To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 20 027 diváků.
Utkání je u konce a ze dvou bodů se raduje tým Colorada. Ten uspěl v samostatných nájezdech, kdy nejprve na poslední chvíli srovnal MacKinnon a poté o výhře hostů rozhodl přesnou střelou Blake Comeau.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
Rozhodující nájezd proměnil BLAKE COMEAU.
Je rozhodnuto. Blake Comeau vystřelil na Mrázkovu lapačku a trefil naprosto přesně. Prémiový bod získává Colorado.
Nyquist zkusil jednoduchou střelu, trefil postoj hostujícího gólmana.
Je srovnáno Nathan MacKinnon šel do bekhendu a pověsil puk pod břevno.
Richards zkusil forhendovou kličku, narazil na Varlamovův beton.
Duchene zkusil prostrčit puk mezi Mrázkovými betony, ten je sklapl opravdu bleskurychle!
Pavel Dacjuk udělal kličku na forhend a střelou k tyčce nedal gólmanovi šanci.
Neuspěl ani Landeskog, Mrázek se roztáhl na brankové čáře a pokus o kličku vykryl.
Larkin neuspěl s bekhendovým blafákem, Varlamov zasáhl lapačkou.

Trestné minuty: 6:10
Pětiminutové nastavení je u konce, gólu jsme se nedočkali, čeká nás tak rozhodnutí v nájezdech. V prodloužení měli hosté velkou šanci rozhodnout, Mrázek však v oslabení odolal.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Barrie se s pukem zamotal, Glendening mu jej málem vypíchl do středního pásma.
64:10
Tvrdá rána Barrieho skončila na Mrázkově betonu a poté i na tyči. Velké štěstí pro Detroit.
63:50
Domácím se podařilo vyhodit.
63:28
A pozor, je tu přesilovka pro Colorado. Dvě minuty za držení dostal Tomáš Tatar.
63:20
Hraje se nahoru dolů, gólmani si ale dávají velký pozor.
63:10
Nyquist byl sám před Varlamovem, jenže ten jeho blafák vystihl!
62:41
Nyní už ale ano, zleva si před Mrázka sjel Johnson, bekhendem ale puk za jeho záda nedostal.
62:12
Dacjuk ztratil pásmo, hosté ale pouze vyvezli puk do útočného pásma, do zakončení se nedostali.
62:01
Patrick Roy si bere oddechový čas, chce dát svým hráčům prostor na vydechnutí.
62:01
Další zakázané uvolnění Colorada, tohle může být pro obranu hostů docela problém...
61:15
Nyquist měl mezi kruhy docela dost času i prostoru na zakončení, jeho střelu ale obrana hostů zablokovala.
61:03
Landeskog přihrál na chvíli volného MacKinnona, ten zblízka proti Mrázkovi neuspěl.
60:55
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
60:38
Larkin přesprintoval kluziště, jeho střelu ze středu Varlamov vyrazil a následně si poradil i s dorážkou v podání Tatara.

Trestné minuty: 4:10
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, stav je nerozhodný 2:2. Hosté se nejprve přiblížili výhře, když Blake Comeau procedil puk mezi Mrázkovými betony, ale v 50. minutě využil přesilovku Pavel Dacjuk a jelikož už z dalšího tlaku domácí vítězný gól nepřidali, dají si týmy pětiminutové nastavení.
60:00
59:37
Söderberg pronikl do útočného pásma, posunul do druhé vlny na Johnsona a Mrázek toho moc neviděl. Nakonec se mu puk podařilo najít a vyrazit.
58:57
Zpoza branky bleskurychle vyjel Helm, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo dostat puk za brankovou čáru.
57:53
Hosté se ubránili a nyní už hrají zase v pěti.
57:37
Richardsovo nahození Varlamov vytlačil svou lapačkou.
56:55
Colorado vyhodilo přes všechny čáry, domácí rychle rozjíždí další akci.
56:27
Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Smith, puk skončil vedle Varlamovovy branky.
55:53
Další vyloučení, Detroit si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel John Mitchell.
54:43
Těsný ofsajd domácích, Zetterberg se zapomněl v útočném pásmu, průnik Nyquista tak byl zbytečný.
54:16
Dacjuk to zkusil z ostrého úhlu, Varlamov jeho bekhendový pokus zvládl pokrýt.
53:47
Larkin je zpátky ve hře, Detroit je v plném počtu.
53:28
Zatím to ale Coloradu moc nejde, do brejku se dokonce dostával Abdelkader, ale byl vytlačen do rohu kluziště, kde v následném souboji přišel o helmu.
52:03
Hostům už začala přesilovka.
51:47
Je po přesilovce, neboť se Dylan Larkin dopustil držení hole. Síly na ledě se vyrovnávají.
51:44
Helm si perfektně sjel až před branku, poté ale nedokázal přesně vystřelit.
51:09
Obrovský závar před Varlamovem, puk se několikrát odrazil, až doputoval k Dacjukovi. Jeho střela skončila vedle.
50:29
Hosté vyhodili až k Mrázkovi, Detroit pospíchá do útočného pásma.
50:03
A je tu další přesilovka pro domácí! Alex Tanguay se provinil podražením a už sedí na trestné lavici.
49:51
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit využil přesilovku a poměrně bleskově vyrovnal. McLeodovi se nepodařilo vyhodit, puk se poté dostal před brankoviště, kde si PAVEL DACJUK přehodil puk na bekhend a zasunul za Varlamova. Asistence: Justin Abdelkader, Henrik Zetterberg.
49:36
Přesilovka pro Detroit, dvě minuty za sekání dostal Carl Söderberg.
49:28
Detroit má i docela štěstí, nyní se na Varlamova nahrnuli hned dva protihráči, ruský gólman si poradil i s touto prekérní situací.
48:33
Varlamov vyrazil Richardsovu střelu z vrcholu kruhů.
47:59
Domácí teď pouze vyhodili puk do středního pásma, tam se ho chopili hosté a vyrazili do protiútoku.
46:37
Detroit tak musí opět dotahovat, střelecká převaha je týmu zatím na nic.
45:30
Colorado právě vstřelilo branku!
Udeřilo však na druhé straně. Domácí trochu podcenili situaci ve svém pásmu, zpoza branky se dostal puk mezi kruhy, odkud vystřelil BLAKE COMEAU a doslova procedil puk mezi Mrázkovými betony. Puk se sotva došoural za brankovou čáru, ale gól to je. Asistence: Tyson Barrie, John Mitchell.
44:41
DeKeyser čeká, až jeho spoluhráči dostřídají, Detroit vyráží do další útočné akce.
43:15
Bodnarchukova střela od modré byla hodně nepřesná, skončila vysoko nad domácí brankou.
42:57
Colorado se vydalo do rychlého protiútoku, puk doputoval na levou stranu k Söderbergovi, jeho okamžitou střelu zastavil Mrázek svou lapačkou.
42:18
Hosté se alespoň na chvíli osvobodili zakázaným uvolněním.
41:05
Nakonec z toho ale byla poměrně nebezpečná akce, Sheahanovu střelu bekhendem vytlačil Varlamov mimo branku a o pár vteřin později netrefil Marčenko poskakující puk.
40:57
Sheahan se snažil dostat puk zpoza branky do zajímavější pozice, zatím neúspěšně.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi druhá třetina a Detroitu se v ní podařilo vyrovnat. Tlak domácích přinesl ovoce v 25. minutě, kdy se střelou od modré prosadil Jonathan Ericsson. Domácí měli několik výborných příležitostí, jenže v brance Colorada dnes stojí výborný Varlamov, který tak drží šance svého týmu na bodový zisk. Rozhodně se máme ve třetí třetině na co těšit, výsledek je zcela otevřený.
40:00
39:42
Jurčo si vybojoval poskakující puk a okamžitě vystřelil. Varlamovovu branku minul.
38:51
Bigras je zpátky na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.
38:31
Abdelkader přihrál zadovkou na Dacjuka, ten zblízka Varlamova nepřekonal. Gólman Colorada si dnes na nedostatek práce nemůže rozhodně stěžovat.
37:53
Zetterbergova střela byla zblokována, domácí musí opět budovat útočnou akci od základů.
37:07
Od modré vystřelil Smith, Varlamov puk neudržel, jenže domácí se na pořádnou dorážku nezmohli. Obrana Colorada poté vyhodila až k Mrázkovi.
36:51
Přesilovka pro Detroit, dvě minuty za hákování dostal Chris Bigras.
36:48
Pokus domácích o průnik do pásma skončil neúspěchem, Tatarova přihrávka zamířila do středního pásma.
36:21
Výborný Mrázkův postřeh. Z levého kruhu na něj vyslal tvrdou střelu Wagner, český brankář vyrazil levou rukou.
35:40
Domácí Smith pálil od modré, trefil do nohy bránícího McLeoda.
34:42
Přesilovka hostů je u konce, Detroit je v plném počtu.
34:30
Abdelkader vytlačil puk do středního pásma.
34:15
Duchene nemířil přesně, puk skončil vedle Mrázkovy branky.
33:42
Opět je puk u Varlamova, hostům tato přesilovka zatím moc nejde.
32:52
Mrázek si připsal zákrok maskou, poté ještě musel hlídat neposedný puk v brankovišti, nakonec si ale mohl oddechnout, jeho spoluhráči vyvodili přes všechny čáry.
32:42
První přesilová hra pro Colorado, dvě minuty za hákování si vysloužil domácí Riley Sheahan.
31:57
Colorado se po nějaké době dostalo do útoku, snaha ale skončila na modré čáře, pískal se ofsajd.
31:05
Od modré čáry nahazoval Ericsson, Varlamov si připsal další úspěšný zákrok.
29:39
Po parádní kombinaci střílel z pravé strany Larkin, tato skvělá akce ale gólem neskončila, střela z první prolétla těsně kolem tyčky.
29:09
Tlak Detroitu stoupá, tvrdou ránu nyní vyslal Quincey. Na střely Detroit jasně vede.
28:16
Zetterberg vybojoval na pravé straně puk, tlačil přihrávku na zadní tyč, kde si sjížděl Dacjuk, jeho zakončení skončilo těsně vedle!
27:42
Parádní kličkovaná v podání Pavla Dacjuka. Nevyšla mu až ta poslední klička před Varlamovem. Gólman Colorada přikryl puk a přerušil hru.
27:12
Helm šikovně mířil do chumlu hráčů před Varlamovem, puk nakonec skončil mimo branku.
26:26
Rozhodčí Rooney se v rohu kluziště připletl do souboje o puk a po střetu s Jurčem se poroučel k ledu. Už je ale zpátky na bruslích, pokračuje se ve hře.
25:42
Detroit opět v náporu, Richards bojuje o puk za brankou Colorada.
24:09
Teď je už ale vyrovnáno a nebylo to zrovna z nejprudší střely. Od modré nahodil JONATHAN ERICSSON a taková ve vzduchu se vrtící žabička prošla mezi chrániči Varlamova do sítě. Asistence: Justin Abdelkader, Alexej Marčenko.
23:48
Dva střelecké pokusy vyslal Zetterberg, jednu bekhendem, jednu zápěstím. Obě střely Varlamov pokryl.
23:00
Střelu Quinceyho od modré čáry vyrazil Varlamov nad branku.
22:14
Opět Larkin v akci, nyní se po levé straně dostával do úniku, ale při pokusu o natlačení se před brankoviště mu puk sjel z hole.
21:49
Varlamov v potížích, dvakrát musel zasahovat proti dotírajícímu Larkinovi. Nakonec schoval puky mezi svými betony a vše uklidnil.
21:31
od pravého mantinelu si vyjel domácí Sheahan, jeho svižný pokus ale pokryl pozorný Varlamov.
20:58
Colorado rozvážně rozehrává a půjde do připravené obrany domácích.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina a hosté drží vedení 0:1. Coloradu se podařilo přežít úvodní nápor domácích a poté udeřili prakticky z první vážnější akce. Po Grigorenkově přihrávce se prosadil Matt Duchene a ustanovil tak skóre po dvaceti minutách hry. Detroit zatím naráží na výborně chytajícího Varlamova a pokud chce dnes uspět, bude muset přejít přes tuto živou zeď. To je teď práce domácích trenérů, najít způsoby...
20:00
19:36
Před brankou se objevil zcela volný Tatar, dostal příhru od Larkina, jenže z hranice brankoviště mířil těsně vedle!
19:08
Varlamov pro jistotu přikryl nahozený puk. Detroit získal pásmo zdarma.
18:05
Do útočného pásma zavezl puk Landeskog, celá akce Colorada ale skončila za brankou. Nyní už Quincey zakládá protiakci.
17:33
Duchene zahrál v útočném pásmu vysokou holí, hra se přerušila.
16:22
Dacjukova střela zápěstím skončila nad brankou, Detroit opět začíná tlačit.
15:57
Varlamov si připsal další zákrok, nyní proti nahození od modré.
14:57
Domácím teď puky odskakují od hokejek, je to ze strany hráčů v červeném hodně nervózní.
14:36
Comeau se vrátil do hry, Colorado je v plném počtu.
14:11
Přes obránce vystřelil Tatar, Varlamov toho mnoho neviděl, přesto zvládl betonem vyrazit.
13:43
Richards přihrával z levé strany do lepší pozice,nakonec z toho bylo nahození od modré čáry a zatím neúspěšná snaha o vyrovnání.
12:58
Dacjuk vjel s pukem do pásma, tam se ale domácí moc dlouho neohřáli, Colorado vyhodilo přes všechny čáry.
12:36
Detroit si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty za podražení dostal Blake Comeau.
12:15
Neposedný puk proskákal zpoza branky před brankoviště, kde jej Sheahan nedokázal správně trefit, takže si Varlamov mohl oddechnout. Tohle totiž vypadalo vážně.
11:20
McLeod byl odtlačen od puku a ke střele se nedostal, teď to jsou ale hosté, kteří jsou na ledě aktivnější.
10:46
Málem to bylo 0:2, protože před Mrázkem se objevil Iginla a jeho střela skončila jen těsně nad břevnem.
09:27
Tlak domácích přišel vniveč, naopak to jsou hosté, kdo se dostal do vedení. Po chybě v rozehrávce se k puku dostal Grigorenko a po jeho přihrávce na střed měl MATT DUCHENE jednoduchou práci – stačilo mu trefit odkrytou část branky. Asistence: Michail Grigorenko, Carl Söderberg.
08:15
Larkin na levé straně posunul na najíždějícího Tatara, ani on neuspěl, puk skončil na plexi.
07:35
Od modré vystřelil Johnson, rána byla sražená, Mrázek nemusel zasahovat.
07:08
Další zakázané uvolnění Colorada, zatím je zápas na jednu branku.
06:22
Nyquistovi se otevřela doslova dálnice do útočného pásma, obrana před ním ustupovala a nechala jej bez problémů vystřelit. Varlamov si připsal zákrok betonem.
06:01
Colorado se dostalo do protiútoku, střela hostů z levého křídla ale byla sražena mimo ledovou plochu.
05:15
Nyní se domácí sami zbavili útočného pásma, ale bleskurychle se vrátili zpět. Detroit v úvodu utkání opravdu vládne.
04:30
Detroit je v náporu, nyní z osy hřiště střílel Richards.
03:46
Larkin vykroužil s pukem na holi několik kliček a v levém kruhu pro vhazování si našel prostor na střelu. Hostující gólman vytěsnil střelu lapačkou.
03:34
Tvrdou ránu vyslal Green, Varlamov našel puk ve výstroji a přerušil hru.
03:07
Nyquist s Ericssonem bojovali za brankou hostů o puk, obrana Colorada byla úspěšnější.
02:07
Varlamov si připsal další zákrok proti střele od modré čáry, nyní toho moc neviděl a nebylo to tak příliš jisté, nakonec ale puk zvládl zkrotit.
01:51
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, hra se vrací do jejich pásma.
01:33
Tatar posunul puk na modrou, odkud okamžitě vystřelil Smith. Jeho pokus Varlamov vytěsnil.
00:52
První útok domácích byl veden po pravé straně, vše skončilo těsně za modrou čárou.
00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko, Ericsson – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg (C) – Tatar, Richards, Larkin – Jurčo, Athanasiou, Nyquist – Helm, Glendening, Sheahan. Trenér: Jeff Blashill.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Bodnarchuk, Bigras – Comeau, Söderberg, Landeskog (C) – McLeod, MacKinnon, Tanguay – Duchene, Mitchell, Grigorenko – Iginla, Wagner, Martinsen. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Leggo, Rooney – Alphonso, Lazarowich.
Utkání nám začne s mírným zpožděním, nikam ale neodcházejte.
Zápas v Joe Louis Areně začne v 1:30, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky, rozhodně si ale tento zápas nenechte ujít. Jste k němu všichni zváni.

Colorado Avalanche

Hosté zatím odehráli 57 zápasů a v nich nasbírali 60 bodů a to jim stačí na čtvrté místo Centrální divize. Kdyby základní část končila dnes, stačilo by to na play off, tým drží jednu ze dvou divokých karet. Postavení mohlo být i lepší, jenže z posledních pěti zápasů vyhrálo Colorado pouze to poslední, a to na ledě Ottawy v poměru 3:4. Dvakrát se trefil Iginla a další branky přidali MacKinnon a Comeau.

Detroit Red Wings

Domácí tým kráčí za další účastí v play off a skvělými výkony se o to stará také český gólman Petr Mrázek. Detroit je momentálně na druhém místě Atlantické divize, když v 54 zápasech nasbíral 64 bodů a na lídra z Floridy ztrácí šest bodíků. V posledním utkání se klub představil svým fanouškům a porazil Ottawu 3:1, když se o branky postarali Dekeyser, Zetterberg a Helm.

Tampa Bay – Detroit 3:1
Florida – Detroit 6:3
Detroit – NY Islanders 5:1
Detroit – Florida 3:0
Detroit – Ottawa 3:1
Dobré ráno u NHL. Dnes se podíváme na duel dvou velkých rivalů, střetnou se Detroit Red Wings a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.