Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:42
Tři hvězdy utkání:

1. Al Montoya (FLA) 31 zák., 1 gól, 96,7%
2. Jaromír Jágr (FLA) 0+0
3. Chris Kunitz (PIT) 1+0
Florida vyhrála pět z šesti samostatných nájezdů v letošní sezóně NHL a svou skvělou bilanci potvrdila i proti Pittsburghu, když ve čtvrté sérii rozhodl o vítězství Panthers Jussi Jokinen a zpříjemnil tak narozeninovou oslavu Jaromírovi Jágrovi, který v zápase sice nebodoval, ale opět odvedl velké penzum práce. Konečný výsledek. Florida Panthers 2 Pittsburgh Penguins 1 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je JUSSI JOKINEN.
Matt Cullen neprostřelil Ala Montoyu mezi betony a Florida vítězí!
Jussi Jokinen u levé tyče skvěle potáhl puk a z úhlu ho poté poslal nad ležícího Marca-Andreho Fleuryho!
Phil Kessel nic nevymýšlel a napřáhl ke střele, která se od pravé tyče odrazila mimo!
Na opačné straně neuspěl ani Reilly Smith.
Kris Letang se pokusil o bekhendový blafák, ale nebyl úspěšný.
Nick Bjugstad předvedl krásný bekhendový blafák a poslal puk pod horní tyč!
Chris Kunitz položil Ala Montoyu, u pravé tyče ale poté našel pouze jeho lapačku.
Vincent Trocheck mířil do levého horního rohu brány v blízkosti pravé tyče, Marc-Andre Fleury ale dokázal jeho pokus vyrážečkou se štěstím vyrazil.
Sidney Crosby zamíchal s pukem a mezi betony Ala Montoyi poslal puk do brány!
Jonathan Huberdeau si z pravého křídla sjel před bránu a po potažení puku orazítkoval levou tyč!
Samostatné nájezdy začínají.
Al Montoya předvedl v prodloužení dva spektakulární zákroky a před námi jsou samostatné nájezdy. Skóre po 65 minutách. Florida Panthers 1 Pittsburgh Penguins 1.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Do konce prodloužení zbývá odehrát jedna minuta.
63:17
Ještě před šancí Panthers se řítil sám na bránu Chris Kunitz, který se pokusil o bekhendový blafák, puk ale zvednout nad beton fantastického Ala Montoyi nedokázal!
63:04
Aaron Ekblad vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.
62:28
Penguins se ocitli před bránou v obrovské šanci, tu ale fantastickým zákrokem zneškodnil Al Montoya!
61:29
Trevor Daley vypálil na pravém křídle, jeho následná střela ale zamířila vedle pravé tyče.
61:15
Panthers pouze nahodili puk za bránu Penguins a odjeli střídat.
60:49
Phil Kessel se dostal do zakončení, střelou z velké blízkosti ale Ala Montoyu nepřekonal.
60:01
60:00
59:44
Penguins se na pravém křídle dostali ke střele, která byla sražena mimo.
59:15
Pětačtyřicet sekund před koncem je stav vyrovnaný 1:1 a vypadá to, že třetí zápas v letošní sezóně NHL mezi oběma týmy bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy.
58:55
Chris Kunitz na levém křídle napřáhl ke střele, která byla nepřesná a zamířila mimo.
58:28
Oba týmy už mají málo času na to, aby vstřelili vítězný gól před vypršením šedesáti minut, stát se ale může všechno.
58:18
Marc-Andre Fleury zastavil nahození Floridy a přerušil hru.
57:50
Puk byl sražen mimo ledovou plochu v útočném pásmu Penguins a hra byla přerušena.
57:17
Panthers se snaží zareagovat, ale marně.
56:41
Pittsburgh právě vstřelil branku!
CHRIS KUNITZ nádhernou střelou vyrovnává na 1:1 a vypadá to, že se opět dočkáme prodloužení!! Chris Kunitz z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k parádní střele, kterou vymetl přesně pravý horní roh brány, a puk se od horní tyče odrazil do brány. Bez asistence.
56:36
Zakázané uvolnění. Odpískáno proti Floridě.
56:28
Phil Kessel se dostal na pravém křídle ke střele, ta ale zamířila pouze do hrudi připraveného Ala Montoyi.
56:23
Předchozí dva zápasy mezi Floridou a Pittsburghem muselo rozhodnout prodloužení, v němž byli úspěšnější Penguins, co dnes?
56:01
Necelé čtyři minuty dělí Panthers od velmi cenného vítězství.
55:52
Penguins se dostali ke střele, která se od hole Jonathana Huberdeau odrazila do ochranné sítě.
55:18
Blíží se samotný závěr zápasu a Pittsburgh se usilovně snaží vyrovnat, jenže jeho snaha zatím vyznívá do prázdna.
54:46
Sidney Crosby se ocital u levé tyče ve slibné šanci, jeho střela ale byla zablokována, stejně jako jeho následná dorážka vkleče.
54:26
Marc-Andre Fleury u své levé tyče ukryl puk v lapačce v době, kdy vypršel trest vyloučeného Krise Letanga. Následuje krátká přestávka.
54:21
Aaron Ekblad vypálil na pravém křídle v blízkosti modré čáry a jeho následná střela byla sražena za bránu.
53:56
A vzápětí přichází další vyhození svěřenců Mikea Sullivana.
53:37
Pittsburghu se opět podařilo vyhodit a Panthers zatím hrají přesilovou hru velmi špatně.
53:01
Carl Hagelin odvedl v obraně dobrou práci a Penguins se podruhé během pár sekund podařilo vyhodit.
52:25
Kris Letang (PIT) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.
51:53
Scott Wilson napřáhl k nebezpečné střele, kterou Al Montoya u své pravé tyče vyrazil, a poté si poradil i s následnou dorážkou Patrica Hornqvista z velké blízkosti!
51:25
Sidney Crosby to na pravím křídle udělal skvěle, když zasekl puk a po zvednutí hlavy našel na opačné straně útočného pásma najíždějícího Olliho Määttäho, který z levého kruhu pro vhazování napřáhl k nebezpečné střele, tu ale nakonec ukryl ve svém náručí připravené Al Montoya!
50:48
Phil Kessel se mezi kruhy pro vhazování po protiútoku Penguins dostal ke střele, která letěla těsně nad ledem a byla sražena vedle pravé tyče.
50:40
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před bránu Marca-Andreho Fleuryho.
Po skvělém zákroku Marca-Andreho Fleuryho přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
50:32
Jonathan Huberdeau našel před bránou Jussiho Jokinena, který vypálil bekhendem, puk se mu ale mezi betony Marca-Andreho Fleuryho poslat nepodařilo a brankář Pittsburghu si připsal další fantastický zákrok!
50:09
Olli Määttä se dostal u levé tyče ke střele, kterou Al Montoya pravým betonem vyrazil.
49:29
Shawn Thornton napálil puk od modré čáry a odražený puk od mantinelu za bránou Pittsburghu zastavil Marc-Andre Fleury.
48:58
Al Montoya se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Penguins a bekhendem rozehrál.
48:28
Derek MacKenzie číhal u levé tyče, kam dostal přihrávku, jenže v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku.
47:45
Nick Bjugstad se ocitl na pravém křídle ve středním pásmu pod tlakem a jeho následná přihrávka z otočky skončila pouze na hokejkách hráčů Pittsburghu.
47:12
Reilly Smith odvedl v obraně dobrou práci, když střelu Pittsburghu srazil vedle pravé tyče.
46:41
Vincent Trocheck se snažil prosadit na levém křídle, tam ho ale o puk připravil Sidney Crosby.
46:26
Garrett Wilson vypálil na pravém křídle od mantinelu a po zákroku Marca-Andreho Fleuryho přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
46:09
Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se prezentují fantastickým ofenzivním hokejem.
45:26
Jonathan Huberdeau u pravé tyče vypálil z otočky, jeho následná střela ale našla pouze levý beton připraveného Marca-Andreho Fleuryho!
44:39
Alex Petrovic od modré čáry napálil puk do útočného pásma a Panthers odjeli střídat.
43:32
Panthers opět zasypali bránu Marca-Andreho Fleuryho hromadou střel, ani tentokrát ale jich střelecké pokusy druhým gólem v zápase neskočily! Brána Penguins se otřásá v základech.
42:22
Marc-Andre Fleury vyrazil střelu Panthers z levého křídla a u pravé tyče se snažil dostat k dorážce Jonathan Huberdeau, jenže puk promáchl!
41:57
Carl Hagelin se dostal v oslabení do samostatného úniku a mohl vyrovnat na 1:1, když se snažil zamířit mezi betony Ala Montoyi, ten ale vytáhl další skvělý zákrok a podržel svůj tým!
41:47
Kris Letang (PIT) dostal menší trest, 2 minuty držení.
41:34
Panthers zasypali na pravém křídle bránu Pittsburghu hromadou střel, Marc-Andre Fleury ale zůstal nepřekonán!
41:03
Floridě se nepodařilo rozehrát a puk na pravé straně doklouzal na zakázané uvolnění.
40:56
Panthers se vzápětí na pravém křídle dostali k další střele, kterou Marc-Andre Fleury vyrazil, stejně jako následnou dorážku Nicka Bjugstada, kterou zastavil levým betonem!
40:20
Jonathan Huberdeau se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, propálit Marca-Andreho Fleuryho ale nedokázal!
40:05
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:27.
Pittsburgh po přestávce dominoval a měl velkou převahu, jenže ji nedokázal gólově vyjádřit a jeho hokejisté si vylámali zuby na skvěle chytajícím Alovi Montoyovi. Sidney Crosby ani Phil Kessel neuspěli a s blížícím se koncem druhé části začali být opět nebezpečnější Panthers, který zasekávali drápy do Penguins, ti ale krušné chvíle přečkali. Vincent Trocheck byl hodně aktivní a mohl vstřelit gól, jeho první střelu ve druhé části ale zastavil pozorný Marc-Andre Fleury a tu druhou poté pravá tyč. Skóre po 40 minutách. Florida Panthers 1 Pittsburgh Penguins 0.
40:00
39:59
Penguins se v posledních sekundách druhé třetiny ještě dostali na pravém křídle ke střele z ostrého úhlu, Al Montoya byl ale opět připraven!
39:25
Sidney Crosby se dostával u pravé tyče ke střele, nakonec puk ale mezi tři tyče brány Ala Montoyi neposlal.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
38:48
Florida vyhodila puk na zakázané uvolnění a po přerušení hry se vhazovalo po pravici Ala Montoyi.
37:12
Hráči s 10 a více góly v letošní sezóně NHL:

Florida se může pochlubit nejvíce hráči, kteří v letošní sezóně NHL vstřelili 10 nebo více gólů. V sestavě Panthers je jich devět, což je nejvíce ze všech týmů NHL.
36:58
Puk byl ve středním pásmu sražen na střídačku Floridy a hra byla přerušena.
36:02
Shawn Thornton tvrdě vypálil na opačné straně z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela s příklepem ale našla pouze hruď Marca-Andreho Fleuryho, který podržel puk ve svém náručí.
35:49
Penguins vyhráli souboj o puk v levém rohu útočného pásma a Tom Kühnhackl napřáhl ke střele, která byla zablokována.
34:47
Pittsburgh by potřeboval výzbroj americké armády, aby Ala Montoyu dnes jeho hráči překonali.
34:35
Oskar Sundqvist vypálil z pravého křídla a po zákroku Ala Montoyi přichází na řadu další reklamní přestávka.
34:21
Al Montoya a Vincent Trocheck jsou ozdobou dnešního zápasu.
33:43
Vincent Trocheck se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve skvělé střelecké pozici a jeho následná střela orazítkovala pravou tyč, od které se puk odrazil zpět do hry!
33:28
Jussi Jokinen vypálil z levého kruhu pro vhazování a Marc-Andre Fleury jeho střelu u své pravé tyče vyrazil do rohu ledové plochy.
33:08
Chris Kunitz vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla zablokována. Navíc došlo k posunutí brány a po přerušení hry přichází na řadu další krátká přestávka.
32:23
Vincent Trocheck na pravé křídle nabral velkou rychlost a po objetí brány se snažil u levé tyče zasunout puk do brány, tam ale našel pouze pravý beton Marca-Andreho Fleuryho!
31:32
Pittsburgh se vzápětí dostával u pravé tyče do další šance, brána Floridy je dnes ale zřejmě zakletá.
30:35
Penguins se dostali v těsné blízkosti brány do zakončení, Al Montoya ale zůstal opět nepřekonán! Brankář Panthers válí!
30:08
Puk skončil na jedné ze střídaček a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
29:11
Kevin Porter vypálil na levém křídle krátce za modrou čárou útočného pásma a jeho střela byla zablokována.
28:46
Penguins se dostali na levém křídle ke střele a Al Montoya vzápětí zůstal opět nepřekonán.
28:19
Penguins si ve druhé třetině vytvořili střeleckou převahu, stále ovšem prohrávají.
27:52
Florida vyrazil do protiútoku 3 na 2 a Jonathan Huberdeau mířil z levého kruhu pro vhazování z úhlu pod horní tyč, také Marc-Andre Fleury ale předvedl skvělý semafor a puk lapačkou zastavil!
27:19
Vyloučený Jonathan Huberdeau už je zpět na ledě a Florida přečkala druhé oslabení v dnešním zápase.
26:50
Phil Kessel vypálil z levého kruhu pro vhazování, kde si srovnal puk na střelu, na vzdálenější pravou tyč, Al Montoya ale předvedl další solidní zákrok a ukryl puk ve své lapačce!
26:08
Penguins se na pravém křídle nepodařilo správně přejít do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
25:58
Al Montoya chytá skvěle a Penguins ho nemohou překonat.
25:40
Sidney Crosby na pravém křídle vypálil z úhlu a Al Montoya jeho střelu pravým betonem vykopl mimo tři tyče! Další dobrý zákrok.
25:03
Phil Kessel se z obranného pásma vydal do rychlého protiútoku, ten ale rychle přerušil přidržením Jonathan Huberdeau.
25:03
Jonathan Huberdeau (FLA) dostal menší trest, 2 minuty držení.
24:30
Scott Wilson měl v úvodu druhé třetiny dvě slibné šance, ani jednu ale nedokázal využít, a tak Florida stále vede těsně 1:0.
24:07
Panthers ze středního pásma nahodili puk na bránu Marca-Andreho Fleuryho a odjeli rychle střídat.
23:11
Scott Wilson nebezpečně vypálil z pravého křídla a Al Montoya si připsal další skvělý zákrok, když jeho pokus vyrazil do rohu!
22:42
Střely:

Florida Panthers 7 Pittsburgh Penguins 11
22:29
Hokejisté Pittsburghu se dostali před bránou do zakončení a jejich střela mířila k pravé tyči, jenže Al Montoya vytáhl skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce! Brankář Panthers je velmi jistý.
22:19
Sidney Crosby nahazoval puk z levého rohu útočného pásma před bránu a po zákroku Ala Montoyi se strhla před jeho bránou potyčka, po které se nebude vylučovat.
22:12
Panthers se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění, po kterém se bude vhazovat po pravici Ala Montoyi.
21:43
Marc-Andre Fleury vyjel za svou bránu, kde zastavil nahození Panthers a v klidu rozehrál.
21:30
Vzápětí přichází další postavení mimo hru a vhazování ve středním pásmu.
21:22
Penguins se vydali na pravém křídle na steč, jejich útočnou akci ale zastavilo postavení mimo hru.
21:04
Jonathan Huberdeau číhal u levé tyče, nakonec se ale k přihrávce zpoza brány nedostal.
20:09
Kris Letang byl zřejmě tím hráčem, který vypálil z pravého křídla útočného pásma, jeho střela ale byla zablokována.
20:04
Vincent Trocheck vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a je na buly stoprocentní, když vyhrál šest ze šesti vhazování.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:31.
Florida prožila skvělý vstup do utkání a již po necelých čtyřech minutách mohl vstřelit gól na své narozeniny Jaromír Jágr a navíc do sítě svého bývalého týmu, Marca-Andreho Fleuryho ale střelou mezi betony z blízkosti nepřekonal. Panthers to ovšem příliš nevadilo, protože v čase 7:30 otevřel skóre utkání po krásné souhře desátým gólem v letošní sezóně NHL Nick Bjugstad. Bjugstad nastoupil k 201. utkání v NHL a zaznamenal v něm dvoustý bod. Penguins sice v závěru úvodní části zabrali a vytvořili si několik šancí, Sidney Crosby a před ním Chris Kunitz ale skvěle chytajícího Ala Montoyu nepřekonali. Skóre po první třetině. Florida Panthers 1 Pittsburgh Penguins 0.
20:00
19:38
Na opačné straně se dostali ke střele Penguins, také Al Montoya byl ale pozorný a v první třetině se zřejmě další branky nedočkáme.
19:23
Derek MacKenzie vypálil na levém křídle od mantinelu a pozorný Marc-Andre Fleury jeho střelu vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.
19:05
A vzápětí přichází další vyhození Penguins a je jasné, že Panthers úvodní přesilovou hru nevyužijí.
18:43
Další vyhození Pittsburghu, který zvládá skvěle úvodní oslabení v dnešním zápase.
18:15
Panthers kombinují ve vlastní zóně a jejich rozehrávka je velmi pomalá.
17:50
Penguins se podařilo vyhodit a brankář Al Montoya se zapojil do rozehrávky.
17:17
Vincent Trocheck se dostal u levé tyče ke střele, ta ovšem zamířila pouze do náruče Marca-Andreho Fleuryho, který po dobrém zákroku přerušil hru.
17:10
Matt Cullen (PIT) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.
16:38
Jonathan Huberdeau napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, která sice směřovala doprostřed brány, Marc-Andre Fleury s ní měl ale problémy, když ji nedokázal udržet ve svém náručí! Naštěstí pro něj ale nebyl před bránou žádný z hráčů Panthers, který by se dostal k dorážce.
16:07
Puk skončil na střídačce a hra byla ve středním pásmu přerušena.
15:38
Sidney Crosby využil na pravém křídle zakázaného uvolnění Floridy a po vyhraném vhazování si skvěle vybruslil před bránu, puk ale nedokázal zasunout u levé tyče za záda Ala Montoyi a jeho pokus zamířil mimo!
15:14
Ben Lovejoy na pravém křídle tvrdě vypálil v blízkosti modré čáry a jeho následná střela zamířila mimo.
14:59
Gól nebyl uznán a po reklamní přestávce pokračujeme za jednobrankového vedení domácích hokejistů Floridy.
14:59
Chris Kunitz nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Al Montoya nedokázal jeho střelu udržet! Puk poté sice skončil v síti, gól po dorážce Sidneyho Crosbyho ale nebyl uznán, protože brankář Floridy už měl puk pod lapačkou.
14:30
Do konce první části zbývá odehrát pět a půl minuty, což je ještě dost času na to, abychom viděli alespoň jeden gól.
14:19
Panthers se vzápětí nepodařilo rozehrát a také na jeho straně bylo pískáno zakázané uvolnění.
13:32
Penguins vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Marca-Andreho Fleuryho.
13:26
Střely:

Florida Panthers 6 Pittsburgh Penguins 4
13:15
Jaromír Jágr na levém křídle vybojoval puk, jenže vzápětí se ocitl v postavení mimo hru. Následuje krátká reklamní přestávka.
12:43
Al Montoya se vydal za svou bránu a podél hrazení rozehrál.
12:30
Zatím jsme svědky velmi pohledného hokeje a hra se přelévá ze stranu stranu. Oba dva týmy hrají ve velmi vysokém tempu.
11:47
Sidney Crosby nabral na pravém křídle rychlost a pod tlakem jednoho z hráčů Panthers napřáhl ke střele, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
11:26
Kromě dvou střel se Pittsburgh k ničemu nedostal a vyloučený Steven Kampfer je zpět na ledové ploše.
10:07
Penguins vytvořili před bránou Floridy obrovský závar a v blízkosti se dvakrát dostali do zakončení, Panthers ale podržel fantastický Al Montoya, který obě střely vyrazil mimo tři tyče své brány!
09:17
Steven Kampfer (FLA) dostal menší trest, 2 minuty držení.
08:33
Penguins se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a ta druhý z levého křídla zamířila vedle levé tyče.
07:48
Jaromír Jágr se vzápětí pokusil navýšit vedení Panthers tvrdou střelou z ostrého úhlu, jeho střela z levého křídla ale zamířila mimo.
07:30
Florida právě vstřelila branku!
NICK BJUGSTAD střílí svůj 10. gól v letošní sezóně NHL a otevírá skóre dnešního zápasu!! Alex Petrovic nádhernou diagonální přihrávkou od modré čáry našel u levé tyče Nicka Bjugstada, který táhlou střelou bez přípravy poslal puk nad pravým betonem Marca-Andreho Fleuryho do sítě. Asistence: Alex Petrovic, Brian Campbell.
07:00
Hra byla přerušena v útočném pásmu Penguins.
06:11
Vincent Trocheck v levém kruhu pro vhazování v útočném pásmu Floridy vyhrál vhazování a Dmitry Kulikov okamžitě vypálil, jeho střela ale byla těsně před bránou sražena mimo.
06:08
Panthers vypálili z levého křídla a po zákroku Marca-Andreho Fleuryho přichází na řadu první reklamní přestávka.
05:18
Bryan Rust nabral na levém křídle rychlost a po objetí brány u pravé tyče vypálil z ostrého úhlu, Al Montoya byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.
04:34
Penguins přečkali první krušnou chvíli a vyrazili na pravém křídle do útoku, který vzápětí zastavilo postavení mimo hru.
03:55
Jaromír Jágr se ocitl v první velké šanci! Vincent Trocheck zvedl hlavu a přihrávkou zpoza brány našel najíždějícího Jaromíra Jágra, který se snažil těsně před brankovištěm střelou bez přípravy zamířit mezi betony Marca-Andreho Fleuryho, ten ale předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil.
03:20
Vincent Trocheck:

Útočník Floridy Vincent Trocheck se nachází ve skvělé formě, když během posledních devíti zápasů zaznamenal jedenáct kanadských bodů za pět gólů a šest asistencí.
02:43
Vincent Trocheck vypálil nebezpečně z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla sražena mimo.
02:36
Marc-Andre Fleury ukryl nahození Panthers z levého křídla v lapačce a přerušil hru.
02:14
Penguins na levém křídle vyrazili do protiútoku a dostali se ke střele, kterou pozorný Al Montoya pravým betonem vrazil do rohu.
01:26
Brian Campbell dostal před bránu krásnou přihrávku a v levém kruhu pro vhazování se snažil zamířit do vzdálenějšího pravého horního rohu, jeho střela ale skončila těsně mimo!
00:31
Florida vstoupila do utkání, ve kterém Jaromír Jágr nastupuje proti svému bývalému týmu, pořádně zostra, jeho střelecké pokusy ale byly zablokovány.
00:01
Jaromír Jágr nastoupí v útoku v zahajovací pětce Floridy po boku Reillyho Smithe a Vincenta Trochecka a společně s obránci Dmitrym Kulikovem a Aaronem Ekbladem. V bráně Panters začne brankář Al Montoya.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell (A), Petrovic, Kulikov, Ekblad, Kampfer, Regner – Huberdeau, Bjugstad, Jokinen (A) – Smith, Trocheck, Jágr – McFarland, MacKenzie (A), Shaw – G. Wilson, McKegg, Thornton. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Lovejoy, Pouliot – Kunitz (A), Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Cullen (A), Kessel – Kühnhackl, Sundqvist, Rust – Sheary, Porter, S. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Lee – David Brisebois, Brian Mach.

Jaromír Jágr (FLA) 17+23, +/- +13
Vzájemné zápasy:

07.02.16 Florida Panthers Pittsburgh Penguins 2:3
21.10.15 Pittsburgh Penguins – Florida Panthers 3:2
Pittsburgh Penguins:

Jevgenij Malkin do zápasu proti Floridě kvůli zranění v dolní části těla nenastoupí a vynechá tak šesté utkání v řadě. Hlavní trenér Mike Sullivan před úterním zápasem prozradil, že se podle posledních zpráv od trenéra Chrise Stewarta zdravotní stav ruského útočníka každý den zlepšuje. Kromě Malkina je mimo hru také útočník Nick Bonino, který kvůli zranění hlavy vynechá třináctý zápas v řadě. Pittsburgh vyhrál tři z posledních pěti zápasů a po domácí porážce 0:3 s New Yorkem Rangers v posledním utkání zvítězil na ledě Caroliny 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující a jediný nájezd proměnil Kris Letang, kterému se během posledních dvou zápasů proti Floridě velmi dařilo.
Florida Panthers:

Útočník Aleksander Barkov byl umístěn na listinu zraněných hráčů kvůli zranění v horní části těla, zatímco Greg McKegg byl povolán z Portlandu hrajícího American Hockey League. Florida v posledním zápase podlehla vysoko 5:0 Nashvillu a navíc přišla o dva útočníky. Brandon Pirri utrpěl zranění kotníku, zatímco Quinton Howden zranění v horní části těla. Aby výčet zraněných hráčů nebyl příliš krátký, tak mimo hru zůstávají obránci Erik Gudbranson (nezveřejněné zranění) a Willie Mitchell (zranění v dolní části těla). Panthers se ještě nedávno vezli na sérii pěti výher v řadě, jenže během posledních pěti zápasů vyhráli pouze jednou a jejich výkony začínají stagnovat.
Florida přivítá v úterý v noci na svém ledě Pittsburgh, se kterým se v letošní sezóně střetla dvakrát. Oba dva zápasy po remíze 2:2 rozhodlo prodloužení, ve kterém se dařilo lépe Penguins. První vzájemný zápas na domácím ledě Pittsburghu rozhodl 21. října Jevgenij Malkin, zatímco to druhé 7. února Kris Letang, který v součtu obou dvou zápasů zaznamenal pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence. Třetím vzájemným zápasem mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás s potěšením a velkou radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.