Ode mne je to pro dnešek z brněnské DRFG Areny vše a já Vám přeji příjemný zbytek úterního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou!
Dnes jsme sledovali vynikající utkání se skvělou diváckou kulisou. Kometa dnes výsledkově opanovala každou třetinu, a proto vítězí v dnešním prvním domácím přípravném utkání vysoko 5:1. V následných samostatných nájezdech prolomili Brňané smůlu z předešlých dvou penaltových sérií a dnes zvítězili 2:0.
Nejlepší hráči dnešního utkání
HC Kometa Brno – Tomáš Kaberle
HC Slovan Bratislava – Tomáš Starosta
Nájezdy skončily. Brněnská Kometa zvítězila po brankách Zohorny a Hrušky 2:0.
Jako poslední se rozjel Leoš Čermák, který svůj forhendový blafák nedotáhl do zdárného konce – 2:0.
Tomáš Starosta branku vysoko přestřelil – 2:0.
Stejnou fintou neuspěl ani Tomáš Kaberle – 2:0.
Bartovič neuspěl blafákem do bekhendu – 2:0.
Mrázek neuspěl střelou na vyrážečku – 2:0.
Protasenjovu ránu Falter vyrážečkou vyrazil – 2:0.
Hruška překonal Brusta ranou mezi betony – 2:0!
Lušňák si z blízkosti na Faltera nepřišel – 1:0.
Na domácí straně se rozjel Hynek Zohorna, který krásným blafákem do bekhendu dává branku! – 1:0!
Murley trefil pouze vyrážečku domácí brankáře – 0:0.
Nájezdy začínají hosté.
Brankáři na obou stranách zůstávají. Do domácí klece se postaví Martin Falter, zatímco branku hostí bude i v nájezdech strážit Brust.
Na každé straně uvidíme pět střelců.
Po utkání budou následovat ještě samostatné nájezdy.
59:30
Utkání se již dohrává, Kometa míří za jasným vítězstvím.
58:53
Slovan právě vstřelil branku!
Hosté v závěru utkání střílí alespoň čestnou branku, a připravují tak Faltra o čisté konto. Po přihrávce Ivana Švarného napřáhl ke střele od modré TOMÁŠ STAROSTA, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ivan Švarný.
58:30
Dobrou možnost měl na straně hostí Skalický, který nebezpečně pálil, nicméně jeho rána minula levou tyč.
58:10
Domácí i nadále pokračovali na kotouči, kdy dobře kombinovali v útočném pásmu. Poté ale o puk přišli a hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
57:15
Domácí poté získali kotouč, který ukořistil Jan Káňa. Ten se dostal až do útočného pásma, kde vyzkoušel pozornost Brusta. Ten na střelu viděl a odrazil ji betony do rohu hřiště.
56:23
Na opačné straně se před branku tlačil Bartovič, který se svou otočkou zpoza branky neuspěl.
55:59
Dobrou možnost měl na domácí straně Tomáš Vondráček, který tečoval střelu Buriana. Hostující brankář puk na poslední chvíli vykopl betonem.
54:47
Hosté v plném počtu, tato přesilová hra se domácímu celku vůbec nepovedla.
54:01
Dnešní utkání sleduje 5431 diváků. Skvělá návštěva je dnes v Brně!
53:30
První minuta přesilovky domácích opět přináší rozpačitou kombinaci, domácí to však za současného stavu vůbec vadit nemusí.
52:47
Další přesilovka pro domácí. Vyloučen hostující Lukáš Kozák na dvě minuty za hrubost.
52:12
Kometa právě vstřelila branku!
Třetí útočná formace domácích zůstala v útočném pásmu, což přináší pátou branku v síti Brusta. Čermák dobře zakombinoval s Káňou, který si všiml mezi kruhy volného HYNKA ZOHORNY, jež nekompromisní ranou příklepem mezi betony zvyšuje na 5:0! Asistence: Jan Káňa, Leoš Čermák.
51:30
Káňa před brankou šikovně tečoval střelu Kováčiku, avšak brankář Brust byl připraven.
51:01
Domácí útočník Vojtěch Němec utrpěl srážku před brankou hostí, na místo přispěchal i doktor, ale nakonec odjel brněnský útočník na střídačku po svých. Snad se nebude jednat o nic vážného.
50:10
49:20
I tuto početní výhodu domácí celek využívá. Kometa dlouho svírala svého soupeře, až se k přihrávce dohodlal Leoš Čermák, který přesnou přihrávkou našel HYNKA ZOHORNU, který z blízkosti krásnou ranou pod víko zvyšuje již na 4:0! Asistence: Leoš Čermák.
48:37
Přesilovka Brna bude dvojnásobná. Tomáš Frolo odpálil puk bez dotyku do ochranné sítě, za což vidí pochopitelně dvouminutový trest. Domácí mají před sebou dlouhou přesilovku 5 na 3.
48:10
Další přesilovka pro domácí celek. Vyloučen je již podruhé v dnešním zápase Barry Brust, který dostává dvě minuty za hákování + desetiminutový osobní trest.
47:37
Na opačné straně pospíchal do útoku Martin Dočekal, který se snažil přejít přes Sersena. Hostující bek však předvedl skvělou poziční hru a domácí útočníka od kotouče odstavil.
46:50
Viedensky teď předvedl dobrou práci v útočném pásmu, když dvakrát vybojoval puk, avšak ke střele se slovenský útočník ani jednou neprobojoval.
45:40
45:37
Další dobrou ránu vyslal od modré čáry Hanzlík, ovšem jeho dvakrát tečovaný pokus mezi tři tyče nezamířil a hosté se osvobodili.
45:05
Nyní se jim to už ale povedlo a ihned z toho byla další velká šance! Jan Hruška dostal od Němce perfektní pas na brankoviště, nicméně domácí útočník puk ve skvělé možnosti netrefil ideálně, a ten tak zamířil mimo tři tyče branky Barryho Brusta.
44:18
Domácí opět nevychází úvodní vteřiny přesilovky, hosté se již potřetí osvobodili vyhozením až za branku Faltera.
43:40
Před brankou Brusta se strhla velká mela, která se neobejde bez trestu. Na straně domácích vyloučen kapitán Leoš Čermák za hrubost, zatímco na straně hostí Michal Sersen a brankář Barry Brust – oba taktéž za hrubost. Kometa hraje přesilovou hru.
43:08
Další perfektní kombinace brněnské přesilovkové formace. Stehlík našel mezi kruhy volného Jana Hrušku, který se neukvapil a skvělou přihrávkou před prázdnou branku nalezl u brankoviště volného VOJTĚCHA NĚMCE, který zvyšuje pohodlnou dorážkou na 3:0! Asistence: Jan Hruška, Richard Stehlík.
42:32
Domácí se nejprve připravili o pásmo, posléze měl dobrou možnost Němec, který však z blízkosti trefil jen brankáře Brusta.
41:43
Úvodní vteřiny brněnské přesilovky jsou opět rozpačité. Hosté se prezentují vysokým, a především účinným napadáním.
41:09
Přesilovka bude mít nyní Brno. Na trestnou lavici si odchází odsedět dvouminutový trest Rok Tičar za krosček.
40:33
40:17
Hosté vyhráli buly a hned zakládali útočnou akci, nicméně celá situace je zastavena kvůli ofsajdu jednoho z útočníků Slovanu.
40:01
Oba celky jsou již na ledové ploše. Poslední třetina dnešního utkání za malou chvíli začne.
Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Domácí zdvojnásobili svůj náskok po další skvělé kombinaci, kdy v přesilové hře po ose Kaberle – Němec zakončoval mezi betony Brusta David Ostřížek.
Další třetina začne přibližně v 19:42.
40:00
39:40
Druhá dvacetiminutovka se chýlí ke konci, Puk mají na hokejkách hosté, ale o založení závěrečné akce této třetiny se již nepokoušejí.
39:07
Po průniku do pásma se ke střele dostal Milan Batrovič, ovšem rána hostujícího útočníka šla vedle domácí branky.
38:33
Ovšem ani domácí nevydrží příliš dlouho v plném počtu. Koreis si nejspíš vyřizoval účty s jedním ze soupeřů. Brněnský útočník si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
37:55
Hosté však nevydrželi v plném poštu příliš dlouho. Tomáš Frolo sestřelil u mantinelu Koreise, a tak si odchází sednout na dvě minuty za vražení na hrazení.
37:14
37:02
Hosté vyhazují až branku Faltra, přesilovka Komety se chýlí ke konci.
36:35
Poté mohl Kováčik znovu vyzkoušet pozornost hostujícího brankáře ránou od modré čáry, ovšem hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, což se ukázalo býti chybným rozhodnutím.
35:58
K dobré ráně po ledě se dostal po přihrávce Čermáka Kováčik, nicméně jeho pokus skončil na betonech pohotového Brusta.
35:14
Další trest pro hostující Slovan. Na dvě minuty je vyloučen Žiga Jeglič, který se provinil hrou vysokou holí.
35:06
Na opačné straně se po faulu na Koreise dostal v ponechané výhodě k ráně Buriana, ale jeho rána branku minula.
34:34
Znovu postupovali do útoku hosté. Puk se dostal až na pravou stranu k Šťastnému, avšak jeho rána Falter v poklidu ztlumil na svých chráničích, a vhazovat se tak bude po jeho levici.
33:54
Jan Hanzlík nyní předvedl obětavý a důležitý obranný zákrok, když zamezil přihrávce na volného Bulíka.
33:01
32:30
Domácí mohli dokonce zahrozit i v oslabení. Puk se dostal k Janu Káňovi, který vyzkoušel pohotovou střelu zápěstím, ale jeho pokus skončil nad brankou.
31:49
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se ke střele odhodlal Milan Bartovič. Jeho pokus ale zablokoval Vilém Burian a puk ihned vyhodil za branku Brusta.
31:01
Před brankou Faltra se strhla menší strkanice. Trestem je však odměněn pouze brněnský obránce Ondřej Dlapa, který si odsedí dvě minuty za hrubost.
30:01
Hosté mohli snížit! Do úniku se dostal Jeglič, který však nedokázal úspěšně zakončit svůj blafák.
29:37
Další dobrou možnost měl Leoš Čermák, který se proháčkoval mezi beky, ale jeho následná rána švihem zamířila nad břevno.
28:51
28:30
Zbytek přesilovky strávila sice Kometa v obranném pásmu hostí, ale žádnou vážnější příležitost si nepřipravila.
27:48
Domácí se nakonec prosazují v přesilovce 5 na 3 po další skvělé kombinaci. Puk putoval z modré čáry od Tomáš Kaberleho na pravý kruh, kde stál Vojtěch Němec. Ten si všiml mezi kruhy neobsazeného DAVIDA OSTŘÍŽKA, který střelou po ledě mezi betony Brusta zvyšuje na 2:0! Asistence: Vojtěch Němec, Tomáš Kaberle.
27:27
Obrovská šance domácích! Němec dostal křižnou přihrávku na levý kruh, odkud z první zakončoval do prázdné branky. Brust však vytáhl fantastický zákrokem a rozštěpem puk zastavil před brankou čarou.
27:13
Kometa bude hrát přesilovku 5 na 3. Ivan Švarný vyhodil puk mimo hřiště a za svůj počin dostává dvouminutový trest.
26:51
A co víc! Nakonec bude hrát i v oslabení. Dvě minuty za krosček dostává hostující Dávid Skokan.
26:00
Hosté teď více než minutu svírají třetí brněnskou formaci v útočném pásmu, ale zatím si žádnou nepřipravili.
25:17
Kometa si znovu vytvořila tlak v útočném pásu. Na konci celé akce stál Káňa, který po přihrávce Koreise nedokázal zvednout puk nad klečícího Brusta.
24:39
Další dobrá příležitost domácích! Ostřížek se jako vítr prohnal kolem obránce po pravé straně a poté si to namířil před brankáře Brusta. Ten se však nenechal ošálit a jeho pokus mezi nohy zastavil.
24:09
K dobré ráně z hranice kruhu napřáhl hostující Tomáš Frolo, Falter skryl jeho ránu v náručí a vhazovat se bude po jeho pravici.
23:44
Hosté zamkli Kometu v obranném pásmu, nicméně Tičar ani Jeglič se svými střelami neuspěli, a tak se domácí osvobozují vyhozením k brankáři Brustovi.
23:04
22:54
Nakonec se domácí dostali do pásma díky chybě jednoho z obránců, kterému puk sjel v obranném pásmu z čepele a brankář Brust puk raději přikryl.
22:12
Hosté skvělou kombinací a vyhazovanými puky nepouští Kometu do hry, minuta přesilové hry je pryč.
21:45
Hosté se zatím prezentují skvělým napadání, Brňané se zatím nedostali do pásma.
21:04
Vyloučen Andrej Šťastný na dvě minuty za hákování.
21:00
Velká možnost domácích. Do úniku dvou na jednoho ujel Hruška s Mrázkem. První jmenovaný tak dlouho přemýšlel co s pukem až mu sjel z čepele. Domácí si ale zahrají přesilovou hru.
20:14
Hosté se hned z kraje druhé části osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
20:09
20:01
Oba celky již krouží na ledové ploše. Druhá třetina za malou chvíli začne.
Úvodní třetina je u konce. Sledovali jsme pohledný hokej plný šancí na obou stranách. Jedinou branku vstřelil na domácí straně po krásné souhře a přihrávce od Kaberleho Jan Hruška již ve 4. minutě.
Další třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:42
Domácí opět v přesilovce dlouho kombinovali, ale nakonec se sami o dobrou příležitost připravili nepřesnou přihrávkou.
18:51
18:35
Další velká šance domácích! Čermák si sjel mezi kruhy, kam dostal krásnou přihrávku. Poté bez přípravy vypálil a Brust proti jeho ráně vytáhl krásný zákrok levým betonem.
18:09
Síly na ledě se srovnají. Na dvě minuty vyloučen obránce Slovanu Juraj Valach, který se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
17:26
Hosté si vytvořili dobrou možnost na srovnání stavu! Tičar křižnou přihrávkou nalezl volného Štasného, jehož ránu Falter vyrazil jen před sebe. Dorážet do zcela odkryté branky mohl Jeglič, ale jeho rána mířila vysoko nad branku.
16:51
Druhá přesilovka pro Slovan. Na dvě minuty vyloučen domácí obránce Ondřej Dlapa za nedovolené bránění.
16:06
Svoboda nahodil puk do pásma, který si ze vzduchu Brust stáhl a snažil se rychle rozehrát. Hostující brankář nakonec puk přizvedl moc a po teči skončil v ochranné síti.
15:16
Na opačné straně ale mohli udeřit domácí. Do úniku po pravé straně se dostal Hynek Zohorna, jehož svižná rána si nenašla mezírku mezi betony Brusta!
15:04
Ke střele se dostal z pravého kruhu Jeglič, avšak jeho rána nenadělala Faltrovi žádné starosti.
14:33
13:57
Hosté dlouho svírali svého soupeře v útočném pásmu, avšak vážnější šanci si nepřipravili. Střelu Mihalika zablokoval Káňa a domácí se osvobodili vyhozením za branku Brusta.
13:11
Hosté v plném počtu a čeká je více než minutu dlouhá přesilová hra.
12:33
Síly na ledě se vyrovnají. Na dvě minuty za sekání je vyloučen domácí Hynek Zohorna. Hraje se 4 na 4.
12:01
Dobrou možnost měl David Ostřížek, který si v akci 1 na 1 stáhl puk před obráncem do výhodné střelecké pozice, poté však puk minul a Slovan se osvobodil
11:29
Hosté vyhráli buly a vyhodili puk přes všechny čáry až za Faltrovu branku.
11:11
Na dvě minuty je vyloučen Andrej Šťastný za držení protihráče, domácí Kometu čeká druhá přesilovka v dnešním zápase.
10:57
Po přihrávce Skokana se na opačné straně hřiště dostal ke střele Luža, ovšem jeho rána byla zablokována.
10:03
09:15
Dobrou možnost měl Tomáš Malec, ke kterému se puk odrazil na hranici kruhu. Brněnský obránce však při své střele trefil pouze bránícího Buriana, od kterého se puk odrazil mimo branku.
08:36
Kometa se usadila při přesilovce v pásmu, ale nakonec se sama po nepřesné přihrávce Ostřížka dostala z pásma.
08:03
První přesilovku dnešního utkání si zahrají domácí. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen hostující Anatolij Protasenja.
07:53
Kometa se znovu usadila v pásmu, kde svírala svého soupeře několik desítek vteřin. Nakonec si zahraje první přesilovou hru.
06:44
I hosté si vytvořili tlak v pásmu, z čehož mohl těžit Viedensky. Jeho bekhendový pokus skončil jen na betou Faltra.
05:55
První brněnská formace teď sevřela svého soupeře v pásmu, z čehož rezultovala nebezpečná střela Kuboše, který však z mezikruží minul hostující branku.
05:00
Nyní nedosáhl na přihrávku Stehlíka Ostřížek a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
04:33
Na opačné straně mohl zahrozit Tičar, ovšem jeho rána minula branku Faltra a domácí opět rozjíždějí útočnou akci.
03:59
Domácí podnikli další zajímavou akci, kdy se ke střele po ledě dostal od modré čáry Leoš Čermák, nicméně jeho rána končí na chráničích hostujícího brankáře.
03:07
Kometa nyní rozebrala obranu Slovanu a hned z kraje utkání se ujímají vedení! Puk se dostal po přihrávce Ostřížka mezi kruhy na zcela volného Kaberleho, který nezazmatkoval a všiml si na pravé straně volného JANA HRUŠKY, který pohodlnou střelou do prázdné branky posílá domácí celek do vedení – 1:0! Asistence: Tomáš Kaberle, David Ostřížek.
02:14
Slovan se znovu dostal do pásma domácích, kde vypálil z otočky Bulík, který našel jen hruď připraveného Faltra.
01:44
Hosté se dostali do pásma, kde se o střelu pokoušel Bulík, nicméně jeho ránu zablokoval Kováčik. Poté byla akce Slovanu zastavena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
01:07
Domácí vyhráli vhazování a po dlouhé přihrávce Malce se do pásma dostal Burian, jehož rána skončila na hrudi Brusta.
00:55
Brňané o puk v útočném pásmu přišli a ihned pospíchali dopředu hosté z Bratislavy. Kometa se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění, následovat bude vhazování po pravici Faltra.
00:10
Brno vyhrálo úvodní buly a za mohutné podpory svých příznivců zakládá první útok.
00:01
Kometa dnes nastupuje v bílé sadě dresů, doplněné červenými kalhotami. Hosté zvolil modrou kombinaci.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Dlapa – Mrázek, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Svoboda, Němec, Dočekal – Raška.
Trenér: Alois Hadamczik

HC Slovan Bratislava: Brust (Pavlas) – Starosta, Švarný, Mihalik, Luža, Frolo, Kozák, Valach, Sersen – Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš, Rosandič.
Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Čech, Polák – Reich, Skopal.
Slovan Bratislava
Účastník posledních tří ročníků KHL provedl před novou sezonou také několik rošád. Klub opustil útočník Tomáš Netík, který se po několika letech vrací do Sparty Praha. Opačným směrem zamířili například Juraj Valach (Slavia Praha), Tomáš Frolo (Verva Litvínov) nebo také Dávid Skokan (HK Mountfield). I zástupci slovenského klubu povolali do svých řad nového kouče, a tím se stal Miloš Říha st..

Slovan odehrál již také tři přípravná utkání. V tom prvním, již zmíněném, remizoval před týdnem doma právě s Kometou 4:4. O další dva dny později přivítal na svém ledě mistra Tipsport Extraligy z před dvou let – PSG Zlín. Ačkoli domácí dvakrát vedli, tak nakonec utkání skončilo nerozhodně 2:2. V dodatečných samostatných nájezdech se radovali hráči domácího celku z vítězství 1:0.
Třetí utkání v pěti dnech sehráli hokejisté Bratislavy opět na na zimním stadionu Ondreja Nepely, kde tuto sobotu přivítali Medveščak Záhřeb v sestavě mimo jiné s Radkem Smoleňákem, Tomášem Mertlem a Markem Kvapilem. Právě tato trojice se podílela na každé brance hostujícího celku a po výhře 3:1 připravila Slovanu první porážku v přípravě na novou sezonu.
Kometa Brno
Bronzový medailista loňského ročníku Tipsport Extraligy má přes sebou znovu sezonu plnou očekávání. Klub již opustil Michal Kempný, který zamířil do Avangardu Omsk. Místo něj našli brněnští náhrady v podobě Tomáše Kaberleho a Richarda Stehlíka. Velká rošáda byla proveden i na trenérském postu, kde po dvou medailových sezonách skončil Vladimír Kýhos, kterého nahradil reprezentací ostřílený Alois Hadamczik.

Brno má za sebou již tři přípravná utkání. Vůbec první utkání přípravy na nový ročník sehráli Brňané 28. července na Hané, kde po slibně rozehraném zápase remizovali s domácí Olomoucí 3:3. V dodatečných nájezdech pak ovšem tahali za kratší konec a prohráli 3:0.
O dva dny později zamířili svěřenci Aloise Hadamczika na led Třebíče, kde za mohutné podpory svých fanoušků a výborném kolektivním výkonu zvítězili 6:2.
Poslední utkání sehráli na hřišti právě dnešního soupeře. Slovan v utkání dlouho vedl, nicméně Kometa dokázala skvěle zvládnutou 3. třetinou zápas vyrovnat, a ten tak skončil nerozhodně 4:4. V dodatečných nájezdech vyšli Brňané opět naprázdno a prohráli 2:0.
Příjemný úterní podvečer všem hokejovým fanouškům! Čekání fanoušků Brna je u konce. Hráči Komety dnes poprvé vyjedou na domácí led, kde se od 18:00 představí proti tradičnímu rivalovi Slovanu Bratislavu.