Ve třetí dvacetiminutovce padl pouze jeden gól, který byl však rozhodující pro konečné skóre. Čeští hokejisté se loučí s Ústí nad Labem výhrou 2:1. Druhou vstřelenou brankou se prezentoval ve čtyřicáté čtvrté minutě Tomáš Kundrátek.

Z Ústí nad Labem je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Přeji hezký víkend. Tereza Koštálová
Střely na branku: 25:19.

První třetina: 14:2.
Druhá třetina: 8:12.
Třetí třetina: 3:5.
Statistiky utkání:

Branky: 31. Zaťovič (Holík, Jank), 44. Kundrátek (Kempný, Koukal) – 21. Pietta (Brandt, Flaake).
Vyloučení: 2:6, navíc N. Goc (GER) 10 min. OT [NARZ].
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 4:5 (1:1, 2:3, 1:1).
Ofsajdy: 1:2 (1:1, 0:0, 0:1).
Vyhraná vhazování: 15:30 (6:8, 4:14, 5:8).
Nejlepší hráči střetnutí:

Česká republika: Dominik Furch.
Německo: Marcel Goc (0+0).
59:50
Utkání se dohrává za potlesku a pokřiku: "Kdo neskáče, není Čech!"
59:40
Radil střílel na prázdnou branku, ale Němci ho včas zastavili.
58:40
Němci zkouší hru bez brankáře.
58:05
Červenka nahrával zpoza branky, ale puku se nikdo před svatyní Německa nezmocnil.
57:23
Postavení mimo hru hostů.
57:11
Češi drží puk na svých čepelích co nejdále od své branky.
56:02
Jank nahodil do útočného pásma. Stadionem probíhá mexická vlna.
Dnešní utkání sledují 4 124 diváci.
55:52
Komerční přestávka.
54:20
Češi si hlídají své těsné vedení a kontrolují hru.
53:50
Hrabal z předbrankového prostoru Pielmeiera nepřelstil.
53:27
Němci se provinili icingem.
52:50
Dělovka Dannera neslavila úspěch.
52:21
Zakázané uvolnění hokejistů České republiky po daleké nahrávce Hrabala na Červeného, který na puk nedosáhl.
51:58
Ullmannova střela přes Furcha neprošla.
50:03
Kempný vystřelil vedle.
48:41
Německo si vytváří útočné kombinace na ofenzivní třetině ledové plochy.
47:25
47:12
Schütze jel sám na branku, ale ve finální fázi selhal, když nenalezl recept na Furcha.
46:56
46:25
Kundrátek z levého kruhu promáchl.
45:15
Zakázané uvolnění Česka v přesilové hře.
44:56
Nikolai Goc (GER) se jde opět posadit na trestnou lavici, ale nyní na dvě minuty za sekání.
43:36
Česko právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Petr Koukal od modré čáry nahrál Michalu Kempnému, který zahlédl volného TOMÁŠE KUNDRÁTKA u opačné tyče. Druhý úspěšný střelec České republiky už pouze vstřelil touš do branky z těsné blízkosti. Asistence: Michal Kempný, Petr Koukal.
43:20
Kempný po dlouhé kombinaci Pielmeiera nepřekonal.
42:49
Nedovoleným bráněním se provinil Denis Reul (GER), za což si bude muset odsedět menší trest.
41:24
Flaake zkoušel střelecké štěstí lobem, Furchova lapačka připravena.
40:39
40:12
Kohl zamířil od útočné modré čáry vedle.
40:01
Zahajovací vhazovaní třetí periody potřetí ovládli hosté, tentokrát zvítězil Marcel Goc.
40:01
Druhé dějství začali lépe Němci, kteří díky Danielu Piettovi vedli už po padesáti pěti vteřinách. Následně se hráči z České republiky několikrát pokusili o prostřelení Tima Pielmeiera, ale využít šanci dokázal až Martin Zaťovič ve třicáté první minutě. Ve druhé části byli diváci také svědky desetiminutového osobního trestu, který inkasoval Nikolai Goc v čase 28:37 min. za hru vysokou holí.
Střely na branku:

Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky: 31. Zaťovič (Holík, Jank) – 21. Pietta (Brandt, Flaake).
Vyloučení: 2:4, navíc N. Goc (GER) 10 min. OT [NARZ].
Bez využití.
Zakázaná uvolnění: 1:1, 2:3.
Ofsajdy: 1:1, 0:0.
Vyhraná vhazování: 6:8, 4:14.

Další třetina začne přibližně v 19:37 hod.
40:00
39:30
Kink neúspěšně tečoval nahrávku Akdaga.
38:50
Zaťovičovu střelu v oslabení zblokoval Macek do ochranné sítě.
38:39
Za podražení se posadí na dvě minuty do boxu trestoměřičů Milan Doudera (CZE).
37:58
Kempný od levého mantinelu vystrašil brankáře Německa.
37:10
Hrabalova rána k Pielmeierovi nedošla.
36:18
Jank z protiútoku si z levé strany s Pielmeierem neporadil.
35:17
Střelu Flaakeho Furch chytil. Komerční přestávka.
31:55
Čechům se podařilo vyvést touš z obranné třetiny.
30:57
Josef Hrabal (CZE) si posedí na dvě minuty na trestné lavici za krosček.
30:41
Petr Holík přihrál MARTINOVI ZAŤOVIČOVI skrz brankoviště k opačné tyči. Úspěšnému střelci stačilo už pouze vsítit puk do odkryté branky. Asistence: Petr Holík, Bohumil Jank.
30:37
29:58
Schütz vyhodil puk ke svatyni Furcha.
28:37
Nikolai Goc (GOC) obdržel dvouminutový + desetiminutový osobní trest za naražení zezadu. Dvě minuty odpyká Mirko Höfflin. Nikolaiem Gocem byl faulován Milan Doudera. Komerční přestávka.
28:00
Rutta nemířil přesně.
27:51
Hostům se připisuje třetí zakázané uvolnění.
26:05
Holíkova střela byla brankářem hostů chycena.
24:50
Gulašova střela neprošla přes obranu soupeře.
23:40
Dočekal střílí z levého kruhu, Pielmeier připraven.
22:20
Němci pozorně brání střední pásmo.
21:03
Zakázané uvolnění německého mužstva.
20:55
Německo právě vstřelilo branku!
Německo se dostává v první minutě druhého dějství do vedení po nenápadné střele DANIELA PIETTY. O vstřelené brance rozhodlo až po pár vteřinách rozsvícené červené světlo brankového rozhodčího. Asistence: Marcel Brandt, Jerome Flaake.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé třetiny uspěl Daniel Pietta.
20:01
V zahajovací třetině druhého utkání v Ústí nad Labem mezi Českou republikou a Německem měli více ze hry Češi. Tuzemská reprezentace Němce překonávala i ve střelách, kterých má za první dvacetiminutovku o dvanáct více. Ve třetí minutě byl vysokou hokejkou při vhazování zasažen Roman Horák, jenž zatím do hry od tohoto okamžiku nezasáhl. Stejně jako v prvním zápase končí první část bezbrankově.

Statistiky úvodního dějství:

Bez branek.
Vyloučení: 0:3.
Zakázaná uvolnění: 1:1.
Ofsajdy: 1:1.
Vyhraná vhazování: 6:8.

Další třetina začne přibližně v 18:46 hod.
20:00
19:47
První třetina se už pouze dohrává na středu hřiště.
18:57
Pokus Holíka končí v lapačce Pielmeiera.
18:17
Flaake si po přihrávce Brandta na Furcha nepřišel.
17:46
17:15
Kempný předal kotouč Kundrátkovi, jehož střelu z levé strany německá defenziva zblokovala.
16:20
Němci vyhazují.
15:46
Bernhard Ebner (GER) obdržel dvouminutový trest za podražení.
15:33
Ullmann čistě obral Hrušku o puk.
14:56
Červenka se z pravého kruhu neprosazuje.
13:43
Němci se dostali do útočné části hřiště, avšak branku Furcha neohrozili.
12:47
Kundrátkova provizorní střela končí v moci Pielmeiera, komerční přestávka.
12:09
Hruška nevystřelil podle svých představ.
11:40
Zámorského tvrdou ránu gólman Německa od pravého mantinelu vychytal.
10:20
Zakázané uvolnění Čechů, vhazuje se po levé ruce Pielmeiera.
10:00
Němci se provinili postavením mimo hru.
09:34
Kundrátek střelou od modré lajny minul branku hostů.
08:56
Němci aktivně napadají rozehrávku Čechů, kteří mají problémy dostat se z vlastní třetiny.
07:45
Macek protečoval do útočného pásma přihrávku Reula, ale puku se zmocnili Češi.
07:24
Ofsajd České republiky, následuje komerční přestávka.
06:58
Červený se chystal ke střele z mezikruží, ale obránci soupeře ho včas sevřeli.
06:23
05:45
Vincour z pravé strany hostujícího gólmana nepřekonal.
04:52
Němcům se podařilo vyhodit.
04:05
V dobré střelecké pozici se zjevil Červenka, který si ale s překonáním německého brankáře neporadil.
03:40
Česká republika kombinuje v ofenzivní třetině.
03:01
Češi se špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.
02:23
Při buly zahrál Simon Danner (GER) vysokou holí, za což inkasuje dvojitý menší trest. Vysokou hokejkou zasáhl Romana Horáka, který míří do kabiny na ošetření.
02:21
Červený vyhazuje na icing, vhazovat se bude po levici Furcha.
01:38
Hruška nahodil touš do ofenzivního pásma.
00:58
Rutta střílel od modré útočné čáry, Pielmeier vyrazil.
00:26
Koukal hledal Radila, ale jeho přihrávky se zmocnila obrana Německa.
00:01
Na úvodním buly úspěšnější hosté.
00:01
Stadionem znějí hymny obou celků.
Hrát se bude třikrát dvacet minut čistého času, přestávka bude trvat sedmnáct minut. V případě remízy bude následovat po tříminutové pauze pětiminutové prodloužení, případně po úpravě ledové plochy nájezdy.
Češi nastupují v dresech bíločervených, Německo zvolilo černožluté dresy.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Jan Hribik, René Hradil.
Čároví rozhodčí: Vít Lederer, Miroslav Lhotský.

Česko: Furch (Jakub Kovář) – Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Jank, Hrabal, Krejčík – Radil, Koukal, Vincour – R. Červenka, Holík, T. Zohorna – Kašpar, J. Hruška, Zaťovič – Gulaš, Horák, Červený – Dočekal. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Jiří Kalous.

Německo: Pielmeier (Niederberger) – Akdag, Ebner, Reul, N. Goc, Müller, Kohl, Brückner – Flaake, Pietta, Brandt – Macek, Schütz, Krammer – Höfflin, M. Goc, Ullmann – Kink, Danner, Buchwieser. Trenéři: Marco Sturm, Christian Künast.

Rozhodčí: Hribik, Hradil – Lederer, Lhotský.
Celková bilance utkání České republiky s Německem:

41 zápas: 33 výhry České republiky, 2 remízy, 6 porážek České republiky; skóre: 168:82; nejvyšší výhra České republiky: 9:1 (21. 3. 1996, Amberg, přátelsky); nejvyšší výhra Německa: 7:1 (31. 8. 1996, Garmisch-Partenkirchen, Světový pohár).
Bilance mezistátních utkání v Ústí nad Labem:

- 25. 9. 1972: Československo – NDR 2:2 (přátelsky)
- 5. 1. 1977: Československo – SRN 3:1 (přátelsky)
- 7. 4. 1986: Československo – NDR 11:2 (přátelsky)
- 29. 8. 2007: Česká republika – Německo 2:4 (přátelsky)
- 6. 4. 2016: Česká republika – Německo 7:2 (Euro Hockey Challenge)
Přehled posledních utkání České republiky s Německem:
- 3. 9. 2004, ČR – SRN 7:2 (Praha, Světový pohár)
- 3. 5. 2005, ČR – SRN 2:0 (Vídeň, MS)
- 15. 2. 2006, ČR – SRN 4:1 (Turín, ZOH)
- 3. 5. 2007, ČR – SRN 0:2 (Mytišči, MS)
- 29. 8. 2007, ČR – SRN 2:4 (Ústí nad Labem, přátelsky)
- 30. 8. 2007, ČR – SRN 4:2 (Karlovy Vary, přátelsky)
- 11. 4. 2009, ČR – SRN 6:2 (Regensburg, přátelsky)
- 12. 4. 2009, ČR – SRN 5:3 (Ingolstadt, přátelsky)
- 9. 5. 2011, ČR – SRN 5:2 (Bratislava, MS)
- 13. 4. 2012, ČR – SRN 3:2 po prodloužení (České Budějovice, Euro Hockey Challenge)
- 14. 4. 2012, ČR – SRN 3:2 po samostatných nájezdech (České Budějovice, Euro Hockey Challenge)
- 15. 5. 2012, ČR – SRN 8:1 (Stockholm, MS)
- 12. 4. 2013, ČR – SRN 3:1 (Regensburg, Euro Hockey Challenge)
- 13. 4. 2013, ČR – SRN 3:1 (Selb, Euro Hockey Challenge)
- 10. 5. 2015, ČR – SRN 4:2 (Praha, MS)
- 6. 4. 2015, ČR – SRN 7:2 (Ústí nad Labem, Euro Hockey Challenge)
Favoritem dnešního klání je podle sázkových kanceláří Česká republika.