V zápase se podařilo vyhrát hostům a tím snížili náskok na Jihočechy jen na jeden bod. V zápase byli hosté o něco lepší, ale hodně jim pomohl vynikající brankář Martin Růžička, který byl vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Za domácí mužstvo byl vyhlášen jediný střelec zápasu Jiří Šimánek. Dobrou noc.
60:00
59:36
Hosté již kontrolují hru a mále se do šance dostal Jan Kolář, ale minul puk.
58:15
Jihočeši jsou stále před Růžičkou a snaží se ještě dát další branku.
57:45
Tomáš Mertl tvrdě pálil, ale střela šla těsně nad branku.
56:40
5/5.
55:28
Mountfield právě vstřelil branku!Branka v oslabení. Před branku se dostal JIŘÍ ŠIMÁNEK a bekhendem překonal Martina Růžičku. Bez asistence.
54:40
Jakub Langhammer (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.
53:50
Pardubice právě vstřelily branku!Využitá přesilovka. PETR KOUKAL prostřelil Kantora v domácí brance a dává hostům jistotu třech bodů. Asistence: Jan Starý, Aleš Píša.
52:56
Domácí se připravili o další cenné minuty ve kterých mohli vstřelit gól a něco se zápasem udělat.
52:56
David Kuchejda (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/5.
52:15
Pardubičtí zkušeně kontrolují hru a nenechají domácí hráče moc hrát s pukem.
51:27
Tentokrát se pokoušel Jiří Šimánek překonat Růžičku, ale opět nebyl úspěšný.
50:56
Roman Pšurný vyzkoušel pozornost Růžičky, ale ten má stále naději na druhou nulu v sezóně.
49:13
Jakub Lamghammer ohrozil branku hostů a Růžička má puk v lapačce.
48:51
Kantor má ostrý zákrok po střele Jana Buchteleho.
48:34
Jihočeši zápas ještě nevzdávají a snaží se o vstřelení branky.
47:24
Střídání brankářů v domácí brance. Jakub Kovář si jde odpočinout a do branky jede Pavel Kantor.
47:24
Jakub Kovář na druhé straně musel zasahovat po střele Lukáše Nahodila.
47:10
Lukáš Květoň vystřelil a Růžička střelu vyrazil betonem.
46:28
5/5.
46:00
Pardubičtí jsou opět usazeni před Kovářem a ten má puk v lapačce.
45:35
Domácí se opět dokázali osvobodit.
44:45
Pavel Kašpařík zavezl puk až k Růžičkovi a tam získal cenné vteřiny.
44:28
Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/5.
43:44
Zdá se, že jsou domácí zaskočeni třetí brankou ve své síti a nemohou se dostat zpět do tempa.
42:28
Českobudějovičtí rozjíždějí další útočnou akci, ale zatím se jim nedaří dostat se z vlastního pásma.
41:15
Pardubice právě vstřelily branku!Hosté uhodili z ničeho nic. Střela RADOVANA SOMÍKA skončila pod horní tyčkou domácího brankáře. Asistence: Lukáš Nahodil.
40:15
První střelu ve třetí části vyslal Jiří Šimánek, ale netrefil branku.
40:01
Ve druhé třetině byli domácí jasně lepší než Pardubice, ale nepodařilo se jim překonat výborného Martina Růžičku. Hosté vytěžili z minima maximum, když dokázali proměnit svoji pátou střelu na branku v gól. Domácí mají na vyrovnání ještě dvacet minut. Hokej je to pohledný a diváky musí bavit. Třetí část začne v 19:22.
40:00
39:26
Jan Starý tvrdě vystřelil a trefil Kováře do masky. Rozhodčí přerušili hru.
37:52
Pardubice právě vstřelily branku!Pardubice proměnily svoji pátou střelu ve druhé části v branku. ROBETR KOUSAL se dokázal prosadit přes domácí obránce a dorazil puk za záda domácího gólmana. Asistence: Jaroslav Markovič.
36:58
V útoku po delší době hosté, ale nestačili ani ohrozit Kováře.
35:58
Roman Pšurný mohl dát branku, ale nechal si nadzvednout hůl.
34:47
Domácí se zase snaží usadit se před brankářem hostů, ale puk jim utekl za mantinel.
33:57
Jihočeši jsou ve druhé třetině lepším celkem, ale stále nemohou překonat výborného Růžičku.
33:17
5/5.
32:43
Květoň vybojoval puk na vlastní modré a dovezl ho až k Růžičkovi.
31:45
Jan Novák vyhazuje až za Růžičku.
31:18
Roman Němeček (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/5.
30:53
Na druhé straně likviduje rychlý protiútok Petra Koukala domácí gólman.
30:20
Jihočeši mají velký tlak a střílí o sto šest a Růžička stále Pardubice drží.
29:18
Jakub Langhammer si sjel s pukem před Růžičku, ale ten se překvapit nenechal.
28:42
Marek Drtina (PCE) - 2 minuty - hákování - 5/4.
27:45
Na druhé straně se blýskl Jakub Kovář, který zlikvidoval nájezd Jana Koláře I a pozdějí ještě dorážku Jana Starého.
27:00
Skvělý zákrok Martina Růžičky. Tomáš Mertl měl odkrytou branku, ale Růžička máchl lapačkou a puk do ní lapil. Kontroluje se video, ale branka nebyla dosažena.
26:32
Domácí nevyužili hned dvě přesilovky po sobě a ukazují tak svoji bolest, která je využívání přesilovek.
26:18
5/5.
26:02
Střelu Ptáčka srazil jeden z obránců do ochranné sítě.
24:52
Domácí v akci a Milan Gulaš zakočoval střelou, kterou Řůžička vyrazil.
24:18
Václav Kočí (PCE) - 2 minuty - držení - 5/4.
23:47
5/5.
23:10
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
22:40
Jan Novák najížděl do dobré pozice, ale netrefil puk.
22:11
Roman Němeček vystřelil od modré a Růžička puk vyrazil betonem.
21:47
Jan Buchtele (PCE) - 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.
21:38
Jakub Kovář musel podržet puk a přerušit hru, když se před ním začali rojit hosté.
20:36
Jihočeši se hned pokoušejí útočit, ale zatím se jim nepodařilo přejít modrou čáru.
20:01
První třetina byla vyrovnaná, ale hostům se podařilo proměnit první přesilovku a ujali se vedení. Jihočeši se snažili o vyrovnání, ale svoji přesilovku nedokázali využít ikdyž měli slušné šance. Druhá třetina bude hodně zajímavá a začne v 18:26.
20:00
19:46
Do třetiny se dostal s pukem František Ptáček, ale akci již nestačil dokončit.
19:10
Milan Gulaš tvrdě vystřelil a Růžička puk jen vyrazil. Nikdo ho ovšem nedorazil.
18:42
Martin Šagát vystřelil k tyči a Kovář byl připraven a puk podržel.
17:53
Teď jsou zase na chvíli v tlaku Pardubice, ale domácí se ubránili a opět se ženou do útoku.
16:53
Tlak domácích pokračuje. Ve střelecké pozici byli opět Langhammer a Gulaš, ale Růžička stále drží.
16:10
Langhammer vystřelil prudce ze středního pásma a Růžička vyrazil.
14:45
Domácí měli velkou šanci. V tlačenici před brankou byl Jiří Šimánek, ale nepodařilo se mu dotlačit puk do odkryté branky.
14:11
Hosté se osvobodili a podařilo se jim vybojovat buly ve středním pásmu.
13:12
Jihočeši jsou nastěhováni před brankou, ale nedaří se jim vystřelit na branku.
12:46
Jan Buchtele (PCE) - 2 minuty - sekání - 5/4.
12:33
Po obdržené brance se Jihočeši trochu snaží zlepšit hru a nastěhovali se před Růžičku. Pardubice se zatím brání úspěšně.
12:01
Rudolf Červený vystřelil těsně vedle branky a stačil si dojet pro dorážku, kterou Růžička vyrazil.
11:05
Jihočeši jsou nyní nastěhování před Růžičkou, ale kombinují jen za brankou.
10:18
Z úhlu tvrdě vystřelil Jiří Šimánek a Růžička vyrazil puk před sebe, ale nikdo z domácích ho nedorazil do branky.
09:45
Marek Drtina vystřel z první těsně nad ledem a Jakub Kovář měl velké problémy.
09:07
Pardubice pokračují v náporu a domácí musejí vyhazovat puk přes celé hřiště.
08:07
Pardubice právě vstřelily branku!Hosté bleskově využívají přesilovku. JANU KOLÁŘOVI nesedla střela a trefil se pod horní tyčku. Asistence: Petr Koukal, Jan Kolář II.
08:01
Tomáš Rousek (CEB) - 2 minuty - zdržování hry - 4/5.
07:24
Další rychlou akci domácích zakončoval David Kuchejda, ale jeho střela mu nevyšla a Růžička puk chytil do lapačky.
06:33
Hraje se ve střední třetině a puku se nakonec zmocnili domácí, kteří se pokusili zaútočit.
05:40
Teď se do akce dostali hosté, kteří se usadili před Kovářem a domácí situaci řešili vyhozením puku.
04:23
Švihálek krásně našel na modré Fratiška Ptáčka ten tvrdě vystřelil. Růžička měl s jeho střelou problémy.
03:14
Jihočeši v útočné akci a kombinují za brankou Pardubic.
02:39
Hosté se sanžili dostat se do útočného pásma, ale připravili se o pásmo.
02:02
Kotouč je na hokejkách hostů, kteří se snaží založit útok.
01:22
Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
01:04
První akci Jihočechů vedl Milan Gulaš, ale jeho střela byla slabá.
00:39
První střelu na branku vyslal Jan Starý a Kovář musel zasahovat a puk podržet.
00:01
Úvodní sestavy: HC Mountfield: Kovář (Kantor)- J. Novák, Dvořák, Ptáček, Kranjc, Kolarz, Němeček, Vráblík -Rousek, Gulaš, Pšurný - Šimánek, Kuchejda, Kašpařík - Květoň, Burian, Červený - Švihálek, Langhammer, Mertl. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Koutský)- Píša, V. Kočí, Kolář II, Benák, Borer, Sičák, Drtina, Havíř - Kolář I, Koukal, Starý - Radil, T. Zohorna, Somík - Markovič, Kousal, Buchtele - Půhoný, Nahodil, Šagát,. Rozhodčí: Pešina, Polák - Jindra, Kostka..
Vítáme vás na dalším kole Tipsport extraligy v Budvar aréně. Tentokrát do Českých Budějovic přijeli hokejisté ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočechům se na Českobudějovické dlouhodobě daří, když v současné době mají šnůru šesti vítězných zápasů v řadě. Jihočeši jsou na tom v tabulce lépe a doma body nerozdávají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.