Ode mě je to pro dnešní ráno vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase nashledanou!
Tři hvězdy utkání

1. Brad Marchand (CAN) – 2+0
2. Sidney Crosby (CAN) – 1+2
3. John Tavares (CAN) – 1+0
Je konec! Kanada díky skvělému vstupu do třetí třetiny poráží Rusko 5:3 a míří do finále Světového poháru.

Za stavu 2:2 se oba celky vrátily do třetí třetiny. Očekávalo se, že bude hra opatrná, ale to by na ledě nesměla být Kanada. Svěřenci Mikea Babcocka dali během osmi minut tři branky a rozhodli tak o svém postupu do finálového klání.

Střely na branku: 47:34
59:51
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec ano, je sníženo! Puk v závěrečném závaru proletoval brankovištěm. Nikita Kučerov jej hokejkou sklepl do brankoviště, kde byl nejpozornějším hráčem ARTĚMIJ PANARIN. Ruský mladík si tak připsal alespoň čestný úspěch. Asistence: Nikolaj Kuljomin a Nikita Kučerov.
Rusko docílilo branky, ale ještě se zkoumá záznam hry!
59:41
Dvakrát netrefili domácí prázdnou branku. Brad Marchand si šel pro hattrick, ale trefil jen boční síť. Následně stejný hráč servíroval puk pro Bergerona, který napálil jen bránící hráče!
59:13
Kanadě stačí pouze vyhazovat, což nyní hokejisté javorových listů dělají. Píská se další zakázané uvolnění.
59:05
Odražený kotouč se nějak dostal do brankoviště, kde jej brankář Price ukryl ve své lapačce. Následovat bude další vhazování.
58:53
Po kombinaci Sborné se k puku snadno dostal Shea Weber, jenž touš následně poslal až za branku Bobrovského. Následovat bude vhazování před Pricem.
58:20
Kanada ovšem vyhodila a nyní dobře napadá. Rusku se již nepovede nic vymyslet, času je opravdu málo.
57:58
Rusko si ještě vyžádalo timeout. Banda Alexandra Ovečkina si bude chtít vytvořit nějaký tlak, ale času moc nezbylo. Bobrovskij zůstává na lavičce!
57:31
A mohla přijít šestá trefa Kanady! Brent Burns poslal střílenou přihrávku na hokejku Jonathana Toewse, který ale svým pokusem napálil jen tyč.
57:00
Odbývají nám poslední tři minutky ve třetí třetině. Rusko hraje s pukem a snaží se co nejvíce zásobovat Careyho Pricea. To se jim aktuálně daří.
56:26
Orlov zpracoval kotouč a hned jej nahodil na branku kanadského mága. Nikomu před brankou se ovšem nepovedlo včasně tečovat.
55:54
Před brankou tohoto brankáře se pokoušeli hosté prosadit důraznou hrou, ale ani to nevyšlo. Rusko se snaží dohrát utkání se ctí.
55:28
A po vhazování přišlo další vyhození. Vhazuje se opět před hvězdou Montrealu Canadiens.
55:22
Kanada se již nikam nežene. Jejich nynější kombinace byla nepřesná, a tak kotouč skončil jen za brankou ruského brankáře.
54:45
Z pravé strany to zkoušel jeden z domácích hráčů, ale ten svým spíše nahazovaným kotoučem nedokázal překvapit Bobrovského.
54:24
Po dalším vybojovaném kotouči to zkoušel Jevgenij Malkin, ale ten se po pravé straně prodíral bezúspěšně. Byl mu totiž pískán ofsajd.
53:48
Rusko se po nějaké době osvobodilo, ale puk skončil jen na hokejce žraloka ze San Jose. Brent Burns tak rozjíždí akci svého celku.
53:10
Kanada se opět dostává do útočného snažení, kde by se ráda držela co nejdéle. Zatím se jí to náramně daří.
52:24
Hodně rychlým tempem se dostal po pravé straně do zakončení Artěmij Panarin. Střela talentovaného útočníka ovšem skončila jen vedle branky.
51:59
Osm minut před koncem třetí třetiny se hra přerušuje a probíhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před kanadským brankářem.
51:28
Sborná ovšem jen nahazuje puky a nevypadá to, že by se měli dostávat do nějakých velkých příležitostí. Osm a půl minuty dělí Rusko od konce na Světovém poháru.
50:27
Rusko to ještě zkouší, ale nejspíše je o prvním finalistovi rozhodnuto. Nevím co by se muselo stát, aby to tak nedopadlo.
49:22
Kanada právě vstřelila branku!
Výstavní branka JOHNA TAVARESE znamená vedení 5:2 pro Kanadu! Ryan Getzlaf posunul kotouč na levou stranu, kapitán Islanders se prohnal až mezi kruhy, odkud střelou tahem dal krásnou branku! Asistence: Ryan Getzlaf a Marc-Edouard Vlasic.
49:11
Další kombinační hra zakončená střelou. Jevgenij Malkin vybojoval puk za brankou a následně se dostal na modrou čáru, odkud Orlov trefil připraveného Pricea.
48:47
Hned to Rusko zkusilo střelecky. Nikita Kučerov vypálil z pravé strany a před brankou se snažil touš ještě tečovat Malkin. Price ale pozorný.
48:39
Následně se Kanaďanům nepovedlo zakombinovat, a tak se hra přesune před brankáře, jenž dnes dvakrát inkasoval.
47:48
Další výborná kombinace kanadského výběru! Ryan Getzlaf poslal puk před branku na Johna Tavarese, který se ale z bezprostřední blízkosti neprosadil!
47:16
Po kombinační hře v útočném pásmu tomu nebylo daleko. Shea Weber pálil od modré čáry, ale jeho pokus skvěle zneškodnil Bobrovskij.
46:37
Za kombinaci ruských hokejistů slyšíme fanoušky Kanady, jenž typickým pokřikem podporují hokejisty ze své země. Povede se javorovým listům přidat ještě nějakou branku?
46:15
Kanadě se povedlo dát dvě rychlé branky, a tak je utkání téměř rozhodnuté. Rusko má ovšem ještě dost času na to, aby utkání vyrovnalo.
45:48
Zdá se, že se Kanada pomalu a jistě dostává do finále Světového poháru, aréna bouří! Po nahození z levé strany se kotouč dostal k volnému COREYMU PERRYMU, jenž byl nehlídán u pravé tyčky. Kačer z Anaheimum neměl problém trefit odkrytou branku! Asistence: Logan Couture a Marc-Edouard Vlasic.
45:23
Nyní se svěřenci Mikea Babcocka nedomluvili. Vyhozený kotouč skončil pouze na zakázaném uvolnění, a tak se bude vhazovat po pravici brankáře Montrealu.
44:48
Z levé strany dělově pálil obránce Capitals, Dmitrij Orlov. Tomu se ale nyní povedlo zamířit jen vedle branky kanadského brankáře.
44:08
Po chybě Crosbyho se po pravé straně prodíral ruský útočník, kterého ale rychle odzbrojil bránící Brent Burns. Kanada se tak dostává ke kotouči.
43:38
Již po skončení přesilovky se do šance prodral jeden z ruských hokejistů. Ten projel středem kluziště, ale následně zasáhl jen připravené betony.
43:16
Stále se Rusku v této výhodě nepovedlo vymyslet absolutně nic, co by mohlo znamenat nějaké nebezpečí. Uvidíme, zda se jim to povede v posledních sekundách.
42:05
Jenže přesilovky Ruska jsou na tomto turnaji jedna velká tragédie. V probíhající početní výhodě se to jen potvrzuje.
41:37
V obranné třetině si počínal nedovoleným způsobem Ryan Getzlaf, který sekl jednoho z ruských hráčů. Přesilovka pro Sbornou.
41:16
Nyní to ovšem medvědovi z Bostonu vychází! BRAD MARCHAND obdržel přihrávku na levou stranu, odkud se mu ukrytou střelou za obráncem povedlo skórovat! Kanada otáčí stav utkání. Asistence: Sidney Crosby a Patrice Bergeron.
40:53
Wau, tak to byl další zákrok! Brad Marchand dostal takovou žabičku před branku, kde puk jen lehce tečoval. Kotouč mířil do pravé šibenice, ale tam byla lapačka Bobrovského!
40:33
Dmitrij Kulikov se pokoušel nahodit puk za branku Kanady, ale místo toho napálil jen před ním stojícího bránícího hráče.
40:10
Kanada se hnala za pukem směřující za branku Bobrovského. Jeden z ruských hokejistů následně touš vyhodil mimo ledovou plochu.
40:01
Tak to byla panečku třetina! Kanada tlačila svého soka, ale nemohla překonat výborně chytajícího Bobrovského. Přišlo tak vyrovnání, které zařídil po rychlém protiútoku Nikita Kučerov. Koncem třetiny bylo pro hokejisty Olega Znaroka ještě lépe, neboť se před brankou prosadil Jevgenij Kuzněcov. Tečku za třetinou ovšem udělala Kanada, jenž bleskově vyrovnala po brance Brada Marchanda.

Střely na branku: 33:15 (16:8 v této třetině)
40:00
40:00
Třetina se dohrávala v levém rohu kluziště, kde se do sebe po strkanici pustili Marchand a Malkin. Oba kohouty ovšem rychle oddělil rozhodčí.
39:52
Poslední minuty jsou opravdu hektické. Rusko to ještě zkoušelo, ale nahození z levé strany skončilo jen ve výstroji brankáře Montrealu Canadiens.
39:23
Další luxusní akce Ruska. Ivan Tělegin dostal puk z levé strany mezi kruhy. Z této pozice mířil střelou po ledě k levé tyčce, ale branku nakonec minul!
38:34
Hraje se ve velkém tempu a Rusko bylo blízko další brance. Dmitrij Orlov to zkoušel z levé strany, odkud napálil vzdálenější spojnici břevna a tyčky!
37:36
Tento ruský mág ale nemůže chytit vše! Kanada tlačila a nakonec vyrovnává. Sidney Crosby opět uzmul puk ruské obraně a hned jej poslal na levou stranu. BRAD MARCHAND zde byl osamocen a z první se mu povedlo trefit odkrytou část branky. Asistence: Sidney Crosby a Patrice Bergeron.
37:14
Bobrovskij je prozatimním ruským hrdinou! John Tavares dostal puk před branku, kde se mu ale nadvakrát nepovedlo překonat skvěle zasahujícího Rusa!
36:24
No tak pozor! Rusko se po rychlé akci dostává do vedení. Jevgenij Dadonov se za brankou zbavil obránce a poslal kotouč před branku na JEVGENIJE KUZNĚCOVA, kterému stačilo nastavit hokejku. Rusové vedou 2:1! Asistence: Ivan Tělegin a Jevgenij Dadonov.
35:45
Následně se Kanada zpátky dostává do útočného pásma, kde bude chtít vymyslet něco, co by mohlo skončit jejich vedoucí brankou.
35:04
Z levé strany přiletělo na branku Pricea nebezpečné nahození, které před brankou nikdo z hráčů nedokázal tečovat. To byla celkem nebezpečná akce.
34:59
Nyní se hra přerušuje. Domácí vjeli do ofsajdové pozice a poté byla k vidění menší strkanice. Nic velkého se ovšem neudálo.
34:30
Snažení domácích pokračuje. Brad Marchand se hnal do výborné šance. Zvolil individuální postup, ale na levé straně se mu nakonec nepovedlo zakončit.
33:45
Torontskou halou to zahučelo poté, co z levého kruhu tvrdě vypálil Ryan Getzlaf. Jeho dělovka skončila ovšem jen na břevně tyčce Sergeje Bobrovského!
33:26
A udeřit mohlo právě Rusko. Vladimir Tarasenko se na levé straně objevil ve skvělé střelecké pozici, ale v letu se mu povedlo trefit pouze vystrčený beton Careyho Pricea!
33:01
Hra se o něco uklidnila. Čeká se na chybu jednotlivé obrany či na nějakou akci, která by skončila přesnou střelou do branky.
32:34
Domácí celek kombinuje v útočném pásmu. Matt Duchene to zkoušel z pravé strany střelou tahem, ale jeho pokus byl zblokován.
31:39
Krásná kombinační hra, do které se zapojila hned čtveřice domácích hráčů. Brad Marchand přijal puk mezi kruhy, odkud mohl krásně zakončovat. Místo toho přihrával na Webera, který nemohl ideálně zakončit.
31:07
Kanada to zkoušela od modré čáry, ale nahození na branku Bobrovského neskončilo žádnou tečí. Následně Rusové vyhazují na zakázané uvolnění.
30:37
Rusku se nepovedlo z vlastní třetiny rozehrát a málem přišli o puk. To se ovšem nakonec nestalo, a tak jejich kombinační hra za brankou trvá.
30:05
Sborná je nabuzená a snaží se dostat do nějakých šancí. Nyní ale ruský celek najel pouze do ofsajdové pozice. Vhazovat se tak bude ve středu ledové plochy.
29:21
Hned z první střely v prostřední periodě hosté skórují. Ruští fanoušci ožívají a s ním by mohli také hokejisté Sborné. Máme se na co ještě těšit!
28:46
Takovým způsobem musí Rusko hrát! Po prohrané buly se Kanada nedokázala vrátit a do protiútoku ujel NIKITA KUČEROV. Šikovný útočník se prodral až před branku, kde o tyčku nekompromisně zakončil! Asistence: Nikita Zajcev a Jevgenij Malkin.
28:39
Následovat bude vhazování v obranném pásmu celku Alexandra Ovečkina. Rusko nedokázalo puk ideálně vyhodit, jeden z hráčů zasáhl jen střídačku.
28:02
Kanada kombinuje rozvážně a hledá nějaké cestičky k brance ruského brankáře. Blíží se nám polovina utkání a domácí stále vedou pouze o jednu branku.
27:21
Rusové se hnali do výborného přečíslení. Jeden z hráčů se snažil na pravé straně obejít Couture, který jej ovšem zastavil tělem a následně mu uzmul i kotouč.
26:51
Po vhazování ve středovém kruhu, které vyhráli domácí, se snažila Kanada zakombinovat. Místo toho se ale javorové listy nedohodli a puk poslali jen za branku.
26:29
Puk na levé křídlo dostával Patrice Bergeron. Tomu se ale jeho slabší střelou tahem nepovedlo nějak překvapit hvězdu utkání, brankáře Bobrovského.
25:47
Rusko se sice na pár sekund dostalo do pásma Kanady, ale tam nezůstalo dlouho. Kanaďané puk vybojovali a ženou se s ním k brance Bobrovského.
24:55
Celá skvělá kombinace Kanady končí nahozením od modré čáry, které ruský brankář kryje ve své lapačce a alespoň na chvilku přerušuje hru.
24:24
Snažení Kanady trvá. Steven Stamkos se dostal do velké šance poté, co jej našel John Tavares. Blesk z Tampy Bay se nacpal až před branku, kde se mu ale nepovedlo ukličkovat pozorného Bobrovského!
23:57
Následoval rychlý útok Kanady. Corey Perry projel po pravé straně do tutové šance. Místo přihrávky zakončoval, ale výborně chytajícího brankáře nepřekonal ani nyní!
23:39
Po pravé straně se dostával šance Tarasenko, kterému se ale nepovedlo natlačit se ideálně do branky Careyho Pricea.
22:55
Rusko pouze vyhazuje a nedaří se mu dostat do nějaké kloudné šance. Kanadě se ovšem nedaří nějak atakovat branku Bobrovského.
22:05
A Rusko je i nadále pod tlakem. Sledujeme dobývaní jedné branky. Sborná musí být pozorná a využívat chyb v rozehrávce kanadského celku.
21:26
Velká šance pro Kanadu! K puku se dostal v předbrankovém prostoru Corey Perry, kterému se ale skvěle chytajícího Bobrovského nepovedlo překonat!
21:08
Po neúspěšné akci domácího celku se píská zakázané uvolnění, což značí vhazování před Pricem. Uvidíme, zda se Rusku povede něco vymyslet.
20:38
Již v plném počtu se vydal do útoku Ivan Tělegin. Hráč hrající v KHL postupoval po levém křídle, odkud se mu ale nepovedlo zahrozit.
20:12
Thornton hledal svou přihrávkou na pravou stranu najíždějícího Bergerona, kterému se ale nepovedlo zachytit jeho nabídku.
20:01
Vše je připraveno na druhou třetinu dnešního utkání. Kanada jde do této části hry se zbytkovou přesilovkou.
První perioda je za námi. Oko nenasytného fanouška nejspíše uspokojeno není. Čekala se mnohem větší aktivita od kanadského celku, který byl v úvodu pod tlakem. Následně ovšem přebral otěže utkání a díky svému kapitánovi se dostal do vedení. Sledujeme poměrně vyrovnané utkání, které může být ještě hodně dlouhé.

Střely na branku: 17:7
20:00
19:38
Po buly a následné střele byl k vidění další závar. Bobrovskij je ovšem zatím hodně jistý a Rusko tak drží ve hře o finálové utkání.
19:05
Kanada tlačila, ale nakonec se jí nepovedlo udržet se v pásmu. Budou se tam tak muset dostat ze středního pásma. Pro javorové listy to ovšem není nic těžkého.
18:39
Hned po buly se do šance dostával Steven Stamkos, kterému se ale jeho pokusem nepovedlo pokořit skvěle přesouvajícího se Bobrovského!
18:34
Po střele rázného Burnse byl k vidění závar před brankou ruského brankáře, kde se ale žádný z hráčů nedokázal prosadit.
18:28
Jevgenij Kuzněcov v rohu zbytečně vysokou holí zasáhl Webera do obličeje, a tak si půjde do konce této třetiny sednout na lavici hanby.
18:10
Price musel zasahovat proti nebezpečné střele, ale nakonec vše ustál. Kanada nyní hraje ve výhodě a za pár sekund jim bude nabídnuta přesilovka.
17:37
Již v plném počtu se vydal do útočného pásma Tarasenko, kterému se ale ovšem ani nyní nepovedlo svou střelou zaskočit brankáře.
16:48
Po dalším střeleckém pokusu od modré čáry, který Bobrovskij vytěsnil mimo jeho ohrožení, dokázali Rusové puk vyhodit mimo pásmo.
16:17
Následovaly další střely kanadského výběru, ale ani jedna z nich ruského brankáře více neohrozila. Dobře hrající Tělegin nakonec puk vyhodil.
15:40
Tvrdou střelu Burnse od modré čáry se pokoušel před brankou tečovat jeho spoluhráče ze San Jose. Ani Thornton ovšem neposlal puk za záda Bobrovského.
15:29
Nikita Zajcev je dalším vyloučeným hráčem. Pouze chvilku poté, co Rusko šlo do pěti, bude hrát Kanada další přesilovku. Povede se konečně nějaká?
15:11
A hned následoval útok ze střídačky vyskakujícího Vladimira Tarasenka, jenž se hnal do protiútoku společně se svým spoluhráčem. Zvolil ovšem střelu, kterou Price vyrazil.
15:01
Sidney Crosby obkroužil branku a hledal lépe postaveného spoluhráče. V momentě, kdy se mu to nepovedlo, tak prostě vypálil. Bobrovskij byl ale pozorný.
14:50
Už to vypadalo, že se Kanadě povede něco vymyslet, ale nakonec k tomu nedošlo. Javorové listy se musejí pro puk vracet do středního pásma.
14:17
Ale ani Kanadě se vůbec nedaří v početní výhodě. Zatím nesledujeme utkání, které bychom asi očekávali. Uvidíme, zda se to změní.
13:38
Prvotní kombinace Kanady nehrozí. Puku se zmocnil Ivan Tělegin, kterému se jej povedlo vyhodit až za branku, kterou v první třetině hájí domácí brankář.
13:03
Kanadská přesilovka číslo jedna je tu. Vladimir Tarasenko zasáhl ramenem Coutureho a půjde si tak sednout na dvě minuty.
12:41
Nikita Zajcev následně jen nahodil puk na kanadskou jedničku, která puk ukryla ve své rukavici. Vhazovat se tak bude po jeho levici.
12:28
Po pravé straně se hnal Vladimir Tarasenko, kterému se ovšem nepovedlo projít přes houževnatou obranu kanadského celku. Následuje ruská kombinace.
11:46
Rozehrávka Kanady byla sice výborně napadnuta, ale Rusku se nadále nepovedlo rozvést svojí akci. Následně se tak Kanada osvobodila vyhozením na zakázané uvolnění.
11:17
Rusku se proti Kanadě prostě nedaří. Nyní již ve skončené početní výhodě vybojovali alespoň útočné pásmo. Vhazovat se bude po levici Pricea.
10:48
A další šance v oslabení! Shea Weber dostal puk opět na pravé křídlo v naprosto totožné situaci a hnal se sám na brankáře. Takovou lehčí střelou se mu ovšem nepovedlo přidat druhou branku!
10:06
Po vyhození se Kanada dostala do výborné šance. Logan Couture se hnal po pravé straně na branku, kde se mu ovšem nepovedlo překonat skvěle zasahujícího Bobrovského!
09:29
Kombinační hra Ruska byla zakončena dělovkou Andreje Markova od modré čáry. Neuspěl ovšem on, ani před brankou dorážející Kuljomin.
09:10
A když se tam dostali, mají k dispozici druhou přesilovou hru. Brent Burns před brankou zastavil nedovoleně Kuzněcova, a tak uvidíme početní výhodu Ruska.
08:49
Následovaly další dvě vyhození za branku montrealského brankáře. Kanada se dostává do hry a Rusko se nemůže dostat do pásma.
08:10
Rusko tak dostává po bídné přesilovce takhle tvrdý trest v podobě branky. Sborná se nyní nezmohla na nic víc, než na vyhození přes všechny čáry.
07:40
Je tu první branka utkání, kterou dává SIDNEY CROSBY! Kanadský kapitán uzmul puk po špatné rozehře, nacpal se před Bobrovského a nekompromisním blafákem otevřel skóre tohoto utkání! Je tu třetí branka tučňáka z Pittsburghu na tomto turnaji! Bez asistence.
07:05
Ruští hokejisté se dostávali do útočného pásma v době, kdy končila jejich přesilová hra. Svěřenci Olega Znarokse se ovšem nedokázali dostat do střeleckého pokusu.
06:37
A stále se Sborné nedaří. Nyní bylo jejich snažení vyhodnoceno jako zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před jejich brankářem.
05:40
Rusku se zatím v přesilovce nedaří a Bobrovskij musel zasahovat proti střelám napadajících hráčů v červených dresech.
05:06
Ivan Tělegin se dostal před obránce Bouwmeestera, který jej nestačil, a tak si jej lehce přidržel. Kanadský obránce je tedy prvním potrestaným hráčem utkání.
04:32
Nikita Kučerov vedl po pravé straně potencionálně nebezpečný útok své země. Na pravé straně ovšem puk zasekl a akci následně pokazil nepřesnou přihrávkou.
04:03
Následně se domácímu celku nepovedlo zakombinovat a Jonathan Toews jen vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Pricea.
03:44
Kanada sice tlačila a Crosby se cpal do zakončení, ale o nic vážného nešlo. Sledujeme souboj o každý kousíček ledu.
02:57
Po ofsajdu se dostávají do útočného snažení Kanaďané, kteří budou co nejdříve chtít dát svou první branku v utkání. Budou to mít ovšem hodně těžké.
02:29
Rusko to zkoušelo v útočném pásmu i nadále, ale ani nyní se jim nepovedlo vymyslet nic, co by brankářskou jedničku Montrealu překvapilo.
01:36
První střelecký pokus utkání. Anisimov přihrávkou zpoza branky našel dobře postaveného Kučerova, kterému se ale střelou po ledě nepovedlo skórovat.
01:13
Kanada se neudržela v pásmu, a tak se pro puk musela vrátit do vlastního pásma. Vhazování následně vybojovala po nahození na ruskou branku.
00:50
Po dalších deseti sekundách se píská stejné provinění. I nyní se po zakázaném uvolnění bude vhazovat po pravici brankáře Bobrovského.
00:40
Domácí borci ovšem nic nevymysleli, a tak se k puku dostala Sborná. Jejich první akce nevyšla podle představ, puk skončil jen na zakázaném uvolnění.
00:05
Úvodní buly vyhráli kanadští hokejisté. Javorové listy na nic nečekají a hned se ženou do útočného výpadu.
00:01
Torontskou halou zní hymny obou dnešních aktérů. Po těchto líbezných melodiích začne pravá hokejová bitva. Doufáme, že se budete bavit hokejem u našeho přenosu!
Krásné ráno přeji všem fanouškům nejkvalitnějšího hokeje na světě! Za pár minutek začne utkání mezi Kanadou a Ruskem, oba celky spolu svedou souboj o finále tohoto turnaje.

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby, Marchand – Perry, Toews, Couture – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Duchene, O'Reilly, Thornton.

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – N. Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, D. Kulikov, Nestěrov – Tarasenko, Kuzněcov, Ovečkin – N. Kuljomin, Malkin, Panarin – Kučerov, Anisimov, Naměstnikov – Dadonov, Tělegin.

Rozhodčí: Sutherland, O'Rourke – Amell, Heyer..
Předpokládané sestavy

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty. Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby, Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton.

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – Zajcev, Orlov, Emelin, Markov, Marčenko, Kulikov – Tarasenko, Kuzněcov, Ovečkin – Kuljomin, Malkin, Panarin – Kučerov, Anisimov, Naměstnikov – Dadonov, Šipačjov, Tělegin.
Crosby vs. Ovečkin
Novináři a fanoušci často mluví o tomto souboji jako o střetu dvou nejlepších hráčů na světě. Mnohem úspěšnější je v těchto soubojech Sidney Crosby, který byl na vítězné straně jak při debaklu na Olympiádě v Soči, tak ve finále světového šampionátu v Praze. Pokloní se Ovie Sidneymu i nyní?
Rusko na Světovém poháru

Ruský celek postoupil do peprného semifinále na úkor mladého celku naplněného americkými a kanadskými hráči. Rusko hned na úvod turnaje nestačilo na Švédsko, kterému podlehlo 1:2. Poté ale následovaly jen výhry. Ve vyrovnaném utkání srazili Výběr Severní Ameriky 4:3 a v utkání o postup se jim povedlo přejít přes trápící se Finsko. Nejvíce bodů zatím nasbíral Alexandr Ovečkin. Snajpr z Washingtonu dal branku a na další dvě přihrál.

Rusko 1:2 Švédsko
60. Ovečkin (Malkin, Dacjuk) – 31. Landeskog (E. Karlsson, Bäckström), 33. Hedman (Hagelin, H. Sedin).

Tým Severní Ameriky 3:4 Rusko
6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) – 30. Naměstnikov (Tělegin, Anisimov), 31. Kučerov (N. Kuljomin), 34. Kuzněcov (Panarin, N. Zajcev), 36. Tarasenko (Dacjuk, Ovečkin)

Finsko 0:3 Rusko
24. Tarasenko (Ovečkin), 26. Tělegin (Šipačjov), 44. Malkin (Jemelin).
Nominace Ruska

Brankáři: Sergej Bobrovskij (Columbus), Semjon Varlamov (Colorado), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay).

Obránci: Alexej Jemelin (Montreal), Dmitrij Kulikov (Buffalo), Alexej Marčenko (Detroit), Andrej Markov (Montreal), Nikita Nestěrov (Tampa Bay), Dmitrij Orlov (Washington), Nikita Zajcev (Toronto).

Útočníci: Arťom Anisimov (Chicago), Jevgenij Dadonov (Petrohrad, KHL), Pavel Dacjuk (Petrohrad, KHL), Nikita Kučerov (Tampa Bay), Nikolaj Kuljomin (NY Islanders), Jevgenij Kuzněcov (Washington), Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Vladislav Namestnikov (Tampa Bay), Alexandr Ovečkin (Washington), Artěmij Panarin (Chicago), Vadim Šipačjov (Petrohrad, KHL), Vladimir Tarasenko (St. Louis), Ivan Tělegin (CSKA, KHL).
Kanada na Světovém poháru
Tento výběr je snad na podobných akcích neporazitelný. Celek, jenž obhajuje vítězství z posledního turnaje z roku 2004, neprohrál ani jeden zápas. Javorové listy si ve skupině poradili s Českem 6:0, Amerikou 4:2 a s Výběrem Evropy 4:1. Kanada má zatím tři čtyřbodové hráče, nejvíce branek z nich dal ovšem Jonathan Toews, jenž přispěl hned třemi branky.

Kanada 6:0 Česko
9. Crosby (Marchand, Stamkos), 18. Marchand (Burns, Crosby), 20. Bergeron (Marchand), 28. Thornton (Crosby, Duchene), 35. Toews (Getzlaf, Tavares), 53. Pietrangelo (Doughty, Tavares).

Kanada 4:2 USA
6. Duchene (Vlasic, Thornton), 7. Perry (Couture, Toews), 13. Duchene (Burns), 29. Bergeron (Tavares, Pietrangelo) – 5. McDonagh (Stepan, Kane), 58. Oshie (van Riemsdyk, Pavelski).

Kanada 4:1 Výběr Evropy
5. Crosby (Bouwmeester), 20. Toews (Duchene), 35. Toews (Couture), 58. Couture (Toews, Vlasic) – 25. Hossa (Kopitar, Ehrhoff).
Nominace Kanady

Brankáři: Corey Crawford (Chicago), Braden Holtby (Washington), Carey Price (Montreal).

Obránci: Jay Bouwmeester (St. Louis), Brent Burns (San Jose), Drew Doughty (Los Angeles), Jake Muzzin (Los Angeles), Alex Pietrangelo (St. Louis), Marc-Edouard Vlasic (San Jose), Shea Weber (Montreal).

Útočníci: Patrice Bergeron (Boston), Logan Couture (San Jose), Sidney Crosby (C, Pittsburgh), Matt Duchene (Colorado), Ryan Getzlaf (Anaheim), Claude Giroux (Philadelphia), Brad Marchand (Boston), Ryan O'Reilly (Buffalo), Corey Perry (Anaheim), Steven Stamkos (Tampa Bay), John Tavares (NY Islanders), Joe Thornton (San Jose), Jonathan Toews (Chicago).
Krásný den, respektive ráno! Od jedné hodiny ranní začne první semifinále Světového poháru. Pikantní duel uvidí torontská Air Canada Center, kde se střetne domácí Kanada s Ruskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.