Poslední vyloučení dnešního zápasu. Kasík (SPA) dvě minuty za hákování.
59:28
Puk na hokejkách Sparty.
58:14
Hala předvedenému výkonu Sparty tleská. Vítkovice už se pravděpodobně na zdramatizování zápasu nevzmůžou. Pokud Sparta zápas vyhraje, posune se na první místo tabulky.
57:37
Pokračuje klasická přesilovka 5 na 4 a Sparta je opět navezená v pásmu Vítkovic.
56:46
Sparta právě vstřelila branku!Halou zní "Pátá". TROY MILAM nepohrdl přihrávkoou Petra Tona a využívá dvojnásobnou početní výhodu Sparty. Asistence: Petr Ton.
55:59
Sparta bude hrát v dvojnásobné přesilovce rovnou minutu.
55:59
Druhá přesilovka 5 na 3 v dnešním zápase a opět pro Spartu. Hákováním se provinil Jiří Burger.
55:22
Ivan Rachůnek ve velké šanci, jeho střelu ale Málek vytěsnil a problém neměl ani s následnou dorážkou.
54:59
Vyloučení na straně hostů. Juraj Sýkora se provinil hákováním.
54:26
Vítkovice se nevdávají a snaží se aktivně útočit, Sparta nicméně kontroluje své pásmo a nedovolí přiblížit se do blízkosti branky.
53:19
Sparta právě vstřelila branku!Jak je důležité míti Broše. MICHAL BROŠ získal puk ještě ve svém pásmu a uháněl s Kučným v situaci dva na jednoho. Místo přihrávky ale zvolil střelu, která zapadla za záda Málka. Asistence: Peter Jánský, David Kočí.
52:50
Szturc vystřelil ostře od modré, Pöpperlemu ale nikdo neclonil a tak si tuto střelu bez problémů pohlídal.
52:15
Yorick Treille marně stíhal dlouhý pas, který poslal zpoza sparťanské branky jeden z obránců. Jez toho zakázané uvolnění.
51:30
Zápas je v tuto chvíli v režii Sparty, která drží puk na hokejkách.
50:23
Sparta právě vstřelila branku! MICHAL BROŠ předvedl hokejovou parádu. V buly vybojoval puk a sám se prokličkoval před branku, kde puk poslal mezi nohama Málka do branky. Bez asistence.
49:46
Sparta je dnes ale v přesilovkách téměř bezzubá, více než půl minuty jí trvalo, než se probojovala do pásma.
49:02
Jakub Bartoň (VIT) putuje na trestnou lavici za neodovlené bránění.
47:55
Hra se teď kouskuje, dvě zakázaná uvolnění krátce po sobě kráse utkání rozhodně nepřidávají.
47:09
Strapáč to myslel dobře, jeho spoluhráč byl ale rychlejší a rozhodčí píská druhý ofsajd v krátkém časovém sledu.
46:15
Sparta přečkala i další oslabení, na útok jí ale, zdá se, nezbývají síly.
45:40
Další útočné snahy brzdí ofsajd Vítkovic. Sparta se bude bránit ještě půl minuty.
44:55
Vítkovická souhra na jeden dotek a prázdná branka, kterou ale Jiří Burger trestuhodně minul.
44:11
Halou zní pískot. Hlavní rozhodčí poslal na trestnou lavici Yoricka Treilleho (SPA) za vysokou hůl.
43:40
Ve velké šanci Mario Bližňák, jeho projektil jen o pár centimetrů minul branku.
42:37
Teď publikum v holešovické aréně několik minut čekalo na verdikt rozhodčího. jeden z vítkovických hráčů poslal puk do brankoviště, ten se odrazil od tyčky a rozhodčí dlouho telefonicky hovořil s osobou u videa, než rozpažil a branku Vítkovic neuznal.
41:28
Sparta se bez problémů ubránila.
40:01
Roman Málek měl ve druhé třetině podstatně více práce, připsal si na své konto 14 zákroků. Pöpperle pouhých šest. I tak ale jak Sparta, tak Vítkovice vstřelily po jedné brance a stav je vyrovnaný 2:2. Další třetina začne zhruba ve 20:20.
40:00
39:32
Troy Milam (SPA) opět na trestné lavici, vystřelil puk mimo hřiště a rozhodčí jeho nešikovnost ocenil dvěma minutami za zdržování hry.
38:37
Opatrný závěr třetiny z obou stran. ani Sparta, ani Vítkovice se nikam neženou, hra se odehrává hlavně ve středním pásmu.
37:32
Až na tuto šanci ale Sparta přesilovou hru spíše promrhala a nedostala se do většího tlaku.
37:03
Ve velké šanci Ivan Rachůnek, z bezprostřední blízkosti ale netrefil branku.
36:24
Spartě se ale až po minutě hry podařilo udržet se v pásmu a vystřelit.
35:27
Člověk by neřekl, jakou rychlost je schopný ve svém věku vyvinout Petr Ton. Podařilo se mu ujet obraně Vítkovic a pokusit se sám zakončit. Málek ale jeho střelu pokryl. Dojíždějící Punčochář (VIT) si ale neodpustil drobný háček a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
34:45
Až ted se podařilo Vítkovicícm uzavřít Spartu v jejím pásmu a Petr Strapáč neváhal se střelou, Pöpperlův beton byl ale u levé tyčky připravený.
33:41
Puk opět na hokejkách sparťanů, kteří se nebojí ve svém oslabení ani útočných ztečí vůči Málkovi.
33:13
Spartě se podařilo jen chvíli po vhazování vyhodit puk z pásma a Vítkovice musí útok založit od úplné nuly.
32:52
Na trestnou lavici míří Troy Milam (SPA). Rozhodčímu se nelíbilo to, že přidržel jednoho z Vítkovických.
31:51
A začínáme od nuly, respektive od stavu 2:2, odpovídá tomu i hra na ledě, která je o poznání opatrnější.
30:11
Vítkovice právě vstřelily branku!A útočná snaha Vítkovic přinesla gólové ovoce. LUKÁŠ KLIMEK prostřelil Pöpperleho po mazácké přihrávce Jiřího Burgera a vyrovnává na 2:2. Asistence: Jiří Burger, Nathan Walker.
29:50
Pöpperle si teď na nudu rozhodně stěžovat nemůže.
29:29
Únik z pásma byl ale jen krátkodobý, Vítkovice se po pár vteřinách vrací a dělají vše pro to, aby vyrovnaly.
28:47
Spartě se až teď podařilo osvobodit ze svého pásma.
28:03
Na trestné lavici sedí Mario Bližňák (SPA). Hákoval a to v brankovišti soupeře, za to ho trenér nejspíš nepochválí.
27:20
Jeden z Vítkovických tvrdě pálil, do jeho střely ale padl Troy Milam.
26:15
Velký závar před Málkem, tvrdě dotíral Alex Foster, vítkovický gólman se ale roztáhl po čáře a nedovolil, aby puk propadl za jeho záda.
26:04
Kasík vystřelil od modré čáry, nicméně jeho střela byla z kategorie těch propagačních a Málek s ní neměl problém.
25:17
Vítkovicím se po delší době podařilo probojovat do pásma Sparty, ta ale hned vzápětí vyváží puk ze třetiny a Petr Ton zkouší puk propasírovat za záda Málka.
24:20
Sparta po vedoucí brance převzala otěže zápasu a ostřeluje Málka ze všech možných i nemožných úhlů.
23:46
Omlouváme se za menší technické potíže v úvodu druhé části, kvůli kterým jsme vám nenabídli podrobnější informace o tom, co se děje na ledě, ale technice a obvzláště internetovému připojení občas člověk neporučí. Nicméně doufáme, že teď už bude vše v pořádku.
22:41
Sparta právě vstřelila branku!Sparta využila tlak, který si vytvořila v dlouhé přesilové hře a otáčí skóre zápasu. PETR TENKRÁT pálil z mezikruží. Asistence: Troy Milam, Petr Ton.
21:15
A Sparta si zahraje dvojnásobnou přesilovou hru. Štefanka vyhodil puk mimo mantinely.
20:41
Vyloučen vítkovický Malík na dvě minuty za hákování a po protestech vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
20:01
Oba týmy chtěly hrát, ale celkem na nich byla znát pauza, která byla zaviněna reprezentační přestávkou. Po aktivním nástupu Sparty udeřili celkem překvapivě hosté zásluhou teče Húževky. Sparta byla krapet lepším týmem, ale bez využitých šancí to nejde. Půl minuty před koncem se jí podařilo vyrovnat krok po brance Pacovského. Druhá třetina začne přibližně v 19:22.
20:00
19:31
Sparta právě vstřelila branku! Je vyrovnáno a i tato branka se může zařadit do nabídky branky kola. Na pravé straně přiťukl puk Sersen na hůl DOMINIKA PACOVSKÉHO a ten tahem vymetl levý růžek Málkovy svatyně - 1:1! Asistence: Michal Sersen, Michal Broš
19:17
Sérii přihrávek domácího týmu zakončil Jánský, ale neúspěšně. U puku stále domácí.
18:49
Slibná šance pro Spartu před koncem úvodní třetiny. Na trestnou lavici míří Ovčačík (VIT) a domácí budou hrát 23 vteřin proti třem. Vhazuje se po pravici Málka.
18:35
Ke střele se dostal Sersen, ale jeho projektil letěl vedle branky Málka. Hosté se osvobozují a oba týmy jdou střídat.
18:18
Rychlý protiútok Sparty zůstal nevyužit. Vhazuje se vedle Málka.
17:57
Výborná práce Vítkovic. Hosté nabírají vteřiny v rohu obranného pásma Sparty a zatím úspěšně.
17:34
Přihrávka rukou na straně Sparty. Sudí vytahují hru do středního pásma.
17:12
Další vyloučení na straně hostů. Sparta se dostala do brejku a v zajímavé pozici se ocitl Ivan Rachůnek. Kotouč mu ovšem přeskočil hokejku. Poté se k puku dostal Húževka (VIT) pokusil se vyhodit kotouč, ale puk bez kontaktu opustil hrací plochu.
16:26
Vítkovicím se po dlouhé době podařilo obsadit útočnou třetinu. Ke střele se dostal Káňa, ale zlomil hůl.
15:44
Máme za sebou pomalu minutu přesilové hry hostí a puk je v moci Ovčačíka za Málkovou brankou. Hosté strávili v útočné třetině pouze několik málo vteřin.
15:03
Sparta se osvobodila a Vítkovice musejí začít opět zpoza své branky.
14:50
Bude se opět vylučovat, tentokrát na domácí straně. Po osobním souboji před střídačkou Sparty zamíří na trestnou lavici Broš (SPA) a odpyká si dvouminutový trest za vražení na hrazení.
14:18
Několik střeleckých pokusů Sparty mířilo vedle branku Málka.
13:25
Vítkovice se podruhé osvobodily, ale opět se museli rychle vracet. Vyhozený kotouč zachytil Treille a pobídl Tomáše Rachůnka, jehož dělovku vyrazil Málek ramenem.
12:22
Vítkovice se rychle osvobodily, ovšem ne na dlouhou dobu. Sparta se opět dostala do třetiny. K puku se dostal Ton, nabil Krstevovi a jeho dělovku tečoval před Málkem Broš. Kotouč ovšem letěl nad branku Vítkovic.
11:54
Další trest pro hostující tým. Za hákování před Málkem si dvouminutový trest odpyká Klimek (VIT).
11:24
Sparta se dostala do útočné třetiny, ale záhy o kotouč přišla. Do brejku se dostal Pohl a dělovkou přes obránce ohrozil domácího brankáře. Ten kotouč raději ukryl.
10:54
Až po pár vteřinách střílel od modré Malík a Pöpperle musel být pozorný. Ránu obrovitého obránce ukryl do své lapačky.
10:28
Dvě střely letěly na Pöpperleho, ale reprezentační brankář ve službách Sparty zasahovat nemusel.
10:05
Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Málkem. Puku se ujali hosté a také oni mohou jít do útoku.
09:28
Ofsajd Vítkovic.
08:55
Hosté jsou již v plném počtu, ale ještě jednu velkou šanci v přesilové hře Sparta nevyužila. Po střele od modré se k odraženému puku dostal Broš. Ten stál přímo před Málkem a byl zjevně překvapen, když viděl puk pod sebou. Narychlo se pokusil střelit puk do branky, ale minul.
08:42
K šanci se dostal Ivan Rachůnek, ale střela mu nesedla.
08:20
Szturc byl tím hráčem, který inkasoval tvrdou ránu pukem do hlavy. Led ovšem opustil po svých a můžeme pokračovat...
08:20
Na zemi se v obranném pásmu ocitl jeden z vítkovických hráčů. Sudí dlouho otálel s hvizdem. Na ledě už je lékař Vítkovic.
07:33
Sparťané se pokusili roztočit kolotoč v obranném pásmu Vítkovic. Málka ohrozili pouze jednou, ale jediný pokus od modré mířil mimo. Hosté se osvobozují.
06:55
Máme tu první trest. Sparta si zahraje přesilovou hru.
06:48
Pražané si s útočnými výpady svého soka zatím poradili a mohli také ohrozit Málka v brance hostí. To se jim ovšem nepovedlo.
06:11
Do útoku mohou jít ze své třetiny Ostravané.
05:25
Hostům se podařilo výborně zmrazit domácí. Ti jsou sice aktivnější i po brance, ale ovoce to nepřináší. Vítkovice se úspěšně brání a čekají na svou šanci.
04:17
Vítkovice právě vstřelily branku! Tak to je celkem rána z čistého nebe. Po dvou velkých šancích Sparty udeřili hosté. Na modré dostal nabito Marek Malík a vyslal dělovku na Pöpperleho. Jeho ránu tečoval PETER HÚŽEVKA do levého růžku branky. Asistence: Marek Malík,
04:15
Oba týmy si to zopakují.
03:28
Zasahovat musel také strážce domácí svatyně. Proti střele Walkera zasáhl bez problému. Po zakázaném uvolnění buly před sparťanskou klecí.
02:33
První zákrok Málka po střele z pravé strany.
02:15
Hosté dělají chyby v rozehrávce, ale Spartě se to nedaří potrestat. Útočné výpady Vítkovic končí většinou na modré čáře.
01:31
Další obrovská šance Sparty. Nejdříve se dostali dopředu hosté, ale puk skončil v icingu. Po přetahované ve středním pásmu vybojovali puk domácí a Bližňák se po pravé straně vydal do útočné třetiny, našel přihrávkou Tenkráta, ale jeho střela mířila těsně nad!
00:20
Úvodní vyhráli sice hosté, rozehráli přes obranu, ale o kotouč přišli. Pasem přes celou třetinu nabídl Broš možnost Ivanu Rachůnkovi, který trefil tyč!
00:01
Po minutě ticha za zesnulého Václava Havla je již všechno připraveno k začátku utkání.
Úvodní sestavy: HC Sparta Praha: Pöpperle - Sersen, Kasík, Kučný, Kočí, Krstev, Philipp, Hanzlík, Milam - Broš, Treille Y., Rubeš, Rachůnek I., Ton, Foster, Žálčík, Rachůnek T., Bližňák, Tenkrát, Pacovský, Jánský HC Vítkovice Steel: Málek - Malík, Voráček, Káňa, Bartoň, Sedlák, Walker, Šedivý, Pabiška, Húževka, Štefanka, Strapáč, Punčochář, Pohl, Klimek, Szturc, Ovčačík, Káňa, Sýkora, Burger, Kudělka Rozhodčí: Kalivoda, Souček - Bádal, Pouzar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.