To nejvýznamnější v zápasu se událo v první třetině. Další dvě třetiny byly spíš uspávací a Slavia si utkání bez větších problémů pohlídala. Je ale pravda, že Pražené měli dnes větší štěstí v zakončení než Kladno, které se někdy vyloženě trápilo. Nejlepším hráčem na straně domácích zvolen Jan Alinč, na straně hostí pak Jakub Valský. Loučím se a těším se na další online, David M.
60:00
59:46
59:45
Jan Eberle minul před prázdnou branou a nepovedlo se mu snížit skóre!
59:27
Dle průběhu utkání a výkonu Kladna to vypadá, že všechny body zůstanou dnes v Praze, ale uvidíme...
59:27
Oddechový čas pro hosty.
57:46
Hosté v plném poču a domácí ve čtyřech.
57:39
Vyloučen slávista Roth za podražení. Hosté mají sedm vteřin dlouho přesilovku 5 na 3.
57:00
Vondrka najížděl se Sklenářem v situaci 2 na 1, ale druhému jmenovanému přihrál na nohy a zakončení tedy ani neproběhlo.
56:30
Micka ujížděl sám na bránu, ale zakončení postrádalo víc fantazie. Cikánek si s lehkou střelou zápěstím poradil a betonem situaci zažehnal.
55:46
Růžička junior se teď dostal do křížku se svým bývalým spoluhráčem Jiřím Drtinou. Z pošťuchování nakonec je vyloučení na obouch stranách za hrubost.
54:19
Přestávka na úklid ledu.
53:30
52:45
Slavia se zatím úspěšně brání a Kladno se ne a ne usadit a zakládat kloudné akce.
51:30
Krenželok je vyloučen za podražení a Kladno má šanci na zdramatizování zápasu.
49:30
Kladenský Lukáč dopřál divákům kulturní vložku v podobě komického pádu při kličce.
47:40
Hra připomíná polovinu druhé třetiny, kdy se téměř nic nedělo a ve středním pásmu se bojovalo o puk.
46:17
Vhazování v obranné třetině Pražanů.
46:05
Doležal si proklestil cestu skrz obranu Rytířů a jeho zakončení vyrazil Cikánek koncem betonu.
44:20
43:55
Zatím se Slavii nedaří výrazněji ohrožovat kladenského Cikánka. Na konci přesilovky se jim ale podařilo vybojovat vhazování v útočné třetině.
42:23
42:20
Marek Posmyk, který Pospíšila při jeho útěku sekáním poslal na kolena, je vyloučen.
42:20
Tomáš Pospíšil se prorval skrz kladenskou obranu a byť byl již na kolenou, povedlo se mu zakončit.
41:03
Pavel Patera ukázal něco ze své kouzelné zahrádky. Poslal krásnou přihrávku na Bicka, který číhal na brankovišti, ale teč byla nepřesná a letěla mimo.
40:32
Petr Kalus naprosto zbytečně dohrával hostujícího obránce a je vyloučen za napadení.
40:23
Vhazování ve třetině Kladna.
40:01
Druhá třetina byla přehlídkou zmaru a nudy. Nic významného se neodehrálo. Uprostřed utkání ale mělo Kladno velkou šanci s tím něco udělat, když hráli přesilovku. Kvůli jejich nepřesné koncovce se ale stav neměnil. Další třetina začne v 19:53
40:00
39:05
Látal se znovu nadechoval a najížděl na Kopřivu, ale nakonec byl zastaven pnrámcem Pražanů.
37:40
Zdá se, že třetina skončí za stávajícího skóre. Žádný z týmů se do útoku nehrne a nevyvíjí výraznější snahu po gólu.
36:13
Kladno má výraznou nevýhodu v útočení, a to z toho důvodu, že za slávistickou brankou je řada rozlámaných hokejek, které Rytířům znemožňují za ní operovat.
34:20
Kladno ale vystrkuje růžky a donutili Kopřivu několikrát zakročit. O žádné vážnější ohrožení branky ale nešlo.
32:22
Hra je rozkouskovaná. Plná nepřesných přihrávek. Hraje se hlavně ve středním pásmu a brankáři se asi nudí.
30:51
Kladenští měli v minutu a půl dlouhé přesilovce velkou porci šancí, ale v zakončení byli dost impotentní.
30:12
Vondrka se dostal k odraženému puku a najížděl na brankáře Rytířů, ale zakončil jen do betonů gólmana.
29:58
29:07
Slávisté teď mírně polevili a jejich agilita v forčekingu je tatam. Kladno si při přesilovce volně kombinuje.
27:58
Za držení je vyloučen Jakub Krejčík, který zastavoval kladenského hráče ujíždějícího vstříc brance a 27 vteřin se bude hrát ve čtyřech.
26:50
Dragoun ujížděl v tandemu s Hovorkou, ale druhý jmenovaný byl tísněn a nedokázal zakončit před odkrytou klecí.
26:25
Za držení je vyloučen hostující hráč Jiří Bicek.
25:53
Kladno se dopustilo icingu a následuje další vhazování u Cikánka.
25:26
Kladenský brankář Cikánek teď po Pospíšilově tvrdé střele ukryl puk a bude se vhazovat v kladenské třetině.
23:42
Série soubojů o puk ve středním pásmu bez očividného vítěze.
22:50
Látal dnes dělá slávistickým hráčům velké trable. Nabruslil si do mezikruží, odkud zakončoval a Kladno ještě dvakrát doráželo. Jednou si ale Kopřiva s pukem poradil, podruhé kotouč letěl mimo.
22:28
22:25
Sklenář se teď proháčkoval skrz padající kladenské obránce až před Cikánkem, ale nepovedlo se mu zakončit.
21:37
Zatím bez výraznější šance Rytířům utíká přesilovka. Slavia dobře brání.
20:28
Kladno si vynutilo svým pohybem přesilovku. Domácí obránce Kadlec si půjde sednou na dvě minuty za sekání.
20:01
Slavia měla nástup do zápasu ve velkém stylu. Již v první minutě tečoval Micka Dreslerovu střelu a Slavia se ujala vedení. Zbytek třetiny se odehrál po vzoru začátku utkání a pražský tým udával tempo. Uvidíme, jestli se Kladno v další části probere. Další třetina začna zhruba v 19:04
20:00
19:15
Pražský tým ve svém tlaku vůbec nepolevuje. Slávistický kapitán Kadlec teď vyslal tvrdou střelu na Cikánka, ale ten puk ukryl s přehledem v lapačce.
18:01
Slavia právě vstřelila branku! Jan Alinč nahrával od pravého mantinelu do prostoru před brankovištěm MICHALU VONDRKOVI, který puk doslova procedil skrz Cikánkovy betony.
17:51
Slavia drží Rytíře z Kladna pěvně v pařátech a obstřeluje jejich branku.
17:12
Vyloučen hráč Kladna Marek Posmyk za nedovolené bránění
17:01
Slavia má velké šance a vynutila si další vyloučení. Slavia bude hrát v převaze 5 na 3!
16:19
Vyloučen za hákování kladenský hráč Valský.
15:30
Hra je teď plná nepřesností. Žádné velké šance.
13:44
Kladenští Rytíři se snaží marně rozehrát puk, ale Slavia dobře napadá rozehrávku. Nakonec to vyústilo v icing hostí.
13:22
11:44
Kladno právě vstřelilo branku! JIŘÍ BICEK se zmocnil puku ve středním pásmu a vybruslil si po pravém mantinelu, puk mírně stáhnul do středu a zápěstím vystřelil přesně nad Kopřivův pravý beton. Asistence: Jiři Drtina
11:15
Slávističtí hráči drželi Kladno daleko od vlastní branky a několika nepřesnostmi v kladenské rozehrávce se dostali k útoku, ale zastavil je ofsajd.
10:08
Kladno se znovu usazuje ve slávistické třetině, ale výrarzně Kopřivu neohrozilo.
08:57
Slávisté založili útok a svižnou střelou zápěstím zakončoval Kuboš. Cikánek vyrážel betonem a k dorážce se natahoval Tomáš Micka, ale Kladenští byli včas u puku a zachránili situaci.
08:10
Kladenští vybojovali vhazování u Kopřivovy klece
07:50
Kladenští teď drží puk na svých holích a usazují se v útočné třetině.
06:40
Hra se zklidnila a Pražané už se neženou do útoku tak zhurta jako zkraje zápasu.
06:08
Přestávka na čištění ledové plochy.
04:40
Látal si teď se slávisty dělal v jejich obranné třetině, co chtěl. Slavia ale už znovu útočí.
04:09
03:39
Pražský tým zatím bez větší problémů přežívá kladenskou početní převahu.
02:09
Alinč sekal hostujícího hráče v prostoru vlastního brankoviště a půjde si odsedět menší trest.
01:43
Slavia právě vstřelila branku! Kladno stále spí. Jelínek si najel za branku a zadovkou puk poslal na JIŘÍHO DOLEŽALA, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Petr Jelínek
01:20
Vhazování ve slávistické třetině po sevření puku domácím hráčem.
0:40
Slavia právě vstřelila branku! Slavia se rychle ujímá vedení. Po vyhraném vhazování se puk dostal k Dreslerovi na modrou, který příklepem vystřelil a TOMÁŠ MICKA na úrovni mezikruží tečoval puk do šibenice Cikánkovy brány. Asistence: Jan Dresler
0:35
Tomáš Kůrka najížděl ze strany sám na Cikánka, ale zakončil mu jen někam do břicha
00:01
Oba týmy jsou ze spodní části tabulky. Zatímco Slavia bojuje o elitní desítku a je na 12. místě, Kladno se drží na devátém místě a má šest bodů náskok na jedenáctou brněnskou Kometu. V minulém kole oba týmy prohrály a budou se snažit napravit reputaci. Zápas začne v 18:10.
Úvodní sestavy: HC Slavia Praha: M. Kopřiva (Furch) - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Dresler - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Sklenář, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Žejdl. Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Majeský, Drtina, Kameš, Toman, Procházka, Posmyk, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Knotek, Hluchý - Melka Rozhodčí: .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.