60:00
59:08
Oba aktéři dostává trest pětiminutovový + do konce utkání. Tribuny ocenily jejich počínaní bouřlivým potleskem.
59:08
Bitka! Štich se pustil do nefalšovaného pěstního souboje s Ruferem.
58:52
Třinec právě vstřelil branku! Je rozhodnuto, Oceláři pečetní své vítězství trefou do prázdné branky. TOMÁŠ KLIMENTA trefil opuštěnou svatyni. Asistence: Radek Bonk, Jakub Orsava - 1:4.
57:37
Hosté v pěti. Liberec má na ledě stále šest bruslařů proti pěti.
57:10
Trončinský napřáhl na modré čáře, mířil však nad hostující svatynil
56:28
Tygři jsou zatím bezzubí, hosté již poněkolikáté postrčili kotouč do středního pásma.
55:37
Marek Pinc na střídačce, Liberec je v útočném pásmu v šesti proti čtyřem!
55:37
Dvě minuty dostává Petr Hořava, provinil se podražením. Ve stejném čase si liberecký trenér vyžádal oddechový čas.
53:47
Bílé Tygry svazují v útoku vlastní nepřesnosti. Liberec má vice ze hry, ale Třinec se kostrbaté kombinaci soupeře pohodlně brání.
52:02
51:53
Hamerlík se vzápětí vyznamenal proti střele Krejčíka, kterou stáhl ze vzduchu efektivním máchnutím lapačkou.
51:47
Zadák Trončinský vzápětí zaváhal na modré čáře, což mohl potrestat Miloslav Hořava. Neměl ale příliš velkou rychlost na samostatný únik, domácí obránce jej nakonec včas dobruslil.
50:56
Bartovič nabil na modrou čáru Trončinskému, ten ale střílel pouze do připraveného brankáře.
50:02
Na ledě se přiostřuje, proti čtyřem si zahrají také domácí. Chovan dostává dvě minuty za pád pod nohy.
49:22
Třinec právě vstřelil branku! Slezané početní výhodu využívají a vedou již o dvě branky. Hrabal nalezl parádní křížnou přihrávkou u brankoviště postaveného DAVIDA KVĚTONĚ, který zakončil pod ležícím Pincem. Asistence: Josef Hrabal - 1:3.
48:49
Vantuch nakonec dostává dvouminutový trest za faul na Davida Květoně, Třinec čeká další přesilovka.
48:49
U vlastní střídačky zůstává otřesený Květoň. Rozhodčí se dohadují, na slovíčko si volají také domácího trenéra Kalouse. Možná se bude vylučovat.
48:06
Se střelou Kudrny neměl Hamerlík problémy, puk zastavil na hrudi a přerušuje hru.
47:39
Zápas v těchto chvílích příliš strhující boj nenabízí. Liberec usiluje o vyrovnání, ale pomalou a často nepřesnou kombinací zatím svého soka příliš neděsí.
46:32
Vak si o chvilku později přípsal střelecký pokus, který byl však sražen do ochranné sítě nad hostující svatyní.
46:00
Puk vzápětí vyskočil za hrazení a hra je znovu přerušena.
45:36
Oceláři vzápětí zaslali kotouč přes všechny čáry - zakázané uvolnění. Buly po Hamerlíkově levici.
44:59
Bílí Tygři hrají v plném počtu.
44:18
Třinci se v početní převaze nikterak nedaří, jejich severočeský protivník zatím atakům soupeře bez problémů odolává.
43:37
Lehké nahození Zíba ukryl liberecký brankář v lapačce a přerušuje hru.
42:59
Výtisk dostává dvě minuty za hákování, hosté hrají přesilovku.
42:18
Miloslav Hořava mohl vzápětí navýšit vedení svého výběru, když uháněl se spoluhráčem do nadějného přečíslení. Svoji střelou z levé strany ale Pince nepokořil.
41:05
Třinec právě vstřelil branku! Ovšem hosté nakonec početní převahu využívají a jdou podruhé v zápase do vedení. Peterek zpoza branky postrčil kotouč do mezikruží, odkud zacílil přesně TOMÁŠ KLIMENTA. Asistence: Jan Peterek - 1:2.
40:58
Třinečtí dohrávají početní převahu z předcházející dvacetiminutovky, Liberec ale zatím úspěšně brání svoji modrou čáru.
40:01
Liberečtí dokázali hned úvodu druhé dvacetiminutovky vyrovnat, když se již po několika vteřinách prosadil obránce Čakajík. V dalším průběhu měli Bílí Tygři více ze hry, ale dalšího zásahu se již nedočkali. Rozhodnutí přinese třetí třetina nebo nastavený čas.
40:00
39:52
Lojek v závěru třetiny zkoušel štěstí ranou od modré čáry, puk vyslaný z jeho čepele zaplul do Pincovy lapačky.
39:34
V přesilové hře si zahraje také slezské družstvo. Vak vrazil na hrazení protivníka a odchází na trestnou lavici.
38:02
Třinec v plném počtu.
38:00
Čakajík vzápětí napřáhl z dálky, ale jeho pokus byl zblokovaný. Černá pryž posléze poskočila do střední třetiny.
37:19
Ve druhé polovině početní převahy jsou Liberečtí aktivnější, Vak zkoušel štěstí ranou od mantinelu. Jeho slabý pokus si ale Hamerlík dokázal pohlídat.
36:02
Ovšem zanedlouho jdou Oceláři opět do čtyř, Hrabal se na ledové ploše příliš neohřál. Znovu totiž míří na trestnou lavici, provinil se vysokou hůl.
35:45
Hostující tým v plném počtu.
35:18
Severočeši posléze vybojovali útočné pásmo, po sérii přihrávek nahazoval kotouče od modré čáry na třineckou svatyni Trončinský. Jeho nabídku však nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.
34:35
Domácím při přesilové hře nevyšla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po Pincově pravici.
33:45
Hrabal podrazil Vantucha a dostává menší trest - další přesilovka pro Bílé Tygry.
33:41
Tygři budou hrát přesilovku, v ponechané výhodě se ještě do šance tlačil Vak. Ale mířil nepřesně.
33:14
Slezané se nyní na delší čas drželi v útočné třetině, ale větší šanci si nevytvořili. Liberec posléze vyřešil aktivitu svého soka odpalem kotouče na zakázané uvolnění.
32:06
Náhradní brankář Vošvrda se již na liberecké střídačce rozcvičoval, ale Pinc v zápase bude pokračovat.
32:06
Zahrozilo také na opačné straně hřiště. Bonk prošel přes Ulrycha a vzápětí se natlačil také do brankoviště. Puk za brankovou čáru neprotlačil, po jeho nájezdu ale zůstává na ledové ploše otřesený brankář Pinc.
30:05
Oceláři v pěti.
29:45
Vak mohl strhnout vedení na stranu Bílých Tygrů, když se objevil na okamžik nehlídaný u brankoviště soupeře. Svoji střelu však namířil pouze doprsotřed brány.
28:05
Ladislav Kohn obdržel menší trest za vražení na hrazení - další liberecká početní výhoda.
27:40
Trončinský nyní přilepil k mantinelu Květoně. Ten se z ledu zvedal hodně těžce, ale v zápase zřejmě bude pokračovat.
27:15
Zakázané uvolnění Liberce, hra se stěhuje k Marku Pincovi.
26:36
Přihrávka rukou brzdí ofenzivní choutky třineckého výběru, následuje vhazování ve středním pásmu.
25:47
Oceláři v plném počtu, domácí i přes útočnou aktivitu svoji přesilovou hru nevyužili.
25:14
Puk vyskočil do ochranné sítě nad třineckou klecí, hra je přerušena. Oba celky střídají.
24:33
Kudrna se dostal ke kotouči v mezikruží, kde byl na několik vteřin úplně sám. Jeho střelu však dokázal Hamerlík efektivním zákrokem zneškodnit.
23:47
Liberec si zahraje první přesilovku v dnešním zápase, Květoň pyká za vysokou hůl.
23:15
O chvilku se později si střelecký pokus připsal Ulrych, jenž pálil od modré čáry. Hamerlík vytěsnil letící puk krkolomným zákrokem, zřejmě zasáhl maskou.
22:19
Zíb se následně snažil pokořit Pince střelou z úhlu, ale Pinc byl připraven a přerušil hru.
21:32
Třinecký brankář vzápětí úspěšně zasáhl svoji lapačkou, do které uschoval Vantuchův pokus od mantinelu.
20:16
Liberec právě vstřelil branku! Tak to je nástup do prostřední dvacetiminutovky jako hrom! Bílí Tygři po šestnácti vteřinách vyrovnávají. Výtisk od modré čáry poslal kotouč na pravý kruh, odkud přízemní střelou propálil přesouvajícího se Hamerlíka MARTIN ČAKAJÍK. Asistence: Jan Výtisk, Jaroslav Kudrna - 1:1.
20:01
Úvodní dějství je minulostí, Třinec vede pod Ještědem 1:0. Hosté byli především v první polovině první třetiny jednoznačně aktivnější. Tygři postupem času vyrovnali se soupeřem hru, ale vyrovnávací trefy nedocílili.
20:00
19:42
Miloslav Hořava získal kotouč v rohu kluziště, ale bránícího protihráče svoji kličkou neobelstil.
19:01
Ohlášena poslední minuta první části, Liberec drží kotouč na svých holích a základá jednu z posledních útočných akcí.
17:53
Následně předvedl všem přítomným své obdivuhodné zrychlení Bartovič, jenž ze středního pásma nebojácně projel až před třinecké území. Dokázal také zakončit, ale Hamerlík byl připraven.
16:47
Kupředu se vydala také hostující družina, Orsava se tlačil před severočeské brankoviště. Pince ovšem nepřekvapil.
15:42
Krejčík se před malým okamžikem dral do šance, ale puk mu od čepele uskočil. Nicméně Bílí Tygři zůstávají v útočné třetině.
14:47
Kostrbatou kombinaci Liberce v útočném pásmu zakončil ranou od modré čáry Derner. Mířil doprostřed brány, kde operoval jistý Hamerlík.
13:52
Ve hře nyní převlédají nepřesnosti, ani jednomu z celků se nedaří na delší čas zabydlet v ofenzivní zóně.
12:35
Komerční přestávka, vhazovat se poté bude u brankáře Pince.
11:22
Tygři vyrovnali se svým sokem hru, Bartovič pálil tvrdě z kruhu. Jeho svižný projektil orazítkoval kovový oblouk Hamerlíkovy branky.
10:27
Modrobílí vzápětí utekli do nadějného přečíslení, ale celou situaci nevyřešili zrovna podle představ. Trončinského střelu zprava odrazil třinecký gólman betonem.
10:01
Poprvé v zápase se na delší čas u soupeřova teritoria usadili také Severočeši, Bárta hledal před brankou Vantucha. Ale ten nezakončil zrovna podle představ.
9:02
Polanský šermoval svoji holí u libereckého brankoviště, ale poskakující kotouč do sítě usměrnit nedokázal.
8:21
Peterek prudkou přihrávku nezastihl a následuje další icing. Vhazovat se bude po Hamerlíkově pravici, Bílí Tygři jsou zatím z aktivity svého soka evidentně zaskočeni.
6:57
Třinec právě vstřelil branku! Hostující převaha přináší ovoce, Oceláři jdou v sedmé minutě zápasu do vedení. Květoň od mantinelu poslal kotouč do mezikruží, kam si sjel zadák LUKÁŠ ZÍB a tvrdou přízemní ranou prostřelil Pince. Asistence: David Květoň, Miloslav Hořava - 0:1.
6:31
Čakajík se snažil přihrávkou ze středního pásma vyslat kupředu nastartovaného spoluhráče, ale ten jeho přihrávku nezachytil - icing.
5:39
Na druhé straně ledového oválu poprvé výrazněji zahrozili Liberečtí, Bartovič obkroužil třineckou klec a snažil se zakončit k tyči. Puk mu ovšem utekl z hole.
4:37
Radek Bonk se prosmýkl do útočné třetiny a z pravého kruhu prudce vypálil, svůj pokus však mezi tři liberecké tyče nenamířil.
3:17
Oceláři jsou v úvodu duelu bezesporu aktivnější, brankář Hamerlík na opačné straně hřiště ještě vůbec nemusel zasahovat.
2:32
2:28
Hostujícímu celku posléze nevyšla rozehrávka - zakázané uvolnění.
1:43
Tvrdá rána Zíba od modré čáry k severočeskému brankáři nedoputovala, letící kotouč byl sražen do rohu kluziště.
0:58
Třinec má v přesilovce tlak, nebezpečně střílel Peterek. Liberecký brankář má v prvních minutách zápasu plné ruce práce.
0:32
Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním klání, Vak dostává dvě minuty za podražení.
0:21
Oceláři se po úvodním vhazování nastěhovali do útočného pásma, Bonk pálil z úhlu. Pincova lapačka byla na místě.
00:01
Domácí zadák Jan Výtisk dnes odehraje 600. zápas v extralize! Ocenění přebírá také Jan Peterek, pro něj je to dokonce zápas číslo 1 000!
Následuje státní hymna.
Týmy vstupují na hrací plochu. Domácí v modrých dresech, hosté v červenobílém.
Pikantní zápas čeká Tomáše Klimentu, nevysoký útočník je stále hráčem Bílých Tygrů. V třineckém týmu je pouze na hostování.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk "A", Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich - Bárta, Kopic, Špaček, Jonák, Kudrna "C", Bartovič "A", P.Urban, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak. HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Kania, Cartelli, Hořava P., Hrabal - Chovan, Peterek "A", Klimenta, Bonk "C", Kohn "A", Polanský, McGregor, Rufer, Hořava M., Orsava, Ostřížek, Květoň. Rozhodčí: Šindler, Gofman - Bádal, Pouzar.
Oba celky se v dosavadním průběhu extraligového ročníku utkaly dvakrát, příčemž v obou případech se z vítězství radovali Severočeši. Jak dopadne třetí vzájemný duel této sezóny?
Liberečtí jsou v tabulce na druhém místě, Oceláři okupují šestou příčku. Bílý Tygři mají v dnešním klání možnost prodloužit svoji domácí neporazitelnost, která trvá už dvanáct zápasů. Pod Ještědem naposledy uspěly v úvodu soutěže Vítkovice.
Příjemný páteční podvečer z liberecké Tipsport areny, kde dnes pokračuje hokejová extraliga. V rámci sedmadvacátého kola změří domácí Bílí Tygři síly s třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.