Nervydrásající zápas nakonec musela rozhodnout až devátá série samostatných nájezdů. Jejich hrdinou se stal domácí útočník Martin Jenáček, který proměnil dva ze tří. Litvínov tak získal veledůležité dva body a stále může pomýšlet na útok na elitní desítku. To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u onlajnů na přečtenou!
65:00
Litvínov právě vstřelil branku! Rozhodující nájezd proměnil v deváté sérii MARTIN JENÁČEK. Litvínov si tak připisuje bonusový bod.
A Hovorka nedal!
Martin Jenáček podruhé dává. Kladenští musí proměnit!
Lepineho vychytal Volke. Začne devátá série.
Ani Černý nepřekonal Cháberu.
Proti Volkemu se rozjel Látal. Ze souboje vyšel vítězně litvínovský gólman.
Kubát zkusil kličku do forhandu a trefil tyč!
Šestou sérii uzavřel hostující kapitán Patera. Jeho backhandový blafák si Volke pohlídal - 1:1.
Mladíček Smolka trefil tyč!
Bicek chtěl Volkeho roztáhnout a poslat puk mezi betony. Netrefil však mezírku.
Lukešovo střelu mezi betony Chábera kryl.
Lepine podruhé neuspěl. Volke udržel kotouč před čarou - 1:1.
Jenáček dostal znovu šanci, ale Chábera prostor mezi betony pokryl - 1:1.
Martin Jenáček přijel před Cháberu a chladnokrevně jej prostřelil!
Jenáček musí dát!
Kalla trefil tyč - 0:1.
Majdan chtěl Cháberu rozpohybovat, ale ten nechal betony ve správné poloze - 0:1.
Dragounův backhandový blafák zastavila tyč - 0:1.
Proti Lukešovi vysunul Chábera hůl a ten tak ani nedokázal zakončit - 0:1.
Jako první se rozjel kladenský Jason Lepine a Volkeho překonal - 0:1.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
V samém závěru prodloužení pálil Bicek, Volke připraven.
64:28
Na druhé straně nebezpečně pálil Hovorka, Volke vyrazil.
64:12
Gerhát se protáhl až před branku, ale Kameš ho nepustil k důraznějšímu zakončení.
63:20
Černý táhl zajímavý protiútok Litvínova. Prováhal však možnost ke střele i nahrávce.
62:43
Litvínov dlouho usazený v páslu. Gulův nástřel před branku však srazil Procházka.
61:03
Do situace 2 na 1 se dostávali Látal a Pavlů. Prvně jmenovaný zkusil zakončit sám a Jareš jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.
60:29
První střelu v prodloužení si připsal Lukeš, jeho dalekonosný pokus vyrazil Chábera na hole svých obránců.
60:01
Tak dramatické utkání dospělo až do prodloužení. Kladno ve třetí části nejprve třemi brankami skóre otočilo, ale závěrečný nápor domácích předavil 21 sekund před koncem ve vyrovnání Jakub Černý.
60:00
59:39
Litvínov právě vstřelil branku! Vervě se přeci jen podařilo vyrovnat! Domácí vyhráli buly, Jareš přistrčil kotouč na Lukeše, jehož dělovka Cháberovi vypadla z výstroje a pohotový JAKUB ČERNÝ zasouval do prázdné klece! Asistence: František Lukeš, Richard Jareš.
59:36
Zakázané uvolnění Kladna. Ještě šance pro Litvínov.
59:20
Kladno dostalo puk až na útočnou modrou.
59:09
Vhazovat se bude před Cháberou a Volke zpět na střídačce. Litvínov v šesti.
59:03
Poslední minuta utkání.
58:33
Volke se vrací do své klece, protože domácím byl pískán ofsajd.
58:19
Průcházka vyhodil, navíc tak šikovně, že se nepíská zakázané uvolnění.
58:07
Volke zůstává na střídačce!
58:07
Oddechový čas Litvínova.
57:58
Viktor Hübl byl v ofsajdu a vypálil na Cháberu po jeho odpískání. Dostává desetiminutový osobní trest a utkání pro něho v každém případě končí.
57:49
Litvínov má velký tlak, Kladenští vytlačují soupeře alespoň do středního pásma.
57:29
Frolík to zkoušel backhandem, Chábera kryl.
57:17
Opět icing Kladna.
57:11
Kladno zarputile brání. Černého střelu z nouze snadno chytá Chábera.
56:51
Další přerušení. Kotouč opustil ledovou plochu.
56:44
Kladenští se nerozpakují a posílají kotouč přes všechny čáry. Hra se tak vrací před Cháberu.
56:21
Hübl zůstal po souboji s Procházkou ležet na ledě a hra byla přerušena.
56:14
Puk končí po odrazu od hole Látala mimo kluziště. Vhazování před Cháberou.
55:03
Gulovu prudkou ránu od modré vyrazil betonem Chábera.
54:31
Pojistku na kladenské vedení měl na holi Patera. Po Hluchého přihrávce zůstal sám před Volkem, kotouč však špatně zpracoval a pak už jen trefil litvínovského brankáře.
54:03
Hosté po delší době vystěhovali hru ze svého obranného pásma.
53:22
Domácí se snaží. Po otočce Majdana puk prolétl kolem tyče kladenské branky.
52:37
Rána Kousalíka přeletěla hostující svatyni.
49:57
Kladno právě vstřelilo branku! Velký obrat Rytířů! Hosté se dostali do situace 2 na 1, Eberle vrátil MARTINU LÁTALOVI předchozí dvě gólové přihrávky a kladenský hráč sice nejprve trefil tyč, poté však odražený puk ještě dojel a vrátil ho za Volkeho, který tedy neprožívá šťastný zápas. Od svého příchodu do domácí klece prakticky neměl těžký zákrok a třikrát inkasoval. Asistence: Jan Eberle.
49:18
Zakázané uvolnění Kladna poté, co Růžičkův pokus vysunout Dragouna přeletěl všechny čáry.
48:40
Hüblovu střelu přes beka si Chábera pohlídal a vytěsnil ji mimo tři tyče.
48:01
V této pasáži utkání žádné příležitosti nevidíme. Nicméně více s kotoučem teď hraje Kladno.
46:59
Nástřel Jareše ze středního pásma netrefil Cháberovu klec. Kladenští poté dostali kotouč do bezpečí.
46:40
Látalův pas na Eberleho až k adresátovi nedoletěl.
44:55
Další vyhození Kladna a přesilová hra Litvínova tak zůstane nevyužita.
44:14
Rytíři vyhazují.
43:50
Kladno se zatím dobře brání.
42:59
Domácí mají možnost hrát přesilovou hru.
42:33
Kladno právě vstřelilo branku! To je neskutečný úvod třetí třetiny. Patera přihrál o oblouk brankové konstrukce MILANU HLUCHÉMU a ten poslal kotouč za záda Volkeho, který vůbec nestihl reagovat. Je vyrovnáno. Asistence: Pavel Patera.
41:05
Kladno právě vstřelilo branku! Volke inkasuje, aniž by si prakticky sáhl na kotouč. Kladno předvedlo velmi pěknou kombinaci. Kalla uvolnil napravo rozjetého Hovorku, který poslal kotouč na zadní tyč a MICHALU DRAGOUNOVI už jen stačilo správně nastavit hokejku. Asistence: Marek Hovorka, Jaroslav Kalla.
40:01
Druhá perioda nezačala zdaleka tak útočně jako ta první, ale měla dramatické vyvrcholení. Hosté nejprve vyrovnali, když se ve 33. minutě prosadil podruhé v utkání Eberle. Poté musel navíc střídat zdravotně indisponovaný domácí gólman Franěk, ale pak přišla 38. minuta, která zase zcela otočila ráz střetnutí. Hráči Vervy se totiž během půl minuty trefili hned dvakrát, když nejprve strhl vedení na jejich stranu přesnou tečí Jenáček a chvíli po něm se před brankovištěm nejlépe zorientoval Hübl. Kladenští tak budou mít ve třetí dvacetiminutovce, která začne přibližně v 19:26, co dělat.
40:00
39:30
Litvínov teď hraje ve velké pohodě, hosté jsou jako opaření.
37:48
Litvínov právě vstřelil branku! A Litvínovští jsou najednou v euforii! Domácí dostali možnost hrát přesilovku a na její využití potřebovali jen šest sekund. Puk po Jarešově nahození zůstal stát před brankovištěm, kde se nejlépe zorientoval VIKTOR HÜBL a zametl černý kotouč za Cháberova záda. Asistence: Richard Jareš.
37:19
Litvínov právě vstřelil branku! Domácí se trochu se štěstím usadili v útočném pásmu a to jim vyneslo opětovné vedení. Polovysoké nahození Jareše tečoval mezi Cháberovy betony MARTIN JENÁČEK. Asistence: Richard Jareš, Jiří Gula.
35:57
Kalla v těsném ofsajdu. Kladenský útočník předvedl nespokojené gesto a sudí si ho přivolali k sobě, aby mu zdůraznili, že něco podobného už příště tolerovat nebudou.
35:21
Gerhátovo nahození srazil Chábera do rohu.
34:27
Na pohybech domácího gólmana Fraňka bylo již delší dobu patrné nějaké zdravotní omezení. Teď pro něho zápas končí a do litvínovské klece se staví Martin Volke.
32:13
Kladno právě vstřelilo branku! Tak sudí ani video nepotřebovali. Pouze se krátce poradili a potvrdili platnost vyrovnávacího gólu Kladna. Martin Látal nahrával od mantinelu před branku, kde spolu bojovali JAN EBERLE a domácí obránce Kousalík, a kotouč se od jejich bruslí odrazil za Fraňka. Pro Eberleho tedy druhý dnešní zásah. Asistence: Martin Látal.
32:13
Puk končí od brusle Eberleho v síti. Bude se telefonovat.
31:51
Nahození Jareše z rohu skončilo ve výstroji Jana Chábery.
31:19
Nepřesná přihrávka v podání Ručínského. Opět zakázané uvolnění. Hra je teď hodně rozkouskovaná.
30:46
Vyhození Kladna přes všechny čáry. Vhazování před Cháberou.
30:02
Tempo ve druhé části trochu polevilo. Zdaleka už nevidíme tolik šancí jako v úvodní periodě.
29:14
Další icing Vervy.
28:19
Druhý útok Kladna v akci. Nejprve z těžké pozice neuspěl backhandem Kalla, poté pálil mimo Dragoun.
27:57
V krátkém sledu třetí zakázané uvolnění domácích.
27:35
Lepine už neudržel kotouč na modré. Ofsajd.
27:16
Zakázané uvolnění domácích.
26:56
Střelu Procházky od modré vyrážel Franěk.
26:43
Pasáž, kdy se hrálo především ve středním pásmu, ukončuje Kubátova nepřesná rozehrávka - icing.
24:57
Pavlů se z modré čáry protáhl téměř až do zakončení. Puk se pak odrazil ještě k Paterovi, který z blízka Fraňka nepřekonal.
24:08
A Kladno je v plném počtu.
23:49
Hosté vyhodili.
23:25
Litvínovští si nahrávají hezky, ale chybí střelba.
22:26
Litvínov zahajuje zkrácenou přesilovou hru.
22:06
Vyloučení na kladenské straně. Lepine si pomohl proti Hüblovi sekerou.
21:54
Procházka zachytil přihrávku těsně za modrou čarou. Pískáno postavení mimo hru.
20:50
Litvínovští nedokázali dvakrát vyhodit.
20:28
Přesilová hra pro Kladno.
20:17
Tak mohlo být hned vyrovnáno. Jakub Valský si vyjel na pravý kruh a trefil tyč.
20:01
V první třetině jsme viděli hodně zajímavý hokej s řadou šancí na obou stranách. Dlouho se zdálo, že do šaten půjdou mnohem spokojenější Litvínovští, kteří se dokázali zásluhou Hübla a Majdana dvakrát prosadit, ale v závěru třetiny podstatně vylepšil kladenské šance Eberle, který snížil na rozdíl jediného gólu. Zápas je tak nadále zcela otevřen. Druhá třetina začne asi v 18:30.
20:00
19:25
Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři v samém závěru třetiny snižují! JAN EBERLE dostal u tyče dostatek času a snad natřikrát šťastně došťouchal kotouč za záda Fraňka. Asistence: Martin Látal.
18:08
Další zákrok Fraňka poté, co ho z pravé strany prověřil Bicek. Litvínovský gólman srazil puk za branku.
17:16
Jednoduchou akci předvedli Hluchý s Valským, ale nedostali se k důraznějšímu zakončení.
16:17
Ručínský poslal puk před branku, kde byl Janáček. Chábera byl tentokrát připraven.
15:35
V šanci také Kladenští, ale Franěk je zatím výborný. Kallovu střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl mimo svou klec ramenem.
13:48
Litvínov právě vstřelil branku! Z festivalu šancí vytěžili druhý gól domácí! Frolík vyslal do brejku JURAJE MAJDANA, který si přehodil puk na backhand a poslal ho Cháberovi pod víko. Asistence: Martin Frolík.
13:15
Zatím se hraje útočný hokej. Chábera na poslední chvíli betonem vyrazil dorážku Janáčka.
12:43
V dobré pozici neuspěl Hübl, následně pálil od modré mimo Jareš.
11:42
Litvínovští zaváhali za vlastní brankou i díky práci napadajícího Kuchlera, z čehož mohl těžit Valský. Ten dostal puk ideálně mezi kruhy, ale trefil jen Fraňka.
10:10
Litvínov v plném počtu.
10:01
Kladenští předvedli několik rychlých nahrávek. Patera poslal před branku krásnou žabku, ale Kallovi střela úplně nesedla a v následné mele před brankovištěm neuspěli dorážející Bicek s Dragounem.
09:33
Litvínov drží soupeře na jeho polovině.
08:49
Rychlá akce Kladna. Látal předložil mezi kruhy Dragounovi, který pálil z voleje, domácí klec však minul.
08:09
Na trestnou lavici usedá domácí Majdan, první přesilová hra pro Rytíře.
08:05
Při signalizované výhodě se po Kallově přihrávce zjevil sám u tyče Kameš, ale byl už příliš blízko a puk za záda Fraňka nedostal.
07:11
Frolík se krásnou kličkou zbavil Bicka a jel sám na Cháberu. Naštěstí pro hosty trefil pouze kladenského brankáře.
06:50
Kladenští mají problémy s přechodem do útočného pásma. Zatím spíše nahazují na náhodu.
06:07
Chábera teď měl velké štěstí. Lukešovu dělovku totiž zastavila tyčka!
05:01
Střelecký pokus mladíka Šrámka tentokrát nebezpečný nebyl, takže za Cháberou neskončil.
03:48
Litvínov právě vstřelil branku! Tak to je bleskově využitá přesilovka! Lukeš nahazoval kotouč před branku a VIKTOR HÜBL jej pohotově tečoval držadlem hole. Chábera neměl žádnou šanci reagovat. Asistence: František Lukeš, Richard Jareš.
03:36
Přesilovka pro domácí. Bílkovi bylo odpískáno hákování.
03:19
Nahození Kubáta srážel do rohu Chábera.
02:57
Hluchý zkusil překvapit Fraňka z těžkého úhlu, ten byl pozorný a sebral puk lapačkou.
02:07
První zákrok Fraňka, který zasáhl proti Látalovi.
01:06
Litvínov zahájil velmi aktivně. Hned od úvodu se usadil v utočném pásmu a nyní pálil těsně nad Jareš.
00:01
Úvodní sestavy: HC Verva Litvínov: Franěk (Volke) - Brejčák, Černošek, Gula, Jareš, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Stříteský - Černý, Frolík, Gerhát, Hübl, Jenáček, Jurčík, Lukeš, Majdan, Ručínský, Smolka, Šrámek, Trávníček. Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Drtina, Kameš, Lepine, Pavlů, Piskáček, Procházka, Růžička - Bicek, Bílek, Dragoun, Eberle, Hluchý, Hovorka, Kalla, Knotek, Kuchler, Látal, Lukáč, Patera, Valský. Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Gebauer, Lederer.
Litvínov prožívá poměrně divokou sezónu. Nevyrovnané výsledky Severočechů letos odnesli již dva trenéři. Nejprve byl odvolán Vladimír Kýhos, na jehož pozici byl dosazen asistent Jiří Kučera, ale ten před reprezentační přestávkou skončil také. Úkol pokusit se ještě sezónu zachránit a zaútočit na předkolo play-off tak dostal bývalý dlouholetý hráč klubu Vladimír Jeřábek. Bude to však mít hodně těžké, jelikož Litvínovští se v tabulce nachází na předposlední třinácté pozici a na poslední Mladou Boleslav mají k dobru jediný bod. Naopak ztráta na desátou Kometu činí osm bodů, takže dnešní zápas hodně napoví, zda bude mít Verva ještě šanci o elitní desítku zabojovat. To Kladenští mohou jít do utkání relativně v pohodě. Po letech strádání a boje o holou existenci se totiž Rytíři celou sezónu pohybují mezi deseti nejlepšími kluby. V současné době jsou v tabulce devátí a na jedenáctý celek mají k dobru komfortních deset bodů. Kladenští mohou dokonce pomýšlet i na šestou příčku, která zaručuje účast ve čtvrtfinále – na Vítkovice ztrácí pouhé dva bodíky. A to by byl pro středočeský celek obrovský úspěch. Hráči Kladna budou dnes mít ještě jednu speciální motivaci. Majitel, zachránce klubu a česká hokejová legenda v jedné osobě, Jaromír Jágr dnes slaví čtyřicáté narozeniny a jeho podřízení by ho tak jistě rádi potěšili i dobrým výsledkem z litvínovského ledu.
Zdravím všechny hokejové příznivce. Tipsport extraliga pokračuje po reprezentační přestávce svým 48. kolem. Do konce základní části tak zbývá pouhých pět kol, ale stále je řada otázek, na které je třeba odpovědět. V duelu Litvínova s Kladnem jde oběma celkům o hodně. V těžší pozici jsou domácí, kteří mají v současnosti blíže do baráže než do play-off. To Rytíři mají přeci jen o dost klidnější spaní. Vždyť na devátém místě mají před příčkami, které by znamenaly jen boj o udržení, už desetibodový náskok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.