Dramatickou zápletku dostala vyloučením Vydareného koncovka dnešního střetnutí. HC Mountfield vyšel lépe z přestřelky ve druhé dvacetiminutovce a ve třetí třetině i přes obrovský nápor soupeře v poslední minutě vedení 3:2 uhájil. Domácí tak slaví tříbodový zisk a posouvají se minimálně do zítra na třetí místo extraligové tabulky. Z Českých Budějovic přeje příjemně prožitý večer Michal Špírek.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Milan Gulaš a Martin Ručinský.
60:00
59:37
Litvínov pálil ze všech pozic, ale nyní se nepřesnou přihrávkou připravil o pásmo.
59:13
Kovář ležící, ale ke štěstí domácích nespící, drží svůj tým! Hujsa ze vzduchu sklepával puk do brány, ale jednička HC Mountfield dokázala zasáhnout.
58:40
Volke na střídačce, hosté hrají v šesti!
58:30
Volke stále v bráně, domácí vyhodili puk z obranného pásma.
57:52
René Vydarený je poslán na trestnou lavici! Obrovská šance Severočechů na srovnání brankového stavu. Volke v bráně čeká na vítězné buly svých spoluhráčů.
57:46
Litvínov si bere oddechový čas.
57:42
Hanzl střílí z levého křídla, Kovář zasahuje lapačkou - tento obrázek už jsme dnes viděli v Budvar Aréně vícekrát. Tentokrát Hanzl obdržel výtečnou křižnou přihrávku od Frolíka. Pokřik "Kuba, Kuba!" zančí, že domácí gólman byl opět úspěšný.
57:00
Litvínovu se zatím nedaří dostat soupeře pod tlak...
55:54
Kovář betonem zasáhl proti nenápadné, ale o to nebezpečnější ráně od modré.
55:17
Gulaš si dokázal všimnout, že Brejčák ztratil hokejku, a tak se domácí útočník natlačil do zakončení. Z úhlu šikovně nahazoval kotouč k Volkemu a pro něj to nebyl vůbec jednoduchý zákrok. Volke si ovšem poradil, hra je přerušena.
55:00
Do poslední pětiminutovky vstupuje Verva s pukem na hokejkách.
52:50
Do přečíslení proti Kousalíkovi se hnali Gulaš s Květoněm, hostující bek ale vynikajícně vykryl prostor a přihrávka Gulaše na útočného parťáka neprošla.
51:57
Vojtěch Kubinčák odmítl vyrovnání! Před Kovářem zůstal domácí obranou trestuhodně nepokrytý, Kubinčák zkoušel zasunout puk mezi betony, ale úspěch neslavil.
51:25
Slovo si vzal Vilém Burian a jeho svižná rána prosvištěla těsně vedle pravé tyče.
50:57
Přehlídka vhazování pokračuje, hra se hodně kouskuje a pro útočné akce nezbývá místo.
50:19
Martin Hujsa už se sklání k dalšímu vhazování v útočném pásmu, Litvínov začíná přitápět pod kotlem.
49:36
V rozhodující moment zlomil litvínovský obránce hůl a tak se puk po ledě došoural ke Kovářovi jen silou vlastní vůle. Buly před Kovářem.
48:42
V krátkém sledu další vhazování před Volkeho bránou.
48:01
Přesný pas přes půli hřišti, posunutí puku k Robinu Hanzlovi a Kovářova lapačka se musela rychle vymrštit proti střele hostujícího útočníka. Hezká akce Litvínovu vyrovnání nepřinesla, ale po delší době se Litvínov připomněl útočnou akcí.
47:46
Vhazuje po pravici domácího muže s maskou.
47:26
Litvínov se ubránil bez ztráty kytičky a může vymýšlet, jak konečně donutit k výkazu pracovní činnosti Jakuba Kováře.
46:34
Buly před Volkem. Třetí dějství zatím nenabízí tak zajímavou hru, jako třetina předcházející. Že by šlo o ono pověstné ticho před bouří?
46:05
Brejčák vyhodil kotouč z obranného pásma, domácí se musí začít snažit od samého začátku.
45:26
Jiří Gula (LIT) - 2 min - nedovolené bránění.
43:13
Novák se vyhnul ležícímu protihráči, ale protože před Volkem nestínil nikdo ze spoluhráčů domácího beka, připsal si litvínovský gólman jednoduchý zákrok.
42:47
Zakázané uvolnění Litvínova.
42:17
41:43
Stříteský vystřelit umí, Kovář musel rychle vykouknout zpoza hloučku těl a vytěsnit kotouč směřující do horní části branky.
40:51
Hosté v plném počtu. Následuje přes minutu trvající přesilovka Litvínova!
40:22
Jareš se dostal po vítězném buly ke střele, Kovář vyrazil puk levým betonem.
40:17
Jiří Šimánek (CEB) - 2 min - podražení.
40:01
Do třetí třetiny se vstupuje při hře čtyř proti čtyřem, za své tresty pykají Mertl a Hübl.
Děly se to ve druhé třetině na českobudějovickém ledě věci. Celkem pět branek nabídlo druhé dějství a do třetí třetiny zůstává vše otevřené. Lukáš Květoň překonal Volkeho dvakrát v přesilovce a stihl zaznamenat i nechtěný "hattrick", když si srazil do vlastní sítě puk vystřelený Stříteským. Na druhé straně kapituloval Volke po nešťastném zásahu Pojkara. Na vlastňáky 1:1, ale celkově můžou být zatím spokojenější příznivci domácího celku.
Střely po druhé třetině: 26:16.
40:00
39:10
Jarešově ráně od modré scházely centimetry, a nebylo jich mnoho! Kovář by byl bez šance.
38:49
Domácí fandové si mohou oddechnout, protože Viktor Hübl svým faulem vyrovnává síly na ledě.
38:23
Tomáš Mertl (CEB) - 2 min - sekání.
38:21
Mertl zakončoval do odkryté brány, ale vzrušení bylo zbytečné, Volke po zásahu protihráče ztratil helmu a rozhodčí musel přerušit hru.
37:14
Litvínov právě vstřelil branku!Litvínov se drží soupeře jako klíště a znovu brzy upravuje na rozdíl jediného gólu. Stejně jakou HC Mountfield si ke gólu dokráčel v přesilovce. MATĚJ STŘÍTESKÝ nahazoval kotouč do ohně, po sérii odrazů se puk dostal do prostoru brankoviště a Lukáš Květoň, aby v tom nenechal Pojkara samotného, si také připsal vlastence. Bez asistence
35:45
René Vydarený (CEB ) - 2 min - nedovolené bránění.
35:35
Mountfield právě vstřelil branku!Domácí tým dnes podruhé využil přesilovku. A znovu se o to postaral LUKÁŠ KVĚTOŇ, který po přihrávce Gulaše prostřelil Volkeho. Asistence: Milan Gulaš (3. bod v zápase), Jakub Langhammer
35:05
Michal Trávníček (LIT) - 2 min.
34:49
Jenomže domácí dokázala své protivnáky přelstít a Šimánek si počkal, až mu sjede na přihrávku Kašpařík. Volke se dokázal přesunout a zakončení ztlumit.
34:03
Litvínov plní taktické pokyny a poté, co Trávníček ohrozil Kováře, už opět zalezl do obranné ulity.
32:48
Rudolf Červený už nějaký ten pátek na vstřelenou branku čeká, ale ani nyní se domácí forvard nedočkal prolomení střelecké smůly. Vymotal se z dosahu Jareše, puk se ale mezi tři tyče nevešel.
32:30
A stejná situace se bude opakovat.
32:26
Vhazuje se před Volkem.
31:29
Trojice Gulaš - Langhammer - Burian zaměstnávala obránce soupeře včetně brankáře Volkeho. České Budějovice mají více ze hry, ale Litvínov má kvalitu na to, aby jeho útočné výpady strašily obranu soupeře.
29:51
Jakub Černý střílel a domácí Jakub v bráně puk našel v náruči. Chvilku před tím nebezpečně pálil na druhé straně agilní Gulaš, Volke si ovšem dokázal poradit.
29:24
Buly před Kovářem.
28:44
Druhá třetina nabízí o poznání živější a útočnější hokej, než její předchůdkyně. Za osm minut tak padly v Budvar Aréně tři branky, Litvínov navíc nastřelil tyč Kovářovy klece.
28:07
Litvínov právě vstřelil branku!Litvínov zareagoval na vývoj zápasu tím nejlepším možným způsobem! Ručinský vyzval ke skórování MARTINA JENÁČKA a ten už si věděl rady. Kovář byl na jeho umístěnou ránu pod břevno krátký. Asistence: Martin Ručinský, Richard Jareš.
26:34
Mountfield právě vstřelil branku!Nešťastnou branku inkasují hosté. MILAN GULAŠ přihrával kotouč před branku, brusle Davida Pojkara jeho přihrávku převzaly a z první ji nechytatelně poslaly za Volkeho záda. Vlastní gól posílá domácí do dvoubrankového vedení. Bez asistence.
26:13
Buly před Volkem.
24:11
David Kuchejda na druhé straně rozvlnil boční síť.
24:04
A jen málo chybělo k tomu, aby Verva slavila vyrovnání. Opět za tím stál rychlý protiútok, bezchybné vyšachování beků HC Mountfield a Viktor Hübl orazítkoval tyč!
24:03
Mountfield právě vstřelil branku!LUKÁŠ KVĚTOŇ si počíhal před bránou na šikovnou zadovku od Gulaše a usměrnil puk za záda Martina Volkeho. Nyní je na řadě Litvínov, aby se i on začal snažit vytvářet útočné akce. Asistence: Milan Gulaš.
23:18
Jiří Šimánek se perfektně uvolnil do volného prostoru, ale po střele nad břevno jen zklamaně vzhlédl ke stropu haly.
22:47
Verva Litvínov začala druhou dvacetiminutovku hodně vlažně a při bránění domácích si počínal nedovoleně David Pojkar. 2 min - hákování.
21:48
Kuchejda prověřil Volkeho střelou z pravého kruhu, hostující brankář dokázal zpacifikovat i tuto střelu.
20:39
Kubát si nepočínal zrovna dvakrát šikovně a Kašpařík jeho chybu mohl potrestat, ale přeci jen měl na zakončení hodně málo času a puk zamířil mimo.
20:01
Jedenáct úspěšných zásahů si připsal za první třetinu Martin Volke, Jakub Kovář musel vychytat šest střel.
20:00
19:15
18:38
Kašpařík dostal puk do prostoru, ze kterého se góly dávají. Jenomže před Volkem ještě držel stráž Jareš a právě on puk ke svému gólmanovi nepropustil.
17:14
Čtvrtá formace HC Mountfield působí velice sympatickým dojmem a nyní si vykoledovala faul. Švihálka hákoval Radim Skuhrovec - 2 min.
16:32
Z klinče uprostřed hřiště vyvezl puk Mertl, je z toho buly po levici Volkeho.
15:03
Kašpařík prováhal správný čas k zakončení a zamotal se do svých kliček.
14:29
Domácí hrají s pukem na hokejkách, Litvínov se soustředí na obranu středního pásma a spoléhá na protiútoky. Dva už se mu dnes povedly, sice bez gólového efektu, ale Českobudějovické dnes čeká těžká práce...
13:11
Mertl zůstal neobsazen mezi kruhy, což neuniklo pozornosti Kuchejdy. Hujsa ale situaci zachránil a střelu zblokoval.
12:38
12:16
Gulaš se v nouzi musel rychle zbavit puku a tak ho nahodil směrem k hostujícímu gólmanovi. Následuje buly před Volkem.
11:26
Novák přistrčil puk pod hokejku Vydareného, Volke vystřelený kotouč zachytil s jistotou.
10:38
První přesilovku si užijí i domácí. Petr Kousalík si odsadí dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
09:50
Z nenápadné akce se Martin Ručinský natlačil do pozice, kdy by se nikdo nemohl divit, pokud by akce skončila brankou! Jakub Kovář ale dokázal bleskurychle vykopnout beton a drží čisté konto.
09:13
08:46
Litvínovu se nedaří udržet útočné pásmo, Hübl adresoval dobrou přihrávku Kubátovi, jenomže ten už si takovým způsobem nepočínal a hosté ztratili puk.
07:46
Vydarený vyhodil kotouč až k Volkemu.
07:13
Peter Mikuš (CEB) - 2 min - hákování.
06:20
Litvínov si sice na první šanci počkal, ale zato to hned byla šance z kategorie gólových. Po chybě domácí obrany se dostal do úniku Viktor Hübl, Kovář jeho střelu vyrazil.
05:42
Gula dokázal zablokovat Červeného přihrávku, Švihálek už měl napřaženo k palbě ze zajímavé pozice.
03:49
Langhammer v předbrankovém prostoru tečoval puk vysokou holí a rozhodčí přerušil hru. Kováře zatím hosté střelou neohrozili.
03:23
Tomáš Horna se ukázal domácím fanouškům, po průniku po pravém křídle střílel příklepem vedle.
02:47
Volke opět v akci, tentokrát jeho lapačku prověřil Novák.
02:28
Volke si poradil s tečovanou střelou Buriana.
01:12
Domácím nevyšel ani další pokus o založení útoku a Kovář musí být při vhazování po své pravici znovu na pozoru.
00:45
Kovář musel ukrýt puk před dotírajícím útočníkem, Litvínov vybojoval buly v útočném pásmu.
00:12
Českobudějovičtí se dopustili prvního icingu.
00:01
V dresu HC Mountfield se představí čerstvá posila, útočník Tomáš Horna. Trenéru Františku Výbornému nadále chybí trojice Martynek, Podlešák, Kotalík. Z Litvínova pak nepřicestovali zranění Franěk, Černošek, Bojer a Lukeš.
Úvodní sestavy: HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš, Vydarený - Horna, Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl. HC Verva Litvínov: Volke (Nechvátal) - Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Pojkar - Brejčák, Ručinský, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Hujsa, Maxa. Rozhodčí: Konc, Kubuš - Barvíř, Blümel..
Českobudějovická Budvar Aréna se po delší době stane dějištěm extraligového utkání. Domácí HC MOUNTFIELD totiž své poslední čtyři zápasy sehrál na hřištích soupeřů. Na jih Čech dnes přijel k utkání 41. kola Tipsport extraligy Litvínov. Ten bojuje o postavení v první desítce a proti čtvrtému celku tabulky nemá důvod si nevěřit - v prvním utkání v Českých Budějovicích totiž Verva zvítězila 3:0. Jihočeši tak mají protivníkovi co oplácet. Více informací k zápasu se dozvíte na stránkách www.hokejcb.cz .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.