S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!

3. Robby Fabbri (STL) 1+0
Utkání je tedy u konce a dva body si z Tampy povezou hráči hostujícího St. Louis. Ti se díky Berglundovi dostali do dvougólového vedení v 58. minutě a zápas dovedli do úspěšného konce i přes snížení Nikity Kučerova, jenž se prosadil při powerplay domácího týmu. Největší zásluhu na tomto vítězství hostů má určitě Brian Elliott, který se málem dočkal čistého konta a nakonec si připsal skvělých 37 úspěšných zákroků!
59:36
Ještě jedno zakončení si připravili domácí, kteří mohli srovnat, ale to by muselo usměrnění nahození ze strany jít mezi tři tyče.
59:08
Tampa právě vstřelila branku!
Oddechový čas domácích byl zřejmě k něčemu, neboť záhy po něm Tampa snižuje! Nahození od modré čáry se dostalo až do brankoviště, kde Elliott nejprve ustál dvě dorážky, ale poté už se nestačil přesunout proti třetí dorážce, kterou obstaral NIKITA KUČEROV. Asistence: Tyler Johnson, Victor Hedman
59:00
Dělovku Stamkose zastavil pozorný Brian Elliott, Kučerovovu ránu zastavil blokující Upshall a hra je poté přerušena. Domácí kouč si bere oddechový čas.
58:34
Domácí už nemají nač čekat a zkouší to v šesti hráčích! Ben Bishop je tedy pochopitelně na střídačce!
57:41
St. Louis právě vstřelilo branku!
A nakonec je gól přeci jenom uznán! PATRIK BERGLUND sice dosáhl gólu bruslí, ale udělal to tak šikovně, že se tak stalo při brzdění a přímá snaha kopnout do kotouče mu tak nebyla dokázána! Bez asistence.
57:41
Zničehonic se za zády všech objevil Patrik Berglund, který si možná připíše branku! Napoprvé sice Berglund trefil jen Bishopovy betony, ale poté se kotouč odrazil do jeho bruslí a do brány. Na to už Bishop nereagoval. Zkoumá se video!
57:03
Nikita Kučerov v rohu kluziště nic nevymyslel a odevzdal poté puk svému soupeři. Nakonec se ale ku prospěchu domácích vhazovalo u Elliotta.
56:25
Zakázané uvolnění Tampy a hra se přestěhuje před Bishopa. Takhle se domácí vyrovnání nedočkají.
55:42
Po ubráněném oslabení nakoukává St. Louis už zase i do útoku. tvrdá rána Joela Edmundsona končí na pozorném Bishopovi.
55:30
54:45
Jeden z domácích se prodral mezi dvěma beky St. Louis, ale nakonec byl odstaven a skončil na ledě. Tohle nelibě nesli domácí fanoušci, kteří žádali vyloučení.
54:06
Přechod do útočného pásma v podání Tampy nebyl vůbec povedený a to znamená ofsajd. Z přesilové hry ale zbývá ještě hodně času.
53:30
Šance pro Bolts! Kevin Shattenkirk (STL) totiž po sekání usedá na trestnou lavici.
52:50
Pro bekhendový pokus se rozhodl Anton Stralman. Bek Tampy snad ani nemohl překonat pozorného Elliotta, jenž si v 53. minutě drží čisté konto.
52:05
Na druhé straně ale musí dávat pozor i Bishop, který nyní čelil svižnému zakončení Ryana Reavese. Americký gólman má 16 zákrok zápasu.
51:43
Velmi dobrá pasáž domácího celku nekončí gólovým úspěchem a nyní je hra vykázána do středního pásma. Brian Elliott je dnes naprosto neskutečný-
50:39
Hodně nejistě teď zasáhl Bishop, jenž jen vyrazil puk po střele od modré čáry a hned to vypadalo na dorážku. O zbytek se postarala defenzíva Bolts.
50:23
Do solidní pozice se dostal Alex Killorn! Domácí útočník postupoval z pravé strany na Elliotta, ale ten si na jeho zakončení počkal a nakonec mohl vysypat kotouč z nastavené lapačky!
49:58
Hosté se opravdu s ničím nerozpakují a prakticky pokaždé řeší napadání Tampy jemným vyhozením puku do středního pásma.
49:20
Pískán icing hostujícího týmu a hra se tak stěhuje před Elliotta. Domácím se ale stále nedaří.
48:39
Dobrou kombinaci domácích v útočném pásmu zakončil Coburn, avšak Brian Elliott si nikterak lepší zákrok připsat nemusel.
47:56
Vhazování po levici Briana Elliotta vyhrál Filppula a právě on se po chvíli dostal ke střele. Proti byl Bortuzzo, jenž do rány opět obětavě padl.
47:35
Čas rychle utíká a Tampa se stále ne a ne dostat do vyložené gólové pozice. Tlak Bolts je poněkud jalový.
46:46
Po reklamní pauze se samozřejmě pokračuje ve hře. Rychlý přechod přes střední pásmo ukázal Steven Stamkos, jenž nakonec vymyslel bekhendovou přihrávku do míst, kde nestál nikdo z jeho spoluhráčů.
46:01
Komerční přestávka.
45:56
Skvělý zákrok Briana Elliotta! Hostující brankář už se sice otáčel za sebe, ale nakonec našel puk po nebezpečné střele Braydona Coburna někde mezi rukou a tělem!
45:21
45:08
Přesilová hra se hostům opravdu nedaří a řekl bych, že ani tahle nebude využita. Do návratu Condry chybí jen 13 sekund.
43:37
Místo ofenzívy se St. Louis muselo soustředit na zadní vrátka, neboť se puk ocitl na holi Paláta a ten okamžitým zakončením otestoval pozornost Briana Elliotta.
43:21
Až nyní se domácí dostali ke kotouči a až nyní se tedy vylučuje. Dvě trestné minuty za podražení inkasuje Erik Condra (TBL).
42:59
Jeden z rozhodčích signalizuje trest pro domácího hráče a přesilovou hru si tak zahrají hosté. Zatím však mají výhodu.
42:29
Domácí se sice vymanili z vlastního pásma, avšak dále než k červené čáře jejich akce nedošla. St. Louis je perfektně zformováno.
41:58
St. Louis se drží v pásmu soupeře, nicméně zatím je to bez jakékoliv střelby.
41:07
Solidní střelecká zakončení domácích nebyla úspěšná a hostům se tak bez větších problémů podařilo dostat puk do neutrální zóny.
40:47
Ben Bishop už si sice na puk ve třetí třetině oproti Elliottovi sáhl, avšak nebylo to nic zajímavého. Touš se totiž do brankoviště Bishopa jen tak došoural.
40:26
Domácí vstupují do třetí třetiny ofenzivní akcí. Valtteri Filppula si našel prostor, ale svým zakončením trefil jen jednoho z hostů a poté se puk odrazil k mantinelu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:00.
Máme za sebou i druhou třetinu, ve které byli lepší hostující hráči a ti se také po zásluze dostali do vedení. Hned ve 21. minutě totiž domácí obránci zapomněli na Fabbriho a ten už si v úniku před Bishopem věděl rady. Poté měli především hosté další šance, ale na pozorného brankáře Bolts si víckrát nepřišli.
40:00
39:54
V závěru na Bishopa ještě letěly dvě či tři střely, avšak ani jedna se neuchytila a v této periodě už nic jiného neuvidíme.
39:24
Berglund se snažil nasunout kotouč do brankoviště, což se mu také povedlo, ale u Bishopa nebyl připraven nikdo z jeho spoluhráčů a domácí brankář přerušil hru.
38:52
Namestnikov se snažil protáhnout podél zadního mantinelu, ale tvrdě tam narazil na důrazného Edmundsona. V této třetině už ruského forvarda neuvidíme, protože odchází s bolestivou grimasou do šatny.
38:14
Na druhé straně zahrozil Kučerov, avšak hosté pokračují ve skvělé defenzivní hře a zblokovanou ránu si připisuje i Parayko.
37:33
Velmi pěkně si teď před bránu sjel Schwartz, který dokázal jemně tečovat Paraykovo nahození. Ben Bishop musel rychle reagovat, ale betony k sobě přitisknout dokázal.
36:57
Z tlaku svého celku se maximum pokusil vytěžit Patrik Berglund, jenž se dostal k puku u mantinelu a poté zvolil rychlé objetí brány a pokus o zasunutí touše u tyče. Bishop byl připraven.
36:34
Steven Stamkos se ale nakonec dostal i v pádu ke střele a způsobil menší zmatky v defenzívě Blues. Hostující obrana situaci opět ustála a hra se po chvíli zastavuje.
35:54
Blues jsou opravdu velmi obětaví a padají do střel domácích jako hrušky. Pokus Stevena Stamkose teď dokázal nadzvednout Robert Bortuzzo.
34:44
34:19
Po střele Killorna a zákroku Elliotta se hostům znovu podařilo vyhodit puk. Z této přesilové hry domácí zřejmě nic nevytěží.
34:02
Teď už se sice Blesky před Elliotta dostaly, avšak jediný střelecký pokus zastavil obětavý Colton Parayko, jenž zastavil dělovku Stralmana.
33:38
Hráčům Blues se podařilo vyhodit puk až k Bishopovi a domácí se zatím ne a ne vrátit před Elliotta.
32:55
Tampa se okamžitě usazuje v útočném pásmu a Elliott si záhy připisuje úspěšný zákrok. Bylo to proti střele zápěstím v podání Namestnikova.
32:44
Hosté se řítili do dalšího přečíslení, ale celou akci jim kazí Joel Edmundson (STL), který zbytečně čistil prostor před bránou Elliotta a dostává dvě trestné minuty za hrubost.
32:22
U brankoviště Briana Elliotta to vypadalo na potyčku, ale nakonec se vše vyřešilo vzájemnou domluvou. Důraz Killorna Lehterä sympaticky akceptoval.
31:33
Hosté se ještě i přes předchozí nezdar udrželi v útočném pásmu a Bishop nakonec musel na led. Další střelecké pokusy St. Louis už mezi tři tyče nešly.
31:04
Komerční přestávka je u konce a krátce po ní se do šance řítila dvojice Steen – Backes. Přihrávka prvního zmíněného ale přečíslení dvou na jednoho pokazila, protože byla příliš vysoká.
30:44
J.T.Brown si to namířil z levé strany přes obránce k Elliottovi, avšak k pořádnému zakončení se neprodral. Tampa sice pokračoval v ofenzivní akci, ale vše skončilo u pozorného Elliotta.
29:54
Jenže to se nestalo a naopak musel dávat pozor znovu Bishop. Zasáhnout domácí gólman nemusel a hra už se zase rychle přenáší na druhou stranu.
29:15
Přiznám se, že nevím proč, ale hra byla přerušena a vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana. Zdánlivě zadarmo se tak Tampa může usadit v útočném pásmu.
28:46
28:40
V samotném závěru přesilové hry dokázalo St. Louis vymyslet parádní kombinaci, ale na zakončení z mezikruží už díky bloku domácích nedošlo.
27:48
Velmi dobře teď Bishop dokázal zastavit přihrávku směřující před jeho brankoviště. Opravdu důležitý zákrok, protože jeden z hostů by byl v obrovské šanci.
27:38
Nyní už sice Bishop musel zasahovat, ale nebylo to nic, co by americký gólman Tampy nezvládl. Ránu od modré čáry dobře viděl.
27:25
Přesilovková formace St. Louis kombinuje v útočném pásmu, avšak zatím je to bez střelby a bez ohrožení Bena Bishopa.
26:46
Hostům se podařil velmi rychlý přechod do útočného pásma a Tarasenko z toho vytěžil aspoň přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Anton Stralman (TBL), který je sice jiného názoru než rozhodčí, ale na svém vyloučení za sekání už nic nezmění.
26:28
Přečíslení St. Louis znamenalo další velké nebezpečí pro Bishopa! Hosté akci vykombinovali pro Tarasenka, který si najel mezi kruhy a bleskovým švihem poslal puk do břevna!
25:53
Hodně jednoduše teď prošel Bortuzzo mezi dvěma beky Tampy. Před bránou mu ale naštěstí pro domácí ujel kotouč k zadnímu mantinelu a z šance nic nebylo.
25:21
I ve druhé třetině se hra hodně rychle přelévá ze strany na stranu. zatím mají lehce navrch hostující hráči, kteří se dostali do vedení, ale Tampa už také zvyšuje aktivitu a napadání.
24:41
Paquette nakonec přeci jenom získal kotouč zpět do vlastnictví Tampy a Elliott po chvíli musel zasahovat. Následuje buly po pravici brankáře Blues.
24:26
Nestěrov pod tlakem pouze vyhodil kotouč do středního pásma a zde se touš dostává k hostujícím hráčům. Ty však otravuje napadající Paquette.
23:43
Hráči Tampy jsou úplně rozhozeni a v obraně si neví rady. Druhý gól zápasu měl na holi Vladimir Tarasenko, ale zakončení ruského kanonýra nemířilo mezi tři tyče.
22:58
A pro Tampu mohlo být ještě hůře! Na levé straně se u útočné modré čáry zjevil osamocený Steen, který sice neměl rychlost, ale i přesto dokázal vyprodukovat jedovatou střelu. Bishop tentokrát skvělý!
22:13
Domácí hráči by jistě rádi záhy odpověděli, ale zatím se nedostávají do tempa. Nyní je hra navíc přerušena a vhazovat se bude u Bishopa.
20:36
Neuvěřitelnou chybu teď udělali domácí beci, kteří zapomněli ROBBYHO FABBRIHO, jenž obdržel přihrávku z vlastního pásma a postupoval sám na Bishopa. Před domácím brankářem se Fabbri rozhodl pro zakončení střelou a to byla dobrá volba, neboť Bishop jeho svižnou ránu neměl nárok zastavit. Asistence: Paul Stastny
20:27
Hned na začátku druhé třetiny si úspěšný zákrok připisuje Brian Elliott, jenž čelil nevýraznému pokusu Braydona Coburna.
20:01
Další třetina začne přibližně v 01:03.
Domácí už si závěr třetiny pohlídali a stav utkání je tak po úvodní dvacetiminutovce 0:0. Na začátku byli aktivnější domácí, avšak gólu jsme se nedočkali a hra se tak vyrovnala. Naopak závěr třetiny patřil St. Louis, které mělo přesilovku, ustálo únik Callahana a poté sami hostující hráči trefili tyč brány domácího týmu. Ani Blues se ale tedy prosadit nedokázali.
20:00
19:33
19:30
Troy Brouwer pálil z otočky a z mezikruží trefil jen tyč Bishopovy svatyně! Teď byli hosté nejblíže ke gólu, ale vypadá to, že si na branku budeme muset počkat do druhé části.
19:15
Jori Lehterä našel na pravé straně Parayka, avšak Bishop se stihl přesunout a kotouč zastavil! Hosté mají velký tlak!
18:49
Tampa se výborně brání, ale nyní se už hosté usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
17:50
Obrovská šance domácích! Jeden z hostů nezvládl situaci na modré čáře blíže vlastní brány a ke kotouči se tak dostal rozjetý Callahan. Před bránou zvolila domácí "čtyřiadvacítka" bekhendové zakončení, které se ale nevlezlo mezi tři tyče.
17:33
První přesilovou hru v zápase si zahraje St. Louis Blues. Na lavici hanby usedá Brian Boyle (TBL), který se provinil vysokou holí.
16:50
Znovu je časomíra zastavena. Tentokrát je na vině postavení mimo hru domácího týmu.
16:34
Vhazování v pásmu St. Louis sice znamenalo zisk puku pro Tampu, ale Coburn velmi záhy poslal kotouč po mantinelu mezi diváky a hra je vykázána do středního pásma.
16:11
Velmi rychlý přechod do útočného pásma přinesl domácím přečíslení tří na dva, které Filppula vyřešil přihrávkou na Callahana. Toho ale stačil dobruslit jeden z hostů.
15:48
Z poměrně velkého úhlu teď zkusil štěstí Victor Hedman. Zakončení švédského obránce končí v náruči Briana Elliotta, jenž tak zařídil další komerční přestávku.
15:25
Stále se hraje v opravdu velkém tempu. Hra nahoru – dolů ale zatím nepřináší velké množství gólových šancí.
14:38
Na druhé straně se hosté na chvíli usadili v útočném pásu, avšak nyní už je u puku znovu Tampa a domácí rychlíci přenášejí hru aspoň do neutrální zóny.
14:02
Opravdu hodně prostoru měl před sebou Šustr, který využil toho, že Reaves jel střídat a tvrdou ranou protáhl Elliotta. Hostující gólman je zatím pozorný.
12:54
Rychlá ztráta Tampy znamenala logicky zisk puku pro St. Louis a Brouwer se ocitl ve slibné střelecké pozice. Střelecký pokus však letěl mimo.
12:33
Hosté si nyní ve středním pásmu nevěděli rady a tak posouvají kotouč jen za bránu Bena Bishopa. Zde je Garrison, který musí počkat až mu dostřídají spoluhráči.
11:52
Okamžitě po vhazování se kotouč dostal na hůl Vladimira Tarasenka. Svižný pokus ruského mladíka vylétl po teči vysoko do ochranné sítě.
11:49
Vyhozený puk hostů doputoval až do brankoviště Bena Bishopa, jenž vypadal na to, že bude rozehrávat. Nakonec tak ale neučinil, nebo´t k němu velmi rychle dojel Berglund.
11:30
Aktivita hostujícího týmu je na chvíli zastavena. Čárový rozhodčí totiž zaznamenal ofsajd a následuje komerční přestávka.
11:15
Hosté velmi rychle přistupují k protihráčům a dostávají tak doácí celek pod tlak. Po dalším takovém došlo k nahození kotouče z levé strany, avšak puk jen prolétl až k protějšímu mantinelu.
10:29
Condra vynaložil o moc větší snahu než jeho strážce a díky tomu se nepískalo zakázané uvolnění Tampy. V útočném pásmu však domácí nic nevymysleli.
09:53
St. Louis začíná být aktivnějším týmem. Teď ale hosté volí rozvážnou rozehrávku z vlastního pásma.
09:14
Bekhendová přihrávka do brankoviště Tampy se odrazila od Šustrovy hole a kotouč téměř zamířil do sítě. Naštěstí pro českého beka měl brankář jeho celku beton pevně přiložen k ledu.
08:53
Díky ztráty domácího celku se k puku dostal Stastny a Bishop musel rychle reagovat. Podobně jako Elliott zaznamenal i domácí gólman úspěšný zákrok.
07:58
Na konci osmé minuty zápasu se do solidní šance dostal Kučerov, nicméně jeho zakončení se zastavilo o pravé rameno Brian Elliotta.
07:29
Na druhé straně obstaral střelecký pokus Upshall, jenž se pokusil využít clony domácího beka, ale po teči šel puk do ochranné sítě.
06:53
Nenápadná střela Carlea od modré čáry vystrašila Elliotta v bráně St.Louis, avšak nakonec mohl být jeden z nejspolehlivějších gólmanů NHL v klidu, neboť puk k němu nedoputoval.
06:40
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře, ale ne na dlouho. Přechod do útočného pásma v podání St. Louis totiž přináší ofsajd a další přerušení.
06:29
Hraje se v opravdu velkém tempu a po dalším zákroku Brian Elliota je zahlášena komerční přestávka. Po šesti minutách a devětadvaceti vteřinách je to na střely 6:0!
05:47
Vladimir Tarasenko to zkoušel velmi překvapivě od zadního mantinelu odrazem o Bishopova záda. Domácí brankář si všiml, co Rus zamýšlí, a zasáhl.
05:15
04:51
Brankář St.Louis je pod velkou palbou! Nejprve levým betonem zlikvidoval bobu od modré a poté čelil několika dalším pokusům z větší blízkosti. Všechny si pohlídal!
04:18
Ani Palátova rána si cestu do sítě nenašla a hosté okamžitě vyhazují puk až k Benu Bishopovi. Rychle střídání na obou stranách.
03:55
Tampa okupuje útočné pásmo, ale dosud jediná střela od modré čáry letěla mimo tři tyče.
03:15
V pěti na obou stranách se ale nebude hrát po faulu Scottieho Upshalla (STL). Ten dostává dvě trestné minuty za podražení.
02:51
Tresty se samozřejmě navzájem porušily a pokračuje se v pěti na obou stranách. Aktivní hráči Tampy se snaží napadat rozehrávku St.Louis.
01:42
Hned na úvod zápasu tady máme ostrou bitku! Vladislav Namestnikov (TBL) se domluvil s Robbym Fabbrim (STL) a svedl s ním pěstní souboj, který skončil vítězstvím domácího forvarda. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest za bitku.
01:42
01:24
Palát nedokázal prostrčit kotouč na spoluhráče a hostující celek vrací hru rychle do pásma domácích. Napadání St.Louis však ovoce příliš nepřináší.
00:48
Tampa se pokusila obsadit útočné pásmo, ale vše končí vyhozením puku Bouwmeestera po mantinelu. Na icing však kotouč nedojede.
00:01
Konečně je vše připraveno k úvodnímu vhazování dalšího střetnutí NHL. Jde se na věc!
Vítám všechny fanoušky kanadsko-americké NHL! Odbila půlnoc a to znamená, že se blíží úvodní buly střetnutí mezi Tampou a St.Louis! Jistě můžeme očekávat pohledné utkání, které však začne s menším zpožděním.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Stralman, Šustr, Coburn, Carle, Nestěrov – Stamkos, Namestnikov, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Brown – Condra, Boyle, Paquette

St. Louis Blues: Elliott (Copley) – Shattenkirk, Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Backes, Steen, Berglund – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Brouwer, Stastny, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall

Rozhodčí: Chris Lee, Dan O'Halloran – Brian Murphy, Derek Nansen.

ST.LOUIS BLUES

Oproti domácím jsou hosté v tabulce Západní konference a jsou na tom ještě lépe než jejich dnešní soupeř. Po 57 zápasech je totiž St.Louis se 71 body na skvělém třetím místě a zdá se, že playoff má jisté. Blues sice nestřílí moc branek, avšak stejně jako Tampa mají skvělou defenzívu, která dosud inkasovala jen 137 gólů. To je druhý nejlepší počin v rámci konference.

TAMPA BAY LIGHTNING

Domácí celek na tom není vůbec špatně a po 54 odehraných zápasech se s ziskem 64 bodů nachází na šesté příčce Východní konference. Největší síla Blesků se skrývá v propracované defenzívě a kvalitním gólmanovi. Po Washingtonu a New Jersey je totiž Tampa Bay společně s Floridou třetím nejméně inkasujícím týmem konference.

13.2.2016 Tampa Bay – Nashville 4:3 pp.
10.2.2016 Montreal – Tampa Bay 4:2
9.2.2016 Ottawa – Tampa Bay 5:1
6.2.2016 Tampa Bay – Pittsburgh 6:3
4.2.2016 Tampa Bay – Detroit 3:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.