Ze souboje o bronz je to tedy vše. Za dvě hodiny startuje finále mezi Kanadou a Finskem.
Pavel Dacjuk přebíra cenu za třetí místo sborné na turnaji!
Bronz ruských hokejistů oceňuje také plná moskevská hala, která tleská, když se na kostce objevuje Oleg Znarok.
Rusové si podávají ruce se svým soupeřem a jedou si pro bronzové medaile, které jim předá Vladislav Treťjak. Svěřenci Olega Znaroka si nechávají medaile na krku.
Frank Vatrano a Sergej Bobrovskij přebírají od Vladislava Treťjaka cenu pro nejlepší hráče utkání.
Ve třetí třetině se podařilo snížit Franku Vatranovi a vypadalo to, že Američané Rusy ještě potrápí, skvělý Mozjakin ale v 54. minutě přidal další ruskou branku a sny USA o bronzových medailích se rozplynuly. Sedm sekund před koncem utkání zvýšil na konečných 7:2 Vadim Šipačjov.
Rusko získává na Mistrovství světa v ledním hokeji 2016 bronzové medaile, tým USA se musí smířit se čtvrtým místem.
59:53
Rusko právě vstřelilo branku!
Svěřenci Olega Znaroka využívají přesilovou hru sedm sekund před koncem utkání. VADIM ŠIPAČJOV obdržel od Dadonova perfektní přihrávku na pravý kruh a nejlepší ruský hráč na turnaji trefil přesně k tyči Condonovy brány. Asistence: Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.
59:32
Kuzněcov kombinoval s Dacjukem před Condonem, Američané nakonec vyhazují.
59:10
Mozjakin projel do útočného pásma a stále drží puk na své hokejce.
58:53
Ještě jedna přesilová hra pro Rusko. Američané hráli v šesti.
58:05
Kalinin ukázal svou rychlost u levého mantinelu, natlačil se před Condona, tísněn obráncem ale neuspěl.
57:44
Vojnov musí rozjet další akci až zpoza vlastní brány.
57:17
Američané zvládli oslabení, Larkin je zpět na ledě.
57:01
Ovečkinovu střelu od modré čáry si vychutnal Condon v lapačce.
56:25
Dadonov našel dobře postaveného Šipačjova, ten ale další gól do své sbírky nepřidal.
56:00
Orlovova střela od modré čáry byla zblokována, následně byl před bránou v dobré šanci Tělegin, k dorážce se ale nedostal.
55:17
Larkin inkasuje dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra pro Rusko.
54:56
Ljubimov vybojoval kotouč v útočném pásmu a našel najetého Ovečkina, kterému ale utekl puk z hokejky. Ruské superhvězdě tento turnaj opravdu příliš nevychází.
54:46
Plotnikov s Orlovem ujížděli v přečíslení dva na jednoho, Plotnikov vzal celou situaci na sebe, střela na lapačku se ale neujala. Obránce Washingtonu se po svém spoluhráči trošku vyčítavě ohlédl.
54:32
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před ruským brankářem.
54:16
Dnešní utkání sleduje 12043 diváků!
54:12
Plotnikova přihrávka nikoho v útočném pásmu nenašla.
53:13
Pokud ještě někdo pochyboval o Rusech s bronzovými medailemi na krku, už je nejspíše přesvědčen, že tomu tak opravdu bude. Rusové vedou necelých sedm minut před koncem třetí třetiny o čtyři branky. Mezi kruhy se objevil nepokrytý SERGEJ MOZJAKIN, který po povedené přihrávce od kapitán Dacjuka překonal Condona. Asistence: Pavel Dacjuk.
52:25
Na druhé straně zkoušel projít Connor, rovněž neúspěšně.
51:40
Širokov s Mozjakinem hodně nebezpečně najížděli na americkou branku, první jmenovaný vzal celou situaci na sebe, ale netrefil se za záda Condona.
51:03
Šipačjov neudržel puk v útočné třetině.
50:15
Schroeder se hned po buly ve středním pásmu vydal rovnou před Bobrovského, až byl před ruským gólmanem úplně sám, bekhendovým pokusem ale neuspěl.
50:02
Vatrano z levé strany hodně rychle nabruslil před Bobrovského, ruský gólman jeho příležitost zmařil, Vojnov však následně amerického útočníka nepříjemně natlačil na branku, se kterou ještě Vatrano vztekle mrštil.
49:30
Ljubimov napadá Murphyho, americký obránce ale neměl s rozehrávkou problém.
48:55
Hendricks se opět snaží získat pro svůj tým útočné pásmo, ani ve spolupráci s Nelsonem se mu to však nepodařilo.
48:20
Jemelin si počíhal u mantinelu na Hendrickse, který se prodral do útočného pásma.
48:04
Američané se snaží. Maroon se pěkně protáhl útočným pásmem a střelou zápěstím se pokoušel překonat Bobrovského. Ruský gólman opět dobře zasáhl.
47:41
Za vlastní bránou čeká Bělov, než mu dostřídají spoluhráči.
46:47
Tečovaná střela Santiniho nadělala Bobrovskému problémy, mezi tři tyče ale nakonec nemířila.
46:04
Larkin si naložil moc velké sousto v útočném pásmu a musí se hodně rychle vracet, Ljubimov má totiž rychlé nohy.
45:42
Zakázaným uvolněním se provinili Rusové.
45:26
Pěkná střela Schroedera končí ve výstroji Bobrovského. Vhazovat se bude po levici ruského gólmana.
45:07
Širokov vybojoval puk v útočné třetině a Matthewsovi se nedaří ho od něj odstavit.
44:29
Marčenko po vhazování ve středním pásmu pouze poslal kotouč na americké hokejky.
43:42
USA právě vstřelilo branku!
Nádherná akce v podání Davida Warsofskeho a FRANKA VATRANA. Warsofsky projel středem útočného pásma, poslal kotouč na pravý kruh spoluhráči, který si už s nabídnutou příležitostí skvěle poradil. Asistence: David Warsofsky.
42:25
Condon kryje střelu od modré čáry a přerušuje hru.
41:57
Na druhé straně sám před Condonem Šipačjov, hráč s nejlepším kanadským bodováním na turnaji ale tentokrát neskóruje.
41:38
Nakonec se Larkin dostal do velké šance, nepodařilo se mu ale přehodit beton ruského gólmana.
41:13
Larkin se pokoušel napadat ruskou rozehrávku už v zárodku, ale neúspěšně.
40:37
Matthews tečoval střelu od modré čáry, Bobrovskij ale byl pozorný.
40:26
První sekundy zatím spíše nepřesné, kotouč často měnil majitele a nakonec končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Bobrovským.
40:01
Do třetí třetiny nastoupil v bráně USA Mike Condon.
40:01
Rusové mají po dvou třetinách hodně dobře nakročeno k tomu, aby se jim po utkání na krku leskly bronzové medaile. Po brankách Tělegina a Dadonova sice snížil Frank Vatrano, sborná si však vzala téměř okamžitě čtyřbrankové vedení zpět, když se pohotovou dorážkou prezentoval Artěmij Panarin. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 16:59.
40:00
39:45
Za vlastní bránou hraje Murphy, do konce druhé třetiny se už nejspíše nic nestane.
39:30
Domácí hrají v plném počtu.
39:06
Matthewsovi nesedla rána a Rusové vyhazují.
38:37
K dobrým pokusům se dostali nyní Američané, Bobovskij ale zneškodnil jak střely, tak dorážky.
38:06
Kinkaid raději přerušil hru. Před dojíždějícím Šipačjovem přikryl kotouč.
37:46
Maroon dostal od Connora pěknou přihrávku na levou tyč, americký forvard udělal rychlou otočku a chtěl procpat puk za brankovou čáru, to se mu ale nepovedlo a rozhodčí nakonec vykazují hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
37:30
Přesilová hra pro USA. Kalinin fauloval kolenem protihráče u vlastní brány a zavírají se za ním vrátka trestné lavice.
37:17
Další střelu Američanů Bobrovskij raději podržel a přerušil hru.
36:57
Ovečkinovi se nepodařilo vystřelit přes dobře bránícího Widemana.
36:17
Matthews povedenou zadovkou našel Vatrana, který mířil mezi betony gólmana Bobrovského, ale neúspěšně.
35:22
Ovšem Rusové si berou čtyřbrankové vedení rychle zpět. ARTĚMIJ PANARIN přihrál na modrou čáru Antonu Bělovovi, jehož rána rozezněla Kinkaidovu tyč. Mladý ruský snajpr se dostal znovu ke kotouči a bez problému jej poslal do odkryté klece. Asistence: Anton Bělov, Maxim Čudinov.
34:29
Američané využívají přesilovou hru! Střela FRANKA VATRANA z pravého kruhu zamířila přesně pod Bobrovského vyrážečku a americký útočník tak maže nulu na světelné tabuli. Asistence: David Warsofsky, Brock Nelson.
34:05
Svěřenci Olega Znaroka se rychle osvobozují, Nelson však znovu dostává svůj tým do pásma.
33:55
Alexej Marčenko si jde odpočinout na trestnou lavici poté, co sekl soupeře ve vlastní třetině.
33:53
Američané bojují, ale Motte byl proti dvěma ruským hráčům v rohu kluziště bez šance.
32:49
Lahůdka v podání Artěmije Panarina a JEVGENIJE DADONOVA. Mladý útočník Chicaga si v přečíslení dvou na jednoho počkal na vhodnou chvíli, poslal puk druhému jmenovanému před prázdnou bránu a Kinkaid se pouze bezmocně ohlédl. Chris Wideman po čtvrtém inkasovaném gólu vzteky zlomil hůl o horní tyč americké brány. Asistence: Artěmij Panarin, Vadim Šipačjov.
32:01
Bělov přešel modrou čáru, ale nepřesná rozehrávka jeho spoluhráčů rychle Rusy vyhání z útočné třetiny.
31:55
Fasching si najel z pravé strany a vystřelil na ruského gólmana, ten však stále drží nulu.
31:25
Bekhendový pokus Hendrickse nemířil mezi tři Bobrovského tyče.
31:00
Ovečkinova přihrávka doputovala až ke Kuzněcovovi, který v ideální pozici nedokázal prostřelit Kinkaida.
30:27
Vatrano byl v ofsajdu, čárový rozhodčí vykazuje Američany z útočného pásma.
29:36
Domácí výběr udělal další důležitý krok k zisku bronzových medailí. Pavel Dacjuk našel perfektním pasem z rohu kluziště před brankou postaveného IVANA TĚLEGINA, který pouze nastavil čepel a poslal puk pod horní tyč Kinkaidovy brány. Asistence: Pavel Dacjuk, Sergej Mozjakin.
29:20
Tělegin upadl s pukem v rohu útočného pásma, Rusové se přesto zvládli udržet ve třetině.
28:40
Ovečkin v přečíslení hledal křižným pasem Kuzněcova, tomu ale poskakující kotouč přeskočil čepel hole.
28:28
Plotnikov zbytečnou kličkou na modré čáře vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:09
Zakázané uvolnění vrací hru před ruského gólmana.
28:05
Bekhendovou střelu Connora z blízkosti vyrazil Bobrovskij maskou.
27:44
Bobrovskij rozehrál zpoza brány pouze k Hanifinovi. Američané drží pásmo.
27:26
Ofsajd zastavuje útočnou akci hokejistů USA.
27:00
Tělegin nedokázal zpracovat kotouč u mantinelu, čehož využívá Warsofky.
26:57
Hra je přerušena, kotouč se ocitl na americké střídačce.
26:31
Matthews hledal spoluhráče před bránou, kde dobře zapracoval Marčenko.
26:05
Ovečkin dostal přihrávku v útočném pásmu, mezi třemi protihráči s ní ale nedokázal naložit dle představ
25:20
Larkin si dobře najel z levé strany a vyslal prudkou střelu na Bobrovského, ruský gólman ale zneškodnil jeho akci z přehledem.
24:22
Povedená akci Murphyho, Comphera a Maroona, ani teď se však Američané nemohou radovat z první branky v utkání.
23:39
Na druhé straně v přečíslení dvou na jednoho zakončoval Nelson, v rozhodující fázi ale netrefil puk.
23:15
Tělegin v obrovské šanci, u levé tyče dorážel do americké brány, ale nepodařilo se mu přehodit Kinkaidův beton.
22:48
Začíná zkrácené ruská přesilová hra.
22:46
Mozjakin úplně sám mezi kruhy netrefil Kinkaidovu klec!
22:04
Hanifin zavezl kotouč do útočného pásma, kde se nakonec k povedené střele dostal Nelson, Bobrovskij byl ale připraven.
21:52
Síly na ledě se vyrovnají. V útočném pásmu fauloval Larkin a inkasuje dvě minuty za sekání.
21:39
Widemanova střela od modré čáry byla hodně nepřesná.
21:14
Rusové se rychle osvobozují a vyhazují kotouč až za Kinkaida.
20:39
Tělegin už sedí na trestné lavici za napadení.
20:39
Tělegin se řítil po pravé straně směr Kinkaid, zakončit se mu sice nepodařilo, nicméně ruský forvard tvrdě smetl amerického gólmana a bude se vylučovat.
20:21
Vatranova střela hned po buly nadělala Bobrovskému problémy a raději přerušil hru.
20:12
Rusové ale nepřesně rozehráli. Zakázané uvolnění.
20:05
Kuzněcov po vhazování zakládá další útočnou akci.
20:01
Po první třetině vedou domácí Rusové nad Američany 2:0. Nejprve se prosadil Vjačeslav Vojnov, který střelou od modré čáry rozradostnil moskevskou halu poprvé. Druhou branku přidal v přesilové hře Sergej Mozjakin, když skvěle umístil střelu z levého kruhu přesně do horního růžku Kinkaidovy brány. Američané ale i včera proti Kanadě ukázali, že prohrávat 0:2 po první třetině nic neznamená. Uvidíme, zda se povede svěřencům trenéra Hynese něco podobného, jako v semifinálovém utkání. Další třetina startuje přibližně v 16:04.
20:00
19:39
Druhá část přesilové hry se Američanům vůbec nepovedla, Rusové jsou již v plném počtu.
19:26
Nelson hodně nepřesně rozehrál a do protiútoku se mohl vydat Šipačjov, který se dostal i k finální střele. Tu si Kinkaid raději podržel mezi betony.
18:46
Rusové se osvobozují a posílají na led čerstvé síly.
18:02
Larkin šikovně hledal Motteho před bránou, americký útočník jen těsně nedosáhl na puk.
17:45
Matthews na vhazování proti Kalininovi úspěšnější.
17:45
Widemanova rána trefila Plotnikova do brusle a kotouč následně zamířil do ochranné sítě.
17:39
Čudinov si hodně tvrdě vyšlápl u americké střídačky na Comphera a dle rozhodčích to už bylo za hranicí pravidel. USA má k dispozici další přesilovou hru.
17:32
Orlov prudkou ránou trefuje Kinkaida do masky, rozhodčí se rozhodl přerušit hru.
17:22
Bělov šikovně zastavil kotouč ještě na modré čáře.
16:54
Orlov musí s pukem až za Bobrovského, který si v posledních minutách moc nezachytal.
16:23
Dacjuk s Mozjakinem a Těleginem opět zatápějí svěřencům Johna Hynese v obranném pásmu.
15:43
Vhazování před Kinkaidem zvládl Matt Hendricks a vydává se se spoluhráči na útočný výlet.
15:19
Orlov si na modré čáře počkal na Schroedera a nasadil mu bodyček, že americký forvard potřeboval nějaký čas, aby se vzpamatoval.
15:05
Důraz Plotnikova před Kinkaidem se nelíbil americkým obráncům, nicméně gólman New Jersey neměl kotouč ve své moci.
14:57
Plotnikov bojuje s Matthewsem za americkou bránou.
13:41
Tak to byla nádherná rána v podání SERGEJE MOZJAKINA. Ruský snajpr se napřáhl na levém kruhu a poslal černou pryž přesně do horního růžku Kinkaidovy brány. S tím opravdu nemohl americký gólman nic dělat. Asistence: Pavel Dacjuk, Dmitrij Orlov.
13:28
Mozjakin hledal najíždějícího Kuzněcova neúspěšně.
13:10
Motte hned po buly vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
13:02
Na trestnou lavici odchází Steve Santini za hákování. Rusové si vyzkouší přesilovou hru.
12:55
Povedená akce Orlova. Jeho bekhendová střela nadělala Kinkaidovi velké problémy. Gólem akce sice nekončí, bude se ale vylučovat, rozhodčí má zdviženou pravici.
12:05
Ovečkin si nezpracoval ideálně kotouč bruslí ve středním pásmu. Hrají opět Američané.
11:15
Čudinov nezvládl souboj v útočném pásmu a musí se rychle vracet, jeho protihráči se totiž vydávají směr Bobrovského brána.
10:49
Hodně důrazný v brankovišti Bobrovského byl Nelson, což se vůbec nelíbilo obráncům sborné, tak mu do dali značně pocítit.
10:41
Rusové jsou v plném počtu.
09:57
Kalinin s Plotnikovem jeli v oslabení do přečíslení dvou na jednoho, přihrávka na Plotnikova ale byla dost nepřesná.
09:40
Svěřenci Hynese se ale do útočné třetiny rychle vracejí.
09:20
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Rozhodčí vykazuje Američany ven z pásma.
09:10
Rusové se osvobozují.
08:55
Foligno dobře zachytil vyhození Rusů a jeho spoluhráči tak mohou dále kombinovat v pásmu.
08:41
První přesilovou hru si zahrají Američané. Šipačjov po střele nechtěně zasáhl protihráče holí do obličeje a putuje na trestnou lavici.
08:39
Šipačjov střílel přes obránce, kotouč mu ale sjel z hole a střela tak neměla patřičnou razanci.
08:01
Aktivní Matthews se snaží napadat rozehrávku sborné, zatím však bez efektu.
07:27
Střela Bělova mířila pouze do prvního obránce.
06:23
Rusové zamkli celek USA v pásmu a ujímají se vedení. Střela VJAČESLAVA VOJNOVA prošla od modré čáry až za záda Kinkaida, který je hodně překvapen, že se mu kotouč třepotá v síti. Asistence: Sergej Kalinin, Sergej Širokov.
05:58
Jemelin musí začínat opět od vlastní brány, Američané poslali kotouč do bezpečí.
05:46
Zajcevův pokus končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Kinkaidem.
05:25
Bobrovskij sbírá puk za vlastní bránou, další útok rozjíždí Zajcev.
05:11
Rusové vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před Bobrovského.
04:35
Nádherně nyní zakombinovali Tělegin s Mozjakinem, první jmenovaný ale před bránou nedokázal úspěšně zakončit, nechybělo však mnoho.
04:00
Nelson neprošel útočným pásmem, kde ztratil kotouč a musí se rychle vracet.
03:05
Maroon obkroužil bránu a hledal spoluhráče na brankovišti, obránci Ruska se štěstím kotouč zachytili. Teď svěřenci Hynese hodně zatopili domácímu výběru.
02:25
Kalinin zvládl buly a následně se vrhnul směr Kinkaidova brána, důrazní Američané ho ale k ničemu nepustili.
02:18
Bobrovskij zasahuje po střele Comphera a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
01:59
Motte se vydal přes Čudinova podél mantinelu, kde následně svádí s Rusem boj o kotouč.
01:15
Přihrávka na Zajceva ve středním pásmu byla hodně nepřesná, založit další akci může Matthews.
00:43
Nelsonova střela od modré čáry rozduněla beton ruského gólmana a obě pětky odcházejí střídat.
00:10
Kuzněcov úspěšnější proti Nelsonovi na vhazování, Američané ale hned bojují o kotouč a dostávají se za Bobrovského klec.
00:01
Utkání o bronzové medaile zanechá v Ledovém Paláci také českou stopu. Utkání budou řídit Martin Fraňo a Miroslav Lhotský. Rusové dnes nastoupí v červených barvách, Američané zvolili bílou variantu dresů.

Trenér Oleg Znarok udělal menší změny v neúspěšné sestavě. Tou nejrazantnější je přesun Romana Ljubimova do první formace. Útočník CSKA Moskva si tak zahraje vedle zámořských hvězd Ovečkina s Kuzněcovem. Americká soupiska se obešla beze změn, pouze na postu třináctého útočníka došlo k přesunu. Dnes toto místo zastává Kyle Connor, Vince Hinostroza se dnes na soupisku nedostal.

Rusko: Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Orlov, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko – Ovečkin, Ljubimov, Kuzněcov – Tělegin, Dacjuk (C), Mozjakin (A) – Panarin, Dadonov, Šipačjov (A) – Plotnikov, Kalinin, Širokov – Burmistrov.

Hlavní trenér: Oleg Znarok

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno (A) – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks (C), Maroon – Connor.

Hlavní trenér: John Hynes

Rozhodčí: Björk (SWE), Fraňo (CZE) – Lhotský (CZE), Pihlblad (SWE).
USA? Mladíci, kteří popravili Česko

Auston Matthews. Jméno, které bude znít českým fanouškům ještě dlouho v hlavě. Nicméně je to právě on, kdo může způsobit, že hokejisté sborné odejdou z domácího šampionátu bez medaile. Ve spolupráci s šikovným gólmanem Kinkaidem mohou přihnat Dacjukovu partu k problémům.

Američané si vedli dobře v semifinále proti Kanadě, když otočili nepříznivý stav 0:2 během sedmi minut na 3:2 a vypadalo to, že si výběr USA zahraje po dlouhé době finále Mistrovství světa v ledním hokeji. Kanada však zvládla utkání zvrátit opět na svou stranu a jednogólové vedení si již hokejisté javorového listu pohlídali. Napraví si hokejisté USA náladu v boji o bronz?
Zvládnou Rusové tlak?

Neúspěch. Jen tak vidí fanoušci i celý ruský kádr působení sborné na domácím šampionátu. Alespoň trochu mohou napravit hráči kolem Dacjuka dojem v dnešním duelu proti mladíkům z USA.

Neúspěšné semifinále s Finskem zklamalo miliony lidí. Osmnáctiletý Sebastian Aho popravil sbornou dvěma góly a poslal svůj tým do boje o zlatou medaili. Rusy sice nakopl prvním gólem Sergej Širokov, nicméně neporažené a suverénní Finsko bylo nad možnosti týmu Olega Znaroka.

Boj o bronz bude pro sbornou také psychickou hrou. Fanoušci už další porážku nejspíše neskousnou a tak budou hokejisté rudé mašiny pod velkým tlakem. Ustojí nepříjemnou situaci?
Dobrý večer z Ledového Paláce, kde se od 16:15 moskevského času utká domácí tým Ruska s výběrem USA o bronzové medaile. Oba týmy se naposledy střetly na loňském Mistrovství světa v Praze, když v semifinále podlehla Amerika hvězdným Rusům 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.