To už je z utkání vše. Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou!
Hity – 9:27
Do Air Canada Center dorazilo 11987 diváků.
Zatímco americké hokejisty vyhnalo do šaten bučení nespokojených diváků, český tým vyprovází z ledu potlesk. Nevím, zda je vhodné použít známé rčení „Konec dobrý, všechno dobré,“ ale rozhodně můžeme hovořit o důstojném zakončení účinkování na turnaji. Ve třetí části ještě Spojené státy zápas zdramatizovaly, když ve 43. minutě snížil ve vlastním oslabení Ryan McDonagh. Čeští hokejisté poté čelili velkému tlaku soupeře, ale díky obětavé hře a opět výbornému výkonu brankáře Petra Mrázka už vítězství udrželi. Kromě Mrázka je hrdinou duelu také dvougólový střelec Milan Michálek.
Zbyněk Michálek se po závěrečné siréně popral s Dustinem Byfuglienem, nejmohutnějším z amerických hokejistů! Zvládl to se ctí a teď už se může jít radovat!
59:58
Ryan Kesler před Mrázkem tečoval letící kotouč, který končí těsně vedle!
59:45
Kaneův bekhendový pokus skončil v ochranné síti. Rozhodčí viděli teč a nařídili buly v českém obranném pásmu. John Tortorella si bere oddechový čas.
59:30
Mohlo být hotovo. Vyhození Michala Jordána skončilo centimetry vedle americké svatyně!
59:14
Patrick Kane trefil jen brusli Paláta a kotouč je ve středním pásmu.
59:00
Rána Carlsona končí na zadním mantinelu, poslední minuta.
58:25
Schneider je na střídačce, Američané hrají v šesti proti čtyřem!
57:49
Tak to je nepříjemné! Rozehrávku Šustra zachytil Justin Abdelkader a za záchranou brzdu zatáhl Martin Hanzal, který jej zahákoval. Přesilovka Američanů, jež bude zřejmě brzy ještě vylepšena o šestého hráče v poli.
57:38
Čeští hráči tam puk chvíli podrželi, ale teď už jdou dopředu Spojené státy.
57:21
Milan Michálek vyvezl po buly puk do útočné třetiny.
57:11
Z levé strany vypálil prudce Ryan McDonagh. Branku ale netrefil a puk se odrazil mimo hrací plochu. Poslední reklamní přestávka.
56:38
Sobotka teď trochu zdržel soupeře v rohu útočného pásma. Dobrá práce českého forvarda.
56:02
Necelé čtyři minuty do konce. Americký tlak by měl ještě zesílit.
55:38
Nahození Carlsona neproletělo až na Mrázka. Puk zastavil Zbyněk Michálek.
54:34
Vypadá to, že čeští hráči už nemají moc sil. Kouč Jandač už navíc točí spíše jen tři formace. Především Jaškin chodí do hry minimálně.
54:11
Suter nahrál na osu Stepanovi. Jeho střela byla zblokována.
53:23
Max Pacioretty se natlačil až před branku. Michal Birner mu však vložil do zakončení hůl.
53:03
Z ostrého úhlu vypálil Martin Hanzal, branku netrefil.
52:38
David Pastrňák najížděl do dvou amerických obránců a tudy prostě projet nemohl.
51:44
Ondřej Palát prověřil Schneidera. Americký gólman nevypadal při zákroku jistě, ale nakonec to pro svěřence Johna Tortorelly dobře dopadlo.
51:19
Dobrou defenzivní práci odvedl Milan Michálek. Moc nechybělo a ještě poslal do úniku Birnera.
51:06
Hanzal před brankou obětavě zablokoval tvrdou střelu soupeře a pomohl tak Mrázkovi.
50:26
Obránci USA na modré zastavují pokusy soupeře o vyhození. Nyní hru přerušil Mrázek a přichází čas na reklamní přestávku.
49:24
Po delší době se dostali před branku soupeře i hráči v červených dresech. Po střele Plekance se ještě za brankou dostal k puku Palát. Rychlým výjezdem Schneidera nepřekvapil.
49:11
Kotouč v ochranné síti. Čeští hráči si mohou na chvíli oddechnout.
48:57
Od mantinelu pálil z otočky Palmieri, Mrázek má teď hodně práce.
48:23
Čeští hokejisté jsou pod tlakem. Celek USA výborně bruslí a napadá.
47:45
Američané opět nenechali soupeře vyhodit a z toho mohl těžit Derek Stepan. Mrázek má kotouč ve výstroji a nyní se zlobí, protože ho po zákroku sekl přes ruku Byfuglien.
46:53
David Pastrňák dostal přihrávku za obranu, ale v útočném pásmu byl dříve než puk – ofsajd.
46:42
Od modré čáry pálil McDonagh, puk byl sražen do rohu.
46:18
Američané výborně forčekují a český tým se nemůže vymanit ze svého obranného pásma. Nyní jsme viděli drobnou potyčku poté, co Dustin Byfuglien strhl k zemi Michala Jordána. Vylučovat se ale nebude. Následuje reklamní přestávka.
45:39
Suter posunul kotouč na rozjetého Ryana Keslera, ale jeho střelu zastavil Mrázek. Američany snížení ve vlastním oslabení nabudilo.
45:06
Skvěle Petr Mrázek! Český gólman se stačil přesunout proti dorážce Patricka Kanea, kterou zastavil levým betonem!
44:44
Nepříjemné nahození Matta Niskanena musel vyrážet Mrázek.
44:15
Roman Polák rozmázl o hrazení Zacha Pariseho!
43:58
Američané už jsou kompletní. Po jejich vyhození se tak pískalo zakázané uvolnění.
43:31
Nahození Zbyňka Michálka vyrazil Schneider jen před sebe. Pastrňák však skákavý kotouč netrefil.
42:23
USA právě vstřelilo branku!
Američané snižují ve vlastním oslabení! Hokejisté USA se odvážně vydali dopředu ve třech hráčích, Blake Wheeler nahrál puk před branku, kde RYAN MCDONAGH přetlačil bránícího Jakuba Voráčka a usměrnil kotouč za záda Petra Mrázka. Asistence: Blake Wheeler a Brandon Dubinsky.
41:58
Českou kombinaci po buly zakončoval Pastrňák. Schneider vyráží.
41:51
Teď už je hra přerušena. Pastrňáka zahákoval Zach Parise.
41:21
Signalizovaná výhoda pro český tým!
40:56
Cory Schneider má první zákrok. Golfákem z levého křídla ho prověřil Ondřej Palát.
40:34
Šustr s Nakládalem zakládají útok od české branky.
40:01
Američané vystřídali brankáře! Třetí třetinu odchytá Cory Schneider, jenž nahrazuje Bena Bishopa.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:03.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku – 20:26
Zblokované střely – 11:8
Vyhraná vhazování v % – 39:61
Hity – 6:18
Druhá třetina vyšla českému týmu skvěle! Svěřenci Josefa Jandače ji vyhráli 3:1 a celkově vedou nad USA 4:2. Ve 27. minutě poslal český nároďák podruhé do vedení Milan Michálek, který svým důrazem dostal, s nechtěnou pomocí Sutera, puk po vyražené střele Nakládala za brankovou čáru. Američané srovnali ve 35. minutě, kdy využil volnost před brankou Justin Abdelkader. Závěr periody ale patřil Česku. Bishopa nejprve zaskočil střelou z ostrého úhlu Andrej Šustr a 39 sekund po něm se podruhé v utkání prosadil Milan Michálek.
40:00
39:20
Před branku se opět tlačil Milan Michálek. Tentokrát úspěšný nebyl, ale je zřejmé, že je při chuti.
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Spojené státy by do přestávky ještě rády snížily, český tým musí být v defenzivě pozorný.
37:29
Česko právě vstřelilo branku!
Skvěle! O 39 sekund později je to 4:2! Rychlý protiútok vyřešil Aleš Hemský přihrávkou na z druhé vlny najíždějícího MILANA MICHÁLKA, který vymetl vzdálenější šibenici americké svatyně. Druhý zásah Michálka v utkání. Asistence: Aleš Hemský a Roman Polák.
36:50
ANDREJ ŠUSTR dává svůj první gól za českou reprezentaci! Obránce Tampy si sjel až před branku, dostal kotouč od Voráčka a střelou z ostrého úhlu na bližší tyč zaskočil svého klubového spoluhráče Bena Bishopa. Asistence: Jakub Voráček a Michael Frolík.
36:30
Po bekhendovém pokusu van Riemsdyka ještě dorážel Patrick Kane, ale Mrázek dobře vykryl prostor ve své svatyni.
36:15
Pastrňák poslal kotouč do brusle Palmieriho, od které se odrazil mimo hrací plochu.
35:38
Nahození Šustra podržel v lapačce Bishop. Češi tak získali vhazování v útočné třetině.
35:32
Ofsajd českého týmu. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
35:28
Je tu reklamní přestávka.
34:13
Pasáž, kdy se jezdilo na obou stranách do přečíslení, ukončili gólem Američané! Skvěle to udělal Dustin Byfuglien, který se brzdou u mantinelu zbavil bránícího hráče a přesnou přihrávkou oslovil trestuhodně nepokrytého JUSTINA ABDELKADERA, jenž zakončoval do poloodkryté klece. Asistence: Dustin Byfuglien a Ryan Suter.
33:40
Přečíslení 3 na 1 v podání českého týmu! Zakončení vyšlo na Zbyňka Michálka, který nepropálil Bishopa!
33:20
Přetlačovaná v rohu českého obranného pásma. Žádný z týmů nemůže vyškrábnout puk.
32:41
Zakázané uvolnění Česka. Hra se vrací před Mrázka.
32:11
Pohotovou teč Hanzala stačil vyrazit pozorný Bishop.
32:04
Od modré čáry pálil Nakládal. Bishop kotouč udržel, přestože ho obtěžoval Milan Michálek.
31:28
Pěkná kombinace po ose Plekanec – Palát – Pastrňák. Pro český výběr škoda, že posledně jmenovaný na zadní tyčce nedosáhl na kotouč.
31:01
Aleš Hemský nahrál do druhé vlny, kam si najel Michal Jordán. Jeho bomba ale zůstala ve výstroji Bishopa.
30:36
Z levé strany střílel Michael Frolík. Ben Bishop v rozkleku vyráží.
30:19
Tak Palmieriho trefil vlastní spoluhráč Ryan Suter. Po polovlastním gólu tak přišel další nešťastný moment amerického zadáka.
30:19
Vypadá to, že Kyle Palmieri dostal zásah hokejkou do tváře. Zda se bude vylučovat, se dozvíme po reklamní pauze.
30:10
Dělovka Niskanena končí na zadním mantinelu.
29:11
Národní tým se konečně osvobodil z tlaku soupeře. Škoda, že Voráček nenašel před brankou Ondřeje Paláta.
28:37
Český tým je kompletní.
28:34
Střela Paciorettyho z pravé strany prosvištěla kolem Mrázkovy branky. Přesilovka USA pomalu končí.
28:15
Nyní posílá kotouč daleko od české branky Jordán.
27:52
Tomáš Plekanec vyhazuje!
27:24
Po ráně Joea Pavelskiho to už vypadalo na gól, ale kotouč se odrazil od tyčky a po brankové čáře projel zpět do hry!
26:59
Šustrovi se nepodařilo vyhodit, tlak USA pokračuje.
26:36
Američané budou hrát po reklamní přestávce přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Aleš Hemský.
26:03
Český tým podruhé v zápase vede! Od modré čáry hned dvakrát pálil Jakub Nakládal. Ve druhém případě se do brankoviště po hlavě vrhl MILAN MICHÁLEK a kotouč, zřejmě i s přispěním bránícího Ryana Sutera, končí za brankovou čarou – 2:1. Bez asistence.
25:06
Další zákrok Mrázka, který pokryl bekhendovou střelu Kyla Palmieriho.
24:49
Velké šance na obou stranách! Nejprve vystihl Michal Birner špatnou rozehrávku Carlsona, ale tváří v tvář Bishopovi neuspěl on, ani dorážející Hemský. O 20 sekund později dostal přihrávku za obranu Voráček, ovšem neměl rychlost a obránci USA jej dojeli. Divokou pasáž pak uzavřel Zach Parise, jehož dorážku lapil Mrázek!
23:52
Náznak českého protiútoku. Birner ale nedokázal dostat puk na najíždějícího spoluhráče a následně neprocpal puk před branku ani Aleš Hemský.
23:02
Derek Stepan parádně nabil na volej Patricku Kaneovi! Proti pohotové střele amerického útočníka se stačil přesunout Petr Mrázek!
22:45
Nyní se bojuje o kotouč ve středím pásmu.
21:34
Hanzal u vlastní branky chyboval a připravil šanci pro Blakea Wheelera. Mrázek puk do sítě nepustil, byť si v první chvíli nebyl jistý, kam ho odrazil!
20:49
Do zajímavého protiútoku se dostával Michael Frolík. Jeho bekhendový pokus vytěsnil Bishop.
20:42
Šavlovanou za českou svatyní vyřešil Mrázek, který nakonec přikryl kotouč lapačkou. Buly v obranném pásmu národního týmu.
20:10
Ke střele z levého kruhu se dostal Patrick Kane. Šikula z Chicaga trefil připraveného Petra Mrázka.
20:01
Na úvodní buly se sešli Stepan a Hanzal. Hra byla hned přerušena a rozhodčí nařizují další vhazování.
20:01
Aktéři utkání se vracejí zpět na led. Za malou chvíli tedy začne druhá část.
Statistiky 1. třetiny:
Střely na branku – 6:11
Zblokované střely – 6:7
Vyhraná vhazování v % – 37:63
Hity – 4:6
Další třetina začne přibližně v 3:05.
Úvodní perioda zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Češi se sice dostali do vedení ve 13. minutě, když se ranou od modré prosadil Zbyněk Michálek, ale poté Američané využili přesilovou hru a Joe Pavelski již v čase 14:28 vyrovnal. Ve zbytku třetiny měl mírně navrch soupeř našich reprezentantů, avšak veškerá zakončení pochytal jistý Petr Mrázek.
20:00
19:53
Ještě jedna střela na bránu v podání Ameirčanů. Niskanen puk napálil okamžitě po přihrávce, nicméně Mrázek předvedl jistý zákrok a schoval touš v náruči.
19:19
Hraje se poslední mnuty první třetiny. Pacioretty překvapivě nahazoval puk od mantinelu, avšak Mrázek byl s betonem připraven u své tyče.
18:53
Martin Hanzal se pokusil překvapit Bishopa, ale po vyjetí od zadního mantinelu si na amerického obra nepřišel a nakonec pouze posunul bránu.
18:18
Sražený kotouč se po ráně od modré čáry objevil před Mrázkem a ten musel rychle reagovat nahrnutím puku pod lapačku. Vhazuje se po levici českého gólmana.
17:59
Parise obdržel velmi nebezpečnou přihrávku zpoza brány a Mrázek může být rád, že útočník Minesotty nedokázal lépe zakončit.
17:34
Po krátké komerční přestávce se pokračuje ve hře. Češi kotouč dostali do středního pásma, nicméně nyní už se hraje opět u Mrázka.
16:48
A teď zahrozili opět reprezentanti USA! Od bruslí jednoho z nich se totiž puk odrazil jen těsně vedle tyče Mrázkovy svatyně.
15:56
Nejprve se v útočném pásmu usadili opět Američané, ale po vyhození kotouče zaváhal Bishop a Češi z toho mohli těžit. Bohužel se defenzíva soupeře rychle zorientovala.
14:28
Velmi rychlé vyrovnání amerického výběru. Patrick Kane rozjel na pravé straně útočného pásma skvělou kombinaci, která vyústila ve finální přihrávku přes předbrankový prostor a výborně postavený JOE PAVELSKI ranou z první poslal puk za záda přesunujícího se Mrázka. Asistence: Zach Parise, Patrick Kane
13:47
Petr Mrázek (CZE) je dnes již podruhé potrestán! Tentokrát se ohnal po Abdelkaderovi a jsou z toho dvě minuty za hrubost.
12:43
Nejprve se v dobré pozici zjevil Pastrňák, který neměl rychlost a zbrzdil akci, ale z následného zakončení se Češi radují! V ponechané výhodě po faulu na Pastrňáka totiž dostal kotouč na modrou čáru ZBYNĚK MICHÁLEK a jeho dělovka prošla přes Hanzalovu clonu až za záda překvapeného Bishopa. Asistence: Ondřej Palát, Martin Hanzal
12:01
Američané čistě vyhráli buly a Carlson okamžitě vyslal puk na Mrázkovu bránu. Sražený kotouč se ale odrazil do ochranné sítě.
11:58
Jeden z našich obránců chyboval při rozehrávce a byla z toho velká šance americké reprezentace. Stepan u brankoviště hledal Kanea, ale naše defenzíva to v čele s výborně chytajícím Mrázkem ustála.
11:32
Rychlé přečíslení českého týmu! Voráček hledal žabičkou Romana Poláka, avšak Niskanen po rychlém návratu zabránil velké šanci.
10:58
Američané se naštěstí sami vyhnali z útočného pásma. Abdelkader hledal spoluhráče na modré čáře, nicméně nepřesnou přihrávkou zahrál do neutrální zóny.
10:38
Zpátky před Mrázka. Za bránou se totiž ke kotouči dostává Justin Abdelkader.
09:52
Češi rozjeli nadějně vypadající brejk, nicméně na útočné modré čáře musel Frolík téměř zastavit a Američané rychle dobruslili situaci.
09:30
Česko v plném počtu.
09:19
Mrázek si nejprve poradil se zakončením Patricka Kanea a při další snaze o přechod do útočného pásma vjel Byfuglien do ofsajdu.
08:36
Naši našetřili několik vteřin v útočném pásmu a Američané se tak k Mrázkovi dostali až nyní. Vypadalo to nadějně, avšak Kane celou akci překombinoval.
07:54
Dobrý začátek oslabení. Čechům se podařilo dostat hru do středního pásma a navíc drží kotouč na svých hokejkách.
07:30
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře, ale bohužel je dvěma trestnými minutami penalizován Petr Mrázek (CZE). Českému brankáři se nešťastně zasekla hůl v bráně a jejím koncem zasáhl tvář Ryana Keslera.
07:13
Kombinaci soupeře jsme sice ve vlastním pásmu odvrátili, ale poté se Američané odhodlali k rychlé akci, po které zprava nebezpečně zakončoval Pavelski, Mrázek připraven!
06:34
USA v plném počtu.
06:14
Američanům se kotouč podařilo vyhodit až za Mrázkovu bránu. Druhá polovině přesilová hry není zrovna oslňující.
05:36
Po další kombinaci se kotouč odrazil až mezi diváky. Následovalo buly a hraje se zatím jen ve středním pásmu.
04:36
Po zablokované střele od modré čáry se puk dostal k Palátovi. Ten pohotově vystřelil a Bishop teď vůbec nevěděl, jak vyrazil dobré zakončení útočníka Tampy Bay!
04:34
Přesilová hra pro český výběr. Zach Parise (USA) za Mrázkovou bránou podrazil Hemského a dostává dvě trestné minuty.
04:19
Američané puk nevyhodili do středního pásma. Kempný se pokusil vypálit z levé strany, nicméně nahození od mantinelu úspěch neslavilo.
03:43
Konečně se přerušuje! Mrázek totiž máchl lapačkou a neposedný kotouč se mu po jedné ze střel třepotá v rukavici. Vhazuje se po levici českého gólmana.
02:59
Až nyní musel Bishop předvést své gólmanské umění. Se střelou Milana Michálka neměl moc velké problémy a Američané už zase spěchají dopředu.
02:23
Nyní už se v cosi zajímavého v útočném pásmu pokoušejí vymýšlet opět Češi. Zatím je to ale bez zakončení.
01:35
Sobotka ztratil puk v útočném pásmu a byl z toho brejk Spojených států amerických. Kesler v solidní pozici trefil jen blokujícího Romana Poláka.
00:59
A další střela. Pavelski totiž našel Oshieho a útočník Washingtonu se rovněž rozhodl pro prověření postřehů českého gólmana.
00:28
Registrujeme první střelu na bránu. Postarali se o ni Američané, kteří těžili z Kaneovy akce. Mrázek si však svižné nahození od modré čáry pohlídal.
00:01
Státní hymny jsou za námi. Od úvodního buly zápasu nás tedy dělí jen několik málo okamžiků.

Česko: Mrázek (Neuvirth) – Šustr, Nakládal, R. Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek – Pastrňák, Plekanec (C), Palát – Voráček, Hanzal, M. Michálek – Hemský, Sobotka, Frolík – Birner, Jaškin.

USA: Bishop (Schneider) – Byfuglien, J. Johnson, Niskanen, McDonagh, Carlson, Suter – Wheeler, Kesler, Pacioretty – Kane, Stepan, van Riemsdyk – Oshie, Pavelski (C), Parise – Palmieri, Dubinsky, Abdelkader.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Cormier, Miller.
Podle nejnovějších zpráv z českého tábora Radek Faksa na doporučení lékaře do utkání nezasáhne. Scházet bude kvůli problémům se zády i Roman Červenka.
Výběry v nejsilnějším složení se proti sobě naposledy postavily na OH v Soči 2014. Ve čtvrtfinále se tehdy z výhry 5:2 radovali Američané. V poněkud jiných sestavách se obě země utkávají také na Mistrovství světa. Ve čtvrtfinále toho letošního v Rusku zvítězily Spojené státy 2:1 v prodloužení.
Česko:
To český národní tým byl pasován do role outsidera turnaje a bohužel se svému údělu nevzepřel. Svěřenci kouče Josefa Jandače sice absolvovali nadějně vypadající přípravu, ovšem ve dvou zápasech na Světovém poháru získali jen bod a postoupit do semifinále již nemohou. Hned v prvním utkání dostali čeští hokejisté tvrdou lekci od domácí Kanady, které podlehli vysoko 0:6. Ve druhém duelu proti Týmu Evropy tak potřebovali reprezentanti Česka vyhrát. Díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině sice dokázali dvakrát vyrovnat, ovšem v prodloužení 3 na 3 byli šťastnější Evropané.

V duelu s USA už půjde Česku jen o čest, ale podle slov trenérů i hráčů týmu motivace nechybí. V brance opět nastoupí Petr Mrázek, který zářil v duelu s Týmem Evropy. Otazník pak visí nad startem forvarda Radka Faksy, který odstoupil z duelu s Kanadou po ostrém hitu a musel vynechat také duel s Evropou.

Nominace Česka:

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit), Ondřej Pavelec (Winnipeg), Michal Neuvirth (Philadelphia)

Obránci: Michal Jordán (bez angažmá), Michal Kempný (Chicago), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL), Zbyněk Michálek (Arizona), Jakub Nakládal (bez angažmá), Roman Polák (Toronto), Andrej Šustr (Tampa Bay)

Útočníci: Michal Birner (Čeljabinsk, KHL), Roman Červenka (Fribourg, Švýcarsko), Radek Faksa (Dallas), Michael Frolík (Calgary), Martin Hanzal (Arizona), Aleš Hemský (Dallas), Dmitrij Jaškin (St. Louis), Milan Michálek (Toronto), Ondřej Palát (Tampa Bay), David Pastrňák (Boston), Tomáš Plekanec (C, Montreal), Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Jakub Voráček (Philadelphia)
USA:
Pořadatelé turnaje si vysnili finále Kanada – USA, ovšem kvůli nečekanému výpadku Spojených států je už nyní jasné, že se ho nedočkají. Kouč John Tortorella se při skládání nominace netajil tím, že tým dává dohromady tak, aby porazil Kanadu, ovšem hned v prvním zápase Američané selhali s výběrem Evropy, kterému nedali ani gól a podlehli 0:3 a ve druhém duelu nedokázali přehrát ani zmíněné Kanaďany, se kterými prohráli 2:4. Z úst amerických expertů i hokejové veřejnosti nyní samozřejmě zaznívá ostrá vlna kritiky. Stavitelé mužstva jsou pranýřováni zejména za špatnou skladbu kádru a internetem kolují soupisky „B-výběrů,“ které by byly údajně silnější než celek pro SP.

Nominace USA:

Brankáři: Ben Bishop (Tampa Bay), Jonathan Quick (Los Angeles), Cory Schneider (New Jersey)

Obránci: Dustin Byfuglien (Winnipeg), John Carlson (Washington), Erik Johnson (Colorado), Jack Johnson (Columbus), Ryan McDonagh (NY Rangers), Matt Niskanen (Washington), Ryan Suter (Minnesota)

Útočníci: Justin Abdelkader (Detroit), David Backes (Boston), Brandon Dubinsky (Columbus), Patrick Kane (Chicago), Ryan Kesler (Anaheim), TJ Oshie (Washington), Max Pacioretty (Montreal), Kyle Palmieri (New Jersey), Zack Parise (Minnesota), Joe Pavelski (San Jose), Derek Stepan (NY Rangers), James van Riemsdyk (Toronto), Blake Wheeler (Winnipeg)
Srdečně zde vítám všechny milovníky toho nejkvalitnějšího světového hokeje! Dnes končí skupinová fáze Světového poháru a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím závěrečný zápas skupiny A mezi Českem a USA. Pro oba týmy to je zároveň derniéra na turnaji, postoupit do semifinále už totiž nemůže ani jeden z nich, což je zejména pro Spojené státy obrovské zklamání. Otázkou tedy je, jak k utkání jeho aktéři přistoupí. Podle hlasů z české kabiny ale národnímu týmu motivace rozhodně chybět nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.