Nejlepším hráčem Litvínova vyhlášen Matěj Stříteský, z domácího tábora si pro ocenění přijíždí Vladimír Roth. Z města pod Ještědem přeji příjemný zbytek večera.
65:00
Litvínov právě vstřelil branku! Rozhodující samostatný nájezd proměnil FRANTIŠEK LUKEŠ.
Jaroslav Kudrna (LIB) neuspěl, hosté vítězí.
Viktor Hübl (LIT) neuspěl, vůbec netrefil branku.
Petr Nedvěd (LIB) otřel svůj pokus pouze o brankářovu vyrážečku.
František Lukeš (LIT) trefil přesně k tyči.
Tomáš Vak (LIB) svůj nájezd neproměnil, Volke si mezírku mezi betony pohlídal.
Samostatné nájezdy začínají.
Petašedesát minut rozuzlení nepřineslo, po úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Trončinský v souboji u mantinelu přetlačil dva protivníky, ale svoji následnou ranou litvínovskou branku minul.
64:01
Ohlášena poslední minuta prodloužení.
63:02
Frolík prověřil libereckého strážce svatyně střelou z pravého kruhu, Pinc vyrazil puk před sebe. K dorážce se nikdo v černožlutém dresu nedostal.
62:24
Jsme svědky delší pasáže bez přerušení, ale ani jeden z týmu se nemůže usadit v útočné třetině.
61:13
Litvínov má puk na svých holích, Pinc je ale zatím bez práce.
60:01
Šedesát minut vítěze nepřineslo, bude následovat prodloužení.
60:00
59:53
Hüblovu střelu od modré čáry domácí gólman vytěsnil, na pozoru musel být také Volke. K němuž mířil Špačkův projektil, sedm vteřin před koncem základní hrací doby se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
58:24
Na branku mohl sám pelášit také Nedvěd! Litvínovský muž s maskou ale dobře přečetl hru, včas vystartoval ze své branky a před libereckým kapitánem kotouč odpálil.
57:56
Kudrna oslovil svoji přihrávkou od mantinelu v mezikruží hlídkujícího Klimentu, ten pálil z první. Ale pouze do Volkeho, který si mezírku mezi svými betony pohlídal.
57:02
Ručinského střela z levé strany byla zblokována do hlediště, hráči se rovnají na vhazování po pravici Pince.
56:14
Sudí nechávají hru plynout, a to i přes to, že na ledové ploše přibylo důraznějších soubojů. Vervu nyní zastavil ofsajd.
55:30
Slibná příležitost také na opačné straně ledového oválu. Bárta jel sám na brankáře, ale branku vstřelit nedokázal. Utopil se ve vlastních kličkách.
53:53
Derner zaváhal při rozehrávce, z čehož mohl těžit Majdan. Přestože mohl postupovat blíže k brance, pálil již z vrcholu kruhu. Liberecký brankář zakročil na výbornou.
53:10
Jareš prověřil domácího gólmana střelou z úhlu, Pinc byl připraven. Střelu protivníka bezchybně odrazil.
52:28
Hra je přerušena pro sevření puku, po komerční přestávce se bude pokračovat.
51:03
Klimenta se snažil dotlačit kotouč za ležícího brankáře, což se nelíbilo litvínovským zadákům. Před brankovištěm se poté strhla drobná potyčka, vylučovat se ale nebude.
50:54
Liberec právě vstřelil branku! TOMÁŠ VAK samostatný nájezd proměnil. Domácí útočník pomalu přiklouzal k Volkemu a posléze uspěl ranou do horní poloviny branky.
50:54
Trestné střílení pro Liberec! Vak byl při samostatném úniku faulován Jarešem.
50:19
V zápase začínají dominovat nepřesnosti, ani jeden z celků se nemůže prodrat přes útočnou modrou čáru.
47:57
Krejčík vyslal kupředu rozjetého Bártu, toho ovšem zbrzdila píšťálka sudího - ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
47:08
Kousalík je zpět na ledě, Litvínov se opět ubránil.
45:46
Útočné komando vedené kapitánem Nedvědem sice drželo útočné pásmo, ale k vážnějšímu ohrožení Volkovy svatyně se modrobílý výběr nedostal.
45:04
Verva jde opět do čtyř, menší trest obdržel Kousalík. Litvínovský obránce přidržel ve středním pásmu Kudrnu.
43:18
Lukeš napřáhl k pumelici na pravém kruhu, Pinc odrazil svoji holí černou pryž do rohu kluziště.
42:44
Litvínovští v plném počtu.
42:14
Kudrna byl blízko k vyrovnávací trefě, poskakující puk však za dezorientovaného brankáře nedoklepl.
41:18
Čakajíkova dělovka z dálky mířila jen do plexiskla nad brankou, Verva se posléze dokázala osvobodit a může vystřídat.
40:44
Bílí Tygři si zahrají početní převahu, Hübl pyká za hákování.
40:01
Litvínov má po čtyřiceti minutách nejtěsnější možný náskok. Rozdílovou trefu vstřelil Martin Frolík, jenž těžil z dobrého důrazu u libereckého brankoviště. Třetí část slibuje drama.
40:00
39:28
Závěr prostřední dvacetiminutovky patří Litvínovu, který je častěji v držení kotouče a podniká jeden ofenzivní výpad za druhým. Několik lehkých střel ale Pinc zbrzdil.
38:14
Verva na okamžik obsadila útočné pásmo, po sérii přihrávek pálil od modré čáry Jareš. Domácí gólman si s jeho střelou dokázal poradit.
37:23
Zakázané uvolnění vzápětí také na druhé straně. Hra se začíná v těchto chvílích hodně kouskovat.
37:06
Liberecký icing, vhazování po Pincově pravici.
36:36
Hosté hrají v plném počtu.
35:12
Litvínov právě vstřelil branku! Hosté skórují při vlastním oslabení! MARTIN FROLÍK vypálil z pravého kruhu a zdálo se, že Pinc má kotouč ve své moci. Puk mu však vypadl zpět do brankoviště, odkud jej litvínovský útočník pohodlně doklepl do sítě. Bez asistence – 3:4.
34:21
Vantuch prolétl až před Volkeho, který jeho střelu vyrazil před sebe. O dorážku následně usiloval Bulíř, ale litvínovský muž s maskou si místo u své levé tyčky pohlídal.
33:36
Kubinčák odchází na trestnou lavici, když nedovoleně zbrzdil Vantucha. Domácí mají k dispozici přesilovou hru.
32:28
Další výpad před soupeřovu tvrz podnikl Kica, Volke tentokrát zasáhl bezchybně.
31:22
Liberec právě vstřelil branku! Holubovu ránu od modré čáry vyrazil litvínovský gólman před sebe, volného puku se zmocnil LUKÁŠ VANTUCH a bez problému jej zaslal do poloodkryté části branky. Asistence: Jan Holub – 3:3.
29:58
Bílí Tygři hrají v plném počtu, Výtisk je zpět na ledě.
29:44
Ručínského střelu uschoval liberecký gólman ve své lapačce a přerušil hru, vhazování v útočném pásmu Vervy.
29:26
Hosté v pásmu, ale Pinc ještě nemusel zasahovat. Domácí obrana zatím kostrbaté kombinaci soupeře odolává.
27:57
Domácí obránce Výtisk vyhodil kotouč přes mantinel a dostává menší trest za zdržování hry.
26:54
Ofsajd Litvínova.
26:38
Na druhé straně se tvrdým příklepem od modré čáry prezentoval Brejčák, ale Pinc nemusel zasahovat. Kotouč rozezvučel jenom mantinel za jeho klecí.
25:16
Bílí Tygři jsou v těchto minutách aktivnějším týmem, svého soka nyní zatlačili v obrannném pásmu. Litvínov se ubránil jen za cenu icingu.
24:07
Tomáš Vak trefil břevno. Domácí forvard se zmocnil puku v mezikruží, první střela mu nesedla. Dostal se ale k druhému pokusu, který otřel o horní tyč.
23:32
Verva v plném počtu.
23:24
Stříteský vyhazuje, domácím se přesilovka nedaří.
22:35
Kubinčák obral o kotouč nejistého Trončinského, svůj únik po levém křídle zakončil střeleckým pokusem. Ten byl však zblokovaný.
22:07
Nedvěd pálil od modré čáry, jeho odraženou střelu se snažil za brankáře došťouchat Kudrna. Volke měl ale kotouč ve své moci.
21:32
Martin Ručinský odchází na trestnou lavici, provinil se držením. Liberec má k dispozici početní převahu.
20:46
Bulíř pronikl do útočné třetiny a přihrávkou z levé strany hledal v mezikruží operujícího Urbana, do jeho pasu ale včas vložila hůl litvínovská obrana.
20:01
Pestrá a na zajímavé momenty bohatá úvodní třetina je u konce. Viděli jsme pět branek, Liberec byl v úvodu lepším týmem a dostal se do vedení. Litvínov ovšem posléze třemi zásahy zcela obrátil vývoj duelu, domácí stihli ještě v závěru snížit.
20:00
19:53
Liberec právě vstřelil branku! Sedm vteřin před koncem první dvacetiminutovky snižují Bílí Tygři náskok soupeře. Klimentovu nabídku tečoval před brankovištěm operující Roth pouze do tyče, černá pryž se však odrazila na hůl JAROSLAVA KUDRNA, jenž se nemýlil. Asistence: Vladimír Roth – 2:3.
19:01
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny. Domácí zakládají útočnou akci až zpoza vlastní branky
18:10
Zakázané uvolnění domácích, Liberec je průběhem první části trošku frustrován.
17:49
Liberec v pěti.
16:38
Hosté zatím hrají přesilovku mizerně, svůj výběr nyní osvobodil Výtisk. Oba týmy střídají.
15:49
Roth dostává menší trest, vysokou holí zasáhl do obličeje protihráče a Litvínov má k dispozici další početní výhodu.
15:31
Šrámek obkroužil severočeskou klec. Byl tísněn protivníkem a domácí svatyně vypadla ze svého postavení. Hra je přerušena, vhazování po Pincově pravici.
14:41
Nový muž v libereckém brankovišti má za sebou první ostřejší zákrok. Bekhendovou střelu Frolíka ale bez problému vytěsnil svým levým betonem.
13:05
Domácí střídají brankáře, Vošvrda po třech inkasovaných brankách přepouští místo Marku Pincovi.
13:05
Litvínov právě vstřelil branku! Hosté vedou již o dvě branky! Kubát oslovil svoji přihrávkou volného JAKUBA ČERNÉHO, který z vrcholu pravého kruhu parádně trefil do horního růžku. Vošvrda byl bezmocný. Asistence: Karel Kubát, Viktor Hübl – 1:3.
12:53
Výpad Kudrny úspěch neslavil, jeho zpětná přihrávka na Nedvědovu hůl nedoputovala.
11:37
Domácí u puku, nedaří se jím však přechod do útočné třetiny. Litvínov rozehrávku soupeře aktivně napadá.
10:17
Litvínov právě vstřelil branku! Verva bleskově otáčí skóre, Lukešovi svěřenci jdou rázem do vedení. Stříteský nalezl za obranou volného VIKTORA HÜBLA, který blafákem oklamal Vošvrdu a trefil přesně. Asistence: Matěj Stříteský – 1:2.
08:55
Litvínov právě vstřelil branku! MATĚJ STŘÍTESKÝ vyrovnává. Černožlutí rovněž využívají první nabídnutou přesilovku, hostující zadák se prosadil svižnou ranou od modré čáry. Trefil přesně nad vyrážečku. Asistence: Karel Kubát, Martin Jenáček – 1:1.
08:03
Jarešovi utekl kotouč, hosté musí vyklidit útočné pásmo.
07:31
Početní převahu si vyzkouší také Verva. Tomáš Urban pyká za podražení.
07:12
Ofsajd Liberce, po komerční přestávce se bude vhazovat v neutrální třetině.
06:53
Hraje se dlouho bez přerušení, v těchto chvílích se ale bojuje spíše ve středním pásmu.
05:49
V útočném pásmu se na kratší čas usadili také hosté. Smolka pálil od modré čáry, Vošvrda měl beton na svém místě.
04:18
Volke musel opět zaujmout brankářský postoj, před jeho brankoviště si sjížděl Trončinský. Střela mu však nesedla.
03:23
Modrobílí jsou aktivnější, hosté zatím působí hodně pasivně. Před malým okamžikem centroval do mezikruží Bárta, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.
01:45
Liberec právě vstřelil branku! Bílí Tygři přesilovou hru využívají, VLADIMÍR ROTH skóruje poprvé v libereckém dresu. Domácí obránce si sjel na levý kruh, odkud přesměroval přihrávku Urbana do sítě. Asistence: Tomáš Urban, Michal Bulíř – 1:0.
01:34
Tomáš Klimenta mohl poslat svůj výběr do vedení. Liberecký útočník se dostal k odraženému kotouči na pravé straně, ale z poměrně velkého úhlu puk za dezorientovaného brankáře nezaslal.
01:22
Domácí drží útočné pásmo, Litvínov se však zatím brání statečně.
00:33
Lukeš dostává dvě minuty za sekání, Liberec si zahraje první přesilovou hru v dnešním klání.
00:19
Lukeš si připsal střelecký pokus, Vošvrda jeho projektil od mantinelu zbrzdil v lapačce.
00:01
Nedvěd proti Hüblovi na úvodní vhazování.
Po státní hymně bude utkání zahájeno.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) – Čakajík, Výtisk "A", Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub, Štich – Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Kica, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Vak, Nedvěd "C". HC Verva Litvínov: Volke (Nechvátal) – Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec "A", Jareš, Brejčák – Ručinský "C", Lukeš, Gerhát, Černý, Hübl, Jurčík, Jenáček, Kubinčák "A", Smolka, Majdan, Frolík, Šrámek. Rozhodčí: Jeřábek, Souček – Horinek, Rozlílek.
Ve vzájemných bitvách letošní sezóny mají jednoznačně navrch modrobílí, kteří svého soka ve třech duelech vždy zdolali již v základní hrací době.
Liberečtí by mohli za jistých okolností v případě tříbodového vítězství poskočit na čtvrtou příčku tabulky. Litvínov je jedenáctý, na předkolo ztrácí pět bodů.
Příjemný podveřer z Liberce, kde dnes pokračuje hokejová extraliga svým padesátým kolem. Bílí Tygři změří v severočeském derby síly s Litvínovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.