Dobré střelecké pokusy domácích, ale o osudu utkání je rozhodnuto.
Teď si Liberec svojí chybou ukradl jasný gól, zase se vhazuje před Pincem.
František Ptáček prudkou střelou jenom orazítkoval zadní tvrzené sklo.
Kouč Výborný si bere time - out. A Kovář zůstává na střídačce.
57:00
Uzamčeni jsou Bílí tygři ve svém pásmu, ale hráči v červeném nedokáží najít ten správný recept na trefu. Na přesnou trefu.
56:00
Kotouč mizí v hledišti a hra se začne ve středím pásmu, odkud si nacházejí lepší pozice spíše hosté.
55:21
Po komerční přestávce se vhodí puk na led před Pincem, Liberečtí totiž vyhodili kotouč na icing.
54:39
V akci dva na jednoho zase volí Kotalík střelu, ale Pinc puk vyráží betonem.
54:17
5/5.
53:36
Tygrům se příliš nedaří postavit základní přesilovkový vzoreček, nyní je brzdí ofsajd.
52:49
V pádu se daří Mikušovi dostat puk od Kováře.
52:17
Kuchejda (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.
51:11
Kuchejda v souboji se Štichem, puk získávají Tygři.
50:19
Publikum povzbuzuje domácí hráče, kterým se čas na vyrovnání pomalu krátí.
49:10
Rostilsav Martynek se těsně za modrou čarou nedohodl se spoluhráčem a puk si ihned odebírají Liberečtí a zakládají protiútok.
48:39
5/5.
47:50
Aleš Kotalík a jeho dělo! Pinc ale měl výhled a střelu v klidu chytil.
47:22
Vhazování se k nevůli domácího publika musí opakovat.
47:10
Další tyč za Pincem, tentokrát se o ní postaral Jan Novák!
46:39
Květoň (CEB) a Kajínek (LIB) - 2 minuty - hrubost - 4/4.
46:32
A je tady bitka, která asi musela přijít. Protože se souboje vyostřovaly.
46:05
Obrana domácí nechala osamoceného Kudrnu blízko před Kovářem, ten ale poslal puk jenom do brankářovy výstroje.
45:47
5/5.
45:09
4/5.
44:09
Hra ve čtyřech letos domácím svědčí, ale Liberec si hru dobře hlídá.
43:47
Květoň (CEB) - 2 minuty - hrubost - 4/4 - 1 minuta 22 vteřin
43:09
Kudrna (LIB) - 2 minuty - příliš mnoho hráčů na ledě - 5/4.
42:34
Šimánek si kličkou udělal místo ke střele, Pinc ale jen tak tak vytěsnil puk betonem!
42:13
Peter Mikuš trošku dříve za modrou, rozhodčí pískají.
41:02
Domácí se neustále obtáčí okolo Pince, ale nenašli tu správnou chvíli na střelu.
40:22
Hned od prvních vteřin se snaží svěřenci trenéra Výborného opět zápas vyrovnat.
40:01
Střely na branku: 12 - 16 Vyloučení: 2 - 4 Domácí měli do druhé třetiny bleskový nástup, když v závaru před Pincem vyrovnával Aleš Kotalík. O necelé čtyři minuty později se radovalo publikum v Budva aréně zase, to pěknou akcí zvyšoval Jiří Šimánek. Ale to spíše Tygry podráždilo a hosté měli více ze hry. Uplynuly dvě minuty a zase srovnával Jaroslav Kudrna. Vedení do šatny zajistil Liberci těsně před sirénou Lukáš Vantuch. Uvidíme, co se bude dít ve třetí třetině.
40:00
39:19
Liberec právě vstřelil branku! Ač se na první moment zdálo, že za Kovářem zazvonila také tyč. Ale kotouč se z hole LUKÁŠE VANTUCHA přeci jen dostal do brankoviště. Asistence: Tomáš Vak
38:27
Liberečtí zkoušejí střílet ze všech pozic, ale branku příliš netrefují.
37:46
Domácí si v rozehře nerozumí a kotouč mizí zase někde za Kovářem na mantinelu.
36:45
Tyč zazvonila po střele Rudolfa Červeného!
36:32
A jakoby nevyužitá přesilová hra nahlodala sebevědomí Budějovickým, následuje icing.
36:13
Až na pár výjimek se domácím hráčům přesilová hra nepovedla.
36:11
5/5.
35:19
Domácí si hledají výhodnou pozici na střelu, ale to se jim vůbec nedaří.
34:11
Polovina trestu Krejčíka je pryč, domácí sice střílí a tlačí se do brány, ale branka ne a ne padnout.
32:49
Dlouhou přesilovku zahájil střelbou Aleš Kotalík, ale puk netrefil ideálně.
32:11
Krejčík (LIB) - 2 + 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.
31:55
Rozehrávka do útočné třetiny se Liberci nepovedla. Přesto si jeden z hostí neodpustil hit u mantinelu na Davida Kuchejdu.
31:18
Liberečtí nyní usazeni v obranném pásmu Budějovic.
29:39
Vantuch zcela sám před Kovářem! Ten jeho kličku vystihl a drží vyrovnané skóre.
28:53
Kudrna je při chuti! Hned několikrát zkoušel puk propasírovat za Kováře, ale ten na poslední chvíli kotouč schoval pod sebe.
28:31
Hosté vyhazují na icing, vzahuje se tedy před Pincem.
27:58
Při plném počtu hráčů na ledu mají více ze hry hosté v bílém.
26:46
Liberec právě vstřelil branku! Rychlý protiútok Tygrů srovnává stav utkání. Při nájedzu dva na jednoho na střelu Krejčíka Kovář stačil, ale vyrazil ji pouze na hůl JAROSLAVA KUDRNY a ten měl před sebou jen prázdnou branku. Asistence: Lukáš Krejčík
25:51
Aleš Kotalík obloučkem okolo brány našel ideálně Květoně a ten střílel z první, Pinc měl s tím dost práce.
25:06
Kolarz (CEB) a Vak (LIB) - 2 minuty - hrubost - 4/4.
24:07
Mountfield právě vstřelil branku! Chybu v obraně Tygrů trestá JIŘÍ ŠIMÁNEK. Pavel Kašpařík se rozjel podél mantinelu a našel zcela osamoceného Šimánka a ten nedal Pincovi šanci. Asistence: Pavel Kašpařík, Aleš Kotalík
23:20
Krejčík z otočky zkusil ihned poslat puk na bránu, ale domácí obránce jeho střelu tečoval do ochranné sítě.
22:14
Hosty branka domácích nabudila, před Kovář tak má plné ruce práce.
21:34
Nedvěd se připravuje na vzahování před Kovářem.
20:24
Mountfield právě vstřelil branku! Budějovice vlétli do třetiny parádně. Druhý závar před Pincem a branka! Střelu Pavla Kašpaříka golman viděl, ale na dorážku ALEŠE KOTALÍKA už nestačil. Asistence: Pavel Kašpařík, Michael Kolarz
20:17
Centr první domácí formace zkoušel prostrkat puk za Pince, ale ten jej kryje.
20:01
Střely na branku: 11 - 10 Zásahy brankářů: 9 - 11 Vyloučení: 1 - 1 I když to vypadalo, že první dějiství skončí bez branky, tak se přeci jen diváci dočkali. Jásat ale mohli hosté, protože v osmnácté minutě při nájezdu dvou na jednoho se nemýlil kapitán Tygrů a nejproduktivnější hráč extraligy Petr Nedvěd.
20:00
19:59
5/5.
19:41
Budějovice vyhazují přes všechny čáry.
19:03
Narozdíl od domácích si Liberec přesilovkový vzorec hlídá perfektně, ale bez střelby.
2:01
Šimánek (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5.
17:26
Liberec právě vstřelil branku! Akce dva na jednoho, ale na druhé straně. Rozjeté duo Bartovič a PETR NEDVĚD si poradilo s domácí obranou a druhý jmenovaný po ideálním pasu už střílel jen do odkryté Kovářovy klece. Asistence: Milan Bartovič
16:57
Další domácí průnik brzdí tentokrát postavení mimo hru.
16:08
Budějovičtí zase zahajují hru vhazováním ve své útočné třetině. Ale nevydrželi tam dlouho, dokonce Kovář měl plné ruce práce po přízemní střele Krejčíka.
15:17
Šimánek načapal Pince na nedbalkách a zkusil mu ukrást kotouč přímo při rozehrávce u mantinelu.
14:28
Květoň s Červeným najížděli jen na jednoho obránce, ale prvně jmenovaný zkusil vystřelit, ale ani netrefil branku.
13:29
Vhazování po pravačce Pince. A hned Liberec posílá kotouč na zakázané uvolnění.
13:12
Po nepovedené přesilovce zvýšili domácí tlak, ale i z Novákovo střely a Langhammerovy dorážky není nic.
13:01
5/5.
11:53
A zase hráč v červeném s číslem 12. Jeho střela od modré ale nebyla tak prudká, jak tento hráč umí.
11:08
Obrovskou šanci spálil Aleš Kotalík, když netrefil téměř prázdnou bránu.
11:01
Kajínek (LIB) - 2 minuty - hákování - 5/4.
10:46
V těsné blízkosti střílí na Kováře jeden z hostů, ale domácí dvacet jednička ramenem kotouč vytěsňuje.
10:11
Kašpařík zkusil prověřit Pince z velkého úhlu, ale nastřelil jen boční síť.
9:29
René Vydarený chybuje na modré, a proto bude rozhodčí vhazovat ve středovém kruhu.
8:25
Souboj o puk za Kovářem získávají domácí, ale ne a ne přejít do svého útočného pásma.
7:40
Červený promáchl na brankovišti, puk jen prosvištěl těsně okolo čáry.
7:14
Vantuch s Bortňákem celkem snadno obráni o puk, následoval ¨rychlý protiútok Červenýho, který nahrával Mikušovi. Ale ten jen prověřil golmana hostů.
6:18
První budějovická formace zahnala Bílé Tygry až za Pince.
5:31
I když hosté neměli vyloženou gólovou šanci, Kovář raději ukrývá puk pod lapačku. Vhazovat se tedy bude po jeho pravici.
5:09
Liberec posílá puk ze středního pásma na střídačku domácích borců, hra se tedy stěhuje před Pince.
4:24
Exbudějovický Tomáš Vak se rozjel od vlastní brány až před Kováře a vyslal na něj kotouč, ale domácí brankář byl pozorný.
4:07
Václav Pletka se na modré napřáhl, ale jeho střelu tečovali Liberečtí až za ochrannou síť.
3:24
Nahození a Jihočeši se zase stěhují před libereckého golmana, ale akce jime nevychází podle představ.
2:45
Tomáš Mertl operuje s pukem před Pincem, ale Kuchejda jako poslední zakončovatel nedokázal přelstít ležícího Pince.
1:38
Liberecký Bortňák svírá puk v rohu své útočné třetiny, vzápětí se Budějovice derou před Pince.
0:55
Střela Marka Trončinského ani ke Kovářovi nedolétla.
0:01
První buly zápasu si připisuje kapitán Liberce.
00:01
Hosté na prvním, domácí na třetím a rozdíl jednoho bodu. V dnešním utkání mezi českobudějovickým Mountfieldem a Tygry z Liberece tedy také půjde o první příčku v tabulce. Po několikadenní přestávce, o kterou se postaral mezinárodní turnaj Karlaja Cup, se tedy zase roztáčí extraligový kolotoč. Ze zmíněného turnaje se opět ke svým týmům připojují domácí Kovář, Kotalík, Mikuš s Kranjcem a za hosty reprezentoval Petr Nedvěd, který si po návratu k národnímu týmu připsal hned tři branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.