Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale už o půlnoci se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu mezi Tampou a St.Louis. Prozatím nashledanou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Robin Lehner (BUF) 34 zák., 1 gól, 97.1%
2. Sam Reinhart (BUF) 1+1
3. Jack Eichel (BUF) 1+0
Dnešní střetnutí je tedy u konce a dva body za vítězství 4:1 bere domácí Buffalo. To uspělo především díky skvělé první třetině a výborně chytajícím Lehnerovi, jenž si připsal celkem 34 úspěšných zákroků! Jediným přesným střelcem hostujícího týmu byl ve 23. minutě Erik Johnson. Poslední gól zápasu to však nebyl, neboť do prázdné brány Avs se v čase 58:10 prosadil ještě domácí Marcus Foligno. Tato výhra Buffala nad Coloradem je vůbec první od 4. prosince 2005!!!
59:38
Zřejmě poslední střelecký pokus zápasu obstaral Nathan MacKinnon, který se rozjel ve středním pásmu, avšak střelou zápěstím si na Lehnera nepřišel.
59:05
Před chvílí byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny. U kotouče jsou hosté, ale z vlastního pásma gól Lehnerovi určitě nedají.
58:10
Sabres právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Blake Comeau pod tlakem ztratil kotouč a hned tři domácí hráči se vyřítili do středního pásma. Zakončení nakonec zbylo na MARCUSI FOLIGNOVI, jenž z neutrální zóny zamířil přesně do prázdné brány hostujícího týmu. Asistence: Ryan O'Reilly
57:39
Comeau zkusil štěstí takovým jednoduchým nahozením od mantinelu, avšak Lehner byl opět připraven. Domácí gólman dnes prostě chyby nedělá.
57:32
Oddechový čas pro hosty.
57:03
McGinn mohl využít chybné rozehrávky hostujícího celku a zamířit do odkryté brány. Okamžitě se k němu ale sjeli hráči Avs a kotouč mu odebrali.
56:42
Hostům se výrazně krátí čas a tak se rozhodli odvolat gólmana! Powerplay Lavin!
56:13
Střelecký pokus Jacka Eichela sražen vysoko nad a přerušení přináší komerční přestávku.
55:38
Domácí zvládli dvojnásobné oslabení bez inkasované branky a jsou odměněni bouřlivým potleskem fanoušků! hraje se v plném počtu.
55:09
Hosté ostřelují Lehnera, ale tři pokusy MacKinnona domácího brankáře k zákroku nedonutily! Puk letí pryč z pásma Sabres.
54:31
Dobrá kombinace mezi MacKinnonem a Grigorenkem skončila zakončením druhého zmíněného, ale ani on mezi tři tyče nemířil.
53:57
Legwand málem získal kotouč, aby ho mohl vyhodit z pásma Buffala, ale místo toho se ke střele dostal Landeskog. ten bránu Lehnera minul.
53:38
To budou těžké chvíle pro Buffalo! Josh Gorges (BUF) se rovněž provinil vysokou holí a to znamená dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3 ve prospěch hostů.
53:23
Střílená přihrávka před bránu mířila na hůl Matta Duchenea, ale ten ji v blízkosti brankoviště minul.
53:03
A znovu je puk až u Pickarda. Domácí tak mohou v klidu vystřídat.
52:33
Téměř minuta přesilové hry je fuč a Lehner ještě nemusel řešit jedinou složitější střelu. Puk letí k Pickardovi.
52:01
Domácí dokázali vyhodit puk z vlastního pásma, ale nyní už jsou hráči Colorada znovu před Lehnerem a snaží se rozjet nebezpečnou kombinaci.
51:37
Šance pro Colorado. Na trestnou lavici totiž usedá Zemgus Girgensons (BUF), který trefil hokejkou tvář Comeaua a dostává hned čtyři trestné minuty!
50:41
Díky vyhranému vhazování Buffala se puk okamžitě dostal do brankoviště Colorada, avšak Pickard byl velmi rychle na ledě a přikryl kotouč lapačkou.
50:37
Zemgus Girgensons hrál vysokou holí a zahlášena je tedy komerční přestávka. Po ní bude mít Colorado 9 minut a 23 sekund na to, aby něco udělalo s nepříznivým vývojem utkání.
50:13
49:44
Svižnou střelu zápěstím předvedl Kane, ale mezi tři tyče Pickardovy svatyně se tento pokus nevešel.
49:38
Hra v početní výhodě dnes není ozdobou ani jednoho z celků. Buffalo se do útočného pásma prodralo až nyní a kotouč navíc stejně končí v ochranné síti a hra je přerušena.
48:16
Přesilovou hru sice hrají domácí, ale do šance se dostali hosté. Střelu z levé strany Lehner nedokázal ztlumit hned a musel tak rychle na led, neboť se jeden z hostů snažil dorážet.
48:13
Po ubráněném oslabení budou hrát domácí přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Matt Duchene (COL), jenž se provinil vysokou holí. Třetí vyloučení hostujícího tahouna v zápase!
47:49
47:25
Na led se dostala druhá přesilovková formace Avs, ale té se zatím nedaří pořádně se usadit v pásmu Sabres.
46:56
Dělovku Iginly z levé strany si Lehner bez potíží pohlídal. Vhazovat se ale bude po jeho pravé ruce.
46:36
Buffalu se sice záhy podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, ale nyní už jsou hosté znovu nastěhovaní před Lehnerovou svatyní.
45:49
Josh Gorges (BUF) nešťastně nechal hokejku mezi nohami Iginly a ten se poroučel k zemi. Dvě trestné minuty za podražení pro domácího beka.
45:35
Blake Comeau vůbec nevěděl, co s kotoučem a tak jej jemně nahodil na domácího brankáře. Lehner raději přerušuje hru.
44:53
MacKinnon se snažil prodrat přes jednoho z bránících hráčů Buffala, avšak po nahození si kotouče byl čistě zastaven.
44:19
Až nyní se hostům daří uklidnit hru a dostat se k rozvážnější rozehrávce.
43:52
Evander Kane dlouho zaměstnával defenzívu Colorada a ta si nakonec pomáhá jednoduchým vyhozením puku do středního pásma.
43:09
Na nepříjemnou teč nyní musel reagovat Pickard. Nakonec hostujícímu brankáři pomohlo to, že puk letěl o několik centimetrů vedle jeho tyče.
42:26
Laviny rychle přenesly hru do pásma svého soupeře a ke střele se tentokrát dostal Iginla. Pokus tohoto veterána nebyl příliš povedený a střelu po ledě Lehner v klidu vyráží.
41:55
Na druhé straně registrujeme první střelu Buffala v této části. Jack Eichel rychlým zakončením minul bránu Calvina Pickarda.
41:29
Bleskový atak Duchenea byl zakončen střelou z levého kruhu. Duchene mířil mezi ruku a tělo, ale Lehner si i s tímto zakončením poradil.
40:53
Nepřesnost v rozehrávce Buffala darovala kotouč Landeskogovi, jenž už byl ve střelecké pozici, ale nakonec ještě nahrával Comeauovi. Jeho rána skončila na bruslích domácího beka.
40:08
Colorado se hned po buly ve středovém kruhu prodralo do útočného pásma. Střelecký pokus MacKinnona Lehner bezpečně vyrazil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:24.
Domácí si už situaci na vhazování pohlídali a hráči odcházejí do kabin. Stále jsou spokojenější hráči Buffala, kteří sice inkasovali branku, ale jediný zásah Johnsona zatím na jejich tři góly nestačí. Výborné výkony odvádí především Robin Lehner, který pokryl 21 z 22 střel hostujícího týmu.
40:00
39:55
Několik málo vteřin před koncem druhé třetiny se ještě jednou bude vhazovat v pásmu Buffala. Poslední šance hostů na snížení ještě v této třetině.
38:58
Colorado se už několik desítek vteřin drží v útočném pásmu a rozjíždí velký kolotoč. Dvě střely zatím Lehner v klidu pokryl.
38:04
Další šance domácích. Přihrávka zpoza brány skončila na holi Matta Moulsona, jenž zakončoval z mezikruží, avšak ani on čtvrtou branku Buffala nevsítil.
37:42
37:26
Bleskurychlý přechod do útoku předvedlo domácí Buffalo a Reinhart svému celku mohl vrátit třígólové vedení. Jeho šanci z pravé strany však Pickard dokázal zastavit!
36:54
Gabriel Landeskog v útočném pásmu atakoval Risolainena a ten se po tvrdém hitu hodně těžce zvedá z ledu. Buffalo se ale aspoň dostává ke kotouči.
36:16
Začátek přesilové hry se domácím zatím příliš nedaří. Po ztrátě se puk záhy dostal na střídačku Buffala a následuje tak buly ve středním pásmu.
35:42
Přesilovka pro domácí celek. Hákování vůči Reinhartovi znamená dvě trestné minuty pro Matta Duchenea (COL).
34:54
Hned po vhazování čelil Lehner dalšímu zakončení. Tentokrát měl střelu na svědomí Jerome Iginla, ale ani on si s domácím brankářem nevěděl rady.
34:47
Robin Lehner při bleskovém útoku hostů vyřešil střelu Duchenea i následnou snahu o dorážku. Čas na komerční přestávku.
34:29
Hosté trochu propadli ve středním pásmu a byl z toho protiútok Šavlí. Pickard si s výživnou ránou Baileyho poradil a do brejku se pro změnu řítí Laviny.
33:44
Velmi pohledná kombinace mez Landeskogem a jedním z hostujících hráčů. Gabriel Landeskog obdržel zpětnou přihrávku před Lehnera a rychlým manévrem se pokusil zasunout puk u tyčky do brány. Neúspěšně!
32:53
Lehner měl zase práci. Kombinace mezi hostujícími obránci dospěla až ke tvrdé střele Bigrase, která skončila až na hrudi Lehnera. Ten posléze nadvakrát přikryl kotouč lapačkou.
32:22
Ryan O'Reilly výborně zabojoval za bránou, ale kotouč získal jen pro hostující hráče. Colorado rychle obrací hru na druhou strnau kluziště.
31:34
Avalanche chtěli pokračovat v tlaku, ale jejich pokračují akci zastavuje postavení mimo hru.
30:57
Rychlý přechod do útočného pásma v podání Colorada táhl Duchene, který situaci vyřešil zpětnou přihrávkou. Střela jednoho z hostujících beků letěla mimo tři tyče.
30:07
Jack Eichel měl na holi svou druhou branku v zápase, když se zničehonic zjevil před Pickardem. V tísni se snažil rychle zamířit, ale Pickard si s jeho pokusem poradil. Následný tlak do brankoviště Colorado rovněž ustálo.
29:55
Naprosto stejně jako rána Bigrase teď skončil pokus Bogosiana. Vhazovat se tedy bude po levici Calvina Pickarda.
29:27
Söderberg vyhrál vhazování v útočném pásmu a dopřál tak tvrdou střelu Bigrasovi. Okamžitá dělovka tohoto beka byla sražena do ochranné sítě.
29:10
Josh Gorges výborně zasáhl do jízdy Duchenea a právě tento zásah zapříčinil ofsajd Colorada. Velmi dobrý obranný zákrok Gorgese.
28:48
Bylo tomu tak, ale další zákrok si nakonec musel připsat Calvin Pickard. Svižnou střelu z pravé strany hostující brankář v pohodě chytil.
28:19
Po komerční přestávce se znovu pokračuje ve hře a momentálně svádí čtyři hráči souboj u mantinelu u červené čáry. Vypadá to, že kotouč získají hostující hráči.
27:46
Další zbytečná ztráta hostů a do šance se dostal O'Reilly. Ten postupoval ze strany na Pickarda a mířil do horní části brány. Místo toho však trefil jen nastavenou lapačku hostujícího gólmana.
26:56
Hostující hráči jsou aktivnější, ale teď se jeden z beků COlorada dopustil chyby, po které mohl zaútočit Eichel. Americký mladík to zkusil střelou zpoza obránce, ale tentokrát puk až k soupeřově brankáři neprošel.
26:00
25:26
Colorado kombinuje velmi dobře, ale zatím to je bez střelby. Domácí jsou pozičně skvělí.
24:52
Jenže nyní už jsou hosté znovu nastěhováni v pásmu domácích a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
24:19
Prudkou střelu Iginly zastavil Lehner lapačkou a hned po vhazování se Buffalu podařilo vytlačit kotouč do neutrální zóny.
24:00
Je tady druhá přesilová hra pro Colorado. Dvě trestné minuty za sekání dostává kapitán Buffala Brian Gionta (BUF).
23:44
Jeden z domácích beků už nedokázal udržet kotouč před modrou čárou a vše končí ofsajdem Buffala. Nespokojený O'Reilly tak odjíždí střídat.
23:25
Nyní se pro změnu snaží domácí a po střele Ristolainena musel být pozorný Pickard, neboť se k puku mezi kruhy dostal O'Reilly. Jeho pokus byl nepřesný.
22:35
Colorado právě vstřelilo branku!
Teď je ale Colorado odměněno za aktivitu a snižuje! Grigorenko dostal puk ve středním pásmu a podél mantinelu si to namířil do pásma útočného. V pravý čas pak ruský forvard naservíroval kotouč před Lehnera, kde byl připravený ERIK JOHNSON a na jeho usměrnění puku už domácí gólman stačit nemohl. Asistence: Michail Grigorenko, Jerome Iginla
22:01
Velká šance Colorada! Přihrávka před bránu našla Iginlu, ale jeho střelu dokázal zastavit velmi pozorný a zatím nepřekonatelný Lehner.
21:27
Hosté se několik vteřin drželi v útočném pásmu, avšak ke střele se nikdo z Lavin nedostal. Hra se přesouvá do středního pásma.
20:53
Registrujeme první střelu druhé části. Měl ji na svědomí lotyšský útočník Zemgus Girgensons a letěla poměrně dost vedle Pickardovy brány.
20:31
Hned na začátku druhé třetiny se hostům nedaří dostat se z vlastního pásma. Buffalo stále výborně napadá.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:27.
První část utkání je za námi a domácí jdou do kabin s luxusním třígólovým vedením. Colorado sice bylo aktivnější, ale na postupné zásahy Eichela, Kanea a Reinharta zatím nedokázalo odpovědět. Od páté minuty je navíc v bráně dvojka hostujícího týmu Calvin Pickard, neboť Varlamov pustil dva góly ze dvou střel.
20:00
19:58
Poslední vteřiny patřily Lavinám, ale zpoza brány hosté vstřelit branku nezvládnou. Po první třetině budou spokojenější domácí.
19:22
Běží poslední minuta první třetiny a hraje se ve středním pásmu. Ani jednomu celku se momentálně nedaří prodrat se do pásma soupeře.
18:41
Colorado se hned po třetím obdrženém gólu snaží odpovědět, ale zatím naráží na pozorného Lehnera. ten znovu zasahuje pravým betonem.
17:14
Nyní ale přichází třetí zásah domácího týmu! Po dlouhé době se Buffalo usadilo v pásmu svého soupeře, od modré čáry přilétla před bránu slabá střela, avšak těsně před Pickardem se zjevil zcela volný SAM REINHART, který změnil dráhu letu a hostující brankář neměl šanci reagovat. Asistence: Ryan O'Reilly, Jake McCabe
16:58
Bogosian důrazně odstavil Söderberga a hned čtyři domácí hráči se řítili do brejku. Přímo z něj ale domácí nic nezískali.
16:25
K volné střele z mezikruží se propracoval Söderberg. Ani on však na svého krajana nevyzrál a puk po zásahu Lehnera končí u mantinelu.
15:59
Aktivita Lavin se stupňuje. Buffalo je znovu uzamčeno ve vlastním pásmu a nemůže se dostat ke kotouči.
15:09
Výborná přihrávka od brankoviště našla volného Johnsona, avšak jeho střelu do odkryté části brány dokázala zastavit hokejka jednoho z domácích.
14:56
Několik nepřesností na obou stranách a vše znovu vyvrcholilo zakázaným uvolněním domácího celku. Vhazování se tak bude konat opět u švédského gólmana.
14:14
Snaha Colorada zůstává marná, avšak po icingu Sabres se hra vrátí před Lehnera.
13:29
Holden sice ještě udržel puk před středním pásmem, ale poté už byl pod tlakem donucen k pouhému nahození k zadnímu mantinelu. Z této akce rovněž nic nebude.
12:34
12:32
Nathan MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, ale poté se hosté špatně pochopili u modré čáry a protiútok Gionty musel řešit Pickard. Tohle oslabení už domácí přežijí bez úhony.
11:44
Velmi dobrou kombinaci zakončenou dvěma střelami domácí nakonec ustáli a vyhazují kotouč ke Calvinu Pickardovi.
11:18
Z mezikruží to zkusil jeden z domácích, nicméně Lehner byl připraven. I přesto Laviny zůstávají v útočném pásmu.
10:51
Colorado se po buly v útočném pásmu nedokázalo udržet před Lehnerem a puk letí až k Pickardovi. Domácí rychle střídají.
10:34
Hosté začínají být výrazně aktivnější a jsou odměněni přesilovou hrou. Dvě trestné minuty pro Evandera Kanea (BUF), který se provinil hákováním.
09:34
Po menších zmatcích před Lehnerem se do gólovky dostal Grigorenko. Jeho rychlé zakončení ale dokázal zastavit Gorges, který se obětavě položil na led a pomohl tak Lehnerovi!
09:08
Teď už se ale Laviny dostaly do neutrální zóny a nahození končí v lapačce Robina Lehnera, který přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
08:58
V posledních desítkách vteřin se hostům nedaří vymanit se z vlastního pásma. Napadání Buffala je velmi účinné.
08:02
Obrovskou šanci teď spálil Nathan MacKinnon! Jeden z nejproduktivnějších hráčů Avalanche se na levé straně ocitl sám, dostal puk a okamžitě vystřelil. Přesunující se Lehner však dokázal zasáhnout!
07:37
07:22
A do třetice je puk hosty vyhozen až k bráně domácího týmu. Tahle přesilová hra rozhodně nepatří k nejlepším.
06:53
Krátká kombinace v blízkosti Pickardovy brány skončila neúspěchem Sabres a puk znovu letí až k Robinu Lehnerovi.
05:56
Buffalu se zatím nepodařilo usadit se v útočném pásmu. Laviny se brání v naprosté pohodě vyhazují kotouč.
05:37
Hosté navíc budou hrát v oslabení. Za krosček je vyloučen Matt Duchene (COL).
04:42
Pro Semjona Varlamova znamená druhá branka Buffala velmi rychlý konec v dnešním zápase. Do brány nastupuje Calvin Pickard.
04:42
A je to 2:0! Výborná přihrávka přes střední pásmo přistála na holi EVANDERA KANEA, který se s ničím nerozpakoval a hned za modrou čárou vyslal svižnou ránu. Varlamov si byl až příliš jistý, jen tak máchl lapačkou, avšak kotouč minul a ten si to tak zamířil pod břevno brány ruského gólmana. Asistence: Sam Reinhart, Josh Gorges
04:15
Výborné napadání rozehrávky Colorada se domácím vyplatilo a Sabres získali puk. Dělovka od modré čáry však byla sražena.
03:23
Okamžitě po vhazování se puk dostal na hůl Tanguaye, který bleskově vystřelil, ale Lehner byl připraven.
03:21
Legwand se sice snažil, ale Beauchemin měl blíže ke kotouči a Šavlím je pískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před bránu domácího celku.
03:02
Hostům se sice záhy po obdržené brance podařilo obsadit útočné pásmo, avšak jediný střelecký pokus neznamenal moc velké nebezpečí. Nyní je akce Lavin zastavena ofsajdem.
02:02
Hodně nenápadná akce domácího celku končí brzkým úvodním gólem zápasu! JACK EICHEL získal kotouč ve vlastním pásmu, jako nůž máslem prolétl přes střední pásmo a poté využil clony jednoho z hostujících beků. Svižná střela zpoza obránce letěla mezi betony Semjona Varlamova a zastavila se až v síti. Bez asistence.
01:13
Z poměrně velkého úhlu zkusil štěstí Söderberg. Jeho rána však byla sražena do ochranné sítě a vhazovat se tak bude u Lehnera.
00:47
Hosté skvěle napadali rozehrávku svého soupeře a nakonec donutili domácí celek k chybě. Snadný zisk kotouč pro Laviny.
00:23
Coloradu se naprosto v pohodě podařilo ustát první pokus o útok domácích a vše nakonec končí nahozením ze středního pásma, které zůstalo v náruči Robina Lehnera.
00:01
Obě státní hymny úspěšně dozněly a vše je tak připraveno k úvodnímu buly střetnutí! Zápas tak začne za pár desítek vteřin!
Dobrý večer! Vám vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Coloradem. Už nyní je jasné, že utkání začne s menším zpožděním.

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Pysyk, Bogosian, Franson, McCabe – Reinhart, O'Reilly, Kane – Bailey, Eichel, McGinn – Gionta, Girgensons, Foligno – Moulson, Legwand, Deslauriers

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Bodnarchuk, Bigras – Comeau, Söderberg, Landeskog – McLeod, MacKinnon, Tanguay – Duchene, Mitchell, Grigorenko – Iginla, Wagner, Martinsen.

COLORADO AVALANCHE

To hostující tým je na tom přeci jenom lépe než domácí a zatím se po 58 odehraných zápasech nachází na solidní sedmé příčce Západní konference. Colorado sice inkasuje velký počet branek, avšak na druhou stranu je třetím nejčastěji skórujícím celkem Západní konference a právě úderná ofenzíva zajišťuje Lavinám úspěchy. Nyní navíc hosté drží minisérii dvou vítězných zápasů a dnes si na ledě Buffala bude moct sérii prodloužit.

BUFFALO SABRES

Domácí celek patří dlouhodobě k těm nejhorším z celé NHL a to zatím potvrzuje i letos. I přes zlepšený projev se totiž Buffalo nachází až na 15. místě Východní konference a na playoff ztrácí aktuálně propastných 13 bodů. Největším problémem týmu je ofenzíva. Ta sice není nejhorší, ale 132 vstřelených branek v 56 zápasech není záviděníhodný počin. Když se k tomu přidá i ne příliš důrazná obrana, tak na vyřazovací boje musí Šavle zřejmě i v této sezóně zapomenout.