1. Joel Ward (SJS) 2+0
2. Patrick Marleau (SJS) 0+2
3. Logan Couture (SJS) 1+2
Kapitán Joe Pavelski se získané trofeje nedotkl, aby tím dle dávné pověry nepřinesl svému týmu smůlu.
Hokejisté San Jose nyní jakožto vítězové Západní konference převezmou Clarence Campbell Bowl, tedy cenu, která je udělována týmu, který se ze Západní konference probojuje do finále Stanley Cupu!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 7:31
Tomáš Hertl (SJS) 0+1, +1, 1 střela, čas na ledě 15:04
Roman Polák (SJS) 0+0, -1, 2 střely, čas na ledě 13:36
Je dobojováno, San Jose míří do finále a sen veteránů Joea Thorntona s Patrickem Marleauem o zisku premiérového Stanleyova poháru stále žije! Sharks do třetí třetiny vstupovali s dvougólovým náskokem, který díky trefám Warda a Donskoie ještě o další dvě trefy rozšířili. Zdálo se, že je hotovo, nicméně Blues se ještě obdivuhodně zvedli a díky dvěma brankám Vladimira Tarasenka (který před tímto zápasem neměl v sérii na kontě jediný bod) se dostali k závěrečné hře bez brankáře. Při ní ale výhru Sharks pojistil Logan Couture, naděje party Kena Hitchcocka se tak definitivně rozplynuly!
San Jose Sharks poprvé v klubové historii postupují do finále Stanleyova poháru, ve finále Západní konference porazili St. Louis Blues 4:2 na zápasy!
59:40
San Jose právě vstřelilo branku!
Ano, potvrzeno, opravdu je hotovo! Marc-Edouard Vlasic vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a předložil ho rozjetému LOGANU COUTUREOVI, jenž neměl problém dostat puk do prázdné branky! Asistence: Marc-Edouard Vlasic.
59:21
Alexander Steen nešťastně tečoval Žraloky vyhozený kotouč, a tak se nebude pískat zakázané uvolnění. Zdá se, že je hotovo!
58:39
Stačily dva slepené góly a z Vladimira Tarasenka je rázem obávaná zbraň! Ruský útočník mohl snížit na rozdíl jediného gólu, přesouvající se Martin Jones ale jeho ránu bravurně vyrazil!
58:25
Ve svatyni Blues je nyní opět Brian Elliott a domácí dostali kotouč do útočného pásma. Bluesmanům se čas rychle krátí!
57:47
Paul Stastny připravil dobrou střeleckou pozici pro Troye Brouwera, tomu ale střela z mezikruží příliš nevyšla a Jones ani nemusel zasahovat.
57:05
Ken Hitchcock si vybírá oddechový čas, Bluesmani mají necelé tři minuty na to, aby vsítili dva góly!
57:05
Alex Pietrangelo si sjel na levý kruh a z první vypálil, přesouvající se Martin Jones ovšem jeho střelu dokázal vyrazit a Joel Ward poté vyhodil puk na zakázané uvolnění. Ward mohl dokonat hattrick, odkrytou hostující svatyni ale těsně minul!
56:36
Allen se ale v brance moc dlouho neohřál, mladý gólman Blues pádí na střídačku a Hitchcockova parta hraje opět v šesti!
56:25
No a pozor, Briana Elliotta nyní ve svatyni Blues nahrazuje Jake Allen, který je známý svou dobrou prací s hokejkou.
56:25
St. Louis právě vstřelilo branku!
V SAP Center zavládlo hrobové ticho, nakonec totiž máme zaděláno na pořádné drama! VLADIMIR TARASENKO, jemuž se v této sérii dosud vůbec nedařilo a v kolonce bodů mu před dnešním zápasem svítila nelichotivá nula, z prakticky nulového úhlu propasíroval touš za Jonesova záda a vsítil už svůj druhý gól v utkání! Asistence: Paul Stastny, Alex Pietrangelo.
55:56
Svatyně St. Louis je prázdná, Brian Elliott se po vyhraném buly odporoučel na střídačku!
55:35
Následovat bude hra ve čtyřech na obou stranách, po nepřehledné hromadné strkanici u mantinelu vyfasoval Kevin Shattenkirk (STL) dvě minuty za krosček a Tommy Wingels (SJS) dvě minuty za sekání.
55:35
54:59
Do třetí sirény a s nejvyšší pravděpodobností i historickému postupu San Jose do finále Stanleyova poháru zbývá už jen pět minut, svěřenci Petera DeBoera navíc bez problémů kontrolují hru!
54:03
V obraně Blues jsou nyní díry jako v ementálském sýru a rychlí hokejisté Sharks toho dokázali už několikrát využít. Vůbec to nezávidím Elliottovi, který musí čelit jedné brejkové situaci za druhou.
53:15
Patrick Marleau nabral úctyhodnou rychlost a prokousal se až do bezprostřední blízkosti Elliotta, ten ale zachoval chladnou hlavu a umně zminimalizoval střelecký úhel.
52:27
Joe Pavelski ujel po pravém křídle a poté předložil puk do předbrankového prostoru si sjíždějícímu Hertlovi, ten ale tváří v tvář Elliottovi těsně minul!
51:39
Že by plamínek naděje pro Blues? Je sníženo! Po vyhraném buly se dostal ke střele Colton Parayko, který sice minul, po sérii odrazů se ale kotouč dostal na hůl VLADIMIRA TARASENKA, který přesnou střelou překonal ležícího Jonese! Asistence: Jori Lehterä, Colton Parayko.
50:58
Výmluvný je pohled do tváře veterána Troye Brouwera, který stále čeká na svůj první prsten pro vítěze Stanleyova poháru a po sezóně mu končí smlouva, což znamená, že s Bluesmany dost pravděpodobně v příštím ročníku o pohár bojovat nebude...
50:24
Domácí se už pochopitelně nikam neženou, rozehrávka Žraloků nyní doletěla až na zakázané uvolnění.
49:36
Aktivně napadající druhá lajna Sharks vytlačila hosty do jejich vlastního pásma, svěřencům Kena Hitchcocka už chybí potřebná jiskra a na tempu hry je to poznat.
48:53
Vyprodaným SAP Center už obíhají vítězné chorály. Stále sice máme před sebou více než polovinu třetí třetiny, o vítězi se však zdá být definitivně rozhodnuto, což pohled na zdrcené hráče Blues jen potvrzuje.
48:11
Po ukázkové kombinaci Žraloků v útočném pásmu se zdá, že je definitivně hotovo! Marleau po pravém křídle pronikl do pásma, zasekávačkou se zbavil svého strážce a předložil kotouč volnému Coutureovi, který milimetrově přesným pasem nabil z druhé vlny si sjíždějícímu JOONASI DONSKOIOVI, který z první propálil bezmocného Elliotta! Asistence: Logan Couture, Patrick Marleau.
48:02
Nevýrazný Tarasenko o sobě dal po dlouhé době vědět, Tomáš Hertl ale jeho pokus zblokoval do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Martinem Jonesem.
47:37
Justin Braun po pravém křídle zavezl puk až za útočnou modrou, tam ale neměl komu přihrát, a tak pro jistotu zařadil zpátečku. Puk je nyní v moci zadáků Blues.
47:01
Roman Polák tvrdě vypálil od modré a k dorážce z bezprostřední blízkosti se dostal všudypřítomný Ward, Elliott mu ale znemožnil dokonání hattricku!
46:14
Gunnarsonův pas na rozjetého Pietrangela vystihl Melker Karlsson, Sharks se poté opět poměrně snadno dostali do útočného pásma a donutili Elliotta k dalšímu zároku. Hlasatel v SAP Center poté ohlásil další komerční brejk.
45:37
Svěřenci Kena Hitchcocka opět zvýšili aktivitu při napadání a donutili Couturea k tomu, aby vyhodil touš na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Martinem Jonesem, který i necelých patnáct minut před třetí sirénou stále drží čisté konto.
44:42
Tomáš Hertl našel zpoza branky na levém kruhu úplně volného kapitána Pavelskiho, jeho dělovku z voleje ale Elliott dokázal bravurně vyrazit!
43:54
Tomáš Hertl po levé straně pronikl do útočného pásma, Sharks jsou nyní opět aktivnějším týmem. Zdá se, že třetí inkasovaná branka srazila Bluesmany do kolen.
43:01
No a zničehonic to je už o tři góly, Sharks se opět o něco přiblížili historickému postupu do finále! Ward zabojoval a udržel kotouč v útočném pásmu a k puku se poté dostal Logan Couture, který našel skvělou přihrávkou v předbrankovém prostoru právě JOELA WARDA, jenž tváří v tvář Elliottovi uspěl! Asistence: Logan Couture, Patrick Marleau.
42:25
Joonas Donskoi se mohl vydat do brejku, neměl ale dostatečnou rychlost. Tlak Bluesmanů v útočném pásmu přesto pokračuje.
41:42
Snaha Bluesmanů o tlak je zatím lichá, Stastny s Pietrangelem navíc nezvládli souboj u hrazení a svěřenci Petera DeBoera opět dostali puk až k Elliottovi.
40:53
Kevin Shattenkirk se včas zorientoval na modré čáře a udržel puk v útočném pásmu, jenže ne na dlouho – opačným směrem už míří český útočník Tomáš Hertl.
40:14
Finský dravec Joonas Donskoi se hned v úvodu třetí třetiny dostal do šance, nicméně s jeho pokusem z ostrého úhlu si Brian Elliott bez problémů poradil.
40:01
Začátek třetí třetiny je naplánován na 5:06, tak ještě nechoďte spát, to nejlepší je stále před námi!
Také prostřední část hry je již minulostí. Sharks jsou o dalších dvacet minut blíže první účasti ve finále Stanleyova poháru v klubové historii, ve druhé třetině totiž povedenou tečí zvýšil vedení DeBoerovy party Joel Ward. Krátce na to Žraloci hráli čtyřminutovou přesilovku, v níž mohli definitivně rozhodnout, hosté se ale ubránili a od té doby jsou lepším týmem, ve třetí třetině se tak ještě máme na co těšit!
40:00
39:48
Sharks drží puk ve vlastním pásmu a už se nikam neženou, do šaten se půjde za dvougólového vedení domácího celku.
39:12
Joonas Donskoi obral o puk svého krajana Lehteräho a okamžitě se vydal přímo do útočného pásma, jeho akce ale ztroskotala na poctivě se vracejícím Tarasenkovi.
38:26
Brenden Dillon nakonec ovládl souboj v rohu kluziště se Scottiem Upshallem, následná rozehrávka už ale domácím příliš nevyšla. Puk se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
37:58
Před dotírajícím Tomášem Hertlem byl nucen přerušit hru i Elliott. Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná a nehraje se v tak vysokém tempu, což vyhovuje spíše domácím Žralokům.
37:21
Hosté se nyní snaží všechny kotouče střílet na branku. Troy Brouwer to nyní zkusil z pravé strany, nicméně Jones měl dobrý výhled a zkušeně přerušil hru.
36:45
Svěřenci Kena Hitchcocka se po buly ve vlastním pásmu zmocnili kotouče a opět se vydali dopředu, nicméně Stastnému kotouč přeskočil hůl a do brejku se mohl vydat Donskoi, také jeho ovšem zradilo zpracování.
35:56
Bluesmani v posledních minutách tvoří hru, nyní ale zaváhali v rozehrávce a vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce Briana Elliotta.
35:19
Jori Lehterä vyhrál buly pro Jaye Bouwmeestera, který čekal, jak dlouho to šlo a nakonec vypálil, Martin Jones se ale nenechal nachytat v nedbalkách.
34:39
Gunnarsonův pokus od modré nenadělal Jonesovi sebemenší potíže, domácí gólman si nyní připsal teprve svůj dvanáctý zákrok v zápase.
34:13
Peter DeBoer vycítil, že Blues začínají mít převahu a proto si už ve druhé třetině za stavu 2:0 pro jeho tým vybral oddechový čas!
33:24
Colton Parayko si sjel až na spodní část pravého kruhu a střelou zápěstím prověřil pozornost domácího gólmana, přesouvající se Martin Jones si však bez problémů poradil.
32:45
Brian Elliott byl po několikaminutové odmlce nucen opět zasahovat, proti nahození z ostrého úhlu měl ale úlohu vcelku snadnou. Před námi je komerční přestávka.
32:22
Po vypršení Upshallova trestu hosté přeci jen převzali iniciativu, tak se nechme překvapit, jak dlouho jim to vydrží. Sharks zatím zcela bez problémů odolávají a zkušeně kontrolují svůj náskok.
31:31
Po spolupráci Backese se Steenem se hosté na chviličku usadili v útočném pásmu, nestárnoucí Patrick Marleau ale Bluesmany aktivním napadáním vytlačil do středního pásma.
30:48
Jori Lehterä měl na holi snížení! Finský centr se dostal ke střele z voleje z ideální palebné pozice, Jones ale předvedl parádní zákrok betonem!
30:08
Scottie Upshall už je opět na ledě, Bluesmani toto oslabení ubránili bez sebemenších problémů – Brian Elliott byl prakticky bez práce.
29:21
Joe Pavelski byl Brodziakem ve středním pásmu připraven o puk, domácím se v této přesilovce vůbec nedaří vytvořit si souvislý tlak v útočném pásmu.
28:32
Brent Burns si od modré čáry sjel až na pravý kruh, jeho pokus z ostrého úhlu ale nebyl přesný a svěřenci Kena Hitchcocka následně opět dostali kotouč do bezpečí.
28:06
Schwartzův pokus z vrcholu levého kruhu Jones bez potíží vyrazil a Joonas Donskoi poté po vniknutí do útočného pásma zadovkou oslovil zadáka Vlasice, jehož pokus byl ovšem přizvednut do ochranné sítě.
27:28
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu pracant Brodziak, jenž se prokousal až do solidní palebné pozice, zakončení mu ale nevyšlo a Žraloci opět míří kupředu.
26:43
Skvěle to teď udělal Alex Pietrangelo, jenž přizvedl hůl Marleauovi, obral ho o puk a poté černou pryž odpálil až k Jonesovi.
26:08
Šarvátce předcházela vysoká hůl Scottieho Upshalla (STL) v souboji s Wingelsem a protože se ve tváři útočníka Sharks objevila krev, domácí si zahrají čtyřminutovou přesilovku!
26:08
Po souboji dvou krajanů Tomáše Hertla a Dmitrije Jaškina u hrazení se strhla hromadná strkanice, do které se zapojili téměř všichni hráči, kteří v tu chvíli byli na ledě. Sudí ale celou situaci promptně vyřešili.
25:39
O další závar před Elliottem se postaral Tommy Wingels, i čtvrtá lajna San Jose si nyní vytvořila tlak v útočném pásmu! Blues jsou i po změně stran pod dekou.
25:02
A už je to o dva góly, Bluesmani se ocitají na pokraji vyřazení! Po jednoduchém nahození puku do útočného pásma našel Tierney na modré Brenta Burnse, jenž nic nevymýšlel a okamžitě vyslal kotouč zpět na Elliotta. A jelikož JOEL WARD jeho nahození šikovně tečoval, gólman St. Louis byl bez šance! Asistence: Brent Burns, Chris Tierney.
24:37
Couture s Donskoiem se vydali do rychlého protiútoku a hned bylo před Elliottem pořádně rušno, strážce hostující svatyně ale nakonec zasahovat nemusel.
23:52
Dainius Zubrus vyhodil puk jen na zakázané uvolnění, hráči v bílomodrých dresech se tak zdarma dostanou do útočného pásma.
23:22
Tomáš Hertl po pravém křídle pronikl do útočného pásma a spolu s Pavelskim se neohroženě vydal až na hranici Elliottova brankoviště, čímž se duo domácích útočníků postaralo závar před brankou soupeře, strážce svatyně Blues si ale bez potíží poradil.
22:36
Nyní se tak skutečně stalo, svěřenci Kena Hitchcocka úvodní oslabení v tomto utkání bez problémů ubránili. Poté ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.
22:01
Hertl s Donskoiem se nepohodli a v rohu kluziště o puk přišli, tohle už Bluesmani podle všeho zvládnou – Brouwer už se chystá k návratu na led.
21:26
V dobré palebné pozici se ocitl Patrick Marleau, Parayko ale jeho střelu ztečoval až do rohu kluziště a hosté se poté díky Bouwmeesterovi opět osvobodili.
20:58
Burnsova rána z vrcholu levého kruhu byla nepřesná a Alexander Steen posléze osvobodil Bluesmany. Ti se ale budou muset mít stále na pozoru.
20:36
Troy Brouwer (STL) se ve středním pásmu naprosto zbytečně ohnal po soupeři, za což vyfasoval dvouminutový trest klasifikovaný jako nedovolené bránění.
20:01
Co nabídne druhá třetina? Moudřejší budeme ve 4:10, tak si to nenechte ujít!
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Vzhledem k tomu, že Blues hrají o přežití jsme očekávali vyrovnanou bitvu, v níž budou hosté častěji útočit, zatím ale sledujeme přesný opak. Sharks jsou lepší ve všech ohledech a díky trefě kapitána Pavelskiho vedou už od čtvrté minuty 1:0. Svěřenci Kena Hitchcocka mohou děkovat skvěle chytajícímu Elliottovi, že tento stav platí i po dvaceti minutách.
20:00
19:56
Neposedný puk se poté odrazil do mezikruží na hůl Alexandera Steena, ten ale nedokázal trefit černou pryž podle svých představ a na přesnosti jeho bekhendového pokusu se to projevilo.
19:44
To se domácím nakonec nepodařilo a ke střele od modré se dostal Jay Bouwmeester, Pavelski ale jeho pokus obětavě zblokoval.
19:02
Patrick Marleau ve středním pásmu obral o kotouč Schwartze, hráči v tyrkysových dresech se žralokem na hrudi tak nyní budou moci založit jednu z posledních akcí první třetiny.
18:11
Úvodní dvacetiminutovka už se kvapem chýlí ke svému konci. Dosud neviditelný Lehterä se mohl vydat kupředu, finský centr ale prohrál rychlostní souboj o puk s Justinem Braunem.
17:42
Hra je opět přerušena, nepřesná střela Joea Pavelskiho totiž byla ztečována do ochranné sítě. Následovat bude vhazování po pravé ruce Briana Elliotta.
16:52
Joe Pavelski úvodním gólem zápasu prodloužil svou bodovou šňůru na neskutečných sedm zápasů, teď se ale se svými kumpány bude muset bránit, poněvadž rozehrávka Sharks skončila na zakázaném uvolnění.
16:27
Defenzíva Blues se opět dostala pod tlak a byl z toho pokus Melkera Karlssona, který byl přizvednut Elliottem do ochranné sítě,
15:41
Tomáš Hertl tak dlouho vyčkával se zakončením, až si dokonale položil vyjetého Elliotta, poté se mu ale nepodařilo zakončit.
14:55
Martin Jones nyní pro jistotu přerušil hru, po zhruba pětiminutovém úseku bez žádného přerušení bude pochopitelně následovat komerční přestávka.
14:26
Alex Pietrangelo dlouho míchal s pukem na holi za vlastní svatyní, neměl totiž komu přihrát. Sharks stále hrají velmi aktivně a prakticky k ničemu svého soka nepouštějí.
13:42
Ten sice s pukem nic převratného nevymyslel, čtvrtá brázda Sharks svou roli přesto do puntíku splnila. Oba týmy nyní opět střídají, stále se hraje bez přerušení.
13:03
Colton Parayko bekhendem nahodil touš do útočného pásma, nicméně aktivní veterán Zubrus poté hosty obral o kotouč a v útočném pásmu našel z druhé vlny si najíždějícího Spalinga.
12:14
Už dobré dvě minuty se hraje bez přerušení. Vlasicovo nahození od modré Elliott nejistě vyrazil jen před sebe, kde se o dorážku pokoušeli Donskoi s Marleauem, ani jeden z nich ale neuspěli.
11:36
S výjimkou Steenovy šance nemusel Martin Jones řešit žádnou obtížnější situaci, v tomto ohledu budou muset Bluesmani přidat, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.
10:53
V posledních minutách mají Blues územní převahu, zatím jim to ale není vůbec k ničemu platné, jelikož defenzíva San Jose funguje jako švýcarské hodinky.
10:06
Robby Fabbri se pokusil oslovit o puk si říkajícího Tarasenka, v této sérii se trápící ruský kanonýr se ale k puku vůbec nedostal a svěřenci kouče DeBoera mohou založit další protiakci.
09:21
Parádní obranný zákrok teď předvedl Melker Karlsson, jenž obětavě skočil Pietrangelovi do střely a poté dostal puk až do útočného pásma. Za Elliottovou svatyní teď s pukem na holi operuje Donskoi.
08:38
U Jaškinem vyhozeného puku byl jako první Roman Polák, jemuž ale následná rozehrávka příliš nevyšla. Kotouč se nyní stěhuje ze strany na stranu bez žádného efektu.
08:04
Aktivně napadající Joe Thornton zpomalil rozehrávku Bluesmanů, ti si ale nakonec poradili a oba týmy nyní mají čas na vystřídání svých unavených pětic.
07:14
Spolupráce po ose Logan Couture – Joonas Donskoi ani tentokrát nepřinesla úspěch, finský mladík nedokázal trefit skákavé nahození svého spoluhráče.
06:27
Arénou to teď jen zahučelo. Nahození Romana Poláka od modré totiž nečekaně propadlo až na Elliotta, jenž ale doslova za minutu dvanáct zareagoval a vytěsnil touš do bezpečí!
05:41
Rozehrávka Sharks skončila jen na holi Davida Backese, ani tomu se ale nepodařilo najít žádného spoluhráče a kupředu už míří veterán Zubrus.
04:55
SAP Center je ve varu, svěřenci Petera DeBoera nyní jednoznačně dominují. Couture vykouzlil nezištnou zadovku na volného Donskoie, který si ovšem na Elliotta nepřišel.
03:57
Ukázkový příklad pravidla nedáš – dostaneš, Sharks se ujímají vedení! Okamžitě po Steenově neproměněné gólovce poslal Hertl do samostatného úniku Joea Thorntona, který sice tváří v tvář Elliottovi těsně přestřelil, za jeho svatyní se ale puku ujal JOE PAVELSKI, jenž poté z otočky propasíroval kotouč do sítě! Asistence: Joe Thornton, Tomáš Hertl.
03:43
Švédský kanonýr Alexander Steen byl v mezikruží úplně sám, ale nedokázal najít recept na skvělého Jonese!
03:14
Žraloci ined po vhazování vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, buly po Jonesově pravici se tak bude opakovat.
03:09
Steen dobruslil Pietrangelovo nahození do pásma a hokejisté St. Louis se díky němu na chvilku usadili v prostoru před Jonesem. Nakonec z toho bylo Edmundsonovo nahození od modré, které ale Martin Jones bez potíží pokryl.
02:28
Nestárnoucí Patrick Marleau vjel po ose hřiště do útočného pásma a z vrcholu kruhů vystřelil zápěstím, Brian Elliott si však i tentokrát poradil a přerušil hru.
01:54
Sharks jsou v úvodu jednoznačně lepší! V krátkém časovém sledu donutili Elliotta k zákroku Marleau a Couture, strážce hostující svatyně ale zatím odolává.
01:32
Joel Ward parádně přenesl hru na úplně volného Tierneyho, jenž zkusil nabídkou na teč oslovit Melkera Karlssona, který ale z bezprostřední blízkosti promáchl puk!
00:38
To sice ovládli Bluesmani a okamžitě se vydali kupředu, jejich akce ale ztroskotala už ve středním pásmu na Hertlovi. Kotouč je opět v moci Žraliků.
00:15
Nepřesná Steenova rozehrávka doletěla až na zakázané uvolnění, následovat tak bude buly po pravé ruce Briana Elliotta.
00:01
Na ledě už jsou zahajovací formace obou týmů, na řadě je americká hymna v podání Tonyho Lindsaye a poté už jdeme na to!

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski "C" – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarson, Parayko – Fabbri, Lehterä, Tarasenko – Steen, Stastny, Brouwer – Schwartz, Berglund, Backes "C" – Jaškin, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: O'Rourke, Watson – Kovachik, Murphy.
Bluesmani už byli v probíhajících vyřazovacích bojích dvakrát v situaci, že potřebovali bezpodmínečně zvítězit. Sedmé zápasy proti Chicagu i Dallasu parta trenéra Kena Hitchcocka zvládla, dnes bude St. Louis muset bojovat už o to, aby nějaký sedmý zápas vůbec proběhl – v případě vítězství Blues by se hrál v noci na sobotu ve Scottrade Center. "V průběhu sezóny jsme ukázali, že se nikdy nevzdáváme," varuje Carl Gunnarson.

Ken Hitchcock už podruhé v této sérii sáhne ke změně mezi třemi tyčemi. Experiment s Jakem Allenem příliš nevyšel, po dvouzápasové pauze tak bude chytat opět zkušený Brian Elliott. "Nám je to ale úplně jedno, naši hru to neovlivní," mávl nad gólmanskými čachry v táboru soupeře rukou žraločí lodivod Peter DeBoer.

Naděje Sharks na vítězství se v této sérii prakticky odvíjí od úspěšnosti přesilových her. Hokejisté San Jose nevyužili ani jednu z osmi početních výhod ve dvou utkáních, které nezvládli, naopak ve druhém a pátém utkání série Pavelski a spol. využili hned čtyři přesilovky.

Klíčem úspěchu Blues tak bude vyhnout se trestné lavice, a tedy zbytečných faulů pramenících z frustrace. Hitchcockově partě to minule nevyšlo a na výsledku 3:6 z jejího pohledu se to samozřejmě projevilo. "Byli jsme moc agresivní. Pokud se trochu uklidníme, bude to dobré," soudí Hitchcock.

Žádné velké změny v sestavě se neočekávají, Sharks se i nadále budou muset obejít bez zraněného Matta Nieta, rychlík ze třetí lajny trpí zraněním v horní části těla. Mimo sestavu Blues nejspíš opět zůstane Scottie Upshall, jenž se po rychlé rekonvalescenci vrátil do tréninkového procesu, Hitchcock ale dal v posledních dvou mačích přednost jiným.

Tomáš Hertl (SJS) 17 zápasů, 9 bodů (5+4)
Roman Polák (SJS) 17 zápasů, 0 bodů
Dmitrij Jaškin (STL) 5 zápasů, 2 body (1+1)
Hezké dobré ráno všem ranním ptáčatům a hokejovým nadšencům, kteří si nařídili budíky na třetí hodinu ranní, aby spolu s námi sledovali atraktivní šestý duel finále Západní konference, v němž si San Jose Sharks bude moci zajistit postup do ligového finále! Odvrátí St. Louis Blues konec sezóny? To začneme zjišťovat zhruba ve 3:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.