S konstatováním, že Kladno dnes po nájezdech porazilo Třinec, se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek pátečního večera.
Nejlepší hráči zápasu jsou Martin Látal za Kladno a Václav Varaďa za Třinec.
65:00
Kladno právě vstřelilo branku!JASON LEPINE se tak stává jediným úspěšným exekutorem nájezdů.
Jason Lepine se štěstím uspěl. Hamerlík si lehnul na led a kanadský bek přes něj kotouč se štěstím procpal - 1:0.
Jan Peterek mířil mezi betony, ale neuspěl - 0:0.
Pavel Patera zkusil mezi betony. Hamerlík se štěstím, ale zasáhl - 0:0.
Tomáš Kůrka čitelný blafák do bekhendu, který na Cháberu neplatil - 0:0.
Jaroslav Kalla zkusil svojí typickou kličku a zakončení mezi betony nevyšlo - 0:0.
Jiří Polanský mířil pod vyrážečku, Chábera zasáhl - 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 4 - Peter Hamerlík (TRI) 5.
Domácí sice měli v prodloužení více ze hry, ale branku nedali a dočkáme se nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:24
Lepinovu střelu vyrazil Hamerlík tuším koncem hokejky.
64:19
Látal v další akci, jeho pokus tentokráte nebyl tak nebezpečný a Hamerlík puk udržel.
63:59
Zíbova střela neprošla.
63:47
Látal mířil o kus vedle.
63:38
Hosté ale podnikají nebezpečné výpady. Kůrka nabil na modrou Lojkovi, jehož ránu Chábera zastavil.
63:01
Domácí zatím aktivnější v prodloužení, ale hosté odolávají.
62:33
Hodně velký zámek ukončil střídající Bílek, jehož střelu zastavil Hamerlík.
62:13
Domácí předvedli kombinaci jako v přesilovce. Bickova střela neprošla, Kameš pálil vedle.
60:58
Látal v rychlosti nabruslil do pásma a jeho pokus musel Hamerlík vyrážet betonem.
60:22
Nepřesná rozehrávka hostů značí zakázané uvolnění.
60:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Peter Hamerlík (TRI) 4. Je tedy jasné, že oba celky si dnes rozdělí po bodu. Domácím se povedlo zareagovat na šťastnou branku Zíba a Látalem vyrovnat. Pokud bych se měl subjektivně vyjádřit - spravedlivá remíza. Teď jde o to, kdo víc bude chtít získat bod navíc.
60:00
59:29
Patera chytře tečoval do jízdy Bílkovi, který těsně nedosáhl.
58:34
Růžička na modré podklouzl, ale vrátil se za něj Látal a z akce Třince nic nebylo.
57:47
Dragoun už už nahrával na zcela volného Hovorku. Hosté nakonec tento pokus domácímu útočníkovi znemožnili.
57:02
Bicek připravil puk pro Kameše, který z první pálil vysoko nad.
56:28
Látal zkoušel na přední tyč, Hamerlík vyrazil.
56:00
Čtyři minuty mají oba celky na to, aby převážily tento zápas na svojí stranu.
54:40
Kladno právě vstřelilo branku!Hluchý zavezl do pásma a udržel puk pro Látala, který našel Lukáče. Ten branku nejprve minul, ale puk za ní dojel Hluchý, který hodil puk před branku, kde byl jako první MARTIN LÁTAL a ten překonal dezorientovaného Hamerlíka. Asistence: Milan Hluchý, Michal Lukáč.
53:42
Hrňa z vrcholu kruhu střílel mimo.
53:08
52:58
Zíbovo nahození od modré Chábera chytil.
52:39
Lukáč zaútočil ve vlastním oslabení. Po přihrávce Růžičky pálil mimo branku.
52:15
Kladno se osvobodilo.
51:53
Hosté stále v pásmu, náznaky šancí by byly, ale střelecká pozice nikde.
51:21
Po střele Lojka se dostali k puku domácí a vyhodili.
51:08
Martin Látal (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
50:54
Kůrka se dostal ke střele z kruhu, branku ale netrefil.
50:22
Dragounova nevýrazná střela po zemi řádně zaměstnala Hamerlíka, který nejistě vyrazil.
48:56
Konečně se probrali i hosté. Adamský rázem šel ze strany na Cháberu. Ten jeho střelu zastavil.
48:29
Valského střela se odrazila před branku, kam dojížděl Hluchý, který ale těžký kotouč netrefil.
47:10
Nahození Látala srazili hosté do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před třineckým brankářem.
46:23
Kalla zpoza branky připravil puk Hovorkovi, který netrefil před poloodkrytou brankou.
45:13
Hořava dostal čas na kruzích. Nakonec k němu ale obránci přistoupili a jeho střelu zneutralizovali.
44:51
Bicek vyjel zpoza branky, jeho dva pokusy o zakončení ale nevyšly.
44:24
Peterek hledal na přední tyči Adamského, kterého domácí k zakončení nepustili.
43:25
Domácí branka zaskočila, ale snaží se rychle odpovědět.
41:54
Třinec právě vstřelil branku!Nenápadné nahození a je z toho gól. Třinec vyhrál buly, kotouč se dostal na modrou, odkud nahodil přesně ke vzdálenější tyči LUKÁŠ ZÍB. Chábera nic neviděl. Asistence: Václav Varaďa, Radek Bonk.
41:36
Po konci přesilovky se prezentoval střelou Látal, ale mířil jen do Hamerlíka.
41:28
40:47
Kallovi rozehrávka také nevyšla, hosté znovu vyhodili.
40:31
Patera předával do míst nikoho, Lojek vyhodil.
40:01
Domácí mají k dispozici ještě 1:27 přesilovou hru.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Peter Hamerlík (TRI) 14. Domácí ve druhé třetině přidali na aktivitě a nakonec za ní byli odměněni brankou. Hosté se nedokázali po svém oslabení rychle zformovat, čehož využil po dvou přihrávkách bekhendovým zakončením Michal Dragoun. Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Tuto přesilovku si Středočeši zahrají ještě ve druhé třetině.
40:00
39:41
Lepine zachytil puk na modré a nahazoval chytře na teč. Dragoun ale kotouč zvedl až do ochranné sítě.
39:28
Jan Peterek (TRI) nestíhal Hovorkovi a pomohl si hákováním, třetí trest pro Třinec v této třetině.
39:03
Bílek nahodil od mantinelu, puk se odrazil před branku, kde číhal Bicek. Tomu se ale nepodařilo Hamerlíka překonat.
38:27
Bonk se natlačil před Cháberu a jeho bekhend prošel až za brankáře Kladna. Ten kotouč zalehl a podle rozhodčích a k nevoli Bonka to bylo ještě před brankovou čárou.
38:10
Peterek šel do čtyř hráčů a i přesto se dostal ke střele. Bekhend ale mířil nad.
37:49
Kuchler trefil z kruhu boční síť.
37:38
Domácí teď měli pasáž, kdy dostali hosty pod tlak, ti nakonec vyhodili na zakázané uvolnění.
36:33
Bicek zpoza branky našel na přední tyči Hovorku, který nezamířil přesně.
36:08
35:43
Kalla sice zavezl do pásma, ale nerozehrál a hosté se znovu osvobodili.
35:14
Patera hledal z první Lepina, ale na poslední chvíle vložil do přihrávky hůl jeden z hostů. Třinec vyhodil.
34:43
Výbornou práci odvedl v oslabení Peterek, který pošetřil čas.
34:16
Hosté se osvobodili.
34:08
Hovorka si nakonec aktivitou vynutil další faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Radek Bonk (TRI).
33:32
Se střelou Hovorky si Hamerlík poradil.
33:15
Znovu sledujeme pasáž hry, kde hosté přehrávají Kladno.
32:34
Polanský hned po buly se dostal před Cháberu, který odolal. K dorážce se Hořava nedostal.
32:14
Vyrovnávající branka nabudila více hosty, kteří si chtějí vzít vedení zpět.
31:22
Varaďa střílel po přihrávce Bonka, ale kotouč mu nesedl.
30:57
Hořava vystihl nepřesný pas Látala, ale sám v útočném pásmu nic nezmohl.
29:54
Kladno právě vstřelilo branku!Rychlá spolupráce beků zařídila vyrovnávající branku. Lepine nahrál od vlastní branky na modrou, kde Procházka prodloužil do jízdy na MICHALA DRAGOUNA, který blafákem do bekhendu překonal Hamerlíka. Asistence: Libor Procházka, Jason Lepine.
09:48
29:16
Lepine naznačil střelu, ale poté ještě nahrával Dragounovi, tomu střela nesedla.
28:57
Třinec zkusil zaútočit, Chábera odolal.
28:27
Domácí drželi pásmo, ale střelu Patery hosté zastavili a vyhodili.
27:48
Třetí lajna Kladna si vynutila faul. Dvě minuty dostává Stanislav Hudec (TRI) za nedovolené bránění.
27:25
Pěkná střela Eberleho, kterou Hamerlík vyráží.
26:48
Kalla se dostal za hostující obránce, jeho střelu ještě Hamerlík zneškodnil, ale odrazil puk přímo před Dragouna, který před prázdnou brankou netrefil volně ležící kotouč!
26:35
Hrňa zkoušel tečovat nahození Lojka, to se nepovedlo.
26:07
Po Bickově ráně se ozvalo jen plexisklo, domácí útočník tvrdou ranou netrefil branku.
25:45
Znovu Bonk v dobré pozici. Neměl ale příliš času na přesnější střelu, Chábera si poradil.
25:32
Bonkovu střelu, ještě ze středního pásma, si Chábera pohlídal.
25:17
Utkání zatím pokračuje v poměrně slušném tempu.
24:11
Lepine nahodil od modré, od brusle Kally se kotouč odrazil do vzduchu před prázdnou branku, kde letící kotouč nedokázal trefit Hovorka. Tohle byla ještě větší šance, než ta, kterou měl Bonk.
22:56
Kůrka se rozjel do útočného pásma, prodloužil na Varaďu, který z první uvolnil Bonka, který však z mezikruží trestuhodně neproměnil.
22:41
Teď měl Hamerlík poněkud jednodušší práci, když musel v lapačce udržet nahození ze středního pásma.
22:09
Látal znovu zaměstnal obranu Třince. První pokus vyrazil Hamerlík, u toho druhého se mu kotouč dostal pod beton.
21:51
Domácí marně dobývali pásmo Třince.
20:48
Hovorka nastřelil před sebou padajícího obránce.
20:14
Druhá část začíná zakázaným uvolněním Třince.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 - Peter Hamerlík (TRI) 4. Hosté vedou po první třetině zaslouženě v Kladně 1:2. Domácí sice šli zásluhou přesilovkové trefy Kameše do vedení, hosté ale svým důrazem v předbrankovém prostoru otočili skóre zápasu a do druhé třetiny půjdou lépe naladěni. Další perioda začne přibližně v 18:23.
20:00
19:46
Chábera znovu neudržel nahození od mantinelu. Adamského ale domácí k zakončení nepustili.
19:23
Kalla měl nabito na střelu, ale kotouč se mu svezl z hokejky. O chvíli později se ještě tvrdě opřel do puku Růžička a Hamerlík už tentokrát měl co dělat. Tvrdý projektil od modré vyrazil.
18:43
Rozhodčí přerušili hru.Toman míří rovnou do šatny, protože schytal ránu pukem do obličeje.
17:58
Třinec právě vstřelil branku!Hosté jdou do vedení a tato branka půjde za Cháberou. Lehké nahození Adamského neudržel a u přední tyče byl nejrychleji ERIK HRŇA, který dotlačil puk do branky. Asistence: Martin Adamský, Jan Peterek.
17:51
Růžička svým odpalem trefil Kůrku, od kterého se puk odrazil od ochranné sítě.
17:29
Nepřesnou rozehrávkou se ale sami dostávají hosté z pásma.
17:16
Obrovský zámek Třince a šance z bezprostřední blízkosti se nakonec podařilo domácím v čele s Cháberou ubránit. Dvě minuty za nedovolené bránění ale dostává Marek Hovorka (KLA).
16:45
A další velká šance, Květoň dostal nabito před branku, ale tu netrefil.
16:17
Hořava dojížděl před branku a dostal se k odraženému kotouči, který ale netrefil ideálně.
16:05
Rozehrávka se třineckým hráčům nepovedla, z čehož plyne další zakázané uvolnění.
14:57
Třinec právě vstřelil branku!Hosté se dočkali vyrovnání. Varaďa nahodil zdánlivě neškodně před kladenskou branku, kam ale dojížděl obránce a TOMÁŠ KŮRKA, který ve svém prvním zápase za Třinec dává první gól. Asistence: Václav Varaďa, Stanislav Hudec.
14:14
Látal adresoval před branku na Lukáče, který jemnou tečí netrefil branku.
13:45
Orsava dostal příliš prostoru od domácích. Nakonec vyslal nebezpečnou střelu, kterou Chábera se štěstím vytáhl.
13:08
Jejich další přechod do útočného pásma zastavil ofsajd a je tady druhá komerční přestávka.
12:48
Hosté se znovu usadili v kladenském obranném pásmu, ale nedokázali si vypracovat gólovou příležitost.
11:35
Peterek najel do pásma a zkusil střelu, se kterou si poradil Chábera.
11:02
Zíbovu rozehrávku zastavil Kuchler. Puk se odrazil na lavičku hostů.
10:05
Zakázané uvolnění Třince.
09:56
Kladno právě vstřelilo branku!Kladno využívá přesilovou hru. Jen co se povedlo domácím zavést do pásma, vyměnil si dvakrát kotouč Jaroslav Kalla s VLADIMÍREM KAMEŠEM, jehož pokus od modré zaplul až za Hamerlíka, který toho nejspíš moc neviděl. Asistence: Jaroslav Kalla.
09:25
Kallovi nesela rozehrávka a Kladno začíná zpoza vlastní branky.
09:13
Kalla v akci dva na jednoho našel na přední tyči Dragouna. Ten nezakončil, ale poté ho hákoval Martin Lojek (TRI) a je tady první přesilovka.
08:53
Kůrka se otočil zpoza branky a nahodil na Cháberu, který chvíli nevěděl, ale poté puk objevil a podržel.
08:06
Bílek vybojoval puk pro Bicka. Hamerlík zasáhl.
07:56
Chábera podržel puk, který se k němu odrazil, před dojíždějícími třineckými útočníky. První komerční přestávka.
07:27
Valský v dobré pozici trefil jen padajícího Hudce.
06:59
Látal hledal před brankou Lukáče, který byl ale na těsno bráněn.
06:12
Dragoun se prezentoval zajímavým střeleckým pokusem, mířil ale mimo.
05:46
Novotného pokus se odrazil od jednoho z hostujících útočníků a Chábera měl co dělat. Jeho beton byl ale vytrčený včas.
05:07
Bonk se natlačil před Cháberu, bekhendový pokus ale domácí brankář chytil.
04:31
Ostřížek nahazoval před branku, kde se neprosadil Hampl.
03:37
Hosté jsou ale aktivnější ze začátku utkání. Richterova střela byla tečována.
02:33
Bílek obkroužil branku, ale Bicek byl před brankou tísněn a neměl prostor k zakončení.
01:59
Melkovo vyhození šlo přes všechny čáry. Rozhodčí ale zakázané uvolnění nepískali.
01:20
A proto je překvapení, že první velkou šanci má Kladno. Látal pádil sám na Hamerlíka, jeho bekhendový pokus ale mířil vysoko nad.
01:11
Hosté začali utkání velkým tlakem.
00:55
Adamský se pokoušel vypálit, branku ale minul.
00:46
Toman zapomněl kotouč za sebou, poté ale stihl srazit přihrávku Adamského včas.
00:19
Poprvé u puku nová akvizice Třince Kůrka. Závar první formace Třince uklidnil Chábera.
00:01
Ještě jedna pozitivní zpráva před utkáním: Bývalý výborný brankář Miroslav Krása včera oslavil šedesátiny. Na ledě mu teď blahopřeje jeho současný svěřenec Lukáš Cikánek, který dnes zahajuje utkání znovu na střídačce. Hodně štěstí přejeme i my!
Ve vzájemných zápasech se letos daří spíš hostujícím týmům. Kladno v Třinci uhrálo za dva zápasy 4 body, Třinec zase vyhrál tady. Uvidíme, jestli dnes rytíři dokážou setnout hlavu draka aniž by se spálili. Utkání začne přibližně za 5 minut.
Úvodní sestavy: Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Drtina, Lepine, Toman, Procházka, Růžička, Pavlů, Kameš - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Bílek, Lukáč, Látal - Valský, Melka, Hluchý - Eberle. HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Hudec, Novotný, Cartelli - Kůrka, Bonk, Varaďa - Hořava, Peterek, Květoň - Adamský, Polanský, Orsava - Hrňa, Ostřížek, Hampl Rozhodčí: Šindler, Müllner (GER) - Bejček, Charvát.
Hezký páteční podvečer z promrzlého Kladna. Extraliga pomalu, ale jistě, spěje ke konci základní části. Odehrát zbývá sedm kol, v tom prvním, celkově 46., se dnes představí Rytíři Kladno doma s třineckými Oceláři. Oba celky od sebe navzdory předsezónním prognózám dělí jen jeden jediný bod. Hosté jsou 8., domácí 9. Není tedy vyloučeno, že oba celky na sebe narazí v předkole. Zezadu se ale dotahuje ještě Brno a ze hry by určitě nechtěly zůstat ani týmy od 11. místa dolů. Za malou chvíli vám přineseme sestavy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.