To je pro dnešek vše. Někdy příště znova na počtenou.
Střely na bránu: Kometa 29 - Liberec 19.
Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Kudrna - Vojtěch Němec.
Liberec tedy dokázal v Brně i přes dvoubrankvou ztrátu plně bodovat. Své manko poctivě dotahoval a díky brance Tomáše Urbana 140 vteřin před koncem obrat dokončil. Velkou měrou se o to postaral Jaroslav Kudrna, jenž vstřelil hattrick a kapitán Petr Nedvěd, který třikrát asistoval.
60:00
59:50
Liberec znova vyhodil.
59:40
Kometa buly vyhrála, ale puk je ve středním pásmu.
59:38
Trenér Venera si bere oddechový čas. Vhazovat se bude v útočném pásmu a domácí zůstanou v šesti hráčích. Trvaj je na střídačce.
59:38
Čermák se pokusil Vošvrdu překvapit z velkého úhlu. Brankář Liberce našel kotouč mezi betony, ale musel se podívat za sebe, zda není někde jinde.
59:08
Trvaj jede z brány.
58:52
Kometa už nemá moc času. Po inkasované brance musí bojovat, aby alespoň srovnala.
58:03
Němec se tlatčil před bránu a jeho zblokovaná střele minula bránu asi o dva metry.
57:40
Liberec právě vstřelil branku!TOMÁŠ URBAN okradl o kotouč obránce Jana Švrčka, z levé strany najel před Trvaje, kterého trefil nejprve do betonu, ale z bekhednové dorážky zamířil nad tělo domácího gólmana. Bez asistence.
57:20
Z ničeho nic se puku u modré čáry ujal Jakub Svoboda, nabruslil do středu kluziště a zaměstnal Vošvrdu střelou do betonu.
56:50
Dnes velice aktivní Trončiský vypálil od modré čáry vedle pravé tyče domácí brány.
56:42
Malcova dlouhá nahrávka do středního pásma přeskočila Holcovi hůl a dojela až na zakázané uvolnění.
55:51
Hra je hodně rozháraná. Chybí trošku klidu na hokejkách. Platí to u obou týmů.
55:31
Kousek za modrou čarou zůstal po střetu ležet Kica, jenž následně s kulháním odjíždí na střídačku.
55:02
Při kontaktu hostujícího kapitána s kotoučem diváci hlasitě pískají.
54:11
V přerušení si na střídačce dlouho povídají Petr Nedvěd s domácím Tomášem Svobodou. Jejich rozmluvu pečlivě sledují fotografové stojící mezi nimi.
53:49
Musíme si počkat, jakým směrem se teď bude hra ubírat.
52:51
Erat si nabruslil do středního pásma, zaklepal si holí o led a těsně protečoval prudkou Hruškovu nahrávku. Zatímco hlavní rozhodčí ukázal, aby se hrálo dále, čároví ukázali na zakázané uvolnění.
52:14
I nadále zůstavají aktivnější hosté.
51:41
Liberec právě vstřelil branku!Po zmatcích v domácí obraně našel parádní přihrávkou Marek Trončínský osamoceného JAROSLAVA KUDRNU, jenž se z mezikruží stihl prosadit střelou kolem betonu přesouvajícího se Trvaje. Asistence: Marek Trončinský, Petr Nedvěd.
51:32
Rothovu střelu od modré čáry málem tečoval Kudrna! I tak prolétla těsně vedle pravé tyče.
51:00
I po vhazování je puk mimo hlediště. Ze vzduchu jej tam poslal Petr Nedvěd.
50:58
Jiří Trvaj vyrazil Vakovu střelu až na domácí střídačku. Hra se hodně kouskuje.
50:37
Oba týmy nyní rozehrávají trošku nervózně.
49:55
Kometu čeká dlouhých deset minut. Naopak Tygrům teď bude čas utíkat jako voda.
49:27
Laxní domácí rozehrávku hosté nestihli potrestat. Na přihrávku od modré čáry nedosáhl v útočném zapomenutý Petr Nedvěd.
48:55
Nyní brzdí dravé šelmy pro změnu postavení mimo hru.
48:18
Hosté se nadechují k náporu, ale nedaří se jim udržet v útočném pásmu.
47:48
Po brejku mířil k levé tyči po ledě Kica, ale Trvaj stihl vykopnout beton. Při následném závaru před branou domácích rozhodčí hru přerušili, což se hostům vůbec, a porpavdě, nelíbilo.
47:40
Zohorna se pokusil vtipnou přihrávkou zpoza brány najít Holce, což se mu i povedlo, ale Holcovi někdo vložil do rány hůl.
47:20
Liberec mobilizuje své síly.
46:46
Po náporu hostů protečoval Čermák kotouč do středního pásma a odchází střídat.
46:22
Dnešnímu zápasu přihlíží 6705 diváků.
45:57
Vysoký Tomáš Urban v oslabení vyvezl kotouč až k útočné modré čáře, kde jeho střelu jeden z beků Komety tečoval do ochranné sítě.
45:38
Domácí Miroslav Holec byl následně ještě nalepen na mantinel a měl zřejmě vyražený dech. Domácímu útočníku pomohl na střídačku doktor. Nemělo by to však být nic vážného.
45:34
Na zpětnou přihrávku Holce si počkal Čakajík a poslal kotouč přes všechny čáry.
45:11
Kometa je v útočném pásmu.
44:54
Domácí gólman Trvaj teď v pískotu marně volal rozhodčí, aby v přerušení přijeli uklidit led. Nakonec se mu to povedlo.
44:50
Domácí jsou v útočném pásmu. Eratovu střelu od modré čáry v klidu pochytal Vošvrda.
44:43
Rozhodčí chtěli poslat Liberec do tří, protože se jim zdálo, že hráli hosté v pěti. Ovšem svůj verdikt si za velkého pískotu domácích tribun rozmysleli. Pokračovat se bude ve hře 5 na 4.
44:37
Ovšem jakoby hráči Komety ani nechtěli kotouč. Liberec má kotouč pod kontrolou.
44:18
Útok však domácí začínají jak jinak než ze středního pásma.
44:05
Trošku zbytečný zákrok předvedl v obranném pásmu Jan Výtisk (LIB), jenž poslal k ledu Koreise. Brněnský útočník byl bez kotouče, takže se jednalo o nedovolené bránění.
43:53
Hra je hodně rychlá. Útoky jdou nahoru dolů.
43:32
Když se vracel Bárta na led, Čermák obkroužil bránu, najel si mezi krhy a vypálil do betonu Vošvrdy. Dorážet ještě mohl Tomáš Svoboda, jenž kotouč minul.
43:07
I teď Tygři puk vyhodili.
43:04
Petrovickému přejel do útočné třetiny rychleji Tomáš Svoboda - ofsajd.
42:50
Špaček našel kotouč jedoucí po mantinelu a hodně s klidem jej poslal přes všechny čáry.
42:25
Rozehrávku Komety teď brzdí přihrávka rukou.
42:10
Nedvěd poslal kotouč hned z vhazování pryč od vlastní brány a odchází střídat.
42:06
Kováčikovo nahození od modré čáry v klidu lapá Vošvrda a nechává obě formace vystřídat.
41:56
Kometa už je však znova u Vošvrdy.
41:41
Nepřesná přihrávka Tomáše Svobody projela až do středního pásma.
41:28
Michal Bárta (LIB) u mantinelu krosčekoval domácího Holce. Kometa si zahraje přesilovou hru.
41:19
Bártova rána prolétla kolem lapačky i tyče Trvajovy brány.
40:51
Urban se šikovně natlačil před brankoviště Komety, kde těsně nedosáhl na nahrávku Vantucha a zbořil bránu.
40:20
Výtisk nedovolil útočný výlet Leoše Čermáka. Liberecký bek mu u modré čáry vystavil tvrdou a čistou stopku.
40:01
Hráči obou týmů už jsou zpět na ledě. Za minutku začíná třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:57.
Druhá část přinesla hodně vzruchu zejména před domácí bránou. Liberec, jenž byl v úvodní dvacetiminutovce téměř bezzubý, bleskurychle snížil a svůj následný tlak i díky přesilové hře zužitkoval v 28. minutě k vyrovnání. Oba góly vstřelil Jaroslav Kudrna a měl v nich prsty kapitán Nedvěd. Nevýrazná Kometa se ještě do konce druhé části dokázala vrátit do vedení, když se také v přesilové hře prosadil Miroslav Holec, jenž se svým gólem stal novým nejrpoduktivnějším hráčem Komety.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Vošvrda 6, Trvaj 9. Střely po dvou třetinách: Kometa 21 - Liberec 14.
40:00
39:45
Mohlo to být znova o dvě branky. Po chybě v obraně Bílých Tygrů přišla nahrávka od modré čáry na číhajícího Petrovického, jenž z pravého kruhu trefil hruď Vošvrdy.
39:22
Roman Erat trošku nechtěně vyhodil puk mezi střídačky. Bylo to ze středního pásma, takže se nemůže vylučovat.
39:14
Němec dlouhé vteřiny kroužil v útočném pásmu, odmítal tělem protihráče a nakonec nahrál mezi kruhy Čermákovi. Jeho ránu bekhendem stihl jeden z Libereckých vytěsnit do ochranné sítě.
37:48
Kometa právě vstřelila branku!Brno se nakonec přeci jen dokázalo prosadit dnes podruhé v přesilové hře. Od modré čáry našel MIROSLAVA HOLCE těsně před Vošvrdou Tomáš Žižka a Holec se výborně zorientoval. Puk napálil bekhendem pod břevno Vošvrdovy brány. Asistence: Tomáš Žižka, Roman Erat.
37:14
Na domácích holích je znát nervozita. Liberec výborně brání střední pásmo a nedovoluje Kometě vjezd do útočné třetiny.
36:54
Kometa v útočném pásmu nezůstala. Víšek kotouč u modré čáry propasoval do středního pásma a následně se domácí dopustili ofsajdu.
36:48
Za faul na Němce dostává dvě minuty za nedovolené bránění Lukáš Derner (LIB).
36:28
Jediná formace, která se v prostřední třetině dokáže usadit kolem brány Vošvrdy je domácí čtvrtá, jenž je ve složení Káňa, Zohorna, Jankovič. Chybí ji však střelba.
35:44
Zatímco se domácí vrátili do plného počtu, hosté se ještě pokouseli o útočné manévry. Za branou Trvaje však puk nakonec ztratili.
35:24
Roth si najel před bránu a minul dobrou přihrávku.
35:04
Kvůli nepřesné rozerhávce musí hosté útočit ze středního pásma. Dostali se totiž do ofsajdu.
34:28
Domácí kapitán Bičánek poslal k ledu toho hostujícího Nedvěda, což se rozhodně nelíbilo jeho spoluhráčům, kteří pak Bičánka na ledě naháněli.
34:01
Trončinskému nejprve nesedla střela na modré čáře, díky čemuž Žižka vyhodil.
33:40
Hosté jsou stále v útočném pásmu.
33:36
Trončinského nahození od modré čáry zapadlo přímo do lapačky Trvaje.
33:30
Tomáš Svoboda (KOM) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
33:30
Nedvěd vypálil hodně tvrdě z levého krídla a Trvaj jeho střelu vyrazil před sebe, odkud ji jeden z Trvajových spoluhráčů okamžitě vyhodil na zakázané uvolnění.
33:01
Hosté už jsou v plném počtu a zahráli na zakázané uvolnění.
32:46
Kováčik pálil od modré čáry, puk někdo odrazil na hůl Jakuba Koreise, jenž místo poloprádzné brány trefil spoluhráče Němce.
32:12
Kováčkova slušná střílená nahrávka prolétla kolem levého betonu Vošvrdy.
31:48
A když už se to povede, puk míří ihned přes všechny čáry zpět k Trvajovi.
31:23
V přesilové hře zatím žádn vzruch nevidíme. Kometa se nemůže dostat do útočného pásma.
30:56
Dalibor Bortňák (LIB) musel tahat za brzdu Vojtěcha Němce, jenž ujel společně s Čermákem do přečíslení. Právě kvůli faulu Němec na dlouhou přihrávku nedosáhl.
30:37
Trenér Kalous zřejmě svým svěřencům o přestávce hodně promluvil do duše, protože na led do druhé části přijel Liberec jako vyměněný.
30:25
Po vhazování ihned pálil od modré Čakajík. Jeho střelu příklepem Trvaj dobře viděl a nadvakrát ji chytil.
30:21
Následně se musí hráči Komety po zakázaném uvolnění stěhovat před Jiřího Trvaje.
30:08
Čtvrtá domácí formace se na chvíli zabydlela u Vošvrdy, ovšem ke střele se nedostala.
29:40
Po návratu do plného počtu předvedl krásný sólový průnik Roman Erat. Na pravém křídle si prohodil puk kolem obránce, nacpal se před Vošvrdu, kde v těsné blízkosti trefil jeho tělo.
29:19
Kometa na chvíli vyhodila.
28:46
Podobná situace jako před chvílí. Jeden z hráčů Komety nedosáhl na kotouč u modré čáry, Špaček ihned hledal osamoceného Nedvěda, jenž si před Trvajem puk nezpracoval. Trvaj jej drží na ledě pod lapačkou.
28:24
Brno zatím pozorně brání.
27:29
Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty za sekání. Liberec na gól naváže další přesilovou hrou.
27:29
Liberec právě vstřelil branku v přesilové hře!Domácí chybovali na modré čáře a nechali ujet Nedvěda. Ten dvakrát pálil z pravé strany, ovšem bravurní zákroky předvedl Jiří Trvaj. Na dorážku JAROSLAVA KUDRNY už byl příliš krátký. Kudrna se trefil někam pod tělo, přesouvajícího se brankáře. Asistence: Petr Nedvěd.
27:00
Dlouhé nahození Trončinského zalétle ke smůle libereckého obránce až do ochranné sítě. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:47
Brno ihned kotouč vyhodilo.
26:39
Tomáš Malec (KOM) dostává za faul na Klimentu dvě minuty - podražení.
26:34
Klimenta se krásně prodral zpoza brány až před Trvaje a v pádu zamířil bekhendem těsně vedle levé tyče.
26:20
Do složité pozice se dostal Daniel Špaček, jenž neměl na střelu moc času a hned jak vypálil přepadl přes Radima Bičánka. Ránu vytěsnil Trvaj holí do ochranné sítě.
25:50
Na libereckého kapitána hodně reagují domácí návštěvníci KAJOT ARENY. Jeho nepřesnou nahrávku "odměňují" potleskem.
25:35
Liberec by se chtěl konečně usadit v útočném pásmu.
25:26
Nedvěd hraje v přesilové hře na pozice obránce.
25:26
Hosté zajeli do ofsajdu.
25:07
Kováčik zachytil přihrávku před bránu u betony Trvaje. Hodně diváků se přitom hlasitě nadechlo. Slovenský bek stihl puk vyhodit.
24:45
U modré čáry zapracoval obránce Malec a z jeho díla vytěžil vyhozením Bičánek.
24:18
Po střele, která se svezla po mantinelu, vyhodil kotouč Čermák.
24:00
Jiří Vašíček (KOM) inkasuje dvě minuty za sekání. Diváci chtějí po hráčích Komety, aby bojovali.
24:00
Se stejnou střelou jako Kudrna přišel z téměř totožného místa i Marek Trončinský. Opět propadla brankáři mezi nohy, ovšem prošourala se deset centimetrů od pravé tyče.
23:40
Zakázané uvolnění Komety.
23:08
Nejprve Víšek a pak Kudrna pálili hodně tvrdě. Trvaj musel prokázat brankářský um. Obě střely byly z levé strany a brankář Komety zasáhl betonem a vyrážečkou.
23:11
A hned spřádají plány na útočení.
22:52
Hosté hrají v plném počtu.
22:40
Petr Kica získal hodně vteřin z oslabení, když vyjel s kotoučem do útočného pásma. Rozhodčí nakonec hru přerušil, když ztratil kotouč z očí. Vhazuje se v obranném pásmu Komety.
22:17
Kováčkova rána od modré čáry zaduněla na betonu Vošvrdy.
21:53
Brno se přes pozorně bránící Liberec nemůže usadit v útočném pásmu.
21:25
Na Vantucha směřovala přihrávka Koreise mezi kruyh. Liberecký útočník ji v poklidu zpracoval a vyhodil k Trvajovi.
21:04
Tygři krátce po vhazování vyhodili kotouč z obranného pásma.
20:52
Za branou Komety zasáhl Tomáš Urban (LIB) Malce vysokou holí do obličeje a dostane dvě minuty.
20:35
Liberec právě vstřelil branku!JAROSLAV KUDRNA po 35 vteřinách druhé části hodně dramatizuje hru! Na levém křídle nabral velkou rychlost a přes obránce Kováčika zamířil přesně mezi nohy Jiřího Trvaje. Asistence: Petr Nedvěd, Marek Trončinský.
20:21
O první útok se pokoušeli hosté, ovšem Kováčik puk dlouhým obloučkem vyhodil do středního pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:57.
První část byla zpočátku hodně nervózní. Soupeři čekali, s čím kdo vyrukuje. Když se Kometa začala nadechovat k náporu, ujel po pravém křídle Hynek Zohorna, zbavil se obránce Holuba a otevřel skóre zápasu. Na branku jedenadvacetiletého útočníka navázal v 13. minutě přesilovkovou trefou Jakub Svoboda. Díky němu vede Kometa 2:0, ale náskok mohl být i výraznější. Hodně šancí zůstalo nevyužito nebo je pochytal Tomáš Vošvrda.
Zásahy brankářů po první třetině: Vošvrda 12, Trvaj 3 Střely na bránu: Kometa 14 - Liberec 3.
20:00
19:57
Zohorna se ještě pokusl o slabou střelu.
19:25
18:52
Špaček si počkal na nahozený kotouč a zpoza vlastní brány jej vyhodil.
18:25
Žižkova nahrávka po modré čáře vyjela až do středního pásma. Následně byl Němec pomalejší než Čermák - ofsajd.
17:58
Holec krásně nahrál nachystanému Petrovickému, jenž z první vypálil a Vošvrda jeho střelu vytáhl snad koncem hole nebo puk zasáhl břevno. Nyní měli hosté velké štěstí.
17:33
Kometa brzdí hru, začne z obranného pásma.
17:16
Bulíř výborně zapracoval na modré čáře a vyhodil puk.
16:31
Domácí se vrátili do plného počtu i hned jeli 3 na 2! Žižka zakončoval sám a příklepem vyprášil beton Vošvrdy.
15:57
Milan Hruška si krásně povodil protihráče a uklidnil situaci ve vlastním obranném pásmu.
15:19
Balej se Zohornou jeli dva na dva, Balej si vybruslil až před Vošvrdu, kde mu střelu tečoval obránce Liberce.
14:49
Jakub Svoboda se prezentoval krásnou dělovkou od modré čáry, kterou musel Vošvrda vytáhnout pravým betonem. Musel se u toho hodně natahovat.
14:25
David Štich (5 minut za hrubost + osobní trest do konce utkání) Tomáš Vošvrda (2 minuty za opuštění brankoviště při šarvátce) Roman Erat (2 minuty za nedovelené bránění + 2 minuty za hrubost), první dvě minuty odsedí Jan Káňa. Týmy hrají ve stejném počtu (4 na 4).
14:25
Oba kapitáni diskutují s rozhodčími, jak se rozdělí trestné minuty.
14:25
Erat dostal pořádnou nakládačku od Šticha. Liberecký borec měl k dobru 11cm a pořádně toho využil. Do pranice se zapojil i Tomáš Vošvrda, jenž skončil v klični s Róbertem Petrovickým a následně pod slovenským útočníkem Komety. Uvidíme, jak budou rozděleny tresty.
14:25
Při signalizované trestu domácích se strhal za branou Vošvrdy velká mela.
14:03
Leoš Čermák se prokličkoval až do útočného pásma, kde neměl komu přihrát a jen nahodil puk za bránu.
13:10
Poté co drží v náruči nahození od modré čáry Trvaj, drží Vantuchovu hůl v rukou i Radim Bičánek, jenž v předešlém souboji přišel o tu svoji. Trošku zajímavá situace.
12:42
Balej s Jakubem Svobodou ujížděli dva na jednoho, ovšem Svobodova zpětná přihrávka byla trošku prudčí, než by si Balej představoval. I tak byl ze situace pěkný zmatek a nakonec byla posunuta hostující brána.
12:30
Nedvědova konverzace s rozhodčím u boxů trestoměřičů vzubuzeje v hledišti hlasitý pískot. Těžko říct, o čem liberecký kapitán smlouval.
12:06
Kometa právě vstřelila branku!Krásná akce domácích znamená využití přesilové hry. Dlouho přihrávkou byl do útočného pásma vyslán obránce Jozef Kováčik, jenž puk nahrál na pravé křídlo Vojtěchu Němcovi. Ten nezjištnou přihrávkou našel na druhém křídle JAKUBA SVOBODU, jenž střílel do prázdné brány. Svoboda se tedy vrací do sestavy ve velkém stylu. Asistence: Vojtěch Němec, Jakub Svoboda.
11:53
Jeden z hostů poslal kotouč ihned z buly z obranného pásma.
11:49
Nyní byl znova v akci Holub. Do ochranné sítě tečoval Kováčikovu střelu od modré čáry.
11:36
Brno už je však zase v útočném pásmu.
11:17
Holub nyní napravil zaváhání a vyhodil puk až k Trvajovi.
11:05
Na modré čáře si počíhal Milan Hruška a z první napálil Vošvrdu do hrudě.
10:38
Erat trošku se štěstím napálil puk do Vošvrdy, jenž se poskakujíc odrazil před brankoviště, kde se do něj opřel Petrovický. Mířil těsně vedle pravé tyče.
10:17
Brno vhazování prohrálo a puk je ve středním pásmu.
10:14
Vysoký puk do obranného pásma Liberce chytil do náruče Výtisk a zřejmě za to dostane dvě minuty (zdržování hry). Kometa bude hrát přesilovou hru.
09:57
Po inkasované brance se tygři usadili v útočném pásmu. Nedvěd u pravého mantinelu čekal, na koho nahraje a nakonec puk nahodil přímo na bránu. Ovšem hodně minul.
08:47
Kometa právě vstřelila branku!Ve středním písmu nabral velkou HYNEK ZOHORNA, v útočném pásmu se na pravém křídle prosmýkl kolem Holuba, nacpal se před Vošvrdu a bekhendem se trefil ke vzdálenější tyči. Asistence: Radim Bičánek.
08:08
Kometa se nadlouho usadila v útočném pásmu, ovšem skvěle bránící hosté ji nepustili od mantinelů.
07:05
Na druhou stranu ujel Holec, jeho střelu Vošvrda jen vyrazil a Vašíček dorážel do betonu.
06:15
Zmatek udělala před Trvajem Nedvědova formace. Pálil Kudrna a Trvaj byl pozorný. Rána od modré neprošla.
05:39
Němec vypíchl hostující rozehrávku, zůstal v útočném pásmu, ale po nepřesné kličce o puk rychle přišel.
05:03
Trošku rozruch v hledišti přinesl neodpískaný zákrok na Jankoviče.
04:28
Domácí Tomáš Svoboda se napřahoval u levého mantinelu, ale do střely mu vložil hůl novic v libereckém dresu Vladimír Roht.
04:12
Blíže brancou soupeře jsou zatím Bílí Tygři, ale vyloženou šanci jsme ještě neviděli.
03:59
Kudrna s Nedvědem zazlobili v domácí obraně. Nedvěd našel Kudrna zpoza brány a ten se do puku opřel z první. Střela mu však moc nesedla a trefila Trvaje do betonu.
03:17
Začátek utkání je hodně opatrný.
02:55
I Víškvo nahození končí v lapačce Trvaje, brněnský brankář ihned rozehrává.
02:06
Vak se po pravém křídle dostal až k bekhendovému zakončení a procvičil Trvajovu vyrážečku.
1:20
Petrovického nahození prolétla daleko od brány Vošvrdy.
0:23
Poprvé pálil Trončinský, Trvaj si procvičil lapačku. Následně do brány doklouzali Žižka s útočníkem Liberce a posunuli ji ze své pozice.
00:01
Liberci bude chybět druhý nejrpoduktivnější útočník Milan Bartovič.
Brno si musí největší pozor dávat na kapitána v bílém dresu Petra Nedvěda. Čtyřicetiletý centr už letos nasbíral 50 kanadských bodů, což je stejně jako Radek Duda a Petr Ton. Pro příklad uvedeme i nejrpoduktivnějšího hráče Komety, jímž je 24-bodový Leoš Čermák. Stejně bodů nasbíral i Miroslav Holec.
I do brněnské sestavy se vrací jeden hráč. Po krátké pauze opět naskočí Jakub Svoboda, ale chybí Tomáš Divíšek, Radek Dlouhý a Jaroslav Svoboda.
Sestava Liberce čítá dvě nová jména. Z Třince se vrátil útočník Tomáš Klimenta a do obrany přibyl jedenadvacetiletý mladík Vladimír Roth.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek (C), Švrček, Hruška M., Malec – Erat, Holec, Čermák, Zohorna H., Káňa, Koreis, Petrovický, Křivohlávek, Balej, Svoboda Jakub, Jankovič, Svoboda Tomáš, Němec. Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Stejskal) – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Roth, Holub, Štich – Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, Urban, Kica, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Vak, Nedvěd (C). Rozhodčí: Hribik, Husička – Bryška, Novák..
Na ledě KAJOT ARENY se dnes utká desátá Kometa s pátým Libercem. Tygři mají na Kometu náskok sedmi bodů, ale nemají zrovna ideální formu. Z posledních pěti utkání získali čtyři body. To Kometa se rozehrála. Poprvé v sezóně vyhrála třikrát za sebou, když se v posledním kole postarala o překvapení - vyhrála na ledě pražské Sparty.