Zápas o čelo extraligové tabulky došel až do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali hosté z Prahy. Sparta tak obhájila post nejlepšího týmu extraligy, i přes fakt velmi vyrovnaného zápasu.
65:00
64:26
Sparta právě vstřelila branku! A máme rozhodnuto. Téměř třicet vteřin před koncem prodloužení se na pravém kruhu ocitl YORICK TREILLE a propálil Pince. Asistence: Alex Foster a Michal Sersen.
63:20
Před Pöpperleho se přes Hanzlíka protlačil Urban, zakončoval ale pouze jednou rukou, což nemělo větších šancí na úspěch.
62:43
Do slibné šance se mohl dostat Nedvěd s Bartovičem, domácí kapitán si však kotouč pustil příliš dopředu a přišel o něj.
61:43
Prodloužení se zatím odehrává bez větších šancí.
60:22
Po tvrdém souboji za brankou se na ledě ocitl Bartovič. Fanoušci se dožadují trestu pro Sersene, nic takového se však nestane.
60:01
A máme po základní hrací době. O prodloužení se nakonec postaral navrátilec Petr Nedvěd. Liberec se Spartou tak zahájí nastavení přibližně ve 20:57.
60:00
59:44
Přizvednutá střela Špačka končí v ochranné síti nad brankou.
59:30
S poslední půlminutou do konce základní hrací doby zakládají útok domácí.
58:43
Nedvěd nyní předkládal do vyložené situace Bartovičovi. Slovenský forward ale v rozhodující chvíli neproměnil.
58:20
Hanzlíkova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
57:45
Od modré čáry pálil Štich, jeho střela se navíc otřela o někoho z clonících hráčů a Pöppeleho zasáhla do betonu.
57:13
Kudrnův pokus z mezikruží skončil u Pöpperleho, jenž neměl se střelou potíže.
56:56
Nedůsledný Derner dal příležitost hostům. Jejich snaha vyústila střelou Philippa od modré, kterou Pinc skryl v rukavici.
55:38
Po souboji u levého mantinelu zůstal na ledové ploše Tomáš Rachůnek. Rozhodčí raději přerušili hru a sparťanský útočník následně odjel s bolestivým výrazem ve tváři na střídačku.
54:43
Další nebezpečí před Pincem. Z levého kruhu pálil Bližňák a sám poté také dorážel. Liberecká defenziva následně kotouč pokryla.
53:58
Nedvěd obloučkem vysílal Bartoviče, toho ale bodyčekem zastavil Michal Sersen.
52:41
Z pravého kruhu zahrozil zpočátku nenápadnou střelou Treille. Pinc ji vyrazil, ale málem přímo do dorážejícího protihráče.
51:33
Liberec právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno. V rohu se ze skrumáže vymotal před branku domácí kapitán PETR NEDVĚD a bekhendem se štěstím propasíroval kotouč na přední tyč. Asistence: Lukáš Krejčík.
50:12
Svou dělovkou z mezikruží se prezentoval Yorick Treille, jenž tímto pokusem orazítkoval konstrukci domácí klece.
49:52
Po střetu za hostující klecí zůstal na ledové ploše ležet domácí Kudrna. Na střídačku odjel s tváří v dlaních.
49:10
V samostatném úniku se ocitl hostující Ton. Svůj slavný blafák do bekhendu tentokrát neproměnil.
48:50
V dobré pozici se levém kruhu ocitl Bulíř, jeho pokus švihem ale Pöpperle i přes nesnadné přemístění pokryl.
48:00
Foster za libereckou brankou vybojoval kotouč, ovšem jeho spoluhráči ho ihned ztrácejí.
46:47
Liberečtí jsou aktivnější, nyní se ale dostávají do ofsajdu.
46:13
Po Štichově propadnutí se do útoku vydal Broš. Svůj únik zakončil tvrdou ranou, která ale mířila přímo do Pincovy náruče.
45:31
Po Treillově střele se na druhé straně dostal ke střele Vak, Pöpperle však znovu zasáhl.
44:30
V nebezpečné pozici na hranici brankoviště hostů se ocitl Krejčík, Bortňákovo nahození ale do branky nedokázal dopravit.
43:22
Dnešnímu utkání přihlíží 6 464 diváků.
42:48
Nedvěd se nyní snažil vyslat Bartoviče, tomu se ale i kvůli sparťanskému obránci nepodařilo přihrávku převzít.
41:58
Hanzlík zasáhl kotouč vysokou holí a nastalé situace využil Tomáš Urban, jenž trefil padající kotouč a podobně jako Tenkrát orazítkoval spodní oblouk.
41:10
Tenkrátova střela zasáhla spodní oblouk branky.
40:49
Aktivněji vstoupili do třetího dějství hosté, kteří se drží v libereckém pásmu.
40:01
Zahajovací pětky a rozhodčí jsou připraveni u středového kruhu, třetí třetina může začít.
Také druhá třetina přinesla pěknou podívanou, avšak tentokrát bez branek. Větší šance se rodily na obou stranách a pokračuje tak velmi vyrovnaný průběh zápasu. Domácí doráželi hlavně v přesilových hrách, ale vždy jim zatím chyběl poslední krok. Naopak hosté hrozí spíše z rychlých přečíslení. Třetí dějství začne přibližně v 20:16.
40:00
39:43
Na modré se kličkou ve stoje nyní svého strážce zbavil Trončinský a nebezpečně vystřelil. Jeho pokus byl před brankou zblokován a poskakující kotouč mohl do branky poslat Bartovič. Ve vzduchu letící kotouč však nezasáhl.
39:12
S posledními desítkami vteřin druhé třetiny jsou v útočném pásmu domácí.
38:07
Ve velké šanci se na druhé straně ocitl Petr Tenkrát, ten byl vyslán tváří v tvář Pincovi, ale domácí gólman si s jeho kličkou poradil.
37:40
Mezi kruhy se ke kotouči dostal ke střele domácí Vantuch, jeho pokusu ale scházela síla.
36:28
Bartovič zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil. Jeho pokus byl sice zblokován, ale před branku prošel, tam ho pak nebezpečně tečoval Nedvěd. Pöpperle však stále odolává.
35:50
Domácí jsou zpět s pěti hráči v poli. Sparta ale pokračuje v útočení.
35:25
Nebezpečný pokus hostujícího Tenkráta se štěstím zastavil Marek Pinc. Domácí následně vyhazují, ale jen těsně za vlastní modrou čáru.
34:50
První polovina přesilové hry se hostům příliš nevydařila a trávili v ní většinu času ve vlastním pásmu.
34:11
Tečované vyhození Urbana vyletělo mimo hrazení. Vhazuje se v pásmu Liberce.
33:50
Po Treillově střele bekhendem byl faulován sám autor a přesilovou hru si tak zahrají i hosté. Na trestnou lavici míří za držení hole Michal Pavlů.
33:10
Liberec povedená přesilovka povzbudila a drží Spartu v jejím pásmu.
30:54
Nedvěd nyní obkoužil branku a předložil kotouč před branku, kde číhal Kudrna. Na kotouč však nedosáhl.
30:17
Další přesilová hra pro domácí. Na trestnou lavici míří Tenkrát.
28:36
Chybně rozehrávajícího Hanzlíka mohl využít Kudrna, ovšem chyběla mu rychlost.
28:01
Sparťané pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.
27:10
Po zatlačení Sparty do jejího pásma se ke střele dostal kousek pod modrou Ulrych, ale jeho tvrdá rána nenadělala Pöpperlemu větší problémy.
25:52
Dernerovo nahození prosvištělo kolem sparťanské branky a hosté jsou následně v plném počtu.
25:12
Trončinského pokus od modré chytil Pöpperle do lapačky, kotouč následně vyklepal a Hanzlík ho poslal až za libereckou klec.
24:34
Při zavážení kotouče do útočného pásma trefil Bartovič boční síť a vzápětí byl jedním z aktérů zalehnutí kotouče v pravém rohu. Vhazuje se v pásmu Sparty.
23:57
Jako čtvrtý hráč hostů zamíří v dnešním zápase na trestnou lavici Ivan Rachůnek, jenž se dopustil faulu loktem.
23:32
Musel se ohánět i Pöpperle. Toho od pravého mantinelu prověřil Kudrna.
23:10
Další nebezpečná situace v okolí Marka Pince. Z kruhu pálil Treille, jeho střele byla zblokována a doskákala před branku, kde nebezpečně dorážel Ton.
22:12
Z levé strany tvrdě pálil Ivan Rachůnek, jehož střelu Pinc srazil do rohu kluziště. Z něj se ale kotouč dostal mezi kruhy, kde se ke střele dostal hostující kapitán Broš. Pinc však v pádu vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu zneškodnil.
21:33
Hosté tak oslabení přežili a jsou zpět v pěti.
20:26
Střela Trončinského od modré byla tečována a kotouč skončil na vnější straně sítě. Diváci i hráči již zvedali ruce, ovšem rozhodčí pochopitelně rozpažil.
20:01
Týmy se pomalu začínají trousit z kabin a druhá třetina tak za pár okamžiků odstartuje.
První třetina přinesla zajímavý hokej z obou stran, jediné, co chybělo byly pouze větší šance. Oba týmy měly několik dobrých příležitostí, ale žádná by se nedala nazvat přímo gólovou. Jediným střelcem je tak po dvaceti minutách hostující Petr Ton, jenž využil první přesilovou hru zápasu. Prostřední dějství začne přibližně v 19: 24
20:00
19:33
V závěru prvního dějství si domácí ještě užijí výhodu jednoho muže v poli. Na trestnou lavici míří kapitán Michal Broš.
19:28
V dobré pozici se ještě ocitl domácí Michal Bulíř, kterému předložil kotouč Petr Nedvěd. Mladý útočník však tuto příležitost v gól nepřetavil.
19:26
Na druhé straně se po levé straně protáhl Bartovič a vyzkoušel pozornost Pöpperleho. Byl už ovšem příliš v úhlu.
19:03
Krátce po ohlášení poslední minuty první třetiny si domácí gólman připsal další úspěšný zákrok.
18:48
Tvrdý pokus od pravého mantinelu vyslal hostující Ton. Pinc jeho střelu ukryl v náručí.
18:00
Sparťané mají v poli zase pět bruslařů a vzápětí rozhodčí kvůli posunutí jejich branky přerušují.
17:35
Ve slušné pozici se ocitl domácí obránce Štich, který svou střelu z levého kruhu zamířil do boční sítě sparťanské branky.
16:56
Z levého rohu nahazoval před branku Bárta, avšak Kudrna na jeho pas nedosáhl.
16:12
Ani začátek další přesilovky se domácím nepodařil a Sparta velmi záhy vyhazuje.
15:51
Další přesilová hra pro domácí, za hákování míří na dvě minuty útočník Bližňák.
15:25
Krejčík si při nahození nepohlídal červenou čáru a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
14:57
Liberečtí se nyní dostali do menšího tlaku, který vyústil Dernerovým pokusem od modré.
14:34
Sparťané se chvíli potom, co se vrátili do pěti dopouštějí zakázaného uvolnění.
13:44
Střelecké štěstí z pravého kruhu zkoušel navrátilec Nedvěd, ovšem neúspěšně.
13:04
Domácí se v pásmu usadili až s koncem první poloviny přesilové hry, ale zatím pouze kombinuje.
12:13
První přesilová hra také pro domácí. Za držení míří na trestnou lavici Miroslav Forman.
10:42
Pincovu pozornost na druhé straně otestoval Mario Bližnák a následně kolem branky se obtáčející Ton.
9:56
Další šance domácích, nejdříve nadělal Pöpperlemu starosti Bortňákův pokus z úhlu a následně před brankou nebezpečně dorážel Krejčík.
8:44
Liberečtí byli dlouho pod tlakem, pak ale vystartovali Bortňák s Kudrnou dva na jednoho a právě Kudrna ohrozil hostujícího gólmana střelou z bezprostřední blízkosti.
7:45
Sparťany zastavuje hra vysokou holí. Vhazuje se v jejich pásmu.
7:35
Další úspěšný zákrok domácího gólmana. Ten Tenkrátovu střelu ukryl v lapačce.
6:43
Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Broš a Ivan Rachůnek. Právě jemu Broš poslal kotouč na levou stranu, odkud Rachůnek pálil. Pinc si s jeho střelou poradil.
6:26
Milamova rozehrávka končí icingem.
6:11
Po zákroku Tomáše Pöpperleho následuje komerční pauza.
5:41
A hosty branka povzbudila. Svírají domácí v jejich pásmu a dostávají se i k dalším střelám.
4:41
Sparta právě vstřelila branku! A přesilovou hru Sparta rychle využívá. Na spodku pravého kruhu se kotouče zmocnil střelec PETR TON a přesnou střelou vymetl Pincovi bližší horní roh branky. Bez asistence.
4:29
První trest utkání padá na vrub domácího Nedvěda, jenž odchází na trestnou lavici za hákování.
4:16
Nedorozumění Pince a Nedvěda v levém rohu zavinilo domácím potíže. Sparta toho ale využít nedokázala.
3:10
Rozehrávku hostů nyní vystihl domácí útočník Bortňák, jenž se zmocnil kotouče na pravém kruhu a tvrdě vypálil. Jeho pokus však na branku nemířil.
2:44
Další liberecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
1:58
Problémy za vlastní brankou si způsobil Pöpperle, jenž neviděl napadajícího Bártu, který mu sebral kotouč. Nic nebezpečného z toho ale pro Spartu nebylo.
0:57
U kotouče jsou nyní hráči Sparty, ovšem dobře napadající hráči domácích jim nedovolují rozehrát.
0:13
Úvodní vhazování pro sebe získali domácí, ovšem Výtiskova rozehrávka míří na zakázané uvolnění.
00:01
Oba týmy jsou již připraveny ne ledové ploše, a jelikož už dozněla i státní hymna může zápas týmů z čela extraligy začít.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich - Bárta, Špaček, Kudrna, Urban T., Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd. HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Sersen, Kasík, Kučný, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Treille, Rachůnek I., Forman, Ton, Foster, Žalčík, Rachůnek T., Bližňák, Tenkrát, Pacovský, Jánský. Rozhodčí: Hribik, Smitka - Lhotský, Svoboda..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.