Kometa tedy dnes poměrně jasně zvítězila a nenechala poslední Vary opusit svoji tabulkovou příčku. Hodně se o to zasloužil hlavně Vojtěch Němec, jenž dvakrát asistoval a také Jiří Trvaj. Brankář Komety byl v důležitých chvílích Kometě oporou. To je z rozveseleného Brna vše. Přejeme vám hezký zbytek večera.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Salfický 4 - Trvaj 12 Hráči zápasu: František Skladaný - Vojtěch Němec.
60:00
59:55
Domácí si drží kotouč.
59:38
Hned po buly pálil Zaťovič jen do Trvaje.
59:34
Kometa je v plném počtu. Kotouč putoval na icing a hra se bude stěhovat před Trvajovu bránu.
59:14
Dlouhý přečetl rozehrávku hostů a nasbíral dalších pár vteřin.
58:43
Nyní jej do stejného místa poslal i Radim Bičánek.
58:26
Jakub Svoboda s Divíškem vyvezli kotouč do útočného pásma.
58:06
Gřegořek nahazoval puk před Trvaje, kde clonil Kumstát. Ovšem puk netrefil holí a zároveň jej neskryl Trvajovi z dohledu.
57:56
Elitní formace hostů už je znova v útočném pásmu.
57:39
Kometa kotouč vyhodila z obranného pásma.
57:25
Jozef Kováčik (KOM) s Lukášem Pechem (KVA) inkasují dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na pět. Kováčik dostává trest na 2 + 2 minuty. Hosté tedy hrají přesilovou hru.
57:18
Hosté se nastěhovali do útočného pásma a vypadá to, že konec bude emocemi jen hýřit.
56:55
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté 185 vteřin před koncem zápasu také využívají přesilovou hru. Od modré čáry se mezi nohy Trvaje trefuje PETR GŘEGOŘEK . Asistence: František Skladaný.
56:46
Jiří Vašíček (KOM) dostává dvě minuty za hrubost, poté co se dostal do křížku s Michalem Gulašim. Domácí totiž vypálili na brankáře hostů po odpískání, což se hostům samozřejmě po právu nelíbilo. Hosté nakonec hrají přesilovou hru. Jakub Koreis (KOM) navíc dostává 10 minut osobního trestu za nesportovní chování.
56:30
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků. KAJOT ARENA je vyprodána.
55:47
Kometa právě vstřelila branku! Tak nyní se Kometa jasně přihlásila do soutěže o Zlatou helmu. Obránce Malec zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal jej zadovkou Divíškovi, jenž si periferně všiml TOMÁŠE SVOBODY. Mladý útočník, jenž přišel do Komety ze Slavie, byl před Slafickým rázem sám a překonal jej krásným bekhendovým blafákem. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Malec.
55:34
Po dlouhé přihrávce se natáhl mladík Vachovec. Jenže již tak skákavému kotouči pomohl nad mantinel.
54:44
Pech připravil dvě šance pro svůj tým. Nejprve hledal šikovnou přihrávkou spoluhráče před brankovištěm, což mu nevyšlo. Chvíli na to se sám zbavil obránců a zblízka vypálil po ledě těsně vedle pravé tyče.
54:19
Už se hraje v plném počtu.
53:51
Ihned po návratu Vachovce na led si jej našel znova Radim Bičánek a poslal jej podruhé k ledu. Byl to zákrok na hranici.
53:25
Fanoušci sledují za oslavných chorálů hru čtyři na čtyři.
52:12
Jan Švrček (KOM) je následně vyloučen na dvě minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.
52:12
Košťál s Kumstátem zahrozili v oslabení a ujeli dva na jednoho. První jmenovaný nakonec nechal vyniknout Trvaje.
51:50
První přechod do útočného pásma se Kometě nepovedl.
51:27
Michal Vachovec (KVA) sekl po Gulašiho ráně do Trvaje, což rozhodně neměl dělat. Nejenže si vykoledoval dvouminutový trest, ale kapitán Komety Bičánek jej tvrdě poslal k ledu.
51:27
Gulaši pálil od modré pohotově a trefil Trvaje do hole mezi betony. Domácí gólman se rychle vzpamatoval a kotouč v brankovišti přikryl.
50:13
Kometa hrála i chvíli po hostujícím navrácení do plného počtu stále v útočném pásmu. Ovšem Kováčik po kličce trefil jen někoho před branou.
49:11
Po dlouhém obléhání útočného pásma se snažil Vašíčkovu ránu od modré čáry tečovat Dlouhý. Puk prolétl těsně vedle levé karlovarské tyče.
47:55
Martin Lučka (KVA) dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu.
47:55
Bičánek napálil do modré čáry lapačku Salfického. Ten udělal chybu, když chtěl rychle rozehrát a nahrál tak forčekujícímu Němcovi. Ovšem muž, jenž už dnes zaznamenal dvě asistence z otočky trefil boční konstrukci brány.
47:44
Mikeska s Tomášem Sýkorou pobavili KAJOT ARONU. Ve středním pásmu se oba dívali po puku a dali si ukázkový bodyček.
47:09
Zaťovič se z pravé strany nacpal před Trvaje, ale tísněn Švrčkem zakončil jen jednou rukou. Sami asi můžete hádat, že branku vstřelit nemohl.
45:27
Kometa právě vstřelila branku!Nejhezčí akce večera znamená druhou využitou přesilovou hru Komety v dnešním zápase. Němec nahrál na pravý kruh Dlouhému, jenž se z výborné pozice rozhodl pro přihrávku na osamoceného LEOŠE ČERMÁKA. Třebíčský rodák si mohl počkat, až Salfický spadne na led a puk zavěsil pod břevno. Asistence: Radek Dlouhý, Vojtěch Němec.
44:27
Energie se zatím bez větších problémů v oslabení brání.
44:08
Petr Kumstát (KVA) dostává dvě minuty za nedovlené bránění. Brno hraje přesilovou hru 5 na 4.
44:02
Dlouhý těsně minul levou šibenici.
43:39
Rastislav Dej (KVA) dostává následně 10min osobní trest za nesportovní chování.
43:39
Domácí gólman si nyní po malém zmatku před jeho brankovištěm poradil s pohotovou dorážkou Deje.
43:13
Na poslední chvíli vypíchl kotouč směřující k napřáhlému Dejovi Tomáš Žižka.
42:57
Po přerušení hry si něco hodně zblízka vyříkávali domácí Jozef Kováčik a hostující Jindřich Kotrla.
42:48
Prvotní nápor hostů vyšuměl.
42:05
Ani Bičánkův sprint neodvrátil druhé zakázané uvolnění hostů v jedné minutě.
41:47
Tu však trošku zmenší nechtěné zakázané uvolnění.
41:22
Energie nastoupila do třetí dvacetiminutovky s chutí.
40:58
Puk směřující na modrou čáru bleskově nahodil do brankoviště Gřegořek a svým plachtícím padáčkem trefil břevno domácí brány!
40:39
Šestadvacetiletý Gawryletz vypálil od modré čáry a překvapenému Trvajovi zůstal kotouč zaklíněn mezi betony. Brankář Komety se pro jistotu otáčel i za sebe.
40:32
Z ještě větší vzdálenosti poslal puk do hrudi Jiřího Trvaje obránce Petr Gřegořek, který následně projel útočné pásmo a nenechal domácího brankáře rozehrát.
40:08
Dej "vykradl" domácí vyhrané vhazování a ihned po přejeří modré čáry vypálil. Bylo z toho však jen procvičení Trvajovy vyrážečky.
40:01
Zato hosté z Varů příliš nadšeni nejsou. Jejich tým ve druhé části i přes celkově vyrovnaný počet střel v této disciplíně odešel a hlavně třikrát inkasoval. Uvidíme, zda se jim ještě něco povede s rozjetou Kometou udělat.
Druhá třetina přinesla nedočkavým brněnským divákům konečně podívání, na jaké již dlouho čekali. Čtyři branky totiž Kometa vstřelila naposledy 6. prosince, když podlehla Plzni (4:5sn).
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Mensator 5, Salfický 7 - Trvaj 11. Střely na bránu: Kometa 21 - Karlovy Vary 22.
40:00
39:59
Vteřinu před koncem mohl karlovarské naděje úplně utnout dnes jednogólový Jozef Balej, jenž se na Salfického řítil sám! Snažil se trefit skulinku mezi brankářovými betony, ale nepovedlo se mu to.
39:50
Ještě se tedy hosté dostali do útočného pásma. Trvaj jednu střelu vyrazil do rohu kluziště.
39:14
Hosté sice drží kotouč v obranném pásmu, ale do útoku se jim moc nechce. Kometa si hlídá střední pásmo.
38:54
Na hostující bránu se nyní z levé strany valil Radek Dlouhý. Ve velké rychlosti vypálil a jeho rána minula bránu a po mantinelu se sklouzla až do ochranné sítě.
38:34
Z výborné Němcovy práce vytěžil Leoš Čermák, jenž si stáhl puk zpoza brány ihned se pokusil Salfického nachytat na hruškách. Zkušený brankář však situaci ustál a nadvakrát puk přikryl.
37:41
Jakub Svoboda se odhodlal k samostatnému průniku a z levé strany nakonec vypálil štiplavě švihem. Salfický jeho střelu vyrazil vyrážečkou za bránu.
37:20
Kometa jela přečíslení tři na jednoho beka Varů. Jenže celou akci přihrávkou na paty Kováčika pokazila.
36:59
Pech vymotal kotouč v útočném pásmu a zpoza brány našel Kumstáta. Vysoký útočník Varů napálil jen beton nic netušícího Trvaje.
35:39
Po Malcově střele od modré čáry kotouč Salfický pouze vyrazil před sebe. Jeho zákrok nevypadal moc jistě. Naštěstí pro něj byl před branou Gulaši, který se kotouče ujal.
35:23
Oba hlavní sudí si v posledních chvílích musejí vyslechnout hlastiý pískot tribun KAJOT ARENY. Divákům se jejich verdikt u předcházející situace vůbec nelíbí.
34:36
Po velkém závaru, který se rozpoutal v brankovišti Salfického, docílila Kometa branky z dorážky, kterou však rozhodčí Polák s Blechou neuznávají, protože puk ztratili z dohledu a ještě před dorážkou hru přerušili.
34:22
Urostlý Sýkora se hnal na Trvaje z pravé strany, mohl ještě přihrávat, ale rozhodl se vypálit. Nepřekonal však vynikajícího Trvaje.
34:03
A vrtála se do plného počtu.
33:57
Kometa vzápětí vyhodila.
33:45
Pech z velké blízky přestřelil břevno domácí brány.
33:27
Vary se nastěhovaly do útočného pásma.
32:55
Gřegořkovi kotouč přeskočil na modré čáře hůl a hosté musejí začít znova.
32:42
Na Gulašiho nahození od modré čáry si smlsl Jiří Trvaj. Sedmatřicetiletý gólman chytil puk do lapačky.
32:22
Energie se stěží drž v útočném pásmu.
32:02
Tomáš Žižka (KOM) mimo hru zasáhl hostujícího útočníka holí do obličeje. Musí si kvůli tomu na dvě minuty sednout na trestnou lavici.
31:35
Domácí se nikam neženou. Zřejmě budou čekat, s čím přijdou Karlovy Vary.
31:20
Zároveň s nahozením do ochranné sítě nad branou Salfického se i tým zkušeného gólmana vrací do plného počtu.
31:08
Energie však kotouč rychle vyhazuje až za Trvaje.
30:52
Domácí jsou kompletní a zahrají si zkrácenou přesilovou hru.
30:30
Útočné akce opadají na úkor lepších obran.
29:49
Při hře 4 na 4 se nebojí ani jeden tým útočit.
29:24
Kováčikovo nahození končí v lapačce Salfického. Brankář Varů si tak připisuje první zákrok.
29:20
V utkání jde vidět hodně emocí. Za hákování je vyloučen Jan Košťál (KVA) - 2 minuty. Hraje se 4 na 4.
28:52
Jiří Vašíček (KOM) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
28:36
Vary střídají brankáře. Lukáš Mensator jde na střídačku a přijíždí Dušan Salfický.
28:36
Kometa právě vstřelila branku! Duo MIROSLAV HOLEC s Róbertem Petorvickým dobře forčekovalo, vybojoval za branou Mensatora kotouč a Holec si nakonec najel mezi kruhy, odkud se trefil přesně pod břevno. Je to jeho první branka po zranění žeber, která jej na dlouho vyřadila ze hry. Asistence: Róbert Petrovický.
28:31
Žižkovo pohotové nahození od modré čáry vytěsnil Mensator s problémy vyrážečkou.
27:55
Petrovický nahazoval kotouč na teč před Mensatorovu bránu, ale Balej jej trefil špatně.
26:52
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté se vracejí do zápasu. RASTISLAV DEJ usměrnil Skuhravého nahrávku zpoza brány ideálně mezi betouny přesouvajícího se Trvaje. Asistence: Václav Skuhravý, František Skladaný.
26:36
Před Mensatora ujeli dva na jednoho Holec s Hynkem Zohornou. Holec načasoval na hůl Zohorny hezkou žabku, ale mladík Komety tvrdým příklepem vyprášil Mensatorův beton.
26:17
Trvaj vyrazil puk před brankoviště, kde jej Kotrla ve vyložené šanci poslal zpět do betonů brankáře Komety!
24:54
Čároví sudí nenechají Vojtěcha Němce, aby pronikl do útočného pásma. Poté co naháněl puk na modré čáře mu pískají ofsajd.
24:31
Na druhé straně pálil po rychlém brejku příklepem těsně vedle tyče také Tomáš Svoboda.
24:06
Dej tečoval Mockovu ránu těsně vedle brány.
23:33
Dva slepené góly v průběhu 35 vteřin hodně probudily domácí diváky.
22:44
Kometa právě vstřelila branku!V rozmezí jedné minuty Kometa odskakuje do tříbrankového trháku! JOZEF BALEJ vyjel zpoza brány před Mensatora, odkud se mu kotouč jím nahozený se štěstím vrátil zpět na hůl a Balej jej bekhendovou dorážkou poslal za klečícího brankáře. Bez asistence.
22:09
Kometa právě vstřelila branku! Jen 13 vteřin stačilo Kometě na využití přesilové hry. Vojtěch Němec vybojoval kotouč za branou Mensatora, poslal žabičku na střed modré čáry, odkud se JAN ŠVRČEK trefil přesně k levé tyči. Byla to jeho první extraligová branka za Kometu. Asistence: Vojtěch Němec, Leoš Čermák.
21:56
Leoš Čermák byl seknut Martinem Lučkou (KVA). Hráč hostů inkasuje dvě minuty.
21:41
Vojtěch Němec pomáhající Kometě z Havlíčkova Brodu vlétl do útočného pásma a bez váhání vypálil příklepem. Gulaši jeho střelu vytečoval do ochranné sítě.
21:17
Kováčik se poté, co se vrátil Vašíček na led, snažil svého parťáka hned najít, ale přihrávka byla příliš dlouhá - icing.
21:00
Kumstátovi po Pechově přihrávce rána nevyšla.
20:17
Hned po sedmnácti vteřinách si najel na levou stranu Gřegořek a těsně přestřelil levou šibenici domácí brány.
20:01
Ve vyrovnaném duelu divákům rozhodně neschází šance, které však hráči Komety i Energie zatím příliš nezužitkovali. Povedlo se to jen domácímu obránci Žižkovi, jenž vsítil svoji pátou branku sezony. Od tohoto okamžiku z 13. minuty převzaly otěže utkání Karlovy Vary, Brno přestřílely, ale puk za Trvajova záda nedostaly.
Zásahy brankářů v první třetině: Mensator 5 - Trvaj 10.
20:00
19:52
Slovenský bek dobře hlídal střední pásmo a překazil hostující rozehrávku.
19:37
To stejné se povedlo i Malcovi.
19:15
Bičánek krátce po vhazování vyhodil puk.
19:08
Jiří Vašíček (KOM) dostává za nedovolené bránění dvě minuty. Vary můžou těsně před koncem první části srovnat.
18:44
Lukáš Pech dlouho míchal s pukem za branou Trvaje a počkal si, než mu Košťál nenajede k levé tyči. Ten se opřel do puku z první a poslal jej někam do výstroje Trvaje. Domácí brankář se sám divil, že jej chytil.
18:01
Průniky Lukáše Pecha napodobil Skladaný, jenže na poslední chvíli přišel o kotouč. Už už se cpal k zakončení.
17:41
Po souboji s Balejem zůstal u mantinelu za branou Mensatora ležet Gulaši. Po chvíli však vstává a odchází na střídačku. Rozhodčí přerušili hru při útočné akci Brna.
16:46
Jan Košťál nahodil kotouč až do diváků, za co se jim v následném přerušení omlouvá.
16:22
Pech vyzval na osobní souboj Kováčika, objel jej po levé straně a švihem z úhlu vypálil. Puk našel Jiří Trvaj v náruči.
15:30
Vary inkasovaná branka hodně nabudila. Kometa má s bráněním problémy.
15:17
S následnou Dejovou střelou si poradil Trvaj a přerušil hru.
14:56
V mezikruží zůstal neatakovaný Zaťovič, jenž po ráně z otočky těsně minul brněnskou bránu.
14:34
Po vyhraném vhazování se do puku u modré čáry opřel obr Lučka, ale svým švihem hodně minul bránu Trvaje.
14:24
Po vyhození Vojtěcha Němce se někdo z domácí střídačky omylem dotkl kotouče. Němcovo vyhození však nejprve tečoval rozhodčí. Hra byla přerušena.
13:56
Pech znova projel útočným pásmem jako nůž máslem, hledal zpětnou přihrávkou Košťála, ale jeho parťák se ke kotouči nedostal.
12:35
Kometa právě vstřelila branku! Hynek Zohorna dlouho kroužil za branou Mensatora až před ni vyjel, kotouč přenechal najetému obránci TOMÁŠI ŽIŽKOVI, jenž z levého kruhu pohotově vypálil a překvapenému Mensatorovi poslal puk mezi nohy. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Koreis.
12:12
Po dlouhém přechodu se Kometa dostala do útočného pásma, ale stejně rychle z něj byla pryč.
11:12
Hraje se 5 na 5.
11:04
Do klubka těl vypálil od modré čáry Balej. Brankář Mensator však jeho střelu viděl a nevyrazil ji, udržel ji.
10:22
Vašíček se musel rychle vracet, ale Skladaného svým pádem stejně nezastavil. To se povedlo až vracejícímu se Malcovi, jenže hostujícího hráče vytěsnil ze střelecké pozice.
09:59
Po chvilkové ztráte útočného pásma se do něj Kometa rychle vrátila a Kováčik od modré napálil hruď Mensatora. Divíšek tečovat nestihl.
09:34
Divíšek se dostal k odraženému kotouči a z pravé strany svoji ránu otřel o výstroj Mensatora. Puk prolétl kolem pravé tyče.
09:11
Energie se rychle podařilo vyhodit.
09:04
Pronikajícího Radka Dlouhého sestřelil ve středním pásmu Michal Gulaši. Hráč Varů dostává dvě minuty za faul kolenem.
08:17
Na výlet se vydal obránce Kováčik a ihned našel najetého Tomáše Svobodu, jenž kotouč těsně před Mensatorem tečoval do jeho betonu.
07:59
Troška nepřesnosti v obranném pásmu darovala kotouč hostům, kteří se ke střele nedostali.
07:23
Erat nabral ve středním pásmu velkou rychlost, ale těsně po přejetí modré čáry jej zastavili rozhodčí - podle nich byl rychlejší Koreis - ofsajd.
06:56
Od modré čáry pálil do Trvajovy lapačky Gründling.
06:51
Balej nahodil kotouč do útočného pásma a odcházel střídat. Jenže rozhodčí usoudili, že se jednalo o icing a vrátili slovenského útočníka zpět na led.
06:26
Hra se trošku uklidnila, Kometa přitvrdila.
05:56
Brno je kompletní.
05:40
Kometa vyhrála vhazování a Kováčik se ihned od modré čáry opřel do kotouče. Jenže jeho střela byla tak vysoká, že trefila ochrannou síť.
05:37
Nepřesná rozehrávka Karlových Varů posílá hru před Mensatora - icing.
05:28
Kometa opět vyhodila puk.
05:13
Divíšek ujížděl v oslabení na Mensatora sám, udělal dlouhou kličku, položil si brankáře, ale stejně z boku trefil jen jeho beton!
04:56
Drobný Pech projel celé kluziště a těsně minul levou tyč.
04:32
Gawryletz napálil jen Švrčka a puk se odrazil do středního pásma.
04:13
Gřegořek neudržel modrou čáru.
04:10
Hosté pak měli další dorážky, Skuhravý se dvakrát opíral do puku a nakonec byl natlačen na Trvaje. Hra byla přerušena.
04:10
Gřegořek, Pech a Kumstát sehráli akci až do odkryté klece, jenže puku se do cesty na poslední chvíli postavil Jiří Trvaj! Vykopl jej betonem.
03:46
Hosté vyhráli vhazování.
03:43
Radek Dlouhý (KOM) vyhodil kotouč z obranného pásma tak vysoko, že zasáhl kostku nad ledem a musí inkkasovat dvě minuty. Hosté hrají 40 vteřin 5 na 3.
03:05
Po Gřegořkově ráně od modré čáry mohl dvakrát dorážet Košťál, ale byl příliš blízko Trvaje.
02:43
Energie už se usadila v útočném pásmu.
02:29
Domácí hned vyhodili.
02:23
Jakub Koreis (KOM) inkasuje dvouminutový trest za napadení. Hosté hrají hned na začátku zápasu přesilovou hru.
02:17
Po Malcově průniku dostal kotouč na levé křídlo Balej a z velké vzdálenosti nahodil puk na Mensatora. Ten prudkou nahrávku vyrazil.
01:22
Kumstát s Košťálem se pokoušeli usadit v útočném pásmu. Puk však byl u mantinelů a ke střele se hosté nedostali.
00:25
Brankáři jsou zatím bez jakéhokoliv vzrušení.
00:01
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Malec, Kempný - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Dlouhý, Koreis, Petorvický, Balej, Svoboda Jakub, Jankovič, Divíšek, Svoboda Tomáš, Němec. HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Lučka, Látal, Mocek, Prošek - Sýkora, Skladaný, Mikeska, Zaťovič, Pech, Vachovec, Košťál, Dej, Kotrla, Skuhravý (C), Kumstát, Zucker. Rozhodčí: Polák, Blecha - Bryška, Novák.
Nejnebezpečnějšími hráči obou klubů jsou Lukáš Pech, Leoš Čermák a Petr Kumstát. První dva jmenovaní jsou nejproduktivnějšími hráči a poslední dva nejlepší střelci. V brankách se v Kometě vystřídali jen Sasu Hovi s Jiřím Trvajem. To Energie letos zkoušela štěstí už s Lukášem Mensatorem, Dušanem Salfickým, Tomášem Závorkou a Markem Bendou.
Energie dnes odehraje druhé ze tří venkovních utkání v řadě. Brněnský klub má sérii podobnou jen s tou změnou, že je třikrát po sobě v KAJOT ARENĚ.
Oběma dnešním soupeřům nevyšlo poslední kolo. Zatímco Kometa doma proti Pardubicím ještě pět minut před koncem vedla a body ztratila až v prodloužení, Vary v Praze marně dotahovaly sparťanské vedení a podlehly 3:2.
Tabulka Tipsport extraligy od osmého místa dolů: 8. Rytíři Kladno 34 zápasů, 49 bodů 9. HC VERVA Litvínov 35z, 48b 10. HC Vítkovice Steel 33z, 47b 11. HC Kometa Brno 32z, 40b 12. HC Slavia Praha 33z, 39b 13. BK Mladá Boleslav 34z, 37b 14. HC Energie Karlovy Vary 33z, 35b
KAJOT ARENA dnes hostí své poslední extraligové utkání v roce 2011. Půjde zde o velice důležité body. Karlovy Vary by se totiž rády odlepily ode dna tabulky Tipsport extraligy. Na Mladou Boleslav ztrácejí dva body. Naopak domácí Kometa ztrácí na desáté Vítkovice bodů rovných sedm! Má však o zápas méně a dokonce o dva než Kladno a třikrát více hrál Litvínov. To jsou všechno největší soupeři v brněnském boji o předkolo play-off.