Sparta ve druhé třetině nastarovala neskutečným způsobem svůj výkon a svého soupeře na jeho vlastním ledě převálcovala pětibrankovým přídělem. Tříbodový zisk Pražanů lze po vyrovnaném a skvělém výkonu považovat za zasloužený. Z Třince se vámi loučíme a přejeme hezký zbytek víkendu.
Nejlepší hráči: Richter - Treille.
Střely na branku v utkání: 30:32.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Pöpperle 9 - Vojtek 10.
60:00
59:40
Jiří Kučný vyhazuje a Sparta si kráčí pro tři body...
58:58
Alex Foster, 2 minuty, podražení.
58:25
David Květoň, 2 minuty, sekání.
58:09
V samém závěru se ještě strhla mela. Ze sparťanského tábory byli vyloučeni Hanzlík (4 minuty) a Kočí (2 minuty), z třineckého týmu to je Adam Rufer (2 minuty).
57:48
Hrňa vystřelil z pravého kruhu, Pöpperleho lapačky byla mrštnější.
55:57
Mela před Vojtkem, puk po šprajcu vylétl ze třetiny.
54:43
Domácí se snaží o dobytí útočného pásma, ale stále neúspěšně.
53:24
Zápas se už jen dohrává, je rozhodnuto. Vhazování před Vojtkem.
52:51
Michal Chovan vyslal prudkou ránu od modré čáry, ale ta mířila přímo do nachystané hrudi Tomáše Pöpperleho.
52:32
Ladislav Kohn bojoval za bránou, jeho přihrávku ale zachytil pöpperle do lapačky. Bude se vhazovat.
51:39
Oceláři se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale nedaří se jim.
50:31
Již se hraje v plném počtu, Třinec v této třetině poprvé vystřelil na bránu.
49:19
Domácí se ve vlastním oslabení rozestavěli v útočném pásmu, ale ke střele to nevedlo.
48:18
Jedna třinecká pohroma za druhou. Na trestnou usedá Kohn na dvě minuty za zdržování hry, protože vystřelil puk z obranného pásma mimo mantinely.
47:33
Sparta právě vstřelila branku!V Třinci je zřejmě hotovo. YORICK TREILLE si ve středním pásmu poklepal o led, dostal ideální pas, popojel před bránu a vykoupal Vojtka. Asistence: David Kočí, Petr Tenkrát.
46:50
Hraje se v pásmu Sparty, hosté raději vyhazují na icing.
45:27
Devatenáct sekund před vypršením posledního trestu jsou současně vyloučeni Miroslav Forman a Martin Richter.
Jánský tečoval před bránou, za Vojtkem zřejmě zvoní tyč!
44:35
Ton s Rachůnkem ujíždělí 2 na 1, prvně jmenovaný chtěl ale předvést parádičku s úplným zastavením akce, ale spíš to úplně pokazil, puk mu byl odebrán.
43:33
Je vidět, že Sparta se nikam nežene, ale nevystřelit při přesilovce 5/3 se jeví trochu jako velký luxus.
42:47
Ton chtěl vyslat tvrdou ránu, ale místo toho Cartellimu zlomil hůl.Domácí tak chvíli hráli prakticky ve dvou, ale Cartelli stihl rychle vystřídat.
42:23
Třinec vyhazuje.
41:50
Kuriózní situace - Hrabal chtěl dloubákem vyhodit puk za Pöpperleho a trefil střešní konstrukci. Sparta tak bude hrát luxusní dvojnásobnou přesilovku v trvání plných dvou minut!
41:46
Sparta si zahraje další přesilovku. Třinecký Kohn se provinil vysokou holí. Je vyloučen na čtyři minuty.
41:30
A když už jsou hosté v úzkých, raději kotouč vyhodí - a to tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
40:50
Sparta rozjela poslední třetinu opatrně, drží kotouč na vlastní polovině.
40:01
Ačkoliv se v první pauze šlo do šaten za vyrovnaného stavu a obě mužstva tak měla totožnou výchozí pozici pro druhou třetinu, příležitost za pačesy chopili lépe sparťanští hráči. Ti soupeři dokázali v následujících dvaceti minutách zářezy Phillipa, Tona a Jánského odskočit na tříbrankový rozdíl. Oceláři tak do posledního dějství naskočí ve velmi nevýhodné pozici a budou muset "jezdit po zadku", chtějí-li dnes večer pomýšlet na bodový zisk.
Střely na branku ve druhé třetině: 8:15.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Pöpperle 8 - Hamerlík 4, Vojtek 8.
40:00
39:29
Cartelli nakonec odjíždí po svých, ale zřejmě má něco s nohou, do druhé třetiny již určitě nezasáhne.
39:29
Po střetu u mantinelu zůstal na ledové ploše ležet Mario Cartelli, se kterým to vlbec nevypadá dobře. Hra přerušena, lékař na ledě.
38:40
Icing Sparty, vhazování před Pöpperlem. Že by poslední šance domácích na korekci nepříznivého stavu ve druhé třetině?
37:59
Tenkrát s Tonem se dostali do situace 2 na 1, prvně jmenovaný se rozhodnul vystřelit a gólu zabránil Vojtek, který patrně ramenem vytěsnil kotouč do ochranné sítě.
37:19
Sparta stále odolává tlaku domácích, ti se stále ne a ne prosadit přes nepropustnou defenzívu soupeře.
36:01
Znovu Peterek a znovu sám před Pöpperlem, nyní ale v ideálním úhlu. Třinecký veterán ale tak dlouho zpracovával puk, až přišel o moment překvapení a trefil jen vděčného gólmana.
35:06
Peterek se vymanil ze sevření několika protihráčů a získal tak palebnou pozici z ostrého úhlu, gólman Pražanů ale vytěsnil všechny skuliny.
34:48
Bonk vzal puk na vlastní modré a pokusil se o individuální průnik, jenže puk mu utekl, čehož využil Pöpperle a přerušil hru.
34:19
Provinilcem je David Kočí, který je vyloučen na dvě minuty za podražení.
33:50
Třinec zavřel soupeře do zámku, rozhodčí signalizuje, že bude vylučovat z týmu Sparty.
32:40
Ivan Rachůnek stál u levé tyče Vojtkovy klece úplně osamocen, ale přihrávku spoluhráče netrefil.
32:08
Sparta právě vstřelila branku!Jiří Kučný předložil od pravého mantinelu ideální pas PETERU JÁNSKÉMU, který v pádu nádherně zakončuje a zvyšuje již na tříbrankový rozdíl. Asistence: Jiří Kučný, Lukáš Žálčík.
31:10
Vhazování po Pöpperleho pravici. Probudily se i třinecké tribuny, které vycítily, že je domácí třeba povzbudit.
30:45
Ivan Rachůnek nahazoval kotouč od levého mantinelu před bránu, kde ale nebyl nikdo ve sparťanských bravách.
29:59
Sparta je v těchto minutách lepší, čtvrtý zářez mohl přidat Petr Ton, ale tváří v tvář neuspěl proti Vojtkovi.
29:25
Nejprve Hrňa a poté Lojek zkoušeli štěstí z podobných pozic zpoza modré čáry, ale Pöpperle si s oběma pokusy poradil.
28:56
Sparťanén nastěhování ve třineckém pásmu, ale nemohou se vymanit z rohů.
28:00
Richter to přehnal s nahozením do útočného pásma, přehodil mantinel a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
27:24
Troy Milam vypálil od modré čáry, před bránou tečoval Dominik Pacovský - těsně nad, Vojtek by s tímto pokusem nemohl nic dělat, kdyby mířil mezi tři tyče.
26:27
Sparta proniká do pásma, ale Tenkrát to přehnal s razancí zpětné příhry, která se dostala až do středního pásma.
25:39
Od modré vypálil Sersen, Vojtek jistě chytá.
25:25
Sparta může být v klidu. Vede o dvě branky, Třinec přestal hrát a nyní ještě Pražané dostávají příležitost přesilové hry - domácí Klimenta je odejit na dvě minuty za nedovolené bránění.
24:32
Domácí bránu opouští Hamerlík, vystřídá ho Vojtek.
24:32
Sparta právě vstřelila branku!Hokej je vlastně docela jednoduchá hra. PETR TON projel středme hřiště, vypálil od modré a puk skončil v síti. Asistence: David Kočí.
23:46
Broš vypálil z levé strany, Hamerlík kotouč neudržel. Dojíždějící útočníci Sparty vytvořili před bránou solidní klubko, ze kterého puk vylétl těsně vedle Hamerlíkovy pravé tyče.
23:00
Sparta je znovu na koni a jsou z toho pro domácí nebezpečné situace.
21:56
Sparta právě vstřelila branku!Sparta ale předvedla rychlý brejk a jde znovu do vedení. Yorick Treille nejprve zakončil zprava s velkým důrazem, což vyvedlo Hamerlíka z míry, odražený kotouč už tak nebylo pro RADKA PHILLIPA příliš těžké zasunout do poloodkryté brány. Asistence: Yorick Treille, Alex Foster.
21:41
Jakub Orsava se dostal do samostatného úniku, ale zakončení mezi betony Pöpperle přečetl a gól nepustil.
20:57
Do útoku se ale paradoxně vrhli domácí, žádná megašance z toho nebyla, ovšem šance na přečkání tohoto oslabení bez úhony je veliká.
20:20
Pokračuje Sparťanská přesila...
20:01
První perioda začala větší aktivitou Třince, který si sice nevytvořil žádnou velkou šanci, ale ze hry měl více. Paradoxně to byli však hosté, kdo v deváté minutě otevřel skóre. Konkrétně Ivan Rachůnek, který domácím zasadil těžký direkt ve vlastním oslabení. Oceláři byli od té doby jako vyměnění, jejich aktivita byla ta tam. Vše vrátil do původních kolejích až Richter, který v patnácté minutě přesilovku zužitkoval tak, jak se má a vyrovnal.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Střely na branku v první třetině: 13:6.
Zásahy brankářů v první třetině: Pöpperle 12 - Hamerlík 5.
20:00
19:30
Hraje se za brankou hostů, hra se hodně přitvrdila a pracují i emoce, sparťanští hráči dávají soupeří solidní masáž.
19:01
Síly na ledě se vyrovnají. K nevoli domácího publika byl vyloučen David Květoň za hrubost, když za brankou soupeře trefil protihráče hitem, za který by v NHL rozhodně vyloučen nebyl.
18:35
Do konce přesilovky domácích zbývá méně než minuta a Třinec ještě nevystřelil.
17:50
Ivan Rachůnek byl velice pozorný, odebral puk soupeři, vyhodil a jde střídat.
17:27
Na trestnou lavici jde Yorick Treille za hákování.
17:27
Třionec bude hrát další přesilovku. V průběhu výhody se do dobré palebné pozice dostal Cartelli, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti byla ztečována mimo prostor branky. Poté se před Pöpperlem strhla bitka, ale nikdo další vyloučen nebude.
16:19
Nyní se hraje atraktivní hokej nahoru-dolů. Za třinecké barvy zkoušel štěstí Adam Rufer, ale Pöpperle byl pozorný.
15:27
Michal Chovan se dobře dral za gólem, ale sparťanský gólman na brankovišti nedovolil žádné komplikace.
14:41
Třinec právě vstřelil branku!Jan Peterek nejprve těsně zadovkou minul pravou tyč sparťanské klece, aby se následně kotouč dostal na modrou čáru k MARTINU RICHTEROVI, který přízemní střelou trefil nejpřeněji, jak to bylo jen možné. Asistence: Erik Hrňa.
13:10
Rány třineckého Hrabala jsou dnes zatím nejnebezpečnější zbraní domácích, tentokrát jeho rána dokonce rozvlnila síť, ale jen ta boční.
12:52
Domácí mají před sebou další přesilovku, Petr Tenkrát musí na trestnou za podražení.
12:34
Puk zašlápnutý za Pöpperlem, bude se vhazovat. Tedy hned poté, co se uklidí led během komerční přestávky.
12:06
Sparta předvádí pozornou hru s rozvážnou rozehrávkou. Domácím toto očividně nesedí.
11:32
Sparta v současné době soupeři nedoovluje prakticky nic. Třinec sice drží puk na svých hokejkách, ale děje se tak v uctivé vzdálenosti od sparťanské svatyně.
10:05
Již za roznovážného počtu se do puku na modré čáře opřel Hrabal, jehož projektil, který byl ještě pravděpodobně před bránou tečován, nadělal Pöpperlemu nemalé potíče, puk ale nakonec končí vyražen v ochranné síti.
9:42
Do útočného pásma nedolítlo ani Hrabalovo nahození, které skončilo v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
9:20
Třinec je jako opařený. Ve vlastní přesile má problémy s rozehrávkou.
8:04
Sparta právě vstřelila branku!Domácí vyrobili neskutečnou hrubici, kteoru Sparta ihned trestá. Michal Broš spolu s IVANEM RACHŮNKEM ujeli v oslabení na jediného obránce. Prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám, což ještě brankou neskončilo, následná dorážka druhého jmenovaného ale již v síti skončila. Asistence: Michal Broš.
7:46
Tempo hry po krátké odmlce znovu určují domácí. Zvýšený tlak přináší první ovoce v podobě přesilové hry. Za katr jde na dvě minuty Miroslav Forman, který se provinil nedovoleným bráněním.
7:15
Jan Peterek se šikovně zbavil strážce na levém kruhu a vypálil, za Pöpperlem zaduněla tyč!
6:25
Nyní ale znovu útočí domácí. V dobré příležitosti se ocitnul Hampl, ale tísněn stačil do puku jen lehce šťouchnout, což k přesnému usměrnění puku nevedlo.
5:33
Sparta zlepšila hru a po úvodní mírné převaze domácích se hra srovnala.
5:14
Icing Třince, bude se vhazovat.
4:40
Lukáš Žalčík zkoušel dvěma ranami překonat Hamerlíka, ale neuspěl.
3:49
Někdo ze Sparťanů vypálil z klubka hráčů před Hamerlíkem, ten měl se zkrocením kotouče nemalé problémy, nakonec ho ale šťasten našel ve výstroji.
3:36
Dominik Pacovský pronikal podél levého mantinelu, ale přihrávka, kteoru dostal, byla dle sudích vyslána rukou jeho spoluhráče, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
2:49
Dva Oceláři unikali na jediného zadáka Pražanů Michala Serensena, který si ukázkovým lehnutím bez mrknutí oka s touto zapeklitou situací poradil.
2:20
A v útoku znovu Třinec - David Ostřížek vypálil zleva, sražený kotouč končí v ochranné síti, bude se vhazovat.
2:03
Hraje se už na druhé straně, ale Spartě se nedaří udržet pásmo.
1:46
Chovan dobře zakončoval zleva, ale nezamířil přesně.
1:31
Foster byl příliš nedočkavý s rozehrávkou, puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazování před Pöpperlem.
0:50
Třinec nalepený v prostoru okolo Pöpperleho, ale hosté skvěle přistupují, domácí nemají ani milimetr prostoru k zakončení.
0:25
Na druhé straně se Sparťané dopustili ofsajdu.
0:13
Po vyhraném buly se do útoku vrhli Oceláři, Květoň si ale dal puk moc daleko. Bojuje se v rozích.
00:01
Úvodní sestavy: HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Zíb, Lojek, Davison, Cartelli, Hořava, Hrabal - Chovan, Peterek, Klimenta, Bonk, Kohn, polanský, Rufer, Orsava, Ostřížek, Květoň, Hrňa, Hampl, McGregor HC Sparta Praha: Pöpperle - Sersen, Husák, kasík, Kučný, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp - Broš, Treille, Rachůnek I., Forman, Ton, Foster, Žálčík, Rachůnek T., Blizňák, Tenkrát, Pacovský, Jánský Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer.
První letošní střetnutí mezi Třincem a Spartou, hrané 9. října v pražské Tesla aréně, měli Pražané dlouho ve svých rukou. V první třetině nezužitkovali trestné střílení a nejtěsnějším rozdílem vedli až do 58. minuty. Tehdy se prosadil Peterek a poslal utkání do prodloužení. Tam gól nepadl, a tak ve prospěch domácích rozhodly samostatné nájezdy. 9. října: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0) Branky a nahrávky: 10. Broš (Rachůnek I., Ton), 33. Rachůnek T. (Kasík, Treille Y.), nájezd Broš - 19. Hudec (Polanský), 58. Peterek (Lojek, Kohn).
HC Oceláři Třinec Oceláři v Plzni přišli o body až ve smolném závěru utkání. I kvůli tomu se propadli na šestou příčku tabulky a soupeři z čela se znovu nepatrně vzdálili. Šance přiblížit se lídrům přijde dnes. Třinečtí fanoušci se proto mají na co těšit. Už jenom proto, že se střetnou ofenzivní mužstva. Právě herní projev Sparty by i proto mohl Třinci vyhovovat. Oceláři se přesto budou muset obejít bez zraněného Varadi, Semana a nově i Adamského. Poslední zápas Ocelářů: 18. listopadu: HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Straka), 46. Duda (Kovář), 60. Duda (Straka) - 44. Orsava (TS). Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Hudec, Cartelli, Hořava, Richter, Davison, Lojek - Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Ostřížek, Rufer.
HC Sparta Praha Sparta po loňské špatné sezoně ožila a hraje diametrálně odlišný hokej. Jeden z nejlepších útoků v lize kryje neprostupná obrana. Sparta i díky tomu od začátku soutěže hraje v horních patrech tabulky a potvrzuje roli jednoho z favoritů soutěže. Tým plný hvězd i dravého mládí se opírá o body a výkony nejstarších hráčů. V čele produktivity jsou postupně seřazeni Petr Ton, Petr Tenkrát a kapitán Michal Broš, které následuje talentovaný Tomáš Rachůnek. Přestože Sparta v posledním utkání prohrála doma se Zlínem 1:2, přijíždí do Třince s bodovou šňůrou v šesti utkáních po sobě a strašák jde i ze statistiky venkovních utkání, kde tým trenéra Jandače v letošní sezoně prohrál jen čtyřikrát. Poslední zápas Sparty Praha: 17. listopadu: HC Sparta Praha – PSG Zlín 1:2 prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1) Branky a nahrávky: 54. Ton (Pacovský) - 17. Galvas (Důras, O. Veselý), 62. Důras. Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Kočí, Kučný, Philipp, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Žálčík, Forman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.