26:11' Řípa   • 40:31' Sundher   • 61:05' Strapáč
Škarek (Volden) – Šidlík, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek – Žalčík, Skořepa, Půža – Čachotský, Zeman, Surovka – Protasenja, Seman, Anděl – Čermák, Diviš
1442 diváků
Olomouc
Matoušek (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Houdek, Galvas, Staněk – Skladaný, Knotek, Laš – Eberle, Sundher, Burian – Strapáč, Řípa, Holec – Jergl, Rác, Macuh
trenér: Zdeněk Venera

Utkání tak skončilo, stadion za blikání stroboskopu potemněl. Domácí Dukla podlehla hostům z Olomouce a od stolku z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučí Tomáš Kalas.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
RICHARD DIVIŠ volil stejnou střelu jako Žalčík a taktéž uspěl. Dukla tak vyhrála v nájezdech 2:1, stejným poměrem prohrála v utkání a prodloužení prohrála taktéž, 0:1.
Richard Diviš dává podobný gól jako Žálčík a rozhoduje samostatné nájezdy – 2:1.
Ve finální fázi Jerglovi puk selhal.
Přesná Žalčíkova střela pod víko, Dukla srovnává.
Knotek volil jednoduchou střelu.
Šidlík rozhodil několikrát gólmana, puk ale pod něj nezasunul.
Řípa nic zásadního nepředvedl.
Klička do bekhendu, taktéž žádný gól.
Podobná klička jako Burian, akorát mířil na vyrážečku.
Bryhnisveen volí střelu, nedal.
Burian kličkou do forhendu selhal.
65:00'
Skončilo prodloužení, které Mora vyhrála 1:0, nyní ještě nájezdy.
64:37'
Seman střílel z pravého kruhu, Matoušek ale drží.
64:13'
Zeman postrkoval na Bryhnisveena, jenže obránce hostí včas vstoupil do dráhy letu.
63:06'
Kajínek se úplně neshodl s druhým obráncem, puk nakonec odklidili do bezpečí.
62:30'
Strapáč se pokoušel to uhrát u tyčky Dukly, kde byl Škarek. Neúspěšně.
61:48'
Zeman s Čachotským ujeli 2 na 1, jenže druhý jmenovaný trefil jenom se přesouvajícího brankáře hostí!
61:28'
Olomouc má tlak v pásmu Dukly.
61:05'
Olomouc právě vstřelila branku!
Signalizované vyloučení pro domácí znamenalo přesilovku 4 na 3 a PETR STRAPÁČ byl tím, kdo navyšuje na 3:1. Prodloužení se ale dohraje. Bez asistence
60:40'
Anděl si pohrával s pukem a byl sám před brankářem, jenže gól nedal!
Nyní ještě proběhne smluvené prodloužení a poté nájezdy.
59:58'
Zeman a Čachotský to ještě zkoušeli, ale nic. Dukla tak základní utkání prohrává 2:1.
59:38'
Velké vypětí stojí domácí ubránit Moru v hostujícím útočném pásmu.
59:18'
Bryhnisveen tvrdě vypálil, první hráč Mory ale blokoval.
58:52'
Dukla v šesti, Mora v pěti.
58:52'
Oddechový čas pro domácí. Trochu nešťastně kvůli icingu Mory, ale času už moc není.
58:52'
Icing hostí, Dukla se snaží vytvořit si tlak.
57:51'
Žalčík se propletl mezi třemi obránci a vystřelil. Matoušek ale včas betony sklapl.
57:19'
Skladaného střelu a její směr letu výrazně změnil Ulrych, který nadělal Škarkovi dost práce, ale domácí se ubránili.
56:33'
Tři Knotkova nahození třikrát odrazil Kajínek.
55:51'
Moře se nedaří usadit v pásmu, i když je to moc nemusí mrzet.
Dnešní utkání sleduje 1442 diváků, na přátelské utkání slušná návštěva.
55:14'
Puk opět končí v ochranné síti.
54:50'
Diviš jel sám proti obránci, udělal mu kličku, střela mířila těsně nad horní břevno.
54:36'
Houdek si už objížděl Škarka a chtěl zakončovat do prázdné branky, Protasenja zatáhl za záchrannou brzdu a je vyloučen za sekání.
53:31'
O změnu se pokusil Jergl, bývalý domácí hráč, který zde byl jen na hostování právě z Hané, ale trefil jenom Škarkův beton.
52:30'
Oboustranně opatrná hra přináší mírnou nudu na stadion, fanoušci víceméně jen tak přihlíží hře.
52:08'
Diviš nahrával Čermákovi, první jmenovaný si objel obránce a Čermák mu chtěl puk vrátit, ale opět ho zradila nepřesnost v přihrávce.
52:04'
Surovka opět (nyní z otočky) nahrával Čachotskému, který měl volnou levou stranu, Matoušek ale střelu vyrazil betonem.
51:40'
Lašovu střelu sklepával do země Eberle, Škarek byl ale v pozoru a přerušil hru.
51:08'
Domácí nemohou nic vymyslet na dobrou obranu hostujících, stadion je navíc jakýsi ztichlý a jsou slyšet více fanoušci hostů.
48:55'
Dlouhá přihrávka na Čachotského nebyla špatně myšlená, jenže moc rychlá a Matoušek proti puk vyjel včas.
48:12'
Skořepův pokus se svezl po hokejkách hostujících hráčů a bude se vhazovat v obranném pásmu Hanáků.
47:34'
De La Rose hledá vhodného kandidáta na přihrávku, našel Půžu, který nestřílel špatně, ale opět doprostřed branky.
47:09'
Domácí aktivním pohybem napadají rozehrávku hostí.
46:35'
Hraje se dost dlouho bez přerušení, hra plyne klidným tempem.
45:39'
Surovka posílal dlouhou nahrávku na Zemana, ten ale měl na zádech obránce a tak z akce nic nebylo.
45:28'
Domácí se snaží o kombinaci, držení puku, ale do útočného pásma Mory nejsou úplně pouštěni.
44:53'
Zdá se, že vše již funguje, Škůrek před pár sekundami opět trefil Škarka.
44:26'
Nastal menší výpadek sítě, budeme se snažit vše opravit.
43:25'
Kohouti pokračovali ve svém tlaku v pásmu, ale zastavil je čárový rozhodčí kvůli přihrávce rukou.
42:58'
Holec střílel pouze do Škarkových betonů.
42:23'
Po utkání nás čeká ještě prodloužení 3 na 3 a nájezdy bez ohledu na výsledek.
41:53'
Váňa z otočky přihrával na Diviše, ten ale narazil na dva obránce hostů a o touš přišel.
41:22'
Uvidíme, zda domácí srovnají, mají na to ještě celou třetinu.
40:31'
Rychlý gól v třetí třetně přináší Moře vedení! Ta se usadila od buly v útočném pásmu, Eberle přihrával KEVINU SUNDHEROVI, který se obtočil okolo Škarka a zasunul mu puk pod betony. Asistence: Jan Eberle
40:10'
Sundher se snažil o agilní průnik, byl ale zastaven.
40:01'
Je za námi druhá třetina, poněkud záživnější než ta první. Dukla se ujmula vedení díky Adamu Zemanovi, Olomouc ale srovnala zásluhou Jiřího Řípy. Další třetina začne cca v 19:42.
40:00'
39:22'
Původně malá pošťuchována se změnila v bitku, kde přišel Ondrušek o helmu a domácí hráč je za to náležitě oceněn jak diváky, tak rozhodčími, kteří ho pouze slovně napomínají.
39:12'
Houdek od modré trefil kotník svého spoluhráče.
38:20'
Zbytečný trest pro domácí za 6 hráčů na ledě.
37:49'
Podobná situace jako u prvního gólu Dukly. Anděl dojel puk, ten předložil Protasenjovi, ale ten byl moc blízko na to, aby mohl s pukem něco dělat.
37:26'
Sundherovi při pokusu od modré selhalo náčiní.
36:47'
Přečíslení Jihlavy 3 na 2 skončilo v rohu, u hostujících hráčů.
36:06'
Váňa zbytečně přetáhl přihrávku na druhou stranu a druhá vlna ak již nestihla tuto přihrávku dojet.
35:49'
Surovka vybojoval puk, dle názoru rozhodčích ale už v ofsajdu. Diváci jsou ale jiného názoru.
35:31'
35:04'
Střela Kajínka vyprášila Matouškovi betony.
34:39'
Icing Jihlavy.
34:10'
Obránce hostí vyhodil ven tak nešikovně, že trefil vlastního hráče.
33:31'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ondrušek – 2 min., podražení).
33:31'
Anděl mohl poslat domácí do vedení, ale byl v tísni a netrefil ideálně.
32:57'
Zeman mohl vstřelit druhý gól, jenže Matouškova lapačka byla proti!
32:25'
Eberle trefil jenom boční síťku a následný oblouk skončil v bannerech nad ledovou plochou.
31:55'
Žalčíkův vysoký oblouk chytá Matoušek do lapačky.
31:13'
Hra se po divočejších momentech zase trochu zklidnila, Škarek nyní zastavil nahozený puk.
30:24'
Diviš se proplétá okolo obránců a skončil v rohu kluziště.
30:04'
29:57'
Matoušek chytá sebevědomě a možnost chytat v A-týmu si velmi užívá. Nyní předvedl efektní zákrok lapačkou.
29:27'
Protasenja se motal okolo hostující branky s pukem, nic z toho ale nebylo.
29:05'
Suchánek zblízka trefil pouze Eberleho.
28:49'
Mora nevyhodila vůbec dobře z pásma, což přidělalo hostům problémy, střelu ale Matoušek podržel.
28:31'
Nyní střílel Bryhnisveen, ale pouze do Matouška.
28:04'
Škůrek si za pravý hák odsedí o dvě minuty více, Zeman dostává jenom 2 minuty.
28:04'
Zeman byl ostře napaden po odpískání, strhla se mela, rozhodčí se radí o trestech.
26:11'
Neskutečný závar před domácí brankou. Galvas dostal krásnou přihrávku od Staňka, který sice výborně zasahujícího Škarka nepřekonal, JIŘÍ ŘÍPA následně napálil zblízka puk do tyče, ale poté se už trefil. Asistence: Robin Staněk, Jakub Galvas.
26:02'
Ač se Skladanému nelíbí verdikt sudího, Skořepu prostě podrazil a ukončil tak výhodu Mory.
25:25'
Knotek posouval puk před bránu, tam ale nikdo z Kohoutů nebyl.
24:48'
Kajínek si nedělal problémy a puk vyhodil přes celé hřiště.
24:37'
Eberleho střela byla zblokována a skončila v ochranné síti.
24:09'
Střelec prvního gólu domácích jde na trestnou za podražení.
23:49'
Holec zbytečně překombinoval akci, hosté pokračují v tlaku.
23:09'
De La Rose přihrával do klubka hráčů na tečování, puk ale těsně minul branku!
22:43'
Domácí gól nabudil, chtějí přidat další.
22:07'
Řípa střílel, ale Škarek byl pozorný a vyrazil.
22:00'
21:01'
Dukla právě vstřelila branku!
Gól v oslabení a Dukla vede! Vyhození dojel Čachotský, který předal ADAMU ZEMANOVI a ten zakončil křižnou střelou do spodní části branky! Asistence: Tomáš Čachotský
20:14'
Olomouc začala druhou třetinu držením puku na své polovině.
20:01'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Půža – 2 min., držení protihráče).
20:01'
Skončila nám první třetina utkání, nenabídla nám úplně záživný hokej, domácí měli šance, ale neproměnovali a tak je stav 0:0. Domácí navíc půjdou v druhé třetině do oslabení. Další třetina začne cca v 18:48.
20:00'
19:53'
Vyloučení na straně domácích, ale půjde až do druhé třetiny.
19:01'
Skořepa dostal puk do jízdy, bránu ale vysoko přestřelil.
18:32'
Krásný bodyček od Ulrycha na Ráce.
18:22'
Váňa byl další na řadě se střelou, ale Matouška nepřekonal.
17:16'
Zeman mohl zužitkovat přihrávku od Čachotského, jenže před úplně prázdnou bránou mu puk přeskočil hokejku a stav je tak 0:0!
16:14'
Suchánek už mohl střílet, ale ještě vracel De La Rosemu a ten trefil jenom brankáře.
15:38'
Žalčík nabral rychlost, ale měl problém se zpracováním puku, přejel ho a je tu další ofsajd domácích.
15:23'
Půža se chtěl prosmýknout okolo Vyrůbalíka, jenže ten ho zatáhl za ruku a domácí mají druhou přesilovku.
14:28'
Ulrych včas zastavil nahrávku na Eberleho.
13:58'
Staněk se chystal střílet z modré, jenže rozhodčí vykázal hosty z vhazování.
13:55'
Nyní bylo k vidění pár nepřesností a následkem toho byl icing domácích.
13:41'
Pokus domácího hráče Matoušek chytil.
13:17'
13:03'
Souboj o puk v rohu vyhrála Dukla.
12:41'
Další chyba Dukly v útočném pásmu a Burian byl dalším, kdo nepřekonal Škarka.
12:30'
Anděl byl úplně sám před hostujícím brankářem, jenže byl relativně z úhlu a tak musel zakončovat na bližší tyč, kde byl Matoušek.
12:01'
Ve středním pásmu chyba Čachotského a Řípa mohl jet sám na branku, jenže situaci špatně vyhodnotil a Škarek tak má další zákrok.
11:43'
Hanáci vyhazují kotouč a jedou střídat.
11:34'
Před Matouškem se rozestoupila hradba těl přesně na Šidlíkovu střelu, hostující gólman byl ale pozorný.
11:19'
Ihned po vhazování Staněk podrazil Ulrycha a jde si odpočinout.
11:15'
Ulrych nahrával na Zemana, který byl ale dobře bráněn, domácí ale získali vhazování v útočném pásmu.
10:56'
Střelu Strápáče vyrazil Škarek vyrážečkou, následoval ofsajd hostů.
09:54'
Čermák nahrál přímo na hůl Řípy, ten ale s případnou šancí naložil bídně a puk poslal zpátky na hokejky domácích.
09:32'
Vhazování v útočném pásmu Dukly, zatím je to celkem nezáživný a opatrný hokej.
08:48'
Suchánkův projektil od modré byl tečován do protipohybu brankáře, ale bránu minul.
08:38'
Icing hostí.
07:13'
Mora se snaží o průnik do útočného pásma, naráží ale na dobré napadání domácích.
06:52'
Anděl nepřesně nahrával Semanovi, ale puk se od mantinelu odrazil k Matouškovi, který raději přikryl puk.
06:26'
Střelu Škůrka od modré zblokoval Ulrych.
06:16'
Šidlík ve vlastním pásmu nahrával Čachotskému, ten se ale zamotal s protihráčem a následnou střelu Mory Škarek chytil.
05:55'
Ofsajd Dukly, dle reakcí publika velmi sporný, ale čárový byl přesný.
05:39'
Půža střílel nad branku.
05:05'
Hosté zavezli puk za bránu domácích a o pásmo po souboji zase přišli.
04:17'
Anděl se Semanem měli náznak přečíslení 2 na 1, ale nic z potenciální šance nevzniklo.
03:39'
Čachotský nabral rychlost, musel si pomoci nahozením do pásma, což nedopadlo ideálně a o puk přišel.
03:14'
Ondrušek se šikovně vyhnul Skořepovi a znemožnil mu tak získat puk.
02:48'
Hraje se opatrně, bez šancí a osobních soubojů.
02:19'
Diviš chtěl nahrát svému spoluhráči v útočném pásmu, ale bohužel jeho přihrávku zblokovali obránci hostí.
01:48'
Kajínek se pokoušel uvolnit Semana, leč neúspěšně.
01:29'
Střelu Kajínka od modré lapil Matoušek.
01:16'
Puk na střídačce hostí.
00:43'
Hosté zakládají akci od své branky, jenže si nepřihráli dobře. Na druhé straně to samé.
00:27'
Olomouc je aktivnější v úvodu utkání.
00:01'
Rozhodčími budou zkušení pánové Hejduk a Pešina, na čarách pak Rampír a Polák.
Návštěva dnes bude o něco menší než proti Kometě, odhadem tak 1 500 diváků. Oba týmy jsou již na ledě.
Průběh přípravy týmu HC Dukla Jihlava

Domácí čeká čtvrtý přípravný zápas. Ten první absolvovali právě v Olomouci, kde těsně prohráli 1:2. Další dvě utkání měla stejného soupeře, a to HC Kometu Brno. První utkání hostilo krajské město Vysočiny a před 3 433 diváky Dukla podlehla vysoko, 1:5. Odveta se konala o devět dní později v DRFG Aréně, kde Jihlava předvedla výrazně lepší výkon než doma, ale i přesto prohrála, 1:3. Na domácím ledě bude tedy určitě chtít vyhrát a zároveň oplatit Olomouci těsnou prohru z prvního přátelského utkání.

Průběh přípravy týmu HC Olomouc

Olomouc má za sebou 5 přípravných zápasů, v Jihlavě se bude jednat o její šestý. První zápas odehrála před třemi týdny doma právě proti jejímu dnešnímu soupeři, Dukle a připsala si těsnou výhru, 2:1. V následujících dvou utkáních nepochodila, doma s Třincem prohrála 2:4 a venku podlehla Beranům ze Zlína, 1:2.

Se slovenskou Duklou Trenčín, tradičním soupeřem Olomouce v přípravě si poradila, když minutu před koncem vyrovnala na 3:3 a v nájezdech byl Kevin Sundher tím, kdo rozhodl o vítězství Mory, 4:3 po nájezdech. Zatím posledním soupeřem Hanáků byl hradecký Mountfield a ač Olomouc vedla od 7. minuty díky Františku Skladanému, nakonec po obratu Hradeckých prohrála, 1:3.

Dobrý den všem čtenářům tohoto onlajnu. V úterý se opět po 14 dnech představí domácí HC Dukla Jihlava svým fanouškům. Tentokrát poměří své síly v přátelském utkání s Kohouty z HC Olomouc.