Z mé strany to bude všechno. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou!
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:40
Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:43
Tři hvězdy utkání:
1. Tyler Johnson (TBL) 1+0
2. Steven Stamkos (TBL) 1+1
3. Roman Josi (NSH) 0+2
Napínavé utkání je u konce! Amalie Arena nakonec slaví, neboť Tampa Bay dnes dvakrát otočila nepříznivý stav a zvítězila.

Hosté šli v desáté minutě do vedení, domácí celek ale ve druhé části během necelých dvou minut skóre otočil. Ve třetí třetině si Predators opět vytvořili náskok nad soupeřem, který ale 27 sekund před koncem vyrovnal Stamkos. Prodloužení bylo rozhodnuto již po 64 sekundách, postaral se o to Tyler Johnson!

Střely: 28:30 (9:11, 11:13, 7:6 – 1:0)
61:04
Tampa právě vstřelila branku!
A máme hotovo, dnešní zápas plný obratů vyhrávají Bolts! TYLER JOHNSON se po přihrávce od Victora Hedmana uvolnil za bránící hráče a střelou po zemi prostřelil Pekku Rinneho mezi betony! Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.
60:42
Ryan Johansen se snažil prosadit u levé tyče ze svého pohledu, ale nakonec ani nedovedl ohrozit Bena Bishopa.
60:30
Roman Josi si nahodil puk a když za ním spěchal, odpálil mu ho Ben Bishop.
60:01
Střely: 27:30 (7:6 ve třetí třetině)
Dnešní utkání tedy v základní hrací době nebylo rozhodnuté, takže za pár okamžiků půjdeme do prodloužení!
60:00
59:33
A máme srovnáno, to je něco! Přesilovou hru šest na čtyři využil kdo jiný než kanonýr STEVEN STAMKOS. Ten se dnes po několika pokusech konečně prosadil, když dostal nabito na volej od Victora Hedmana. Jeho dělovou ránu zastavila až síť Rinneho brány! Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.
59:12
Oddechový čas pro domácí.
59:12
Steven Stamkos dostal nabito na levé křídlo, ale jeho tvrdá rána se odrazila od břevna Rinneho branky! Po následném zmatku v brankovišti hostující gólman raději podržel kotouč.
59:01
Domácí to zkusí ještě při hře bez brankáře!
58:42
Victor Hedman chyboval na modré čáře a hosté vyrazili do protiakce, když se puk odrážel do útočného pásma. Jako první k němu ale dojel Bishop.
58:11
Po pasu od Valtteriho Filppuly vyslal ze své hokejky tvrdý projektil Steven Stamkos, ale brankář Pekka Rinne puk udržel!
57:38
Nashville vyhrál vhazování a Shea Weber okamžitě vyhodil kotouč.
57:36
Komplikace pro hostující celek! Viktor Arvidsson (NSH) seknul na modré čáře Stamkose a odsedí si dvě minuty. Tedy alespoň doufá v to, že se trest nezkrátí gólem Lightning.
56:56
Pěknou individuální akcí se prezentoval Anton Strålman, na jejím konci ale přišel zákrok finského brankáře ve službách Predátorů.
56:28
Mike Ribeiro se v útočném pásmu dostal k puku, ale útočník Tyler Johnson a obránce Andrej Šustr ho dokázali přetlačit a opět obrat o hrací předmět.
56:04
Nikita Kučerov obdržel přihrávku po levé straně, kde mu ale bylo zabráněné v průchodu do další akce.
55:27
Miikka Salomäki odvedl dobrou práci, když udržel kotouč v útočném pásmu svého týmu. Tam přesně ho bude chtít Nashville po zbytek utkání držet.
Dnešní utkání sleduje 19 092 diváků.
54:42
Puk je na střídačce Tampy Bay, kde nemá co dělat. Hra se tedy musela přerušit.
54:23
Ryan Ellis poslal skákavý puk směrem na branku, gólman Bishop ho ale dokázal bez problémů vyrazit.
53:50
Z následného protiútoku se do šance dostali Paquette s Condrou. Prvně jmenovaný se postaral o střelu, která šla ovšem nad bránu!
53:36
Ryan Johansen je dnes hráči Tampy Bay dostatenčě střežený. Pocítil to i nyní, když nedokázal projít po pravém křídle před branku.
53:10
Střela obránce Victora Hedmana byla zblokována do ochranné sítě nad branku Pekky Rinneho.
53:08
52:45
Alex Killorn byl na modré pod tlakem od dvou hráčů Nashvillu, kvůli čemuž se nedokázal prosadit. Domácí fanoušci už svou nespokojenost s výkonem v přesilovce dávají najevo bučením.
52:08
Což potvrzuje další výhoz až za branku Bena Bishopa.
51:49
A nyní ho zařídil šikovný útočník Miikka Salomäki. Predators zatím brání dobře.
51:27
Anton Strålman nabil na volej Stevenu Stamkosovi, který ale trefil jen bránící hráče. Shea Weber se posléze postaral o výhoz puku přes všechny čáry.
51:08
Získá přesilovou hru! Ryan Ellis (NSH) dostává dvě minuty za držení protihráče. Po komerční pauze tak dostanou domácí šanci vyrovnat.
51:07
Andrej Šustr se v předbrankovém prostoru zjevil v zajímavé příležitosti, ale Rinne byl připraven a udržel kotouč před čárou!
50:30
Fanoušci Tampy Bay ženou svůj celek pokřikem "Let's go Bolts" dopředu. Uvidíme, co to s hráči v modrém udělá.
49:48
Domácí celek tak opět musí zvýšit svou útočnou aktivitu. Puk v držení má, ale Nashville se snaží zodpovědně bránit.
47:46
Nashville právě vstřelil branku!
A hosté dnes podruhé jdou do vedení! FILIP FORSBERG se po pravém mantinelu protáhnul až před brankáře Bena Bishopa, kterého na bližší tyči dokázal překonat! Predátoři tak upravili stav zápasu na 3:2, domácí Blesky se znovu budou muset snažit o obrat. Asistence: Mike Ribeiro a Roman Josi.
46:43
Viktor Arvidsson zblokoval střelu Stamkose. Po pár vteřinách se ale na modré čáře opřel do hracího předmětu Strålman, nicméně Rinne byl připraven a přerušil hru.
Čas pro komerční přestávku!
46:12
Anton Strålman na modré čáře zachytil nahození jednoho z hráčů Nashvillu a dostal možnost založit útočnou akci svého týmu. Ta ale nic zajímavého nepřinesla.
45:28
Calle Järnkrok se ocitl v ofsajdu, ve své akci tedy pokračovat nemohl. Hra se poté trochu přiostřila, Ryanové Callahan a Johansen si mezi sebou něco potřebovali vyříkat. Sudí ale zabránili bitce.
45:14
Strážce domácí svatyně sebral do lapačky nahození ze středního pásma a raději přerušil hru.
44:56
Filip Forsberg se nyní dostal k puku jako slepý k houslím a vystřelil zápěstím, ovšem mezi tři tyče nezamířil.
44:01
A přesně proto jsem švýcarského beka nyní chválil! Jen potvrdil má slova vynikající přihrávkou, díky které se do samostatného úniku dostal JAMES NEAL. Tváří v tvář Bishopovi zvolil bekhendovou kličku, kterou upravil stav zápasu na 2:2! Asistence: Roman Josi a Barret Jackman.
43:39
Ryana Callahana u mantinelu dokázal zastavit letos ve výborné formě hrající Roman Josi.
43:13
Vladislav Namestnikov zadovkou dostal kotouč do útočného pásma Lightning, kde ale nebyli jeho spoluhráči připraveni něco vymyslet.
42:31
Zakázané uvolnění hokejistů Nashvillu Predators.
42:12
Po akci Tylera Johnsona se od modré do puku opřel Braydon Coburn, jenomže nezamířil přesně.
41:41
Filip Forsberg po pasu od Ryana Ellise zakončil krátkou akci střelou zprava, kterou bez sebemenších potíží chytil do své výstroje Bishop.
41:31
41:14
Victor Hedman se snažil vyhodit puk, nešťastně při tom ale zasáhnul spoluhráče J.T. Browna. Ten se po chvilce sebral z ledu a dokázal sám dojet na střídačku.
40:50
A nyní se o to postaral obránce Coburn, jenž poslal touš až za bránu Pekky Rinneho.
40:30
Hostům se ale zatím nedaří usadit v útočném pásmu, Tampa podruhé za sebou vyhodila puk.
40:02
Nashville pokračuje v přesilové hře, kteoru v poslední minutě druhé třetiny faulem zavinil Callahan.
40:01
Čtyřicet minut utkání je za námi. Prostřední část hry nám přinesla obrat skóre, o který se Tampa Bay postarala v rozmezí necelých dvou minut. Góly postupně vsítili J.T. Brown a Nikita Kučerov, Bolts tedy nad svým soupeřem vedou 2:1!

Střely: 20:24 (11:13 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 3:29.
40:00
39:49
Roman Josi hned dvakrát vyslal velice tvrdou střelu od modré čáry. V obou případech ale ztroskotal na výborném Benu Bishopovi!
39:31
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan Callahan – 2 min., podražení).
39:02
Cody Bass dobře napadal obránce Coburna. A když vás napadá hráč typu Bass, je to velice nepříjemný moment. Domácí zadák přesto situaci zvládl bez problémů.
38:24
Miikka Salomäki se v mezikruží uvolnil k zakončení, jenž postrádalo přesnost. Ben Bishop tedy žádnou práci v tento moment neměl.
38:03
Ondřej Palát poslal po pravé straně rychlíka Stevena Stamkose, který střelou po zemi nedokázal Rinneho překonat.
37:37
Tyler Johnson se pokusil rozjet útočnou akci, jenomže do hry zasáhla nechtěně i hostující střídačka. Kvůl tomu museli sudí akci zastavit.
36:45
Brian Boyle ve středním pásmu odzbrojil Craiga Smithe od kotouče, ale poté ho jen nahodil k Rinnemu, který se nyní pokusí rozehrát.
36:00
Oba týmy se sice snaží aktivně útočit, obrany ale pracují v současné době velice dobře, a tak nevidíme moc pohledných akcí.
35:05
Calle Järnkrok se obtočil okolo soupeřovy brány a snažil se přihrát Forsbergovi, což ale nevyšlo dle představ.
34:42
Z pravé strany nyní své štěstí zkusil střelec zatím jediné branky hostí Mike Fisher, ale jedna z hokejek puk přizvedla do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.
33:59
Mike Ribeiro se na levém křídle hned dvakrát pořádně opřel do kotouče. V obou případech ale narazil na dobře postaveného Bena Bishopa.
33:25
Valtteri Filppula se při snaze o útočnou akci dopustil zakázaného uvolnění.
32:57
Tyler Johnson se pokusil zaskočit hostující obranu zadovkou před branku. Tam si sjížděl Alex Killorn, ale k zakončení nakonec vůbec nepřišla příležitost.
32:01
Ondřej Palát přenesl hru na modrou čáru, kde se ke střele dostal Nestěrov. Pokus zápěstím z hole ruského zadáka šel ale mimo.
31:38
Domácí okamžitě vyrazili do protiútoku, který byl zakončen nebezpečnou střelou Browna. Tu ovšem Rinne lapil a hru přerušil, následuje komerční přestávka.
31:25
Domácí defenziva ale nyní zachybovala a málem zavinila vyrovnání! Střelu Jamese Neala ale dokázal Bishop vyrazit.
31:02
Domácí jsou pochopitelně na koni a opět se snaží v útočném pásmu něco vymyslet. Pekka Rinne a nashvillská obrana mají hodně práce.
30:07
Velice rychlý obrat domácích hokejistů! NIKITA KUČEROV dostal parádní přihrávku od svého krajánka a jmenovce Nestěrova, díky čemuž se dostal do samostatného úniku. Ač faulován Ryanem Ellisem, zakončit dokázal. Puk nakonec pod betony Pekky Rinneho proklouzl až do branky a Tampa Bay vede 2:1! Asistence: Nikita Nestěrov a Ben Bishop.
29:04
Na levém křídle dostal prostor ke střele mladý útočník Filip Forsberg. Proti puku se ale v brance postavil statečně Ben Bishop.
28:22
A máme vyrovnáno! Šikovně to nyní provedl finský útočník Valtteri Filppula, který nahodil puk před branku. Tam byl velký počet hráčů obou celků, takže Pekka Rinne to měl velice těžké. Nejlépe se v předbrankovém prostoru nakonec zorientoval J.T. BROWN, který dopravil touš do branky a upravil na 1:1! Asistence: Valtteri Filppula a Andrej Šustr.
27:55
Hosté mířili do velice dobré šance! Viktor Arvidsson se v přečíslení snažil přihrát Colinu Wilsonovi, čemuž ale skvělým obranným zákrokem zabránil Braydon Coburn. Výborná práce domácího beka!
27:30
Kotouč byl sražen na střídačku Predators, hra byla tedy nuceně přerušena. Vhazovat se bude před útočným pásmem týmu, který od desáté minuty vede.
27:25
27:20
Ta ale přeci jen přišla. Potrestat ji chtěl Ryan Callahan, nicméně ke střele se vůbec nepropracoval.
27:04
Nashville se ale nesnaží nějak bezhlavě útočit, nechce totiž udělat žádnou chybu.
26:47
26:18
A na druhé straně hru přerušil brankář Ben Bishop, díky čemuž dostává prostor komerční přestávka.
26:04
Šikovně to nyní provedl Steven Stamkos, který se dostal k dobrému pokusu. Pekka Rinne ho ale vyrazil.
25:41
Filip Forsberg se snažil využít svých předností a chtěl se prokličkovat skrze dva beky Lightning. Ale oči měl moc velké, nepodařilo se mu to.
25:25
A nyní dokonce o přesilovku přijde, jelikož po skvělé práci Mikea Fishera fauloval Alex Killorn (TBL). Dvě minuty za držení protihráče.
25:09
A další osvobození se v podání Predátorů, Tampa se zatím v útoku neusadila.
24:49
Nashville ihned po vítězství na buly vyhodil puk do bezpečí.
24:47
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Cody Bass.
24:18
Trochu úsměvné nyní bylo, když Victor Hedman vůbec nevěděl, kde je puk. Celou dobu ho ale měl za sebou, což naštěstí pro domácí včas zjistil.
23:37
Což málem přineslo své ovoce! Ryan Johansen velice dobře vyhrál buly a od modré nahodil puk před branku Roman Josi. Díky tomu se k dorážce hned nadvakrát dostal Calle Järnkrok, domácí gólman byl ale úspěšnější!
23:29
Odpovědnost na sebe nyní hned po přejetí modré čáry vzal Mike Ribeiro. Jeho přízemní střelu ale bez problémů lapil Bishop. Hosté alespoň už konečně mohli vystřídat a poslat na led čerstvé hráče.
23:13
A další icing v podání hostí, hra se opět stěhuje do útočného pásma Blesků.
22:45
Což nyní podpořilo i zakázané uvolnění Predátorů při snaze založit útočnou akci.
22:03
Obránce Ryan Ellis ve středním pásmu po zisku puk raději pouze odevzdal. Tampa je v této třetině zatím aktivnějším týmem.
21:35
Ofsajd v podání Lightning, který zavinil obránce Anton Strålman.
21:18
James Neal si najížděl před branku s tím, že dostane přihrávku od Johansena. Ten se o to snažil, ale úspěšně nedopadl.
20:54
Rozehrávky další akce se ujal sám brankář Ben Bishop, který přihrál Palátovi. Ten se v útočném pásmu ale neprosadil, nicméně hosté posléze vyhodili na icing a Tampa Bay tedy dostane šanci znovu.
20:19
Steven Stamkos z pravého křídla vyzkoušel pozornost Pekky Rinneho. A ten, i proto, že druhá třetina teprve začala, byl připraven.
20:01
Prvních dvacet minut utkání je za námi. Nashville díky gólu v 10. minutě, který krásnou střelou zařídil Mike Fisher, vede na ledě Tampy Bay 1:0. Zápas byl ale poměrně vyrovnaný, čeká nás ještě zajímavá podívaná.

Střely: 9:11
Další třetina začne přibližně ve 2:32.
20:00
19:45
Paul Gaustad rychle podpořil akci svého celku a díky tomu vystřelil zápěstím, ale pouze do míst, kde byl Bishop.
19:04
Steven Stamkos dokázal založit útočnou akci a vybídnout ke střele Namestnikova, který ale na Pekku Rinneho recept nenašel.
18:28
J.T. Brown a Ryan Callahan si ve středním pásmu narazili kotouč, ale po nahození prvně jmenovaného se puku zmocnil pouze obránce Anthony Bitetto.
17:51
Ke tvrdé ráně se odhodlal Calle Järnkrok, jenomže při pokusu trefil pouze před brankou stojícího Johansena. Doufejme, že útočník Preds bude v pořádku.
17:25
Ryan Johansen to udělal opravdu dobře, když získal puk v útočném pásmu a ustřežil ho i před trojicí protihráčů. Akce ale Nashvillu nakonec nic nepřinesla.
16:33
Cedric Paquette předal touš na modrou čáru, kam si sjel zadák Andrej Šustr. Jeho pokus byl ale zblokovaný, nenadělal tedy žádné nebezpečí.
15:57
Český útočník Ondřej Palát se prokličkovával k zakončení, ale bránící Mattias Ekholm ho dokázal obrat o puk a založit útočnou akci. Ke střele se dostal Smith, k dorážce Ribeiro, ale k zákrokům i Ben Bishop.
15:08
Nikita Kučerov v útočném pásmu nahrál na Alexe Killorna, kterému se ale nepodařilo vystřelit.
14:57
Komerční přestávka.
14:57
A málem to bylo o dvě branky! James Neal vystřelil zápěstím z pravého kruhu a Ben Bishop puk vyrazil jen na tyčku své brány! Poté raději podržel puk a hru přerušil.
14:35
James Neal zpoza branky přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Ryana Johansena, jehož ránu z voleje vyrazil Bishop.
13:55
Ryan Callahan se dobře dostal ke střele, která ale nebyla přesná. Posléze od modré pálil Coburn, jenomže jeho spoluhráč J.T. Brown tečoval puk mimo tři tyče.
13:23
Ve středním pásmu dokázal Forsberga o puk obrat Vladislav Namestnikov, ale v útočném pásmu mu nic nebylo umožněno.
12:38
Arvidsson dlouho kličkoval v útočném pásmu s pukem. Poté ho předával na modrou čáru Jackmanovi, jenž na to ale nebyl připravený.
12:01
Ofsajd Nashvillských, následuje přerušení hry a druhá komerční přestávka. Během ní dojde ke klasické úpravě ledu a hráči se budou moci občerstvit u střídaček.
11:40
Braydon Coburn se dobře uvolnil po pravé straně a nekompromisní dělovkou vyprášil Rinneho betony!
11:15
Kolem brány se ovšem nyní nebezpečně motal čtvrtý útok Nashvillu, konkrétně Cody Bass a Miikka Salomäki. K zakončení ale nedošlo.
10:36
Domácí se snaží na úvodní branku soupeře odpovědět ještě agresivnějším napadáním rozehrávky. A to se jim poměrně daří, začíná stoupat útočná aktivita Tampy Bay.
09:50
Při pokusu o další akci se svěřenci kouče Laviolettea provinili ofsajdovým postavením.
09:40
Hostující tým se zničehonic dostává do vedení! MIKE FISHER po pěkném přiťuknutí od Arvidssona ve středním pásmu přejel útočnou modrou čáru a parádně umístěnou střelou zápěstím zaskočil Bena Bishopa! Predátoři vedou 1:0. Asistence: Viktor Arvidsson a Mattias Ekholm.
08:44
Alex Killorn si vybruslil s pukem do dobré pozice a chtěl využít nedobrého výhledu Pekky Rinneho, nicméně nedokázal dobře zamířit.
08:09
Domácí celek se dostal do přečíslení tři na dva. Steven Stamkos se snažil přihrát Namestnikovovi, který byl ale dostatečně tísněný.
07:39
Zakázané uvolnění v podání Nashvillu.
07:25
Roman Josi se snažil prokličkovat k zakončení, což se nepodařilo. Následný protiútok nedobrou střelou zazdil J.T. Brown.
07:14
Dobrou práci odváděl v útočném pásmu Miikka Salomäki, jehož střelu zápěstím vyrazil Bishop. Posléze zkusil své štěstí od modré čáry Bitetto, ale domácí brankář byl opět připraven.
06:52
Ryan Callahan se na levém kruhu zjevil v zajímavé střelecké příležitosti! Okamžitě toho využil, ale nakonec trefil pouze Rinneho, který hru přerušil. Prostor dostane komerční přestávka.
05:51
Na druhé straně se o totéž pokusil Mike Fisher, ale vracející se Ondřej Palát byl jediným, který dokázal tento pas zachytit. A to útočník Nashvillu určitě nechtěl.
04:56
Andrej Šustr založil velice pěknou útočnou akci! Alex Killorn zatáhl kotouč za branku soupeře a následnou zadovkou našel před bránou nehlídaného Johnsona, jehož ale vychytal Pekka Rinne!
04:21
Predátoři se rychle vydali do protiútoku, z kterého nakonec vytěžili vhazování v útočném pásmu, konkrétně po pravé straně Bena Bishopa.
04:12
Matt Carle obdržel přihrávku na modrou čáru a zkusil vystřelit, na což byl ovšem Pekka Rinne připraven.
03:49
Na druhé straně se do dobré útočné akce pustil Brian Boyle. Bránící Weber mu ji ale srazil do ochranné sítě.
03:27
Colin Wilson se po objetí branky uvolnil ke střele od mantinelu, kterou Bishop pozorně vyrazil. Posléze domácí brankář zasahoval i proti střele Ekholma.
02:53
Ondřej Palát se šikovnou kličkou uvolnil blíže brance. Odtud posléze nahrával na levé křídlo Nestěrovovi, který ale nedokázal prostřelit obranný val.
02:12
Nikita Nestěrov musel hodně zrychlit na modré čáře, aby zabránil hrozícímu přečíslení tři na jednoho. Podařilo se mu to.
01:31
Do první pěkně útočné akce se pustil i domácí tým, nicméně střela Tylera Johnsona se od betonu Pekky Rinneho odrazila do bezpečí.
01:03
Ryan Johansen zachytil rozehrávku domácích obránců a posunul puk na Jamese Neala u pravé tyče, který ale trefil jen Bena Bishopa!
00:28
Krátce po vhazování své štěstí od modré čáry vyzkoušel Shea Weber. Zakončení ale postrádalo razanci a nebezpečnost, Bishop si tedy připsal další lehký zásah.
00:24
Viktor Arvidsson se dostal ke střele z otočky, kterou bez větších problémů dokázal do své lapačky schovat Ben Bishop.
00:16
A domácí tým se při pokusu o první útočnou akci provinil zakázaným uvolněním, buly v útočném pásmu Predators.
00:02
Úvodní buly zápasu získali na své hokejky hosté.
00:01
V Amalie Areně zní nyní americká národní hymna, poté už by se mělo schylovat k úvodnímu vhazování.
Ryan Callahan dnes odehraje 600. utkání v NHL! Bude zajímavé sledovat, jestli jeho výkon bude o to lepší.
Blesky a Predátoři – oba týmy by se pochopitelně rády viděly v tabulce výše, než momentálně jsou. Proto je dnešní souboj pro oba důležitý.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Šustr, Carle, Strålman, Nestěrov, Coburn – Palát, Namestnikov, Stamkos – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Filppula, Callahan – Paquette, Boyle, Condra

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Ellis, Jackman, Bitetto – Järnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Bass

Rozhodčí: Joannette, St. Pierre – Murray, MacPherson.
Československá stopa v týmech
Ondřej Palát (TBL) – 33 zápasů, 6+10
Andrej Šustr (TBL) – 51 zápasů, 2+9
Nashville Predators
Predátoři jsou na tom ve své konferenci o něco hůře. Zatím totiž nasbírali 58 bodů v 54 zápasech, to ale na postup i tak stačí. V současné situaci by tady Nashville byl tím nejhorším postupujícím, s dvoubodovým náskokem před Minnesotou.

Naposledy hráli Preds s Washingtonem. Přestože měli velkou střeleckou převahu, poprvé se prosadili až ve 35. minutě, přičemž se jednalo o snížení stavu na 1:2. Capitals ale na počátku druhého dějství přidali další dva góly a vedli 4:1, což Nashville opět zdramatizoval snížením na rozdíl jediné branky. Na více už se ale nezmohl.

Zajímavý je pohled na produktivitu týmu – to, že je první obránce Roman Josi s 38 body až tak neobvyklé není. Ale to, že i na druhém místě je zadák (Shea Weber, 35 bodů), už je málo vídané! Až poté následuje Filip Forsberg se stejným počtem bodů jako Weber.

Brankářskou jedničkou je Pekka Rinne, náhradníkem Carter Hutton. Jednou si zachytal i Juuse Saros, na farmě na svou šanci čeká Marek Mazanec.
Tampa Bay Lightning
Loňský finalista má po odehrání 53 zápasů na svém kontě celkem 62 bodů, což v Atlantické divizi stačí na čtvrté místo. Důležitější je ale fakt, že to postačí i na lepší pozici v Divoké kartě. Dva body ztrácí Blesky na třetí Boston.

Tampa hrála naposledy s Montrealem. Ačkoliv dokázala hned na počátku druhé třetiny srovnat na 1:1, svému soupeři nakonec podlehla. Canadiens brali dva body za vítězství v poměru 4:2.

Nejproduktivnějším Bleskem je ruský útočník Nikita Kučerov – 53 zápasů a 45 bodů na kontě. Spolu se Stevenem Stamkosem je i nejlepším střelcem týmu. Roli brankářské jedničky zastává Ben Bishop, patnáctkrát se do branky podíval i Andrej Vasilevskij a na jedno utkání Kristers Gudlevskis.
Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky u sledování NHL! Na programu máme souboj mezi celky Tampa Bay Lightning a Nashville Predators.