HC Mountfield po dvou domácích porážkách tentokrát uspěl, vyrovnaný duel definitivně rozhodl až Pavel Kašpařík trefou do prázdné brány v 59. minutě. Karlovy Vary pod trenérem Kýhosem poprvé prohrály. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek víkendu přeje Michal Špírek.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Rudolf Červený (CEB) a František Skadaný (KVA).
60:00
59:31
Už se jen čeká na závěrečnou sirénu...
58:06
Mountfield právě vstřelil branku!O vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. PAVEL KAŠPAŘÍK se na polovině hřiště natlačil před Kumstáta, sebral mu puk a hádejte, jak mohl dopadnout nájezd nyní již nejproduktivnějšího hráče HC Mountfield proti prázdné bráně. Bez asistence.
57:44
Hosté po time-outu hrají v šesti, Salfický zůstal na střídačce!
57:44
Petr Gřegořek je dnes proti svému bývalému týmu při chuti, projel přes tři hráče a mířil po zemi mezi betony. Kovář si nebyl po svém zákroku jistý, ale kotouč našel ve svém držení.
57:04
Milan Gulaš uháněl směrem dopředu a výlet zakončil dělovkou vedle brány.
56:08
Hosté jsou v útočném pásmu, střelu Gulašiho Kovář zachytil.
55:51
Petr Gřegořek střílel tvrdě příklepem a Kovář puk vyrazil do ochranné sítě.
55:20
Prošek vyčkává s pukem za bránou a přemýšlí, jak rozjede útočnou akci svého celku...
54:25
Buly před Salfickým.
54:06
Karlovým Varům se nedaří zatlačit soupeře, České Budějovice se bez obtíží brání a nyní jsou to dokonce ony, kdo ohrožuje brankáře.
53:33
Nahozený kotouč musel Kovář přikrýt, rozhodčí uvede puk do hry v útočném pásmu Energie.
52:24
Šancí je nyní k vidění pomálu, hra se odehrává většinou ve středu hřiště, a to maximálně vyhovuje domácím. Karlovy Vary musí přepnout na vyšší stupeň a dostat soupeře pod tlak.
50:43
Rastislav Dej vybruslil do střelecké pozice a protáhl Jakuba Kováře. Puk ale zamířil o chloupek mimo.
50:22
Po zakázaném uvolnění domácích buly před Jakubem Kovářem.
49:54
Po přetlačované u mantinelu zůstal puk zaklesnut pod hokejisty a rozhodčí přerušil hru. Třetí třetina vstupuje do své druhé poloviny.
49:14
Hosté v plném počtu. Jedinou střelu z kategorie propagačních měl na svědomí v přesilovce kapitán HC Mountfield Ptáček.
48:41
Tentokrát Vary nejspíše odolají, třicet vteřin ještě musí přečkat hosté v oslabení a puk má na hokejce hostující Sýkora.
47:49
Nepřesnou rozehrávkou se domácí připravili o účinkování v útočném pásmu.
47:11
Petr Mocek (KVA) - 2 min - držení. Využijí Jihočeši šanci na "přesilovkový hattrick"?
46:14
Komerční přestávka dává borcům na ledě šanci trochu oddechnout. Oba týmy dokázaly dnes již dvakrát využít přesilovku, poslední brankou se Vary postaraly o dramatické pokračování třetí třetiny.
44:51
Karlovy Vary právě vstřelily branku! A také slaví úspěch! Minutu kroužili hosté před Kovářem, ale do střeleckých příležitostí se nedostávali. Pak si ale vzali slovo dva nejproduktivnější hokejisté Energie - Pech s PETREM KUMSTÁTEM. Druhý jmenovaný dopravil kotouč za Kováře. Asistence: Lukáš Pech.
43:43
Domácí hráli v šesti a Energie může snížit v nabídnuté početní výhodě. Trest odpyká Jakub Marek.
42:35
Mountfield právě vstřelil branku!HC Mountfield se nakonec v přesilovce prosazuje, zásluhou přesné a tvrdé rány PETERA MIKUŠE. Jihočeši jdou do dvoubrankového vedení a na tahu jsou hosté. Asistence: Vilém Burian.
42:30
Domácím se nedaří, nyní ale vybojovali buly v útočném pásmu.
41:56
Jihočeši s pukem daleko od míst, ze kterých by byli Karlovým Varům nebezpeční. Západočeši se brání ve čtyřech.
41:11
Ptáčkova rána měla gólové parametry, mířila do protipohybu přesunujícího se Salfického, jenomže měla jeden podstatný nedostatek - mezi tři tyče se nevešla.
41:05
Tak už jen osm vteřin zbývá do vypršení Košťálova trestu, buly po levici Salfického.
40:43
Hned třicet sekund budou hrát Jihočeši proti třem! Skuhravý nevybíravým krosčekem atakoval zakončujícího Květoně a dvě minuty budou hrát hosté ve čtyřech. Skuhravý navíc vyfasoval 10 minutový osobní trest.
Statitiky po druhé třetině: Střely: 16:18. Buly: 27:19.
40:01
40:00
39:14
Kovář už dlouho neprakazuje žádnou pracovní činnost, a zřejmě se to nezmění ani do konce třetiny. Na trestnou lavici totiž míří Jan Košťál (KVA) - 2 min - držení.
37:15
Dvojice Gulaš - Langhammer opět v akci a Dušan Salfický podržel svůj tým.
36:20
Hosté teď tahají za kratší konec a v další příležitosti se po šikovném obtočení kolem svého strážce ocitl Kašpařík, Salfický si spodek brány pohlídal.
36:02
Šimánek se dostal k puku, který se předtím odrazil od několika bruslí, ale sražená střela končí vysoko nad bránou.
34:09
Hra už se opět rozběhla, s pukem hrají Budějovičtí.
33:56
Do kabiny zamířil obránce hostů Gawryletz a na led byla povolána uklízecí četa, možná krvavé zranění v obličeji beka Energie.
33:56
Mountfield právě vstřelil branku!JAKUB LANGHAMMER dokázal zužitkovat velký tlak svého týmu. Nejprve pohrdl skórováním Burian, ale akce pokračovala, Gulaš krásnou křižnou přihrávkou našel u druhé tyče útočného parťáka a Langhammer v pádu dokázal usměrnit puk do sítě. Asistence: Milan Gulaš.
32:47
Tato přesilovka se hostům nepovedla a pro ní určený čas už vzal za své.
32:25
Mockovu dělovku zblokoval Květoň.
31:04
Moc nechybělo k tomu, aby si Jihočeši vzali vedení zpět. Šimánek vybojoval od hrazení puk pro Kašpaříka a Karlovy Vary uchránil od pohromy Salfického beton.
30:47
Přísně je vyloučen domácí bek Peter Mikuš, dokáže Energie další přesilovku využít?
30:01
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté využili přesilovku, VÁCLAV SKUHRAVÝ si našel okénko v rozestavění budějovických beků, převzal příhrávku Gawryletze a na Kováře vyzrál bekhendovou kličkou. Krásná branka a v polovině utkání se může začít od nuly. Asistence Travis Gawryletz.
28:56
Jiří Šimánek (CEB) - 2 min - nedovolené bránění.
28:16
Hosté v plném počtu. Salfický zůstal bez práce.
27:14
Gavryletz ukončuje první minutu domácího přesilovkového snažení vyhozením puku z obranného pásma.
26:16
Roman Prošek (KVA) je poslán na dvě minuty na trestnou lavici, provinil se hákováním, domácí se předvedou ve své třetí přesilovce.
25:49
Zaťovič a Kotrla měli blizoučko ke srovnání! Využili toho, že jeden z beků protivníka zůstal ležet na ledě, rozhodčí nechal hru plynout a Kovář se musel vytasit s parádními zákroky.
25:16
Jihočeši stačili v oslabení i střelecky ohrozit Salfického, Vary se nemohou usadit v pásmu.
24:24
Rána Petra Mocka skončila na levém betonu Kováře.
23:36
Lukáš Květoň použil drobný háček ke zbržení soupeře a rozhodčí byl pozorný - 2 min - hákování. Nebezpečně poté zakončoval Dej.
23:20
Rudolf Červený se naposledy trefil právě proti Karlovým Varům, Salfický ovšem ani nyní nedovolil mladíkovi v dresu domácích protrhnout střeleckou smůlu.
22:27
Druhá třetina má zatím spád a rozhodně nenudí, hra se znovu přelila a tentokrát se bude vhazovat před Salfickým.
22:02
Roman Prošek hned dvakrát v krátkém sledu provětral lapačku Jakuba Kováře. Zvláště první zákrok a efektní semafor gólmana byl lahůdkou pro přítomné diváky.
21:23
Burian v nájezdu dvou na jednoho volil ránu, projektil prolétl nad horní tyčí.
21:02
Vary se dostávají do varu hned zkraje třetiny, Gřegořek a Košťál se dostali k zajímavým zakončením, Kovář puk zpacifikoval.
20:48
20:01
Aktuální zpráva z českobudějovické kabiny - útočník Martin Podlešák, který dnes poprvé po zranění nastoupil do zápasu od začátku, odstoupil v průběhu třetiny ze hry a byl odvezen s poraněným kotníkem do nemocnice. Na jeho místo naskočil Sailer.
Karlovy Vary měly ke konci třetiny ideální příležitost srovnat brankový stav v přesilovce, jenomže s tou naložily prachmizerně a Kovář svůj prohřešek ani nemusel vykoupit nějakým povedeným zákrokem. První třetina nepřinesla žádný festival vyložených šancí, ale to už bývá v zápasech Budějovic a Varů tradicí - například v minulé sezóně skončily všechny vzájemné zápasy remízou (dvakrát 2:2, dvakrát 1:1). Obrany tak zatím hrají prim, uvidíme, zda se dění rozhýbe ve druhé dvacetiminutovce. Jediným úspěšným střelcem zůstal Lukáš Květoň, který se prosadil v přesilovce už ve třetí minutě hry. Statistiky po první třetině Buly: 11:9. Střely: 8:6. Vyloučení: 1:2.
20:00
19:09
Šimánek se po buly dostal ke střele, kotouč prosvištěl nad břevnem.
19:05
18:45
Další vyhození puku mimo ledovou plochu, jenomže tentokrát už se provinil domácí hráč. Konkrétně to byl gólman Jakub Kovář. Nabídl tak soupeři přesilovku - 4/5.
17:51
Gründling od poloviny hřiště napálil puk na Kováře, proti nepříjemnému skákajícímu kotouči se Kovář předvedl jako zdatný krotitel.
16:45
5/5
16:29
A Sýkora opět vyhazuje kotouč až ke Kovářovi.
15:55
Za padesát sekund přesilovky se zatím fanoušci HC Mountfield šance svého celku nedočkali.
14:45
Michal Mikeska (KVA) - 2 min - zdržování hry.
14:39
Tentokrát se Salfický nedohodl s Látalem, puk pustil z lapačky. Toho využil Kuchejda a zkusil chytře zakončit zpoza brány.
13:04
Salfického vyhození zachytil Ptáček a bez přípravy pálil do odkryté brány, za brankáře hostů zaskočil jeden z jeho beků. Jenomže odražený kotouč se dostal ke Květoňovi, a zatímco Salfický stále nestačil zaujmout brankářské postavení, Květoň z úhlu namířil puk do boční sítě. Velká šance na na navýšení domácího vedení!
12:34
Na druhé straně zkoušel štěstí Červený, Salfický podržel puk ve výstroji.
12:12
Lukáš Pech pálil z hodně zajímavé pozice mezi kruhy, Kovář měl ztíženou pozici, protože střela šla přes stínícího beka. Lapačka opory domácího celku zachytila puk s jistotou.
10:38
Skladaný zavezl puk do pásma, kde ho o něj rychle připravili domácí beci, obrana domácích zatím pracuje na jedničku.
08:47
Nezáživnou pasáž ukončil icing HC Mountfield. Jihočeši se nikam nehrnou a aktivněji působí karlovarský tým. Na velkou šanci ke skórování Kýhosův tým stále čeká.
07:06
Domácí z nouze vyhodili obloučkem puk vysoko nad led, ovšem kvůli napadání Buriana musel nakonec Salfický podržet puk a domácí tak ze situace vytěžili maximum - vhazování před hostující brankou.
05:37
Zaváhání Kranjce mělo za důsledek další pokus karlovarského hráče, na Gřegořkovo nahození ale měl Kovář odkrytý výhled a bez potíží zasáhl.
04:15
Michal Gulaši se prodíral před domácího gólmana, ale jeho zakončení vyrovnání neobstaralo.
03:55
Kovář poprvé v akci, jeho pozornost prozkoušel Gřegořek.
03:37
Jihočeši se tak dostali brzy do vedení, využili k tomu přesilové hry, přestože tato disciplína nepatří mezi nejsilnější disciplíny Výborného družiny.
02:33
Mountfield právě vstřelil branku!LUKÁŠ KVĚTOŇ napálil puk nekompromisně od modré čáry a Salfickému kotouč proletěl mimo dosah lapačky. Asistence: Aleš Kranjc.
02:18
Po sražené střele buly po levici Salfického.
01:55
Martin Lučka (KVA) - 2 min za zdržování hry. Lučka nebyl nijak pod tlakem, ale přesto puk bekhendem vyhodil mimo hřiště. První přesilovka zápasu.
01:20
Vilém Burian, posila domácích z prvoligové Třebíče, zamířil do vyrážečky Salfického, puk končí v ochranné síti.
00:01
Úvodní buly vyhrál Kašpařík nad Skuhravým, utkání se rozjíždí...
00:01
00:01
Pěkné nedělní odpoledne z Budvar Arény v Českých Budějovicích. Domácí HC MOUNTFIELD dnes vyzve na souboj karlovarskou Energii. Ta pod novým trenérem Kýhosem zatím dvakrát vyhrála, povede se jí překvapit i čtvrtý tým tabulky z jihu Čech? Ve vzájemných soubojích v aktuální sezóně si soupeři vždy dokázali uhájit domácí led. Více se k zápasu můžete dočíst na stránkách hokejcb.cz či hokejkv.cz. Úvodní sestavy: HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Dvořák, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš, Vydarený - Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Sailer, Červený, Marek - Podlešák. HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Gulaši, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Prošek, Gründling, Látal, Lučka - Skladaný, Skuhravý, Dej, Košťál, Pech, Kumstát, Mikeska, Zaťovič, Sýkora, Zucker, Kotrla, Kuběna. Rozhodčí: Polák, Turčan - Bláha, Kostka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.