Domácí drželi dlouho jednobrankové vedení, avšak v 53. minutě nastal obrat, když na Čuttovo navýšení na 2:0 dokázal bleskurychle zareagovat David Havíř a dodat Chomutovu naději a sebevědomí. Od té chvíle to šlo s domácími z kopce a chomutovští hráči začali doslova být všude. Milan Kraft se zhostil odpovědnosti a obrat v posledních minutách dvěma přesnými trefami dokonal. V aréně po zápase zůstaly asi tři stovky chomutovských fanoušků, kteří si užívají děkovačku s týmem. Mladá Boleslav dnes předvedla už po několikáté v této sezóně katastrofální kolaps v poslední třetině. Pokud hráči pomýšlí na záchranu, musí se tohoto pro příště vyvarovat. Stav série: 0:1
Zásahy brankářů po třetí třetině. Jaroslav Hübl (MBL) - 10 zásahů (celkem 30) Milan Řehoř (CHM) - 10 zásahů (celkem 35)
60:00
59:37
Neuvěřitelné. Chomutovští šli ve třech na prázdnou bránu, přes dobře postavené boleslavské hráče netrefili prázdnou bránu.
59:14
Kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazování u modré čáry.
59:07
Ofsajd domácích.
58:55
Domácí hrají bez brankáře!
58:27
Konečně se domácí dostali do jakéhosi tlaku, hosté však opatrně vyhodili do středního pásma.
57:50
57:32
Až teď, ale pouze se bojuje o puk v rohu kluziště.
56:57
Hosté jsou stále aktivní, nepouští boleslavské hráče vůbec ze třetiny.
Oddechový čas pro domácí.
56:35
Piráti právě vstřelili branku! A máme tu obrat. Chomutov vycítil šanci a dral se neustále dopředu. Hübl dlouho odolával, ale proti střele z mezikruží MILANA KRAFTA do šibenice neměl šanci. Asistence: Petr Jíra, Štepán Hřebejk.
56:06
Tvrdý boj o puk u mantinelu nakonec končí nepřesnou střelou podél pravé tyče Hüblovy brány.
Dnešní utkání sleduje 4090 diváků.
55:20
David Hruška mohl dokonat z brejku obrat, kdyby se dokázal zbavit dotírajícího bránícího hráče domácích. Zakončení se mu proto nevyvedlo.
54:34
Piráti právě vstřelili branku! MILAN KRAFT si počkal u pravé tyče Hüblovy branky na přihrávku a nikým neobtěžován zametl puk do sítě. JE VYROVNÁNO. Asistence: Lukáš Endál, Karel Hromas.
53:44
Jakub Čutta (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
53:37
Zakázané uvolnění domácích.
52:47
Piráti právě vstřelili branku! To byla blesková odpověď! A hosté jsou rázem zpět ve hře. DAVID HAVÍŘ sebral Jaroslavu Hüblovi nulu svou střelou od kruhu. Asistence: Nikola Gajovský, Petr Macháček.
52:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí přesilovku nakonec proměňují! Výborný s Tomasem předložili JAKUBU ČUTTOVI, s jehož střelou si dosud bezchybný Milan Řehoř nedokázal poradit. Byla tam ještě teč jednoho z obránců Chomutova. Asistence: Roman Tomas, David Výborný.
51:35
Bahenský se z mezikruží neprosadil. Na bránu však Filip Seman (CHM) natlačil jiného boleslavského hráče a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
50:27
Jaroslav Mrázek se v kruhu pro vhazování napřáhl a málem svou střelou urazil Čuttovi brusli. Odražený kotouč šel vysoko do ochranné sítě.
50:12
Přihrávka rukou, hlavní sudí vykázal Chomutovské z útočného pásma.
49:12
"Fotbalista" Pabiška bruslemi bránil dvěma útočníkům u pravé tyče Hüblovy brány v ohrožení těsného vedení.
48:32
Hosté způsobili lehký zmatek před Hüblem. Davidu Havířovi chyběla k přesné trefě větší rychlost a důraz.
48:11
Na druhé straně si na Hübla nepřišel Lukáš Pulpán, jenž to zkusil do růžku.
47:53
Zdeněk Bahenský zahrozil nebezpečně!
46:52
Řehoř přikryl lehké a skákavé nahození ze středního pásma.
46:11
Roman Tomas se při akci Richarda Diviše dostal k odraženému kotouči a upaloval sám na Řehořovu bránu! V rozhodující moment ho však dostihli dva chomutovští obránci a nemohl už zakončit ideálně.
45:18
Milan Mikulík schytal ránu u mantinelu. Brzy se ze země zvedl.
43:42
Zdeněk Bahenský se dostal do dvou šancí. Nejprve nedokázal se spoluhráči propasírovat puk přes Řehoře a jeho obranu, poté z dálky pálil mimo.
42:58
Hübl si musel poradit i s důrazným pokusem Hromase zblízka.
42:24
Nikola Gajovský nezpracoval ve středním pásmu puk a ten dojel až k Jaroslavu Hüblovi. S jedním z Boleslavských si poté ještě něco vyříkával.
42:04
Puk skončil v hledišti. Vhazuje se ve středovém kruhu.
41:27
Balaštíkův pokus hostující golman rovněž zlikvidoval.
41:14
Boris Žabka vyslal dělovou ránu do Řehoře. Vhazování po jeho pravici.
40:36
Skákavý puk se vykutálel za Hüblovu branku, domácí míří dopředu.
40:29
Domácí znovu vyhodili na zakázané uvolnění.
40:21
40:01
Domácím se povedlo ukončit hluché místo, kdy byl Chomutov mírně lepší, úvodní brankou, o níž se postaral pohotově Jaroslav Balaštík. Hra díky tomu nabrala na tempu, jelikož hosté potřebovali rychle vyrovnat. Chybělo jim však štěstí i více dravosti směrem dopředu, neboť se jim Jaroslava Hübla nedařilo překonat. Milan Řehoř se musel dále hodně otáčet, protože Boleslav sehrála několik přesilovek, v nichž byla nebezpečná. Další třetina začne v 19:18.
Zásahy brankářů po druhé třetině: Jaroslav Hübl - 11 zásahů Milan Řehoř - 16 zásahů
40:00
39:58
Milan Kraft se ještě pokusil o teč.
39:33
39:19
Řehoř znovu kryje puk do lapačky, aby zastavil tlak domácích.
39:14
38:49
Čutta prudce nahodil do mezikruží, puk byl vytečován do rohu.
38:40
Opět Rýgl od modré, tentokrát Řehoř bez problémů chytá do lapačky.
38:20
Prázdná Řehořova brána a domácí ji netrefili!
37:52
Rýgl napřáhl od modré, Řehoř neměl puk pod kontrolou a podivně poskakoval.
37:14
Filip Seman (CHM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
36:48
Výborný nedostihl před brankovištěm puk, který by jinak zasunul do poloodkryté branky!
36:26
Goertzen napálil kotouč na modré do brusle jednoho z obránců.
35:40
Aleš Pavlas od modré vyslal nepříjemný kotouč, jenž se odrazil od Hübla.
35:35
Zmatek před Hüblovou bránou. Domácí brankář raději puk přikryl.
34:58
34:56
Což dokládá zakázané uvolnění.
34:43
Domácí znovu vyhodili. Hostům se přesilovka moc nepovedla.
33:44
Domácí vyvezli kotouč ze třetiny a účinně zdržují hru.
33:34
Hosté kombinují u pravého rohu domácí obranné třetiny. Ke střele se nedostali.
32:58
Andrej Podkonický (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
32:10
Milan Sikora vymyslel chytrou přihrávku na levou tyč, jeho spoluhráč však jeho úmysl nevystihl a hra se přestěhovala do rohu kluziště.
31:22
Tomáš Nouza si v součinnosti s Mikulíkem pohrál s hostující obranou, ale nepovedlo se mu trefit bránu. Poté měl ještě bekhendem možnost dorazit puk z úhlu do růžku, Řehoř byl na místě včas.
30:24
Lukáš Endál zblízka nepropasíroval kotouč přes Hübla, následně se natlačil na domácího brankáře a musel čelit vendetě domácího ranaře Borise Žabky.
30:05
Řehoř výtečně!
29:38
Čutta nejprve při útočné akci neprošel přes Sikoru, ten samý hráč pak vyhořel na modré útočné na jiném boleslavském obránci. Situace končí na ofsajdu.
29:03
Vhazování po Hüblově pravici.
28:24
26:24
Vyloučen Milan Mikulík (MBL) na dvě minuty za sekání a Baldwin (MBL) za hrubost. Vyloučen byl i Aleš Pavlas (CHM) na dvě minuty za hrubost.
26:24
Milan Řehoř schoval odražený kotouč do lapačky, ale Milan Mikulík nepochopitelně sekl hostujícího strážce svatyně hokejkou přes ruce. Strhla se mela.
25:58
Hosté se hrnou dopředu za vyrovnáním a hra se povážlivě zrychlila.
25:06
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! JAROSLAV BALAŠTÍK se přeci jen prosazuje! Nejprve kličkováním před bránou Řehoře nepřekonal, odražený kotouč po otočce už ale za jeho záda usměrnil. Asistence: Andrej Podkonický, Steven Goertzen.
24:27
Domácí dlouho drželi puk na holích a neodhodlávali se k útoku. Až teprve Balaštík se prosmýkl přes útočné pásmo a zblízka přízemní střelou poslal puk pod Řehořovu lapačku.
23:40
23:26
23:00
Petr Macháček se obětavě položil do střely a znemožnil tím vážné ohrožení Řehořovy brány.
22:17
Hosté vyslali puk na zakázané uvolnění.
22:00
21:34
Ofsajd Chomutovských.
21:10
Chomutov se zakousl do domácích. Karel Hromas vracející se z trestné zblízka nepřehodil Hübla.
20:44
K vidění je řada nepřesností.
20:01
Úvodní dějství skončilo bez branek, ale bylo na co se koukat. Mladá Boleslav se snažila prosadit útočnou hrou, zatímco soupeř z Chomutova byl nebezpečný v brejcích. K vidění bylo několik úniků chomutovských hráčů, avšak Jaroslav Hübl skvělými zákroky domácí tým drží.Jeho protějšek Milan Řehoř si počíná stejně výborně. Druhá třetina začne v 18:24.
Zásahy brankářů po první třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 9 Milan Řehoř (CHM) - 11
20:00
20:00
Rozhodčí ještě dodatečně s hvizdem vylučuje jednoho z domácích hráčů. Na trestnou usedl Jaroslav Balaštík za vysokou hůl na dvě minuty.
19:25
Lukáš Pulpán ujel se spoluhráčem boleslavské obraně! Dostal puk přímo před bránu, ale mířil těsně mimo!
19:07
V témže čase hlavní sudí vylučuje Karla Hromase (CHM) za hákování.
19:07
17:57
Zdeněk Ondřej se ocitl sám před Jaroslavem Hüblem, který byl položený a nemohl zasáhnout! Do prázdné branky se mu nepovedlo puk dorazit.
17:21
Bahenský zneškodnil na útočné modré rozehrávku hostů a Řehoř musel znovu zasahovat.
17:10
Steven Goertzen od mantinelu z ostrého úhlu prověřil Milana Řehoře.
16:39
David Výborný před bránou nepřesně tečoval.
16:07
Pulpán po vhazování rychle vypálil, puk se odrazil z chumlu hráčů do středního pásma.
16:02
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
15:42
Ofsajd Chomutova.
15:14
Domácí málem doplatili na velice laxní přístup v posledních dvou minutách. Jaroslav Hübl stále drží díky skvělým zákrokům nulový stav skóre.
13:56
Štěpán Hřebejk si sjel z kruhu před Hübla. Jeho snahu mu překazil Gordon Baldwin svou tečí vysoko do ochranné sítě.
12:55
Nebyl však ve své snaze úspěšný, stejně jako domácí ve snaze ohrozit Řehořovu bránu.
12:38
Ondřej bojuje u mantinelu o puk.
12:18
Ofsajd hostů.
11:56
Jaroslav Hübl teď vystrašil spoluhráče i diváky svým pádem při podklouznutí brusle, když do lapačky chytal lehké nahození.
10:36
Zdeněk Ondřej od modré pálil, ale pouze do jednoho z obránců a přišel o puk.
10:16
09:57
Domácí si zase nepohlídali zadní vrátka. Tentokrát musel šanci Pirátů zneškodnit až Hübl.
09:45
Další pokus Mikulíka šel mimo.
09:00
Hřebejk vypíchl Tomasovi kotouč a vydal se do protiútoku. Neúspěšně.
08:16
David Havíř (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování.
08:16
Jakub Čutta při signalizované výhodě od modré nahazoval přes hráče, Řehoř jeho pokus zneškodnil.
07:16
Lukáš Pulpán podél mantinelu pronikl do střelecké pozice v kruhu, ale pálil mimo.
06:26
Mikulík to zkoušel z ostrého úhlu, jeden z chomutovských obránců mu do střely vložil hůl.
06:10
Po vhazování se puku hned zmocnil Řehoř, před jeho bránou se strhla menší potyčka.
06:05
Zakázané uvolnění Chomutova.
05:27
Výborný po návratu z trestné zavelel k útoku a předložil před brankovištěm Stevenovi Goertzenovi. Milan Řehoř lapačkou fantasticky!
05:19
04:50
Chomutov vzápětí obléhal domácí branku, ale Boleslav nakonec kotouč vyhazuje.
04:16
Milan Mikulík unikl chomutovským! Šanci si však nevypracoval.
04:02
Jaroslav Hübl reflexivně lapačkou zneškodnil prudkou zvednutou střelu!
03:52
Jaroslav Hübl přerušil hru.
03:38
5 na 4.
03:19
Mikulík chytře přihrál před bránu, ale nikdo jeho nabídku nevyužil. Zároveň se dopustil nedovoleného zákroku David Výborný (MBL) a jde na 2 minuty na trestnou. Hosté hrají pár vteřin pět na tři.
03:15
02:34
Karel Hromas prověřil zblízka Hüblovu pozornost. Domácí golman připraven.
02:06
Hra se brzy přestěhovala zpět před Řehoře a Rýgl od modré nahodil.
01:38
Boleslavská přesilovka končí. Jakub Čutta (MBL) seknul přes ruce jednoho z obránců Chomutova a putuje na dvě minuty na trestnou.
01:20
Kotouč mimo hrací plochu. Vhazuje se po Řehořově pravici.
01:15
Milan Sikora (CHM) vyloučen na dvě minuty za sekání.
01:04
Steven Goertzen číhal u brankoviště. Řehoře však nepřekvapil.Vhazuje se po jeho pravici.
00:17
Po vhazování šli do útoku Mladoboleslavští, šanci si i přes dobrou práci Výborného za bránou nepracovali.
00:01
Hráči Mladé Boleslavi i Chomutova již nastoupili na ledovou plochu, utkání co nevidět začne.
Piráti se tentokrát před koncem prvoligové sezóny posílili mnoha hráči, kteří po značnou část sezóny působili v extraligových klubech, ale týmu z úpatí Krušných hor pomoci v postupu mezi elitu z důvodu nesplnění podmínek ke startu nemohou. Do karet Mladé Boleslavi hrají ještě letité zkušenosti s baráží a zkušené opory v čele s Davidem Výborným a Jaroslavem Balaštíkem.
Hezký propršený nedělní večer z Mladé Boleslavi. Dnes je na programu první barážové utkání mezi tradičním účastníkem této prolínací soutěže o účast v příštím extraligovém ročníku Mladou Boleslaví a Piráty z Chomutova, kteří v posledních pěti letech tuto sérii absolvují teprve podruhé.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Dudáš, Mozík, Chaloupka, Beňovič, Hay, Žabka, Rýgl, Baldwin, Čutta - Balaštík, Podkonický, Mikulík, Tomas, Bahenský, Loskot, Výborný, Pabiška, Stieler, Goertzen, Nouza Piráti Chomutov: Řehoř (Duba) - Pulpán, Havíř, Mrázek, Pavlas, Jillson, Macháček, Bartejs, Grof - Seman, Hromas, Diviš, Ondřej, Hafenrichter, Endál, Hřebejk, Hruška, Kraft, Sikora, Jíra, Gajovský Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Barvíř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.