Já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek dnešního dne. Nashledanou.
Ve třetí třetině jsme další branku neviděli, a tak se chomutovští hokejisté radují z další výhry a do Brna jedou z stavu 2:0. První branku dal v první třetině přesnou střelou Roman Červenka, kterého napodobil ve druhé třetině Peter Ölvecký. Série tak pokračuje na Moravě, a tak uvidíme, jestli se ještě do Chomutova na pátý zápas vrátí.
59:29
Po nepřesné přihrávce mezi kruhy se puku ujal Marek Tomica, který s ním dokázal vyjet z obranného pásma a ušetřit další sekundy.
59:21
Oddechový čas pro hosty.
59:21
Ještě jedním pokusem byl ohrožen Robert Kristan, ale ten si jde pro čisté konto v tomto utkání.
58:58
Piráti opět s pukem mimo obrannou třetinu. Kometě nic nedovolí a kráčí za druhým bodem v této sérii.
58:37
Roman Červenka o mantinel vyhodil puk a zpoza branky jej posílal Marek Račuk na Michala Vondrku, který ovšem trefil jen boční síť!
58:03
Kometa hraje bez brankáře a v šesti hráčích v poli!
57:20
Michal Vondrka podržel kotouč, protože se Brno nacházelo v ofsajdovém postavení. Následně přihrál a Piráti ušetřili cenné sekundy.
56:45
Robert Kristan zlikvidoval další střelu brněnských hokejistů, kteří nejspíše budou do konce třetiny tlačit.
56:24
Piráti se ještě nedokázali osvobodit z tlaku hostů a puk vyhodili jen na zakázané uvolnění.
56:17
Jozef Kováčik koncem přesilovky nahazoval puk na branku, který ještě tečoval Dostálek, ale Kristan je oporou domácích.
55:48
Robert Kristan následně zneškodnil další pokus od modré čáry, ale Kometa je v obrovském tlaku.
55:08
Od modré pálil Jozef Kováčik, ale i jeho pokus Kristan dokázal zneškodnit. Následně se chokmutovským povedlo puk vyhodit jen na obránce Komety.
54:42
Z levé strany nebezpečně pálil Jan Káňa, kterému se ale nepovedlo překonat dnes stoprocentního Kristana.
54:18
Nahazovanou střelou to od modré čáry zkoušel Tomáš Kaberle, ale tomu se nepovedlo Kristana ohrozit.
54:12
Brno dostává jednu z posledních šancí. Tomáš Harant je vyloučen na dvě minuty za sekání.
53:25
Tomáš Malec vjel s pukem do útočného pásma a střelou z levé strany zkoušel překonat Kristana. Ten jej ovšem skvěle vychytal.
52:44
Kometa hraje s pukem ve vlastním pásmu a pokouší se směrem dopředu něco vymyslet. Času jim ovšem moc nezbývá.
52:06
A další brněnská akce byla ukončena poté, co se hosté nacházeli v ofsajdovém postavení.
51:50
Hosté již hrají v plném počtu a Čermák hned mohl zaútočit, ale nakonec se mu do šance nepovedlo projet.
51:16
Po úniku to zkoušel Martin Dočekal, jehož střela byla zblokována mimo branku chomutovského brankáře.
50:56
Roman Červenka projel do útočného pásma, ale následně se jeden z jeho spoluhráčů nacházel v ofsajdovém postavení.
50:19
Kometa sice puk vyhazuje, ale chomutovským hokejistům toto stačí. Tento stav domácím spíše vyhovuje.
49:45
Leoš Čermák dostává další dnešní trest. U mantinelu si počínal nedovoleně vysokou holí.
49:38
Bránícího hráče Brna následně o puk obral David Květoň, který našel Vladimíra Růžičku, kterému se ovšem střelou k levé tyčce. Čiliak puk vyrazil.
49:00
Před branku se prodral Jakub Sklenář, který ale nezakončil. Následně to zkoušel David Kämpf, ale ani on branku neohrozil.
47:50
Jan Hruška poslal puk do brankoviště z levé strany, ale tam jej nikdo z hostů do branky trestuhodně neposlal.
47:01
Martin Dočekal procházel do útočného pásma, kde jej ale obrala dvojice bránících hráčů Chomutova.
46:35
Jan Káňa mimo hru poslal k zemi Romana Červenku, ale vylučovat se nebude, ale je to hodně nesportovní gesto od hostujícího útočníka.
46:08
Jan Rutta se po vyhrané buly ujmul puku a objel branku. Následně se chtěl prosadit střelou pod víko, ale puk brankář Čiliak vyrazil!
46:02
Poté, co se delší dobu bojovalo u mantinelu o kotouč, přerušil hru rozhodčí. Hra bude pokračovat po komeční pauze.
45:23
Po levé straně unikal Jan Hruška, kterému se ale přízemní střelou nepovedlo překonat brankáře Kristana.
44:49
Přesně v momentě, kdy Kometa začala být v plném počtu, vyhodili Chomutovští na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kristanem.
44:30
David Květoň vjel do pásma a posunul puk na Petere Ölveckého, který se následně neprosadil. Následně to zkoušel opět zezadu, ale nyní úspěšný nebyl!
43:26
Piráti rozebrali hostující obranu a od modré čáry následně pálil Vladimír Růžička, kterému se povedlo trefit jen obětavého obránce.
42:43
Jan Káňa si počínal v souboji s Dominikem Tejnorem nedovoleně a dostane dvouminutový trest.
42:43
Kometa se dočkala branky po akci po pravé straně, ale uznána není! Místo toho budou hrát hosté v oslabení.
42:09
Před brankou se zjevil David Ostřížek, který skrz brankoviště hledal lépe postaveného spoluhráče. Ten ale přihrávku nezachytil.
41:19
Střela Tomáše Malce z levé strany byla ztečována bránícím hráčem Chomutova do pravého rohu.
40:56
Piráti byli stále aktivní v útoku, ale vymyslet se jim nic nepovedlo. Do útoku se tak derou hosté.
40:19
Peter Ölvecký objel branku a hledal před brankou Romana Červenku, kterému se ale nepovedlo jeho přihrávku zachytit.
40:01
Druhá třetina končí stejným výsledkem, jako ta první. Piráti dokázali opět jednou skórovat a před třetí třetinou mají skvělou výchozí pozici. Peter Ölvecký sice nedokázal svůj bekhend gólově zakončit, ale následně se o záda brankáře přece jen prosadil. Chomutovští jsou o něco aktivnější a míří za druhou výhrou v série.
40:00
39:55
Jan Káňa se prodíral do útočné třetiny, ale k puku se nedokázal dostat, protože uklouznul.
39:05
Robert Kristan zachytil nahození ze středního pásma a následně předal svým spoluhráčům.
38:33
David Květoň se s pukem prodíral za branku, ale tam byl o něj připraven. Faul to ale stoprocentně nebyl.
37:51
Hned po vstřelení branky Leoš Čermák zlomil hokejku o brankovou konstrukci a vyfasoval desetiminutový trest.
37:51
Piráti právě vstřelili branku!
Hodně chytře to nyní udělal slovenský forvard PETER ÖLVECKÝ! Ten ujel do samostatného úniku, kde se mu bekhendem nepovedlo brankáře překonat. Následně měl ale puk stále u sebe a o záda brankáře jej poslal do sítě! Asistence: Marek Tomica.
37:17
David Ostřížek si najel do útočného pásma, ale střelou z mezikruží se mu nepovedlo skórovat.
36:42
Z levé strany to zkoušel jeden z hostů, ale jeho spíše nahazovaná střela skončila mimo branku.
36:04
Domácí puk vyhazují kotouč z obranné třetiny v momentě, kdy jsou hosté v plném počtu. Začne jejich zkrácená přesilovka.
35:33
Síly se na ledě vyrovnají. Peter Ölvecký ve středním pásmu zahákoval jednoho z hostů a dostane dvě minuty.
35:18
Juraj Valach následně dostal kotouč na modrou čáru zpoza branky a vypálil dělovou ránu. Jeho pokus ale skončil mimo branku.
34:54
Střela Bretta Skinnera od modré čáry byla Čiliakem vyražena nad branku a puk skončil v ochranné síti. Vhazování po jeho pravici.
34:20
Kometa vyvezla puk Martinem Dočekalem, který puk nahodil na branku a ušetřil cenné sekundy z oslabení.
34:00
Následně Leoš Čermák za brankou nesportovně a bez důvodu napadl Jakuba Sklenáře. Hostující hráč dostane dvě minuty.
33:56
Z levé strany vypálil Tomáš Kaberle, ale jeho střela byla brankářem Kristanem pohotově vyražena mimo branku.
33:12
Tvrdá střela Sergeje Pereťjagina z levé strany byla před brankou tečována a skončila jen nad brankou hostujícího brankáře.
32:48
Následně Červenka opět najel s pukem do útočného pásma a poslal jej na pravou stranu. Z této pozice střílel Tomica, který ovšem branku netrefil.
32:08
Po pravé straně ujel Roman Červenka, který si sjel do středu, odkud vyslal střelu. Ta byla ale pozorným obráncem zblokována.
31:32
Jan Káňa následně z mezikruží zkoušel Roberta Kristana, ale ani nyní nebyl svou střelou mezi betony úspěšný.
31:18
Po dlouhé kombinaci zamířil z pravého kruhu Jan Hruška, ale ten levou tyčku hodně minul. Kombinace hostí ale pokračuje.
30:28
Chomutovští se ale zatím brání skvěle. Nejdříve kotouč vyvezl Sklenář a následně jej odpravil z obranného pásma Jan Rutta.
30:11
Juraj Valach u mantinelu podrazil hostujícího útočníka, a míří tak na trestnou lavici.
29:46
Z mezikruží pálil při výhodě David Ostřížek, ale hostující útočník mířil jen vedle Kristanovi tyčky, který se jen ohlédl.
29:20
Po přihrávce Romana Červenky střílel z levé strany Michal Vondrka, ale ten mezírku mezi betony nenašel.
28:44
Po rychlém útoku střílel Jan Rutta, ale jeho pokus skvěle reflexivně vyrazil hostující brankář do pravého rohu z jeho pohledu.
28:32
Od modré čáry nahazoval puk před branku Jozef Kováčik. Jeho pokus ještě před Kristanem tečoval Vondrka, ale chomutovský brankář zareagoval.
28:19
Za potlesku tribun opouští ledovou plochu Vojtěch Němec, který se objevil na ledě po nějakém zákroku.
28:19
Nyní se ale domácím nepovedlo zakombinovat, a puk skončil jen za brankou Marka Čiliaka. Následovat bude buly před Kristanem.
27:59
Piráti jsou nyní aktivnější a nejspíše více chtějí, či jsou více nabuzeni.
27:19
Jan Hruška ujížděl sám na brankáře, ale následně jej skvělým obranným zákrokem od puku odstavil Juraj Valach.
26:10
Piráti přežili snažení hostujícího celku a vydali se dopředu, kde aktuálně kombinují.
25:21
Jozef Kováčik nahazoval puk před branku na teč svým spoluhráčům. Jeho pokus ale nikdo netečoval patřičně důrazně.
24:50
Marek Račuk najel do pravé straně do útočného pásma a našel Romana Červenku. Ten z mezikruží vypálil, ale jeho pokus se odrazil jen o pravé spojnice ven!
24:13
Následně se po levé straně prodíral Roman Červenka, který se stahovačkou chtěl zbavit obránce, ale ten mu puk odebral.
23:42
Marek Tomica zpoza branky hledal připraveného Červenku, ale místo toho se puk odrazil od bránícího hráče. Čiliak následně touš chytil do lapačky.
23:35
Kometě následně nezbývalo nic jiného, než puk vyhodit za branku slovinského brankáře ve službách Chomutova.
23:11
Od modré čáry v následné akci pálil Jan Rutta, ale jeho nahození nikdo netečoval a puk skončil na betonech Čiliaka.
22:52
Brett Skinner následně zpoza branky rozjížděl útočnou akci, která se ale nakonec neudála. Puk skončil na zakázaném uvolnění.
22:40
Do útoku se hnali hosté, ale v útočném pásmu se jim nepovedlo ideáně zakombinovat a puk ztratili.
21:48
Štěpán Hřebejk projel po pravé straně do pásma, ale následně se mu Čiliaka střelou nad vyrážečku nepovedlo překonat.
21:29
Tvrdá rána Jana Káni ze středu kruhů skončila na masce chomutovského brankáře. Do útoku jsou domácí.
20:49
Piráti se usadili v pásmu, ale tam se jí nepovedlo lépe zakombinovat. Hosté následně puk vyhodili.
20:18
Lukáš Kozák vypálil od modré čáry, ale na poslední chvíli mu do střely vložil hokejku Roman Červenka.
20:01
Hokejisté obou celků jsou zpět na ledové ploše a druhá třetina za pár sekund začne.
První třetina byla v režii Chomutova. Piráti byli mnohem aktivnější, měli více ze hry a dokonce se jim povedlo dát také první branku. Roman Červenka se ujal kotouče a přesnou střelou skóroval. Kometa bude muset ještě zabrat, pokud se dnes chce radovat ze zisku vyrovnávacího bodu.
20:00
19:48
Následně z ostrého levého úhlu nahodil puk před branku Tomáš Malec, ale Kristan si toto nahození pohlídal a ukryl jej v lapačce.
19:38
Kometa kombinuje ve středním pásmu, ale zatím se jim nedaří projít do ohrožení domácí branky.
19:00
Ohlášena byla také poslední minuta první periody, která zatím vyznívá lépe pro chomutovský celek.
18:28
David Květoň si ale následně natáhl puk před branku z pravého kruhu, kde bekhendem hledal Kämpfa. Před nímž odpálil kotouč brněnský bránící hráč.
18:14
Do pásma najel David Kämpf, který následně hledal Květoně, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
17:24
Z pravé strany střílel Martin Dočekal, ale tomu se povedlo trefit jen boční síť branky, kterou stráží Robert Kristan.
16:47
Další střelu Bretta Skinnera tečoval Roman Červenka, ale ani nyní puk neskončil v síti, ale jen mimo branku.
15:34
Střelu od modré čáry, kterou vyslal Jakub Sklenář před brankou nebezpečně tečoval Dominik Tejnor. Jeho pokus ale puk skončil mimo branku.
15:11
Do útoku se skvěle prodral Jan Káňa, který obešel chomutovskou obranu, ale následně se mu nepovedlo zakončit.
14:12
Chomutovští hokejisté sevřeli Brno v útočném pásmu. Z kruhu vypálil Peter Ölvecký, ale jeho střela byla zblokována. K puku se ta na pravé straně dostal ROMAN ČERVENKA, kterému se milimetrově přesnou střelou povedlo dát úvodní branku! Asistence: Peter Ölvecký.
13:29
David Kaše poslal puk na modrou čáru, odkud Juraj Valach trefil jen levý vystrknutý beton Marka Čiliaka.
13:05
Chomutovští vjeli do útočného pásma, ale tam se jim následně nepovedlo ideálně zakončit.
12:12
Z levé strany vypálil Jan Káňa a puk se na branku dostal mezi nohy bránícího hráče. Kristan byl ovšem připraven a puk do branky nepustil.
11:34
Od modré čáry vypálil Brett Skinner a puk se od zadního mantinelu odrazil. Jakub Sklenář zakončoval do prázdné branky, ale na poslední chvíli strčil do jeho střely hokejku bránící hráč! Skvělý zákrok od něj.
10:26
Domácímu celku se v přesilové hře zatím vůbec nedaří a hosté se brání v naprostém poklidu.
09:45
Piráti se následně dostávali do dobré šance, ale zakončit se jim nepovedlo. Do střelecké pozice se tak dostal obránce Malec, který Kristana prověřil.
09:17
Domácím se následně nepovedlo projít do zakončení a Kometa puk zpoza své branky vyhodila za branku.
09:05
Z levé strany vypálil kanadský obránce Brett Skinner, kterému se ale nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře. Ten navíc puk viděl.
08:13
Chomutovští kombinují na vlastní polovině a čekají, až budou v plném počtu, aby mohli přesilovkově zahrozit.
07:41
Jan Hruška v útočném souboji zasáhl jednoho z chomutovských do obličeje a dostane čtyřminutový trest.
07:21
Pokračovala kombinace hostů, která byla zakončena přihrávkou na Tomáše Malce. Tomu se ale puk nepovedlo zachytit.
06:39
Do úniku se v oslabení prodral Marek Tomica, který celou akci zakončil přízemní střelou. Tu Čiliak dokázal pohotově vyrazit.
06:21
Kometa si hraje přesilovou hru. Domácí špatně vystřídali a půjdou na trestnou lavici, respektive David Kaše.
06:08
Z levé strany se před branku prodral David Kaše, ale ani jemu se nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře.
05:14
Puk do útočného pásma zavezl Kämpf, který následně našel Květoně. Tomu se ale jeho střelou branku nepovedlo trefit.
04:01
Špatnou přihrávku Sergeje Pereťjagina zachytil Jan Hruška, kterému se ale nepovedlo ideálně zakončit. Trefil jen Kristanovu masku.
03:17
Po pravé straně se prodíral Marek Račuk, ale tomu se svou střelou nepovedlo trefit branku.
02:26
O puk se bojuje v útočném pásmu chomutovského celku. Uvidíme, komu se nakonec povede vybojovat tento puk.
01:22
David Kämpf zachytil puk před brankou a snažil se jej dostat na lépe postaveného spoluhráče. Do přihrávky mu ale lehl obránce Jan Hanzlík.
00:59
Michal Vondrka hledal svou přihrávkou Štěpána Hřebejka, ale ten jeho příhru nezachytil.
00:33
Po vyhození jednoho z hostů se bude vhazovat před Čiliakem. Puk skončil mimo hrazení, ale bylo to s tečí.
00:07
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří puk ihned nahodili za branku slovinského brankáře.
00:01
Oba celky přijíždějí na ledovou plochu a utkání za pár sekund začne.
Krásné odpoledne z chomutovské SD ARÉNY. Za nějakých dvacet minut bude vhozena úvodní buly druhého utkání předkola play-off.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, J. Mrázek, Valach, Pereťjagin, Harant, Tejnor – Račuk, Červenka, Tomica – Vondrka, Růžička, Hřebejk – Květoň, Kämpf, Sklenář – Ölvecký, Kaše, Dušek

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Dočekal, Čermák, Dostálek – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška, H. Zohorna – R. Zohorna, Koreis, Dvořák – P. Mrázek

Rozhodčí: Šindler, Mrkva – Jelínek, Pešek.
Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Musím se přiznat, že jsem měl ze zápasu trochu obavy. Máme hráče, kteří jsou zvyklí hrát play-off, a máme zde hráče, co ho hrají poprvé. Trochu se potvrdila nervozita. Právě v prvních zápasech hraných doma je v hlavách hráčů, že se utkání musí vyhrát. Nám se zápas příliš nedařil. Od druhé třetiny jsme se trochu zvedli a hráli jsme lépe. Byli určité momenty, kdy za stavu 0:1 mělo Brno pár dobrých šancí, ale náš brankář je chytil. V prodloužení nás Kometa motala, my jsme udělali protiútok a povedlo se nám dát gól. Víme, že série nebude jednoduchá a musíme se připravit na další zápas.“

Martin Pešout (HC Kometa Brno): „Byl to typický zápas play-off dvou zkušených mužstev. Chomutov ho hrál sice poprvé, ovšem spousta hráčů už takové zápasy zná. Bohužel jsme doplatili na časté vylučování. Nepřidali jsme druhý gól ze dvou brejků za stavu 0:1, za což jsme byli potrestáni.“
První utkání série

Piráti Chomutov 2:1pp. HC Kometa Brno
50. Skinner (Červenka, Rutta), 63. Skinner (Červenka) – 10. Mrázek (Němec, Káňa)

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, J. Mrázek, Pereťjagin – Červenka, Růžička, Vondrka – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Sklenář – Račuk, Kaše, Tomica

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Dočekal, Čermák, R. Zohorna – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, P. Mrázek – Dvořák
Druhým utkáním pokračuje předkolo play-off mezi Chomutovem a Brnem. První utkání bylo pořádně napínavé, ale nakonec se z výhry 2:1 po prodloužení radoval chomutovský celek. Hrdinou střetnutí se stal kanadský obránce Brett Skinner, jenž vsítil obě branky. Dnešní utkání bude ovšem naprosto jiné, a tak jej na něj zveme! Startujeme v 17:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.