KAJOT ARENA se pomalu vylidňuje, emoce utichají. Já vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a těším se u dalších textových online přenosů.
Hvězdami zápasu byli vyhlášeni oba brankáři. Jak Martin Růžička, tak Jiří Trvaj si toto ocenění nepochybně zaslouží.
Za hromového pískotu a pod pivní sprchou odcházejí z ledu sudí dnešního zápasu. Ten vyhrály díky povedenému obratu Pardubice, za které skórovali Zohorna a Starý.
65:00
62:43
Pardubice právě vstřelily branku! Hosté přesilovku využili a je rozhodnuto. Pardubice rozehrály klasickou přesilovkovou kombinaci. Aleš Píša vypálil nepříliš silně od modré čáry, jenže směr puku změnil JAN STARÝ a Trvaj už na kotouč nedosáhl. Asistence: Aleš Píša.
62:15
Brněnská trojice našetřila cenné sekundy daleko od Trvaje.
61:57
Švrček vyhodil do středního pásma.
61:52
Kometa jde znovu do tří. Dle sudího Šíra bylo na ledě pět brněnských hráčů a uděluje tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odsedí Jakub Svoboda. Domácí fandové se hodně rozčilují.
61:18
61:08
Podruhé v krátké době vyhrává Čermák vhazování a posílá puk za Růžičku.
61:05
Sičákova přízemní rána pouze vyprášila betony brněnského gólmana.
60:43
Jiří Trvaj přerušuje hru a bude se před ním vhazovat.
60:30
Hosté se stále nedokázali usadit v útočné třetině.
60:05
Čermák poslal rovnou z buly puk za Růžičku. Pardubice hrají ve čtyřech, Kometa ve třech.
60:01
Ve třetí třetině se Kometa díky Dlouhého brance dostat do vedení. Inkasovaná branka ale hosty vyburcovala a po pěti minutách vyrovnával Tomáš Zohorna. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení, které začne minutu a osmnáct sekund dlouho přesilovkou Pardubic.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Jiří Trvaj 6 zásahů, Martin Růžička 13 zásahů.
59:18
Rozhodčí Šír vylučuje po střetu ve středním pásmu. Jakub Svoboda si odsedí dvě minuty za podražení. Pokud tedy Pardubice dřív nevstřelí branku.
59:03
Oddechový čas pro hosty.
59:03
Úmyslný offside hostí přesouvá těžiště hry před jejich branku.
58:35
Dlouhý se natlačil před Růžičku ale zakončení jednoručným bekhendem nemělo šanci na úspěch.
57:50
Divíšek neuspěl v souboji jeden na jednoho s obráncem Kolářem a s pukem dojel až za branku.
56:55
Hynek Zohorna promáchnul na mezikruží puk, který se k němu odrazil ze skrumáže těl před Růžičkou.
56:20
Po Čemákově práci za bránou se dostal ke střele Vašíček ale jen vyprášil betony Růžičky.
55:56
Pardubický icing.
55:21
Pardubice právě vstřelily branku! Hostům se zvýšení tempa vyplatilo a vyrovnávají. Střelu beka Jana Koláře dokázal Jiří Trvaj jen vyrazit před sebe. K puku se jako první dostal TOMÁŠ ZOHORNA a prudkou ránou rozvlnil brněnskou síť. Asistence: Jan Kolář II.
55:05
Benákovu ránu od pravého mantinelu ukryl Trvaj přesně do lapačky.
54:42
Kometa čeká na modré čáře a zachytává rozehrávky pardubických hráčů.
53:43
Starý trefil svým pokusem z mezikruží jen nohy Jozefa Kováčika.
53:19
Kometa se dostává pod tlak. Nyní se dopustila zakázaného uvolnění.
52:55
Tomáše Zohornu a Somíka zastavil útočném výpadu offside.
52:36
Vysoké Malcovo nahození zapadlo do připravené lapačky Růžičky.
52:26
Pardubice po inkasované brance přidaly na tempu. Nyní je ale zbrzdil offside a zpomalit je může i komerční přestávka.
51:51
Koukal se řítil sám na Trvaje. Jeho zakončení ale dnes excelentní brněnský gólman zlikvidoval. Následně se hostující kapitán nepříjemně narazil o brankovou konstrukci. Nic vážnějšího se mu ale nestalo.
51:33
Píšovu ránu z pravého kruhu vyrazil Trvaj do rohu.
50:54
Vzápětí Pardubice zahrozily. Semorádova rána ale postrádala lepší směr.
50:12
Kometa právě vstřelila branku! Po padesáti minutách a dvanácti sekundách hry otevírá Kometa skóre zápasu. Po Vašíčkově pasu pálil Čermák do betonu Martina Růžičky, od kterého se touš odrazil na hůl RADKA DLOUHÉHO, který bekhendem poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Leoš Čermák, Jiří Vašíček.
49:41
Rýchlý výpad dvojice Koukal Starý skončil střelou druhého jmenovaného. Ten ale trefil jen hruď pozorného Trvaje.
48:44
Malcovo padavé nahození Růžička vyrazil holí do rohu hřiště.
48:10
Holcova prudká polovysoká rána zaduněla o mantinel.
47:14
Obránce Kováčik se vydal na útočné rejdy, které zastavil odpískaný offside. Následuje komerční pauza.
46:29
Tomáš Zohorna pronikal do útočného pásma, ale když viděl, že spoluhráči jdou střídat pouze nahodil puk z Trvaje.
45:43
Před dotírajícím Nahodilem schoval Trvaj touš pod lapačku.
45:12
Nahodil se rozjel podél pravého mantinelu a na hranici kruhu vypálil ostře. Trvaj předvedl klasický zákrok zvaný teploměr a podržel puk v podpaždí.
44:59
Jakub Svoboda pálil zpoza obránce na prostředek branky. S takovými střelami dnes nemají oba brankáři žádné problémy.
44:30
Hynek Zohorna mohl ujet pardubické obraně, chyběly mu však síly po dlouhém střídání a z akce nic nebylo.
43:23
Růžička pouze vyrazil Čermákovu prudkou ránu a k dorážce se dostal Radek Dlouhý. I s jeho pokusem si ale mrštný gólman v bílém poradil.
43:08
Až nyní se dostal puk do ochranné sítě za Růžičkou.
43:00
První tři minuty závěrečné třetiny proběhly bez přerušení.
41:47
Holec se šikovně proháčkoval mezi pardubickou obranou. Zakončoval však již v tísni a bekhendovému pokusu chyběla razance.
40:27
Tomáš Svoboda vybojoval puk a opět jej předkládal volnému Jakubu Svobodovi. Ten dnes již podruhé v zápase netrefil puk ve vyložené šanci.
40:01
Ani ve druhé třetině se skóre neměnilo. Střel a dramatických akcí však jednoznačně přibylo. Změnil se i poměr sil na ledě. Ve druhé periodě tahala za delší konec provazu domácí Kometa. Brankáři si však dnes postavili tyče dobře a střelci si mohou hlavy ukroutit.
Další třetina začne přibližně v 19:37.
Zásahy brankářů v druhé třetině: Jiří Trvaj 8 zásahů, Martin Růžička 11 zásahů.
40:00
39:58
Velmi zvláštní zákrok předvedl Růžička proti nenápadnému nahození Divíška. Vleže nakonec puk zkrotil a udržel před brankovou čárou.
39:14
Koreis se dokázal vymotat zpoza branky a vystřelit směrem na Růžičku. Střele ale chyběl důraz a hostující gólman ji v klidu zlikvidoval.
38:24
Starý se opět dostal ke střele z mezikruží. Zápěstím nasměroval puk jen několik centimetrů nad Trvajovu klec.
37:53
Kometě byl odpískán další offside. Toto je dnes častý prohřešek Brňanů.
37:38
Pardubické přečíslení tři na dva skončilo Somíkovou ránou mimo tři tyče.
36:12
Tomáš Zohorna z velkého úhlu nepřekvapil Trvaje.
35:27
Němec hledal zpoza branky zcela volného Zohornu. Na poslední chvíli dokázal vložit hůl do dráhy puku Václav Kočí.
34:54
Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:37
Po Buchteleho svižné střele raději Trvaj přerušuje hru.
33:56
Čermák přebruslil všechny beky hostí a ve výborné pozici vypálil z voleje na střed Růžičkovy brány.
33:31
33:17
V oslabení ujela dvojice Divíšek Holec. Druhý jmenovaný zakončil ze tří metrů těsně nad břevno pardubické svatyně.
32:56
Kolář II vyslal směrem na Trvaje velmi razantní, ale nepřesnou ránu.
32:21
Jakub Svoboda na chvíli osvobodil domácí družinu.
31:47
Sičákovu jedovku od modré Trvaj dokázal vyrazit.
31:31
Právě Roman Erat byl následně vyloučen na dvě minuty za podražení.
31:19
Erat se zjevil zcela sám před brankou Pardubic. Špatně se však zorientoval a svou přízemní střelu poslal rovnoběžně s brankovou čárou.
30:48
Eratův prudký pas přeskočil Čermákovi čepel hole.
30:06
Tomáš Svoboda přihrával před branku na jmenovce Jakuba. Ten ale v klíčové fázi promáchl a puk odklouzal za branku.
29:58
Domácímu týmu byl odpískán offside, který signalizoval sudí z druhé poloviny hřiště.
29:35
Zohorna našel chytrým pasem před brankou volného Somíka. Ten se rozhodl pro kličku ze stoje do bekhendu a Trvaj chytil puk s obtížemi do podpaždí.
28:45
Starý je dnes jasně nejaktivnější střelec Pardubic. Z mezikruží však opět netrefil cíl.
28:30
28:18
Divíškův průnik končí střelou mimo.
27:37
Růžička jen vyrazil Kováčikovu ránu od modré, žádný Brňan ale nedokzal dorazit puk za brankovou čáru.
27:05
Což se jí nedaří, naopak se sama zpomalila zakázaným uvolněním.
26:46
Tomáši Svobodovi utekl puk do středního pásma, Kometa se musí znovu dostat do pásma.
26:30
Velká mlýnice se strhla před Růžičkou. V ní byl příliš agresivní útočník Jan Kolář a dostává dvě trestné minuty za krosček.
26:12
Rozehrávka hostí končí icingem.
25:56
Nyní se však dostal ke střele pardubický střelec Jan Starý. Ránou z levého kruhu trefil Jiřího Trvaje do masky.
25:34
Ve druhé periodě má zatím více ze hry domácí tým.
24:29
Divíškův pas na Jakuba Svobodu zblokoval Jan Kolář II.
24:11
Před dojíždějícím Somíkem ukryl Trvaj raději puk pod lapačku.
23:54
Brněnské přečíslení tři na dva skončilo na modré čáře kvůli odpískanému offsidu.
23:33
Holec najížděl z levé strany na Růžičku. V tísni ale musel zvolit bekhendovou a nepříliš důraznou střelu, kterou hostující gólman zlikvidoval.
23:13
Nepřesnosti v brněnské rozehrávce končí zakázaným uvolněním.
21:58
Erat našel pasem zpoza branky Čermáka, který stál u pravé tyče. Ten se ještě snažil najít u druhé tyčky volného Dlouhého, který před prázdnou brankou promáchl prudký pas.
21:08
Tomáš Svoboda pálil ostře z pravého kruhu. Růžička ale stihl proti jeho ráně povyjet a puk vyrazit.
20:31
Po Divíškově nahození ze středního pásma předvedl Růžička poněkud zvláštní zákrok ale puk zrkotil.
20:01
První třetina nabídla především bojovný hokej s nevelkým množstvím střeleckých pokusů. Obrany převýšily útok. O něco více ze hry měly Pardubice, ani ony si však vyloženou šanci nevypracovaly.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Zásahy brankářů v první třetině: Jiří Trvaj 5 zásahů, Martin Růžička 4 zásahy.
20:00
19:25
Oba týmy se potýkají s rozehrávkou a nedokáží se usadit v útočném pásmu.
18:47
Švrčkovi po buly utekl kotouč do středního pásma a je z toho brněnský offside.
18:42
Druhou domácí střelu na branku za sebou si připsal obránce Tomáš Žižka. Mířil však přímo na hrudník spolehlivého Růžičky.
18:06
Starý z plné rychlosti vypálil asi metr vedle levé tyče za Trvajem.
16:53
Žižka střelou od levého mantinelu prověřil Růžičkovu pozornost. Pardubická jednička obstála a ukryla puk do výstroje.
16:20
Po většinu zápasu zatím sledujme urputný boj u mantinelů.
15:52
Slibně rozjetý útok hostujícího týmu končí odpískaným offsidem.
15:24
Ani po další kombinaci v útočném pásmu si Brno nepřipsalo střelu na branku.
14:50
Starého střelu od levého mantinelu ukryl Trvaj do lapačky.
13:42
Balej nedosáhl na Holcovu skákavou přihrávku před branku.
13:29
Po nahození Tomáše Zohorny přerušil Trvaj hru.
12:48
Eratovi vložil do rány hokejku Kočí a puk se odklouzal do rohu.
12:35
Snaha o rychlou pardubickou rozehrávku končí icingem.
11:53
Kometa se také chvíli dokázala usadit před Růžičkou. Ani ona však nevyslala střelu mířící do černého.
10:58
Pardubice se snad na dvě minuty dokázaly usadit v pásmu Komety. Jejich tlak ale končí pukem mezi diváky a vhazováním ve středním pásmu.
10:39
Somík z pravého kruhu netrefil branku.
10:11
Semorád dvakrát cpal puk před branku. V obou případech ale dokázal domácí beci puk zblokovat.
09:40
Pardubice hrají s vysokým forčekingem. Nyní skončil puk po rozehrávce Komety mezi střídačkami.
09:00
Nakonec Brňané vyhazují a mohou vystřídat.
08:23
Tomáš Zohorna dělal Divíškovi velké problémy při rozehrávce. Hosté se teď drží v útočné třetině.
07:12
Brněnský Hynek Zohorna pálil ze střední vzdálenosti kousek nad břevno za Růžičkou.
06:38
První útok Pardubic chvíli motal hlavy domácím obráncům, ke střele se však nepropracoval.
06:10
Po odpískaném offsidu Brna následuje komerční přestávka.
05:28
Kousal se dokázal prosmýknout brněnským bekům až před Trvaje. Ve finální fázi mu ale kotouč sjel z hole.
04:58
Na pardubické straně se neprosadil při akci jeden na jednoho Radovan Somík, na brněnské při podobné akci Tomáš Svoboda.
04:13
Petrovického rána od levého mantinelu minula cíl.
03:37
Petrovický našel po samostatné akci v mezikruží volného Miroslava Holce. Ten vypálil na Růžičkovu vyrážku a hostující gólman dokázal puk vyrazit do rohu.
02:43
02:30
Kometa si zatím v přesilovce nepřipsala střelecký pokus.
02:09
Dlouhý se dral podél pravého mantinelu do útočného pásma. Zastavil ho offside.
01:24
Koukal se v oslabení dostal ke střele. Slabý pokus z deseti metrů ale pro Trvaje problémem nebyl.
01:00
Kometu zastavil v útočné akci odpískaný offside.
00:43
Domácí si zahrají první přesilovku. Ve středním pásmu fauloval Borer a dostává dvě minuty za držení.
00:35
Kometě nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
00:25
Kováčik zblokoval Starého ránu z levého kruhu.
00:01
My se však pojďme soustředit na hru samotnou. Buly bude vhozeno již za několik sekund.
Minuta ticha za prezidenta Havla proběhla poněkud nedůstojně. Z tribun se ozvalo několik invektivů na Havlovu osobu, proti kterým se vzneslo několik dalších reakcí.
Ještě před minutou ticha přichází jiný ceremoniál. Paní Jana Berg, módní návrhářka, která navrhla letošní dresy pro Kometu, zahájí další fázi projektu Chlapi ženám, kterého se v této sezoně Kometa účastní.
Dnešnímu utkání bude předcházet minuta ticha za v neděli zesnulého prvního prezidenta našeho státu Václava Havla. Tento okamžik bude doprovázen projekcí na multimediální kostce nad středovým kruhem.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Švrček, Vašíček, Kováčik, Bičánek (C), Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Dlouhý, Čermák - Balej, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Němec - Jankovič. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Kočí, Píša, Kolář II, Benák, Sičák, Borer, Drtina - Starý, Koukal (C), Kolář I, - Nahodil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Zohorna, Somík - Půhoný Rozhodčí: Souček, Šír - Gebaurer, Lederer.
Družstvo HC ČSOB Pojišťovna Pardubice i letos potvrzuje svůj vysoký standart. Momentálně se díky padesáti pěti bodům nachází na třetím místě tabulky Tipsport extraligy. K tomuto umístění pomohla Pardubicím i aktuální šňůra pěti extraligových výher v řadě. Naposledy poznaly sílu Pardubic České Budějovice, které v ČEZ Areně prohrály 5:2. O minulém víkendu se Východočeši zúčastnili finálového klání European Trophy, které se jmenovalo Red Bull Salute. Po prohře se Salcburkem dokázaly Pardubice zdolat Frölundu a Plzeň. V celkovém pořadí evropské soutěže tak obsadily pátou příčku a staly se nejúspěšnějším českým týmem. Celý náročný program absolvují Pardubičtí v sestavě, která je vinou několika zranění citelně okleštěna. Východočechům chybějí útočníci Bartek, Elkins, Radil a Rákos. Uvidíme, kolik sil zbylo hráčům tradičního klubu na dnešní duel s Kometou.
HC Kometa Brno se v tabulce extraligy nalézá na jedenáctém místě se ziskem třiceti devíti bodů. Na kýžené desáté místo tedy Brněnští momentálně ztrácejí čtyři body. Oproti desátému Litvínovu mají navíc zápas k dobru. Před reprezentační přestávkou nezažívala Kometa lehké časy. Od šestnáctého listopadu do jedenáctého prosince vyhrálo Brno jediný zápas. Po Channel One Cupu odehráli modrobílí zápas na ledě Liberce a díky brankám Jakuba Svobody, Čermáka a Dlouhého zvítězili 3:1. V brance podal velmi dobrý výkon zkušený Jiří Trvaj. Dnes se bude Kometa snažit obhájit vybojované tři body na vlastním ledě. Spoléhat bude určitě i na Leoše Čermáka, který se střelecky prosadil již v pěti zápasech jdoucích po sobě. V brance se opět představí Trvaj, který nahradil Hoviho v průběhu utkání se Spartou a za více než pět třetiny pustil jedinou branku.
Přeji vám všem příjemný předvánoční večer z brněnské KAJOT ARENY. Dva dny před štědrovečerní večeří se zde Kometa Brno v rámci třicátého třetího kola Tipsport ELH utká s týmem Pardubic.