Z dnešního utkání to bude všechno. Textovým přenosem Vás provázel Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
Tak to přeci jen vyšlo! Češi porazili severoamerický výběr do 23 let 3:2 po parádním výkonu především brankářů!

Skóre zápasu načal v 11. minutě Ondřej Palát, který ztečovanou střelou dosáhl své první branky v reprezentačním dresu.

Druhá třetina nabídla především velice aktivní hru ze strany domácího výběru, ale v brance stál skvělý Michal Neuvirth. Toho v polovině utkání nahradil Petr Mrázek, jehož výkon byl rovněž parádní.

Příjemný moment pro český celek přišel ve 48. minutě, kdy se po pasu od Davida Pastrňáka dokázal prosadit forvard Dallasu Radek Faksa – 0:2! O necelé dvě minuty později ale snížil Shayne Gostisbehere a v 51. minutě během přesilové hry na 2:2 vyrovnal Auston Matthews.

Svěřencům kouče Josefa Jandače to ale evidentně nevadilo, jelikož 53 sekund po vyrovnávací brance dokázal skórovat Tomáš Plekanec a český celek znovu vedl!

Tato branka kapitána se nakonec ukázala jako vítězná, mladí Severoameričané nesrovnali ani při hře bez brankáře, během které hráli dokonce 42 sekund proti čtyřem hráčům České republiky.

Střely: 44:29
59:35
Po ráně Aarona Ekblada z bezprostřední blízkosti dorážel Sean Couturier, Petr Mrázek ale překonán nebyl, to byly infarktové momenty!
59:18
Ještě si ale Todd McLellan vyžádal oddechový čas, pokyny hráčům uděluje Jon Cooper, trenér Tampy Bay Lightning.
59:18
Po ráně Aarona Ekblada zachytil kotouč Petr Mrázek! Před gólmanem Česka nastal rozruch a hákováním se nakonec provinil Andrej Šustr (CZE), Severoameričané tak budou hrát v šesti proti čtyřem.
59:05
Zadovka Jacka Eichela od levé tyče nenašla spoluhráče, všichni byli obsazení.
58:35
Connor Hellebuyck míří na střídačku, mladíci hrají v šesti! Podaří se jim vyrovnat? Mají na to téměř minutu a půl.
58:20
Jakub Voráček byl sám před brankářem Connorem Hellebuyckem, ale nedokázal zkrotit puk. Velká škoda pro český celek.
58:19
Severní Amerika již hraje v plném počtu.
57:47
Dobrý tlak českého celku pokračuje. O další zakončení se snažil Michal Kempný, kotouč ovšem bránu domácích minul.
57:26
Po rychlé kombinaci na levé straně zakončoval Roman Červenka, gólman Hellebuyck byl ale opět pozorný.
57:10
Dobrý pokus Aleše Hemského! Hellebuyckovi ve výhledu ještě clonil Martin Hanzal, ale brankář domácích stihl zasáhnout.
56:45
No, pozor, mohlo být srovnáno! Domácí mladí hokejisté vyrazili do rychlého kontru a bylo z toho přečíslení. Odpovědnost na sebe vzal obránce Morgan Rielly, naštěstí byl připraven Petr Mrázek.
56:19
Tak tohle Nathan MacKinnon (TNA) přehnal, a také za to bude pykat. Útočník Colorada praštil Radka Faksu pěstí do obličeje, sudímu to neuniklo = dvě trestné minuty a šance pro Českou republiku odskočit na rozdíl dvou gólů.
55:54
Pro tým Josefa Jandače mohlo být ještě veseleji! David Pastrňák odvedl skvělou práci, díky čemuž se do pěkné příležitosti probojoval Michael Frolík. Jeho bekhendový blafák ovšem dokázal Connor Hellebuyck zneškodnit!
55:33
Nahození Coltona Parayka z levé strany zcela postrádalo přesnost, navíc kotouč ani nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.
55:07
Nahození Michala Kempného bylo ztečováno do ochranné sítě nad bránu Connora Hellebuycka. Poté se před ním strhla menší strkanice, nicméně rozvášnění kohouti byli okamžitě uklidněni.
54:37
Prostor nyní dostává komerční přestávka, Češi budou držet jednobrankové vedení necelých pět a půl minuty! Podaří se jim to?
53:43
Má tedy logicky otevřenou obranu a toho nyní chtěla využít čtvrtá česká formace! Dmitrij Jaškin nabil do dobré pozice Romanu Červenkovi, který ale trefil jen gólmana Connora Hellebuycka.
53:20
Domácí tým tak znovu musí přidat, nabírá tedy na útočných obrátkách a pokouší se o kombinaci v pásmu.
52:38
Zakázané uvolnění severoamerického výběru do 23 let, hra se opět dostává před Hellebuycka.
51:50
Česko právě vstřelilo branku!
Výborně, Češi se znovu dostávají do vedení! A je to TOMÁŠ PLEKANEC, který skóruje i v dnešním duelu. Český kapitán parádně zužitkoval přihrávku Aleše Hemského zpoza brány a mezi tyčkou a Hellebuyckem propasíroval hrací předmět do brány, je to 3:2 pro českou reprezentaci! Asistence: Aleš Hemský a Jakub Nakládal.
50:57
Tým Severní Ameriky právě vstřelil branku!
A přeci jen je bohužel vyrovnáno. Mladíci využívají přesilovou hru. Přesnou kombinaci dokázal dorážkou po Gaudreauově pokusu v bezbrankovém prostoru zakončit AUSTON MATTHEWS, pro amerického mladíka se nejednalo o složitou situaci. Mrázek byl bez šance a začínáme znovu od začátku! Asistence: Johnny Gaudreau a Shayne Gostisbehere.
50:28
Výborně Petr Mrázek! Český gólman udržel stav takový, jaký je, elitní formace totiž měla obrovskou příležitosti na vyrovnání, ale proti byl Mrázkův beton.
50:08
Jakub Voráček měl nějaký problém a pomalu mířil na střídačku. Do hry tak naskočil David Pastrňák (CZE), ale příliš brzy, navíc se do ní i zapojil – dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. A trest odsedí právě útočník Bostonu Bruins.
49:45
Tak tohle je škoda! Češi vyrazili do přečíslení čtyři na jednoho, nicméně vůbec se jim nepodařilo ho zakončit. Jako poslední k tomu měl šanci Jakub Voráček, jeho pas před bránu byl zblokován.
49:16
Opraveno nyní musí být plexisklo u mantinelu, k tomu ale poslouží komerční přestávka. Češi zatím nad svým soupeřem vedou 2:1!
48:58
A je sníženo, domácí mladíci se poprvé v dnešním utkání prosazují! Dylan Larkin si povyjel s pukem u pravého mantinelu a přihrál jej na obránce SHAYNEA GOSTISBEHEREA, jehož tvrdá rána o tyč skončila za zády Petra Mrázka! Je to 1:2 z pohledu domácího celku. Asistence: Dylan Larkin a Mark Scheifele.
48:00
Ofsajd v podání domácího výběru, který je po druhé inkasované brance evidentně opařený.
47:16
Tak tohle je paráda, český celek se dostává do dvoubrankového vedení! Po nepříliš špatné rozehrávce severoamerických obránců se za bránou dostal ke kotouči David Pastrňák, jehož nadýchaný bekhendový pas před bránu zamířil přímo na RADKA FAKSU, který střelou z voleje nedal Connoru Hellebuyckovi šanci! I pro Faksu se jedná o první gól v reprezentačním dresu. Asistence: David Pastrňák a Ondřej Palát.
46:47
Pěkný útočný výpad českého celku zakončoval obránce Roman Polák! Jeho střela zápěstím po pasu od Paláta ale těsně minula Hellebuyckovu bránu.
46:34
Komerční pauza.
46:34
Útočník Rudých křídel z Detroitu Dylan Larkin vyrazil do útočné akce a střílel přes obránce Romana Poláka, Mrázek byl ovšem pozorný a přerušil hru.
46:15
Oba týmy v plném počtu.
46:10
A další icing v podání českého celku, tohle nejsou lehké situace. Pět sekund do návratu Kempného s Gaudreauem na ledovou plochu.
45:54
Tvrdá střela Gostisbeherea byla Petrem Mrázkem vyražena do rohu obranného pásma, čeští brankáři jsou dnes výborní. Doufejme, že to vydrží.
45:21
Tomáš Plekanec využil toho, že je na ledě více prostoru. V mezikruží zkusil vystřelit skrze zadáky, jenomže zamířil do betonu Hellebuycka.
45:05
Po prudké přihrávce Andreje Šustra je pískáno zakázané uvolnění, buly u Petra Mrázka.
44:15
A máme tu vzájemné vyloučení. Michal Kempný (CZE) a Johnny Gaudreau (TNA) usedají na trestnou lavici, hrát se bude čtyři na čtyři. Kanadský forvard dostává dvě minuty za držení protihráče, Kempný za nedovolené bránění.
44:15
44:08
Ofsajd v podání českého celku, vhazovat se tak bude před naším útočným pásmem.
43:56
Pokus Michaela Frolíka z úhlu vyrazil Connor Hellebuyck betonem do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.
43:36
Mark Scheifele nahodil kotouč do útočného pásma, vracející se Andrej Šustr ho ale společně s Jakubem Nakládalem uhlídal.
43:06
Chybělo málo a Milan Michálek jel sám na branku, jenomže bránící Colton Parayko své zaváhání bleskurychle napravil.
42:27
Dmitrij Jaškin to udělal šikovně, vybruslil si ke střele. Ta bohužel trefila jen brusli Tomáše Plekance, takže šance nepřišla.
42:05
Roman Červenka spolu se svými spoluhráči z formace bojoval o puk v útočném pásmu. Nějkou dobu ho tam podržel, ale nic více z toho nebylo.
41:31
Češi v plném počtu, páté ubráněné oslabení!
41:19
Johnny Gaudreau z rychlého kontru severoamerických mladíků hledal Aarona Ekblada, puk ovšem šel mimo jeho dosah.
40:47
V oslabení se do zakončení pěkně prodral Martin Hanzal. A to hned dvakrát, nicméně oba pokusy dokázal Connor Hellebuyck zlikvidovat.
40:32
Domácí celek dohrává přesilovou hru, v útočném pásmu mu to ale zatím moc nejde.
40:02
Matta Murrayho v domácí brance od začátku třetí třetiny nahrazuje Connor Hellebuyck!
40:01
Strhla se nám ještě menší strkanice u mantinelu, nic většího z toho ale nebude. Po druhé třetině je stav nezměněn, Češi tak stále v Pittsburghu nad výběrem Severní Ameriky U23 vedou 1:0, když se v 11. minutě prosadil Ondřej Palát. V půlce zápasu si místo v brance vyměnili Michal Neuvirth s Petrem Mrázkem, podělí se dnes tato dvojice o čisté konto?

Střely: 32:17
Další třetina začne přibližně ve 23:34.
40:00
39:42
Matt Murray zachyboval v rozehrávce, přičemž ho napadal Martin Hanzal. Byť to nebyla vůbec špatná šance, nakonec skončil touš v lapačce brankáře severoamerických mladíků.
39:31
Dylan Larkin se snažil nahrát před bránu na Matthewse, akce nevyšla. Došlo ovšem k faulu, Jakub Nakládal (CZE) podrazil přijíždějícího Marka Scheifeleho, a dostává tak dvě trestné minuty.
39:00
Na počátku poslední minuty druhé dvacetiminutovky se do útočného pásma dostali domácí. Matthews ale z nadějné pozice minul bránu.
38:22
Po pasu od Ryana Murrayho zakončoval ze strany Johnny Gaudreau. Kotouč nebezpečně poskakoval před brankovištěm, ale odtud ho jako první odpálil Martin Hanzal.
37:56
Severoameričtí mladíci rozjeli rychlý protiútok, z něhož se znovu vůbec neprosadili. Na druhé straně to zkoušel Jakub Voráček, v mezikruží mu ovšem v zakončení obránci zabránili.
37:15
Velmi pěkný pokus vyslal Michal Kempný! Posila Chicaga Blackhawks pálila z levé strany od mantinelu, puk ale trefil do masky Matta Murrayho.
36:30
Dobrá příležitost i na druhé straně, tohle je velice atraktivní pasáž hry. Před branku se z pravé strany stihl natlačit Ondřej Palát, Matt Murray však zachoval klidnou hlavu a českému forvardovi druhou trefu nedopřál.
35:54
A další tutovka severoamerického celku! Ten unikl do přečíslení čtyři na jednoho, zakončovat chtěl Sean Couturier, ale střela mu vůbec nevyšla. Velké štěstí pro svěrence trenéra Josefa Jandače.
35:19
Neskutečná šance na vyrovnání! Mark Scheifele postupoval sám na gólmana, měl dostatečně velký náskok, aby se mohl rozmyslet, co udělá. Nakonec to ale naštěstí pro nás provedl prachbídně, branku totiž zcela minul.
34:41
Tohle byla tvrdá dělovka Jakuba Voráčka! Kapitán Tomáš Plekanec mu zadovkou přenechal kotouč na střelu, ale pokus útočníka Letců z Philadelphie chytil Matt Murray.
34:17
Ondřej Palát bekhendem posouval touš k Birnerovi, jehož si ale pohlídali obránci. Poté na branku nahazoval Jakub Nakládal, Matt Murray ale podržel hrací předmět a přerušil hru.
33:48
Za obranu se dostal Johnny Gaudreau a rázem z toho byla obrovská šance severoamerického výběru! Útočník z Calgary Flames ale nezakončil vůbec ideálně, Petr Mrázek posléze podržel puk a nedovolil domácím vyrovnat.
33:29
Dobrá práce Michala Kempného, který si poradil s velmi rychlým McDavidem. Kapitán Severní Ameriky se tak nadále nemůže prosadit.
33:04
Colton Parayko to udělal hodně dobře, skrze obránce posunul puk ke Connoru McDavidovi. Pokus šikuly z Edmontonu Oilers ale postrádal přesnost.
32:39
Do hry se zapojila střídačka severoamerického celku U23, hra tedy musela být přerušena. Vhazovat se bude před jejich útočným pásmem.
32:28
Před bránou se v dobré pozici ocitl Michael Frolík, jemuž ovšem bohužel nevyšlo zakončení dle představ, takže byl Matt Murray bez práce.
32:16
Domácí výběr je v plném počtu.
31:42
A další výhoz severoamerických hokejistů, druhá početní výhoda se Česku zatím vůbec nedaří.
31:22
Českému celku se nevydařila kombinace v útočném pásmu. Ryan Murray tak obdržel puk za bránou a nekompromisně ho posílá přes všechny čáry.
30:49
Před bránou stál na číhané Aleš Hemský, jenž se snažil obtočit do ideálnější pozice. Než to však stihl, už kotouč pokryl pod lapačkou Matt Murray.
30:36
Aleš Hemský nahrál na Romana Červenku, který se střelou dlouho otálel. A když už se k ní dostal, tak byla zblokována.
30:15
A je tu očekávané střídání brankářů. Zbytek zápasu dochytá Petr Mrázek, parádně chytající Michal Neuvirth tak usedá na střídačku! Mrázka nečeká vůbec lehký úkol, Neuvirth nasadil laťku skutečně vysoko.
30:15
Jakub Voráček byl zasažen holí do obličeje. Český celek tak čeká přesilová hra, Brandon Saad (TNA) usedá na trestnou lavici.
29:55
Čeští hokejisté se dvakrát v krátkém sledu provinili ofsajdem, hra je tedy nyní hodně kouskovaná. A to je poměrně škoda.
29:23
Mladíci ze Severní Ameriky si přihráli v útočném pásmu rukou, v akci tak již nemohli pokračovat.
29:15
Ryan Nugent-Hopkins dělal vše pro to, aby vybojoval hrací předmět u mantinelu, ale nepodařilo se mu to.
28:42
Radek Faksa velice rychle zakončoval zápěstím od mantinelu, Matt Murray se ale nenechal zaskočit a jeho pokus bez potíží vyrazil.
28:20
Zakázané uvolnění českého celku.
28:14
Nyní se ale Auston Matthews provinil hrou vysokou holí, takže akce byla přerušena, stejně jako hra.
27:58
Matthews odvádí parádní práci v útočném pásmu. Čeští obránci si ho sice aktivně hlídají, ale americký mladík nasadil přístup rychlého napadání, což není vůbec lehké.
27:22
Čtvrtá formace českého týmu se snažila založit akci postupnou kombinací, ale dostala se nakonec do ofsajdu. Branku Matta Murrayho tak nestihla ohrozit.
26:40
Nahození Aarona Ekblada od modré čáry bylo sice tečováno, jak obránce zcela jistě zamýšlel, ale mimo branku.
26:25
Komerční přestávka.
26:25
Aaron Ekblad nahazoval na českou bránu, jelikož viděl, že Neuvirth nemá moc dobrý výhled. Přesto puk trefil české hráče. Poté se ještě dostal k MacKinnonovi, jehož znovu vychytal Michal Neuvirth.
25:45
Jakub Voráček vyslal do útočné akce Ondřeje Paláta. Ke střelci zatím jediné branky ale rychle přistoupili obránci, kteří ho o touš obrali.
25:10
Krátce po vhazování své štěstí zkoušel Ryan Murray, ale český gólman stále zůstává nepřekonán. Vydrží to ještě po zbytek svého působení v dnešním zápase?
25:07
Johnny Gaudreau našel nepokrytého Morgana Riellyho. Domácí obránce měl možnost střílet, volil tedy pokus zápěstím, ale pro Michala Neuvirtha to vůbec nebyl těžký zásah.
25:00
Češi jsou v plném počtu!
24:39
Morgan Rielly nahrál na levé křídlo Nathanu MacKinnonovi. Aktivní útočník Colorada tvrdě vystřelil, Neuvirth ovšem znovu dával pozor!
24:15
Nathan MacKinnon si od mantinelu vybruslil do mezikruží, zkusil střelu zápěstím, ta ovšem byla sražena do bezpečných prostor.
23:49
To je škody, to je škody! Ondřej Palát s Martinem Hanzalem v oslabení pádili do přečíslení dva na jednoho, ale akci překombinovali. K zakončení nadějné akce tak vůbec nedošlo.
23:20
Češi už jsou ve čtyřech, Kempný totiž poslal puk až za branku Matta Murrayho.
23:05
Uf, nyní Michala Neuvirtha zachránila tyčka! Na modré dostal nabito obránce Philadelphie Shayne Gostisbehere, jehož tvrdý projektil zamířil do břevna.
23:00
Tohle není moc příjemná zpráva pro český národní tým. Michal Jordán (CZE) bude dvě minuty pykat za nedovolené bránění, 20 sekund se tak budeme bránit se třemi hráči v poli.
22:38
Dělová rána Aarona Ekblada zamířila vysoko nad bránu českého celku, domácí výběr se ale drží v útočném pásmu.
22:30
Rychlý útok v podání Connora McDavida svým ramenem vyrazil do ochranné sítě Michal Neuvirth. Ten dnes opět chytá parádně a hlasitě si říká o post jedničky!
21:58
McDavid si několikrát vyměnil puk s Gostisbeherem, poté se z pravé strany pokusil o střelu. Ta zřejmě měla být tečována, tak se ale nestalo. Neuvirth v pohodě zakročil.
21:20
Tak tohle není pro český tým nic příjemného. Martin Hanzal (CZE) se provinil sekáním, míčí tedy na trestnou lavici.
20:38
Obrovské šance pro Milana Michálka! Rychlý kontr řešil Plekanec pasem na Romana Poláka, jenž poslal kotouč před bránu. Tam puk vyrazil Matt Murray právě před Michálka, který ale ani na několik pokusů neprotlačil hrací předmět do brány. Z posledné dorážky navíc trefil tyčku!
20:24
Češi zbytek oslabení ubránili v pohodě a jsou v plném počtu.
20:02
Druhou třetinu zahájil vyhraným vhazováním Tomáš Plekanec, tedy stejně jako tu první.
20:01
První část zápasu je minulostí. Český národní tým zatím nehraje vůbec špatně! Po řadě velkých příležitostí, které nevyužil, se na počátku jedenácté minuty v přesilové hře ujal vedení. Pokus Ondřeje Paláta si totiž Ryan Murray srazil za záda vlastního brankáře, jmenovce Matta Murrayho. Do druhé dvacetiminutovky domácí mladíci vstoupí v přesilové hře, jenž už ale bude trvat pouze 24 vteřin.

Střely: 16:7
Další třetina začne přibližně ve 22:38.
20:00
19:34
Na levé straně se do kotouče opřel Shayne Gostisbehere, přezdívaný Ghost (neboli duch). Jeho pokus ovšem Zbyněk Michálek zblokoval.
19:19
Domácí výběr se usadil v útočném pásmu a velice rychle kombinuje.
18:47
Jack Eichel nahodil puk před branku Michala Neuvirtha, kde byli připraveni McDavid s Scheifelem. Ani jeden z nich ho ale nedokázal dopravit za brankovou čáru, poté už hru přerušili rozhodčí.
18:24
Čeká nás druhé oslabení. Obránce Roman Polák (CZE) praštil svojí holí do té Gaudreauovy a inkasuje dvouminutový trest.
18:10
Ofsajd českého týmu při snaze o rychlý protiútok, hra je tedy přerušena.
18:03
Po ráně Gostisbeherea od modré čáry vyčkával v předbrankovém prostoru McDavid. Nyní jsme ale měli velké štěstí, že se šikovný forvard z Edmontonu k odraženému puku nedostal!
17:52
Connor McDavid je prostě rychlý jako blesk. Poté, co Andrej Šustr v soubojích u mantinelu ve středním pásmu přišel o puk, se do akce vřítil kapitán domácího výběru, jehož střelu však Neuvirth ramenem vyrazil do ochranné sítě.
17:32
Do mezikruží se dokázal prokličkovat Mark Scheifele, ale střela se mu úplně nepodařila. Po velmi rychlé kombinaci však z levé strany zakončoval Auston Matthews, jenomže prostor u tyče dokázal Michal Neuvirth utěsnit. Gólman českého národního týmu předvedl další jistý zásah!
16:55
Nebezpečnou střelu Michala Jordána od modré čáry velice šikovně tečoval David Pastrňák, puk ale trefil Matta Murrayho! Velká škoda pro český celek.
16:16
Rychlík Brandon Saad se pokoušel předjet Romana Poláka. Obhazoval okolo něj puk, ale český obránce si situaci dobře pohlídal a odehrál touš do bezpečí.
15:52
Komerční přestávka číslo tři.
15:52
A mohlo být srovnáno, tohle byla velice dobrá příležitost domácích hráčů! Sean Couturier od mantinelu našel před brankou nepokrytého Brandona Saada, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Michal Neuvirth to ale zbystřil včas a kotouč zachytil betonem!
15:40
J.T. Miller nahodil kotouč do útočného pásma snažil se si pro něj dojet, Michal Kempný mu to ale neumožnil.
15:14
Češi v plném počtu.
14:48
Ze strany domácích mladých hokejistů hrozilo velké nebezpečí, ale naštěstí pro nás byl odpískán ofsajd.
14:27
Martin Hanzal dobře zapracoval před vlastním brankářem. Tam se totiž k zakončení snažil dostat MacKinnon, ale bránící centr tomu zabránil.
14:06
Severoameričtí mladíci se sami nepřesnou kombinací dostali z pásma, poté skvělou práci odvedl Roman Polák. Domácím se tak nyní nedaří přejít dopředu.
13:32
V levém kruhu byl ke střele připraven Scheifele. Na ni mu tedy nabil Gostisbehere, ale pokus domácího forvarda byl zblokován do rohu.
13:14
Aleš Hemský (CZE) si až příliš agresivně počínal při napadání Ryana Murrayho. Visel na jeho zádech, pomáhal si při tom rukami – sudí tak dává českému útočníkovi dvě trestné minuty.
12:43
A další ofsajd, tentokráte byl odpískán prakticky ihned po vhazování před útočným pásmem domácích.
12:41
Z útočné akce Česka ale nic nebylo, dopředu tedy mířil americký mladíček Auston Matthews. Jeho postup však zastavili sudí odpískáním ofsajdu.
12:21
Michal Jordán drží puk za brankou a vyčkává, až se jeho spoluhráči v útoku seřadí na své pozice.
11:44
Brandon Saad zachytil puk ve středním pásmu a pokusil se rychle založit protiútok, nicméně obránci Česka k němu přistoupili velice rychle.
11:25
Déle trvající útočný tlak našeho soupeře byl ukončen. Michal Neuvirth totiž získal možnost podržet hrací předmět v lapačce, čehož bez váhání využil.
10:55
Domácí výběr se do toho hodně opřel. Nejprve nebezpečně pálil Ryan Murray, puk byl ale zblokovaný. Posléze to z levé strany zkusil MacKinnon, Neuvirth s tím měl problémy, nakonec to ovšem Češi zvládli.
10:38
Po rychlé akci výběru Severní Ameriky přerušil hru Michal Neuvirth, následuje komerční přestávka.
10:08
Výborně, v přesilové hře se ujímáme vedení 1:0! Češi rozjeli dobrou kombinaci v útočném pásmu, Aleš Hemský od pravého mantinelu posunul kotouč na ONDŘEJE PALÁTA do mezikruží. Útočník Tampy Bay vystřetlil zápěstím a zadák Morgan Rielly si hrací předmět ztečoval do vlastní brány, Matt Murray byl bez šance! Palát se v reprezentaci prosazuje poprvé. Asistence: Aleš Hemský a Michal Kempný.
09:36
Hanzalovu přihrávku v útočném pásmu zachytil bránící McDavid, který společně se spoluhráči vyvezl puk daleko z pásma.
09:23
Český tým čeká první přesilová hra! Po střele Milana Michálka se snažil dorážet Tomáš Plekanec, ale obránce Seth Jones (TNA) ho seknul. Za to jsou uděleny dvě trestné minuty.
08:37
Connor McDavid se z levé strany snažil najít své spoluhráče. Někteří z nich nebyli důkladně hlídaní, nicméně pas kapitána severoamerického výběru U23 je nenašel.
08:06
Shayne Gostisbehere se snažil vydolovat touš na útočné modré čáře, během toho se ale provinil ofsajdem, nic z toho tedy nebylo.
07:29
Nahození Michala Jordána bylo lehce ztečováno, zapadlo až za branku Severní Ameriky. Odtud ho po chvíli dokázali odehrát obránci, takže z akce Čechů nebylo nic.
07:11
Ve středním pásmu byla odpískána hra vysokou holí v podání domácího výběru, vhazovat se tak bude těsně před útočným pásmem Česka.
06:55
Po dobré kombinaci českého celku zkusil své střelecké štěstí Jakub Nakládal, zápěstím ale branku nedokázal trefit. Prostor nyní dostává první komerční přestávka.
06:28
Češi velice dobře napadají a soupeři tak komplikují situaci. Ke střele se dostal Martin Hanzal, jeho zakončení ale Ekblad zblokoval.
05:30
Tak to je festival spálených šancí národního týmu! Do přečíslení dva na jednoho unikli Dmitrij Jaškin s Romanem Červenkou, zakončoval druhý jmenovaný hráč, ale gólman místních Tučňáků je zatím nepřekonatelný.
04:58
Další parádní příležitost českého týmu, to je velká škoda! Radek Faksa bekhendem velice dobře přihrál před brankoviště, kde zakončoval Michael Frolík. Znovu ale zasahuje Murray.
04:21
Po dobré přihrávce Marka Scheifeleho na druhé straně zakončoval rychlý kontr Severoameričanů Auston Matthews, Neuvirtha ovšem nedokázal překonat.
03:58
Martin Hanzal měl dobrou šanci na úvodní branku utkání! David Pastrňák přihrál na levé křídlo Ondřeji Palátovi, jenž posunul puk právě k Hanzalovi. Proti němu byl ale znovu připraven Matt Murray!
03:45
A povedlo se to Tomáši Plekancovi, jehož střelu z mezikruží ovšem dokázal zachytit pozorný Matt Murray. První lajna svěřenců kouče Jandače má za sebou parádní střídání.
03:25
Čechům se podařilo usadit v útočném pásmu, začínají pomalu kombinovat a přemýšlí, jak ohrozit branku soupeře.
02:49
Dobrá kombinace domácích mladíků. J.T. Miller šikovně předával kotouč před branku, kde číhal Brandon Saad. Obránci ho ale tísnili, a tak útočník Columbusu nezakončil ideálně.
02:20
Po dlouhém nahození Romana Poláka je odpískáno zakázané uvolnění, hra se tedy nyní přesune do obranného pásma před Michala Neuvirtha.
01:44
Tak tohle byla dobrá šance! Aleš Hemský si dobře vybruslil blízko brance, odkud posléze přihrával na Michaela Frolíka. Českého forvarda ale vychytal přesouvající se Matt Murray!
01:26
Třetí útočná formace českého týmu se v útočném pásmu provinila přihrávkou rukou. Akce tak byla záhy ukončena, vhazovat se bude znovu před naším útočným pásmem.
01:00
Auston Matthews založil útočnou akci podél levého mantinelu. Puk se posléze dostal na hůl Gaudreaua, který se pokusil vystřelit z nepříliš lehké pozice. Neuvirth byl připraven.
00:18
Rychlou akci po pravém křídle zakončoval Nathan MacKinnon, nicméně Michal Neuvirth byl připraven a jeho střelu bez větších problémů chytil do své výstroje.
00:06
Elitní formace České republiky se pokusila o rychlou útočnou akci, provinila se ale ofsajdem. Vhazovat se bude před ofenzivní třetinou hostujícího týmu.
00:02
Úvodní vhazování dnešního přípravného duelu vyhrál český kapitán Tomáš Plekanec.
00:01
Hymny jsou za námi, za několik málo okamžiků začínáme. Dámy a pánové, ještě jednou Vám přeji příjemnou zábavu!
Před zahájením zápasu zazní ještě tři národní hymny – česká, kanadská a americká. Pár minut si tedy ještě počkáme.
V brance českého národního týmu začne Michal Neuvirth, v půlce utkání se mezi tři tyče postaví Petr Mrázek. Za severoamerické mladíky uvidíme v bráně Matta Murrayho.

Tým Severní Ameriky: M. Murray (Hellebuyck) – R. Murray, Jones, Rielly, Ekblad, Gostisbehere, Parayko – Drouin, McDavid, MacKinnon – Gaudreau, Nugent-Hopkins, Eichel – Matthews, Scheifele, Larkin – Miller, Couturier, Saad.

Česko: Neuvirth (Mrázek) – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek – Voráček, Plekanec, M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Červenka, Birner.

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Amell, J. Murray.
Česko
I tým kouče Josefa Jandače má za sebou dvojici zápasů. Během nich se utkal s Ruskem a vždy podal velmi bojovný výkon, za který se rozhodně nemusel stydět. Češi jsou i přes to považováni za nejslabší tým na turnaji.

V prvním zápase v Petrohradu padli těsně 3:4, i když v závěru zápasu nebyli daleko od srovnání. V pražské odvetě dokázali vyhrát 2:1 po samostatných nájezdech.

Rusko 4:3 Česko
19. Panarin (Šipačjov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov) – 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal (Hemský, Kempný), 58. Plekanec (Polák, Palát)

Česko 2:1sn. Rusko
59. Plekanec (Frolík, Polák), rozh. náj. Hemský – 42. Kučerov (Kuzněcov, Jemelin)
Tým Severní Ameriky
Jak již bylo řečeno, jedná se o celek složený pouze z hráčů do 23 let. A to vám zaručí jedno – rychlost. To je jednoznačně nejsilnější zbraní severoamerického výběru, ukázalo se to již při zápase s Týmem Evropy.

Ty byly sehrány hned dva a oba ovláli mladí Američané. Nejprve evropský výběr Ralpha Kruegera porazili 4:0, v odvetném utkání poté dokonce 7:4.

Severní Amerika 4:0 Evropa
24. MacKinnon (Ekblad, Gaudreau), 27. Nugen-Hopkins, 29. Gaudreau (Saad, Eichel), 52. MacKinnon (TS)

Severní Amerika 7:4 Evropa
6. Ekblad (Matthews, Saad), 7. Larkin (Trocheck, R. Murray), 8. Ekblad (MacKinnon), 11. Rielly (Drouin), 16. Gaudreau (Scheifele), 52. Gaudreau (MacKinnon, Parayko), 60. Larkin (Eichel, Parayko) – 9. Bellemare (Vanek), 25. Gáborík (Josi, Bellemare), 40. Gáborík (Nielsen, Zuccarello), 49. Nielsen (Josi, Zuccarello)
Dámy a pánové, přeji Vám krásný večer u sledování textového přenosu ze zápasu Týmu Severní Ameriky a Česka! Přípravné období na Světový pohár vrcholí, tak se pojďme podívat, jak si česká reprezentace povede s mladým celkem U23. U přenosu se na Vás těší Michal Belšán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.