Nejlepší hráči utkání byli zvoleni Cam Talbot z týmu Kanady a Marek Viedenský za Slovensko.
STŘELY NA BRANKU: 33 – 18
Dnešní poslední duel, který jsme v Petrohradě viděli, nabídl jednoznačné představení kanadského týmu. Ten si Slovenskem poradil hravě, když vedl o dva góly už po první dvacetiminutovce. Stejným dílem vyhrála Kanada i druhou část a konečný výsledek 5:0 zhruba odpovídal obrazu hry.
59:09
Kanadě se nepovedle rozehrávka a po icingu se hra stěhuje zpět do její třetiny.
58:09
Gólmani jsou teď bez práce, nevypadá to na nějaký velký nápor ani jednoho z mužstev.
57:11
Puk na holi Kanaďanů, kteří stále bruslí poměrně svižně. Přidají šestý gól?
56:21
Slovensko ztratilo puk v útočném pásmu a Kanada se dostala do přečíslení. Brad Marchand ale špatně přihrál Ducheneovi, a tak z akce nic nebude.
55:22
Slováci jsou v útočné třetině a dostali se ke dvěma střelám. Ta druhá z hole Andreje Meszároše nedošla na bránu.
53:07
Ááá, tak to je nepříjemné. Obránce Slovenska Christian Jaroš dostal pukem zřejmě do obličeje a míří rovnou do kabiny. Jako by už Slováci neměli dost zraněných.
52:41
Kanada se snaží o šestou branku, ale zatím neúspěšně. Slováci jsou obětaví.
51:02
Za podražení je vyloučen kapitán Slovenska Andrej Sekera (SVK).
50:27
Kanada právě vstřelila branku!
Slovensko nevyhodilo kotouč z pásma, obránce Murray jej poslal na Perryho, a ten ukázal dokonalý přehled. Vybruslil si od mantinelu do středu hřiště, naznačil střelu, ale ještě poslal puk pod sebe DERICKU BRASSARDOVI. Útočník New Yorku Rangers už měl s usměrněním puku do odkryté klece lehkou práci. Asistence: Corey Perry a Ryan Murray.
48:59
Další větší závar před slovenskou svatyní. Kanadští hokejisté ale nedokázali procedit puk za Hudáčkova záda.
47:34
Slováci se stále snaží něco vymyslet, ale často naráží o kanadskou obranu. Teď zaznamenal první střelu na bránu v této třetině Slovák Martin Bakoš.
46:08
Stále vidíme stejný obrázek. Kanada útočí, Slovensko při první příležitosti puk vyhazuje.
44:56
Střela obránce Michaela Mathesona z Floridy byla zblokovaná těsně před Júliem Hudáčkem. Hra se stále odehrává ve slovenské třetině.
43:12
Libor Hudáček se dostal ke střele, ale netrefil z dobré pozice branku. Slovensko si ve třetí třetině zatím nepřipsalo jediný pokus.
42:28
Krásná kombinace Kanady, ale Derick Brassard po Perryho přihrávce neuspěl se svým pohotovým pokusem z mezikruží.
41:35
Od modré čáry vybombil Cody Ceci a před Hudáčkem se to okamžitě hemžilo bílými dresy Kanaďanů. Brankář Slováků ale puk udržel ve výstroji.
40:39
Za sekání se poroučí na trestnou lavici kapitán Slováků Andrej Sekera (SVK).
40:38
Mark Stone je dnes hodně aktivní a znovu se tlačil do šance. Nakonec se neprosadil, ale alespoň si vykoledoval faul.

Slovensko – Andrej Sekera (14:33)
I ve druhé periodě pokračoval tlak kanadského mančaftu. Slováci zámořskému soupeři moc nestíhají a znovu inkasovali po dvou gólech. Kanada se hokejem baví a obě branky v této třetině byly z opravdu krásných akcí. Nechme se překvapit, co nabídne třetí část.
40:00
39:36
Puk je v útočné třetině Kanady a nebezpečí pro Slovensko trvá. Uvidíme, jestli nepřijde ještě pátý zásah.
38:35
Naděje zhasla. To byla neuvěřitelná škola! Kanaďan Stone výborně udržel puk v pásmu, pokryl si jej u mantinelu a adresoval přihrávku do rohu třetiny Reinhartovi. Ten našel před bránou MARKA SCHEIFELEHO, jenž se protáhl přes dva Slováky a v pádu zakončil přesně k tyči. Asistence: Sam Reinhart a Mark Stone.
38:22
Sam Reinhart a po něm Mark Scheifele to zkoušeli na Hudáčka. Ten zatím odolává jejich útokům a drží Slováky alespoň trochu ve hře.
37:09
Po střele Matta Duchena, kterému nabil Connor McDavid, svírá kotouč v rukavici Július Hudáček.
35:50
Slováci teď trochu kousají. Stav 3:0 pro Kanadu už je přece jen důvodem k panice. Pokud chce Cígerova banda s utkáním ještě něco udělat, má nejvyšší čas začít.
33:56
Moc dlouho to ale Slovensku nevydrželo. Učebnicovou kombinaci předvedli útočníci Kanady, kteří dokonale vyšachvali obranu našich východních sousedů. McDavid nejprve poslal z pravého kruhu přihrávu napříč pásmem, Stone zase okamžitě adresoval křižný pas TAYLORU HALLOVI. Hvězdě Edmontonu už nezbývalo nic jiného, než nastavit hokejku a usměrnit puk do odkryté klece. Nádhera! Asistence: Mark Stone a Connor McDavid.
33:31
Zatím se Kanada ani pořádně nedostala do pásma. Slováci se dobře brání.
32:42
Kanada bude mít dobrou příležitost pro navýšení skóre, jelikož bude hrát v početní výhodě. Za podražení je vyloučen slovenský útočník Marko Daňo (SVK).
31:59
Ivan Švarný dostal puk na modrou čáru a vystřelil. Cameron Talbot zakročil betonem.
30:21
Slovensko zvýšilo otáčky, nyní jsou svěřenci Zdeno Cígera více na puku a tlačí se do zakončení.
29:32
Matt Duchene se může znovu zapojit do hry a jeho tým je v pěti.
28:54
Tak teď už ano. Tvrdě pálil obránce Juraj Mikuš a Talbotovi puk vypadl. Se štěstím se jej podařil dostat zpět pod gólmana, kolem už kroužili hladoví Slováci.
28:42
Slovensko hraje s puke v rozích, ještě se nedostalo ani k jedné střele.
27:32
Početní výhoda pro Slovensko. Matt Duchene (CAN), autor druhé kanadské branky, odchází na trestnou lavici za hákování.
26:20
Derick Brassard mířil na vzdálenější tyčku, ale puk letěl těsně vedle branky Slovenska.
25:58
V poslední době jsme střelu neviděli, hra se ve středním pásmu.
24:40
Obrovská šance Slovenska na snížení skóre! Jeden z hráčů v modrém byl sám před odkrytou brankou, ale nedokázal do ní dostat kotouč.
23:53
Naši východní sousedé přežili oslabení a už jsou v pěti.
23:38
Kanada je dlouhou dlouho v útočné třetině, ale hodně střel zblokují obětaví Slováci.
22:42
Domácí jsou hodně aktivní před Hudáčkem a zásobují ho sprškou střel. Slovenský gólman zatím odolává.
21:53
Slováci budou hrát v početní nevýhodě. Vladimír Dravecký (SVK) bude pykat za nedovolené bránění.
21:38
Teď už ale opět hra v pásmu Slovenska, které se brání. Corey Perry už se dostával do dobré šance, ale v poslední chvíli ho slovenský hráč vyvedl z rovnováhy.
20:45
Úvod první třetiny zatím sympatický od Slováků. Další šanci musel likvidovat gólman Kanady.
20:25
Hned v úvodu měl šanci Libor Hudáček, jenž se vytočil zpoza branky. Talbot byl včas na svém místě.
20:01
STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ:

Střely na branku: 14 – 4
Vyloučení 1 – 2

Kanada – Ryan O'Reilly (7:23)
Slovensko – Ivan Švarný (7:36)
První třetina nabídla především ofenzivní hokej v podání kanadských borců. Ti byli většinu času s pukem na hokejkách usazeni ve slovenské třetině a vyzkoušeli Hudáčkovu pozornost hned čtrnáctkrát! Slováci mohou být rádi, že prohrávají jen o dvě branky.
20:00
19:40
Hraje se ve třetině Slováků, na další gól už to ale nevypadá.
18:30
Zasloužená druhá branka Kanady. Slováci znovu zaváhali v rozehrávce, přihrávku naslepo zachytil na zadním mantinelu Marchand a okamžitě hledal spoluhráče. V ideální pozici byl coloradský MATT DUCHENE, který dostal puk na hůl a z první prostřelil Hudáčka do horní poloviny branky. Asistence: Brad Marchand.
17:22
Hodně zajímavá situace před slovenskou brankou. Hudáček se srazil s forvardem Kanady a puk si to pomalu šinul do branky. Byl ale tak pomalý, že jej stihl obránce Slováků včas odklidit.
16:44
Slovensko se snad poprvé podívalo na další dobu do útočného pásma. Cama Talbota ale stejně nezaměstnalo.
15:52
Slováci se teď pokouší založit útočnou akci, ale Kanada hraje s velkým nasazením a nechce jim dát ani kousek ledu zadarmo.
14:58
Kanada je ale stále v tlaku. Svým hbitým pohybem činí Slovákům velké problémy. Tak tomu bylo ostatně i v předchozích zápasech.
13:46
Tým, který je pro dnešek vedený jako domácí, přesilovou hru nevyužil. Jaroš už je na ledě.
13:16
Kanada je ve velkém tlaku, ale Hudáček je zatím v klidu. Slováci vykrývají střely.
11:46
Šance Kanady na navýšení vedení. Na trestnou lavici je vykázán obránce Christian Jaroš (SVK), jenž podrazil Kanaďana.
11:09
Tak tentokrát už to vyšlo. Brassard po vyhrané buly přihrál od levého mantinelu na modrou čáru, kde si obránce MORGAN RIELLY odbruslil s pukem na střed, a jeho nahození skončilo až za zády překvapeného Hudáčeka. Ten měl nejspíše zakrytý výhled, protože reagoval hodně pozdě. Asistence: Derick Brassard.
11:03
Kanada tlačí, ale stále je to bez gólu. Nyní výborně vystihl chybu v rozehrávce Taylor Hall, který vybídl do zakončení Dericka Brassarda. Centr Rangers se svým pokusem nepochodil.
10:01
Další závar před Hudáčkem. Gallagher a Marchand se jako buldoci snažili dopravit puk za jeho záda. Neúspěšně.
09:40
Slováci jsou v plném počtu.
09:38
Po střele Matta Dumby se sjeli Kanaďané před branku, ale Hudáček kotouč podržel v rukavici.
09:03
Slovensko se po dlouhé době osvobozuje, Kanadě už z přesilové hry moc nezbývá.
08:18
Velká šance Kanady! Před Hudáčkem operoval Corey Perry a Derick Brassard, oba se snažili procpat puk za gólmana důrazem, ale rozhodčí nakonec píská hráče v brankovišti.
08:01
Matt Duchene dostal dobrou přihrávku a pálil osamocený na pravém kruhu. Hudáček skvěle zasáhl!
07:40
Jako druhý usedne na lavici hanby Peter Cehlárik (SVK). Kvůli jeho hákování se bude muset Slovensko dvě minuty bránit.
06:21
Michael Matheson nahazoval puk od modré čáry, ale ten nakonec k Hudáčkovi ani nedošel.
05:41
Stone se vrací na led a Kanada už má opět všechny hráče.
05:07
Slováci byli znovu chvíli v pásmu, ale vlastními nepřesnostmi se o něj ihned připravili.
04:34
Po Réwayově přihrávce pálil tvrdě od modré čáry Martin Bakoš, Talbot zakročil dobře a ukryl puk do výstroje.
03:41
Mark Stone (CAN) je prvním vyloučeným hokejistou utkání. Dostává menší trest za nedovolené bránění.
03:32
Z levého kruhu zkoušel štěstí Mark Scheifele z Winnipegu Jets. Hudáček byl u tyče dobře postavený.
02:43
Matt Duchene šikovně tečoval střelu Morgana Riellyho od modré čáry, ale přestože ji usměrnil o pořádný kus směrem k bráně, stále to nestačilo.
01:41
Boone Jenner se vytočil zpoza brány a chtěl překvapit Hudáčka. Ten se ale ošálit nenechal a Slováci pokračují s čistým kontem.
01:12
Kanada je od počátku utkání v tlaku, Slováci se jen brání.
00:41
Skvělá šance Maxe Domiho, který číhal před bránou připraven na nahrávku Scheifeleho zpoza branky! Hudáček předvedl úspěšný zákrok.
00:20
Jako první se do útočné třetiny dostala Kanada. Střelu od modré čáry si připsal vancouverský obránce Chris Tanev.
00:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše a za chvíli začínáme!

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Matheson, Hutton – Stone, Scheifele, Domi – Perry, Brassard, Hall – Gallagher, O'Reilly, Jenner – Duchene, McDavid, Marchand – Reinhart

Slovensko: J Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera, Švarný, Meszároš, Graňák, Mikuš, Jaroš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Daňo, Réway, Bakoš – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Cehlárik, Skalický, Lušňák

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Olenin – Lazarev (oba RUS), Kaderli (SUI).
SLOVENSKO
Slováci mají na turnaji největší problémy sami se sebou. Po počátečních výhrách nad slabým Maďarskem a Francií nestačili svěřenci Zdeno Cígera na outsidery z Německa a Běloruska, nálada v kabině podle všeho také není ideání. Slováci se navíc potýkají s marodkou, která se stále rozrůstá, což také na pohodě nepřidá.

Naši východní bratři jsou sice zatím čtvrtí ve skupině B, to by se ovšem velmi brzo mělo změnit. Poslední tři duely ve skupině totiž sehrají proti nejsilnějším týmům, čeká je postupně Kanada, Finsko a USA. Bylo by tak spíše překvapením, kdyby se Slováci i přesto nakonec probojovali do čtvrtfinále. Počkejme si, zda se do zápasu s Kanadou něco změní.

KANADA
Země, jež má ve znaku javorový list, je zatím nejsuverénnějším mančaftem šampionátu. Ani v jednom z úvodních čtyř mačů svěřenci Billa Peterse nezaváhali a pokaždé dali alespoň pět gólů. Vysoce ceněná je především výhra 5:1 z prvním zápasu proti Americe. Zabrat dostala Kanada překvapivě ve čtvrtečním duelu s Německem, které kladlo dlouho odpor, a po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2. Ve třetí části museli Kanaďané zabrat a konečné vítězství 5:2 nebylo úplně bez boje.

Kanada má po čtyřech utkáních plný počet dvanácti bodů, což se ostatně dalo očekávat. Vyhřívá se tak na první příčce skupiny B, o kterou by mohlo přijít zřejmě jen v případě porážky na závěr skupiny s Finskem. Do té doby totiž javorové listy nastoupí proti týmům Slovenska a Francie, které by měly hravě porazit.

3. Matt Duchene – 6 bodů (2+4)
Zdravím všechny fanoušky hokejového Mistrovství světa 2016 v Rusku! Program skupiny B, která se odehrává v Petrohradu, dnes uzavře zajímavý souboj Kanady, jež dosud nebyla poražena, a našich východních sousedů ze Slovenska. To teď potřebuje každý bod a po prohrách s outsidery bude mít o motivaci postaráno. Sledujte náš textový online přenos od 19:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.