabner – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
49:06
48:50
Taylor Hall, dnes velmi aktivní, se dostal v přesilovce do další dobré střelecké pozice, nyní ho však vychytal Jonathan Bernier.
48:17
Andrej Sekera nedokázal svou střelou trefit zařízení.
48:01
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Parenteau – 2 min., nesportovní chování).
47:17
Střelou zápěstím se prezentoval Roman Polák, maskovaný muž si s jeho pokusem dokázal poradit. Nicméně dobře sehrané od českého hráče.
47:02
Taylor Hall se s kotoučem na holi dostal přes střední do útočného pásma. Srovnal si puk pros střelu a vypálil. Branku ovšem netrefil.
46:50
Daniel Winnik střelou zápěstím dobře mířil mezi betony Cama Talbota, ten však chrániče přitiskl k sobě, a tak celá akce končí zákrokem domácího brankáře.
46:05
Hraje se rychlý hokej, který se musí divákům v Rexall Place líbit.
45:00
Byron Froese vyhrál vhazování v útočném pásmu nad Connorem McDavidem. Ke střele se ale hostující hráč nedostal.
44:04
V úvodu třetí třetiny je domácí tým jednoznačně aktivnější, ale nemůže se dostat do pozice, s níž by mohl výrazněji ohrozit branku.
43:00
Úvodní tři minuty ze třetí třetiny jsou pryč. Bernier drží kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.
42:20
Domácí hokejisté drží jednobrankový náskok, hosté krátce před koncem druhé třetiny dokázali snížit.
40:59
Za svou brankou má kotouč pod kontrolou Roman Polák, který se rychlým pasem snažil najít spoluhráče na útočné modré. V neutrální zóně kotouč získali domácí.
40:09
Andrej Sekera protečoval kotouč z obranného do středního pásma. Následně se do šance dostal Connor McDavid, který v zakončení nebyl přesný. Branku netrefil.
40:01
40:00
39:45
Toronto právě vstřelilo branku!
A narodila se zápletka, protože patnáct sekund před koncem třetiny se prosazuje důrazem na brankovišti JAKE GARDINER, kterému se vyplatilo sledovat kotouč až do poslední chvíle. Asistence: Leo Komarov, Brad Boyes.
39:00
Poslední minuta hry v této třetině.
38:36
Gól v přesilové hře a domácí vedou o dvě branky. Connor McDavid našel na druhé straně úplně volného JORDANA EBERLEHO, který trefil horní části odkryté branky. Edmonton vede 3:1 díky dobře sehrané početní výhodě. Asistence: Connor McDavid, Andrej Sekera.
38:05
Andrej Sekera a jeho dobrý pokus ovšem míjí branku Toronta. Slovenský hráč si nejprve musel srovnat kotouč na holi, pak teprve vystřelit.
37:20
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Winnik – 2 min., hákování).
37:09
12:12, tak vypadá statistika střelby v této třetině.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:17
35:34
Rielly střelou zápěstím našel střed branky, kde byl pozorný maskovaný muž.
35:07
Peter Holland, dnes velmi aktivní, se dostal do dalšího zakončení, ani nyní si na brankáře Oilers nepřišel.
34:35
Parenteau si vybruslil mezi kruhy, odkud se pokusil skórovat. Rána to nebyla vůbec špatná, ale domácí brankář na puk viděl.
34:17
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gryba – 2 min., držení protihráče).
33:48
Mark Arcobello svou střeleckou pozici nedokázal využít.
33:02
Teddy Purcell střelou příklepem řádně protáhl brankáře Jonathana Berniera, který tak tak dokázal vyrazit mimo branku.
32:14
Pouliot se zmocnil kotouče ve středním pásmu, rychle se snažil získat útočnou třetinu, ale byl zastaven protihráči.
32:05
31:47
Jake Gardiner se probojoval do zajímavé střelecké pozice, mířidla neseřídil přesně.
30:54
Frank Corrado se dostal k první vážnější šanci v přesilové hře. Brankář Cam Talbot neměl zakrytý výhled, a tak si s jeho střeleckým pokusem poradil.
30:05
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 2 min., držení protihráče).
29:11
K vidění je málo střel a velké množství osobních soubojů, v nich mají převahu domácí hráči.
28:49
Hra je přerušena, kotouč vylétl ze hřiště. Buly před brankou Toronta.
28:41
28:13
Peter Holland střelou zápěstím neprostřelil gólmana Oilers.
27:42
Polovina přesilové hry Toronta je pryč. Maple Leafs se do žádné velké šance nedokázali dostat. Edmonton se brání celkem bez problémů.
27:11
Mark Arcobello střelou zápěstím nedokázal překonat domácího brankář Talbota, který na projektil dobře viděl.
26:41
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
26:25
Co tam teď pánové v bílém dělali, to mi jasné není. Snad třikrát mělo Toronto puk pod kontrolou, ale ani jednou nedokázalo vyhodit. Domácí Poupiot našel McDavida, který vylepšil pozici pro JORDANA EBERLEHO. Tento střelec využil zmatků v obraně soupeře a posílá Edmonton do vedení. Asistence: Connor McDavid, Benoit Pouliot.
25:50
Leo Komarov bojoval v útočném pásmu u mantinelu o puk. Hokejisté kotouč zašlápli, a tak se bude vhazovat před brankou.
25:14
6:0 na střely v této třetině vede domácí tým.
24:30
Sledujeme rychlejší hokej než v první třetině. Zároveň už to není tolik takticky svázaná bitka jako právě v úvodní periodě.
23:30
23:04
Taylor Hall to nemyslel vůbec špatně, střelou zápěstím vyslal nebezpečnou ránu, s níž si gólman Bernier dokázal poradit.
22:40
Přesilovka Oilers se dostává do své druhé poloviny a největší šanci měl v jejím dosavadním průběhu Eberle.
22:03
Edmonton se v přesilové hře dokázal stabilně dostat do útočného pásma. Jordan Eberle bojoval o kotouč na hranici brankovišti, dostal se i ke střele. Hostující gólman mezírky, kterými by se mohl puk dostat za brankovou čáru utěsnil.
21:30
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Spaling – 2 min., držení protihráče).
21:10
Boyes se nedokázal dostat přes střední pásmo, hned dva hráči Edmontonu k němu přistoupili a nenechali ho nabrat rychlost.
20:24
Hostující tým začíná u své branky, Edmonton si s prvním útokem soupeře ve druhé třetině poradil.
20:01
Po první třetině platí stav 1:1 a nutno poznamenat, že je Toronto výrazně střelecky aktivnější (12:4).
20:00
19:30
Třetina se v poklidu dohrává, ani jeden tým nikam nespěchá.
19:13
19:01
Frank Corrado ani Peter Holland nedokázali překonat domácího brankáře, který nyní drží své spoluhráče.
18:52
Andrej Sekera dokázal dobrým obranným zákrokem zblokovat střelu Petera Hollanda.
18:32
Brad Boyes si vybruslil do dobré střelecké pozice, jeho rána však mířila mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
17:47
Přesilovka hostů je zatím velmi nevýrazná, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma. Talbot nemusí řešit žádné vážnější situace.
17:13
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gryba – 2 min., podražení).
16:30
Velmi snadno se hosté dostávají přes střední pásmo do útočné třetiny, domácí defenziva nepůsobí příliš organizovaně.
15:12
Hostující Komarov se ve středním pásmu zmocnil kotouče, a tak mířil sám na branku. V poslední chvíli mu kotouč uskočil z hole, takže zakončení nebylo podle jeho představ. Toronto další velkou šanci nedokázalo využít.
14:40
Úvodní třetina se blíží do své finální části, viděli jsme dvě branky, jednu na každé straně.
13:44
Ani jeden osobní souboj nevypustí hostující hráči a to je právě faktor, díky kterému mají herní i optickou převahu hráči Maple Leafs.
12:41
Bernier dobrou rozehrávkou zrychlil akci svého týmu. Ta ale byla zastavena ve středním pásmu. Edmonton hraje hodně defenzivně a do útoku se teď moc nežene.
11:40
Toronto je znovu aktivnějším týmem, Roman Polák před brankou číhal na odražený kotouč, který mi dorazil. K černému nesmyslu se ale dostávají domácí a směr hry se otáčí.
10:23
Na druhé straně z rychlého protiútoku zahrozil Jordan Eberle, který dnes již asistenci má. Další kanadský bod nyní nepřidal, protože trefil jen gólmana.
10:05
Arcobello se svými spoluhráči se nedokázal prosadit při tlaku na hranici brankoviště. Při domácích hokejistech nyní stálo i trochu pověstného štěstíčka.
09:31
Hostující Frack Corrado střelou zápěstím řádně protáhl domácího brankáře, Cam Talbot zastavuje hru, bude se vhazovat.
08:06
V deváté minutě hostující tým vyrovnáná. Martin Marinčin poslal přihrávku do míst, kde stál JOSH LEIVO, který nabídku ke skórování přijal a povedenou střelou překonal brankáře Talbota.
07:42
Výborný obranný zákrok Morgana Riellyho proti tvrdé ráně, kterou vyslal Eric Gryba.
06:27
Pierre-Alexandre Parenteau se dostal po rychlé akci do zajímavé střelecké pozice, kterou nedokázal proměnit v gól.
05:10
Po delší době vidíme střelecký pokus. Jeho autorem je slovenský Andrej Sekera. Bernier si s jeho nepříliš povedenou ránou poradil.
03:29
Po rychlé akci se dostávají domácí hráči do vedení. Eberle posunul na Pouliota, který našel najetého CONNORA MCDAVIDA. Tento mladíček byl tísněn obránci, ale i tak se dostal do zakončení, které dokázal proměnit. Brankáře Berniera si položil na led a střelou do odkryté části branky otevírá skóre. Asistence: Benoit Pouliot, Jordan Eberle.
03:20
Talbot kryje nahození na svou branku. Vhazovat se bude před jeho brankou.
02:46
První formace Edmontonu se nedokázala stabilně usídlit v útočném pásmu. Zatím sledujeme opatrný hokej z obou stran.
01:44
Domácí Eberle měl problémy s rozehrávkou ve vlastním pásmu. Se štěstím se mu podařilo vyhodit alespoň do neutrální zóny.
00:17
K první střele zápasu se dostal hostující celek, jeden z hráčů Toronta vystřelil od modré čáry. Kotouč ale mířil mimo branku.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování, hráči obou týmů jsou na ledě.
Zápas začne o něco později.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Fayne, Sekera, Schultz, Nurse, Gryba, Davidson – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Jakupov, Letestu, Pakarinen – Korpikoski, Hendricks, Kassian

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Rielly, Hunwick, Polák, Gardiner, Corradp, Marinčin – Komarov, Kadri, Grabner – Parenteau, Arcobello, Greening – Leivo, Spaling, Winnik – Boyes, Froese, Clune.
Edmonton z farmy povolal brankáře Laurenta Brossoita. Cam Talbot nastoupil do devíti z jedenácti posledních zápasů. "Máme dobrý tým, nálada v kabině je bojovná. Hráči se zlepšují a zvyšujeme naše šance vyhrávat důležité zápasy," pravil kouč Todd McLellan.
V brance Toronta pravděpodobně nastoupí Jonathan Bernier. Útočníci Michael Grabner a Nazem Kadri poslední trénink neabsolvovali, nicméně očekává se, že nastoupí. Do týmů se zapracovávají noví hráči, kteří přišli za Diona Phaneufa.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.