Nejlepším hráčem Brna vyhlášen Radek Dlouhý, z domácího týmu si pro stejné ocenění přijíždí Jaroslav Kudrna. Ze severu Čech přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:53
Kometa dohrává zápas s kotoučem na holích, zhruba patnáct hostujících příznivců již ve svém sektoru slaví.
59:02
Derner v ofsajdu, buly v neutrálním pásmu. Padesát osm vteřin do konce.
58:03
Bude se znovu vylučovat, a to na liberecké straně. Kudrna dostává menší trest za sekání, hostující střídačka však ještě protestuje. Na kostce se totiž po předchozím vhazování nerozběhl čas.
57:00
Vhazování v útočném pásmu Liberce, Pinc je na střídače! Domácí hrají v pěti proti čtyřem.
56:59
Liberecký trenér Jiří Kalous si vyžádal oddechový čas.
56:59
Po přerušení hry se ještě ve středním pásmu pušťuchoval Malec se Štichem. Oba hráči dostávají dvě minuty + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
56:27
Liberecký icing. Pomalu se zdá, že o vítězi dnešního zápasu začíná být rozhodnuto. Domácí se nemohou na delší čas usadit před Trvajem a vytvořit si výraznější nápor.
55:01
Kometa právě vstřelila branku! Necelých pět minut před koncem základní hrací doby navyšují Jihomoravané své vedení. Parádní akci na jeden dotek zakončil RADEK DLOUHÝ. Tomu finální střela příliš nesedla, puk se ale do opuštěné klece přeci jen došoural. Asistence: Jiří Vašíček, Roman Erat - 1:3.
53:55
Oba celky v pěti.
52:53
Liberečtí mají více ze hry, před malým okamžikem hostující střídačce znovu zatrnulo. Nedvěd si střelu na levém kruhu dlouho připravoval, nakonec vystřelil těsně vedle.
52:21
Vak podnikl útočný výpad, hostující strážce byl připraven. Buly po jeho pravici.
51:55
Přesilovka domácích končí, Trončinský přišpendlil k mantinelu Malce a odchází na dvě minuty za katr - napadení.
51:25
Domácí se drží před Trvajem, k dorážce se na hranici brankoviště probíjel Urban. Ale nevedl si úspěšně.
50:54
Žižka dostává dvě minuty za nedovolené bránění, když poslal k zemi Nedvěda. Brněnští hokejisté protestují, ale na výroku rozhodčích již zřejmě nic nezmění. Tygři hrají v přesile.
50:22
Domácí gólman musel opět zasahovat, střelu Petrovického vytěsnil svými betony.
49:42
Oba týmy hrají v plném počtu.
49:03
Už to mohlo být o dvě branky! Divíšek přebruslil Trončinského a řítil se sám na libereckou branku. Tvrdou ranou trefil spojnici břevna a pravé tyče.
48:06
Kometa právě vstřelila branku! Hosté jdou podruhé v zápase do vedení, Severočeši musí rázem opět dotahovat. Střela LEOŠE ČERMÁKA z pravého kruhu prolétla mezi betony Pince. Asistence: Radek Dlouhý - 1:2.
47:42
Počet sil na ledové ploše se však zanedlouho vyrovná, na dvě minuty odchází také Bartovič - podražení.
47:22
Domácí jsou při chuti a zahrají si přesilovku. Jakub Koreis obdržel netradiční dvouminutový trest - hra s nepovolenou výstrojí. Hostující útočník hrál se zlomenou holí.
46:34
Liberec právě vstřelil branku! Gól platí, Bílí Tygři vyrovnávají. Dle výroku videorozhodčího dopravil JAROSLAV KUDRNA kotouč za brankovou čáru v rámci pravidel. Asistence: Marek Trončinský, Michal Bárta - 1:1.
46:34
Liberec vzápětí utekl do přečíslení. Trončinský předložil kotouč před brankoviště volnému Kudrnovi, od jehož brusle proklozl puk do sítě. Jde se zkoumat videozáznam.
46:34
Domácí v pěti.
46:01
Petrovického přihrávku na spoluhráče zastavila liberecká obrana, hostům se zatím ve hře proti oslabenému sokovi nikterak nedaří.
44:34
Petr Nedvěd sedí na trestné lavici, provinil se sekáním. Kometa si zahraje přesilovku.
43:57
Dnešní utkání sleduje přímo v Tipsport aréně 4 156 diváků.
43:12
Zakázané uvolnění Komety, hra se přesouvá k brankáři Brna.
42:46
Po kostrbaté kombinaci domácích se ke střele dostal také Bárta, letící puk zblokovali hostující zadáci.
40:28
Severočeši vlétli do závěrečné části aktivně, Trvaj musel být připraven již po několika vteřinách hry. Prověřila jej první útočná formace soupeře vedená Petrem Nedvědem.
40:01
V prostřední periodě se diváci příliš pohledným hokejeme nebavili, vyložených šancí šancí výrazně ubylo. Bílí Tygři měli chvilkami více ze hry, ovšem brněnská defenziva zatím úspěšně odolává.
40:00
39:41
Druhé dějství se dohrává daleko od obou branek, Brno půjde do kabin po čtyřiceti minutách hry s jednobrankovým náskokem.
38:03
Vak následně zrychlil ve střední třetině, jeho ofenzivní počin však zastavuje čárový sudí - ofsajd.
37:24
Parta kolem kapitána Bičánka sehrála početní převahu dobře, brankář Pinc však všem střeleckým pokusům odolal a jeho výběr je zpět v plném počtu.
36:18
Hosté motají libereckou čtveřici v útočném pásmu, na modré čáře napřáhl Švrček. Severočeský gólman kryje.
35:24
Bárta odchází na trestnou lavici, provinil se hákováním - přesilovka Komety.
34:02
Liberečtí přidali, po ofenzivním náletu první útočné letky musel zkušený brněnský brankář opět do rozkleku.
32:38
Vzápětí se výrazněji zapotil také domácí strážce svatyně, svižný pokus Tomáše Svobody odrazil pravým betonem.
32:03
Výtisk přenechal kotouč rozjetému Víškovi, jenž pálil od pravého mantinelu. Trvajovi se obtiskl kotouč na hrudi.
31:10
Zápas v těchto minutách příliš strhující podívanou nepřináší. Bílí Tygři drží častěji kotouč na svých holích, ale skrz soupeřovu defenzivu se probíjí hodně ztěžka.
29:28
Vašíčkovu bombu od modré čáry likviduje Pinc, podobně dopadl také urostlý forvard Urban u jihomoravské klece.
28:42
Kica dotíral před brankovištěm protivníka, Trvaj byl pozorný. Na druhé straně vybojovali hosté vhazování po Pincově pravici.
28:02
Vantuch se prosmýkl podél pravého mantinelu, jeho následnou střelu zblokovala brněnská obrana do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
26:39
Liberec hraje v plném počtu.
25:29
Prostřední dějství začíná hodně opatrně, ani Kometě se hra proti oslabenému sokovi příliš nedaří. Tygři se statečně brání.
24:39
V přesilové hře si zahraje také Brno, dlouhán Urban odchází na trestnou lavici za vražení na hrazení.
22:46
22:16
Po sérii přihrávek pálil od modré čáry znovu obránce Čakajík, brněnský gólman byl opět připraven. Malec vzápětí vyhazuje.
21:26
Bílí Tygři se nastěhovali do útočného pásma. Čakajík odzkoušel svůj příklep ranou z dálky, Trvaj zasáhl svými betony.
20:46
Brno jde do čtyř, Tomáš Svoboda pyká za podražení.
20:01
Úvodní dějství je minulostí, Brno vede pod Ještědem nejtěsnějším možným rozdílem. Od vstřelené branky působila liberecká defenziva hodně prostupným dojmem. Uvidíme, s čím obra celky přijdou do druhé části.
20:00
19:57
V závěrečných vteřinkách se ještě dral před libereckou klec Balej, v tísni zadáka Výtiska ovšem nezakončil zrovna podle představ.
19:01
Ohlášena poslední minuta první části, puk za brankou Komety.
18:18
Brno mohl rázem hřát dvoubrankový náskok! Tomáš Svoboda prolétl až do mezikruží a nalezl na pravém kruhu volného Divíška, jeho střelu kryje pohotový Pinc.
17:06
Severočeši jsou ze soupeřovy aktivity evidentně zaskočeni, po zaváhání Trončinského musel znovu zasahovat liberecký brankář.
15:44
Liberec v plném počtu.
14:29
Pokračuje početní výhoda hostů, Krejčík ještě pyká za svůj druhý dvouminutový trest. Kometa je při chuti, Erat trefil ze strany boční síť.
13:05
Kometa právě vstřelila branku! Brno ovšem nakonec nabídnutou výhodu využívá a dostává se do vedení. Tomáš Svoboda poslal z rohu kluziště přesný pas před brankoviště, odkud neomylně zacílil JAKUB SVOBODA. Asistence: Tomáš Svoboda - 0:1.
12:52
Hosté se drží v útočné třetině, Pince však zatím příliš neohrozili.
11:44
Domácí útočník Lukáš Krejčík nakonec dostává 2+2 minuty za vysokou hůl. Brno má slibnou příležitost k tomu, aby otevřelo gólový účet večera.
11:44
V početní převaze si zahraje také hostující výběr. Krejčík již sedí na trestné lavici, Petrovický se po jeho zásahu těžce zvedal z ledu. Sudí debatují o možném vyšším trestu.
10:29
Tygři jsou v útoku nebezpečnější, po náletu druhé útočné formace musel Trvaj opět zasahovat. Černá pryž mu vklouzla do lapačky a brněnský muž s maskou přerušuje hru.
10:02
Vak se vydal na okružní oblouk v útočném pásmu, z levého kruhu nakonec centroval do mezikruží. Ale nikdo z jeho spoluhráčů se kotouče nezmocnil.
08:30
Trončinský přebírá puk za vlastní branku a rozjíždí další ofenzivní akci svého výběru, zápas zatím přináší hodně svižnou podívanou.
07:13
Po Nedvědově střele již Tipsport aréna oslavovala první liberecký zásah. Střela domácího kapitána propadla Trvajovi výstrojí a šourala se za brankovou čáru, na poslední chvíli odpálil černou pryž z brankoviště Koreis.
06:01
Slibná příležitost také na opačné straně ledového oválu, Pinc musel v krkolomné pozici odrazit pokus Dlouhého z bezprostřední blízkosti.
05:29
Vzápětí si na spoluhráčův pas před brankoviště sjel mladík Bulíř, přízemní střelu ovšem umístil pouze do betonů brankáře.
05:00
První vážnější zákrok si připsal také hostující gólman Trvaj, jehož prověřilo Bártovo nahození od mantinelu.
04:32
Kometa v pěti.
04:30
Dernerův pokus od modré čáry zastavila brněnská defenziva, na druhou stranu vzápětí spěchal Petrovický. Pinc byl znovu připraven.
03:30
Liberci se početní převaha nedaří, Divíšek nyní delší čas držel kotouč daleko od své branky a šetřil cenné vteřinky.
02:32
Bílí Tygři si zahrají první přesilovku v dnešním klání. Zohorna obdržel menší trest za držení.
01:56
Ke střeleckému pokusu se na levé straně prodral Balej, liberecký gólman byl připraven. Jeho střelu dokázal zlikvidovat.
01:05
Na ledě jsou druhé formace obou celků, ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat. Bojuje se ve středním pásmu.
00:01
Všichni přítomní ještě uctí minutou ticha památku zesnulého Václava Havla.
Týmy právě vstupují na ledovou plochu. Domácí v modrém, hosté v bílých dresech.
Do začátku utkání zbývá zhruba deset minut, diváci se pomalu trousí na svá místa. Nikterak vysoká návštěva se však neočekává.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk "A", Moravec, Trončinský, Derner, Holub, Štich - Bárta. Víšek, Špaček, Kudrna, T. Urban, Kica, Bartovič "A", Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd "C". HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek "C", Švrček, Malec, Kempný - Erat, Holec, Čermák "A", Zohorna, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Balej, Jakub Svoboda, Jankovič, Divíšek, T. Svoboda, Křivohlávek. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Rozlílek, Horinek..
Krásný úterní podvečer z města pod Ještědem, kde dnes po reprezentační pauze pokračuje hokejová extraliga. V rámci dvaatřicátého kola změří Bílí Tygři síly s brněnskou Kometou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.