Chomutov - Hradec Králové: Nedáš, dostaneš! Richard Jarůšek vstřelil gól na 1:3

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne!
Utkání je u konce! Hradec Králové po zásluze vítězí nad chomutovskou okleštěnou sestavou a play-off nejspíše začnou doma!

Ve třetí třetině hosté navýšili své vedení na 3:1, po nevyužité šanci Lukáše Chalupy se dostal do protiútoku Richard Jarůšek, který se forhendovou kličkou prosadil! Hradec tak zvítězil 3:1.

Střely na branku: 36:31
59:21
Do protiútoku se hnal Dávid Skokan, který ujížděl sám. Celou akci zakončoval bekhendem, puk ale skončil jen nad brankou!
59:11
A ještě jeden trest pro domácí. Ondřej Dlapa dostává dvouminutový trest za podražení.
58:41
A ještě jeden trest. Tomáš Kudělka zastavoval snažení hostů faulem, provinil se podražením.
58:08
Dobrou bombu vyslal z levého kruhu Jakub Chrpa, jeho pokus ale skončil na betonech připraveného hradeckého brankáře.
57:58
Následně se hosté osvobodili, puk vyhodili na icing a vhazovat se bude před Kacetlem.
57:28
David Kaše si skvěle najel do pásma a našel Tomáše Kudělku. Ten měl na hokejce druhou branku, tvrdá rána ale skončila na výstroji Kacetla!
56:31
Až nyní to zkoušel na teč Michal Poletín. Jeho pokus ale před brankou nikdo netečoval a k puku se tak dostali hokejisté Hradce.
55:55
Hra se opravdu odehrává v posledních minutách ve středu ledové plochy. Nevidíme žádné rychlé útoky či střelecké pokusy.
55:05
Tomáš Král následně vyrazil spíše takové nahození ze střední třetiny. Piráti se dostávají k puku, ale protiútok z toho není.
54:15
Ani jeden z celků již nehraje moc aktivně. Nejspíše je rozhodnuto, kdo dnes bude brát body. Nutnou podotknout, že hosté je potřebují více.
53:19
Hned po vhazování vyhodili Piráti kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Králem se tak bude opakovat.
53:11
A následoval rychlý protiútok. Tomáš Král puk pohotově ukryl v lapačce a nepustil hosty do nějaké šance. Pokračování příběhu po komerční pauze.
53:00
Střelou tahem od modré čáry zakončoval obránce Ondřej Buchtela. Jeho nahození ale nebylo tečováno a skončilo na betonech Kacetla.
52:14
51:54
Nyní se Richard Jarůšek dostával na pravé straně do dobré pozice. Nepovedlo se mu ovšem přihrát ideálně před branku.
51:16
Hosté se nikam moc neženou. Spíše kombinují ve vlastní třetině, ale jejich aktivita směrem k brance není taková.
50:47
50:14
A hra se vyrovná. Dávid Skokan si počínal nedovoleně, ve středním pásmu sekal jednoho z hradeckých borců.
49:44
Což platí i nyní. Severočeský celek ještě nekombinoval, spíše hosté stále vyhazují. To nebude moc povedená přesilová hra.
49:10
Hradecký celek se zatím ovšem skvěle brání a již dvakrát puk opustil obranné pásmo Mountfieldu. Pirátům se vůbec nedaří.
48:47
Domácí se mohou vrátit do utkání. Lukáš Nedvídek inkasuje za útočný faul dvě minuty, provinil se menším háčkem.
48:36
Rychlá akce domácích byla zakončena bekhendem Adama Rašky z pravého kruhu. Ondřej Kacetl si ale dnes připsal i těžší zákroky.
48:17
Hosté dloubákem poslali kotouč až za branku Krále. Píská se icing a vhazovat se bude po levici Ondřeje Kacetla.
47:38
Tomáš Král následně přikryl nahazovaný kotouč na jeho branku. Po komerční pauze se bude vhazovat po pravici mladého chomutovského brankáře.
46:53
Od modré to zkoušel i René Vydarený, jeho rána ovšem k brance ani nedoletěla. Pokračuje se aktivní kombinací hradeckého Mountfieldu.
46:06
Juraj Valach dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdě se opřel do puku. Jeho pumelice ale skončila jen vedle branky Ondřeje Kacetla.
46:03
45:40
Michal Poletín to po přihrávce od Kämpfa zkoušel z levého úhlu. Mezírku mezi brankářem a tyčkou ovšem nenašel, pokračovat se bude vhazováním.
44:55
44:49
Hradec právě vstřelil branku!
Následoval totiž hned rychlý protiútok. RICHARD JARŮŠEK dostal dlouhou přihrávku od Stanislava Dietze a unikal sám na Krále. Toho krásnou forhendovou kličkou překonal – 3:1! Asistence: Stanislav Dietz.
44:41
Lukáš Chalupa se prokličkoval do zakončení a byl sám před Kacetlem. Jeho branku ovšem trestuhodně netrefil a vzápětí přišel trest.
44:03
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Bedřich Köhler si v útočné snaze počínal nedovoleně a inkasuje dvě minuty za podražení.
43:44
Mountfieldu se nepovedla ani další akce a Jakub Lauko vyhodil. Hostující celek tak musí začít až ze středního pásma.
43:05
Z levé strany Roman Kukumberg neprostřelil pozorného brankáře. Piráti následně poslali kotouč až k brance Ondřeje Kacetla.
42:55
Domácí jdou do čtyř. Juraj Valach inkasuje dvouminutový trest za hru vysokou holí.
42:22
Následovalo se akcí domácích, která se ovšem nepovedla. Píská se icing a vhazovat se bude před brankou Tomáše Krále.
41:49
Darek Hejcman najel do pásma a zpoza branky nahrával na pravé křídlo. Zde si jeho spoluhráč puk sice zpracoval, lépe se mu ale přihrát nepovedlo.
41:17
Po buly přišel další střelecký pokus, ani ten ovšem neskončil za zády připraveného chomutovského brankáře. Vhazování po jeho levici.
41:07
Po levé straně pláchl Alexandre Picard, který zakončoval od mantinelu. Jeho pokus ale skončil pouze v lapačce připraveného brankáře.
40:52
Z úhlu to zkoušel Dávid Skokan, jeho pokus na přední tyčku ovšem neskončil brankou. Rameno Kacetla bylo na svém místě.
40:14
Krásně se až před branku prodral David Kämpf, který následně přihrával před prázdnou branku. Nikde ovšem nenašel hokejku svého spoluhráče.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 20:07.
Druhá třetina je minulostí, oba celky se prosadily a stav je tak stále příznivější pro hosty!

Na začátku třetiny se dokázal prosadit Roman Kukumberg, kterému se povedlo využít parádní přihrávky Alexandra Picarda a hosté vedli 2:0. Domácí skórovali až ke konci druhé třetiny, tvrdá střela Tomáše Kudělky prošla i díky teči do branky.

Střely na branku: 26:22
40:00
39:45
Hradečtí se dostali do ofsajdu, který byl uznán jako úmyslný. Objevil se v něm Andris Džerinš, vhazovat se bude před Kacetlem.
39:38
39:04
Po nepovedené akci hostů ujížděl do protiútoku Petr Koblasa. Bránící hráči Hradce se ovšem vrátili a nepustili jej do zakončení.
38:32
Přesilovková akce hostů byla zakončena střelou Jiřího Šimánka, který hned zakončoval. Jeho rána ale skončila jen vedle branky.
37:56
Rozhodčí se ovšem nerozhodli vylučovat, ani navzdory velké nevoli domácích fanoušků. Pokračovat se bude přesilovkou Hradce.
37:56
Sudí utkání přerušil hru poté, co se na ledové ploše objevil Juraj Valach. Po zákroku na něj se slovenskému obránci spustila krev.
37:38
Druhá přesilovka pro hosty. Dominik Tejnor zahákoval pronikajícího hráče a putuje tak na lavici hanby.
37:22
Dominik Tejnor hledal přihrávkou před branku Jakuba Chrpu, který se ale nedokázal prosadit. Z úhlu trefil jen připraveného hráče.
37:05
To samé se o čtrnáct sekund později píská i na straně druhé. Hra tak bude pokračovat vhazováním ve střední třetině.
36:51
Domácí se hned hnali do dalšího útoku, ale jejich snažení zastavil rozhodčí. Odpískán byl totiž ofsajd.
36:22
Piráti právě vstřelili branku!
Z následného vhazování se ale domácí prosazují a je to 1:2! Od modré čáry tvrdě vypálil TOMÁŠ KUDĚLKA a jeho pokus skončil až v síti Ondřeje Kacetla. Projektil ještě změnil směr, nejspíše to bylo od bránícího hráče Hradce. Asistence: Marek Račuk.
36:18
Michal Poletín dostal přihrávku zpoza branky a těsně před Kacetlem zakončoval. Zblízka se ale těžce prosazuje, trefil jen jeho betony.
35:47
Tempo utkání v posledních minutách nepřipomíná extraligové utkání. Piráti nyní vyhodili jen na zakázané uvolnění.
34:55
Od levého mantinelu tvrdě zakončoval Martin Šťovíček. Jeho pokus ale nebyl pro Kacetla nějak nebezpečným, puk pohotově vyrazil.
34:10
Domácí kombinují za brankou Tomáše Krále a směrem dopředu se nějak aktivně neženou. Uvidíme, jestli se jim dnes vůbec povede skórovat.
33:19
K puku se mezi kruhy dostal Jakub Lauko, jeho zakončení z otočky ovšem nebylo nebezpečné. Kacetl si navíc pohlídal prostoru u tyčky.
33:08
Následně se hra přerušila. Po komerční pauze se bude vhazovat před Kacetlem, hosté sedm minut před koncem druhé třetiny vedou o dvě branky.
32:40
Hosté ovšem ukazují, že jsou dnes v lepším složení a stále hrají o výhodnější pozici v play-off. Domácí jsou pod tlakem.
31:52
V útočném snažení Mountfieldu se k odraženému puku dostal Zdeněk Čáp. Jeho tvrdá rána ale skončila pouze na výstroji Krále!
31:15
A Pirátům se povedlo získat pásmo. Zkušeně nahodil Dominik Tejnor, vhazovat se bude po pravici Kacetla.
30:58
Snažení hostů zakončoval od pravého mantinelu svou střelou Pickard. Betony Tomáše Krále byly ovšem na svém místě, domácí jdou do útoku.
30:35
A po dvaceti sekundách se opět přerušuje. Rozhodčí nejdříve pískli icing, následně se ale opravili. Vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
30:15
Krásná individuální akce Davida Kašeho! Mladý chomutovský forvard si najel od pravého mantinelu až před branku, Kacetl ovšem i nyní skvělý.
29:51
Na druhé straně Roman Kukumberg zachytil rozehrávku a dostal se do zakončení. Bekhendem ale připraveného Krále nepřekonal.
29:27
Tomáš Kudělka to zkoušel hodně tvrdě od modré čáry. Jeho dělovka ale skončila jen těsně vedle branky zatím nepřekonaného Kacetla.
28:50
Hraje se hodně urputně. Domácí i hosté se snaží být aktivní, ani jeden z nich se ovšem v posledních minutách do šance nežene.
28:01
Po nepřesnostech v útočném pásmu Hradce se hra přerušila. Jeden z hostů totiž zahrál vysokou hokejkou, vhazovat se bude ve středu.
27:16
Martin Štajnoch to tvrdě zkoušel od modré čáry. Jeho projektil ale nakonec ani netrefil branku. Hradec je ovšem i nadále aktivnější.
26:48
Ti zavezli kotouč až za Kacetla, kde se přerušila hra. Pokračovat se bude komerční pauze, po ní se bude vhazovat před brankou Hradce.
26:34
Mountfieldu se následně nepovedlo vystřelit od modré čáry, obránce se s pukem dostal až za modrou čáru. K puku se dostávají domácí.
26:06
Následný útok se domácím vůbec nepovedl, a tak jen druhá lajna puk nahodila a odešla střídat. K puku se dostávají Východočeši.
25:28
Následoval závar před hradeckou brankou, který zakončoval Dávid Skokan. Bekhend slovenského hráče ale skončil jen těsně vedle!
25:05
Následoval parádní pokus Juraje Valacha z mezikruží. Ondřej Kacetl se ovšem rozhodl, že dnes neinkasuje. Opět předvedl skvělý zákrok.
24:35
Aktivně pronikal do zakončení hostující Michal Dragoun. Ten následně zakončoval z pravé strany, střelou na přední tyč ale nepřekonal pozorného Krála.
23:40
Hned po buly nahazoval Dominik Tejnor. Jakub Chrpa si projektil našel a puk tečoval. Ten se ale doklouzal jen mimo tři tyče.
23:30
Obrovský zákrok Ondřeje Kacetla! Tomáš Kudělka dostal před branku puk od Račuka, zakončení chomutovského obránce ale brankář neskutečně lapil.
23:13
Hodně nebezpečně tečoval před brankou jeden z hostů. Puk projel kolem Krále, ale nakonec skončil jen těsně vedle tyčky!
22:36
A hosté svou první početní výhodu využívají! ROMAN KUKUMBERG dostal libovou přihrávku na levý kruh, odkud rychlou střelou překonal bezmocně přesouvajícího se Krále! Asistence: Alexandre Picard a Richard Jarůšek.
22:13
Zbytečným faulem se prezentoval Adam Raška. Ten nepustil jednoho z hostů do zakončení a odsedí si svůj trest.
21:58
Následoval protiútok Hradce. Andris Džerinš unikal po levé straně a před brankou Krále nadvakrát zakončoval. Neprosadil se ovšem ani jednou.
21:46
Ve velké šanci se zjevil Nicolas Hlava. Ten si najel až před branku, kde ale hostujícího brankáře nedokázal překonat!
21:38
21:11
Stále se domácímu celku vůbec nic nepovedlo. Hraje se za brankou Krále a Hradec své oslabení parádně zvládá.
20:36
Zatím se domácím nedaří. Nyní byla hra vykázaná do středního pásma, puk se totiž po Skinnerovo teči objevil na střídačce.
20:18
David Kämpf nahazoval na branku Kacetla, Piráti mají ještě celkem dlouho přesilovou hru. Uvidíme, jestli se jim něco povede vymyslet.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 19:12.
Prvních dvacet minut je minulostí, Hradec zatím vede 1:0!

Piráti se dostali hned ve druhé minutě do vedení, branka Jakuba Lauka ovšem nebyla uznána kvůli úmyslnému kopnutí. Hra byla poté vyrovnaná a první branka přišla až na začátku poslední minuty. Jiří Šimánek rychlou střelou překonal Tomáše Krále, a tak jeho Hradec vede 1:0.

Střely na branku: 10:10
20:00
19:39
Koncem třetiny ještě jednou vyloučení. Na lavici hanby míří za nedovolené bránění centr Roman Kukumberg.
19:05
Hradci následně vyšel protiútok a hosté jdou do jednobrankového vedení! JIŘÍ ŠIMÁNEK dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy a rychlou střelou překonal Tomáše Krále. Hostující útočník i se štěstím otevřel skóre utkání. Asistence: Tomáš Knotek a Andris Džerinš.
18:36
David Kaše rychle vjel s pukem do třetiny a dával jej na levé křídlo Tejnorovi. Ten mu puk vracel, Kaše se ale před brankou neprosadil.
18:14
Hned po buly se k puku dostali hokejisté v černých dresech. Jejich rozjetí akce ovšem nebylo ideální a vhazovat se bude před Kacetlem.
18:06
Třetí lajna domácích se pokoušel projít do útočné třetiny, David Kaše to ale nenačasoval ideálně a píská se ofsajd.
17:50
Hostující celek následně nevěděl, jak rozjet akci. Jeden z hráčů se tak dostal k puku a nahodil jej za branku. Píská se icing.
16:55
Lukáš Nedvídek měl na hokejce první branku utkání! Dostal totiž před odkrytou branku přihrávku, následně ale nezakončil vůbec dobře!
16:18
Alexandre Picard zkoušel překvapit Krále střelou od levého mantinelu. Touš proletěl brankoviště, nikdo jej ale netečoval.
15:31
Hradeckým se hned poté povedlo projít až před Krále, chomutovský brankář ale puk přikryl. Bude se před ním vhazovat.
15:23
Hradci se následně nepovedlo ideálně zakombinovat a po nepřesné přihrávce se píská icing. Vhazovat se tak bude před Kacetlem.
14:53
Stanislav Dietz to následně zkoušel od modré čáry. Puk proletěl kolem Krále, který moc nereagoval. Dietzův ale nakonec skončil vedle branky.
14:40
Adam Raška sváděl se Zdeňkem Čápem bruslařský souboj. Ten nakonec vyhrál hostující obránce, píská se icing a vhazovat se bude před Králem.
14:03
Druhou komerční přestávka přivolal Ondřej Kopta. Jeho střela z kruhu skončila vysoko nad brankou, a to hlavně díky teči bránícího hráče. Pokračovat se bude po pauze.
13:38
Domácí hrají vytrvale a často kombinují v obranné třetině. Delší dobu jsme ovšem od ani jednoho celku neviděli nějakou šanci.
12:58
Hosté se nyní dostali do útočného pásma a jejich snažení bylo zakončeno střelou Picarda. Ten svým pokusem ale trefil jen rameno Krále.
12:01
V následném útoku domácího celku zakončoval Dominik Tejnor. Jeho tvrdší rána ale skončila jen na betonech připraveného brankáře.
11:16
Tomáš Král nerozehrál ideálně, hosté se ovšem do zakončení nedostali. Piráti i tak vyhodili kotouč až ke Kacetlovi.
10:41
Piráti pokračovali ve svém snažení, které ale nebylo nijak zakončeno. Domácím bylo totiž odpískáno postavení v brankovišti.
10:39
10:11
Mountfield drží čas za svou brankou, kde puk zašlapují. Piráti se nemohou dostat do nějaké kombinace.
09:31
Hosté hrají ve čtyřech.
09:05
Dlouhé snažení bylo zakončeno přihrávkou brankovištěm na volného Koblasu. Tomu se ale nepovedlo puk trefit.
08:39
Bude se hrát 5 na 3! Pronikající Adam Raška byl podražen Jakem Newtonem a Piráti mají necelou minutu velkou šanci.
07:49
Nicolas Hlava to zkoušel z mezikruží, jeho pokus zápěstím byl ovšem zablokován a hosté poté dokázali vyhodit.
07:31
První přesilovka utkání! René Vydarený inkasuje dvouminutový trest za podražení.
07:16
Hraje se z jedné strany na druhou, ale žádné šance nevidíme. Nechme se překvapit, zda se to v průběhu třetiny změní.
06:40
David Kämpf obdržel ve střední třetině puk a hned jej nahodil na branku Kacetla. Vybojoval tak útočné pásmo, vhazovat se bude po komerční pauze.
05:44
Po delší kombinaci hostů se ke střele dostal Stanislav Dietz. Tomáš Král jeho střelu vyrazil, píská se navíc postavení útočícího hráče v brankovišti.
04:49
U pravé tyčky byl aktivní David Kaše. Ten ale svým bekhendem trefil jen tyčku zboku. Následuje útok hostujícího Mountfieldu.
04:14
Od levého mantinelu nahazoval Radovan Pavlík. Jeho pokus ale skončil v lapačce Krále, hostující útočník byl navíc hitován u mantinelu.
03:41
Následně hodně zajímavě tečoval střelu od modré čáry Bedřich Köhler. Jeho teč ale za záda chomutovského brankáře neprošla.
03:02
Blaž Gregorc následně nahazoval na branku Krále. Ten se těsně před ním zastavil, ani jeden z hráčů se ovšem k dorážce nedostal.
02:45
Piráti to ovšem zkoušejí i nadále. Střela Ondřeje Dlapy od modré čáry letěla na branku, před Kacetlem ovšem nikdo nestál a hostující brankář ukryl puk ve výstroji.
01:53
Jakub Lauko se dostal k puku poté, co se k němu odrazil od betonu Kacetla. Chomutovský mladík vstřelil branku, která ale následně nebyla uznána pro úmyslné kopnutí!
01:41
Martin Štajnoch to zkoušel na druhé straně, jeho nahození ovšem nedošlo do branky a Piráti se ženou do rychlého útoku.
01:24
Zkušeně to nyní udělal chomutovský obránce Robert Černý. Jeho bomba ze střední třetiny byla Kacetlem sražena do ochranné sítě. Následovat bude vhazování.
00:45
Piráti mají stále puk na hokejkách, směrem do útoku se ovšem moc aktivně neženou. Spíše čekají na vhodnou příležitost.
00:05
Domácí vyhráli úvodní vhazování a puk se dostal až k Tomáši Královi. Ten puk zpracoval a následně si počkal na své spoluhráče.
00:01
Na ledě jsou již hokejisté Mountfieldu, za pár sekund přijedou také hokejisté domácího celku.
Krásný podvečer z Chomutova! Za deset minut startuje kompletní poslední extraligové kolo, na severu Čech hraje Hradec Králové. Domácím o nic nejde a hraje s hráčemi, jenž moc prostoru nedostávají. Hostům jde o vylepšení pozice na play-off.

Piráti Chomutov: Král (Strmeň) – Valach, Dlapa, L. Chalupa, Kudělka, R. Černý, Skinner, Buchtela, Tejnor – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Skokan, Hlava – Kaše, Raška, Lauko – Šťovíček, Hejcman, Chrpa.

Mountfield HK: Kacetl (J. Pavelka) – Vydarený, Čáp, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Pavlas – Šimánek, Džerinš, T. Knotek – R. Pavlík, Kukumberg, Köhler – Picard, Dragoun, Jarůšek – Kopta, Nedvídek, J. Dvořák.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Dle úvodního představení je jasné, že Hradec má obrovskou motivaci, proč duel zvládnout. Hostující tým se totiž může posunout na čtvrtou pozici. Naopak Piráti do duelu mohou nastoupit uvolněně, protože ze sedmého místa se nehnou. Duel startuje v chomutovské SD ARÉNĚ až ve 18:20 hodin.
Vzájemná střetnutí

Oba celky se v právě probíhající sezóně utkaly již třikrát. Spokojenější může být Hradec, jenž v nich získal sedm bodů. V posledním vzájemném utkání navíc Mountfield naložil Pirátům devět branek. Naopak jediné dva body vybojoval Chomutov před vlastním publikem.

Piráti Chomutov

Také Piráty uvidíme ve vyřazovacích bojích, protože figurují na sedmém místě tabulky, když získali osmdesát bodů. Chomutovští v posledním kole podlehli Kometě, čím vyřazovací část budou zahajovat před vlastním publikem už v předkole. Na koho Severočeši narazí si musejí ještě počkat. Mezi kandidáty na soupeře Chomutova jsou Mladá Boleslav, Plzeň, Zlín nebo Olomouc. V posledních pěti kolech Piráti třikrát prohráli a získali pouze šest bodů. V posledním kole už Chomutovu o nic nejde, jelikož se nemůže posunout směrem výše ani není ohrožený osmými Vítkovicemi.

Mountfield Hradec Králové

Při pohledu na tabulku zjistíme, že Hradec figuruje na pátém místě, když získal šestaosmdesát bodů. Hostující celek má v posledním kole stále, o co hrát, jelikož by se mohl o příčku posunout výše. Pokud by Litvínov prohrál v Pardubicích, posunul by se Mountfield v případě výhry na čtvrtou příčku, čímž by zahájil čtvrtfinálovou sérii před vlastním publikem. V posledních pěti utkání jsou výsledky Hradce jako na houpačce, protože třikrát prohrál a připsal si do tabulky jen pět bodů.

Jiří Šimánek 30 bodů /8+22)
Vítám vás u posledního kola základní části Tipsport extraligy, v němž se představí Piráti Chomutov a Mountfield Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.