Loučím se s vámi z plzeňské ČEZ Arény a na počtenou se budu brzy těšit!
Zásahy gólmanů Hovi 7 - Mazanec 13
Přestože indiáni poslední třetinu prohráli, celkově v utkání těsně vítězí. Plzeň se tak může radovat, teď už napodruhé. Čárový sudí vrátil hru zpět přes konec na tři sekundy, aby všem pravidlům bylo učiněno zadost. I přes nepříjemnosti však Plzeň vítězí a vrací se zpět na linii výher.
60:00
59:57
Icing Plzně, Kometa má poslední z nejposlednějších šancí.
59:50
59:39
Čermákova střela od modré o půl metru minula pravou tyčku.
59:17
Mazanec vyřešil jednu z ošemetných situací, hlavní rozhodčí přerušil hru, ačkoli plzeňský gólman neměl puk zcela pod kontrolou.
58:59
Kometa je v pásmu a v šesti motá čtveřici indiánů řádně hlavu.
58:10
Hovi na střídačce, Kometa hraje power play!
58:04
Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka.
58:00
Poslední dvě minuty třetí části.
57:50
Oddechový čas pro hosty.
57:50
Lev (PLZ) na trestné lavici za sekání a Kometa se nadechuje k závěrečnému náporu.
57:26
Lev přihrál na Straku, ten vrátil do druhé vlny Vostřákovi a ten vyslal pěknou střelu na Hoviho. Brněnskému gólmanovi propadá puk z lapačky, ale míří mimo branku.
56:37
Malec se pokusil přišpedlit Dudu, ale to si naběhl... Duda na nohou, Malec na zemi, to je výsledek...
56:04
Velice nedobrovolně a s dávkou nespokojených průpovídek směrem k rozhodčím odchází na trestnou Zohorna (KOM) za sekání.
55:04
Kometa právě vstřelila branku! Druhý naprosto totožný gól, stejný jako padl ve 46. minutě. Obléhání plzeňské branky končí přihrávkou z rohu a vyhraným osobním soubojem před Mazancem, po němž opět na rozdíl jediné branky snižuje TOMÁŠ SVOBODA. Asistence Radim Bičánek, Tomáš Divíšek.
53:31
...až nyní Mazanec chytá puk a uklidňuje indiány.
53:22
Kometa v zámku před Mazancem, nahrávky létají napříč celým pásmem...
51:46
Dnešní utkání sleduje 6 204 diváků.
51:26
Plzeň právě vstřelila branku! Indiáni přece jen slaví čtvrtý úspěch, po rychlé akci z levé strany se kotouč dostal na Hoviho. Ten nezasáhl ideálně a PETRIKU PETRUŠKOVI se vyplatil důraz před brankou a vleže (!) vrací indiánům dvoubrankové vedení. Asistence Jiří Marušák.
50:01
Kaberle od modré čáry vyslal pěkný projektil, Hovi vyrazil jen před sebe, tam však neoperoval nikdo z plzeňských indiánů.
49:15
Ve změti hokejek, bruslí a těl našel kotouč Jakub Lev, jeho pohotová střela však Hoviho nevylekala.
48:01
Roman Erat (KOM) odchází na trestnou lavici za hákování.
47:53
Plzeň bude hrát přesilovku, je ponechána výhoda.
47:35
Tomáš Svoboda vlétl do plzeňského obranného pásma jako čerstvý vítr, až na poslední chvíli byl jejími strážci ubráněn.
46:43
Plzeň po obdržené brance ožila, ale její útoky jsou brzděny vlastními nepřesnostmi.
45:37
Kometa právě vstřelila branku! Studená sprcha pro Plzeň a snad i budíček. Kometa z ničeho koriguje na rozdíl jedné branky. Jednoduchá přihrávka z rohu, vyhraný osobní souboj a JIŘÍ VAŠÍČEK kazí Mazancovi náladu. Asistence Miroslav Holec a Roman Erat.
44:22
Plzeň v pěkné akci brzdí ofsajd a domácí se hodně zlobí.
44:06
Pitule potáhl svou střelu z pravého kruhu, Hovi chytá.
42:06
Žižkovu střelu od modré Mazanec dobře viděl a chytá.
41:24
Obě mužstva už jsou v plném počtu.
41:02
Jiří Vašíček se snažil ohrozit Mazance, ale jeho střela byla sražena do rohu.
40:34
Přihrávka rukou vyhání domácí z útočného pásma.
40:01
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, hra se nám poměrně srovnala a před Kometou nyní stojí dvacetiminutová výzva k tomu, aby se pokusila z horkého plzeňského ledu domů přivézt alespoň bod. Další třetina začne přibližně v 19:22.
Zásahy gólmanů ve druhé třetině: Mazanec 10 - Hovi 12.
40:00
39:50
Martin Straka si v bruslařském souboji podal k večeři Vašíčka, ten i přes dvoukrokový náskok na plzeňského kapitána neměl.
39:18
Milan Hruška (KOM) je vyloučen na dvě minuty za sekání a Plzeň hraje ve čtyřech proti třem.
39:18
Martin Straka ve vynikající šanci byl faulován, přesto přebruslil Hrušku a šel sám do zakončení. Hovi chytá!
39:04
Jiří Vykoukal (PLZ) dostává menší trest za sekání a my uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.
38:57
Pletka pokoušel s Hovim pořádně zamést, ale ten jeho kulišácké úmysly přečetl a pěkně mu střeleckou pozici vykryl.
38:34
Dlouho jsme bez trestných minut nevydrželi, Radek Dlouhý (KOM) se provinil podražením.
38:20
Mazanec si lapačkou pochutnal na odraženém puku a pro jistotu kotouč podrží.
36:57
Lev vypálil z první a kousek chyběl jeho spoluhráči, aby vyražený puk zasunul do prázdné branky.
36:20
Plzeňští v přesilovce pevně usazeni v pásmu.
35:36
Tomáš Žižka (KOM) kompletuje penalty-hattrick, dnes potřetí usedá na trestnou lavici a znovu oslabuje svůj tým.
35:17
Kometa Plzeň motala v pásmu snad půl minuty, ale Kaberle se St. Pierrem odehráli pokaždé puk pryč z ohně. Indiáni jsou kompletní.
33:39
Kaberle vyhazuje prakticky chvilku po buly.
33:17
Vyloučen indián Jaroslav Modrý (PLZ) za podražení a Kometa může pokračovat v honbě za druhou brankou.
33:09
Čermák se natlačil před svého bránícího hráče, převzal přihrávku od Dlouhého. Proti druhé brněnské brance se však dobře postavil Mazanec a drží Plzeň.
32:32
Dvořák pěkně clonil Hovimu ve výhledu, když vystřelil Hanzlík. Finský gólman si i s těžkou situací poradil.
31:51
Sražená modrého střela jakoby uzavřela nepovedou minutu Plzně v početní převaze, hosté jsou také kompletní.
30:51
Domácí v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
30:26
Vostřák o decimetr nedosáhl na nikým nechtěný puk, jenž se povaloval v pásmu Komety!
29:51
Po sérii ostrých zákroků v plzeňském útočném pásmu už na trestné sedí podruhé Tomáš Žižka (KOM).
28:51
Divíška ve výborné šanci před Mazancem nedovoleně zpacifikoval Lev (PLZ) a už pyká na trestné lavici. Kometa se dostává do tempa a přesilovka by jí mohla pomoct ke snížení.
27:10
Kovář našel přes dvě hokejky najetého Dudu, jeho bekhendová střela o fous minula pravou tyčku branky.
26:57
Po hlušším místě vhazování před Hovim.
25:18
Obě mužstva už jsou v pěti.
24:50
Ale ne na dlouho, Malec se jako bumerang vrátil zpět před Mazance, ale plzeňský gólman byl připravený.
24:27
Plzeňská kostrbatá rozehrávka přece jen dostává indiány z pásma.
23:18
Frolo (PLZ) a Balej (KOM) vyloučeni shodně na dvě minuty za vzájemnou potyčku. Hraje se 4 na 4.
23:01
Buly před Mazancem.
21:43
Hosté po čtyřech minutách v plném počtu.
21:02
Další nejistý zákrok pro Hoviho po střele Kaberleho.
20:17
Pletka na úvod prostřední třetiny protáhl Hoviho svou nepřesnou střelou.
20:01
Další třetina slibuje mnoho zajímavého a my se na její začátek můžeme těšit přibližně v 18:26.
První třetina je úspěšně za námi, po divácky fantastickém začátku, kdy v první minutě padly dvě branky, které vyhnaly Trvaje už po 58 vteřinách z branky, se gólové hody zklidnily. Naopak emoce se na ledě o slovo přihlásily několikrát, jednou se proti brněnským atakům plzeňské branky ohradil navrátilec do sestavy indiánů Frolo, poté se do sebe pustili Duda se Svobodou. Na třetí plzeňskou branku pak už Kometa se štěstím dokázala zareagovat, když se ve vlastním oslabení trefil Čermák. To na domácí straně registrujeme střelce z řad obráncům - veterán Vykoukal už vstřelil dvě branky.
Zásahy gólmanů: Mazanec - 9 - Trvaj - 3 Hovi - 9
20:00
19:43
Hráči Komety se nám na trestné jen prohodili, tentokrát k trestoměřičům usedl explzeňský kapitán Tomáš Divišek (KOM).
19:00
Poslední minuta první třetiny, Plzeň pokračuje v přesilovce.
18:44
Kometa právě vstřelila branku! Jeje, tak v oslabení nakonec Kometa snižuje... z bezprostřední blízkosti LEOŠ ČERMÁK překvapil Mazance a snížil na rozdíl dvou branek. Asistence Radek Dlouhý.
17:42
Tomáš Žižka (KOM) dostává menší trest za hákování a Plzeň hraje další přesilovku.
17:37
Tohle nebyl gól? Plzeňská trojička před prázdnou brankou netrefila!
16:56
Duda v pošťuchované s Tomášem Svobodou, tentokrát se osekávání a opolíčkovávání obejde bez trestů.
16:34
Radek Duda už byl dva kroky před svým obráncem, ale už je dlouho na ledě, tak rychlou přihrávkou zpět raději hledal najíždějícího spoluhráče, který byl tedy pomalejší, než on sám očekával.
15:45
ale Plzeňští tam dlouho nevydrželi, hraje se znovu ve středním pásmu.
15:35
Straka nahazuje do útočného pásma...
14:38
Brněnský Roman Erat se ještě pokusil vložit hokejku do střely od modré, i ve ztížené situaci si Mazanec poradil.
14:05
Vykoukal obětavě vypíchl kotouč před dvěma Brněnskými a Plzeň už je kompletní.
13:20
St. Pierre zastavuje brněnský útok, vyhazuje přes všechny čáry dobrým lobem.
13:02
Leoš Čermák z levého rohu napálil kotouč do prostředka branky, tam byl Mazanec připravený.
12:41
Kapitán Straka vyhazuje.
12:24
Plzeň hned po buly vyhodila a šetří čas v pásmu Komety.
12:05
Hosté si zahrají další přesilovku, Radek Duda (PLZ) si na dvě minuty jde odpočinout na trestnou lavici za podražení.
11:38
Kometa ustála další atak Plzně, prodloužila však jen do středního pásma.
10:46
Po znovu dlouhé odmlce o sobě dali vědět i hosté, Holecovu střelu z levého křídla spolehlivě lapil.
10:13
Modrý - Hovi podruhé, znovu ve prospěch Brna.
10:08
Jaroslav Modrý od své oblíbené modré čáry pořádně vystrašil Hoviho, ten spíše instinktivně vyrazil nad.
09:40
Plzeň právě vstřelila branku! To ani Hovimu čisté konto nevydželo nikterak dlouho. Duda opět svou přesnou prudkou přihrávkou našel Kováře, ten napříč brankovištěm uviděl JIŘÍHO VYKOUKALA, jak si sjíždí z modré čáry. A zkušenému obránci stačilo doopravdy jen nastavit hokejku a puk za bezmocného Hoviho doklepnout, Asistence Jan Kovář, Radek Duda.
09:08
Nesouladu v plzeňské rozehrávce využil Švrček, který bez pardonu už na vlastní modré čáře zachytil puk a poslal jej znovu za Mazance.
08:42
Další dvouminutový trest pro Roberta Petrovického (KOM) za vysokou hůl.
08:41
Na ledě se nám hodně přiostřuje, Kometa ani psychicky nezachytila úvod duelu.
08:18
Ve skrumáži před Hovim zavařil řádně situaci pro brněnské obránce Petruška, ale pálil jen do ležícího obránce.
07:02
Jozef Balej poprvé naostro prověřil Mazance, ten vykryl prostor pro střelu a kotouč vytěsnil nad.
06:20
Hovi podržel puk před dojíždějícími Plzeňany a následovat bude komerční přestávka.
05:46
05:43
Jaroslav Modrý dnes pořádně poprvé u puku v útočné třetině a Hovi musel dvakrát zasahovat. Pěkná střela!
05:27
Střílená nahrávka Dudy na Pletku byla sražena do rohu, chvíli poté byla střela z kruhu sražena do sítě.
04:47
Bičánek vyhazuje přes všechny čáry.
04:29
Marušák nabil Strakovi a ten opět nechal vyniknout Hovi.
04:19
Straka se vytáhl na modrou čáru, přihrál zpět Vostřákovi, ale jeho střelu Hovi chytá spolehlivě.
03:46
Plzeňské oslabení končí a za vteřinu bude následováno přesilovkou indiánů. Na trestnou lavici usedá Robert Petrovický (KOM) na dvě minuty za hákování.
03:42
Ani tentokrát střela od modré z dílny brněnské Komety neohrozí plzeňskou branku, obětavě do střely padl Dvořák a kotouč srazil do ochranné sítě.
03:08
Kometa poprvé vystřelila směrem na Mazance, puk však na mladého gólmana ani nedolétl, do bezpečí jej odpálil Kaberle.
01:47
Jakub Koreis (KOM) dostává menší trest za hrubost a plzeňský navrátilec Frolo (PLZ) na dvě plus dvě minuty taktéž za hrubost. Následuje přesilovka Brna.
01:47
Tomáš Frolo je zpátky v plzeňském dresu a hned to soupeři pocítí, ostře se pustil nyní do jednoho z brněnských. Následovat bude vyloučení na obou stranách.
00:58
Jen 58 vteřin hry vydržel v brance Jiří Trvaj a už střídá. Nahradil ho Sasu Hovi.
00:58
Plzeň právě vstřelila branku! Stále první minuta utkání a stav už je 2-0 pro domácí díky NICHOLASU JOHNSOVI! Asistence Martin Straka, Jiří Hanzlík.
00:30
Plzeň právě vstřelila branku! To je start, vážení. Rychlé přenesení hry, první střela šla sice ještě mimo, ale jakmile se kotouč dostal na modrou čáru, JIŘÍ VYKOUKAL napálil nekompromisně do sítě. Asistence Radek Duda, Jan Kovář.
00:11
Mazanec poprvé u puku, rozehrává o mantinel.
00:01
Oba celky už jsou na ledě a za chvilenku začínáme!
Na ledě právě probíhá úprava ledové plochy a přibližně za čtrnáct minut začínáme!
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Mazanec - Frolo, Hanzlík, Marušák, Modrý, St. Pierre, Vykoukal - Duda, Dvořák, Johnson, Kovář, Kubalík, Lev, Petruška, Pitule, Pletka, Straka, Vostřák. HC Kometa Brno: Trvaj - Bičánek, Hruška, Kováčik, Malec, Švrček, Vašíček, Žižka - Balej, Čermák, Divíšek, Dlouhý, Erat, Holec, Káňa, Koreis, Křivohlávek, Petrovický, Svoboda Jak., Svoboda T., Zohorna. Rozhodčí: Šír, Turčan - Bláha, Kostka.
V utkání brněnské Komety, která zavítala na led indiánů, máme papírově jasného favorita. A to domácí Západočechy. Ti sice ve Vítkovicích neprodloužili fantastickou sérii 18 utkání, v nichž dokázali bodovat, před vlastními diváky však šlape modrobílý stroj jako hodinky. Padesáti bodový zisk a pouze jediná prohra v základní hrací době mluví za vše. Brněnští ve statistikách doma-venku patří k nejhorší čtyřce extraligy. Nacházejí se na jedenáctém místě, když z dvaceti utkání ukořistili jen šest výher.
Krásný hokejový podvečer z plzeňské ČEZ Arény, vítám vás u sledování dalšího, tentokrát už 42. kola základní část naší nejvyšší hokejové soutěže!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.