SESTŘIH: Čtvrtfinále (4.zápas): PSG Zlín - HC Sparta Praha 1:4

Čtyři zápasy čtvrtfinálové série mezi Zlínem a Spartou jsou již minulostí. Berani ani dnes ve svém druhém domácím duelu nestačili na silný výkon soupeře a podlehli Spartě 1:4. Pražané vedou v sérii 3:1 a ve středu mohou na domácím ledě postoupit. Zlínští svoji kůži určitě lacino nedají. Uvidíme jestli se ještě série vrátí sem na ZS Luďka Čajky. Hezký zbytek pondělního večera.
59:39
Ještě přesilovka pro Zlín. Robert Sabolič (SPA) 2 minuty za sekání.
59:18
Ke střele se dostal ještě Čajkovský. Jeho pokus Kašík stačil vytěsnit do bezpečí.
58:27
Sparta si s přehledem hlídá tříbrankové vedení.
57:24
Sparta právě vstřelila branku!
Máme rozhodnuto! Výhru Sparty ve čtvrtém duelu pečetí trefou do odkryté branky PETR KUMSTÁT. Asistence: Lukáš Pech.
57:19
Bukartsovo nahození padáčkem skončilo v moci brankáře Sparty.
57:13
Kubišova střela se odrazila od jednoho z obránců Sparty přímo před branku, kde se snažili domácí dorážet, ale Spartě se povedlo vyhodit puk mimo dosah domácích.
56:40
Kašík zůstává na střídače, Zlín je v šesti.
56:39
Zlín si bere oddechový čas na poslední poradu.
56:39
Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
56:19
Pöpperle vyhodil puk na vlastní střídačku. Buly v pásmu Sparty.
55:25
Už i Sparta je v plném počtu. Zlínu se čas na zdramatizování krátí.
55:05
Pöpperle na poslední chvíli vyrazil Holíkovu tvrdou střelu. Poté Spartu osvobodil vyhozením kotouče jeden z obránců.
54:30
Zlín hraje v pěti a bude hrát zkrácenou přesilovou hru pět na čtyři.
54:12
Zakázané uvolnění Zlína, buly před Kašíkem.
53:46
Bukarts nenápadným nahozením překvapil Pöpperleho, který měl s jeho pokusem problémy.
53:15
Kotvan si dobrou kličkou obešel Poláška, který ho nedovoleně zastavil. Budou to dvě minuty za sekání pro sparťanského obránce. Hraje se 4 na 4.
52:27
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
52:27
Pech zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě a hra je přerušena.
51:52
Pořádné zmatky se odehrávaly před brankou Sparty. Pöpperle měl obrovské štěstí, protože ho kotouč střílený Holíkem zasáhl do ramene.
51:46
Zlínští nabírají na aktivitě a Pöpperle hned musel zasahovat.
51:19
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali snižující trefy a uvidíme jestli ještě zdramatizují stav zápasu. Kubiš našel přihrávkou mezi kruhy volného ZDEŇKA OKÁLA. Ten vystřelil a kotouč se odrazil od hokejky Čajkovského přímo do sítě. Asistence: Pavel Kubiš, Roman Vlach.
50:44
Horák seskočil z trestné lavice a do šance se dostal Petr Holík, který otestoval pozorného Pöpperleho svižnou střelou. Buly v obranném pásmu Sparty.
50:19
Netík našel osamoceného Hamiltona, kterému na poslední chvíli sebral kotouč z čepele bránící Žižka.
49:36
Kašík si bez problému poradil se střeleckým pokusem Roberta Saboliče.
48:51
Žižka se v oslabení vydal na ofenzivní výlet, který málem skončil gólem.
48:25
Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
47:29
Pech nedokázal ani na druhý pokus dopravit puk do sítě. Eminger vzápětí nastřelil pouze obránce domácích.
47:06
Sparta se usadila v útočném pásmu a v klidu si kombinuje.
46:26
Poláškova tvrdá rána se otřela pouze o zadní mantinel. Kotouč doskákal zpátky do středního pásma a Sparta musí začít další kombinaci.
45:40
Sparta bude mít k dispozici další přesilovou hru. Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za sekání.
44:10
Kotvanovo nahození se odrazilo před Jiřího Goiše, který mohl oslavit při svém prvním startu hned vstřelený gól, ale Pöpperleho nepřekvapil.
43:51
Pech se dokázal proháčkovat přes obranu Zlína a ještě našel Formana, který střelou z první minul branku.
43:30
Hamilton je zpět na ledě, Sparta je zase kompletní.
42:33
Zlínští se pokoušeli něco vymyslet před brankou Pöpperleho. Sparta ovšem velmi dobře brání a Zlínu toho moc nepovolila.
41:52
Sparta podruhé vyhazuje kotouč do bezpečných prostor.
41:30
Přesilovka pro Zlín. Curtis Hamilton (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.
41:20
Zdeněk Okál tvrdě, ale čistě poslal k ledu rozjetého Saboliče.
40:45
Oba celky jsou kompletní. Kotouč je zase na hokejkách Sparty.
40:01
Za námi je i druhá třetina, kterou Sparta vyhrála 2:0 a do poslední třetiny si hosté ponesou více než slušný náskok. Druhý gól přidal kapitán hostí Jaroslav Hlinka. Zlínští nemohou v dnešním duelu najít recept na brankáře Pöpperleho. Především by ale měli zlepšit celkový obraz hry.
40:00
39:30
Pohledný ťukec předvedli domácí v přesilovce. Pöpperle byl proti zakončení Bukartse opět na úspěšný.
39:16
Marušák, Bukarts a ani Holík nedokázali střelecky překonat brankáře Pöpperleho.
38:44
Tomáš Pöpperle (SPA) 2 minuty za podražení. Zlín bude hrát přesilovku 4na3.
37:44
Robert Sabolič (SPA) 2 minuty krosček – Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty hrubost.
37:24
Jednoduchou akci předvedli hráči Sparty a ujímají se již tříbrankového vedení! Polášek našel příhrou přes celé pásmo volného JAROSLAVA HLINKU. Ten si počkal na pohyb Kašíka a následně ho překonal střelou do protipohybu. Asistence: Adam Polášek, Daniel Přibyl.
36:17
Ofsajd Zlína. Buly ve středním pásmu.
36:08
Vlach zlomil hokejku a do přečíslení se dostala dvojice Netík, Hlaváč. Střela prvního jmenovaného Kašíka ohrozila, ale za brankovou čáru se kotouč nedostal.
35:26
Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
35:02
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty hákování. Hraje se 4na4.
35:00
Zlín fatálně chyboval v rozehrávce a do tutovky se dostal Sabolič, který byl posléze i faulován. Nájezd to ale nebude.
34:24
Zlínu se nabízí přesilová hra. Veliká šance, jak snížit stav zápasu. Jan Piskáček (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.
33:44
Zlínští se probouzejí a na ledě vidíme vyrovnanou hru.
33:29
Piskáček by měl být v pořádku a usedl zpět na střídačku.
33:12
Robert Říčka se prosadil přes dva sparťanské hráče a povedenou střelou prověřil Pöpperleho beton.
32:36
Zlínská čtvrtá formace pořádně zatopila před Pöpperlem. Tohle střídání přečkali sparťané i s dávkou štěstí.
31:40
Čajkovský tvrdým pokusem netrefil branku Zlína. Puk jde na hokejky domácích.
31:17
Jan Piskáček zkolaboval na střídačce a byl převeden do péče lékařů.
30:36
Říčkovu střelu Pöpperle ramenem vyrazil. Zlín stále na kotouči.
30:10
Žižka výborně vypíchl hokejkou nahrávku Hlinky.
29:19
Čech nabídl Šťastnému hodně špatnou nahrávku. Poté byl Šťastný podražen a smetl na led i Pöpperleho. Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
28:44
Sparťané prostupují přes obranu Zlína velmi hladce. Kašík opět skvěle zasáhl proti střele Netíka.
28:18
Další zakázané uvolnění domácích. Tohle Spartě vyhovuje a je tu další buly před brankou Libora Kašíka.
28:06
Černoch jen těsně minul branku Zlína.
27:56
Zlínští se nemohou dostat do herní pohody. Kotouče jim uskakují, tohle není ta klasická účinná hra žlutomodrých.
27:24
Zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá před branku Tomáše Pöpperleho.
26:42
Pražané trestají velikou chybu Zlína při rozehrávce. Čachotský špatně zpracoval kotouč, který posléze převzal LUKÁŠ PECH a přesnou střelou z mezikruží vymetl horní růžek Kašíkovy branky.
26:33
Sparta má tlak, který sílí a sílí. Přerušila ho až Hamiltonova střela, kterou brankář Zlína chytil do lapačky.
25:44
Kubiš hodně špatně rozehrál puk na rozjetého Okála. Puk má zase Sparta.
25:16
Sparta je velmi aktivní a nepouští domácí celek skoro ke kotouči.
24:38
Kašík předvedl ukázkový semafor proti Kudrnově střele zápěstím. Buly u branky PSG.
24:14
Pech přejel útočnou čáru dříve, než jeho spoluhráč a je z toho ofsajd.
23:51
Kašík kryje nebezpečný pokus Roberta Saboliče, který pálil z mezikruží.
23:30
Zlín se dokázal ubránit a je v plném počtu.
23:16
Sabolič posunul puk na Mikuše, jehož pokus Kašík neudržel v lapačce. Vzápětí ale puk odpálil do středního pásma obránce Oldřich Horák.
22:28
Pražané jsou v početní výhodě hodně aktivní. Čechovi se ovšem povedlo zachytit kotouč a vyhodit ho do bezpečí.
21:50
Kašík si poradil se střelou Čajkovského i dorážkou Hlaváče. Sparta je stále na kotouči.
21:32
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.
20:44
Roman Vlach využil chybky v obraně Sparty, ale Pöpperle mu jeho pokus stačil vyrazit.
20:29
Přibyl se protáhl přes obránce domácích a snažil se ohrozit Kašíka. Nakonec si kotouč zasekl a poté ho předložil Dragounovi, který branku minul.
20:01
Dvacet minut je již za námi a Sparta si do druhého dějství odnese těsné vedení 1:0, které hostům zařídil v přesilovce Jaroslav Hlinka. Zlínští byli v první třetině horším týmem a do druhého dějství mají co zlepšovat, Druhá třetina začne cca 18:12.
20:00
19:44
Přibyl našel příhrou zpoza branky volného Kumstáta, který neprostřelil Kašíka.
19:15
Poslední minuta první třetiny.
18:57
Kotouč se po střele jednoho z obránců Sparty vznesl přímo nad branku Kašíka, kde Okál rukavicí odehrál kotouč pryč. Buly u Kašíka.
18:27
Vlach hledal přihrávkou Zdeňka Okála, který promáchl.
18:03
Zlín si vytvářel tlak a Sparta raději vyhazuje puk na icing.
17:52
Bukartsovu střelu vyrazil Pöpperle přímo před Roberta Říčku, který z dorážky nepřekonal brankáře Sparty.
17:39
Černochovu střelu Kašík vyrazil a do útoku míří domácí pětice.
17:04
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před brankáře Libora Kašíka.
16:17
Kotvan dvakrát nezachytil kotouč a Sparta měla šanci. Hlaváč se ale k dorážce nakonec nepropracoval.
15:29
Kotvan z první napálil bránícího Přibyla, který vyvezl kotouč pryč z pásma.
14:51
Kotouč se odrazil přímo před hokejku osamoceného Zdeňka Okála, který se této šance zalekl a ke střele se ani nedostal.
14:32
Žižka je zpátky na ledě, domácí jsou v plném počtu.
14:20
Na opačné straně se vydal do šance Petr Holík, ale zakončit se mu nepovedlo. Pro svůj celek naspořil aspoň nějaký čas v oslabení.
13:32
Čajkovský ještě tečoval Poláškovu střelu. Kotouč těsně minul branku Libora Kašíka.
13:04
Čajkovský to zkusil z první, ale branku netrefil.
12:39
Pokus Poláška byl ztečován jedním z obránců Zlína do středního pásma.
12:24
Sparta dnes již jednu přesilovou hru využila. Nyní ji čeká už druhá v první třetině. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za sekání.
11:56
Pöpperle rychle opustil brankoviště a rozjel dobrou rozehrávkou kombinaci Sparty.
11:34
Kotvanovu nahrávku nedokázal Čech zachytit a je tu icing i na druhé straně.
11:24
Formanovo nahození nikdo nedokázal z jeho spoluhráčů tečovat a je z toho icing Sparty.
11:18
Pechovo nahození Kašík raději podržel v lapače.
10:41
Netík překážel Kašíkovi v brankovišti a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
10:16
Tvrdý pokus Řezníčka zblokoval bránící Juraj Mikuš. Zlín stále útočí.
9:36
Ke kotouči se dostali domácí, kteří se hned usazují před brankou Pöpperleho.
9:09
Bleskově využitá přesilovka v podání Sparty. Čajkovský nejprve naznačil střelu, poté předložil kotouč na hokejku JAROSLAVA HLINKY, který střelou z levého kruhu překonává Kašíka. Asistence: Michal Čajkovský, Daniel Přibyl.
9:05
Přesilová hra pro Spartu. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty hrubost.
8:47
Lukáš Pech střílel z mezikruží těsně nad branku Libora Kašíka. Sparta bude hrát přesilovou hru.
8:27
Vlach se tlačil do šance, ale v zakončení těsně minul branku.
7:59
Přetahovanou o kotouč vyhráli domácí a Pöpperle si posléze poradil s jeho dalekonosným pokusem.
7:33
Říčka nezpracoval těžkou nahrávku od Holíka a píská se zakázané uvolnění.
7:14
Zakázané uvolnění Sparty. Po delší odmlce buly u Pöpperleho.
6:56
Kašík si poradil s dalekonosnou střelou z čepele Adama Poláška. Sparta si tedy vynutila před Kašíkem vhazování.
6:51
Hra je přerušena a máme tu první komerční přestávku.
6:23
Kudrna tečoval Poláškovo nahození, které nadělalo Kašíkovi menší problémy. Sparta stále v útočném pásmu.
5:59
Dragoun se vrací do hry, Zlín je kompletní.
5:17
Zlínští se usadili před brankou Sparty a obránci společně s brankářem hostí se měli co ohánět. Žižkova střela i Holíkova byla zblokována.
4:32
Sparta opět vyhazuje kotouč do bezpečných pozic.
3:48
Spartě se okamžitě povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
3:39
Je tu první vyloučení. 2 minuty za nedovolené bránění pro Michala Dragouna (SPA)
3:37
Hraje se opět velmi vyrovnaná partie. Na kotouči je Sparta.
2:56
Kotouč byl ztečován na střídačku a hra je přerušena.
2:46
Čachotský se tlačil do šance, kde byl ale tísněn obráncem a Pöpperle vážněji zasahovat nemusel.
1:33
Je tu další zakázané uvolnění hokejistů Zlína.
0:43
Do slibné šance se dostal Jaroslav Hlinka. Jeho pokus dokázal brankář Kašík chytit.
0:20
Máme tu první zakázané uvolnění. Následuje buly před Kašíkem.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Horák, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Vlach, Okál – Čech, Šťastný, Čachotský – Goiš, Maruna, Ondráček.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Kalina – Dragoun, Hlinka, Přibyl – Sabolič, Hamilton, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Černoch, Kudrna.

Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Komárek, Ondráček.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Čtvrtfinálová série mezi Zlínem a Spartou pokračuje druhým duelem na Zimním stadionu Luďka Čajky. V sérii se odehraje celkově již čtvrtý duel a stav série je příznivější pro Spartu. Za remízového stavu se včera pokračovalo právě ve Zlíně. Vyrovnaný duel nakonec ovládli hosté, kteří dokráčeli k těsné výhře 3:2 a ujali se vedení v sérii. Berani dnes budou chtít nezdar odčinit a srovnat sérii opět na nerozhodný stav. Můžeme se těšit na vyrovnanou bitvu plnou osobních soubojů, která tentokrát začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.