Energie si odnáší 2 body, Slavia z lázeňského města odveze bod jeden. Ztráta domácích na předposlední Boleslav je po dnešku pětibodová. Pokud ale navážou na dnešní výkon i v dalších zápasech, neměla by být ztráta až takovým problémem.
62:21
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Pech hledal u druhé tyčky postaveného Kumstáta, ale Furch přihrávku přečetl. Pech k puku dojel a přihrál ho na modrou čáru PETRU GŘEGOŘKOVI. Ten napřáhl a trefil rozhozeného Furcha mezi betony. Asistence: Lukáš Pech
61:55
Kumstát zavezl puk do útočné třetiny.
61:49
Oddechový čas pro domácí. Budou hrát 2 minuty 4 na 3.
61:49
Tomáš Kůrka (SLA) vyloučen za sekání.
61:18
Mocek centroval před branku, ale na vysokou přihrávku si žádný z jeho spoluhráčů nenajel.
60:40
Gründlingovo nahození vyražené do ochranné sítě.
60:36
Energie v pásmu a Slavia se osvobuzuje zakázaným uvolněním.
59:31
Energie se nechce s prodloužením smířit. Obě střely od obránců ale skončily nad brankou.
58:30
Slavia právě vstřelila branku! MICHAL VONDRKA se natlačil k tyči, odkud poslal puk za Salfického záda. Asistence: Michal Kadlec, Jan Alinč
57:44
Energie těží z protiútoků. Skladaný vyprášil Furchův pravý beton.
56:43
Zaťovič využil velké rychlosti a dostal se s pukem až před Furcha. Tam ale zakročila pražská obrana.
56:23
56:01
Nahození Slavie vypadlo Salfickému z rukavice a byla z toho nebezpečná akce, kterou nakonec vyřešil svým vyhozením Gulaši.
55:37
Gulašimu je hra do těla vlastní. Poznal to i Michal Vondrka.
55:14
Roth nahrával do strany na Růžičku, který měl před sebou práznou bránu, do které se ale dokázal přemístit rychlým skluzem Dušan Salfický.
54:23
Martin Zaťovič (KVA) vyloučen za podražení. Vyšlápl si na Rotha, který aktivně osekával Kumstáta.
53:50
Slavii v útoku zastavila pokažená přihrávka. Další zakázané uvolnění. Vhazuje se po Furchově levici.
52:55
Zakázené uvolnění hostí.
52:39
Rovnou z vhazování zkoušel Václav Skuhravý překvapit Furcha a málem se mu to povedlo.
52:35
Skladaný ve dvojité šanci. Nejprve dostal puk na červené čáře, přešel dva obránce, ale v závětečné fázi přidal ještě jednu zbytečnou kličku navíc. O chvíli později se pak dostal na levém křídle ke střele. Tu Furch drží.
51:20
Skuhravý se pokoušel obejít jednoho ze Slávistů, ale ten mu důrazně ukázal, že to takhle nepůjde.
49:55
KV Arena si vzdychla. Kumstát našel před brankou Zaťoviče, který pouze přestřelil.
49:42
Po skrumáži před Salfickým drží brankař puk v lapačce.
Dnešní utkání sleduje 2643 diváků.
48:55
Přízemní nahození Krejčího tečoval Svoboda o decimetr nad.
48:26
Slavia zakládá útok z vlastní třetiny.
47:13
Střelu Skuhravého Furch raději drží.
46:53
Pech se probyl obranou Slávie a poslal na Furcha razantní pokus.
46:19
Alinč nahrával zpoza branky do mezikruží, kde byl připravený Vondrka. Salfický ale září.
45:55
Vondrka prokličkoval obranou a zamířil nad.
45:27
Vymanit se z tlaku pomohl i Zucker.
44:51
Domácí jsou zatlačeni ve svém pásmu a Slavia posílá na Salfického jednu střelu za druhou.
44:15
Vladimír Roth trefuje konstrukci domácí branky!
43:52
Kůrokovu akci překazil Lučka.
42:56
Zaťovič se protáhl po pravém křídle a směřoval přihrávku před branku. Bohužel pro domácí nedokázali Kumstát s Pechem dorážku.
42:17
41:42
Do rány se opřel Mocek, avšak Skladaného přihrávku nezužitkoval k přesné střele.
41:13
Vhazování ve středním pásmu.
40:41
Ale nedaří se. Puk za Salfickým.
40:07
Buly pro domácí, kteří se budou snažit dostat co nejrychleji do útočného pásma.
40:01
Hráči jsou zpátky na ledě.
Spokojení diváci odcházejí do útrob KV Areny na občerstvení a budou mít o čem mluvit. Výborný výkon Energie v celé třetině korunovaný dvěma brankami v síti Furcha je skvělá vizitka. Slavia nedala ve druhé části trestné střílení, ale o minutu později se prosadil Dresler. Třetí třetina začne cca v 20:02 a Energie do ní vstoupí s 2:18 zbývající přesilové hry.
Zásahy golmanů ve druhé třetině: Dominik Furch (SLA): 11 Dušan Salfický (KVA): 8
40:00
39:21
Střelu zkoušel i Zaťovič. Nejvíc ale ohrozil Furcha svou štípavou střelou Gřegořek.
38:28
Gulaši vystřelil od modré a jen tak tak, že se Kumstátovi nepodařilo zasunout za Furcha.
38:17
Bude se vylučovat. Na trestnou míří Jelínek (SLA) na 2+2 minuty za držení a sekání.
37:32
Jaškin narazil do Salfického a na lavičce se kontoluje chrup mladého reprezentanta.
37:04
36:49
Slavia v přesilovce tlačí, ale nebuzené publikum KV Areny pomáhá Energii v těch nejhorších chvílích.
35:04
Vyloučen Zaťovič (KVA) za sekání.
34:18
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Chyba ve slávistické obraně nabídla energetikům vedení. Po levé straně najel za branku Skladaný a předložil puk volnému LUKÁŠI PECHOVI, který trefil volné místo v brance a typem střely nechal zavzpomínat na zlatý gól z finále play-off roku 2009 meziu těmito kluby. Asistence: František Skladaný
34:01
33:06
Košťál dobře mířenou střelou postrašil Furcha.
32:18
Růžička ujížděl s Kůrkou a přihrávku, kterou první jmenovaný poslal na toho druhého Kůrka zpracoval a vystřelil. Parádně zakročil Salfický.
31:34
Domácí za svou brankou, puk na holi má Gulaši.
31:04
29:58
Energie vrací naplno. Nejprve schytal jeden ze Slávistů čistý hit u mantinelu a i potom si Pech se Zaťovičem udělali ze slávistické obrany slalomové branky a pro domácí byla velká škoda, že ve finální fázi přeskočil puk Zaťovičovu hokejku.
29:04
Mikeska nejprve hledal před brankou Deje, který lehce tečoval jeho nahození vedle. První jmenovaný pak dostal tvrdý krosček, za který usedá na trestnou lavici Lukáš Krenželok (SLA).
27:56
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Pech nahrával Zaťovičovi a přihrávka byla lehce vychýlená. Zaťovič ale zkusil ránu z první a dobře udělal. Puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na PETRA KUMSTÁTA, který měl se zasunutím puku za Furcha lehkou práci. Asistence: Martin Zaťovič, Lukáš Pech
27:25
Vyloučen Tomáš Pospíšil (SLA) za zdržování hry - vyhození puku mimo hrací plochu.
26:32
Pospíšil v rohu motal Lučku, ale přihrávku nikdo nezachytil, a tak Slavia začíná od Furcha.
26:10
Zakázané uvolnění sešívaných.
24:18
Slavia právě vstřelila branku! Ale Slavia se zvedá! Růžička parádně našel na kruhu osamoceného obránce JANA DRESLERA, před kterým si Salfický lehnul a bek dokázal jeho nohy přehodit. Asistence: Vladimír Růžička, Tomáš Kůrka.
23:30
S Růžičkovým týmem ale neproměněné trestné střílení psychicky pohnulo. Hned z první přihrávky se vyklubalo zakázané uvolnění.
23:30
Pokračuje přesilovka Slavie. Ta bude trvat ještě minutu.
23:11
Ale Salfický si s Pospíšilem s přehledem poradil. Ten odjíždí na střídačku hodně zklamaný.
23:11
Bylo nařízeno trestné střílení. Gründling zalehl puk v brankovišti.
22:57
A Slavia je u svého golmana.
22:43
Domácí ve čtyřech.
22:28
Kotrla (KVA) vyloučen za vyhození puku mimo hrací plochu - zdržování hry.
22:14
Salfický není jistý. Nejdřívce vyjížděl na branku a o chvíli později puk lapačkou pouze vyrazil.
21:23
Hosté si pěkně rozebírali domácí obenu. V jednu chvíli mohl Růžička pálit i do odkryté branky, ale nahrál na Kadlece a jím vyslaný projektil našel místo v Salfického lapačce.
20:43
Skuhravý (KVA) nejdříve na Furcha vystřelil a pak dostal 2 minuty. Na trestnou lavici míří za hákování.
20:01
Další třetina začne cca v 19:03.
První třetinu začali lépe domácí, když tlačili svého soka po dobrých 5 minut. Pak se ale výkon vyrovnal a težila z toho Slavia. V 9. minutě se trefil Jaškin. Domácí se nevzdali a dál předváděli výkon plný kvalitních střel. Povedla se však jedna z těch méně razantních. V 19. minutě tečoval Lučkovo nahození od modré za Furchova záda Michal Mikeska.
Zásahy golmanů v první třetině: Dominik Furch (SLA): 9 Dušan Salfický (KVA): 5
20:00
19:53
19:22
18:28
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Dej přihrál Lučkovi, který však puk pouze nahodil na Furcha. Před brankářem byl ale připraven MICHAL MIKESKA a tečoval puk mimo dosah Dominika Furcha. Asistence: Martin Lučka, Rastislav Dej.
17:53
V brankovišti se oháněl Jan Dresler (SLA), a byl tak vyloučen na dvě minuty za podražení.
17:43
Rothova střela nad a po odrazu od zadního plexiskla se nebezpečně snášela k tyčce domácí branky. Gründling však svou práci zvládl a odpálil puk do bezpečí.
17:22
Vyloučení na domácí straně. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Petr Gřegořek (KVA).
16:26
Salfický čelil střele Vondrky zpoza modré čáry. Nemusel však ani zasahovat.
16:14
A znovu šance Energie. Tentokrát Sýkora trefuje Furchovo rameno. Puk sražen do ochranné sítě.
15:27
Hosté v plném počtu. V době návatu ještě střelou Furcha pozlobil domácí Skuhravý, ale Furch je dnes zatím velmi pozorný.
14:27
Celkově se zdá býti tato přesilovka lepší, než ta minulá.
13:45
Pech si nevšiml puku, ale diváci napověděli a s nepříjemnou střelou po ledě měl Furch co dělat.
13:27
Za podražení míří na trestnou lavici Tomáš Kůrka (SLA).
13:00
A po devatenácti sekundách se situace opakuje. Znovu icing Energie.
12:41
12:26
Hosté ujížděli 3 na 1. Gřegořek ale zvládl svou práci výborně a v leže zabránil jakékoli přihrávce.
12:08
11:55
A znovu se puk povaluje za domácí brankou.
11:30
Lučkova střela se odrazila od zadního mantinelu a hostům se podařilo vyhodit.
10:08
Michal Vondrka (SLA) vyloučen za podražení Davida Zuckera před Furchem.
08:50
Slavia právě vstřelila branku! Kotrlu k zemi na jedné straně poslal sudí Smitka, což vyvolalo v ochozech vlnu nevole. A hosté situace využili. Nejdříve vystřelil Roth, trefil pouze tyč, ale štěstina stála při DMITRIJI JAŠKINOVI, který po odrazu od konstrukce zakončoval do prázdné branky. Asistence: Vladimír Roth, Tomáš Krenželok.
07:26
Po pravém křídle ujel Alinč, pěknou střelou protáhl Salfického, který neměl puk ve své moci, a tak se ještě o dorážku pokusil Vondrka. I tu však dokázal domácí strážce tří tyčí zachytit.
06:52
Prošek tvrdě vystřelil od modré, Furch pouze vyrazil, ale Kuběna nedokázal dorážce dodat potřebnou razanci.
06:46
Rastislav Dej s Michalem Mikeskou společnou akcí prověřili hostujícího golmana. Druhý jmenovaný pak ještě do Furcha najel, ale hned vzápětí se omluvil.
06:13
Hosté zvyšují otáčky a Energie ztrácí převahu. Sklenář pěkně clonil puk v rohu, ale z jeho šance se nic nevyklubalo.
05:52
Icing Energie. Ta se z vlastního pásma dokázala dostat, ale Slavia rychle otočila a domácí se osvobozují vyhozením až za Furchovu branku.
05:27
Brankař domácích raději puk po další akci hostí podržel. Vhazuje se po jeho pravici.
04:46
Až teď Pospíšil prověřil Salfického, který jeho slabou střelu po ledě vyrazil do rohu.
03:57
Prozatím hraje Energie pěkný hokej. Růžičkovu družinu k ničemu nepouští.
03:46
Falešného snipera na modré udělal Dej a tvrdou střelou orazítkoval zadní mantinel.
03:11
Gřegořkova střela po vhazování musela Furcha pěkně štípnout. Hostující golman však puk dokázal vyrazit.
02:19
Furch kryje pokus domácí dvojice Kotrla - Sýkora.
00:57
Z reproduktorů KV Areny se ozývají nepříjemné zvuky. Zřejmě shoda místní mikrofonové frekvence a frekvence, kterou používá Česká televize, která zápas vysílá.
00:07
Buly pro domácí a Gulaši je s pukem za svojí brankou.
00:01
Hlediště KV Areny nevypadá tak plné, jak by si všichni přáli.
Oba týmy si poklepaly na pozdrav postaveni na modrých čarách a vše směřuje k uvodnímu vhazování.
Úvodní sestavy: HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Mensator) - Gründling, Gulaši, Gřegořek, Schusser, Lučka, Mocek, Prošek, M.Rohan - Zaťovič, Pech, Kumstát - Košťál, Skuhravý, Zucker - Kotrla, Sýkora, Skladaný - Dej, Mikeska, Kuběna HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Dresler, Kadlec, Žejdl, Roth, Šulc, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Krejčík, Krejčí, Micka, Doležal, Kolařík, Alinč, Sklenář, Růžička, Kůrka, Hertl Rozhodčí: Smitka, Šindler - Bádal, Pouzar.
Energie dnes na svém ledě přivítá pražskou Slavii. Sešívání mají na domácí náskok 9 bodů a ještě mají energetici odehráno o zápas méně. Jedná se tak o další utkání, ve kterém jde kvůli blízkosti týmů v tabulce o pověstných "šest bodů".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.